Anastasakis or Lorenzo? :)) NW stage V, - 4150 FUs - F.U.T + FUE - Άνδρας 46 ετών

Xristoforaz

Well-Known Member
Το θεμα ειναι αγαπητε εκπροσωπε ειναι οτι χωρις λογο γινεται ολο αυτο. Πρεπει δλδ να γραψετε αυτο τον τιτλο; Πρεπει παντα να πιανομαστε απο το καθετι; Γινετε απο τη μερια σας απλοι-λιτοι-αποτελεσματικοι και μονο κερδισμενοι θα βγειτε απο το forum
Ο δρ Αναστασακης ειναι πανεξυπνος και κυριολεκτω! Ο τιτλος ειχε ως μοναδικο σκοπο να κανει τους παντες να προβληματιστουν...
οταν εχουμε εγχωριως γιατρο με ικανοτητες Λορεντζο, τοτε ποιος ο λογος να μεταβουμε Ισπανια?
Ο δρ Αναστασακης χειριζεται αψογα και τα δυο ειδη μεταμοσχευσεων αλλα και το συνδυασμο τους...!
η τιμη κατ εμε, το ξανατονιζω εχει να κανει με το προσωπικο...με τις νοσηλευτριες....
πχ.....ο δρ Τυρκαλας δεν πληρωνει 9-10 βοηθους-συνεργαζομενες! ενω ο δρ Αναστασακης πρεπει να τις πληρωσει....!
και οταν εχεις διπλα σου μια ντριμ τιμ στο χωρο των μεταμοσχευσεων...και δεν πετας σε διαφορα δωματια νοσηλευτριες να κανουν μονες τους τις επεμβασεις τοτε ναι αξιζει να κανεις επεμβαση εντος Ελλαδος και ειδικοτερα στον δρ Αναστασακη που ανοιξε και νεα κλινικη στη Γλυφαδα!
καλα η Γλυφαδα γεμισε κλινικες μεταμοσχευσης μαλλιων...παλια δεν ειχε ουτε τραμ και σε κατι βολλευ πηγαιναμε αναγκαστικα με λεωφορεια..αλλες εποχες!

και κατι αλλο...επειδη καποτε ο Γεωργιος που κατοικει εξωτερικο ειχε πει πως γλειφω δρ Αναστασακη...καμια σχεση!
ετσι κι αλλιως ουτε χρημα εχω να διαθεσω για μεταμοσχευση στον αξιοτιμο Κωνσταντη...ουτε ειναι σιγουρο πως ειμαι καταλληλος για νεα μεταμοσχευση με δοτρια το κεφαλι....μονο με δοτρια τα γενια ΚΑΙ ΑΝ....

θαυμαζω την ευφυια σας δρ Αναστασακη...και μου αρεσει που κανετε ευγενικα σχολια..
επισης δεν ειμαι ουτε ο couto ο γιατρος , ουτε κουτος....
ανετα μπορει να καταλαβει κανεις και τα δευτερα ακκαουντς του Γιατρου αλλα και τα ακκαουντς αντιπαλων του συναδελφων του...λιγο μυαλο να διαθετει κανεις και τα βρισκει ολα!!! η Γλυφαδα τωρα θα δημιουργησει προβλημα πελατειας πιθανα σε αλλους του κλαδου...στριμωγμα μεγα εκει...κλινικες για μαλλια, φουλ..!

συνεχιστε το καλο εργο dr Αναστασακη τριτης γενεας ιατρε...το παθος σας να βοηθησετε τον κοσμο στις σπουδαιες αυτες αισθητικες επεμβασεις που χουν αντικτυπο μεγιστο στον ψυχολογικο τομεα των ανδρων!...θα σας ανταμειψει!

edit: τον γιατρο τον παρομοιαζω με Ολυμπιακο..και η ψαλιδα Οσφπ ΚΑΙ μαδριλενικης ομαδος, εχει κλεισει, σε σχεση με το παρελθον!

edit νεο: συγχωρεστε με...δεν ειναι κλινικη στη Γλυφαδα αλλα χωρος ενημερωσης για τους κατοικους νοτιων προαστιων...! λαθος μου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Δεν ειναι θεμα χαρακτηρα το πως μιλάει ο καθε εκπρόσωπος αλλα συμπεριφέρεται αναλογα το πως τον εχει δασκαλεψει να συμπεριφέρεται η εκάστοτε κλινική και αυτό δείχνει και αντικατοπτρίζει την πολιτική του εργοδότη του. Οποτε κρινεται η ΠΟΛΙΤΙΚΗ της καθε κλινικής μεσα απο τον εκπρόσωπο και οχι ο εκπρόσωπος ο ίδιος.

Αν ειναι δυνατον να θεωρειται υποτακτικος, οποιος εκπροσωπος δεν κάνει σαν τον "καραγκιοζη" και δεν εχει ειρωνική και προσβλητικη συμπεριφορα....Καλο ειναι να παιρνετε μαθηματα απο αλλους εκπροσωπους που αποτελουν υποδειγμα επαγγελματισμου κατι που μαλλον ειναι αγνωστο για εσάς.

@Anastasakis Hair Clinic Απο το "rescue case" του κ.Σωτηρη Ροκκου που ειχατε αναλαβει, υπάρχει κάποιο update; Πολυ ενδιαφέρον περιστατικό, είδα το βίντεο χθες. Και μιας και ο Dr.Lorenzo ειναι σπεσιαλίστας των "καμμένων γαιών", θα ήθελα να δω περαιτέρω.
Ξυνεις πληγές και εσυ τώρα harri..σίγουρα θα προσπαθούν να το κουκουλώσουν αυτο το περιστατικό που πηγε "απατο"
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το να ασχολούμαστε ακόμα με το ύφος του εκπροσώπου μετά από εκατοντάδες μηνύματα, παρατηρήσεις, προτροπές, "σκοτωμούς" είναι χάσιμο χρόνου. Σας παρακαλώ επικεντρωθείτε στα ουσιώδη της συγκεκριμένης μμ.
 

vlafo

Well-Known Member
Περιμένουμε από σένα να κλείσεις ραντεβού να μας παραθέσεις τα πλήρη στοιχεία.
Είμαστε σε αναμονή λοιπόν.
 
απορώ πόσες σελίδες θα φτάσει το νήμα...
Εγώ απορώ πως επιτρέπουν οι διαχειριστές το ξέφρενο παρτυ τους χαρακτηρισμους κ την παπατζα της συγκεκριμένης κλινικης που το μόνο που έχει επιδείξει ως τώρα είναι ένα σφαγμενο παλικάρι (ήταν κ η αφορμή που γράφτηκαν στο φόρουμ) κ ότι είναι είναι εισαγωγέας του τοπικ
Κ ρωτάω εγώ αν ήταν άλλη κλινική θα υπήρχε αυτή η ασυλια;
Σαφώς κ όχι
Πλέον για μένα κ είναι δικαίωμα μου να το πιστεύω αυτο αλλά οι διαχειριστές έχουν ύποπτο ρόλο
 

Georgie

Well-Known Member
..edit: τον γιατρο τον παρομοιαζω με Ολυμπιακο..και η ψαλιδα Οσφπ ΚΑΙ μαδριλενικης ομαδος, εχει κλεισει, σε σχεση με το παρελθον!
Τι λες ρε τρελέ!
Και ποιον έβαλε εκπρόσωπο
Το Καραπαπα?
:p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Περιμένουμε από σένα να κλείσεις ραντεβού να μας παραθέσεις τα πλήρη στοιχεία.
Είμαστε σε αναμονή λοιπόν.

Προφανώς και θα χυθεί άπλετο φως έτσι ώστε να δούμε τι μπήκε πως μπήκε και τι θα μπορούσε να μπει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ απορώ πως επιτρέπουν οι διαχειριστές το ξέφρενο παρτυ τους χαρακτηρισμους κ την παπατζα της συγκεκριμένης κλινικης που το μόνο που έχει επιδείξει ως τώρα είναι ένα σφαγμενο παλικάρι (ήταν κ η αφορμή που γράφτηκαν στο φόρουμ) κ ότι είναι είναι εισαγωγέας του τοπικ
Κ ρωτάω εγώ αν ήταν άλλη κλινική θα υπήρχε αυτή η ασυλια;
Σαφώς κ όχι
Πλέον για μένα κ είναι δικαίωμα μου να το πιστεύω αυτο αλλά οι διαχειριστές έχουν ύποπτο ρόλο

Θα παρακαλέσω την κλινική να μην απαντήσει σε αυτό το μήνυμα, το κλίμα πρέπει να ηρεμήσει. Αρκετά με τα ίδια και τα ίδια.
 

Hairsick

Active Member
Αν ο στόχος της κλινικής είναι η προσέλκυση πελατείας, τότε έχει αποτύχει παταγωδώς. Έχει μοναδική ικανότητα στο να αυτοπυρπολεί τα νήματα που ανοίγει και να εκνευρίζει το κοινό.
 

giorgosv

Active Member
Ο τιτλος του νηματος και η συγκριση με lorenzo εχει μπει ετσι ωστε η κλινικη να δικαιολογησει τα υπερβολικα χρηματα που ζηταει σε σχεση με τον ανταγωνισμο στην Ελλαδα αλλα και κυπρο και να συγκριθει με αυτα που ζηταει ο lorenzo.
Απαραδεκτο ο εκπροσωπος να λεει σε μελη του φορουμ ξανα και ξανα σε οποιο ποστ δεν του αρεσει να μην συμμετεχουν να μην ποσταρουν ξανα και πολλα αλλα.
Αυτη ηταν η τακτικη του ιδιου του γιατρου αυτη και του εκπροσωπου. Το θεμα ειναι γιατι επιτρεπεται και αν μπουν και αλλοι γιατροι και εχουν την ιδια συμπεριφορα αν θα εχουν την ιδια αντιμετωπιση.
Στα της μεταμοσχευσης καλη φυτρωση ευχομαι στον φιλο. αχρειαστη η ουλη που αποκομισε καθως με fue διημερη θα εβγαζε τα ιδια η και παραπανω μοσχευματα. Δεν χρειαζεται οικονομια μοσχευματων σε εναν ανθρωπο που εχει δοτρια και ειναι σε μια ηλικια που εχει σχηματιστει η αραιωση του.
Μοσχευματα χωρουσαν ανετα κι αλλα και μπροστα που φαινονται περιοχες αδειες και κυριως πισω που ειναι αραια τοποθετημενα. θα φανουν και απο τις μετρησεις αυτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
4200 grafts μπορει γενικα σε αλλες περιπτωσεις να μην επαρκουσαν για την μεγιστη δυνατη καλυψη αλλων παρομοιων κεφαλιων,αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση τοσο ο υψηλος λογος οσο και η χοντρη τριχα(+60μm ?!) μας προιδεαζουν για την πορεια του αποτελεσματος.
Προσωπικα αναμενω η αλλαγη να ειναι αξιοθαυμαστη.
Η προσπαθεια που γινεται απο την κλινικη να ασχοληθει και να προσαρμοσει τις παρουσιασεις της με βαση τα προτυπα του φορουμ μας(+ το γεγονος οτι τετοιες παρουσιασεις δεν γινονται απο αλλες ελληνικες κλινικες)δεν θα πρεπει να επισκιαστει απο τον τιτλο του νηματος,νομιζω χανουμε την ουσια,μπορουμε καλλιστα να δουμε το παρων νημα σαν ενα καλο οιωνο θετικων μελλοντικων εξελιξεων.Ανεβαινει το επιπεδο και θα επρεπε να χαιρομαστε ολοι με αυτο και να συμβαδιζουμε με την θετικη αλλαγη.
Θα χαιρομουν πολυ και θα με βοηθουσε αφανταστα σαν μελος που ψαχνομαι για μεταμοσχευσεις αν το περιεχομενο των 5 σελιδων(που ηδη ειναι γεματες με ανευ ουσιας σχολιων) αφορουσε και επικεντρωνοταν στον σχολιασμο και κριτικη της ιδιας της επεμβασης.
Ερωτηση προς κλινικη:Ο υψηλος λογος που επετευχθη ηταν αποτελεσμα της μικρης fue ;Το στριπ που εδωσε 3900 grafts τι λογο ειχε να δωσει απο μονο του;Και ποσο αλλαξε αυτος με την εξαγωγη 350 ακομα grafts μεσω fue;
Tελος χαιρομαι ιδιαιτερα που παρατηρειται αυξηση των combo fue+fut και αποδεικνυεται οτι ο συνδυασμος των τεχνικων για μεγαλα norwood ειναι μονοδρομος
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και εγώ χάρηκα στην αρχή αλλά επί της ουσίας δεν είναι combo όταν το FUT είναι 3900 και το FUE 354. Πιο πολύ μας δείχνει ότι μπορεί να ξεφύγει από τα FUT των 3000g.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Και εγώ χάρηκα στην αρχή αλλά επί της ουσίας δεν είναι combo όταν το FUT είναι 3900 και το FUE 354. Πιο πολύ μας δείχνει ότι μπορεί να ξεφύγει από τα FUT των 3000g.
Ο στόχος ήταν 3000+ FUT και τα υπόλοιπα FUE.
Ευτυχώς βγηκαν περισσοτερα με το FUT.
Τα 150 ήταν εξτρα καθοτι η συμφωνια ήταν για 4000
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ισως η fue εξαγωγη να μην ειχε ως στοχο την αυξηση του τελικου λογου αλλα τη μειωση της τασης στο συγκεκριμενο στριπ.
Δυστυχώς, η ταση αυξάνεται με το FUE ολογυρα από FUT, δεν μειώνεται.
Επίσης δεν ύπηρχε καμία τάση απολύτως.
Αν υπήρεχε, η εικόνα του τραυματος θα ήταν πολυ διαφορετική.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν ειναι θεμα χαρακτηρα το πως μιλάει ο καθε εκπρόσωπος αλλα συμπεριφέρεται αναλογα το πως τον εχει δασκαλεψει να συμπεριφέρεται η εκάστοτε κλινική και αυτό δείχνει και αντικατοπτρίζει την πολιτική του εργοδότη του. Οποτε κρινεται η ΠΟΛΙΤΙΚΗ της καθε κλινικής μεσα απο τον εκπρόσωπο και οχι ο εκπρόσωπος ο ίδιος.

Αν ειναι δυνατον να θεωρειται υποτακτικος, οποιος εκπροσωπος δεν κάνει σαν τον "καραγκιοζη" και δεν εχει ειρωνική και προσβλητικη συμπεριφορα....Καλο ειναι να παιρνετε μαθηματα απο αλλους εκπροσωπους που αποτελουν υποδειγμα επαγγελματισμου κατι που μαλλον ειναι αγνωστο για εσάς.


Ξυνεις πληγές και εσυ τώρα harri..σίγουρα θα προσπαθούν να το κουκουλώσουν αυτο το περιστατικό που πηγε "απατο"

Έχω απαντησει νωρίτερα.
Μην πτοείστε που ειναι νημα μεταμόσχευσης, συνεχιστε, όλο και κατι θα καταφερετε με τις επιθεσεις και τα υπονούμενα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Γιάννης ήρθε για τις μετρήσεις τις οποίες τις ποστάρω.

Η επιφάνεια είναι μπροστά ~64cm2 και crown ~58cm2, συνολικά ~122cm2. Στο crown έκανα ακριβή μέτρηση με διαφάνεια και το συνέκρινα με την ψηφιακή που χάνει λόγω καμπυλότητας. Η διαφορά ήταν 16% (πραγματική 57.25cm2, ψηφιακή 49,22cm2). Στην μπροστινή περιοχή το χώρισα πάλι σε 2 κομμάτια για να ελαχιστοποιήσω τις διαφορές και έτσι το συνολικό άθροισμα ήταν Α: 24,57cm2, Δ: 33,62cm2 = 58,19cm2. Σε αυτό πρέπει να κάνω μια διόρθωση γύρω στο 10% (όχι 16% όπως στο crown γιατί ήδη έχω καλύτερη ακρίβεια επειδή το έχω σπάσει στα 2) λόγω καμπυλότητας και καταλήγω στο 58.19x1.1=64cm2.

Οι μετρήσεις πυκνότητας στην μπροστινή περιοχή είναι σε 3 περιοχές, 40-46-37g. Δεν μπορεί να βγει με ακρίβεια μέσος όρος γιατί είναι πολύ ασύμμετρη η φύτευση αλλά κυμαίνεται γύρω στα 40g +/-. Συνολικά λοιπόν γύρω στα 2600+/- (40gx64cm2).
Στο crown μετράω γύρω στα 23g (21g, 24g). Συνολικά λοιπόν γύρω στα 1350+/- (23x58cm2). Σε γενικές γραμμές συμβαδίζουν με αυτά που έδωσε η κλινική σαν συνολικά graft.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα μπορούσαν να μπουν παραπάνω, τουλάχιστον άλλα 500g μπροστά (να τον πάει στα 47g), εκεί υπήρχε χώρος και θα έπιαναν τόπο αφού δεν είχε σοβαρό μαμά μαλλί, και σίγουρα άλλα τόσα στο crown (βέβαια εκεί υπήρχε θέμα έντονου popping το οποίο δεν μπορώ να εκτιμήσω). Με βάση αυτές τις επιφάνειες δεν νομίζω ότι και ο Λορενζο θα του έβαζε 6000 (μάλλον κοντά στο 5000) αν και πάντα ο Λορενζο κάνει blending σε μεγαλύτερη έκταση με τα μαμά, δηλαδή θα πήγαινε και πιο πίσω οπότε εκεί πιθανώς να του τα έβαζε.

anastas1.png

anastas2.png

anastas4.png

anastas5.png
 

tol

Well-Known Member
Λόγω του τύπου του δέρματος και της υψηλης πυκνότητας (>45-50/cm2)


Καποιες σκορπιες σκεψεις/επισημανσεις:

Συμφωνα με τις μετρησεις, λοιπον, του Cvial:

α) Το ηχηρο και βαρυγδουπο 50 grafts ανα cm2 που ανακοινωσε στο πρωτο post η κλινικη "παει περιπατο". Εκτος απο μια μικρη επιφανεια, ο μεσος ορος στις μπροστα ζωνες δεν υπερβαινει τα 40 grafts. Καλα για το crown ουτε να το συζηταμε (πυκνοτητες κατω των 25 grafts).

β) Περιπου 200 grafts χαθηκαν...3950 αντι 4150 που ανακοινωσε η κλινικη. Μην αρχισουμε τωρα τις δικαιολογιες οτι μπορει οι μετρησεις να μην ειναι ακριβεις, γιατι μπορει καλλιστα, αν δεν ειναι ακριβεις, να ειναι προς τα κατω και οχι προς τα πανω. Επισης, δεν μπορει στην περιπτωση του vlafo να τις θεωρησαμε ακριβεις και "να ψαχναμε να βρουμε βελονα στα αχυρα" και τωρα να πουμε..."δε βαριεσαι μωρε...200 ψωροgrafts...δε χαθηκε ο κοσμος". Και μαλιστα για grafts που χρυσοπληρωνονται.

γ) Το πιο σημαντικο...η ιδια η κλινικη εγραψε οτι μπορει να κανουμε αντιπαραβολη με τις αντιστοιχες μετρησεις του vlafo. Προσωπικα, λοιπον, διαπιστωνω οτι οι πυκνοτητες και στις δυο μεταμοσχευσεις ειναι περιπου οι ιδιες (40 grafts ανα cm2 στις μπροστα ζωνες).

Η απορια/σκεψη που γενναται ειναι η εξης: Ο φιλος Γιαννης εβαλε 4000 grafts στον κ. Αναστασακη και πληρωσε γυρω στα 8500 ευρω...αν εκανε την ιδια μεταμοσχευση στον κ. Τυρκαλα, θα πληρωνε 4000 ευρω.

Για τις ιδιες πυκνοτητες και, πιθανως, την ιδια φυτρωση, το ιδιο αποτελεσμα (αυτο θα φανει μετα την ολοκληρωση των δυο μεταμοσχευσεων) πληρωσε πανω απο τα διπλασια χρηματα στον κ. Αναστασακη.

Ποιος, επομενως, εχεφρων θα προτιμουσε να πληρωσει πανω απο τα διπλα χρηματα για τις ιδιες πυκνοτητες μαλλιου;
 
Μπλουζα