Anastasakis or Lorenzo? :)) NW stage V, - 4150 FUs - F.U.T + FUE - Άνδρας 46 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Την επόμενη φορά που θα μου πεις αν πάω καλά και θα εκφράσεις την γνώμη σου ότι δεν είμαι θα σε κάνω αναφορά ..πρώτον..
Δεύτερο,καλά διαβάζω και αυτό που βλέπω είναι αυτό που έγραψα για κάποια μέλη το τι είναι..είσαι και εσύ μέσα σε αυτά..πάλι εκφράζεις βεβαιότητα ότι δεν είμαι καλά και ξαναλέω πως αν ξαναμιλήσεις έτσι σε εμένα θα γίνει αναφορά στη διαχείριση ..τρίτο ,μάλλον δεν ξέρεις καν για τις τιμές του Ισπανού..εδώ στον δικό σου που να ξέρουμε ?μια 2.50€ μια 2.70€ το graft,μια λέει 1.90 αν δεν παίξει και απόδειξη όπως είπε ο ίδιος στο βίντεο με τον cvial όταν αναφέρθηκαν στις τιμες για το θέμα της τιμής και τι συμφωνία θα γινει ,αλλά αυτός δεν το κάνει αυτο,όπως είπε στο τελος..με αυτά που ξέρουμε λοιπόν,ας πούμε 2.50€ το graft, AN του έβαζε 6k grafts θα του έπαιρνε περίπου 15000€. Ε ο Ισπανός θα του έπαιρνε κανένα 18000€.αυτη είναι η διαφορά..αλλά ωραίο ερώτημα έκανες.ποσο πήγε η τιμολόγηση εδώ?δεν αναφέρθηκε τιμή.σωστη ερώτηση έκανες.για τα 4κ που μπήκαν πόσα πλήρωσε ο φίλος?
Υ.γ δεν με ενδιαφέρει να μάθω,αλλά για να δει πόσο χρεώθηκαν τα grafts..γιατί τα 4 στον lorenzo πάνε 14750€.
Για άλλη μία φορά βλέπουμε την συγκεκριμένη κλινική να ξεπερνάει τα όρια με το επιθετικό και ειρωνικό της ύφος απέναντι στα μέλη του φόρουμ. Επειδή παρακολουθώ και άλλα φόρουμ, δεν έχω ξανασυναντήσει ποτέ τέτοια συμπεριφορά από καμία κλινική που εκπροσωπείται σε φόρουμ, είτε γιατί δεν επιτρέπεται από τους διαχειριστές είτε γιατί οι σοβαρές κλινικές δεν επιτρέπουν σε έναν απλό εκπρόσωπο να παίρνει πάνω του την ευθύνη και να εκθέτει ανεπανόρθωτα ολόκληρη την κλινική με την συμπεριφορά του. Αυτή η συμπεριφορά από τον εκπρόσωπο μόνο κακό μπορεί να κάνει σε ένα φόρουμ, δημιουργώντας συνεχώς νέες εντάσεις.

Σεβαστη η αποψή σας.
Διαβαστε λιγο από την αρχη το νημα και θα δειτε πωσ ΞΑΝΑ δεχθηκα επίθεση, αυτη τη φορα για τον τιτλο.

Και εγω, λοιπόν, θεωρω πως κανενας δεν ειναι αρμοδιος να μου πει τι θα γραφω και πως θα απανταω εκτος από τον εργοδοτη μου και την διαχειριστική ομάδα. Εχετ γνωμη, σεβαστη, εχω και εγω.
Όποιος ενοχλειται από του τιτλους μου, είναι σε λαθος νημα.
Όποιος ενοχλειται που ΑΠΑΝΤΑΩ σε γελοιες κατηγοριες, προσβολες στον εργοδοτη μου ή σε εμενα, συκοφαντιες και προκλησεις, είναι σε λαθος νημα.
Όποιος θέλει άλλη μια κλινική και εναν αντιπρόσωπο άβουλο και υποτακτικο, που το ονομαζουν δήθεν ευγενεια , προκειμένουν να εκτονώσουν κρυμμενοι πισω από την ανωνυμια του forum, την επιθετικότητα, τοξικοτητα και bullying, είναι σε λαθος νημα.

Κάνω μια δουλεια άριστα, απανταω ερωστησεις σχετικες με ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ όπως αρμόζει σε μια κλινική αυτου του επιπεδου
ΚΑΙ
απανταω στα υπόλοιπα όπως κρινω εγω.
Αν ενοχλήστε, λυπαμαι.
Μιας και εχετε ανησυχιες και για την κλινικη και για το φορουμ θα ειναι να ασχοληθειτε με τι συνεπειες έχει στο φορουμ η επιθετικότητα, η συκοφαντια και οι προσβολες των ΑΝΩΝΥΜΩΝ.
Ειναι ο λογος που κανεις ιατρός δεν γραφει εδω μέσα.
Στο εξωτερικό δεν τολμάει κανεις να γραψει τις καφριλες που εχουν γραφτει προς εμενα ή τον εργοδοτη μου.
Αλλα, εδω ειναι Βαλκάνια, δεν ειανι παιξε-γέλασε.
Βαλκανιος ειμαι και εγω.
Ειμαι ΚΑι Ευωπαιος
Αλλα στους Ευρωπαιους. Ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εκπρόσωπε εικασίες δεν κάνουμε είμαστε πάντα ακριβείς σε αυτά που λέμε,πολύ περισσότερα όταν πρόκειται για μετρήσεις.
Για αυτό ρωτάμε να μας ποστάρετε τα ακριβή νούμερα και όχι να μας βγάζετε το λάδι για να τα δούμε.
Πάμε τώρα στα της μεταμόσχευσης.
Μιλάμε δηλαδή για μια πυκνότητα μπροστά 40g περίπου και πίσω λιγότερα από 30g.
Λογικά όλα με αυτές τις παραμέτρους.

Η διαφορά δεν είναι της σχολής,η διαφορά είναι να ξέρεις τι μπαίνει,τι μπορεί να μπει και αν είναι ευχαριστημένος ο ασθενής με λιγότερα.
Δεν υπάρχει διαφορά σχολών υπάρχει προσέγγιση ορθολογική και ρεαλιστική.
Πέσατε σε μια αντίφαση που ενώ λέτε ότι τα βάζετε άνετα κιόλας, στο αρχικό ποστ σας επικαλέστηκατε πως δεν μπαίνουνε.
Άρα αποφασίστε τι μπορείτε τελικά να κάνετε γιατί μας έχετε μπερδέψει.

Τα σκορ και τα ρεκόρ δεν είναι ανέφικτα ούτε υπάρχει κανείς που δεν τα θέλει,όλοι επιδιώκουν το καλύτερο και αυτό πρέπει να είναι το ζητούμενο για όλους.
Το έχω ξαναπεί.
Πολλοί γιατροί όπως ο Couto ή ο Fereira αν τους γνωρίζετε (δεν το λέω ειρωνικά αλλά όλο για το Lorenzo μιλάμε)κάνουν εντυπωσιακές μμ με εξίσου εντυπωσιακά αποτελέσματα.
Μην τους υποτιμάτε λοιπόν και αναφέρεστε μειωτικά ότι κυνηγούν τα σκορ και τα ρεκόρ.
Όταν το επιτρέπουν οι συνθήκες της μμ ΝΑΙ πρέπει να τα κυνηγάς στο μετρό πάντα του εφικτού.
Όταν καθοδηγείς τον ασθενή ότι και με λιγότερα θα είσαι μια χαρά γιατί αυτή είναι η προσέγγιση σου για γνωστούς λόγους που δεν θα επεκταθώ,και μένει και ευχαριστημένος ο πελάτης,τότε δεν υπάρχει λόγος να προσπαθείτε να μας πείσετε ότι είναι οκ.
Ο ασθενής χρειαζότανε 5000g τουλάχιστον αυτό ήταν το σωστό νούμερο που κούμπωνε επάνω του, και το popping που αναφέρατε επειδή γνωρίζουμε τι είναι, δεν αποτελούσε λόγο να μην έμπαιναν τόσα.
Εκπρόσωπε εικασίες δεν κάνουμε είμαστε πάντα ακριβείς σε αυτά που λέμε,πολύ περισσότερα όταν πρόκειται για μετρήσεις.
Για αυτό ρωτάμε να μας ποστάρετε τα ακριβή νούμερα και όχι να μας βγάζετε το λάδι για να τα δούμε.
Πάμε τώρα στα της μεταμόσχευσης.
Μιλάμε δηλαδή για μια πυκνότητα μπροστά 40g περίπου και πίσω λιγότερα από 30g.
Λογικά όλα με αυτές τις παραμέτρους.


Αρχικά, μπορειτε να μελέτε Μιχαλη? Ευχαριστώ!
Δεν σας βγαζουμε λάδι, ποσταρω ότι μου δινουν.
Εχω παρατηρησει με τεραστια προσοχη την δικη σας ΜΕΤ και θα περιμενα εσεις να ειστε και πιο υπομονετικός και πιο ανεκτικός όσον αφορά μετρησεις επιφανειων, πυκνοτητων. Μοσχευματων δεν θα πω, ξερουμε ποσα ειναι ακριβως.

Η διαφορά δεν είναι της σχολής,η διαφορά είναι να ξέρεις τι μπαίνει,τι μπορεί να μπει και αν είναι ευχαριστημένος ο ασθενής με λιγότερα.
Αντοθετα, αυτο ειναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της διαφορας σχολής.
Το τι μπαινει, ο Αναστασκης το ξερει καλυτερα απο τον Lorenzo γιατι ΕΞΕΤΑΣΕ κλινικα τον ασθενη. Ο dr. Lorenzo εκτιμησε από μακρυα. Αν ρωτηστε και τον ιδιο, θα συμφωνησει.
Το τι μπορει να ΒΑΛΕΙ ο καθε ιατρός, δεν θα κανω εικασιες, ο ιατρος μου ειπε οτι μπροστα δεν έμπαινε ουτε ενα ακομα, και οτι πισω ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ χωραγαν +700-800.
Το αν θα ειναι ευχαριστημενος ο ασθενής, ειναι για τον Αναστασακη το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ζητούμενο.
Εικάζει οτι θα ειναι.
Μιας και ειναι η δουλεια του, εχει εξετασει τον ασθενη, εχει συζητησει με τον ασθενη εκτενως για τις προτεραιότητες και τις επιθυμιες του, και εχει χειρουργησει τον ασθενη, εγω πονταρω τα λεφτα μου σε αυτο σε σχεση με οποιονδηποτε άλλον. Εδικα μη-ιατρό.

Δεν υπάρχει διαφορά σχολών υπάρχει προσέγγιση ορθολογική και ρεαλιστική.
Πέσατε σε μια αντίφαση που ενώ λέτε ότι τα βάζετε άνετα κιόλας, στο αρχικό ποστ σας επικαλέστηκατε πως δεν μπαίνουνε.
Άρα αποφασίστε τι μπορείτε τελικά να κάνετε γιατί μας έχετε μπερδέψει.

Ειμαι βεβεαιοσ πως καταλαβατε τι διαφορα του ΧΩΡΑΕΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ με το ΧΩΡΑΕΙ (και ΚΡΑΤΑΕΙ) πρακτικά.
Αν ξερατε με ποιο πρωτόκολλο ρυθμιζει ο Αναστασακης το extraction, site creation & insertion ώστε να βαζει οσα περισσοτερα γινεται χωρις προβληματα θα μενατε αναυδος.
Αλλα και πάλι, φαινεται να επεσαν λιγο εξω και τον περιδεσαν.
Και ειναι προς τιμην τους αυτο διοτι δειχνει οτι το τερματισαν και ειχαν και τρόπο να το σωσουν.
Αν ειχαν βάλει τα 700+ που ΧΩΡΟΥΣΑΝ ΣΤΟ ΜΑΤΙ, θα υπηρχε τεραστιο προβλημα επιβιωσης.

Τα σκορ και τα ρεκόρ δεν είναι ανέφικτα ούτε υπάρχει κανείς που δεν τα θέλει,όλοι επιδιώκουν το καλύτερο και αυτό πρέπει να είναι το ζητούμενο για όλους.
Αδιαφορο αν ειναι εφικτα ή οχι.
Ο Αναστασακης επιδιώκει πρωτιστως ασφάλεια και μεγιστη επιβιωση και να τελειωσει τον ασθενη με μια συνεδρία τις περισσοτερες φορες.
ΑΥΤΟ ειναι το ζητούμενό ΤΟΥ.
Πολλοι εδω μεσα έχουν άλλο ζητούμενο και θεωρούν άλλα πραγματα ως "καλυτερο", σεβαστο.

Το έχω ξαναπεί.
Πολλοί γιατροί όπως ο Couto ή ο Fereira αν τους γνωρίζετε (δεν το λέω ειρωνικά αλλά όλο για το Lorenzo μιλάμε)κάνουν εντυπωσιακές μμ με εξίσου εντυπωσιακά αποτελέσματα.

Ναι πραγματι.
Με ΑΛΛΟ πρωτόκολλο.
Πάντα FUE, πάντα 2+ συνεδριες, παντα Φινα.
Επίσης, βλεπουμε στο Youtube το 1/20 των περιστατικών τους.
Μπορει και λιγότερα.
πιθανόν να κανουν και περιστατικα με 1 συνσδρία, χωρίς φινα και με λεπτη τριχα. Αυτα δεν θα τα δουμε ποτε.....

Μην τους υποτιμάτε λοιπόν και αναφέρεστε μειωτικά ότι κυνηγούν τα σκορ και τα ρεκόρ.
Κάθε άλλο! Προσωπικα θαυμαζω τα αποτελεσματα αυτα αλλα δεν τα εγκρινω.
Όπως θαυμαζω τα σωματα των επαγγελματιών body-builders, τον κοπο και τις θυσίες τους αλλα δεν τα εγκρινω όσον αφορα την βλάβη που μπορει να προκαλέσουν τελικα μακροπρόθεσμα. Ελπίζω να καταλαβαινετε τη διαφορά.

Όταν το επιτρέπουν οι συνθήκες της μμ ΝΑΙ πρέπει να τα κυνηγάς στο μετρό πάντα του εφικτού.
Αυτό το αφήνω στο ειδικό να το κρινει. Προσωπικα έχει κερδισει την απόλυτη εμπιστοσυνη μου για την κριση του.

Όταν καθοδηγείς τον ασθενή ότι και με λιγότερα θα είσαι μια χαρά γιατί αυτή είναι η προσέγγιση σου για γνωστούς λόγους που δεν θα επεκταθώ,και μένει και ευχαριστημένος ο πελάτης,τότε δεν υπάρχει λόγος να προσπαθείτε να μας πείσετε ότι είναι οκ.
Δεν προσπαθησα τιποτε, δεν ξερω σε τι αναφερεστε


Ο ασθενής χρειαζότανε 5000g τουλάχιστον αυτό ήταν το σωστό νούμερο που κούμπωνε επάνω του, και το popping που αναφέρατε επειδή γνωρίζουμε τι είναι, δεν αποτελούσε λόγο να μην έμπαιναν τόσα.
Φυσικα και αποτελούσε και αυτο ειναι δουλεια του ΙΑΤΡΟΥ να το κρινει.
Και για την ακριβεια, εχετε ΑΚΟΥΣΕΙ τι ειναι το popping.
Δεν έχετε ΖΗΣΕΙ τι ειναι.
Ουτε την ευθυνη βλεπω να αναλογιζεστε
Ούτε το στρες του να μην μενουν τα μοσχευματα στη θεση τους και ενα να βαζεις 3 να βγαινουν.
Αφηστε να υποθεσουμε ότι γνωριζει ο Αναστασακης καλύτερα.
ΚΑΙ απο τους 2 μας.
Εμεις στα πληκτρολόγια και εξυπναδες μπορούμε να λεμε, και ξερολες ναειμαστε και αντιπολιτευση να κανουμε.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Σεβαστη η αποψή σας.
Διαβαστε λιγο από την αρχη το νημα και θα δειτε πωσ ΞΑΝΑ δεχθηκα επίθεση, αυτη τη φορα για τον τιτλο.

Και εγω, λοιπόν, θεωρω πως κανενας δεν ειναι αρμοδιος να μου πει τι θα γραφω και πως θα απανταω εκτος από τον εργοδοτη μου και την διαχειριστική ομάδα. Εχετ γνωμη, σεβαστη, εχω και εγω.
Όποιος ενοχλειται από του τιτλους μου, είναι σε λαθος νημα.
Όποιος ενοχλειται που ΑΠΑΝΤΑΩ σε γελοιες κατηγοριες, προσβολες στον εργοδοτη μου ή σε εμενα, συκοφαντιες και προκλησεις, είναι σε λαθος νημα.
Όποιος θέλει άλλη μια κλινική και εναν αντιπρόσωπο άβουλο και υποτακτικο, που το ονομαζουν δήθεν ευγενεια , προκειμένουν να εκτονώσουν κρυμμενοι πισω από την ανωνυμια του forum, την επιθετικότητα, τοξικοτητα και bullying, είναι σε λαθος νημα.

Κάνω μια δουλεια άριστα, απανταω ερωστησεις σχετικες με ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ όπως αρμόζει σε μια κλινική αυτου του επιπεδου
ΚΑΙ
απανταω στα υπόλοιπα όπως κρινω εγω.
Αν ενοχλήστε, λυπαμαι.
Μιας και εχετε ανησυχιες και για την κλινικη και για το φορουμ θα ειναι να ασχοληθειτε με τι συνεπειες έχει στο φορουμ η επιθετικότητα, η συκοφαντια και οι προσβολες των ΑΝΩΝΥΜΩΝ.
Ειναι ο λογος που κανεις ιατρός δεν γραφει εδω μέσα.
Στο εξωτερικό δεν τολμάει κανεις να γραψει τις καφριλες που εχουν γραφτει προς εμενα ή τον εργοδοτη μου.
Αλλα, εδω ειναι Βαλκάνια, δεν ειανι παιξε-γέλασε.
Βαλκανιος ειμαι και εγω.
Ειμαι ΚΑι Ευωπαιος
Αλλα στους Ευρωπαιους. Ευχαριστω
Καλό θα ήταν να μην λέτε παραπάνω ....συνεχίζετε τις προσβολές...επειδή λέτε ότι δεν είστε εκπρόσωπος με "ευγένεια" και υποτακτικός να κάνει ότι λένε τα μέλη και φωτογραφίζετε τον Τζον της hdc γιατί δεν υπάρχει και άλλος καλό θα ήταν αφού λέτε αυτό το απαράδεκτο σχόλιο κ να προσβάλετε συνάδελφο σας να το κάνετε με όνομα...επειδή πρόκειται για παιδί με εξαιρετικό ήθος και απολαμβάνει τον σεβασμό των μελών με την συμπεριφορά και την στάση του και ξέρω ότι δεν πρόκειται να μπει σε διαδικασια να πει κάτι χρησιμοποιώ το ποστ μου αυτό για να σας επαναφέρει ο @CVIAL ......
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Η διαφορά δεν είναι της σχολής,η διαφορά είναι να ξέρεις τι μπαίνει,τι μπορεί να μπει και αν είναι ευχαριστημένος ο ασθενής με λιγότερα.
Αντοθετα, αυτο ειναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της διαφορας σχολής.
Το τι μπαινει, ο Αναστασκης το ξερει καλυτερα απο τον Lorenzo γιατι ΕΞΕΤΑΣΕ κλινικα τον ασθενη. Ο dr. Lorenzo εκτιμησε από μακρυα. Αν ρωτηστε και τον ιδιο, θα συμφωνησει.
Το τι μπορει να ΒΑΛΕΙ ο καθε ιατρός, δεν θα κανω εικασιες, ο ιατρος μου ειπε οτι μπροστα δεν έμπαινε ουτε ενα ακομα, και οτι πισω ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ χωραγαν +700-800.
Το αν θα ειναι ευχαριστημενος ο ασθενής, ειναι για τον Αναστασακη το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ζητούμενο.
Εικάζει οτι θα ειναι.
Μιας και ειναι η δουλεια του, εχει εξετασει τον ασθενη, εχει συζητησει με τον ασθενη εκτενως για τις προτεραιότητες και τις επιθυμιες του, και εχει χειρουργησει τον ασθενη, εγω πονταρω τα λεφτα μου σε αυτο σε σχεση με οποιονδηποτε άλλον. Εδικα μη-ιατρό.

Ένας γιατρός με τεράστια εμπειρία και με απλή φώτο δεν πέφτει έξω, η κλινική του εξέταση απλά με ακρίβεια προσδιορίζει το τελικό νούμερο προφανώς αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει μεγάλη απόκλιση.

Δεν υπάρχει διαφορά σχολών υπάρχει προσέγγιση ορθολογική και ρεαλιστική.
Πέσατε σε μια αντίφαση που ενώ λέτε ότι τα βάζετε άνετα κιόλας, στο αρχικό ποστ σας επικαλέστηκατε πως δεν μπαίνουνε.
Άρα αποφασίστε τι μπορείτε τελικά να κάνετε γιατί μας έχετε μπερδέψει.

Ειμαι βεβεαιοσ πως καταλαβατε τι διαφορα του ΧΩΡΑΕΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ με το ΧΩΡΑΕΙ (και ΚΡΑΤΑΕΙ) πρακτικά.
Αν ξερατε με ποιο πρωτόκολλο ρυθμιζει ο Αναστασακης το extraction, site creation & insertion ώστε να βαζει οσα περισσοτερα γινεται χωρις προβληματα θα μενατε αναυδος.
Αλλα και πάλι, φαινεται να επεσαν λιγο εξω και τον περιδεσαν.
Και ειναι προς τιμην τους αυτο διοτι δειχνει οτι το τερματισαν και ειχαν και τρόπο να το σωσουν.
Αν ειχαν βάλει τα 700+ που ΧΩΡΟΥΣΑΝ ΣΤΟ ΜΑΤΙ, θα υπηρχε τεραστιο προβλημα επιβιωσης.

Η θεωρητική προσέγγιση με την πρακτική το ξαναλέω δεν έχει μεγάλη απόκλιση και επειδή αναφέρεστε στη δική μου μμ,ότι είχα σχεδιάσει έγινε με απόλυτη ακρίβεια,αν ένα λάθος τώρα αριθμητικό που μπορεί να συμβεί στον καθένα,θεωρείτε ότι αλλάζει τα δεδομένα μιας μμ διαφωνώ κάθετα και οριζόντια.
Τα σκορ και τα ρεκόρ δεν είναι ανέφικτα ούτε υπάρχει κανείς που δεν τα θέλει,όλοι επιδιώκουν το καλύτερο και αυτό πρέπει να είναι το ζητούμενο για όλους.
Αδιαφορο αν ειναι εφικτα ή οχι.
Ο Αναστασακης επιδιώκει πρωτιστως ασφάλεια και μεγιστη επιβιωση και να τελειωσει τον ασθενη με μια συνεδρία τις περισσοτερες φορες.
ΑΥΤΟ ειναι το ζητούμενό ΤΟΥ.
Πολλοι εδω μεσα έχουν άλλο ζητούμενο και θεωρούν άλλα πραγματα ως "καλυτερο", σεβαστο.

Σας είναι αδιάφορο προφανώς και το προσπερνάτε εύκολα αλλά όλοι θέλουμε τη μέγιστη ασφάλεια των μοσχευμάτων μας δεν μονοπωλείτε εσείς μόνο την πρωτοκαθεδρία.
Αυτό είναι το μέγιστο ζητούμενο αλλά ασφάλεια με πυκνότητες δεν είναι έννοιες αντίθετες και υψηλού ρίσκου αλλά απόλυτα συμβατές.
Το έχω ξαναπεί.
Πολλοί γιατροί όπως ο Couto ή ο Fereira αν τους γνωρίζετε (δεν το λέω ειρωνικά αλλά όλο για το Lorenzo μιλάμε)κάνουν εντυπωσιακές μμ με εξίσου εντυπωσιακά αποτελέσματα.

Ναι πραγματι.
Με ΑΛΛΟ πρωτόκολλο.
Πάντα FUE, πάντα 2+ συνεδριες, παντα Φινα.
Επίσης, βλεπουμε στο Youtube το 1/20 των περιστατικών τους.
Μπορει και λιγότερα.
πιθανόν να κανουν και περιστατικα με 1 συνσδρία, χωρίς φινα και με λεπτη τριχα. Αυτα δεν θα τα δουμε ποτε.....

Αυτό ισχύει για όλους τους γιατρούς ένα δείγμα μόνο έχουμε,απλά όσο πιο πλούσιο τόσο καλύτερα.

Μην τους υποτιμάτε λοιπόν και αναφέρεστε μειωτικά ότι κυνηγούν τα σκορ και τα ρεκόρ.
Κάθε άλλο! Προσωπικα θαυμαζω τα αποτελεσματα αυτα αλλα δεν τα εγκρινω.
Όπως θαυμαζω τα σωματα των επαγγελματιών body-builders, τον κοπο και τις θυσίες τους αλλα δεν τα εγκρινω όσον αφορα την βλάβη που μπορει να προκαλέσουν τελικα μακροπρόθεσμα. Ελπίζω να καταλαβαινετε τη διαφορά.

Είναι γενικοί αφορισμοί αυτοί μην τα παρουσιάζετε η μαύρο ή άσπρο.
Όταν τα έχεις σχεδιάσει και αναλύσει προσεκτικά όλα,τότε μπορείς να επιτύχεις συ τα που θαυμάζεις.
Ο ασθενής χρειαζότανε 5000g τουλάχιστον αυτό ήταν το σωστό νούμερο που κούμπωνε επάνω του, και το popping που αναφέρατε επειδή γνωρίζουμε τι είναι, δεν αποτελούσε λόγο να μην έμπαιναν τόσα.
Φυσικα και αποτελούσε και αυτο ειναι δουλεια του ΙΑΤΡΟΥ να το κρινει.
Και για την ακριβεια, εχετε ΑΚΟΥΣΕΙ τι ειναι το popping.
Δεν έχετε ΖΗΣΕΙ τι ειναι.
Ουτε την ευθυνη βλεπω να αναλογιζεστε
Ούτε το στρες του να μην μενουν τα μοσχευματα στη θεση τους και ενα να βαζεις 3 να βγαινουν.
Αφηστε να υποθεσουμε ότι γνωριζει ο Αναστασακης καλύτερα.
ΚΑΙ απο τους 2 μας.
Εμεις στα πληκτρολόγια και εξυπναδες μπορούμε να λεμε, και ξερολες ναειμαστε και αντιπολιτευση να κανουμε.
Δε λέμε εξυπνάδες μιλάτε σε έναν που έχει κάνει μμ άρα σίγουρα γνωρίζει πολύ περισσότερα από εσάς και με βάση το παρελθόν των γνώσεων μου στο κομμάτι των μμ έχω και γνώση και άποψη του popping.
Το πρώτο χειρουργείο που είδα ζωντανά ήταν το 1996 στον αδερφό μου,οπότε αυτα μάλλον σε άλλους απευθύνονται σίγουρα όχι σε μένα.
Σας το έχω ξαναπεί είμαι παλιός και δεν έχω κανένα λόγο και όρεξη να κάνω καμία αντιπολίτευση,αλλά σίγουρα θέλω να ξέρω και την παραμικρή λεπτομέρεια για οτιδήποτε.
Όπως την ξέρω και για τη δική μου μμ
για αυτό άλλωστε τα πόσταρα όλα χωρίς φόβο και πάθος ούτε έκρυψα τίποτα.
Μόνο εγώ το έκανα αυτό και ο Cvial.
 

tol

Well-Known Member
Στο εξωτερικό δεν τολμάει κανεις να γραψει τις καφριλες που εχουν γραφτει προς εμενα ή τον εργοδοτη μου.
Αλλα, εδω ειναι Βαλκάνια, δεν

Ε, οχι...αυτο ειναι ανεπιτρεπτο!

Ειναι προσβλητικο! Ειναι χυδαιο!

Αγαπητε Cvial, αν εσυ ανεχεσαι να υπαρχουν καποιοι (υποτιθεται σοβαροι εκπροσωποι σοβαρων κλινικων) οι οποιοι αποκαλουν τα μελη του forum "ΚΑΦΡΟΥΣ", τοτε μαλλον κατι δε λειτουργει σωστα.

Αν εσυ, αγαπητε Cvial, αντι να επιβαλεις αποκλεισμο στην εν λογω κλινικη, μπαναρεις τα μελη του forum για διπλο ποσταρισμα μεσα στην ημερα, τοτε προσωπικα (αφου αυτο κρινεις ως δικαιο) δε με ενδιαφερει το μπαναρισμα. Ας με αποκλεισεις για μια εβδομαδα...εγω θα εκφρασω αυτο που αισθανομαι.

Προσβολη, αγανακτηση, αποστροφη, απεχθεια, αυτα ειναι τα συναισθηματα που βιωνω ως μελος της κοινοτητας.

Με αποκαλει καποιος "ΚΑΦΡΟ" και θα πρεπει να μεινω αναυδος με το φοβο μπαναρισματος;

Ειναι δικαιο και ηθικο αυτο;

Επειδη ημουν ο πρωτος που επισημανα την αντιφαση, τον παραλογισμο του νηματος, πρεπει να χαρακτηριστω "ΚΑΦΡΟΣ";

Τι κακο εκανα; Ποιον προσβαλα;

γελοιες κατηγοριες, προσβολες στον εργοδοτη μου ή σε εμενα, συκοφαντιες και προκλησεις

Ποια ηταν η γελοια συκοφαντια που απηυθυνα;

Το μονο που εκανα ηταν να επισημανω οτι το νημα εκρυβε εναν παραλογισμο. Μας καλουσε να κανουμε μια συγκριση προς κατι ανυπαρκτο. Μας ζητουσε να συγκρινουμε δυο μεταμοσχευσεις, εκ των οποιων η μια (στον κ. Λορεντζο) δεν εχει πραγματοποιηθει ποτέ!!!

Πως, λοιπον, θα γινει αυτη η συγκριση; Δεν προσβαλλεται η νοημοσυνη μας, οταν καλουμαστε να κανουμε κατι παραλογο, κατι ανεφικτο;

Αυτο τονισα και ως απαντηση ο σοβαρος εκπροσωπος της σοβαρης κλινικης αρχισε τους χυδαιους χαρακτηρισμους αποδεικνυοντας το ηθος του.

Αν αυτο γινεται ανεκτο απο τους διαχειριστες και μπαναρονται τα μελη που "τολμουν" να γραφουν τα αυτονοητα, τοτε ας υποστουμε τις συνεπειες.

Ας καθομαστε υποτακτικα, με σκυμμενο το κεφαλι και να ανεχομαστε καθε ιταμη και θρασυτατη επιθεση ατομων που μας αποκαλουν "ΚΑΦΡΟΥΣ".
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καλό θα ήταν να μην λέτε παραπάνω ....συνεχίζετε τις προσβολές...επειδή λέτε ότι δεν είστε εκπρόσωπος με "ευγένεια" και υποτακτικός να κάνει ότι λένε τα μέλη και φωτογραφίζετε τον Τζον της hdc γιατί δεν υπάρχει και άλλος καλό θα ήταν αφού λέτε αυτό το απαράδεκτο σχόλιο να προβάλετε συνάδελφο σας να το κάνετε με όνομα...επειδή πρόκειται για παιδί με εξαιρετικό ήθος και απολαμβάνει τον σεβασμό των μελών με την συμπεριφορά και την στάση του και ξέρω ότι δεν πρόκειται να μπει σε διαδικασια να πει κάτι χρησιμοποιώ το ποστ μου αυτό για να σας επαναφέρει ο @CVIAL ......

Ούτα ΚΑΝ και μην προσπαθειτε να διστρεβώσετε τα λεγομενα μου.
Ο κυριος που αναφερετε ειναι ΚΥΡΙΟΣ σε ΟΤΙ εχω διαβασει.
Πιθανον να ήταν και πριν, πιθανον να "εγινε" εδω μεσα αφου περασε τα καψονια.
Εγω δεν ανεχομαι καψονια.
Και για τελευταια φορα θα σας παρακαλώ να μην διαστρεβλωσετε λογια μου παρακαλώ και να μην μου κουνατε το δακτυλο.
Ειναι αστειο αναμεσα σε ενηλικες άντρες να κουναμε σε ενα ανωνυμο φορουμ το ...δακτυλο, ειδικα με προβοκατσια.
Δεν μιλατε με ανόητους, όλοι βλεπουν.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δε λέμε εξυπνάδες μιλάτε σε έναν που έχει κάνει μμ άρα σίγουρα γνωρίζει πολύ περισσότερα από εσάς και με βάση το παρελθόν των γνώσεων μου στο κομμάτι των μμ έχω και γνώση και άποψη του popping.
Το πρώτο χειρουργείο που είδα ζωντανά ήταν το 1996 στον αδερφό μου,οπότε αυτα μάλλον σε άλλους απευθύνονται σίγουρα όχι σε μένα.
Σας το έχω ξαναπεί είμαι παλιός και δεν έχω κανένα λόγο και όρεξη να κάνω καμία αντιπολίτευση,αλλά σίγουρα θέλω να ξέρω και την παραμικρή λεπτομέρεια για οτιδήποτε.
Όπως την ξέρω και για τη δική μου μμ
για αυτό άλλωστε τα πόσταρα όλα χωρίς φόβο και πάθος ούτε έκρυψα τίποτα.
Μόνο εγώ το έκανα αυτό και ο Cvial.

Αρχικα, δεν σας έγραψα ότι λετε ΕΣΕΙΣ εξυπναδες. Για αυτο και εβαλα πρωτο πληθυντικό.
Δευτερον, εχω κανει 3 ΜΕΤ, όποτε αν η καθε ΜΕΤ ειναι ...γαλονι, εχω και εγω. Το που και σε ποιον, δεν αφορα κανεναν.
Αν επιμενετε οτι το οτι έχετε ΔΕΙ καποια ή καποιες ΜΕΤ σας δίνει ΑΠΟΨΗ για το φαινομενο στην πραξη και ότι αυτο συνεπαγεται χειρουργικά, δεν έχω να πω τιποτα άλλο. Αποψη σας, σεβαστη. Τελος.

Να υποθεσω πως συμφωνειτε στα υπόλοιπα που σας απαντησα, και που ηταν τα ΜΟΝΑ σοβαρα και σημαντικά, οποτε δεν ασχολουμαστε με αυτα αλλλο. Τελεια!

Εξαιρετικά κανατε και ποσταρατε τα παντα!
Και ο @CVIAL το ίδιο.
Προσωπικα σας ευχαριστω και τους 2, έμαθα πολλα πραγματα, ειδικα για τους ανθρώπους που γραφουν εδω μέσα.

Δεν το κανατε μονο εσεις, όμως
Το έκανε και ο @Aldo
και τωρα ο ιατρός προτεινε ο ιδιος να παει ο ασθενής στο @CVIAL.

Οπότε ειναι το 2ο περιστατικό μας που θα υποβληθει στις δοκιμασιες του @CVIAL με πρωτοβουλια του ιατρού.
Σε όσους έχουν μάτια ανοιχτα και όχι τυφλωμενα απο ταπεινα ένστικτα της φυλής μας, αυτο λέει πολλα!
και btw, ειναι βεβαιο πως δεν θα τον ταλαιπωρησει καθόλου.
 

vlafo

Well-Known Member
Αρχικα, δεν σας έγραψα ότι λετε ΕΣΕΙΣ εξυπναδες. Για αυτο και εβαλα πρωτο πληθυντικό.
Δευτερον, εχω κανει 3 ΜΕΤ, όποτε αν η καθε ΜΕΤ ειναι ...γαλονι, εχω και εγω. Το που και σε ποιον, δεν αφορα κανεναν.
Αν επιμενετε οτι το οτι έχετε ΔΕΙ καποια ή καποιες ΜΕΤ σας δίνει ΑΠΟΨΗ για το φαινομενο στην πραξη και ότι αυτο συνεπαγεται χειρουργικά, δεν έχω να πω τιποτα άλλο. Αποψη σας, σεβαστη. Τελος.

Να υποθεσω πως συμφωνειτε στα υπόλοιπα που σας απαντησα, και που ηταν τα ΜΟΝΑ σοβαρα και σημαντικά, οποτε δεν ασχολουμαστε με αυτα αλλλο. Τελεια!

Εξαιρετικά κανατε και ποσταρατε τα παντα!
Και ο @CVIAL το ίδιο.
Προσωπικα σας ευχαριστω και τους 2, έμαθα πολλα πραγματα, ειδικα για τους ανθρώπους που γραφουν εδω μέσα.

Δεν το κανατε μονο εσεις, όμως
Το έκανε και ο @Aldo
και τωρα ο ιατρός προτεινε ο ιδιος να παει ο ασθενής στο @CVIAL.

Οπότε ειναι το 2ο περιστατικό μας που θα υποβληθει στις δοκιμασιες του @CVIAL με πρωτοβουλια του ιατρού.
Σε όσους έχουν μάτια ανοιχτα και όχι τυφλωμενα απο ταπεινα ένστικτα της φυλής μας, αυτο λέει πολλα!
και btw, ειναι βεβαιο πως δεν θα τον ταλαιπωρησει καθόλου.
Δεν αναφερθήκατε προσωπικά σε μένα,αλλά προφανώς και περικλείατε και εμένα αφού προφανώς σε μένα απαντήσατε σε δικό μου μήνυμα.
Μην παίζουμε με τις λέξεις.
Έξυπνοι είμαστε.

Αν κάποιος που έχει κάνει μμ την έχει ψάξει και είναι διαβασμένος και ενημερωμένος,προφανώς και έχει γαλόνια που βλέπετε το περίεργο.
Το γεγονός ότι έχω παρακολουθήσει χειρουργείο με το γιατρό μέσα και μάλιστα από τον καλύτερο,αυτό δεν μου δίνει γνώση και άποψη να έχω?
Για εσάς μάλλον όχι, πρέπει να γίνω μάλλον γιατρός για να κάνω εγώ τη μμ και μόνο τότε να έχω άποψη.
Τι να πω ακατανόητα πράγματα.

Εγώ πόσταρα τα πάντα μα τα πάντα κυριολεκτικά,γιατί είμαι της σχολής της αναλυτικής σκέψης (παρόλο που είχα αμφιβολίες για τους δικούς μου λόγους), και για να δείξω όλη τη λεπτομέρεια σε όλους τους υποψήφιους που ενδιαφέρονται.
Και καλά κάνετε και εσείς και έτσι πρέπει για συγκεκριμένα περιστατικά,αφού έχουμε τον Cvial.
Αλλά εχθροί δεν υπάρχουν,ούτε ταπεινά ένστικτα της φυλής μας μόνο εσείς τα βλέπετε αυτά.
Αλλάξτε τροπάριο και όλοι θα κερδίσουμε πιο πολύ εσείς πάρα εμείς αυτό πρέπει να καταλάβετε.
Τα υπόλοιπα είναι για κατανάλωση μην επανερχόμαστε στα ίδια.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν αναφερθήκατε προσωπικά σε μένα,αλλά προφανώς και περικλείατε και εμένα αφού προφανώς σε μένα απαντήσατε σε δικό μου μήνυμα.
Μην παίζουμε με τις λέξεις.
Έξυπνοι είμαστε.

Αν κάποιος που έχει κάνει μμ την έχει ψάξει και είναι διαβασμένος και ενημερωμένος,προφανώς και έχει γαλόνια που βλέπετε το περίεργο.
Το γεγονός ότι έχω παρακολουθήσει χειρουργείο με το γιατρό μέσα και μάλιστα από τον καλύτερο,αυτό δεν μου δίνει γνώση και άποψη να έχω?
Για εσάς μάλλον όχι, πρέπει να γίνω μάλλον γιατρός για να κάνω εγώ τη μμ και μόνο τότε να έχω άποψη.
Τι να πω ακατανόητα πράγματα.

Εγώ πόσταρα τα πάντα μα τα πάντα κυριολεκτικά,γιατί είμαι της σχολής της αναλυτικής σκέψης (παρόλο που είχα αμφιβολίες για τους δικούς μου λόγους), και για να δείξω όλη τη λεπτομέρεια σε όλους τους υποψήφιους που ενδιαφέρονται.
Και καλά κάνετε και εσείς και έτσι πρέπει για συγκεκριμένα περιστατικά,αφού έχουμε τον Cvial.
Αλλά εχθροί δεν υπάρχουν,ούτε ταπεινά ένστικτα της φυλής μας μόνο εσείς τα βλέπετε αυτά.
Αλλάξτε τροπάριο και όλοι θα κερδίσουμε πιο πολύ εσείς πάρα εμείς αυτό πρέπει να καταλάβετε.
Τα υπόλοιπα είναι για κατανάλωση μην επανερχόμαστε στα ίδια.

Λυπάμαι, δεν μπορω να απαντησω συμφωνα με οδηγιες @CVIAL.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ούτα ΚΑΝ και μην προσπαθειτε να διστρεβώσετε τα λεγομενα μου.
Ο κυριος που αναφερετε ειναι ΚΥΡΙΟΣ σε ΟΤΙ εχω διαβασει.
Πιθανον να ήταν και πριν, πιθανον να "εγινε" εδω μεσα αφου περασε τα καψονια.
Εγω δεν ανεχομαι καψονια.
Και για τελευταια φορα θα σας παρακαλώ να μην διαστρεβλωσετε λογια μου παρακαλώ και να μην μου κουνατε το δακτυλο.
Ειναι αστειο αναμεσα σε ενηλικες άντρες να κουναμε σε ενα ανωνυμο φορουμ το ...δακτυλο, ειδικα με προβοκατσια.
Δεν μιλατε με ανόητους, όλοι βλεπουν.
"Όποιος θέλει άλλη μια κλινική και εναν αντιπρόσωπο άβουλο και υποτακτικο, που το ονομαζουν δήθεν ευγενεια , προκειμένουν να εκτονώσουν κρυμμενοι πισω από την ανωνυμια του forum, την επιθετικότητα, τοξικοτητα και bullying, είναι σε λαθος νημα" είπατε κατά λέξη ....τώρα πια είναι αυτή η άλλη κλινική και ποιος ο αντιπρόσωπος .... τουλάχιστον ας έχετε τα κακαλα να λέτε τα πράγματα με το ονόματα τους...αλλά η αλήθεια είναι πλέον δεν μου κάνει και εντύπωση από σας αυτή η συμπεριφορά..... Επειδή επιμένετε κιόλας και συνέχεια πετάτε κάτι και μετά πάτε να το μαζέψετε έπρεπε απλά να απαντήσω....
 

Georgie

Well-Known Member
Προσωπικά να ευχηθώ καλή επιτυχία στο Γιάννη και μακάρι η επιλογή του να τον δικαιώσει .
Η κλινική έβαλε ψηλά τα standards αφου θέτει θεμα σύγκρισης με έναν απο τους κατα τα λεγόμενα κορυφαίους στις ΜΕΤ, και καλο για εκείνη και για ολους ειναι να πετύχει το στόχο .
Υπομονή μεχρι την ολοκλήρωση του αποτελέσματος .
 

Kostas97

Well-Known Member
Τι σας νοιαζει ο τροπος που μιλαει ο εκπροσωπος(εφοσον ειναι εντος κανονων), λες και θα γινεται φιλοι ας πουμε;
Ας περιμενουμε με το καλο να δουμε το αποτελεσμα και τις μετρησεις και τοτε ο καθενας θα βλαγει τα συμπερασματα του, αυτο αλλωστε δεν θελαμε και τοσο καιρο...Να λοιπον. και συντομα θα κανει οποιος θελει και συγκρισεις :D Προσωπικα πολυ μου αρεσε που καποιος σηκωσε αυτο το γαντι και δεν "κολωσε".
Επαιτε συνεχεια, ας μεινουμε μακρια απο μπαν, για σχολια επι του πρακτεου.:)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτά είναι δικαιολογίες.
Όποιος θέλει βάζει,δεν αποτελούν λόγο να φύγει κάποιος τρέχοντας.
Τόσο εύθικτοι πλέον είναι όλοι?

Δεν είναι όλοι μπαρουτοκαπνισμένοι σαν και εμάς vlafo.
 

Harris_G

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic Απο το "rescue case" του κ.Σωτηρη Ροκκου που ειχατε αναλαβει, υπάρχει κάποιο update; Πολυ ενδιαφέρον περιστατικό, είδα το βίντεο χθες. Και μιας και ο Dr.Lorenzo ειναι σπεσιαλίστας των "καμμένων γαιών", θα ήθελα να δω περαιτέρω.
 
Μπλουζα