Anastasakis Hair Clinic,#monotovideometraei, video 12, στάδιο 4 προς 5, FUE, 3000 τριχοθυλάκια | 9 μήνες μετά

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Βροχή, καφές, τσιγαράκι κ φόρουμ, τι απόλαυση θεέ μου. Και <b>ένα απαλό αεράκι να χαϊδεύει</b> την φράντζα!!!
Έχοντας φτασει μέχρι και το χαϊδεύει λέω αποκλείεται να το πει ..χαχαχαχα γεια σου φίλε ορεο !!!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τα σχόλια μου ήταν πολύ συγκεκριμένα. ΝΑΙ, υπάρχουν παλιά μέλη εδώ μέσα που ξέρουν περισσότερα από πτυχιούχους ιατρικής στο θέμα της τριχόπτωσης. Αλλά και φυσικά από άχρηστους δερματολόγους του κώλου που προτείνουν αμπούλες crestina, follon (προσωπικά βιώματα) και οτιδήποτε άλλο πέρα από φιναστερίδη και μινοξιδίλη ΜΑΖΙ, όχι αφρό regaine σκέτο επειδή η φιναστερίδη προκαλεί παρενέργειες γενικά και αόριστα.

Και ο μόνος λόγος που το είπα τόσο προκλητικά, άσχετα που το πιστεύω 100%, είναι επειδή βαρέθηκα να βλέπω έναν συγκεκριμένο γιατρό να προσπαθεί να ισοπεδώσει την αρνητική κριτική επικαλούμενος απουσία πτυχίων ιατρικής και μερικά πρόβατα να ασπάζονται την συγκεκριμένη άποψη.
πραγματι ειναι γεματη η ...αγορα με τετοιουσ ιατρούς.
Αρχικα, το μετρο συγκρισης ΔΕΝ ειναι αυτοι.\Αφετερου, εξηγησε μου κατι:
Εγω που ΔΕΝ κανω τιποτα από αυτα, ΕΧΕΙς ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΠΙΤΙΘΕΣΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ???
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Οσο πιο γρήγορα καταλάβει ότι είμαστε (ή τουλαχιστον αρκετοί από εμάς) κατι σα hairtransplant mentors πχ Joe Tillman κλπ τοσο πιο ήρεμα θα κυλαει η καθημερινότητα του...
Ο Joe ειναι φιλος μου, τον εχω φιλοξενησει κιολας, οπιτε μπορω να σου απαντησω

Ο Joe ΖΕΙ απο αυτο, δεν ειναι ψευτοχομπι για αυτον τα μαλλια
Ειναι στον κλαδο βιορποριστικα, δεν κανει τον σταυροφορο.
Γραφει επωνυμα ωστε να δεχεται και την οποια κριτική ή επαινο.
Ειναι ευγενεστατος απεναντι σε ολους τους ιατρούς, ακομα και αν δεν τους συμπαθεί, γιατι ποτε δεν ξερει ποιος θα ειναι ο επομενος "εντολεας" του.
Εχει διαβασει ΟΛΑ τα βιβλια που υπαρχουν για την ΜΕΤ και εχει παραγγειλει και τους 3 τομους του δικου μου (του κανονισα και μεγαλη εκπτωση μαλιστα).
Εχει δουλεψει κυριολεκτικα σε ιατρεια διαφορων ιατρων, εχει εξτασει ο ιδιος χιλιαδες ασθενείς (δεν εχει δηλαδη χαιδεψει μονο την δικη του καραφλα/δοτρια, αλλα χιλιαδες!)
Εγω και ολοι οι ειδικοί μπορούμε να τον εχουμε σε μια κουβεντα σαν να μιλαμε με ιατρό γιατι εχει συμμετασχει σε απειρα χειρουργεια στους H&W που δουλευε, γνωριζει απο μεσα την δουλεια, ειναι διαβασμενος και επαγγελματιας σε αυτο που κανει.

Θες να μου πεις ενα κοινο στοιχειο με εναν, πολλω δε μαλλον με αρκετους????
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
πραγματι ειναι γεματη η ...αγορα με τετοιουσ ιατρούς.
Αρχικα, το μετρο συγκρισης ΔΕΝ ειναι αυτοι.\Αφετερου, εξηγησε μου κατι:
Εγω που ΔΕΝ κανω τιποτα από αυτα, ΕΧΕΙς ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΠΙΤΙΘΕΣΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ???
Και γι' αυτό γιατρέ όπως θα έχεις δει δεν σ' έχω κατατάξει στους άχρηστους ή άσχετους γιατρούς σε κανένα μου σχόλιο. Ακόμα και αυτοί που γράφουν τα χειρότερα για σένα πάλι δε σε κατατάσσουν εκεί.

Στους λόγους τώρα:

1)Όταν επικαλείσαι ότι δεν έχουμε πτυχία ιατρικής για να κρίνουμε αλλά παραδέχεσαι ότι η αγορά είναι γεμάτη με τέτοιους άσχετους γιατρούς ίσως θα έπρεπε να σταματήσεις να χρησιμοποιείς το επιχείρημα του πτυχίου.

2)Από επώνυμους γιατρούς έχεις την μεγαλύτερη και συχνότερη παρουσία στο φόρουμ και παρουσιάζεις τα περισσότερα περιστατικά οπότε λογικό να ακούς περισσότερα αρνητικά σχόλια, όταν εσύ παρουσιάζεις 100 και κάποιος άλλος 10. Αναλογικά με τον όγκο που ανεβάζεις πιστεύω δέχεσαι λιγότερη κριτική απ' τους άλλους. Όταν απαξιώνεις την αρνητική κριτική μετά τα νήματα ξεφεύγουν για μέρες και μένει η εντύπωση ότι μονίμως σε κράζουμε.

3)Το ότι έχεις ιδιαίτερο/επιθετικό στυλ και σου αρέσει να κάνεις sparring μαζί μας περισσότερο από άλλους γιατρούς το ξέρεις και ο ίδιος δεν περίμενες εμένα να στο πω.

4)Κάνεις podcast με χοντρούς διαιτολόγους που κράζεις το φόρουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Και γι' αυτό γιατρέ όπως θα έχεις δει δεν σ' έχω κατατάξει στους άχρηστους ή άσχετους γιατρούς σε κανένα μου σχόλιο. Ακόμα και αυτοί που γράφουν τα χειρότερα για σένα πάλι δε σε κατατάσσουν εκεί.

Στους λόγους τώρα:

1)Όταν επικαλείσαι ότι δεν έχουμε πτυχία ιατρικής για να κρίνουμε αλλά παραδέχεσαι ότι η αγορά είναι γεμάτη με τέτοιους άσχετους γιατρούς ίσως θα έπρεπε να σταματήσεις να χρησιμοποιείς το επιχείρημα του πτυχίου.
Οταν δεν εχεις υποβληθει στο μαρτυριο της Ιατρικής και κυριως της Χειρουργικής Ειδικότητας, το ν αμιλας μπροστα σε οποιονδηποτε ιατρό ειναι σαν να μιλαει ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ τσαμπουκας της γειτονιας μπροστα στο McGregor.
ΔΕΝ το εχεις ζησει
ΔΕΝ μπορεις να το καταλαβεις.
Το οτι επίτηδες βαζεις τον πυχη στο πτυχιο ειναι αστειο.
βαλε το 1 χρονο μετα που εχει κανει αγροτικο και ειναι άλλος άνθρωπος, σαν να συγκρινεις νεοσύλλεκτο και φανταρο ! ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ
Βαλε και κανα 2 χρονια μετα ειδικότητα και μιλάμε για Ραμπο.
Το οτι δεν ειναι ολοι ιδιοι πολεμιστες, ισχυει.
Αλλα η συγκριση ειναι απλα γελοια. Αν θελεις να το πιστευεις, δικαιωμα σου.
Προσεξε μην κοψεις καμια παρανυχιδα ομως καμια μερα και λιποθυμησεις στην σταγονα αιμα...


2)Από επώνυμους γιατρούς έχεις την μεγαλύτερη και συχνότερη παρουσία στο φόρουμ και παρουσιάζεις τα περισσότερα περιστατικά οπότε λογικό να ακούς περισσότερα αρνητικά σχόλια, όταν εσύ παρουσιάζεις 1000 και κάποιος άλλος 10. Αναλογικά με τον όγκο που ανεβάζεις πιστεύω δέχεσαι λιγότερη κριτική. Όταν αρνείσαι τα μη θετικά σχόλια μετά τα νήματα ξεφεύγουν για μέρες και μένει η εντύπωση ότι μονίμως σε κράζουμε.
Ασε το αν παρουσιαζω τα περισσοτερα, ωραια ντριμπλα.
1. Σου παρουσιαζω σχεοδν ΜΟΝΟ ΕΓΩ?
2. Σου παρουσιαζω τα καλύτερα?
3. Σου παρουσιαζω τα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ μεσα στα καλύτερα? Γιατι αν σου εχω 80 4-4,5 αστερια και εχεις ο Χ παρουσιασει ΕΝΑ 5αστερο, πρπει να ειναι κανεις ηλίθιος να πιστεψει πως αυτος που το ανεβασε ειναι ο καλύετρος

Επισης, δεν αντιμετωπιζω ΚΡΙΤΙΚΗ.
Τις περισσοτερες φορες αντιμετωπιζω επιθεση από κομπλεξικούς
Δεν εχω προβλημα με αυτο.
Εχω πρόβλημα με τις ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ.
Κριτικαρε οτι θες. Ανακριβειες μην γραφεις.
ΚΑι οταν απλα βγαζεις χολη, μην το βαφτιζεις "κριτικη". Επιθεση και κομπλεξ ειναι, το ξερεις και το ξερω
ΔΕΝ μιλαω για εσενα, ειναι για εμφαση το 2ο ενικο.


3)Το ότι έχεις ιδιαίτερο/επιθετικό στυλ και σου αρέσει να κάνεις sparring μαζί μας περισσότερο από άλλους γιατρούς το ξέρεις και ο ίδιος δεν περίμενες εμένα να στο πω.
Δεν εχει πλακα πλεον ομως
Καποιοι παιζουν ΤΕΡΜΑ αντι-αθλητικα.
Από το sparring ΜΟΝΟ εσεις μπορειτε να κερδισετε και γνωσεις, και εμπιστοσυνη και τα παντα.
Εγω εχω ατομο που ποσταρει περιστατικα, καντε απο κατω κερκιδα, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ εχω αλλο να ποσταρω, θα φτασω ανετα τα 1000 περιστικα σε κανα δυο χρονια.
Τοσο απλα.
Απαντηση δεν θα παρετε οσο καποιοι ειναι αναγωγοί και απλα θα σας αφησω να αναμασατε οτι εχετε μαθει διδασκοντας ο ενας τον αλλον.

4)Κάνεις podcast με χοντρούς διαιτολόγους και κράζεις το φόρουμ.
Κραζω τους ΤΟΞΙΚΟΥΣ του φορουμ.
Την Ξερολιαση χωρις ευθυνη και το γεγονος οτι χωρις moderation το φορουμ εξυπηρετει μονο όσους εχουν συμπεριφορα χουλιγκαν.
ΕΣΥ που διαβαζεις: Αν ΔΕΝ συμπεριφερεσαι σαν χουλιγκαν, δεν μπορεις να θιχτεις. Οπότε σκεψου πριν απαντησεις.
 

aeratos28

Just aeratos
Α ρε κακομοίρη..πονάει η αλήθεια,δεν ξέρεις να απαντήσεις και εσύ, και λες ασυναρτησίες.τι να σου πω καημένε..για λίγα ευρώ έκπτωση η μία δεύτερη μεταμόσχευση τζαμπα κάθεσαι και ξεφτυλιζεσαι σε ένα φόρουμ..ανθρωπακι είσαι και δεν σε παρεξηγω..συνέχισε να είσαι ο περίγελος εδώ πέρα και να μας κάνεις να γελάμε ,και ας νομίζεις εσύ ότι λες η κάνεις κάτι ..
Τι ψυχολογικα κουβαλας...ευχομαι καποια στιγμη να χαρεις τη ζωη σου οπως καθε φυσιολογικος ανθρωπος.
 

aeratos28

Just aeratos
Ζει από αυτό,όπως το είπες ..και κάνει την πάπια σε καραγκιοζηλικια όπως αυτά εδώ..όμως εδώ μάντεψε..δεν ζούμε καν από αυτό...πληρώνουμε τις μεταμοσχεύσεις μας και έχουμε κρίση χωρίς παρεμβολές...όπως κρίση είχαν και αυτοί στο βιντεάκι που ανέβασες ...αυτοί δικαιούνται να έχουν κρίση,και εμείς εδώ όχι?? Έχουν γνώσεις αυτοί να κρίνουν ιατρε και εμείς όχι?? Δύο μέτρα και δύο σταθμά?? Με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω είσαι δοκτωρ
Ο Joe ειναι φιλος μου, τον εχω φιλοξενησει κιολας, οπιτε μπορω να σου απαντησω

Ο Joe ΖΕΙ απο αυτο, δεν ειναι ψευτοχομπι για αυτον τα μαλλια
Ειναι στον κλαδο βιορποριστικα, δεν κανει τον σταυροφορο.
Γραφει επωνυμα ωστε να δεχεται και την οποια κριτική ή επαινο.
Ειναι ευγενεστατος απεναντι σε ολους τους ιατρούς, ακομα και αν δεν τους συμπαθεί, γιατι ποτε δεν ξερει ποιος θα ειναι ο επομενος "εντολεας" του.
Εχει διαβασει ΟΛΑ τα βιβλια που υπαρχουν για την ΜΕΤ και εχει παραγγειλει και τους 3 τομους του δικου μου (του κανονισα και μεγαλη εκπτωση μαλιστα).
Εχει δουλεψει κυριολεκτικα σε ιατρεια διαφορων ιατρων, εχει εξτασει ο ιδιος χιλιαδες ασθενείς (δεν εχει δηλαδη χαιδεψει μονο την δικη του καραφλα/δοτρια, αλλα χιλιαδες!)
Εγω και ολοι οι ειδικοί μπορούμε να τον εχουμε σε μια κουβεντα σαν να μιλαμε με ιατρό γιατι εχει συμμετασχει σε απειρα χειρουργεια στους H&W που δουλευε, γνωριζει απο μεσα την δουλεια, ειναι διαβασμενος και επαγγελματιας σε αυτο που κανει.

Θες να μου πεις ενα κοινο στοιχειο με εναν, πολλω δε μαλλον με αρκετους????
 

aeratos28

Just aeratos
Ο ανάγωγος και τοξικός είσαι εσύ και μόνο..κατηγορήθηκε από πελάτες σου ότι ...στον έναν ,είπες να σταματήσει να ανεβάζει την πρόοδο στο νήμα του ,επειδή δεν είχε πάει καλά η επέμβαση...
Κάτι στον άλλον ,του είπες πως αν ανοίξει νήμα στο φόρουμ θα αλλάξουν οι μεταξύ σας σχέσεις. Άνοιξε νήμα αυτός και τον έλεγες μπακαλόγατο με το χτένισμα που έκανε.
Και έχεις και το θράσος να μιλάς για τοξικότητα και αγωγή...
Ξεχνάς γρήγορα ότι δεν σε συμφέρει βλέπω..
Όλα τα άλλα που λες ,πες τα σε κανέναν άλλον που δεν σε ξέρει ..στον loverboy που είναι καινουργιος το παιδί και σε άλλους..όχι σε όλους .
Δαγκώνεις το χέρι που σε τάισε είναι η φάση .κράζεις το φόρουμ ,ειρωνεύεται Λορέντζο..με τους άλλους δυο εκεί στο βίντεο..αυτό κάνεις..αναγωγε.!!!
Και ζητάς και τα ρέστα..
Καλά για να τελειώνουμε...γιατρός εδώ δεν το παίζει κανένας .κρίνουμε ,όπως έκριναν και αυτοί οι δικοί σου στο βίντεο..που εσύ τους έβαλες ..αν έχουν αυτοί δικαίωμα στο να κρίνουν,έχουμε και εμείς.τελος..αλλα δεν σε συμφέρει η κριτική εδώ από εμας και κράζεις ..
Κοίτα να δώσεις απάντηση σε αυτά που είπα με τους δύο πελάτες και άσε τις δικαιολογίες
Απαντηση δεν θα παρετε οσο καποιοι ειναι αναγωγοί και απλα θα σας αφησω να αναμασατε οτι εχετε μαθει διδασκοντας ο ενας τον αλλον.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αερατε καλημερα, σου ειπα ρητα οτι ειμαι μαζι σου για να επιμενεις οτι εγινε αυτο που λες εγω σε πιστευω δε μπαινω καν στο κοπο να ψαξω.

Απλα για λογους δικαιοσυνης επειδη εμμεσα συγκρινες τον Αναστασακη με τον Λορεντζο, παω τη συγκριση σε θεμα παρουσιασης καθαρα :ο Moderator εφτιαξε κινηματογραφικο βιντεακι με τον στριπαρ να καπνιζει και εξω απο την ταμπελα injertocapillar και ο καπνος να σκαει και να διαχεεται πανω στην ταμπελα κτλ.

Ολοι περιμεναμε τη συνεχεια οπως και εσυ πιστευω. Στο μικροκοσμο του φορουμ για μενα ο Στριπαρ ηταν σα πατερας, ο ανθρωπος με επαιρνε τηλ και μιλουσαμε με τις ωρες. Νιωθω σε εισαγωγικα λοιπον οτι με προδωσε ο φορουμοπατερας μου.

Στη συγκαλυψη του περιστατικου του εχει μεγιστη ευθυνη ο Mod . Και ποτε φυσικα δε καναμε ντορο οπως κανουμε με Αναστασακη, αυτο εννοω με τη λεξη εκτροπα.

Απόψε είπα μετά από πολύ καιρό να μπω να ρίξω μια ματιά. Γενικά δεν ασχολούμαι και δεν γράφω γιατί δεν έχω καθόλου καιρό και ως εκ τούτου αποφεύγω να ξεκινάω διαλόγους τους οποίους δεν μπορώ να υποστηρίξω με χρόνο που δεν μπορώ να διαθέσω. Μετά από κάποιο διάστημα όταν βρω τέτοιο καιρό πιθανότατα θα επανέλθω.

Harry εκφέρεις άποψη (και μομφή) για ένα θέμα που δεν ξέρεις σε βάθος. Πιθανότατα να ξέρεις κάποια γεγονότα αλλά πίστεψε με δεν τα ξέρεις όλα. Κάποια δεν έχουν καμμία σχέση με την επέμβαση στον Λορένζο αλλά ίσως ήταν τα κύρια που ο Stripar σταμάτησε να ασχολείται με το φόρουμ. Υπάρχουν πολλοί λόγοι που έγινε η διακοπή αλλά συγκάλυψη δεν υπήρξε. Δεν παρότρυνα τον Στριπαρ να σταματήσει, το έκανε μόνος του. Όπως δεν υπήρξε και καμμία παρέμβαση σε κανένα από τα 30+ χειρουργεία του Λορένζο σε μέλη που ελεύθερα ποστάρουν άσχετα με την πορεία που έχουν. Το αντίθετο μάλιστα, σε κάποιους που δεν πήραν το τέλειο αποτέλεσμα που ήθελαν τους είπα να γράφουν γιατί ακόμα και από αυτά τα αποτελέσματα προκύπτουν κέρδη για το φόρουμ αλλά και για τον τρόπο που αξιολογούμε ένα αποτέλεσμα. Ας βγει ένας από όλους αυτούς που είναι ενεργοί να μας πει αν τον παρότρυνα να σταματήσει ή να συνεχίσει την παρουσιασή του. ΈΝΑΣ. Σεβόμενος την επιθυμία του Stripar (όπως και όλων όσων θέλουν να συνεχίσουν ή να σταματήσουν) σταμάτησα εκεί. Σε αντίθεση με αρκετά μέλη ουδέποτε έχω στιλητεύσει με δηκτικό τρόπο ή πιέσει αφόρητα κάποιον για σταμάτημα παρουσίασης. Τα νήματα παρουσίασης είναι ιδιοκτησία του νηματοθέτη και αυτός ορίζει το παιχνίδι. Αν μου ζητήσει (όπως πολλοί το κάνουν) να σβηστεί το κάνω.

Τέλος επειδή ανέφερες και το βιντεάκι, να ξέρεις ότι τα βιντεάκια είναι το χόμπυ μου. Τα φτιάχνω για πλάκα στον ελεύθερο χρόνο μου χωρίς κάποιον ειδικό σκοπό και χωρίς κανένα κίνητρο. Απλά μου αρέσει, κάτι που νομίζω ότι είναι προφανές από την παρουσίαση της πρώτης μου μμ όταν ήμουν ένα απλό μέλος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Άσε τον στριπαρ cvial και πες εδώ στον Αναστασακη ,να απαντήσει επιτέλους στις κατηγορίες, ότι προέτρεψε ασθενείς του, με απόκρυψη των αποτελέσματων στο φόρουμ επειδή δεν πήγαν καλά ..((( έτσι το λέω,μπας και απαντήσει,άλλα που..!!!))) Το φοβάται να απαντήσει,όσο φοβάται και το να μπει στο forelock ..
Αλλά επειδή δεν θα απαντήσει,ας σταματήσει να είναι αχάριστος και να δαγκώνει χέρι που τον τάισε...
Ανάγωγος ,αχάριστος και με ύπουλο τρόπο αφήνει μόνιμα περίεργα σχόλια και για το φόρουμ αλλά και για τον Λορέντζο..
Επειδή όπως λέει ο ίδιος #monotovideometraei,περιμένω βίντεο,με ευχαριστίες προς τον Λορέντζο,που πήρε τόσες γνώσεις,δουλεύει πλέον σύγχρονα,και άφησε τα less is more ,άφησε τις τεχνικές baseball και κάνει μετρήσεις σε δοτρια κτλ κτλ..ύμνους στο φόρουμ θα έπρεπε να έκανε,αλλα και στον Λορέντζο..
# MONOTOVIDEOMETRAEI ιατρεεεεε.!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
πραγματι ειναι γεματη η ...αγορα με τετοιουσ ιατρούς.
Αρχικα, το μετρο συγκρισης ΔΕΝ ειναι αυτοι.\Αφετερου, εξηγησε μου κατι:
Εγω που ΔΕΝ κανω τιποτα από αυτα, ΕΧΕΙς ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΠΙΤΙΘΕΣΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ???
Ειλικρινά Ιατρέ, έχεις κουράσει. Βαριέμαι να σου απαντήσω σε όλα τα ποστ που εγραψες ένα ένα. Προσπάθησε και εσύ να καταλάβεις 5 πράγματα εκτός από το να γράφεις τα ίδια.

1. Σου επιτίθεται κόσμος εδώ μέσα γιατί γράφεις πολλές φορές παντελώς ανάγωγα. Μιλάς για φάτσες, τσαπόνυχα, καδένες, μπακαλόγατους και χίλια δύο άλλα. Και υπάρχουν και περιστατικά σου τα οποία εδώ μέσα (και από τους ίδιους τους ασθενείς σου) τα θεωρούμαι αποτυχημένα. Στην άρχη (ήμουν εκεί) όλοι θετικά σε είχαν δει και σου μιλούσαν μια χαρά και εγώ μαζί (εκτος από τους Βεκρικούς). Ότι εχεί συμβεί το έχεις καταφέρει ολομόναχος. Ξέρεις γιατί κανείς δεν επιτιθέται στις κυπριακές κλινικές ή στο καθένα άλλο που έχει και αυτός αποτυχίες; Γιατί κανένας άλλος γιατρός εκτός από εσένα δεν μπήκε εδώ μέσα, να απειλεί με μυνήσεις, να υπονοεί ότι τα μέλη του φόρουμ είναι τίποτα κακομοιρίδες με τσαπόνυχα, και να το παιζεί ο ευκατάστατος γιατρός που δεν πρέπει να τολμάμε να μιλήσουμε. Αν νομίζεις ότι δέχεσαι εσύ κριτικη ειρινικά, μάλλον κάτι δεν πάει καλά. Ψάξε το.

2. Το γεγονός ότι πέρασες Ιατρική και είναι δύσκολο να γίνεις ιατρός, δεν σήμαινει ότι δεν πρέπει να μιλάμε μπροστά σου. Σόρρυ αλλά λες σαχλαμάρες. Δηλαδή εγώ με 10 χρόνια εμπειρία στο investment risk και πτυχία και δημοσιευσείς, δεν ακούω γνώμες και κριτικές και ότι να νε ακόμα και από ταξιτζίδες που ξέρουν καλύτερα πια μετοχή θα παει καλά; Αυτά υπάρχουν σε όλους τους κλάδους. Ωστόσο, ο ειδικός μιλάει στον κάθενα εκφερόντας την αποψή του και τα επιχειρημάτα του και τον πείθει με τη συμπεριφόρα του να τον ακούσει. Αν τα καταφέρει, καλώς. Αν, όχι πας παρακάτω και δεν ασχολείσαι. Δεν είναι ο στόχος της ζωής μου να πείσω κανέναν, απλά να πω όλα όσα ξέρω αν ρωτηθώ. Εσύ έχεις κάνει σκοπό της ζωής σου να μας πείσεις πως κακώς δεν στέλνουμε σε σένα όποιον ρωτάει για χειρουργό γιατί είσαι ο τοπ στην Ελλάδα. Σου έχει γίνει εμμόνη. Εμένα πάλι και να με λένε άσχετο 50000 άτομα στο investment risk, στα παλιά μου τα παπουτσία..... Έχεις όμως πάθει εμμόνη με το φόρουμ για λόγους που δεν ξέρω.... Σου κόβει δουλεία; θες αποδοχή από παντού γιατί σου λείπει από κάπου αλλού; Ψυχολόγος δεν είμαι, αλλά είναι αξιοπερίεργο.

3. Εμείς εδώ μέσα (πολλοί από μας) είμαστε ασθενείς που έχουμε κάνει μμ. Κάποιος που δεν έχει κανεί ποτέ μμ και έχει μαλλία, δεν θα έχει τπτ να σου πει γιατί πολύ απλά ποτέ δεν θα ασχοληθεί. Εμείς εδώ μέσα, έχουμε αγχωθεί γι αυτό το θέμα, ψάξει, δει αποτελέσματα από γιατρούς , πονέσει, κάνει χειρουργεία και ψαχτεί όσο μπορούμε για να έχουμε μαλλιά. Γι' αυτό έχουμε άποψη με ότι έχουμε δει. Και έχουμε δει και πολλούς γιατρούς να καταστραφούν ανεπιστρεπτή κοσμάκι..... να κόβουν στριπ για 300 grafts και πολλά άλλα. Οπότε επειδή έχουμε ταλαιπωρηθεί από το θέμα, λέμε τις γνώμες μας και σε πολλούς από μας άρεσουν άλλοι γιατροί περισσότερο από σένα. Κατάλαβε το. Είναι απλό. Δεν το ξέρα ότι για να έχω άποψη πρέπει να έχω δουλέψει σε ιατρείο. Ο Joe και ο κάθε Joe δεν θα σε κράξει ποτέ γιατί βγάζει λεφτά από τους γιατρούς. Εμείς όχι. Μπήκαμε εδώ για να βοηθηθούμε και τώρα, όποτε μπορούμε, βοηθάμε κανέναν άλλον χωρίς κανένα όφελος.

4. Χαίρομαι που κρίνεις αρνητικά το Moderation. Μιλάς για το moderation του φόρουμ που ο @CVIAL κάνει από μεράκι χωρίς κανένα όφελος οικονομικό. Και εσύ που εκπροσωπείς εδώ μέσα την εταιρία σου που από αυτήν ζεις, έχεις τη χειροτερή συμπεριφορά επαγγελματία που έχω δει ποτέ κατά την άποψη μου. Και ο καλύτερος γιατρός στον κόσμο να ήσουν με όσα έχεις πει, ούτε απέξω δεν θα πέρναγα από την κλινική σου και είμαι ένας από αυτούς που αν ήθελα κάλυπτα άνετα τις ψηλές χρεώσεις σου. Επίσης κρίνεις το moderation και συνάμα ο Cvial σου κάνε και το κονέ με το Λορετζό που έμαθες από έναν γιατρό που για μας ειναι κλάσεις ανώτερος από σένα (ακόμα και αν διαφωνούμε σε πράγματα και μαζί του).

5. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, έχεις και κάποιους αστείους υποστηρικτές που λένε τις μεγαλύτερες βλακίες εδώ μέσα και έχουν βρίσει άλλους ασθενείς σου.

6. Η φράση σου εδώ απλά αστεία: Προσεξε μην κοψεις καμια παρανυχιδα ομως καμια μερα και λιποθυμησεις στην σταγονα αιμα. Σαν να πω εγώ σε κάποιον πρόσεχε μήπως πάρεις καμιά μετοχή και χρεωκοπήσεις, με το ύφος του υπερόπτη.... Λες και εσύ στη ζωή σου δεν έκρινες ποτέ κανέναν για κάτι που έκανε σε άλλη ειδικότητα χωρίς να έχεις ιδέα....


Με όλα όσα λές και το θαψίμο που ρίχνεις στο φόρουμ απορώ γιατί είσαι εδώ, αλλά όλοι ξέρουμε γιατί... Ωστόσο, με το να προσπαθήσεις να μας πεισείς ότι κάνουμε τα στραβά μάτια στη καταπληκτική δουλειά σου (το πες και αυτό....) δεν θα βρεις νεούς πελάτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άσε τον στριπαρ cvial και πες εδώ στον Αναστασακη ,να απαντήσει επιτέλους στις κατηγορίες, ότι προέτρεψε ασθενείς του, με απόκρυψη των αποτελέσματων στο φόρουμ επειδή δεν πήγαν καλά ..((( έτσι το λέω,μπας και απαντήσει,άλλα που..!!!))) Το φοβάται να απαντήσει,όσο φοβάται και το να μπει στο forelock ..
Αλλά επειδή δεν θα απαντήσει,ας σταματήσει να είναι αχάριστος και να δαγκώνει χέρι που τον τάισε...
Ανάγωγος ,αχάριστος και με ύπουλο τρόπο αφήνει μόνιμα περίεργα σχόλια και για το φόρουμ αλλά και για τον Λορέντζο..
Επειδή όπως λέει ο ίδιος #monotovideometraei,περιμένω βίντεο,με ευχαριστίες προς τον Λορέντζο,που πήρε τόσες γνώσεις,δουλεύει πλέον σύγχρονα,και άφησε τα less is more ,άφησε τις τεχνικές baseball και κάνει μετρήσεις σε δοτρια κτλ κτλ..ύμνους στο φόρουμ θα έπρεπε να έκανε,αλλα και στον Λορέντζο..
# MONOTOVIDEOMETRAEI ιατρεεεεε.!!!

Ραντεβού όταν ξεμπλοκάρω, μέχρι τότε καλά να περνάτε.
 

Xristos87

Well-Known Member
Α ρε κακομοίρη..πονάει η αλήθεια,δεν ξέρεις να απαντήσεις και εσύ, και λες ασυναρτησίες.τι να σου πω καημένε..για λίγα ευρώ έκπτωση η μία δεύτερη μεταμόσχευση τζαμπα κάθεσαι και ξεφτυλιζεσαι σε ένα φόρουμ..ανθρωπακι είσαι και δεν σε παρεξηγω..συνέχισε να είσαι ο περίγελος εδώ πέρα και να μας κάνεις να γελάμε ,και ας νομίζεις εσύ ότι λες η κάνεις κάτι ..
Το χεις ξανα πει αυτο με τις εκπτωσεις μαζι κ ο κολλητος σου π εξαφανιστηκε κ τοτε τον ειχα βαλει στοιχημα, (ειναι ολα γραμμενα εδω) οτι θα στειλω στον cvial τις τραπεζικες συναλλαγες μου προς την κλινικη κ αν δεν ειχε ιδιο ποσο με αυτο π θα πληρωνε οποισδηποτε πελατης να αποχωρουσα απο το φορουμ. Το ιδιο επρεπε να κανει κ ο φιλος σου.
θυμησου ομως....κοτεψε!!! Γιατι την εκανε τζαμπα αυτος για να προμοταρει...ενω εγω ποτε δεν προμοταρα κανεναν κ ουτε θα το κανω, ομως δεν μπορω να ανεχομαι καθικια σαν εσενα κ τους ομοιους σου εδω π εμειναν λιγοι ευτυχως μα επιτιθονται σε Ανθρωπους!


Καντε εικονα, να χεις σπουδασει, να χεις τελειωσει ΙΑΤΡΙΚΗ κ οτι αλλο με χρονια σπουδων, να εχεις γ@μηθει να στησεις μια κλινικη και ενα τιμ , να δουλευει καλα, να εχεις κοινωνικη αναγνωριση και να ερχεται ο ΤΙΠΟΤΑΣ,.ανωνυμα, χωρις ποινη να σε βριζει , να σε συκοφαντει κ αν μπορουσε να σ φιμωσει.
Αερατε κ ομοιοι?? Δε πατε στο διαολο ?? Αιντε φελλοι
 

gregkont13

Verified MM member
Καντε εικονα, να χεις σπουδασει, να χεις τελειωσει ΙΑΤΡΙΚΗ κ οτι αλλο με χρονια σπουδων, να εχεις γ@μηθει να στησεις μια κλινικη και ενα τιμ , να δουλευει καλα, να εχεις κοινωνικη αναγνωριση και να ερχεται ο ΤΙΠΟΤΑΣ,.ανωνυμα, χωρις ποινη να σε βριζει , να σε συκοφαντει κ αν μπορουσε να σ φιμωσει.
Αερατε κ ομοιοι?? Δε πατε στο διαολο ?? Αιντε φελλοι
Ναι όμως μικρέ Χρηστό και εσύ όλα αυτά τα λες ανώνυμα από το pc σου κρυμμένος κάπου.... σε κανα υπογείο που λέει και ο Doctor. Δηλαδή μου λες πως αν άρχιζαν να βριζουν τους γιατρους που πήγα εγώ, θα καθόμουν να τους στηρίζω σαν και σένα επειδή θα λυπόμουν μην κλείσει το ιατρείο τους.....

Το αστείο είναι πως και εσύ αυτά που λες, και τα βρισίδια που ρίχνεις, αν ήσουν από κοντά δεν θα τολμούσες να τα πεις....
 

gregkont13

Verified MM member
Καντε εικονα, να χεις σπουδασει, να χεις τελειωσει ΙΑΤΡΙΚΗ κ οτι αλλο με χρονια σπουδων, να εχεις γ@μηθει να στησεις μια κλινικη και ενα τιμ , να δουλευει καλα, να εχεις κοινωνικη αναγνωριση και να ερχεται ο ΤΙΠΟΤΑΣ,.ανωνυμα, χωρις ποινη να σε βριζει , να σε συκοφαντει κ αν μπορουσε να σ φιμωσει.
Αερατε κ ομοιοι?? Δε πατε στο διαολο ?? Αιντε φελλοι
Κάνε το εικόνα να δουλευείς χρόνια να μαζέψεις λεφτά να κάνεις μμ. Να κάνεις θυσίες να βάλεις στην άκρη τα χρήματα. Να κάνεις επέμβαση, να μην πηγαίνει όπως θες και ο γιατρός που σε χειρουργήσε να σε αποκαλεί σε φόρουμ Μπακαλόγατο επειδή χτενιστίκες λάθος.... Και μετά τα τσιράκια του να σε βρίζουν κιολάς. Δεν θα σε βρίσω.... Εσύ αξιζείς μονάχα δούλεμα γιατί μόνο καποιος χωρίς καμία αυτοεκτίμηση θα έκανε αυτό που κάνεις
 
Μπλουζα