Anargiros88_dhi thessalonikis_2966 grafts_5-6/8/2017

anargiros88

Well-Known Member
αυτό ρε συ αεράτε πως μπορείς να το ξέρεις ? πως να ξέρεις τον λόγο ? υπάρχει κάποια εξέταση που γίνεται ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Μέτρηση δοτριας ..κανονική,όχι απλά έτσι..να δεις πάχος τριχας,να δεις κάθε μέρος της δοτριας,τι πυκνότητα έχει,τι λόγο δίνει κάθε σημείο της δοτριας..όχι απλά ένα δύο σημεία με την κάμερα να δούμε πυκνότητα και τελος
 

anargiros88

Well-Known Member
στην Ελλάδα σε ποια κλινική μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ? στην Dhi γίνεται ? Αν ναι γιατί δεν μου το έκαναν ? πάντως στο πρώτο νήμα που είχα ανοίξει μόνο DHI μου γράψανε για σωστή μέτρηση δότρια στην Ελλάδα ,
 

aeratos28

Just aeratos
Σε σχέση με όλους τους άλλους εδω Ελλάδα γίνεται καλύτερη μέτρηση στη dhi..όχι ότι κάνουν την πρέπουσα μέτρηση και αυτοί..
 

tasos33

Well-Known Member
Υπάρχει ,αν υποθέσουμε ότι έχεις πολλά τρίτριχα και η κλινική τα άφησε για την κάλυψη του crown
λογικά θα κινηθείς κάπως παραπάνω, αν υποθέσουμε πάλι ότι πολλά μονοτριχα έχουν τοποθετηθεί στην hairline και η επόμενη μμ σου θα έχει λίγα μονά πολλά δίπλα και αρκετά τριπλά κα ότι έχεις.

Αλλά ποιος ξέρει,υποθέσεις κάνουμε.


αερατε υπάρχει περίπτωση στα επόμενα γκραφτ που θα βγάλω να αλλάξει ο λόγος . είτε να ανεβεί είτε να κατεβεί ?
 

tasos33

Well-Known Member
Σε καμία ελληνική δε γίνεται μέτρηση που να προσδιορίζει το ποσοστό μονών διπλών επίπλων κτλ, πάχος ώστε να εφαρμόζεται εξαρχής το πλάνο που απαιτεί κάθε κεφάλι.


στην Ελλάδα σε ποια κλινική μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ? στην Dhi γίνεται ? Αν ναι γιατί δεν μου το έκαναν ? πάντως στο πρώτο νήμα που είχα ανοίξει μόνο DHI μου γράψανε για σωστή μέτρηση δότρια στην Ελλάδα ,
 

anargiros88

Well-Known Member
Υπάρχει ,αν υποθέσουμε ότι έχεις πολλά τρίτριχα και η κλινική τα άφησε για την κάλυψη του crown
λογικά θα κινηθείς κάπως παραπάνω, αν υποθέσουμε πάλι ότι πολλά μονοτριχα έχουν τοποθετηθεί στην hairline και η επόμενη μμ σου θα έχει λίγα μονά πολλά δίπλα και αρκετά τριπλά κα ότι έχεις.

Αλλά ποιος ξέρει,υποθέσεις κάνουμε.


Δε νομίζω να έχει γίνει κάτι τέτοιο . Τάσο πως σου φαίνεται το αποτέλεσμα έως τώρα ?
 

Adriano

Well-Known Member

Είσαι σίγουρα πολύ καλύτερα από πριν. Και νομίζω ότι είναι η πρώτη σοβαρή προσπάθεια της DHI να φτιάξει μια hairline
 

PROF

Active Member
Αγαπητέ Ανάργυρε συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου να αντιμετωπίσεις ένα πραγματικά πολύ μεγάλο πρόβλημα.

Όσον αφορά το αποτέλεσμα αντικειμενικά δε μπορεί να χαρακτηριστεί σούπερ, ωστόσο πρέπει να ληφθεί υπόψη η τεράστια έκταση που κάλυψες, ο πολύ χαμηλός λόγος που είχες και η τακτική της διάσπαρτης τοποθέτησης (προσωπικά δε τη θεωρώ ενδεδειγμένη όταν κάποιος έχει υπόλοιπο δότριας και πλάνο δεύτερης επέμβασης).

Σε κάθε περίπτωση η αλλαγή του πριν με το μετά είναι αξιοσημείωτη.
Καλή συνέχεια και δύναμη για το επόμενο απολύτως απαραίτητο βήμα σου που νομίζω ότι μπορεί να κάνει πραγματικά τη διαφορά και το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι σημαντικά δυσκολότερο από το πρώτο!
 

tasos33

Well-Known Member
Καταρχας το αποτελεσμα ειναι σε εξελιξη, οταν κανεις μμ λες αντε να περασει ενας χρονος να ολοκληρωθει το αποτελεσμα,
οποτε εχεις χρονο ακομα μπροστα σου για να αλλαξει προς το καλυτερο, γιατην ωρα πιστευω οτι ειναι στο 50-60% η φυτρωση που φαινεται, αν ομως υπολογισουμε και τις λεπτες τριχες που ακομα δεν εχουν παρει ογκο και με το ματι δεν ειναι ευδιακριτες ισως να ειναι και λιγο παραπανω το ποσοστο.

Δε νομίζω να έχει γίνει κάτι τέτοιο . Τάσο πως σου φαίνεται το αποτέλεσμα έως τώρα ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Αγαπητέ Ανάργυρε συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου να αντιμετωπίσεις ένα πραγματικά πολύ μεγάλο πρόβλημα.

Όσον αφορά το αποτέλεσμα αντικειμενικά δε μπορεί να χαρακτηριστεί σούπερ, ωστόσο πρέπει να ληφθεί υπόψη η τεράστια έκταση που κάλυψες, ο πολύ χαμηλός λόγος που είχες και η τακτική της διάσπαρτης τοποθέτησης (προσωπικά δε τη θεωρώ ενδεδειγμένη όταν κάποιος έχει υπόλοιπο δότριας και πλάνο δεύτερης επέμβασης).

Σε κάθε περίπτωση η αλλαγή του πριν με το μετά είναι αξιοσημείωτη.
Καλή συνέχεια και δύναμη για το επόμενο απολύτως απαραίτητο βήμα σου που νομίζω ότι μπορεί να κάνει πραγματικά τη διαφορά και το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι σημαντικά δυσκολότερο από το πρώτο!

Υπήρχε λογος που προτίμησα να γινει ετσι η τοποθέτηση .
Το σωστο θα ηταν να γεμισουμε α κ β ζωνη ( οσο θα μπορουσε να γεμισει ) και μετα απο ενα χρόνο να συνεχιζα τη β και πισω και αν χρειαζοταν και υπήρχαν μοσχευματα και σε μια τριτη για τα μερεμετια . Αλλα επειδή το επαγγελμα περναει κριση δεν ειχα σιγουρα τα χρήματα για την επομενη μ.μ δεν ηθελα να ρισκαρω να μεινω με το μισο κεφαλι αδειο και να γυαλιζει . Θα ηταν.πολυ αφυσικο και πολυ ασχημο .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H φύτρωση είναι πολύ υψηλή και αυτή τη στιγμή πάνω από 80%. Μην συγχέουμε την εικόνα με την φύτρωση. Υπάρχουν πάρα πολλές τριχούλες αδύνατες που έχουν φυτρώσει και τους επόμενους μήνες θα δυναμώσουν βελτιώνοντας την εικόνα. Το αποτέλεσμα εξαιρετικό για τα δεδομένα της DHI. Ίσως η πρώτη σοβαρή αντιμετώπιση περιστατικού που έχω δει από την κλινική.
 

PROF

Active Member
Δηλαδή Cvial εάν πήγαινε στο Yaman με 1€ ή πολύ περισσότερο στο Maral στην Κωνσταντινούπολη
με 2000€ όλα μέσα δε θα είχε αυτό το αποτέλεσμα;

Επίσης εάν πήγαινε στο Lorenzo θα είχε αυτό το αποτέλεσμα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το σχολιό μου δεν είχε σαν σκοπό να αναδείξει τι θα ήταν καλύτερο ή όχι. Αυτή είναι άλλη κουβέντα και οι απόψεις μου γνωστές. Η προσπάθεια εξέλιξης της DHI είναι αυτό που ενδιαφέρει εδώ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε επίπεδο φύτρωσης δεν ξέρω αν τελικά θα ήταν καλύτερο. Αυτό που σίγουρα θα ήταν καλύτερο έως πολύ καλύτερο θα ήταν η hairline.
 

anargiros88

Well-Known Member
Καλησπέρα ! 7 μήνες σήμερα και ώρα για ενημέρωση

xr2.jpg xr1.jpg pm2.jpg pm1.jpg pd1.jpg pa1.jpg p1.jpg
 
Μπλουζα