Anargiros88_dhi thessalonikis_2966 grafts_5-6/8/2017

aeratos28

Just aeratos
Άσε όλοι τα ίδια είναι,χαμουλης για πλάκα γινεται και χωρίς εμένα.ειδες χθες..anyway οπότε θες βάλε.να ξέρεις πάντως οι καλύτερες φωτό είναι σε εξωτερικό χώρο,μέρα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
39.5 Ειχα κανει το 2005 στην laser line τοτε,γαμα τα ρουλετα,μου βαλανε 700 με 800 graft ειχαν πει,τωρα ετοιμαζομαι για επιθετικη προσεγγιση,δλδ συνολο 5000 graft σταδιακα,πισω δεν προκειτε να χαλασω graft γιατι θα πεσει micro pigment,οπως και μπροστα καθετα απο τις γωνιες,μετα ξουρα ολο το κεφαλι περιμετρικα και τα πανω μαλια στα 2εκ με 1.5.

Μεινε τοτε συντονισμένος στο νημα μου για έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση
 

anargiros88

Well-Known Member
Λοιπόν πάμε για κανονική ανανέωση εξάμηνου με φώτο σε εξωτερικό χώρο .

D_1.jpg D_2.jpg F_1.jpg F_2.jpg L_2.jpg L_3.jpg L_4.jpg L_A.jpg P_A_1.jpg P_D_1.jpg

Ακούω γνώμες . Τι ποσοστό φυτρωσης έχω μέχρι τώρα ?
 

makis25

Well-Known Member
μπραβο που βαζεις φωτο με hairline , σχεδον κανενας ασθενης απο dhi δε βαζει φωτο με το μαλλι προς τα πανω η προς τα πισω να φανει hairline . Μεχρι τωρα παντως φαινεται φυσικο σίγουρα. Ποσα μοσχευματα ακομα σου παν εχει η δοτρια? Καλα σε συγκριση με το πριν , στη πρωτη σελιδα που ηταν γυαλισμένος αεροδιαδρομος , τωρα εχεις μαλλια! . Παίρνεις φιναστεριδη? μινοξιδλη? Πανω απο τα μισά μεγαλώνουν ήδη σιγουρα .
 

aeratos28

Just aeratos
Ανάργυρος,δούλεψες από hairline μέχρι crown 3000 περίπου grafts..οι φωτό που είσαι με πρόσωπο ,μπροστά δείχνεις καλά ,φαίνεται ικανοποιητικά ότι έχει πάει μέχρι τώρα.πισω μπήκαν πολύ λίγα και δικαιολογούν την εικόνα αυτή..φαίνεται αραιό αρκετα.λογικο,ήθελες εξ αρχής 6000grafts +,για να κάνεις δουλειά..ίσως είναι και περισσότερο η φυτρωση σου από 50-60% ,εγώ σε κόβω πάντως ότι στο τέλος θα είναι μεγάλη η φυτρωση σου..καλή συνέχεια να έχεις..
Τέτοιες φωτό σου έλεγα χθες..όπως αυτές που έβαλες.
 

anargiros88

Well-Known Member
μπραβο που βαζεις φωτο με hairline , σχεδον κανενας ασθενης απο dhi δε βαζει φωτο με το μαλλι προς τα πανω η προς τα πισω να φανει hairline . Μεχρι τωρα παντως φαινεται φυσικο σίγουρα. Ποσα μοσχευματα ακομα σου παν εχει η δοτρια? Καλα σε συγκριση με το πριν , στη πρωτη σελιδα που ηταν γυαλισμένος αεροδιαδρομος , τωρα εχεις μαλλια! . Παίρνεις φιναστεριδη? μινοξιδλη? Πανω απο τα μισά μεγαλώνουν ήδη σιγουρα .

Καλησπερα Μακη . Η μετρηση που ειχα κανει στην πρωτη επισκεψη μου εβγαλε 13.500 τριχες ( αν θυμαμαι καλα ) οποτε με τον λογο που εχω ( 1.95 ) και αφαιρώντας τα 3000 που εβαλα εχω περιπου 3500 ακομα . Φιδαστερινη επαιρνα για 2.5 χρονια αλλα τη σταματησα 1.5 χρονο πριν κανω μ.μ . Μινοξιδιλι πλεον καθημερινά .
 

anargiros88

Well-Known Member
Ανάργυρος,δούλεψες από hairline μέχρι crown 3000 περίπου grafts..οι φωτό που είσαι με πρόσωπο ,μπροστά δείχνεις καλά ,φαίνεται ικανοποιητικά ότι έχει πάει μέχρι τώρα.πισω μπήκαν πολύ λίγα και δικαιολογούν την εικόνα αυτή..φαίνεται αραιό αρκετα.λογικο,ήθελες εξ αρχής 6000grafts +,για να κάνεις δουλειά..ίσως είναι και περισσότερο η φυτρωση σου από 50-60% ,εγώ σε κόβω πάντως ότι στο τέλος θα είναι μεγάλη η φυτρωση σου..καλή συνέχεια να έχεις..
Τέτοιες φωτό σου έλεγα χθες..όπως αυτές που έβαλες.

Γνωριζα απο την αρχη οτι το προβλημα ειναι μεγαλο και η δευτερη μ.μ ηταν δεδομένη πριν καν αρχισει η πρωτη . Απλα αν το ποσοστο φυτρωσης δεν ειναι ικανοποιητικό στο τελος του 12 μηνου θα εχω χασει σημαντικό αριθμο μοσχευματων οποτε και η συνέχεια θα πρεπει να ειναι πολύ προσεκτική .
 

aeratos28

Just aeratos
Έχεις και χαμηλό λόγο ρε αδερφέ..αν είχες λόγο 2.3-2.4 ένας σχετικά αρκετά καλός λόγος θα είχες εντελώς άλλη εικόνα..παρατήρησε στην πρώτη σελίδα ,το τετραγωνικό εκατοστό στο μπροστινό κομμάτι που έχετε σημαδέψει και κοίτα τώρα το ίδιο σημείο..
 

makis25

Well-Known Member
anargiros παντως εγω χαρηκα τωρα με τις φωτο για σενα , νομιζω πας καλα και μεχρι τον αυγουστο θα εισαι ακομα καλυτερα . Μετα το μονο που μενει ειναι η απληστία για ακομα περισσοτερο μαλλι . Εγω στη θεση σου μαλλον δε θα κρατιομουν θα εκανα και δευτερο διημερο σεσσιον να το φουλαρω το μαλλι εντελως . Απο οτι καταλαβα ποσταρεις καθε μηνα , πιστευω το επομενο 2 μηνο θα δειξουν τα πραγματα
 

anargiros88

Well-Known Member
Δεν ειχα δωσει σημασία στις φωτο μεχρι ο αερατος να μου το επισημάνει και να με καθοδηγήσει , θα ειχα ολες τις φωτο απο την αρχη σε εξωτερικο χορο . Η δοτρια περιοχη πως σας φαίνεται ; κουρευτικα χθες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Η δοτρια φαίνεται σε καλή κατάσταση να είναι..ισορροπημένη αρκετά χωρίς άδειασμα από συγκεκριμένο σημείο.καλα ομογενοποιημένη φαίνεται.
 

anargiros88

Well-Known Member
Αν στον έλεγχο του εννεάμηνο ρωτησω την κλινική για το ποσοστο φυτρωσης θα μου κανει μετρηση με το μηχάνημα που μετρησαμε τη δοτρια η θα παρω απαντηση βαση οπτικης μετρησης ;
 

anargiros88

Well-Known Member
Έχεις και χαμηλό λόγο ρε αδερφέ..αν είχες λόγο 2.3-2.4 ένας σχετικά αρκετά καλός λόγος θα είχες εντελώς άλλη εικόνα..παρατήρησε στην πρώτη σελίδα ,το τετραγωνικό εκατοστό στο μπροστινό κομμάτι που έχετε σημαδέψει και κοίτα τώρα το ίδιο σημείο..


Στη μέτρηση της δότριας βγάλαμε 13,500 ( αν θυμάμαι καλά ) . Ο λόγος είναι 1,95 όποτε η δότρια μου δίνει περίπου 6,750 γκραφτ .
Αν ο λόγος ήταν μεγαλύτερος , ας πούμε 2,4 τα διαθέσιμα γκραφτ θα ήταν λιγότερα (5600) . Την διάφορα αυτή θα την κάλυπτε ο αριθμός των παραπάνω τριχών ανά γκαφτ ?

επίσης ως γνωστόν η DHI μιλάει για τρίχες και όχι για γκραφτ άρα αν ο λόγος μου ήταν μεγαλύτερος ( 2,4 ας πούμε ) θα τοποθετούσα συνολικά 2,500 γκραφτ και όχι 3000 .
 

aeratos28

Just aeratos
Αν είχες μεγαλύτερο λόγο,θα είχες και πολύ περισσότερες τρίχες αναργυρε..πχ αν συνολικά ,είχες 6,750 grafts με λόγο 1.9 και αυτά σου δίνουν 13,500 τρίχες,υπολόγισε με λόγο 2.3 τα ίδια grafts να δεις πόσες τρίχες παραπάνω θα είχες..δεν σημαίνει πως θα είχες λιγότερα grafts αν είχες μεγαλύτερο λογο..λαθος τελείως αυτο..όσο μεγαλύτερος λόγος ,τόσο καλύτερο αποτέλεσμα..χαμηλός λόγος χρειάζεται μόνο για τα πρώτα 2 εκατοστά,hairline δηλαδή και λίγο πίσω από αυτήν..από εκεί και πίσω θες πολυτριχα πολλά για να γίνει όσο δυνατον μεγαλύτερη καλυψη.
Στη μέτρηση της δότριας βγάλαμε 13,500 ( αν θυμάμαι καλά ) . Ο λόγος είναι 1,95 όποτε η δότρια μου δίνει περίπου 6,750 γκραφτ .
Αν ο λόγος ήταν μεγαλύτερος , ας πούμε 2,4 τα διαθέσιμα γκραφτ θα ήταν λιγότερα (5600) . Την διάφορα αυτή θα την κάλυπτε ο αριθμός των παραπάνω τριχών ανά γκαφτ ?

επίσης ως γνωστόν η DHI μιλάει για τρίχες και όχι για γκραφτ άρα αν ο λόγος μου ήταν μεγαλύτερος ( 2,4 ας πούμε ) θα τοποθετούσα συνολικά 2,500 γκραφτ και όχι 3000 .
 

anargiros88

Well-Known Member
αερατε υπάρχει περίπτωση στα επόμενα γκραφτ που θα βγάλω να αλλάξει ο λόγος . είτε να ανεβεί είτε να κατεβεί ?
 

aeratos28

Just aeratos
Πολύ μεγάλες αποκλίσεις δεν νομίζω ότι θα έχεις..στα ίδια μέσες άκρες θα είσαι..ίσως να έχεις και μικρη πτώση..αν είχε γίνει λεπτομερής έλεγχος σε όλο το κεφάλι από την αρχή,θα ήξερες ακριβώς τι να περιμένεις..και από λόγο και από πάχος τρίχας κτλ..θα ήξερες τι να περιμένεις ακριβώς σαν αποτέλεσμα τελικό από το σύνολο των grafts που είχες να δώσεις.
 

anargiros88

Well-Known Member
όχι ρε συ αεράτε μη μου λες τέτοια . τι πτώση να έχουμε ? δεν είμαστε να πέφτουμε , τουλάχιστον να μείνουμε στα ίδια !
 

aeratos28

Just aeratos
Αν είχες κάνει έλεγχο σε αυτά που σου είπα από την αρχή,τώρα δεν θα μιλούσαμε υποθετικά.ισως μείνεις και στα ίδια,ίσως πέσεις ίσως ανέβεις..που να ξέρουμε ρε μαν?μακάρι να ανέβεις στη 2η..
 
Μπλουζα