Anargiros88_dhi thessalonikis_2966 grafts_5-6/8/2017

anargiros88

Well-Known Member
Αφού λοιπόν η εγχείρηση πέτυχε και είχες καλή φύτρωση θα χαρούμε να δούμε το αποτέλεσμά σου ολοκληρωμένο απο την dhi.
Δεν έχεις λόγο να ψαχνεσαι αλλού.

Η σχολίασε επί του θέματος η κανε καμιά βόλτα αλλού . Ειρωνείες και μαγκιές από το πληκτρολόγιο δεν προσφέρουν κάτι. Και στο ξαναλέω για τελευταία φορά , το νήμα το άνοιξα για να δούμε την εξέλιξη της μ.μ και να μάθουμε και 2 πράγματα παραπάνω από άτομα που γνωρίζουν .
Μην φοβάσαι λοιπόν , δεν ψάχνω για πελάτες ! Εξάλλου με αυτό το αποτέλεσμα ποιος θα με εμπιστευτεί ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

I

Ironman

Εγώ αν και δεν ξέρω πολλά όπως άλλοι μια χαρά μου φαίνεται το αποτέλεσμα η διαφορά με πριν είναι εμφανής και γνώμη μου ότι με άλλη μια μμ με των ίδιο αριθμό graft θα είσαι τζετ... Βέβαια σημασία έχει να είσαι εσύ ικανοποιημένος
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν . Βάζω την φώτο από την dhi

Προβολή συνημμένου 18846 Αυτό που λέει ο CVIAL είναι ότι το αποτέλεσμα πρέπει να κριθεί βάση των μοσχευμάτων που μπήκαν κάτω από την μαύρη γραμμή την πρώτη μέρα και τα 1500 που μπήκαν την δεύτερη ήμερα . Σωστά το κατάλαβα CVIAL ?

Κάπως έτσι


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
Η σχολίασε επί του θέματος η κανε καμιά βόλτα αλλού . Ειρωνείες και μαγκιές από το πληκτρολόγιο δεν προσφέρουν κάτι. Και στο ξαναλέω για τελευταία φορά , το νήμα το άνοιξα για να δούμε την εξέλιξη της μ.μ και να μάθουμε και 2 πράγματα παραπάνω από άτομα που γνωρίζουν .
Μην φοβάσαι λοιπόν , δεν ψάχνω για πελάτες ! Εξάλλου με αυτό το αποτέλεσμα ποιος θα με εμπιστευτεί ?
Έβαλα ενα like σε σχόλιο αλλού χωρίς να έχω προθεση να γράψω. ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ .
Βρες τα με τον εαυτό σου πρώτα και ξεκαθάρισε τι θες.

Επισης, η επεμβασή σου τελείωσε.
Είτε καλή , είτε κακή χρειάζεσαι και δευτερη με βάση αυτό που εισαι. Αντί λοιπόν να λιβανίζεις τι έκανες κοίτα μπροστά για την επόμενη.
 

anargiros88

Well-Known Member
ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ .
Βρες τα με τον εαυτό σου πρώτα και ξεκαθάρισε τι θες.

Σε κάλεσα να σχολιάσεις το αποτέλεσμα , όχι να αρχίσεις τις ειρωνείες και πετάς εξυπνάδες 5 χρόνου !

Είτε καλή , είτε κακή χρειάζεσαι και δευτερη με βάση αυτό που εισαι.

Μάλλον δεν διάβασες το νήμα από την αρχή .

Αντί λοιπόν να λιβανίζεις τι έκανες κοίτα μπροστά για την επόμενη.

Σχολιασμό του τελικού αποτελεσματος κάνουμε , αν δεν σου αρέσει μπορείς άπλα να μην το διαβάζεις , επίσης καλό θα είναι να διαβάζεις πρώτα τα ποσταρισματα να τα κατανοείς και μετά να απαντάς , αν ούτε αυτό δεν μπορείς να κάνεις ζήτα βοήθεια από κάποιον που μπορεί .
 

makis25

Well-Known Member
o cvial ως συνηθως εχει δικιο . Δεν εχει σημασια μονο ο αριθμος των μοσχευματων αλλα και η διαμετρος της τριχας και ο λογος στην εξαγωγη . Βρηκα στη σελιδα της dhi αυτο το αποτελεσμα https://dhithessaloniki.gr/el/node/89 οπου ο ασθενης εβαλε 200 κ κατι παραπανω μοσχευματα απο εσενα αλλα το μαλλι διχνει αρκετα περισσοτερο απο το δικο σου . Ειναι επειδη ειναι περισσοτερο! μιας και ειναι 1000 τριχες παραπανω και πολυ πιθανο να ειναι και η τριχα πιο χοντρη .

edit , εκανα λιγα μπακαλιστικα νομιζω μαθηματικα και βρηκα πως αν εχεις πολυ λεπτη τριχα , για να ειχες το αποτελεσμα καποιου που εβαλε 2966 γραφτς με χοντρη τριχα στο κεφαλι σου , θα επρεπε να ειχες βαλει καμια 700-800 παραπανω . Με σταθερο λογο .

edit2 βεβαια αν προκειται να εξαντλησεις τη δοτρια σου ετσι κ αλλιως , δεν εχει τοση σημασια το coverage value μιας και στο τελος εχεις χρησημοποιησει ολα τα διαθεσιμα γραφτς ετσι και αλλιως . Ολα πανω πηγαν οπως και να ηταν , λεπτα η χοντρα , πολυτριχα η οχι .
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Θα πρόσθετα και πιο σπαστη και γκρίζα και ισως και μικρότερη επιφάνεια προς κάλυψη. Πάντως το εν λόγω αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικο, βέβαια δεν πρέπει να παραβλεψουμε οτι στο μετά ο φωτισμός είναι πιο χαμηλος και δινει κάποια points



ασθενης εβαλε 200 κ κατι παραπανω μοσχευματα απο εσενα αλλα το μαλλι διχνει αρκετα περισσοτερο απο το δικο σου . Ειναι επειδη ειναι περισσοτερο! μιας και ειναι 1000 τριχες παραπανω και πολυ πιθανο να ειναι και η τριχα πιο χοντρη .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτά τα “φωτιστικά” της DHI στις φωτό μετά και πριν την μμ είναι το κάτι άλλο!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
edit2 βεβαια αν προκειται να εξαντλησεις τη δοτρια σου ετσι κ αλλιως , δεν εχει τοση σημασια το coverage value μιας και στο τελος εχεις χρησημοποιησει ολα τα διαθεσιμα γραφτς ετσι και αλλιως . Ολα πανω πηγαν οπως και να ηταν , λεπτα η χοντρα , πολυτριχα η οχι .

Σωστό είναι αυτό, σε τέτοιες περιπτωσεις το ζητούμενο είναι πρωτίστως η μέγιστη φύτρωση. Βέβαια, ένας καλύτερος σχεδιασμός στην κατανομή των διαθέσιμων graft παίζει μεγάλο ρόλο και δίνει καλύτερο illusion. Αυτό πρέπει να προσεχθεί στην 2μμ. Η εικόνα μπροστά και πλάγια είναι το ζητούμενο. Τίποτα άλλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ItsAllGone

Active Member
Μην χαλιεσαι με τον τσεκ δεν αξιζει, οπως ειπε και ο cvial δεν εγινε κατι καταστροφικο και υπαρχουν μεγαλα περιθωρια βελτιωσης σε πιθανη 2η μεταμοσχευση.
 

piros75

Well-Known Member
μπροστά που η πυκνότητα των μοσχευμάτων ήταν καλή, το αποτέλεσμα μου αρέσει και φαίνεται πολύ φυσικό (το οποίο είναι σημαντικότατο) πίσω από την Β που τα μοσχεύματα μπήκαν πολύ αραιά το αποτέλεσμα είναι μέτριο και δεν είμαι σίγουρος για το ποσοστό φύτρωσης, μου φαίνεται ικανοποιητικό εμπρός, μικρό πίσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dim1989

Member
αν σου εχουν μεινει 3500 grafts ακομα,εγω αυτο που θα εκανα,θα εβαζα 1000-1500 α ζωνη και τα υπολοιπα β ζωνη και crown.θα ειναι αραια αλλα θα εχεις φτιαξει το μπροστα
 

anargiros88

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους . Κάνω μια ανανέωση στο 14 μηνο πλέον και αναμένω γνώμες για την κατρακυλά που πήρε το μαλλί μου ...

1p.jpg 2p.jpg 3p.jpg
 

anargiros88

Well-Known Member
Καλησπέρα Τάσο . Κάθε καλοκαίρι , για όσο είχα μαλλιά! το καλοκαίρι πάντα το μαλλί μου αδυνάτιζε ( πιο λεπτές και ξανθές τρίχες ) . Στο 12 μηνο ραντεβού με την DHI μου είπαν για εποχιακή τριχόπτωση . Εγώ το καταλάβαινα πάντα από την εικόνα του κεφαλιού μου , ποτέ δεν έβρισκα ( σε αντίθεση με όλους ) τρίχες σε μαξιλάρι κλπ , εκτός όταν έβαζα μινοξ που μένανε τρίχες στα χέρια μου . Προχθές που ξανά πήγα από την κλινική μου απέκλεισαν την εποχιακή τριχόπτωση . Έκανα και εξετάσεις που ήταν κομπλέ .
 

makis25

Well-Known Member
δηλαδη χανεις μεταμοσχευμενα μαλλια; απο πανω; μηπως εχεις αραιωση και στη δοτρια περιοχη; Μηπως πας για norwood 7 και πηραν φολα τριχες που τελικα δεν ηταν ασφαλεις απο τη δοτρια ; Τωρα αυτη τη περιοδο χρησιμοποιεις φαρμακα; Μινοξιδιλη , φιναστεριδη κτλ ; Αν οργανικα εισαι καλα , και δεν εχεις καποια δερματιτιδα , μυκητιαση στο τριχωτο κτλ , ε τοτε η μονη εξηγηση ειναι πως απλα προχωράει η ανδρογενετικη αλλωπεκεια και σου τρωει τριχες , ειτε αυτες ειναι στη δοτρια ειτε ειναι πλεον στη ληπτρια . Αλλιως δε μπορω να φανταστω καποιο λογο που μεταμοσχευμενα μαλλια αφου βγουν και μεγαλωσουν για ενα χρονο μετα να πεσουν .
 

makis25

Well-Known Member
αναργυρε ισως πρεπει να δεις το βιντεο του λορεντζο για τη dupa που ειχε ποσταρει ο cvial ισως και να σε αφορα .
 

anargiros88

Well-Known Member
Ξεκίνησα πάλι regaine εδω και 3 ημέρες . Οι εξετάσεις ήταν κανονικές , σίδηρος και β 12 κανονικα , πεσμένα σε σχέση με την προ μ.μ κατάσταση αλλά κανονικά.

Παίζει να έχει σχέση το αγχος ;
 

makis25

Well-Known Member
αν χανεις τριχες απο δοτρια για μηνες χρειαζεσαι φινα . Αν χανεις τριχες απο τα μεταμοσχευμενα , τοτε παλι φινα χρειαζεσαι γιατι προχωραει η αλωπεκεια και ισως μπηκαν μοσχευματα απο μη ασφαλη περιοχη . Αν χανεις τριχες απο ολο το σωμα σου και απο το κεφαλι τοτε χρειαζεσαι ειδικο γιατρο δερματολογο και ελεγχο μηπως εχεις καποιο αυτοανοσο . Τωρα που ξεκινησησες μινοξιδιλη , αν σε 3-4 μηνες μειωθει η τριχοπτωση τοτε το πιο πιθανο ειναι απλα να χανεις επειδη προχωρα η φαλακρα . Παρε και σαμπουαν φουγκοραλ , ειναι πολυ σημαντικο , σε καποιο νημα ποσταρα και τοσες μελετες για αυτο . Τα ματζουνια και οι λοσιον της dhi δεν κανουν τιποτα , μη παρεις τετοια .
 
Μπλουζα