AlexXXX, FUE, 3900g, 16/4/2020

bobby

Well-Known Member
Τεχνικά μιλώντας (ως άσχετος με το θέμα), ας πούμε ότι έχουμε δυο γιατρούς ίδιας ικανότητας ο ένας χρησιμοποεί sharp implanter (lion) και ο άλλος pre made incisions (είτε τοποθέτηση λαβίδες ή dull implanter) σε ποιον θα πηγαίνατε αν είχατε diffuse pattern και θέλατε να βάλετε ανάμεσα σε μαμα μαλλιά? Την φίνα θεωρήστε τη δεδομένη!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Βοηθάει πολύ η ελαστικότητα του δέρματος.Είναι καθοριστική για την εύκολη εμφύτευση
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τεχνικά μιλώντας (ως άσχετος με το θέμα), ας πούμε ότι έχουμε δυο γιατρούς ίδιας ικανότητας ο ένας χρησιμοποεί sharp implanter (lion) και ο άλλος pre made incisions (είτε τοποθέτηση λαβίδες ή dull implanter) σε ποιον θα πηγαίνατε αν είχατε diffuse pattern και θέλατε να βάλετε ανάμεσα σε μαμα μαλλιά? Την φίνα θεωρήστε τη δεδομένη!

Και χωρίς φίνα, στο implanter με την τεχνική όμως που έδειξα στο νήμα του Vlafo. Ανάμεσα σε μαμα όλο το κόλπο είναι ο μικρότερος τραυματισμός και η μη δημιουργία αιματωμάτων.
 

alex7

Well-Known Member
Έχω την εντύπωση ότι τα μαμά αν είναι ορμονοεξαρτημενα έχουν ελάχιστη πιθανότητα να επιβιώσουν όταν εμφυτεύσουν δίπλα τους τα θηρία από τη δότρια
 

vagosx

Well-Known Member
Τεχνικά μιλώντας (ως άσχετος με το θέμα), ας πούμε ότι έχουμε δυο γιατρούς ίδιας ικανότητας ο ένας χρησιμοποεί sharp implanter (lion) και ο άλλος pre made incisions (είτε τοποθέτηση λαβίδες ή dull implanter) σε ποιον θα πηγαίνατε αν είχατε diffuse pattern και θέλατε να βάλετε ανάμεσα σε μαμα μαλλιά? Την φίνα θεωρήστε τη δεδομένη!

Εαν κρίνουμε από την τεχνική που εφαρμόζει ο καλύτερος κατε εμε παγκοσμιως γιατρος ο Dr Konior θα πήγαινα στην τεχνική που εφαρμόζει αυτος, διότι τα αποτέλεσματα του είναι τα πλέον φυσικα και πυκνά.
 

vagosx

Well-Known Member
Εαν κρίνουμε από την τεχνική που εφαρμόζει ο καλύτερος κατε εμε παγκοσμιως γιατρος ο Dr Konior θα πήγαινα στην τεχνική που κάνει αυτος, διότι τα αποτέλεσματα του είναι τα πλέον φυσικα και πυκνά.

Ο εν λόγω γιατρος εφαρμόζει stick and place τεχνικη
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εαν κρίνουμε από την τεχνική που εφαρμόζει ο καλύτερος κατε εμε παγκοσμιως γιατρος ο Dr Konior θα πήγαινα στην τεχνική που εφαρμόζει αυτος, διότι τα αποτέλεσματα του είναι τα πλέον φυσικα και πυκνά.

Καταρχήν να συμφωνήσω ότι και για μένα ο Κονιορ είναι στο τοπ 3 παγκοσμίως (by the way και για τον Λορενζο όταν τον ρώτησα κάποια στιγμή ποιους θεωρεί top of the top). Η τεχνική (stick and place) δεν είναι κάτι το εξωπραγματικό και δεν νομίζω ότι δομικά έχει κάποιο πλεονέκτημα για πυκνώσεις όπως τις εννοεί ο Bobby. O γιατρός και η εμπειρία του φυσικά ναι. Εν αντιθέσει, το implanter για τους λόγους που εξήγησα (ανατομικού τύπου χειρουργική) προφέρει πλεονέκτημα κάτι που το είδα με τα μάτια μου (και φυσικά το έχω βιντεοσκοπήσει) στην περίπτωση πύκνωσης του stripar σε άρρωστα μαμα με πυκνότητες μεταξύ 80 & 100g/cm2. Κανένας χειρούργος δεν τον αναλάμβανε (O Erdogan του είχε αρνηθεί αλλά και άλλοι διάσημοι). Η πύκνωση δεν είχε καμμία επίπτωση στα μαμα, ούτε shock loss. Για μένα ήταν η απόλυτη επιβεβαίωση του εργαλείου που λέγεται implanter.
 

bobby

Well-Known Member
Καταρχήν να συμφωνήσω ότι και για μένα ο Κονιορ είναι στο τοπ 3 παγκοσμίως (by the way και για τον Λορενζο όταν τον ρώτησα κάποια στιγμή ποιους θεωρεί top of the top). Η τεχνική (stick and place) δεν είναι κάτι το εξωπραγματικό και δεν νομίζω ότι δομικά έχει κάποιο πλεονέκτημα για πυκνώσεις όπως τις εννοεί ο Bobby. O γιατρός και η εμπειρία του φυσικά ναι. Εν αντιθέσει, το implanter για τους λόγους που εξήγησα (ανατομικού τύπου χειρουργική) προφέρει πλεονέκτημα κάτι που το είδα με τα μάτια μου (και φυσικά το έχω βιντεοσκοπήσει) στην περίπτωση πύκνωσης του stripar σε άρρωστα μαμα με πυκνότητες μεταξύ 80 & 100g/cm2. Κανένας χειρούργος δεν τον αναλάμβανε (O Erdogan του είχε αρνηθεί αλλά και άλλοι διάσημοι). Η πύκνωση δεν είχε καμμία επίπτωση στα μαμα, ούτε shock loss. Για μένα ήταν η απόλυτη επιβεβαίωση του εργαλείου που λέγεται implanter.
Προφανώς σε Ελλάδα και Κύπρο οι μόνοι που χρησιμοποιούν implanter είναι οι πρώην της DHI (Τυρκαλάς, Παπανικολάου κλπ), κανείς άλλος;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδιά εγώ μόνο δύο γενικα θα κάνω επειδή τυγχάνει και έχω μια παραπάνω σχέση με τον Άλεξ....καταρχήν εννοείτε ότι είναι κατά ευχαριστημένος και κατά δεύτερον είναι δεδομένο ότι θελει να κάνει το δέσιμο μεταξύ α β ζώνης και δεν ξέρω αν επέμβει η όχι στα πικς που αναφέρθηκαν γιατί έτσι ήταν το φυσικό του ... τριγωνικό...πάντως συμφωνώ στο ότι και εμένα δεν με αρέσει να βλέπω τριγωνικές χερλαίν γενικα...
όσο αφορά τις φωτός συμφωνώ απόλυτα ότι το βίντεο έχει ευνοϊκές συνθήκες (με βλέπω και εγώ στους καθρέφτες του σπιτιού μου και λέω έχω τόσο μαλλί και δεν το ξέρω;) Αλλά επίσης οι φωτός που ποσταρα τις προάλλες μετά από απαίτηση των μελών δεν έχουν σχέση και με την πραγματικότητα και είναι κάτι που μου το τόνισε και ο Άλεξ ...όπως και να χει όλα καλά πήγαν και σίγουρα είναι ενθουσιασμένος αφού πέταξε τα τοπικ (του τα έλεγα από την αρχή και δεν με πιστεύε...)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
Καλησπέρα στην παρέα απ'την πανέμορφη Σαντορίνη!!!
Είπα να βάλω 2 φωτό χωρίς κάλυψη προσώπου έτσι για να φανεί ακριβώς η εικόνα που έχω μετά από τόσο καιρό που έκανα την μεταμόσχευση.
Να είστε καλά κ να περνάτε όμορφα !!
 

Συνημμένα

  • received_400396258068657.jpeg
    received_400396258068657.jpeg
    46.1 KB · Προβολές: 409
  • IMG_20210709_235319_629.jpg
    IMG_20210709_235319_629.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 418

Aldo

Well-Known Member
Καλησπέρα στην παρέα απ'την πανέμορφη Σαντορίνη!!!
Είπα να βάλω 2 φωτό χωρίς κάλυψη προσώπου έτσι για να φανεί ακριβώς η εικόνα που έχω μετά από τόσο καιρό που έκανα την μεταμόσχευση.
Να είστε καλά κ να περνάτε όμορφα !!
Να το χερεσαι να περνάς καλά και να κανεις ότι σε γεμίζει, το κεφάλι σου είναι ήδη γεμάτο !!
Κανε μια καλή και βγάλε δυο τρεις καλεσ φωτό έξω στον ήλιο εκεί που θα σταθείς με την παρέα, νομίζω αυτές λείπουν!
 

mike1988

Active Member
Καλησπέρα στην παρέα απ'την πανέμορφη Σαντορίνη!!!
Είπα να βάλω 2 φωτό χωρίς κάλυψη προσώπου έτσι για να φανεί ακριβώς η εικόνα που έχω μετά από τόσο καιρό που έκανα την μεταμόσχευση.
Να είστε καλά κ να περνάτε όμορφα !!
Ο φωτισμός στο αυτοκίνητο δυστυχώς δεν είναι αντιπροσωπευτικός. Για την ακρίβεια αν ποτέ με ζητήσουν για φωτογράφιση από κάποιο περιοδικό θα φροντίσω να ναι στο αυτοκίνητο :p ...προσπάθησε να βγάλεις σε εξωτερικό χώρο...καλό καλοκαίρι...
υ.γ. έχεις ήδη ανεβάσει αρκετές όταν έπρεπε ...οπότε να χαίρεσαι το αποτέλεσμα....
 

oreo

Well-Known Member
Καλησπέρα στην παρέα απ'την πανέμορφη Σαντορίνη!!!
Είπα να βάλω 2 φωτό χωρίς κάλυψη προσώπου έτσι για να φανεί ακριβώς η εικόνα που έχω μετά από τόσο καιρό που έκανα την μεταμόσχευση.
Να είστε καλά κ να περνάτε όμορφα !!
Απο τις φωτογραφίες σου, ειδικά στην δεύτερη φαίνεται απο ψυχολογία είσαι στα ύψη, βοηθάει βέβαια και το vibe της Σαντορίνης.
Φήμες θέλουν όμως το σηματάκι της BMW να βοηθάει στην πυκνότητα ;) .
Καλό καλοκαίρι και πάντα να βρίσκεις χρόνο για διακοπές και καλοπέραση.
 
Μπλουζα