Alexandros- athens- dhi- 1304 grafts, 17/01/2018

alexandros _athens

Active Member
Τρομερη ποιοτητα τριχας και καταλληλο μηκος για καλυψη. Μακαρι να ειχαμε ολοι τετοιο μαλλι. Αλεξανδρε ποσα εκατοστα μηκος ειναι το μαλλι σου αληθεια;

Φίλε για την ποιότητα της τρίχας θα τολμήσω να πω πως και εγώ έσω εντυπωσιαστεί γιατί οι νέες τρίχες που βγήκαν είναι ΜΑΚΡΑΝ πιο δυνατές και ποιοτικές από αυτές που είχα εκεί. Στρώνουν και χτενίζονται εκπληκτικά!
Για να προλάβω τυχόν ερωτήσεις να ξαναπώ ότι δεν έχω πάρει κανένα φάρμακο ποτέ (για να βοηθήσω τη φύτρωση, για ενδυνάμωση κτλ), ότι χρησιμοποιώ το σαμπουάν και τη λοσιόν της DHI μέχρι σήμερα αλλά και ότι κατά διαστήματα έχω πάρει τις γνωστές βιταμίνες για μαλλιά. Κανένα φάρμακο! Δεν έχω μετρήσει αλλά τώρα το μήκος πρέπει να είναι πάνω από 10-12 εκατοστά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konelos

Active Member
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα φίλε μου!!
Εύχομαι μόνο φύτρωση χωρίς άλλες απώλειες :)

Είμαι σε φάση που ξενυχτάω και βγάζω τα μάτια μου εδώ για να δω σε ποια κλινική θα καταλήξω μετά το καλοκαίρι, μέχρι τώρα το έβλεπα για Τουρκία (μεταξύ μας δεν θέλω να δώσω ευρώ στους κ@ρι@λιδες), με έβαλες σε σκέψεις.
 

alexandros _athens

Active Member
Καλημέρα. Τιμή για την ακούρευτη συνεδρία με τα 1300 grafts;

Καλημέρα. Πλέον δε μπαίνω πολύ συχνά εδώ μέσα. Μόνο αραιά και που, για να βλέπω φωτογραφίες από άτομα που χουν κάνει, να βλέπω πως πάνε και τι αποτέλεσμα έχουν. Η τιμή τη δεύτερη φορά ήταν καλύτερη από τον τιμοκατάλογο επειδή είχα ξανακάνει. Τώρα έχουν βάλει μια προσφορά για 1.000 τρίχες δωρεάν. Μου το έβγαλε στο facebook.
 

Mogan

Active Member
Καλημέρα Αλέξανδρε.

Θα μπορούσες να στείλεις μια φωτογραφία από τη δοτρια σου να δούμε πως είναι σήμερα;
 

alexandros _athens

Active Member
Καλημέρα Αλέξανδρε.

Θα μπορούσες να στείλεις μια φωτογραφία από τη δοτρια σου να δούμε πως είναι σήμερα;

Καλημέρα Mogan, καλημέρα σε όλους και καλή lock down βδομάδα.
Ελπίζω να είστε όλοι καλά, υγιείς και ασφαλείς.
Έχω να ανεβάσω πολύ καιρό εδώ, ευκαιρία τώρα με lock down να μπει καμιά φρέσκια φωτό, πάει καιρός!

Ανεβάζω τώρα δυο πρωινές "χύμα" από το κινητό μου, αχτένιστος και χωρίς καλή ανάλυση.
Θα βάλω κι άλλες εν καιρώ.
@Mogan πως πας εσύ;
A1.jpg
A3.jpg
 

Mogan

Active Member
Καλησπέρα @alexandros _athens .

Πραγματικα καλή lock down εβδομάδα σε όλους.
Αλέξανδρε εχει γίνει πολύ καλή δουλειά και στη φυτρωση και στη διαχείριση της δοτριας σου.

Εγω πριν περίπου 30κατι μέρες μπήκα για τη 2η βελτιωτικη μεταμόσχευση.
Εκεί προσθέσαμε αρκετά grafts και αν όλα πάνε καλά θεωρώ θα πετύχουμε υψηλή πυκνότητα αθροιστικά από τις 2 μεταμοσχευσεις. Αρκεί να έχουμε υψηλό ποσοστό φυτρωσης και να μην έχουμε shock loss των προηγούμενων μοσχευματων.

Να πω την αλήθεια μου αισιοδοξώ για το αποτέλεσμα στην ληπτρια.

Αυτή τη φορά είμαι πολύ αγχωμένος με τη δοτρια.
Δεν ξερω ποια θα είναι η εξέλιξη καθώς θα επουλώνεται, όμως σε αντίθεση με την πρώτη μμ, αυτή τη φορά φαίνεται πολύ ταλαιπωρημενη και άδεια.

Για αυτό ήθελα να δω πως είναι και η δική σου δοτρια μετά από 2 Μμ.
Η αλήθεια είναι πως η δική σου είναι καταπληκτική και δεν καταλαβαίνεις ότι έχουν αφαιρεθεί τρίχες από αυτή την περιοχή.

Ας ελπίζουμε ότι σύντομα και εμένα θα φτάσει σε αυτό το σημείο επούλωσης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alexandros _athens

Active Member
Καλησπέρα @alexandros _athens .

Πραγματικα καλή lock down εβδομάδα σε όλους.
Αλέξανδρε εχει γίνει πολύ καλή δουλειά και στη φυτρωση και στη διαχείριση της δοτριας σου.

Εγω πριν περίπου 30κατι μέρες μπήκα για τη 2η βελτιωτικη μεταμόσχευση.
Εκεί προσθέσαμε αρκετά grafts και αν όλα πάνε καλά θεωρώ θα πετύχουμε υψηλή πυκνότητα αθροιστικά από τις 2 μεταμοσχευσεις. Αρκεί να έχουμε υψηλό ποσοστό φυτρωσης και να μην έχουμε shock loss των προηγούμενων μοσχευματων.

Να πω την αλήθεια μου αισιόδοξο για το αποτέλεσμα στην ληπτρια.

Αυτή τη φορά είμαι πολύ αγχωμένος με τη δοτρια.
Δεν ξερω ποια θα είναι η εξέλιξη καθώς θα επουλώνεται, όμως σε αντίθεση με την πρώτη μμ, αυτή τη φορά φαίνεται πολύ ταλαιπωρημενη και άδεια.

Για αυτό ήθελα να δω πως είναι και η δική σου δοτρια μετά από 2 Μμ.
Η αλήθεια είναι πως η δική σου είναι καταπληκτική και δεν καταλαβαίνεις ότι έχουν αφαιρεθεί τρίχες από αυτή την περιοχή.

Ας ελπίζουμε ότι σύντομα και εμένα θα φτάσει σε αυτό το σημείο επούλωσης.


Εν μέσω καραντίνας, είμαι κ εγώ- όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι- ακούρευτος. Το λέω γιατί η δουλειά που έχει γίνει είναι πραγματικά καλή και μου δίνει το δικαίωμα να τα κουρεύω πάρα πολύ κοντά στη δότρια, με shaver, σχεδόν ξυράφι. Ένα άπειρο μάτι, δύσκολα θα δώσει σημασία στα dots, για την ακρίβεια κανείς δε μου έχει πει ποτέ τίποτα. Όταν με το καλό βγούμε απ τα σπίτια μας και παίξει ξύρισμα, θα σου στείλω φωτογραφίες να δεις.

Νομίζω πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή κάποιους μήνες ακόμη και μετά θα δεις τι πραγματικά έχει γίνει στη δότρια σου. Λογικό να φαίνεται πιο φτωχή, στην πραγματικότητα άλλωστε είναι, και η δική σου και η δική μου και όσων έχουν κάνει μεταμόσχευση. Όμως είναι πολύ νωρίς ακόμα. Για την περίπτωση σου και επειδή μοιάζουμε αρκετά στα μαλλιά, πιστεύω πως πας για πάρα πολύ δυνατό αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexandros _athens

Active Member
Καλησπέρα. Σε λίγο καιρό κλείνω δυο χρόνια από τη μεταμόσχευση, λέω να ανεβάσω καμιά φρέσκια φωτό, με τα μαλλιά όπως είναι σήμερα. Το αργότερο μες στο ΣΚ θα τραβήξω μερικές φωτός.
 

vlafo

Well-Known Member
Καλησπέρα. Σε λίγο καιρό κλείνω δυο χρόνια από τη μεταμόσχευση, λέω να ανεβάσω καμιά φρέσκια φωτό, με τα μαλλιά όπως είναι σήμερα. Το αργότερο μες στο ΣΚ θα τραβήξω μερικές φωτός.
Αλέξανδρε καλή χρονιά.
Τις φωτό αναμένουμε.
 
Μπλουζα