Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
1. Έχεις δίκιο
2. Πρέπει να μας βάλει φωτό να δούμε την εικόνα
3. Αυτό το χρειάζεται το 90% ακόμα και αν είναι επιτυχημένη η μμ.

Το θέμα για το οποίο πρέπει να συζητάμε είναι το 1.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Έκατσα και είδα πολύ προσεχτικά τις φώτο τοποθέτησης.
Αυτό που βλέπω εγώ,είναι ότι αρχικά δεν είχε γίνει σωστή ισοκατανομή στους κροτάφους με τα αντίστοιχα g και φαίνεται καθαρά,δεν δουλευτήκανε οι ίδιες πυκνότητες,φαίνεται να υπάρχει και χαμηλή φύτρωση εκεί και δίνει το τελικό αποτέλεσμα.Γιατί τελικό είναι μην κρυβόμαστε.
Θα ήθελα από τον Aldo να βάλει μια πανοραμική να δούμε την κατάσταση τη συνολική και αντίστοιχες φωτό σε καθαρό φώς όχι ήλιο.
Οι κρόταφοι είναι πολύ σημαντικό εξ αρχής να δουλευτούνε σωστά,γιατί εκεί η όποια αστοχία,αισθητικά δείχνει άσχημα.
Δεν είναι όπως πίσω από χερλάιν που δεν σε ενδιαφέρει αν έχει αραίωση σε συγκεκριμένα σημεία.
Μπροστά πρέπει να υπάρχει συμμετρία σε αυτές τις επιφάνειες.
Θέλω να δω το δέσιμο με τα πίσω επίσης.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση οποιαδήποτε αστοχία στο συγκεκριμένο περιστατικό. Υποτίθεται ήταν εύκολη περίπτωση και έπρεπε να ξεμπερδέψει με μία επέμβαση και να ήταν ξέγνοιαστος αυτή την εποχή και να σκεφτόταν μόνο τις διακοπές του, όχι με το πόσα τριχοθυλάκια πρέπει να βάλει στην επιδιορθωτική. Πραγματικά κρίμα για τον φίλο aldo, που φαίνεται συμπαθής. Η εικόνα του σίγουρα άλλαξε αλλά δεν ήταν αυτό που περιμέναμε.

Τώρα λογικά θα πρέπει να υποστεί πάλι αυτή την ταλαιπωρία της διορθωτικής επέμβασης για τους εξής λόγους: 1) για να διορθώσει την μέτρια φύτρωση στο δεξί κρόταφο αν τελικά δεν βελτιωθεί (που πολύ δύσκολα θα βελτιωθεί στον όγδοο μήνα), 2) να διορθώσει τα temporal points που του είχε βάλει χοντρά πολύτριχα σε λάθος φορές αντί να μπούν τα πιο λεπτά μονά τριχοθυλάκια 3) και ένα γενικό ρετουσάρισμα της hairline. Πέρα από την ταλαιπωρία της δεύτερης επέμβασης στο καπάκι, έχασε και πολύτιμα τριχοθυλάκια που δεν φύτρωσαν (δεν ξέρουμε πόσα), τα οποία δεν γυρνάνε πίσω. Όλα αυτά δεν είναι αποδεκτά σε καμία κλινική και δεν έπρεπε να συμβούν. Εγώ στη θέση του aldo θα κοίταζα να πάω σε άλλη κλινική για την επιδιορθωτική επέμβαση, και όχι στην ίδια μετά από όλα αυτά, γιατί όσο να 'ναι χάνεις την εμπιστοσύνη σου....

Φαινεται να έχετε πολυ ισχυρη θέση!
Κοιταξτε λεξεις πυ χρησιμποιείται:
Δεν δικαιολογείται
Αστοχια
Ευκολη περιπτωση
Επιδιορθωτική
Κριμα
Διορθωτική
Πολυ δυσκολο να βελτιωθεί
Χοντρα πολύτριχα
Λάθος φορές
Γενικό ρετουσαρισμα.

Με την τεραστια εμπειρία και γνωση που απαιτούν αυτες οι βαριές κουβεντες (αλλιως μιλάμε για ρεκόρ υπερφιαλότητας), ποσες τριχες πιστευεται οτι λείπουν?
Διότι, όπως σιγουρα θα είδατε ριζες (για να καταλαβαινουν και άλλοι) δεν λειπουν?
Ποσες ειναι που γραφετε με τοσο έντονη γλωσσα?
Έχετε καποιο νούμερο?
Γιατι φαινεται σαν να ειναι καταστροφή.
Ή απλα βρηκαμε ευκαιρια?
Ας περιμενω
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Έκατσα και είδα πολύ προσεχτικά τις φώτο τοποθέτησης.
Αυτό που βλέπω εγώ,είναι ότι αρχικά δεν είχε γίνει σωστή ισοκατανομή στους κροτάφους με τα αντίστοιχα g και φαίνεται καθαρά,δεν δουλευτήκανε οι ίδιες πυκνότητες,φαίνεται να υπάρχει και χαμηλή φύτρωση εκεί και δίνει το τελικό αποτέλεσμα.Γιατί τελικό είναι μην κρυβόμαστε.
Θα ήθελα από τον Aldo να βάλει μια πανοραμική να δούμε την κατάσταση τη συνολική και αντίστοιχες φωτό σε καθαρό φώς όχι ήλιο.
Οι κρόταφοι είναι πολύ σημαντικό εξ αρχής να δουλευτούνε σωστά,γιατί εκεί η όποια αστοχία,αισθητικά δείχνει άσχημα.
Δεν είναι όπως πίσω από χερλάιν που δεν σε ενδιαφέρει αν έχει αραίωση σε συγκεκριμένα σημεία.
Μπροστά πρέπει να υπάρχει συμμετρία σε αυτές τις επιφάνειες.
Θέλω να δω το δέσιμο με τα πίσω επίσης.

καλώς τον!
Για να μη φανεις εμπαθής (αν φυσικα σε ενδιαφερει) οριστε οι φωτογραφιες που μπορεις να μετρησεις
Υποδοχές στην 1
Τριχοθυλάκια στην 2
Τριχες στην 3

ΣΟΒΑΡΕΣ φωτογραφιες, υψηλή αναλυση
Ειδικα εσυ θα το εκτιμήσεις.
Α, και ο @CVIAL δεν βρηκε να λειπει τιποτα ουτε διαφωνησε ποτε στο παραμικρο στη σχεδιαση, στη κατανομή, στην στρατηγική σε τιποτα.
@CVIAL εχω άδικο?

Ενταξει τωρα τι να μας πουμε οι φωτο, αφου εχουμε και μια αποψαρα στην τελικη, αλλα να, λεω ρε παιδακι μου, μήπως ενδιαφερεται κανεις...

DSC04420.JPG
DSC04452.JPG
DSC04769.JPG
 

vlafo

Well-Known Member
Το κόστος μη το μετράς, γιατί αν δε βελτιωθεί μπορεί η κλινική να του κάνει repair ,αν βέβαια το θελήσει ο aldo και δε κοιτάξει άλλου !
Τα τριχοθυλάκια που μπήκαν στη περιοχή είναι το ζητούμενο !
Αυτά δεν επιστρέφουν ποτέ .
Και ο χρόνος βέβαια μαζί με τη διαδικασία !
Ρε συ George
Υπάρχει μια παρανόηση εδώ.
Δεν είναι το κόστος,δεν είναι τα τριχοθυλάκια που είναι λίγα σχετικά,αλλά επειδή τα έχεις περάσει τι λογική είναι αυτή να μπει και να του κάνει repair?Ti είναι κανένα παιχνίδι που δεν κοστίζει τίποτα και μπαινοβγαίνουμε όποτε μας γουστάρει?
Η ταλαιπωρία και μόνο έτσι απλά είναι?
Ξύρισμα,αναμονή,πάλι τα ίδια από την αρχή,μιλάμε για γολγοθά και μην πει κανένας τίποτα για αυτό.
Γιατί και ο Cvial προσπάθησε να μου το περάσει ελαφριά την καρδία ότι δεν είναι τίποτα αλλά είναι τεράστιος γολγοθάς.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ρε συ George
Υπάρχει μια παρανόηση εδώ.
Δεν είναι το κόστος,δεν είναι τα τριχοθυλάκια που είναι λίγα σχετικά,αλλά επειδή τα έχεις περάσει τι λογική είναι αυτή να μπει και να του κάνει repair?Ti είναι κανένα παιχνίδι που δεν κοστίζει τίποτα και μπαινοβγαίνουμε όποτε μας γουστάρει?
Η ταλαιπωρία και μόνο έτσι απλά είναι?
Ξύρισμα,αναμονή,πάλι τα ίδια από την αρχή,μιλάμε για γολγοθά και μην πει κανένας τίποτα για αυτό.
Γιατί και ο Cvial προσπάθησε να μου το περάσει ελαφριά την καρδία ότι δεν είναι τίποτα αλλά είναι τεράστιος γολγοθάς.

@vlafo, πραγματικα δεν παιζεσαι!

Φτιαχνεται ΜΟΝΟΙ σας ενα σεναριο,
Το πιστευετε!
Μετα κάντε και αντιλογο
Νευριάζετε με το σεναριο σας
Και κατηγορειτε και απο πανω την κλινική που φερετε ετσι!
Στο σεναριο ΣΑΣ!
 

vlafo

Well-Known Member
Εσείς δεν παίζεστε σίγουρα.
Παίζετε αποκλειστικά στο δικό σας ταμπλό και μόνο.

Αυτά να τα πείτε στον ασθενή όταν έχει αυτή την εικόνα.
Εγώ άλλωστε δεν είμαι γιατρός.
Την αποψάρα μου παραθέτω.
 

nick90

Well-Known Member
Όλα αυτά που είπα δυστυχώς είναι η πραγματικότητα. Αμφισβητεί κάνεις τη κακή φύτρωση στον δεξιό κρόταφο ; αμφισβητεί κανεις οτι μπήκανε πολυτριχα στα temporals και σε λάθος φορές αντί για τα πιο λεπτά μονλοτριχα και στις σωστές φορές, το οποίο φαίνεται στις αρχικές φώτο; Και γενικα ότι χρειάζεται ένα γενικό touch up η hairline.

Από πότε η αντικειμενική αλήθεια θεωρείται επίθεση; Γιατί να πρέπει να υποστεί όλη αυτή την ταλαιπωρία και το άγχος της διορθωτικής επέμβασης ο φίλος aldo; κρίμα πραγματικά να μη μπορεί να ξεμπεδέψει με μία επέμβαση σε ένα τέτοιο περιστατικό και να τραβήξει όλο αυτό πάλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Όλα αυτά που είπα δυστυχώς είναι η πραγματικότητα. Αμφισβητεί κάνεις τη πολύ μέτρια φύτρωση στον δεξιό κρόταφο ; αμφισβητεί κανεις οτι μπήκανε πολυτριχα στα temporals και σε λάθος φορές αντί για τα πιο λεπτά μονλοτριχα και στις σωστές φορές, το οποίο φαίνεται στις αρχικές φώτο. Και γενικα χρειάζεται ένα γενικό touch up η hairline. Από πότε η αντικειμενική αλήθεια θεωρείται επίθεση; Γιατί να πρέπει να υποστεί όλη αυτή την ταλαιπωρία και το άγχος της διορθωτικής επέμβασης ο φίλος aldo; κρίμα πραγματικά να μη μπορεί να ξεμπεδέψει με μία επέμβαση σε ένα τέτοιο περιστατικό και να τραβήξει όλο αυτό πάλι.

Μια "πραγματικότητα" που ασχολείται με το 1% και οχι με το 99%.
Έχει καποιο νουμερο ή θα κανεις πως δεν διάβασες την ερωτηση αγαπητε?
όσον αφορα τα θανατηφορα πολυτριχα έχει ςκαι εκει νουμερο?
Εκει ειναι απλο ειναι 3-4, οπότε ναι έχεις δικιο, ΕΝΟΧΟΣ.

παμε στο άλλο.
Μιλας για ¨κακη φυτρωση".
ΚΑι ενω ολα τα τριχθυλάκια ειναι εκεί σε ξαναρωταω:
Ποσες τριχες θεωρεις ότι λειπουν από τον δεξιο κροταφο ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΜΗΝΑ και μιλας για εμενα και την κλινική μου σε αυτο το υφος?
Για να ξερω αν έχουμε νεο εισαγγελέα δηλαδη.
ΚΑΙ ο παλαιός παντως την μπάλα στην κερκίδα έριχνε όποτε επρεπε να μιλησει με νουμερα.

Θα περιμενω απάντηση αλλιως να ξερεις πως φαινεσαι εντελώς λάθος
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί και ο Cvial προσπάθησε να μου το περάσει ελαφριά την καρδία ότι δεν είναι τίποτα αλλά είναι τεράστιος γολγοθάς.

Κάνεις λάθος. Εγώ δεν αναφέρομαι στον κρόταφο αλλά σε γενικότερη πύκνωση της hairline σε κάποια σημεία (μέχρι 300g) για να πιάσεις το τέλειο. Αυτό εννοώ. Και σε αυτές τις διορθωτικές δεν χρειάζεται καν κούρεμα ούτε στην λήπτρια ούτε στην δότρια (στην δότρια μπορείς σε λωρίδες). Ο δεξιός κρόταφος εδώ είναι φάουλ και δεν είναι touch up. Προφανώς και θα περιμένουμε το 12μηνο φυσικά.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εσείς δεν παίζεστε σίγουρα.
Παίζετε αποκλειστικά στο δικό σας ταμπλό και μόνο.

Αυτά να τα πείτε στον ασθενή όταν έχει αυτή την εικόνα.
Εγώ άλλωστε δεν είμαι γιατρός.
Την αποψάρα μου παραθέτω.

Ελπίζω να σας απαντησει αυτος κάποια στιγμη.
Ειμαι βεβαιος πως δικαιολογιες της πλακας τυπου "ειναι μετακυ εμού και του ιατρού μου" δεν θα πει, ειναι σοβαρο παιδί.

Για την ώρα δωσε ρυθμό στον όχλο σου, εισαι εξαιρετικός σε αυτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Κάνεις λάθος. Εγώ δεν αναφέρομαι στον κρόταφο αλλά σε γενικότερη πύκνωση της hairline σε κάποια σημεία (μέχρι 300g) για να πιάσεις το τέλειο. Αυτό εννοώ. Και σε αυτές τις διορθωτικές δεν χρειάζεται καν κούρεμα ούτε στην λήπτρια ούτε στην δότρια (στην δότρια μπορείς σε λωρίδες). Ο δεξιός κρόταφος εδώ είναι φάουλ και δεν είναι touch up.

Οχι, βιαζεσαι και δεν το εχεις δει απο κοντα.
Δεν ειναι τελικη εικόνα.
Και οι φωτογραφιες που εχουν σκοπό να τονισουν ένα "προβλημ" ποτε δεν ειναι κατάλληλες για συμπερασματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το έγραψα, θα περιμένουμε μέχρι το 12μηνο για την τελική εικόνα. Μακάρι να διορθωθεί. Πάντως αν παραμείνει έτσι η άποψη μου είναι ότι κάτι δεν πήγε καλά στην φύτρωση. Έχοντας δει και μελετήσει τις πυκνότητες φύτευσης δεν έπρεπε να δείχνει έτσι.
 

Georgie

Well-Known Member
Ρε συ George
Υπάρχει μια παρανόηση εδώ.
Δεν είναι το κόστος,δεν είναι τα τριχοθυλάκια που είναι λίγα σχετικά,αλλά επειδή τα έχεις περάσει τι λογική είναι αυτή να μπει και να του κάνει repair?Ti είναι κανένα παιχνίδι που δεν κοστίζει τίποτα και μπαινοβγαίνουμε όποτε μας γουστάρει?
Η ταλαιπωρία και μόνο έτσι απλά είναι?
Ξύρισμα,αναμονή,πάλι τα ίδια από την αρχή,μιλάμε για γολγοθά και μην πει κανένας τίποτα για αυτό.
Γιατί και ο Cvial προσπάθησε να μου το περάσει ελαφριά την καρδία ότι δεν είναι τίποτα αλλά είναι τεράστιος γολγοθάς.
Φίλε σε όλα συμφωνώ εκτός του ότι ο Cvial το πέρασε ελαφρά .
Απλά είδε ότι χρήζει repair .
Τι άλλο να έλεγε .
Εδώ κάτι πας να πεις και ξεκινάει το drama .
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε σε όλα συμφωνώ εκτός του ότι ο Cvial το πέρασε ελαφρά .
Απλά είδε ότι χρήζει repair .
Τι άλλο να έλεγε .
Εδώ κάτι πας να πεις και ξεκινάει το drama .
Ισως δεν έγινα κατανοητός.
Αναφέρομαι καθαρά στο θέμα της ταλαιπωρίας ξανά,και ο Cvial λέει αυτό που πρέπει να γίνει ορθώς αλλά η προτροπή του είναι μπες μέσα να το κάνεις σωστά.
Έτσι πρέπει κανονικά,απλά αυτή η απλοικότητα και ευκολία εμένα με βρίσκει αντίθετο.
Αυτό σχολίασα καθαρά.
 

vlafo

Well-Known Member
Ελπίζω να σας απαντησει αυτος κάποια στιγμη.
Ειμαι βεβαιος πως δικαιολογιες της πλακας τυπου "ειναι μετακυ εμού και του ιατρού μου" δεν θα πει, ειναι σοβαρο παιδί.

Για την ώρα δωσε ρυθμό στον όχλο σου, εισαι εξαιρετικός σε αυτο
Ανεξάρτητα τι θα πει ο ίδιος,μια και σας έχουμε online,θα ήθελα να ακούσω τη δική σας επιστημονική άποψη στο μέχρι τώρα αποτέλεσμα.
Αυτό ζητάμε τίποτα παραπάνω.
Μπορούμε?
 

Heat

Member
Να κανω μια ερωτηση, μπορει να ειναι λιγο ακυρη αλλα οκ.

Αν ο Aldo ειναι καπνιστης, υπαρχει περιπτωση κατα τη διαρκεια των 8 μηνων αν καπνιζε να επηρεαστηκε καποιο σημειο στην περιοχη της επεμβασης και δεν φυτρωσαν graft ? Θελω να πω υπαρχει καποιος πολυ σημαντικος παραγοντας που οδηγει στην μη βιωσιμοτητα τον graft ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristos87

Well-Known Member
Ανεξάρτητα τι θα πει ο ίδιος,μια και σας έχουμε online,θα ήθελα να ακούσω τη δική σας επιστημονική άποψη στο μέχρι τώρα αποτέλεσμα.
Αυτό ζητάμε τίποτα παραπάνω.
Μπορούμε?
Ζητα την πρωτα απο τον δικο σου γιατρο κ μετα απο τους αλλους για τους αλλους.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
ρε παιδια να ρωτησω κατι... τι συζηταμε τωρα? ειδικα στις φωτο που εβαλε απο κοντα ο γιατρος φαινεται η αστοχια στο σχεδιασμο....δεν ξερω αν η φυτρωση ειναι καλη η οχι και η φορα της τριχας κτλ κτλ......αλλα ο σχεδιασμος εχει αστοχια.....δεν κτλ τι συζηταμε και ψαχνουμε.....
 

Georgie

Well-Known Member
Να κανω μια ερωτηση, μπορει να ειναι λιγο ακυρη αλλα οκ.

Αν ο Aldo ειναι καπνιστης, υπαρχει περιπτωση κατα τη διαρκεια των 8 μηνων αν καπνιζε να επηρεαστηκε καποιο σημειο στην περιοχη της επεμβασης και δεν φυτρωσαν graft ? Θελω να πω υπαρχει καποιος πολυ σημαντικος παραγοντας που οδηγει στην μη βιωσιμοτητα τον graft ?
Όχι
 
Μπλουζα