Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

vlafo

Well-Known Member
Τζορτζ άποψη μου είναι ότι αν στο μέλλον ξανά μπει για μμ με αφορμή β γ ζώνη αν ανοίξει εκεί πίσω δλδ.... θα κάνει κ ένα μερεμετι ειδικά στο τσουλούφι επιμένω που δεν μπήκε μέσα ...αν κ έχει άλλο τόσο διάστημα για την ολοκλήρωση η φυτρωση που είχαμε να δούμε σχεδόν την εχουμεε δει ...υπάρχουν κενά που απλά δεν έχουν μπει μόσχευματα και θα καλυφθούν με τα τα υπάρχοντα....εγώ θεωρώ ότι ναι μεν χρειάζονταν 500 που λέει ο cvial αλλά και λόγο παραπάνω για να μπει και τσουλούφι και να μην ξανά ασχοληθεί ξανά έπρεπε....
Δηλαδή θεωρείς αν η φύτρωση έχει τελειώσει, πως αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα?
Πίσω έχουνε μπει μοσχεύματα αν δεις καλά και το τσουλούφι το έχτισε όλο περιμετρικά ακριβώς σε περίπτωση που το χάσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
**Με κάθε επιφύλαξη οι φωτό , δεν είμαι σίγουρος αν οι τριχουλες αυτές είναι μεταμοσχευμένες ή τα gain τις μινοξ
 

Συνημμένα

  • 0131-19.jpg
    0131-19.jpg
    241.7 KB · Προβολές: 85
  • 0131-23.jpg
    0131-23.jpg
    188 KB · Προβολές: 94
  • 0131-04.jpg
    0131-04.jpg
    219.2 KB · Προβολές: 97
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τζορτζ άποψη μου είναι ότι αν στο μέλλον ξανά μπει για μμ με αφορμή β γ ζώνη αν ανοίξει εκεί πίσω δλδ.... θα κάνει κ ένα μερεμετι ειδικά στο τσουλούφι επιμένω που δεν μπήκε μέσα ...αν κ έχει άλλο τόσο διάστημα για την ολοκλήρωση η φυτρωση που είχαμε να δούμε σχεδόν την εχουμεε δει ...υπάρχουν κενά που απλά δεν έχουν μπει μόσχευματα και θα καλυφθούν με τα τα υπάρχοντα....εγώ θεωρώ ότι ναι μεν χρειάζονταν 500 που λέει ο cvial αλλά και λόγο παραπάνω για να μπει και τσουλούφι και να μην ξανά ασχοληθεί ξανά έπρεπε....

Καταρχήν να πω ότι το 500g που είπα για το τσουλούφι είναι για το μέλλον. Αυτή την στιγμή το πρόβλημα δεν είναι το τσουλούφι, στο κέντρο είναι μια χαρά, αλλά η δεξιά πλευρά και πιθανώς μια πύκνωση στις πίσω ζώνες που στον ήλιο φαίνονται με κενά. Η φύτρωση μπορεί να βαδίζει προς το τέλος της αλλά σε όρους κάλυψης έχει πολύ δρόμο ακόμα. Μπορεί τώρα να έχει 100% φύτρωση αλλά 40% κάλυψη αφού στην αρχή τα νέα τριχοθυλάκια είναι πολύ λεπτά και μετά αρχίζουν να παίρνουν όγκο. Όσο πιο χοντρή τρίχα έχεις τόσο πιο εντυπωσιακή κάλυψη έχεις τους τελευταίους μήνες. .
 

Kostas97

Well-Known Member
Παντως αν χρειαστε ενα TouchUp γιατι να μη το κανεις...Ισα ισα θα τελειοποιησεις το αποτελεσμα. Εγω με αφορμη και αναφορες του CVIAL ως προς αυτο οταν στο μελλον χρειαστει ΜΜ το εχω ηδη υποψιν. Υποθετω και οι τιμες θα ναι διαφορετικες απο το να εμπαινες με τη μια για τα συγκεκριμενα τριχοθυλακια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για αυτό είμαι υπερ των 2μμ (αν φυσικά έχεις το αντίστοιχο πρόβλημα). Κάνεις την 2η μμ μαζί με το touchup της πρώτης (που όταν αφορά hairline στην συντριπτική πλειοψηφία χρειάζεται αν θες τέλειο αποτέλεσμα).
 

Georgie

Well-Known Member
Γιωργος καμία φυτρωση δε βλεπουμε στους 6 μηνες .
Θες να μου πεις δηλαδή οτι το περιστατικό του Τιρκαλα στους 6 μηνες που εχει κενό στη hairline δε θα βελτιωθεί?
Προσωπικά δε το πιστεύω .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μην τρελενεστε..

Δειτε εδω ;);)

Δεξιος κροταφος, σε διαφορετικα σημεια...

Αυτό δεν λέω και εγώ.. Φύτρωση μπορεί να υπάρχει αλλά δεν φαίνεται. Δεν σου δίνει καθόλου κάλυψη τώρα αλλά είναι βέβαιο ότι θα σου δώσει σε μερικούς μήνες.
 

Aldo

Well-Known Member
Για αυτό είμαι υπερ των 2μμ (αν φυσικά έχεις το αντίστοιχο πρόβλημα). Κάνεις την 2η μμ μαζί με το touchup της πρώτης (που όταν αφορά hairline στην συντριπτική πλειοψηφία χρειάζεται αν θες τέλειο αποτέλεσμα).
Μα θα πρεπει να μπω ετσι και αλλιως, για να φτιαξω τα temporals...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορεί να φτιάξεις και τίποτα άλλο, περίμενε και στο τέλος θα γίνει απολογισμός.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Δηλαδή θεωρείς αν η φύτρωση έχει τελειώσει, πως αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα?
Πίσω έχουνε μπει μοσχεύματα αν δεις καλά και το τσουλούφι το έχτισε όλο περιμετρικά ακριβώς σε περίπτωση που το χάσει.
Μα είπα....η φυτρωση σχεδόν τελειώσε όχι όμως η κάλυψη...θεωρείς δλδ εκεί που βλέπεις δέρμα να έχει μπει μόσχευμα και να μην έχει ξεμυτισει ακόμα ; Δεν νομίζω ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργος καμία φυτρωση δε βλεπουμε στους 6 μηνες .
Θες να μου πεις δηλαδή οτι το περιστατικό του Τιρκαλα στους 6 μηνες που εχει κενό στη hairline δε θα βελτιωθεί?
Προσωπικά δε το πιστεύω .
Στο αντίστοιχο περιστατικό του τιρκαλα δλδ του vaflo μπήκε και στο τσουλούφι και όχι μόνο για να τελειώσει η υπόθεση μια για πάντα ....ο σχεδιασμός οι φωτός έτσι δείχνουν ...φυσικά θα φανεί αυτό ....εδώ βλέποντας τις φωτός ακριβώς μετά την μμ δεν βλέπω το ένα τσαφ παραπάνω που να μην σκέφτεσαι τώρα στους έξι μήνες θα κλείσω εδώ ; Θα κλείσω εκεί ; Επίσης σε αυτήν την ζώνη στους 6 μήνες κακα τα ψέματα βλέπεις που πάει το πράγμα .....σίγουρα θα ναι καλό το αποτέλεσμα αλλά θα μπει στην διαδικασία ο Άλντο πιθανό να σκεφτεί "γαμωτο ήθελα ένα τσαφ ακόμα".... Τώρα να ξανα μπεις για μμ για 200-500 μόσχευματα δεν νομίζω να αξίζει το κόπο και την ταλαιπωρία και οικονομικά....
 

vlafo

Well-Known Member
Μα είπα....η φυτρωση σχεδόν τελειώσε όχι όλως η κάλυψη...θεωρείς δλδ εκεί που βλέπεις δέρμα να έχει μπει μόσχευμα και να μην έχει ξεμυτισει ακόμα ; Δεν νομίζω ....
Η κάλυψη θα δείξει την τελική εικόνα.
Άρα θέλουμε 6μήνες ακόμα.
Τυχερέ Aldo θα είσαι έτοιμος το καλοκαίρι:)
Και εγώ μαζί σου.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Η κάλυψη θα δείξει την τελική εικόνα.
Άρα θέλουμε 6μήνες ακόμα.
Τυχερέ Aldo θα είσαι έτοιμος το καλοκαίρι:)
Και εγώ μαζί σου.
Καλά σας βλέπω μέσα και τους δύο στην μπανιέρα σας να πλατσουριζετε και να τινάζετε το μαλλάκι σας πίσω να φύγει το νερό για αυτό το καλοκαίρι ....
 
Μπλουζα