Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
H αριστερή σου πλευρά πάει έτσι όπως θα έπρεπε να πάει. Η δεξιά υπολείπεται σημαντικά.
Θεωρείς ο φίλος ο Άλντο θα γεμίσει ....μηπως χρειάζονταν 500 τουλάχιστον παραπάνω για να κλείσει η περιοχή ; Και σκέφτομαι και κάτι άλλο ... μήπως χρειαζόταν 1000+ ώστε να πατήσει η και να δουλέψει ανάμεσα στο τσουλουφι του μπροστά ; Μήπως έπρεπε να πάει για ολική αποκατάσταση; Μπορει να βιάζομαι πολύ να κάνω τέτοια εκτίμηση αλλά αυτή την σκέψη έκανα με το που είδα τις φωτός κυρίως αυτές από πάνω ..... ευχαριστούμε και τον Άλντο για αυτό που επιτέλους είδε και ένα αληθινό περιστατικό από την κλινική αυτή ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Αυτά ο φίλος Aldo τα έχει κάνει με το γιατρό του.
Σε μια έκταση 46τμ έβαλε 2200 και μια μέση πυκνότητα 45g.
Άρα η εικόνα η τελική που θα προκύψει,δεν πρέπει να έχει καμία σχέση με την τωρινή του εάν και εφόσον έχει πλήρη φύτρωση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θεωρείς ο φίλος ο Άλντο θα γεμίσει ....μηπως χρειάζονταν 500 τουλάχιστον παραπάνω για να κλείσει η περιοχή ; Και σκέφτομαι και κάτι άλλο ... μήπως χρειαζόταν 1000+ ώστε να πατήσει η και να δουλέψει ανάμεσα στο τσουλκυτ του μπροστά ; Μήπως έπρεπε να πάει για ολική αποκατάσταση; Μπορει να βιάζομαι πολύ να κάνω τέτοια εκτίμηση αλλά αυτή την σκέψη έκανα με το που είδα τις φωτός κυρίως αυτές από πάνω ..... ευχαριστούμε και τον Άλντο για αυτό που επιτέλους είδε και ένα αληθινό περιστατικό από την κλινική αυτή ....

Βάζεις πολλά θέματα μαζί. Ένα θέμα είναι η φύτρωση αυτών που μπήκαν. Η αριστερή του πλευρά είναι πολύ καλή. Η δεξιά υπολείπεται αρκετά και εκεί είναι που μπήκαν τα περισσότρα graft. Aσύμμετρες φυτρώσεις έχουμε ξαναδεί βέβαια αλλά οφείλουμε να περιμένουμε 2-3 μήνες ακόμα για το τελικό συμπέρασμα. Τώρα για το αν χρειαζόταν περισσότερα και ειδικά για πύκνωση πάνω στα υπάρχοντα το έχουμε ξαναγράψει, ναι. Τα 1000 ίσως είναι πολλά νομίζω άλλα 500 θα ήταν το ιδανικό νούμερο αν και τα 2200g για αυτή την περιοχή δεν είναι λίγα. Αν του είχε τσιμπήσει τον λόγο στο 2.5 όπως είχα πει στον Aldo όταν ήρθε θα του έδινε εκείνο το κάτι παραπάνω.
 

Aldo

Well-Known Member
Βάζεις πολλά θέματα μαζί. Ένα θέμα είναι η φύτρωση αυτών που μπήκαν. Η αριστερή του πλευρά είναι πολύ καλή. Η δεξιά υπολείπεται αρκετά και εκεί είναι που μπήκαν τα περισσότρα graft. Aσύμμετρες φυτρώσεις έχουμε ξαναδεί βέβαια αλλά οφείλουμε να περιμένουμε 2-3 μήνες ακόμα για το τελικό συμπέρασμα. Τώρα για το αν χρειαζόταν περισσότερα και ειδικά για πύκνωση πάνω στα υπάρχοντα το έχουμε ξαναγράψει, ναι. Τα 1000 ίσως είναι πολλά νομίζω άλλα 500 θα ήταν το ιδανικό νούμερο αν και τα 2200g για αυτή την περιοχή δεν είναι λίγα.
Με καθε επιφυλαξη, νομιζω οτι τα περισσοτερα g μπηκαν στην αριστερη πλευρα!Oταν μετρησαμε εκει,μετρηθηκαν 50g/cm2 στα πρωτα 3 cm τς hairline .
Eπισης,ο γιατρος εχει αναφερει οτι παντα βαζει + 5-10% στον αριστερο κροταφο για λογους αισθητικης.
Θα φανουν ολα ομως μεσα στο επομενο 6μηνο, ελπιζω η δουλεια και οι εκτιμησεις που καναμε με τον γιατρο για αυτα που βαλαμε ειναι σωστες!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έτσι όπως την βλέπω την φώτο ο δεξιός λόγω έκτασης έχει πάρει περισσότερα graft. Άλλο η πυκνότητα.

DSC04452.JPG
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εκεί είναι και το θέμα, ό αριστερός έχει καλύτερη υποστήριξη από μαμα πίσω, πιθανώς και ένα κλικ καλύτερη πυκνότητα από τον δεξί και φαίνεται αυτή την στιγμή στο μάτι να έχει διαφορά. Ο δεξιός για να τον πιάσει θέλει να πυκνώσει πιο πολύ αφού δεν έχει τα μαμα από πίσω στο μικρό βάθος που τα έχει ο αριστερός.
 

Georgie

Well-Known Member
Βάζεις πολλά θέματα μαζί. Ένα θέμα είναι η φύτρωση αυτών που μπήκαν. Η αριστερή του πλευρά είναι πολύ καλή. Η δεξιά υπολείπεται αρκετά και εκεί είναι που μπήκαν τα περισσότρα graft. Aσύμμετρες φυτρώσεις έχουμε ξαναδεί βέβαια αλλά οφείλουμε να περιμένουμε 2-3 μήνες ακόμα για το τελικό συμπέρασμα. Τώρα για το αν χρειαζόταν περισσότερα και ειδικά για πύκνωση πάνω στα υπάρχοντα το έχουμε ξαναγράψει, ναι. Τα 1000 ίσως είναι πολλά νομίζω άλλα 500 θα ήταν το ιδανικό νούμερο αν και τα 2200g για αυτή την περιοχή δεν είναι λίγα. Αν του είχε τσιμπήσει τον λόγο στο 2.5 όπως είχα πει στον Aldo όταν ήρθε θα του έδινε εκείνο το κάτι παραπάνω.
Το λόγο να βάλει και αλλα ειδικά σε αυτη την ηλικια δε τον καταλαβαίνω .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Γιατί να μην τα βάλει?
Τις προϋποθέσεις τις είχε όλες.
Και από δοτρια να φάνε και οι κότες.
Και μελλοντικό nw μέχρι 5 πάει.
 

Georgie

Well-Known Member
Γιατί να μην τα βάλει?
Τις προϋποθέσεις τις είχε όλες.
Και από δοτρια να φάνε και οι κότες.
Και μελλοντικό nw μέχρι 5 πάει.
Μπορει να μη χρειάζονται , στο εξάμηνο ειναι ακομα , υπομονή μεχρι το τελικό αποτέλεσμα .
 

Aldo

Well-Known Member
Γιατί να μην τα βάλει?
Τις προϋποθέσεις τις είχε όλες.
Και από δοτρια να φάνε και οι κότες.
Και μελλοντικό nw μέχρι 5 πάει.
εαν ειχε πιο λιγα μαλλια ο κροταφος θα ανυσηχουσα, τωρα δεν ανυσηχω γιατι εχει πολλα, βεβαια εχει την διαφορα αυτη. ΠΙστευω οτι θα αλλαξει μεσα στο διημηνο.
Ακομα και αν χρειαστει ενα touchup δεν νομιζω οτι θα μου πει οχι (δεν το εχω δεδομενο), ομως δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα να κουμπωσει αλλα 200 οπου χρειαζεται!
ο πατερας μου 56 εχει χασει το forelock μονο. δοτρια, δεν βλεπεις δερμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

midnight express

Well-Known Member
Φιλε aldo στο 6μηνο εισαι ακομα δωσε χρονο για να δουμε το αποτελεσμα ολοκληρωμενο και να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα.Κατι ακομα.Κοιταξα την εικονα σου πως ησουν στην αρχη.Κοιταξα τις τελευταιες φωτο που ανεβασες.Η βελτιωση σου ειναι σε υπερθετικο βαθμο προς το καλυτερο!Καλη συνεχεια και υπομονη κανα 3μηνο ακομα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Το λόγο να βάλει και αλλα ειδικά σε αυτη την ηλικια δε τον καταλαβαίνω .
Τζορτζ άποψη μου είναι ότι αν στο μέλλον ξανά μπει για μμ με αφορμή β γ ζώνη αν ανοίξει εκεί πίσω δλδ.... θα κάνει κ ένα μερεμετι ειδικά στο τσουλούφι επιμένω που δεν μπήκε μέσα ...αν κ έχει άλλο τόσο διάστημα για την ολοκλήρωση η φυτρωση που είχαμε να δούμε σχεδόν την εχουμεε δει ...υπάρχουν κενά που απλά δεν έχουν μπει μόσχευματα και θα καλυφθούν με τα τα υπάρχοντα....εγώ θεωρώ ότι ναι μεν χρειάζονταν 500 που λέει ο cvial αλλά και λόγο παραπάνω για να μπει και τσουλούφι και να μην ξανά ασχοληθεί ξανά έπρεπε....
 

Aldo

Well-Known Member
Φιλε aldo στο 6μηνο εισαι ακομα δωσε χρονο για να δουμε το αποτελεσμα ολοκληρωμενο και να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα.Κατι ακομα.Κοιταξα την εικονα σου πως ησουν στην αρχη.Κοιταξα τις τελευταιες φωτο που ανεβασες.Η βελτιωση σου ειναι σε υπερθετικο βαθμο προς το καλυτερο!Καλη συνεχεια και υπομονη κανα 3μηνο ακομα.
Μια χαρα ειναι, οτι χρειαστει αν χρειαστει θα τα ριξω στο τελος.
Στοχος τωρα ειναι να το μακρυνω, θελω κοτσιδα.. μην γελατε, αλλα αυτο θελω :D :D
 

midnight express

Well-Known Member
Μια χαρα ειναι, οτι χρειαστει αν χρειαστει θα τα ριξω στο τελος.
Στοχος τωρα ειναι να το μακρυνω, θελω κοτσιδα.. μην γελατε, αλλα αυτο θελω :D :D
Αγαπη μου εσυ!Σε καταλαβα ρε μπαγασα απο το ποστ που μου εκανες οτι εισαι δικος μου εσυ!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η διαφορα στην φυτρωση οφειλεται στους placers? Λαθος αναλογια μοσχευματων?

Μην συγχέεις την φύτρωση με την κάλυψη. Εξήγησα κατά την γνώμη μου που οφείλεται η μεγάλη διαφορά μεταξύ αριστερού και δεξιού κροτάφου στο πιο πάνω ποστ.
 
Μπλουζα