Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

Billakos21

Member
Ακολουθώ αγωγή minoxidil 5% απο το 2016.
Εδώ και 1 χρόνο κάνω εφαρμογή της 1 φορά την ημέρα γιατί είδα σημαντική μείωση της δραστικότητας της.

Δεν έχω κάνει μεταμόσχευση καθώς βρίσκομαι στα 31 και περιμένω να δω την εξέλιξη μου.
Έχω σταθερή τριχόπτωση, 50-100 τρίχες κάθε μέρα.
Οι μεγαλύτερες απώλειες μου εστιάζονται στην hairline όπου θα ήθελα να κάνω και μεταμόσχευση.
Όποτε μαζεύω γνώμες προς το παρών.

Όσο αναφορά την παρουσίαση δεν έχω κάνει κάτι.
Η αλήθεια είναι πως έχω φωτογραφικό υλικό! Ίσως να το υλοποιήσω μέσα στον Δεκέμβριο ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Και μιας και μιλάμε για δότρια να δούμε και εικόνες στην 12η μέρα. Από ότι μου είπε ο Aldo το εργαλείο πρέπει να ήταν 0.7mm. Μάλλον είναι από εκείνα τα καινούργια που μας είχε ποστάρει.

Προβολή συνημμένου 27301

Προβολή συνημμένου 27300

Προβολή συνημμένου 27299

Για την μμ θα χρειαστεί να περιμένουμε μερικούς μήνες για να κρίνουμε, για την μεταχείριση της δότριας το λέω από τώρα. World class. Για να τα λέμε όμως και όλα έχει και εξαιρετική πυκνότητα ο Aldo.

Και κάποιες καλύτερες χρωματικά (και φωτογραφικά) με τον macro φακό για να φανεί καλύτερα το δέρμα και να δούμε την επούλωση.

Προβολή συνημμένου 27302Προβολή συνημμένου 27304
Απίστευτα εξαιρετική η διαχείριση της δότριας, συγχαρητήρια στο γιατρό πραγματικά! Ακόμη και να ξυρίσει τη δότρια περιοχή, μπορεί και να μην φαίνεται τίποτα!
 

Panos1982

Well-Known Member
Εδω τωρα θελω να συζητησουμε κατι , μιας και βλεπω δεν το αναφερει κανεις.... ουτε καν ο Cvial που ειμαι σιγουρος οτι το εχει αντιληφθει εφ οσων εχει δει τον aldo και απο κοντα.

Εχω μεγαλη ενσταση οσο αφορα την δουλεια που εχει γινει στους κροταφους.
Την θεωρω Κακοτεχνεια !!

ΚΑταρχην να πουμε οτι οι κροταφοι πρεπει να χτιζονται κυριως απο μονοτριχα θυλακια για να αντιγραψουν οσο το δυνατο την φυση και να ταιριαξουν με τον υπολοιπο προυπαρχοντα κορταφο που ειναι ετσι.
Επισης πρεπει ( me cherry picking) να επιλεγονται τα πιο fine θυλακια (πιο λεπτα θυλακια δλδ ) οπως αυτα που βρισκονται πισω κ χαμηλα στο σβερκο.
Τα χοντρα θυλακια κανουν αντιθεση με τα λεπτα που υπαρχουν στον υπολοιπο κροταφο.

Επισης αν τα θυλακια ειναι χοντρα κ μαλιστα δεν ειναι μονοτριχα τοτε απο μια οπη θα βγουν 2 η΄3 χοντρες τριχες μαζι και αυτο το κανει ακομα πιο αφυσικο κ χοντρο.

Ας δουμε λοιπον τι δουλεια εχει γινει στον κροταφο του aldo ,

στην φωτο απο κατω θα δειξω ποσο κακη ειναι η φορα που εχουν οι οπες κ οι θυλακες κ δεν εχουν καμμια ομοιογενεια μεταξυ τους ,
αλλα η φορα ειναι παντελως αλλοπροσαλη. Ειναι ολος ο κροταφος ετσι αλλα εχω κυκλωσει κ 2-3 σημεια που φαινεται ακομα πιο εντονα.

fora trixwn.png



στην συνεχεια στην επομενη φωτο ας δουμε πως δειχνει ο κροταφος τωρα στον 4ο μηνα . Δεν απαρτιζεται απο μονα θυλακια οπως θα επρεπε αλλα κυριως
απο 2τριχα και 3 τριχα θυλακια. Ας δουμε λοιπον ασχημη ειναι η εικονα και ποσο αφυσικη δειχνει.

close up polytrixa.png


Εδω δεν χρειαζεται να κυκλωσω κατι, φαινεται παντου οτι ξεπεταγονται 2τριχα κ 3τριχα θυλακια με ασυναρτητη φορα και μαλιστα το οτι ειναι τοσο χοντρα και ειναι κ 2,3 τριχες μαζι το κανει πιο εντονο....σαν να κρεμονται κορδελακια/τουφακια απο καθε οπη.... ειναι πραγματικα κακο,
και εχει τρομερη ασυνεπεια οχι μεταξυ του μονο αλλα και με τον προυπαρχοντα κροταφο δεν δενει ουτε σε φορα ουτε σε οψη παχος κλπ.

Εδω να πω οτι ο aldo εχτισε χερλαιν κ κροταφους με μονο 380 περιπου μονα θυλακια . Δεν γινεται να χτισεις χερλαιν κ κροταφους με αυτο τον αριθμο και να δειχνει φυσικο....ειναι ανεφικτο. Εγω ας πουμε στο στριπ ειχα 970 μονα θυλακια οταν εκανα στον hasson , και στον ερντο ειχα 1160... καταλαβαινει κανεις την χαοτικη διαφορα.... εκαναν σπλιτ ναι , αλλα ειναι αναγκαιο στο στριπ να το κανεις για να χτισεις χερλαιν ποσο μαλλον κ κροταφους, και επισης στο φυε πρεπει να κανεις cherry picking.

Εδω αυτο μοιαζει με προχειροδουλεια, εγιναν οι οπες χωρις ομοιογενεια μεταξυ τους, χωρις ομοιογενεια με τον προυπαρχοντα κροταφο (δεν δενουν) και επιλεχθηκαν τελειως λαθος grafts για να μπουν σε αυτο το σημειο.....

Να θυμισω στο νημα του jojo που εκανε το κροουν στον λορεντζο ποσο πιστη αντιγραφη της φορας των τριχων ειχε επιτυχει ο λορεντζο.
Αξιζε θαυμασμου.
κοιταχτε την εικονα να θυμηθουμε.

crown lorenzo.png


εδω βλεπουμε ποσο σημασια εχει δωσει για την δημιουργια της φορας και του ποσο την εχει κανει να εχει συνεπεια και να μοιαζει στην φυση. Εχει πραγματικα σπαταλησει φαια ουσια κ δωσει βαση κ σχεδιο για την δημιουργια της ο γιατρος.

Και να τονισω και κατι. Στο κροουν και να μην ηταν τοσο τελεια η φορα δεν θα μας εδινε κατι οπτικα ασχημο σαν αποτελεσμα γιατι το κροουν εχει 2τριχα 3τριχα τα οποια θα μεγαλωσουν σε μηκος σε ενα περιβαλλον γενικου στροβυλου και δεν θα εδειχνε ασχημο ακομα κι αν δεν ηταν τοσο τελειο. Παρ ολα αυτα το τελειοποιησε κ εδωσε πολυ σημασια στον πελατη για την δημιουργια του.

Στην περιπτωση του aldo , που εχουμε να κανουμε με κροταφους το οπτικο κοστος του να μην εχει καλη ακολουθια η φορα ειναι μεγαλο γιατι οι τριχες ειναι αχνες πιο αραιες πρεπει να ειναι μονοθυλακια και να ταιριαξουν με τα υπολοιπα και οποιαδηποτε μικροπαρεκληση απ αυτα θα χτυπησει αμεσως στο ματι. Εχει μεγαλο οπτικο κοστος που θα το κανει να δειξει αφυσικο. Παρ ολα αυτα ενω επρεπε να επιλεχθουν συγκεκριμενες τριχες πιο soft κατι τετοιο δεν εγινε, η φορα ειναι σαν να εγινε αρπα κολλα και τελος οι θυλακες που μπηκαν ηταν κατα κορον 2τριχα κ 3τριχα που ειναι τα πλεον ακαταλληλα.
Με λιγα λογια Ολα Λαθος !!

Τελος με ενα ποστ που ειχε ανεβασει πριν λιγες μερες ο @Harris_G μιλωντας για τους καλους κροταφους του κονιορ.
το επισυναπτω εδω
Το ξερω οτι μιλαμε για Ευρωπη, αλλα τσεκαρετε δουλεια εδω ειδικα στα peaks. Στριπάς αλλά το έχει πάει αλλού. Ελπίζω να συμφωνεί και ο @Panos1982 που είναι και μελετητής της αμερικάνικης σχολής.

κοιταχτε τωρα μια συγκριτικη φωτο διπλα -διπλα με τον κορταφο του κονιορ και τον κορταφο του αναστασακη και δειτε τις χαοτικες διαφορες στην ποιοτητα κ την φυσικοτητα του ενος με τον αλλο κροταφο.

sygkrisi krotafwn.jpg



@CVIAL Επειδη τα λεμε ολα....οπως λεγαμε τα κακα του βεκρη για παραθυρα
θα ηθελα παρακαλω με ολη σου τη γνωση κ εμπειρια να μου κρινεις αυτο εδω το αποτελεσμα για την δουλεια που εχει γινει.
* Τελος ενα ακομα μειον περαν των λιγων μονοτριχων, κακης φορας, κακης επιλογης θυλακων ειναι οτι ο αναστασακης ΔΕΝ ξυριζει ολο το κεφαλι του ασθενους. Τον aldo στην πρωτη φωτο τον εχει ακουρευτο πισω απ τον κορταφο ( κανεις δε ξερει γιατι ) κι εκτος οτι αυτο κανει τον ασθενη να δειχνει σαν κλοουν με αυτο το μαλλι , ΔΕΝ αφηνει τον γιατρο να δει την φορα του προυπαρχοντα κροταφου και τουλαχιστον να την ακολουθησει....για να δεσει τα υπολοιπα που θα μπουν και να δημιουργησει μια ομοιογενεια κ ενα φυσικο δεσιμο μεταξυ τους. δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω γιατι το εχει ακουρευτο....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
Εδω τωρα θελω να συζητησουμε κατι , μιας και βλεπω δεν το αναφερει κανεις.... ουτε καν ο Cvial που ειμαι σιγουρος οτι το εχει αντιληφθει εφ οσων εχει δει τον aldo και απο κοντα.

Εχω μεγαλη ενσταση οσο αφορα την δουλεια που εχει γινει στους κροταφους.
Την θεωρω Κακοτεχνεια !!

ΚΑταρχην να πουμε οτι οι κροταφοι πρεπει να χτιζονται κυριως απο μονοτριχα θυλακια για να αντιγραψουν οσο το δυνατο την φυση και να ταιριαξουν με τον υπολοιπο προυπαρχοντα κορταφο που ειναι ετσι.
Επισης πρεπει ( me cherry picking) να επιλεγονται τα πιο fine θυλακια (πιο λεπτα θυλακια δλδ ) οπως αυτα που βρισκονται πισω κ χαμηλα στο σβερκο.
Τα χοντρα θυλακια κανουν αντιθεση με τα λεπτα που υπαρχουν στον υπολοιπο κροταφο.

Επισης αν τα θυλακια ειναι χοντρα κ μαλιστα δεν ειναι μονοτριχα τοτε απο μια οπη θα βγουν 2 η΄3 χοντρες τριχες μαζι και αυτο το κανει ακομα πιο αφυσικο κ χοντρο.

Ας δουμε λοιπον τι δουλεια εχει γινει στον κροταφο του aldo ,

στην φωτο απο κατω θα δειξω ποσο κακη ειναι η φορα που εχουν οι οπες κ οι θυλακες κ δεν εχουν καμμια ομοιογενεια μεταξυ τους ,
αλλα η φορα ειναι παντελως αλλοπροσαλη. Ειναι ολος ο κροταφος ετσι αλλα εχω κυκλωσει κ 2-3 σημεια που φαινεται ακομα πιο εντονα.

Προβολή συνημμένου 29632


στην συνεχεια στην επομενη φωτο ας δουμε πως δειχνει ο κροταφος τωρα στον 4ο μηνα . Δεν απαρτιζεται απο μονα θυλακια οπως θα επρεπε αλλα κυριως
απο 2τριχα και 3 τριχα θυλακια. Ας δουμε λοιπον ασχημη ειναι η εικονα και ποσο αφυσικη δειχνει.

Προβολή συνημμένου 29633

Εδω δεν χρειαζεται να κυκλωσω κατι, φαινεται παντου οτι ξεπεταγονται 2τριχα κ 3τριχα θυλακια με ασυναρτητη φορα και μαλιστα το οτι ειναι τοσο χοντρα και ειναι κ 2,3 τριχες μαζι το κανει πιο εντονο....σαν να κρεμονται κορδελακια/τουφακια απο καθε οπη.... ειναι πραγματικα κακο,
και εχει τρομερη ασυνεπεια οχι μεταξυ του μονο αλλα και με τον προυπαρχοντα κροταφο δεν δενει ουτε σε φορα ουτε σε οψη παχος κλπ.

Εδω να πω οτι ο aldo εχτισε χερλαιν κ κροταφους με μονο 380 περιπου μονα θυλακια . Δεν γινεται να χτισεις χερλαιν κ κροταφους με αυτο τον αριθμο και να δειχνει φυσικο....ειναι ανεφικτο. Εγω ας πουμε στο στριπ ειχα 970 μονα θυλακια οταν εκανα στον hasson , και στον ερντο ειχα 1160... καταλαβαινει κανεις την χαοτικη διαφορα.... εκαναν σπλιτ ναι , αλλα ειναι αναγκαιο στο στριπ να το κανεις για να χτισεις χερλαιν ποσο μαλλον κ κροταφους, και επισης στο φυε πρεπει να κανεις cherry picking.

Εδω αυτο μοιαζει με προχειροδουλεια, εγιναν οι οπες χωρις ομοιογενεια μεταξυ τους, χωρις ομοιογενεια με τον προυπαρχοντα κροταφο (δεν δενουν) και επιλεχθηκαν τελειως λαθος grafts για να μπουν σε αυτο το σημειο.....

Να θυμισω στο νημα του jojo που εκανε το κροουν στον λορεντζο ποσο πιστη αντιγραφη της φορας των τριχων ειχε επιτυχει ο λορεντζο.
Αξιζε θαυμασμου.
κοιταχτε την εικονα να θυμηθουμε.

Προβολή συνημμένου 29634

εδω βλεπουμε ποσο σημασια εχει δωσει για την δημιουργια της φορας και του ποσο την εχει κανει να εχει συνεπεια και να μοιαζει στην φυση. Εχει πραγματικα σπαταλησει φαια ουσια κ δωσει βαση κ σχεδιο για την δημιουργια της ο γιατρος.

Και να τονισω και κατι. Στο κροουν και να μην ηταν τοσο τελεια η φορα δεν θα μας εδινε κατι οπτικα ασχημο σαν αποτελεσμα γιατι το κροουν εχει 2τριχα 3τριχα τα οποια θα μεγαλωσουν σε μηκος σε ενα περιβαλλον γενικου στροβυλου και δεν θα εδειχνε ασχημο ακομα κι αν δεν ηταν τοσο τελειο. Παρ ολα αυτα το τελειοποιησε κ εδωσε πολυ σημασια στον πελατη για την δημιουργια του.

Στην περιπτωση του aldo , που εχουμε να κανουμε με κροταφους το οπτικο κοστος του να μην εχει καλη ακολουθια η φορα ειναι μεγαλο γιατι οι τριχες ειναι αχνες πιο αραιες πρεπει να ειναι μονοθυλακια και να ταιριαξουν με τα υπολοιπα και οποιαδηποτε μικροπαρεκληση απ αυτα θα χτυπησει αμεσως στο ματι. Εχει μεγαλο οπτικο κοστος που θα το κανει να δειξει αφυσικο. Παρ ολα αυτα ενω επρεπε να επιλεχθουν συγκεκριμενες τριχες πιο soft κατι τετοιο δεν εγινε, η φορα ειναι σαν να εγινε αρπα κολλα και τελος οι θυλακες που μπηκαν ηταν κατα κορον 2τριχα κ 3τριχα που ειναι τα πλεον ακαταλληλα.
Με λιγα λογια Ολα Λαθος !!

Τελος με ενα ποστ που ειχε ανεβασει πριν λιγες μερες ο @Harris_G μιλωντας για τους καλους κροταφους του κονιορ.
το επισυναπτω εδω


κοιταχτε τωρα μια συγκριτικη φωτο διπλα -διπλα με τον κορταφο του κονιορ και τον κορταφο του αναστασακη και δειτε τις χαοτικες διαφορες στην ποιοτητα κ την φυσικοτητα του ενος με τον αλλο κροταφο.

Προβολή συνημμένου 29635


@CVIAL Επειδη τα λεμε ολα....οπως λεγαμε τα κακα του βεκρη για παραθυρα
θα ηθελα παρακαλω με ολη σου τη γνωση κ εμπειρια να μου κρινεις αυτο εδω το αποτελεσμα για την δουλεια που εχει γινει.
* Τελος ενα ακομα μειον περαν των λιγων μονοτριχων, κακης φορας, κακης επιλογης θυλακων ειναι οτι ο αναστασακης ΔΕΝ ξυριζει ολο το κεφαλι του ασθενους. Τον aldo στην πρωτη φωτο τον εχει ακουρευτο πισω απ τον κορταφο ( κανεις δε ξερει γιατι ) κι εκτος οτι αυτο κανει τον ασθενη να δειχνει σαν κλοουν με αυτο το μαλλι , ΔΕΝ αφηνει τον γιατρο να δει την φορα του προυπαρχοντα κροταφου και τουλαχιστον να την ακολουθησει....για να δεσει τα υπολοιπα που θα μπουν και να δημιουργησει μια ομοιογενεια κ ενα φυσικο δεσιμο μεταξυ τους. δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω γιατι το εχει ακουρευτο....
Φίλε Πανο,

Καταρχην, σε ευχαριστω για τον χρόνο, για την αναλυση και τις συγκρισεις που εχεις κανει.

Τα σημεια που έχεις επισημανει τα εχω επισημανει στον γιατρο εδω και καποιες μερες (δυστηχως λογο συγκηριων ΚΑΙ αποστασης δεν μπορω να παω στην αθηνα να με δουν. Η κλινικη εχει λαβει της φωτογραφιες και γνωριζει οτι δεν με χαροποιει ιδιαιτερα η εικονα αυτη που επισημανες και εσυ. Δειχνει οτι καποια πραγματα δεν εχουν παει οπως επρεπε και η εικονα απεχει απο αυτο που περιμενα αλλα και το ζητουμενο ... την φυσικοτητα.
Ο γιατρος απαντησε αμμεσα στους προβληματισμους μου και με διαβαιβεωσε πως η φορα των τριχων αλλα και τα πολυτριχα που υπαρχουν στην περιοχη μαζι με το curl θα διορθωθουν(επεμβαινοντας ο ιδιος)! Το πως δεν το γνωριζω, ουτε με απασχολει.
Αυτο που με απασχολει ειναι να εχω ενα απολυτα φυσικο αποτελεσμα, οπως μου εγγυηθηκε η κλινικη πριν προχωρησω στην μεταμοσχευση.

Το θεμα της ακουρευτης λωριδας δεν με πειραξε για 5 μερες .. και δεν το σχολιασα ποτε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@Panos1982 προφανώς θα τα πούμε όλα. Αχ τα temples. Μου θυμιζει το παράπονο του Νικόλας_νικ για αυτά που του είχε κάνει ο Μάρας και δεν μπορούσε να τα στρώσει με τίποτα. Όταν είδα τον Aldo είχε χάσει τις περισσότερες τρίχες από τα temples. Είχαν μείνει μερικές και του είχα πει τότε ότι κάποιες από αυτές δεν είχαν σωστή φορά αλλά τον είχα συμβουλεύσει να περιμένουμε να μεγαλώσουν όλες για να δούμε πόσο επηρεάζουν την εικόνα με μακρύ μαλλί.

Θα σχολιάσω την παρακάτω εικόνα που δείχνει την τρέχουσα κατάσταση. Στον πράσινο κυκλο είναι εμφανές ότι κάποιες τρίχες έχουν λάθος φορά και δεν μπορούν να κάνουν αυτό το bow effect προς την σωστή κατεύθυνση. Το αποτέλεσμα δεν ειναι καλό και οι λόγοι είναι προφανείς, τους είπες να μην του επαναλάβω και εγώ. Για να είμαστε βέβαια δίκαιοι είναι σίγουρο ότι η εικόνα θα βελτιωθεί μετα από κάποιο διάστημα όταν η τρίχα θα στρώσει, κανείς όμως δεν μπορεί θα προδικάσει σε ποιό βαθμό και αν θα βελτιωθεί η εικόνα. Στον κόκκινο κύκλο η εικόνα είναι σαφώς καλύτερη αλλά και πάλι απέχει παρασάγγας απο το αποτέλεσμα του Conior το οποίο είναι state of the art. Επειδή έχω κάνει και εγώ τα temples και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία θεωρώ ότι το σημαντικότερο (πέραν από τα αυτονότητα τεχνικά θέματα) είναι να πετύχεις ένα smooth gradient transition από μπρος προς τα πίσω (πιο αόρατο μπροστά πιο bold πίσω). Εδώ, στον κόκκινο κύκλο αυτό το transition είναι πολύ μέτριο. Καλό θα ήταν να μας πει ο Aldo αν για να τις στρώσει ώστε να πάρουν αυτή την φορά θέλει νερό, gel ή κάτι άλλο.

Συμπερασματικά, μια δουλειά (στα temples) για την οποία δεν μπορεί να περηφανεύεται ο γιατρός.

aldo1.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
δεν βαζω τζελ, τα πηγαινω προς τα πισω με το χερι...αυτο!
Ελπιζω πως θα βρεθει λυση και θα φτιαξουν, διοτι δεν εχω διαθεση να μπαινω για επεμβασεις για να διορθωσω πραγματα.
 

aeratos28

Just aeratos
Μπράβο ρε Πάνο που το ανέφερες .δεν ήθελα να πω κάτι γιατί δεν θέλει η κλινική να γράφω.και τώρα απλά έγραψα γιατί ήθελα και κάτι άλλο να πω..το είχαμε δει αρκετοί ,το έχει δει και ο aldo και όπως βλέπουμε έχει μιλήσει και με τον γιατρό κτλ..γιατί δεν το έχεις αναφέρει αυτό φίλε aldo.?
 

Harris_G

Well-Known Member
Αφου θιγηκε το αγαπημενο μου θεμα Να ρωτησω και γω πρωτιστως τους @CVIAL και @Panos1982 (και φυσικα οποιον αλλο εχει εμπεριστατωμενη αποψη επι του θεματος). Πως μπορει ο Konior με σολο FUT να βρισκει αυτα τα φινα μονοτριχα οταν εξ'ορισμου χρειαζεται cherry-picking με FUE. Αντε με combo να το καταλαβω αλλα με σολο FUT μου φαινεται εντελως ακατανοητο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απαντήσεις σε 24ωρες, δεν θα δώσω το κακο παραδειγμα για chating εκτός θεματος
 

Aldo

Well-Known Member
Μπράβο ρε Πάνο που το ανέφερες .δεν ήθελα να πω κάτι γιατί δεν θέλει η κλινική να γράφω.και τώρα απλά έγραψα γιατί ήθελα και κάτι άλλο να πω..το είχαμε δει αρκετοί ,το έχει δει και ο aldo και όπως βλέπουμε έχει μιλήσει και με τον γιατρό κτλ..γιατί δεν το έχεις αναφέρει αυτό φίλε aldo.?
να αναφερω οτι το εχω δει ή οτι εχω μιλησει με τον γιατρο?
Οπως θα δεις δεν εχω κανει καποιο σχολιο ουτε θετικο ουτε αρνητικο για την μεταμοσχευση-αποτελεσμα ολον αυτο τον καιρο, ο λογος γιατι δεν σχολιαζω ποτε κατι πριν ολοκληρωθει! Επισης, δεν μπορω να βγαλω συμπερασματα πρωτου ακουσω και την θεωρια της κλινικης, θα περιμενουμε μεχρι να παω.
Εγω θα κανω το sum up στο 12 μηνο και θα εχει απο ολα, μεχρι τοτε θα ανεβαινουν φωτογραφιες, καθαρες ;)

** @CVIAL δεν εχω κανενα θεμα να σχολιασει ο αερατος και το καθε μελος, επιθυμω να μου απαντησει αν το θλει και ο ιδιος χωρις να παει για μπαν-ιο :p

Να προσθεσω οτι γνωριζω απο καιρο οτι θελουν χρονο για να στρωσουν τα μαλλια...
 

Georgie

Well-Known Member
Πολυ καλή η παρουσίαση σου @Aldo .
Και εσυ, εισαι πολυ αντικειμενικός και open mind .
Ωραίες αναλύσεις με επίπεδο και απο τα μέλη .
Μπράβο !
 

aeratos28

Just aeratos
Αδερφέ δεν προδικάζεις κάτι αν πεις τους προβληματισμούς σου και ο Πάνος προβληματισμούς εξέφρασε και απλά συζητάμε το τι λάθος όπως επίσης και το τι σωστό βλέπουμε.για σχεδιασμό hairline και για δοτρια αναφερθήκαμε ότι έχει γίνει καλή δουλειά ,τώρα συζητάμε την λάθος πλευρά όπως την έχεις δει και εσύ ..aldo κουβέντα κάνουμε στα πάντα ούτε τσακωμοί γίνονται αν συζητούνται όλα ούτε τπτ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
να αναφερω οτι το εχω δει ή οτι εχω μιλησει με τον γιατρο?
Οπως θα δεις δεν εχω κανει καποιο σχολιο ουτε θετικο ουτε αρνητικο για την μεταμοσχευση-αποτελεσμα ολον αυτο τον καιρο, ο λογος γιατι δεν σχολιαζω ποτε κατι πριν ολοκληρωθει! Επισης, δεν μπορω να βγαλω συμπερασματα πρωτου ακουσω και την θεωρια της κλινικης, θα περιμενουμε μεχρι να παω.
Εγω θα κανω το sum up στο 12 μηνο και θα εχει απο ολα, μεχρι τοτε θα ανεβαινουν φωτογραφιες, καθαρες ;)

** @CVIAL δεν εχω κανενα θεμα να σχολιασει ο αερατος και το καθε μελος, επιθυμω να μου απαντησει αν το θλει και ο ιδιος χωρις να παει για μπαν-ιο :p

Να προσθεσω οτι γνωριζω απο καιρο οτι θελουν χρονο για να στρωσουν τα μαλλια...

Aldo, εσυ παίζεις μπάλα στο νήμα σου όσο γράφεις οι υπόλοιποι έχουν δικαίωμα απάντησης και σχόλιου.
 

giwrgos8888

Active Member
υπαρχει καποιος γιατρος κυπρο η τουρκια (περα απο τους γνωστους απο ισπανια) που οντως να τα καταφερνει καλα στα temples?
 

Aldo

Well-Known Member
Αδερφέ δεν προδικάζεις κάτι αν πεις τους προβληματισμούς σου και ο Πάνος προβληματισμούς εξέφρασε και απλά συζητάμε το τι λάθος όπως επίσης και το τι σωστό βλέπουμε.για σχεδιασμό hairline και για δοτρια αναφερθήκαμε ότι έχει γίνει καλή δουλειά ,τώρα συζητάμε την λάθος πλευρά όπως την έχεις δει και εσύ ..aldo κουβέντα κάνουμε στα πάντα ούτε τσακωμοί γίνονται αν συζητούνται όλα ούτε τπτ.
θελω να κρατησουμε το νημα καθαρο και to the point, θα κανω μια παρενθεση ομως!

ο Πανος, εσυ , και ο καθενας ειναι θεατης στο νημα μου, μπορει και πρεπει να εκφρασει την καθε παρατηρηση οπως νιωθει με επιχειρηματα (κοσμια παντα) !
Εγω δεν πρπει να κανω κατι τετοιο! Οφειλω να ειμαι σιγουρος για οτιδηποτε πριν τοποθετηθω, και το πιο σημαντικο να εκφρασω συμπερασματα ελεθυερα απο οποιαδηποτε συναισθηματικη φορτιση.
Την συγκεκριμενη στιγμη δεν μπορω ουτε να φτιαξω αγαλμα στον αναστασακη που με εκανε ''μαλλια'' ουτε να τον κραξω επειδη δεν μου αρεσω (γιατι δεν με εχει κανει ουτε ''μαλλια'' ουτε μου εχει χαλασει την εικονα, ακομα)!
Υποχρεωση, αυτην την στιγμη ειναι να παρουσιασω την εξελιξη της μεταμοσχευσης οπως ειναι, χωρις να παρεμβω και χωρις να προσπαθω να επηρεασω την γνωμη σου αρνητικα ή θετικα (οχι προσωπικα την δικη σου)!
Δικαιωμα ειναι, αφου πλεον εχουν περασει οι φρικες και οι χαρες της ΜΕΤ, γιατι εχει και απο τα δυο, να τοποθετηθω οσο πιο αντικειμενικα μπορω και να πω τι μου αρεσε, τι δεν μου αρεσε και αν ελαβα αυτο που συμφωνησα και περιμενα.

Στον επιλογο αυτο λοιπον, διαβαζοντας και την δικη μου τοποθετηση (γιατι θα ειναι μεγιστης σημασιας) θα μπορει ο καθενας να βγαλει τα ασφαλη συμπερασματα του για το ποσο αντικειμενικη και αληθινη ειναι η παρουσιαση, ανατρεχοντας στις φωτογραφιες και τα σχολια μου!

Ας κρατησουμε το νημα οσο πιο ακεραιο και περιεκτικο γινεται, με ουσιαστικες τοποθετησεις (χωρις επαναληψεις) καθε μηνα για τα καλως ή κακως κειμενα, και θα τα δουμε ολα :)
 

ManCyprus87

Well-Known Member
υπαρχει καποιος γιατρος κυπρο η τουρκια (περα απο τους γνωστους απο ισπανια) που οντως να τα καταφερνει καλα στα temples?
Φίλε για Κύπρο αμφιβάλλω να υπάρχει. Θέλουν και λίγο καλλιτεχνική φλέβα και αφοσίωση τα temples πιστεύω.
 
Μπλουζα