Aldo, 2η Μεταμοσχευση, κροταφοs - πλαινα και αυξηση καλυψης. ΧΧΧ, G???? XX Dr

Xristos87

Well-Known Member
συμφωνω, η εικονα του εχει στρωσει. λογικο η ανησυχια του για "τελειοποιηση" αλλα πρεπει να περιμενει. το γνωριζει κ ο ιδιος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
H περίπτωση σαφώς δεν είναι ίδια,εδώ έκανε κατέβασμα και γέμισμα κροτάφων και πιο μπροστά τα temples,έφτιαξε και peaks,στου Aldo απλά θα χρειαστεί λιγότερα,θα τα χώσει στο φόρλοκ για να φτιάξει τοίχο και να μην κινδυνεύει μελλοντικά σε απώλειες να φαίνεται οτιδήποτε.
Θέλει και ένα πέρασμα μπροστά από χερλάιν για να το δυναμώσει όλο και σε συνδυασμό με τα πολύ καλά χαρακτηριστικά του,τότε θα μιλάμε για τοπ αποτέλεσμα.
1000-1200G max θέλει.
Θέλει καταρχήν γέμισμα στον αριστερό κρόταφο που ειχε ελλιπή φύτρωση, αφαίρεση των πολύτριχων που του έβαλαν στα temporal peaks και επανατοποθέτηση λεπτών μονότριχων στις σωστές φορές ώστε να δείχνει φυσικό το αποτέλεσμα, και γενικά αύξηση κάλυψης ώστε να μην ειναι see through με ενίσχυση της hairline αλλά και του forelock το οποίο δεν είχε ενισχυθεί σωστά (κακώς) στην πρώτη επέμβαση. Αυτά σε συνδιασμό με τη φιναστερίδη θα τον κρατήσουν σταθερό για πολλά χρόνια με καβάτζα δότρια και για το μέλλον και θα απολαύσει έτσι τα μαλλιά του στα πιο παραγωγικά του χρόνια, γιατί ειναι κρίμα να αφήνεις έτσι κάτι που σε ταλαιπωρεί οταν υπάρχει λύση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Θέλει καταρχήν γέμισμα στον αριστερό κρόταφο που ειχε ελλιπή φύτρωση, αφαίρεση των πολύτριχων που του έβαλαν στα temporal peaks και επανατοποθέτηση λεπτών μονότριχων στις σωστές φορές ώστε να δείχνει φυσικό το αποτέλεσμα, και γενικά αύξηση κάλυψης ώστε να μην ειναι see through με ενίσχυση της hairline αλλά και του forelock το οποίο δεν είχε ενισχυθεί σωστά (κακώς) στην πρώτη επέμβαση. Αυτά σε συνδιασμό με τη φιναστερίδη θα τον κρατήσουν σταθερό για πολλά χρόνια με καβάτζα δότρια και για το μέλλον και θα απολαύσει έτσι τα μαλλιά του στα πιο παραγωγικά του χρόνια, γιατί ειναι κρίμα να αφήνεις έτσι κάτι που σε ταλαιπωρεί οταν υπάρχει λύση.
Βασικά και τι δεν θέλει.
Πολύ σωστά Ronaldo αλλά ο Aldo δεν έχει πρόβλημα δότριας,έχει και θα έχει απόθεμα,οπότε μπορεί να κινηθεί όπως θέλει και για πάντα.
Απλά θέλει αρτίστα γιατρό λόγω των πολλών ιδαιτεροτήτων που έχει η περίπτωση του.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Βασικά και τι δεν θέλει.
Πολύ σωστά Ronaldo αλλά ο Aldo δεν έχει πρόβλημα δότριας,έχει και θα έχει απόθεμα,οπότε μπορεί να κινηθεί όπως θέλει και για πάντα.
Απλά θέλει αρτίστα γιατρό λόγω των πολλών ιδαιτεροτήτων που έχει η περίπτωση του.
Έτσι ειναι, όταν έχεις απόθεμα δότριας κάνεις ότι θέλεις. Σίγουρα θέλει όμως προσεκτική επιλογή γιατρού μιας και πρόκειται για repair επέμβαση ουσιαστικά. Εκτός από Freitas ποιον άλλο θα του πρότεινες;
 

vlafo

Well-Known Member
Έτσι ειναι, όταν έχεις απόθεμα δότριας κάνεις ότι θέλεις. Σίγουρα θέλει όμως προσεκτική επιλογή γιατρού μιας και πρόκειται για repair επέμβαση ουσιαστικά. Εκτός από Freitas ποιον άλλο θα του πρότεινες;
Δεν είναι δύσκολο case o Αldo απλά θέλει γιατρό που αυτά τα έχει ρουτίνα.
Ο Pinto είναι πολύ καλός και βλέπω κάνει πολύ ωραίες δουλειές.
 

Dob31

Active Member
O freitas κανει consultation πριν το χειρουργειο ή σε βλεπει κατευθειαν οταν ερχεται η ωρα της επεμβασης;
 

aeratos28

Just aeratos
Δλδ ,με 1000-1200 γίνεται πένα ο φίλος aldo..σωστά?
Όταν έλεγα ότι ήθελε 3500 εξαρχής ,μου λέγανε ότι είμαι υπερβολικός..και βέβαια ήθελε τόσα εξαρχής..πρέπει πάντα να υπολογιστεί και το 5-10% οι απώλειες που θα υπάρξουν συνολικά και να μπει το ανάλογο νούμερο.διαλεξε γιατρό και πήγαινε φίλε να φτιάξεις αυτό που χρειάζεσαι να ηρεμήσεις ..
 

Aldo

Well-Known Member
Θα βάλω φωτογραφίες παιδιά, η αλήθεια είναι ότι τους εστειλα ότι είχα και κάποιες κάτω απο φως. Έχω σταματήσει να βγάζω φωτογραφίες, ίσα ισα που το είχα πάρει και απόφαση να μην ξανασχοληθω με μεταμοσχεύσεις, είχα αποδεχθεί την εικόνα.

Στο δια ταύτα, ακόμα έχω αμφιβολίες, ποιος μου εγγυάται οτι θα πάει όπως πρπεει ; Τι θα ξανακούσω εαν πω οτι ξέρεις αυτό δεν είναι όπως τα είπαμε ;
Να πληρώσω-οκ , τι θα γίνεται ομως κάθε φορά θα έχω και έναν αραιό κροταφο ή και μια εικόνα που δεν συμβαδίζει με την φυσικοτητα στο υπόλοιπο μαλλι ;
Και η δότρια μου ; Δεν εχω ακριβής μετρησεις ούτε νούμερα πλην μοσχευμάτων ανα τετραγωνικό και του λόγου στο 2.5.

Εγώ δεν εχω εικόνα για την κατάσταση της δότριας μου(συγκεκριμένα ο μαμισιος λόγος ήταν 2.5, γιατί ο λόγος εξαγωγής ήταν σκάρτα 2.2;; Τι συναιβει ; ) , δεν υπάρχουν αρχικές μετρησεις και ούτε τωρινές για να Μπορώ να κάνω κάποιοι πλάνο, επίσης δεν θυμάμαι να έλαβα κάποιο πλάνο απ την προηγούμενη μεταμόσχευση μου.

Και όχι δεν θα μπω να βάλω 1200 μοσχεύματα, ~600 μοσχεύματα θα μπουν για να φτιαξει η εικονα στον δεξιά κροταφο και να πυκνωσω ελάχιστα όπου χρειάζεται.
Δέχομαι τις απόψεις σας, όπως ομως σας εξήγησα ειμαι αβέβαιος εφόσον δεν εχω νούμερα.
 

Gianney

Well-Known Member
Θα βάλω φωτογραφίες παιδιά, η αλήθεια είναι ότι τους εστειλα ότι είχα και κάποιες κάτω απο φως. Έχω σταματήσει να βγάζω φωτογραφίες, ίσα ισα που το είχα πάρει και απόφαση να μην ξανασχοληθω με μεταμοσχεύσεις, είχα αποδεχθεί την εικόνα.

Στο δια ταύτα, ακόμα έχω αμφιβολίες, ποιος μου εγγυάται οτι θα πάει όπως πρπεει ; Τι θα ξανακούσω εαν πω οτι ξέρεις αυτό δεν είναι όπως τα είπαμε ;
Να πληρώσω-οκ , τι θα γίνεται ομως κάθε φορά θα έχω και έναν αραιό κροταφο ή και μια εικόνα που δεν συμβαδίζει με την φυσικοτητα στο υπόλοιπο μαλλι ;
Και η δότρια μου ; Δεν εχω ακριβής μετρησεις ούτε νούμερα πλην μοσχευμάτων ανα τετραγωνικό και του λόγου στο 2.5.

Εγώ δεν εχω εικόνα για την κατάσταση της δότριας μου(συγκεκριμένα ο μαμισιος λόγος ήταν 2.5, γιατί ο λόγος εξαγωγής ήταν σκάρτα 2.2;; Τι συναιβει ; ) , δεν υπάρχουν αρχικές μετρησεις και ούτε τωρινές για να Μπορώ να κάνω κάποιοι πλάνο, επίσης δεν θυμάμαι να έλαβα κάποιο πλάνο απ την προηγούμενη μεταμόσχευση μου.

Και όχι δεν θα μπω να βάλω 1200 μοσχεύματα, ~600 μοσχεύματα θα μπουν για να φτιαξει η εικονα στον δεξιά κροταφο και να πυκνωσω ελάχιστα όπου χρειάζεται.
Δέχομαι τις απόψεις σας, όπως ομως σας εξήγησα ειμαι αβέβαιος εφόσον δεν εχω νούμερα.
Άρα τότε θα ξεκινήσεις από την αρχή.Δηλ μετρήσεις σε έναν καλό γιατρό πχ Bisanga για διαθέσιμα grafts πάχος κτλ.Στα υπόλοιπα ερωτήματα δεν υπάρχει απάντηση να ξες.Ενεχει ρίσκο σε όποιον να πας,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Άρα τότε θα ξεκινήσεις από την αρχή.Δηλ μετρήσεις σε έναν καλό γιατρό πχ Bisanga για διαθέσιμα grafts πάχος κτλ.Στα υπόλοιπα ερωτήματα δεν υπάρχει απάντηση να ξες.Ενεχει ρίσκο σε όποιον να πας,
Αυτό εκτιμώ και εγώ, θα πρπεει να ξεκινήσω από την αρχή. Υπάρχουν και κάποια αλλά θέματα προφανώς που πρεει να ξεκαθαριστούν πρώτου προχωρήσω στην επόμενη μεταμόσχευση..!!
Ενέχει ρίσκο , ναι, αλλά να τα λένε οι γιατροί ότι ένεχει ρίσκο γιατί στα δικά μου τα χαρτιά γράφει όλα τέλεια και ασφαλείς!
 

giorgosv

Active Member
Συμφωνώ με john john. Καλό θα ήταν να περιμένεις 1-2 χρόνια για να δεις την εξέλιξη και να διορθώσεις ακόμη καλύτερα αν αραιώσει κάπου.
 

oreo

Well-Known Member
Θα βάλω φωτογραφίες παιδιά, η αλήθεια είναι ότι τους εστειλα ότι είχα και κάποιες κάτω απο φως. Έχω σταματήσει να βγάζω φωτογραφίες, ίσα ισα που το είχα πάρει και απόφαση να μην ξανασχοληθω με μεταμοσχεύσεις, είχα αποδεχθεί την εικόνα.

Στο δια ταύτα, ακόμα έχω αμφιβολίες, ποιος μου εγγυάται οτι θα πάει όπως πρπεει ; Τι θα ξανακούσω εαν πω οτι ξέρεις αυτό δεν είναι όπως τα είπαμε ;
Να πληρώσω-οκ , τι θα γίνεται ομως κάθε φορά θα έχω και έναν αραιό κροταφο ή και μια εικόνα που δεν συμβαδίζει με την φυσικοτητα στο υπόλοιπο μαλλι ;
Και η δότρια μου ; Δεν εχω ακριβής μετρησεις ούτε νούμερα πλην μοσχευμάτων ανα τετραγωνικό και του λόγου στο 2.5.

Εγώ δεν εχω εικόνα για την κατάσταση της δότριας μου(συγκεκριμένα ο μαμισιος λόγος ήταν 2.5, γιατί ο λόγος εξαγωγής ήταν σκάρτα 2.2;; Τι συναιβει ; ) , δεν υπάρχουν αρχικές μετρησεις και ούτε τωρινές για να Μπορώ να κάνω κάποιοι πλάνο, επίσης δεν θυμάμαι να έλαβα κάποιο πλάνο απ την προηγούμενη μεταμόσχευση μου.

Και όχι δεν θα μπω να βάλω 1200 μοσχεύματα, ~600 μοσχεύματα θα μπουν για να φτιαξει η εικονα στον δεξιά κροταφο και να πυκνωσω ελάχιστα όπου χρειάζεται.
Δέχομαι τις απόψεις σας, όπως ομως σας εξήγησα ειμαι αβέβαιος εφόσον δεν εχω νούμερα.
Αν καείς απ το χυλό, φυσάς και το γιαούρτι και χωρίς νούμερα αυτόματα απορρίπτεις. Τώρα στα χαρτιά και τις διαβεβαιώσεις τις χειροπιαστές, εκεί βλέπω οτι χoλένει το θέμα. Είναι κάπως σαν το of course - but maybe του Louis Ck.
 

Disco

Well-Known Member
Όταν δεν παίρνεις το επιθυμητό αποτέλεσμα στη λήπτρια με την πρώτη επέμβαση μετά αρχίζουν τα δύσκολά, καθώς ξέρεις οτι δεν σε παίρνει να έχεις και άλλη αστοχία και έτσι αρχίζεις να έχεις περισσότερες αμφιβολίες γενικά και δεν ειναι και εύκολο να περάσεις όλη αυτή την ταλαιπωρία σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.
Κανονικά οι μετρήσεις θα έπρεπε να είχαν γίνει πριν την πρώτη σου επέμβαση ώστε να ξέρεις το απόθεμα σου και να σχεδιάσεις το μακροπρόθεσμο πλάνο σου. Όταν δεν κάνεις μετρήσεις κινείσαι λίγο πολύ στην τύχη χωρίς να ξέρεις τι μένει στη δότρια αλλά και πόσα grafts χρειαζόσουν πραγματικά για ένα καλό αποτέλεσμα. Ποτέ δεν είναι αργά όμως, και πρέπει να κάνεις τώρα τις μετρήσεις της δότριας σου σε εναν καλό γιατρό ώστε να ξέρεις τι απόθεμα έχεις και να σχεδιάσεις την επέμβαση που σκέφτεσαι να κάνεις.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Feriduni εχει αναφερθει;Νομιζω ειναι απο τους μαστερ για αυτο που θες να πετυχεις!
Φιλε Aldo για οτι επιλεξεις να κανεις σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια! ☺
 

vlafo

Well-Known Member
Εσύ Νικόλα που είσαι διαβαστερό παιδί,ποιούς άλλους θα πρότεινες από την παγκόσμια αγορά?
 

Disco

Well-Known Member
Dr Mwamba ειναι καλος στο Βέλγιο για πιο μικρά repair cases που είναι και πιο οικονομικός απο Bisanga, feriduni, lapanzula. Επισης bruno Ferreira, Pinto Πορτογαλία. Ισπανία freitas, lorenzo, villa, couto. Έχει πολλες επιλογές δηλαδη.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εσύ Νικόλα που είσαι διαβαστερό παιδί,ποιούς άλλους θα πρότεινες από την παγκόσμια αγορά?
Σιγουρα κανεναν απο Τουρκια.Οκ παιζουν 2 καλες κλινικες εκει(αυτες που εχεις πει και εσυ) αλλα την φοβαμαι την χωρα για συναλλαγες ειδικα για επεμβασεις αισθητικης.Δεν ξερω ,οταν διαβασα αυτο που ζηταει ο αλντο κατευθειαν ο feriduni μου ηρθε στο μυαλο.Α,και Bisanga αλλα οχι ελλαδα,βελγιο μονο.Με αυτες τις δυο κλασσικες επιλογες θα μεινω φιλε vlafo!
 
Μπλουζα