Aldo, 2η Μεταμοσχευση, κροταφοs - πλαινα και αυξηση καλυψης. ΧΧΧ, G???? XX Dr

Aldo

Well-Known Member
Καλησπερα φριεντς και φρενεμις,


Οπως αναφερει ο τιτλος, εχω αρχισει να ψαχνομαι για μια δευτερη μεταμοσχευση με σκοπο να αποκαταστησω την καλυψη στν δεξι κροταφο και να τον φερω σε ομοιο επιπεδο με τον αριστερα. Επισης θα γινει εξαγωγη των πολυτριχων μοσχευματων στα temporal peaks και θα επαναπροσδιορισθει η φορα των τριχων, για να ακολουθει την φυσικη φορα οπως τα υπαρχων μαλλια (ειδικοτερα στο αριστερα τεμποραλ) οπου δεν με ικανοποιει αισθητικα.

Εχω στειλει σε καποιους κορυφαιους γιατρους φωτογραφιες ! Καποιοι δεν προλαβαινουν, καποιοι θελουν να βαλουν 1200 grafts minimum για να αυξηθει η πυκνοτητα πραγμα το οποιο δεν με βρισκει συμφωνο.

Πολλα τα αλλα, πολλες οι αμφιβολιες ... ομως αισθανομαι πως δεν εχω αλλη επιλογη! Ο δεξια κροταφος μου στο φως της μερας ειναι see through μεχρι το φορλοκ οπως και κατω απο φως εσωτερικα, ο αριστερα ειναι σε μια πολυ καλυτερη κατασταση και θελω να προσεγγισω αυτο. Δεν επιθυμω τρελες πυκνοτητες διοτι δεν με παιρνει να σπαταλησω grafts, μια ομοιομορφη εικονα θελω.

Ο καθενας μπορει να παραθεσει την αποψη του, ψαχνω για γιατρο ΑΥΣΤΗΡΑ, που να πραγματοποιει το μεγαλυτερο μερος της επμαβασης ο ιδιος/η ιδια!!!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Καλησπερα φριεντς και φρενεμις,


Οπως αναφερει ο τιτλος, εχω αρχισει να ψαχνομαι για μια δευτερη μεταμοσχευση με σκοπο να αποκαταστησω την καλυψη στν δεξι κροταφο και να τον φερω σε ομοιο επιπεδο με τον αριστερα. Επισης θα γινει εξαγωγη των πολυτριχων μοσχευματων στα temporal peaks και θα επαναπροσδιορισθει η φορα των τριχων, για να ακολουθει την φυσικη φορα οπως τα υπαρχων μαλλια (ειδικοτερα στο δεξι τεμποραλ) οπου δεν με ικανοποιει αισθητικα.

Εχω στειλει σε καποιους κορυφαιους γιατρους φωτογραφιες ! Καποιοι δεν προλαβαινουν, καποιοι θελουν να βαλουν 1200 grafts minimum για να αυξηθει η πυκνοτητα πραγμα το οποιο δεν με βρισκει συμφωνο.

Πολλα τα αλλα, πολλες οι αμφιβολιες ... ομως αισθανομαι πως δεν εχω αλλη επιλογη! Ο δεξια κροταφος μου στο φως της μερας ειναι see through μεχρι το φορλοκ οπως και κατω απο φως εσωτερικα, ο αριστερα ειναι σε μια πολυ καλυτερη κατασταση και θελω να προσεγγισω αυτο. Δεν επιθυμω τρελες πυκνοτητες διοτι δεν με παιρνει να σπαταλησω grafts, μια ομοιομορφη εικονα θελω.

Ο καθενας μπορει να παραθεσει την αποψη του, ψαχνω για γιατρο ΑΥΣΤΗΡΑ, που να πραγματοποιει το μεγαλυτερο μερος της επμαβασης ο ιδιος/η ιδια!!!!!!!!!!!!!!!
Καλη επιτυχία
 

jersey

Well-Known Member
Στο νήμα του με την 1 μμ έχει πάρα πολλές
καλό ειναι να βάλει και εδώ κατατοπιστικές φωτογραφίες της κατάστασης που έστειλε και στις κλινικές για να δούμε τι ακριβώς χρειάζεται βασιζόμενοι σε αυτές και να μη γυρνάνε τα μέλη σε άλλα νήματα για τις φωτογραφίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Νομίζω κάνεις την καλύτερη επιλογή να προβείς σε μια 2η μμ.
Άλλωστε αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να αρέσει ο εαυτός μας πρώτα σε εμάς κάι μετά στους άλλους,κατά συνέπεια από τη στιγμή που έκρινες ότι αυτό που βλέπεις δεν σε ικανοποιεί,πολύ καλά κάνεις και προχωράς.
Το επικροτώ.
Τώρα στα δια ταύτα.

Όπως ξέρεις είμαι θιασώτης του επιδιωκόμενου μέγιστου αποτελέσματος,άρα από τη στιγμή που έχεις δότρια μπορείς να υποστηρίξεις ότι θέλεις.
Δεν υπάρχει λόγος να πας πάλι συντηρητικά αλλά μπορείς να προχωρήσεις και να πάρεις ένα άρτιο αποτέλεσμα που θα το χαίρεσαι για πάρα πολύ καιρό.

Στη θέση σου θα έφτιαχνα τα peaks οπωσδήποτε,εκεί θα χρειαστεί όχι πάνω από 150-200g και στα δύο.Εκει θέλεις καλλιτέχνη.
Μετά φτιάξιμο κροταφων,ενίσχυση πυκνότητας,πέρασμα χερλάιν από μπροστά και ενίσχυση φόρλοκ για να μην ξανασχοληθείς.
Άρα peaks=200+300 ο ένας κρόταφος +300 χερλάιν πέρασμα +400 ενίσχυση φόρλοκ +α ζώνη,συνολικά χρειάζεσαι 1200g και τελείωσες οριστικά με αποτέλεσμα άψογο.

Τα έχεις,τα δίνεις,δεν χρειάζεται να πας σιγά σιγά,οπότε βρίσκεις τον γιατρό που θα ασχοληθεί μόνο μαζί σου και προχωράς.
Επιλογές πολλές και κορυφαίες.

Προσωπικά έναν και μόνο θα σου πρότεινα για σίγουρο αποτέλεσμα και εγγύηση αποτελέσματος.

Οι ευχές μου είναι για το καλύτερο να πάρεις γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ.
 

giwrgos8888

Active Member
Νομίζω κάνεις την καλύτερη επιλογή να προβείς σε μια 2η μμ.
Άλλωστε αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να αρέσει ο εαυτός μας πρώτα σε εμάς κάι μετά στους άλλους,κατά συνέπεια από τη στιγμή που έκρινες ότι αυτό που βλέπεις δεν σε ικανοποιεί,πολύ καλά κάνεις και προχωράς.
Το επικροτώ.
Τώρα στα δια ταύτα.

Όπως ξέρεις είμαι θιασώτης του επιδιωκόμενου μέγιστου αποτελέσματος,άρα από τη στιγμή που έχεις δότρια μπορείς να υποστηρίξεις ότι θέλεις.
Δεν υπάρχει λόγος να πας πάλι συντηρητικά αλλά μπορείς να προχωρήσεις και να πάρεις ένα άρτιο αποτέλεσμα που θα το χαίρεσαι για πάρα πολύ καιρό.

Στη θέση σου θα έφτιαχνα τα peaks οπωσδήποτε,εκεί θα χρειαστεί όχι πάνω από 150-200g και στα δύο.Εκει θέλεις καλλιτέχνη.
Μετά φτιάξιμο κροταφων,ενίσχυση πυκνότητας,πέρασμα χερλάιν από μπροστά και ενίσχυση φόρλοκ για να μην ξανασχοληθείς.
Άρα peaks=200+300 ο ένας κρόταφος +300 χερλάιν πέρασμα +400 ενίσχυση φόρλοκ +α ζώνη,συνολικά χρειάζεσαι 1200g και τελείωσες οριστικά με αποτέλεσμα άψογο.

Τα έχεις,τα δίνεις,δεν χρειάζεται να πας σιγά σιγά,οπότε βρίσκεις τον γιατρό που θα ασχοληθεί μόνο μαζί σου και προχωράς.
Επιλογές πολλές και κορυφαίες.

Προσωπικά έναν και μόνο θα σου πρότεινα για σίγουρο αποτέλεσμα και εγγύηση αποτελέσματος.

Οι ευχές μου είναι για το καλύτερο να πάρεις γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ.
poios einai autos o enas file vlafo pes ton
 

oreo

Well-Known Member
Καλησπερα φριεντς και φρενεμις,


Οπως αναφερει ο τιτλος, εχω αρχισει να ψαχνομαι για μια δευτερη μεταμοσχευση με σκοπο να αποκαταστησω την καλυψη στν δεξι κροταφο και να τον φερω σε ομοιο επιπεδο με τον αριστερα. Επισης θα γινει εξαγωγη των πολυτριχων μοσχευματων στα temporal peaks και θα επαναπροσδιορισθει η φορα των τριχων, για να ακολουθει την φυσικη φορα οπως τα υπαρχων μαλλια (ειδικοτερα στο αριστερα τεμποραλ) οπου δεν με ικανοποιει αισθητικα.

Εχω στειλει σε καποιους κορυφαιους γιατρους φωτογραφιες ! Καποιοι δεν προλαβαινουν, καποιοι θελουν να βαλουν 1200 grafts minimum για να αυξηθει η πυκνοτητα πραγμα το οποιο δεν με βρισκει συμφωνο.

Πολλα τα αλλα, πολλες οι αμφιβολιες ... ομως αισθανομαι πως δεν εχω αλλη επιλογη! Ο δεξια κροταφος μου στο φως της μερας ειναι see through μεχρι το φορλοκ οπως και κατω απο φως εσωτερικα, ο αριστερα ειναι σε μια πολυ καλυτερη κατασταση και θελω να προσεγγισω αυτο. Δεν επιθυμω τρελες πυκνοτητες διοτι δεν με παιρνει να σπαταλησω grafts, μια ομοιομορφη εικονα θελω.

Ο καθενας μπορει να παραθεσει την αποψη του, ψαχνω για γιατρο ΑΥΣΤΗΡΑ, που να πραγματοποιει το μεγαλυτερο μερος της επμαβασης ο ιδιος/η ιδια!!!!!!!!!!!!!!!
Φίλε χαίρομαι που το αποφάσισες, αρχή ήμισυ παντός, την γνώμη στην έχω πει, να μην επαναλαμβάνομαι εδώ.
Το πόσα grafts χρειάζεσαι αν δεν έχεις μετρήσει εκ νέου τα cm2 που χρειάζεται να επέμβεις, μπορεί να παίξουν και ως +1000 grafts απο evaluation σε evaluation. Νομίζω αν η κατάσταση το επιτρέπει και το μελλοντικό pattern θα πήγαινα για οτι καλύτερο μπορώ να πάρω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Aldo εισαι απ τα ατομα που αν και σχετικα νεο σαν μελος, εκτιμω για την ικανοτητα σου να κρατας την ισορροπία ακομα και σε "ανωμαλες" καταστασεις αν καταλβαινεις τι εννοω.
Ευχομαι καλη επυτιχια σε οτι διαλεξεις κ να ξερεις οτι δεν ειναι δυσκολο αυτο που θελεις να κανεις, ακομα κ η πυκνωση στα υπαρχοντα της χερλαιν δεν ενεχει κινδυνο γιατι ειναι αναμεσα σε μμ μαλλια κ οχι σε μαμισια οποτε το σοκλος σχεδον μηδενίζεται. Εφ οσων κ η επιλογη γιατρου που θα κανεις θα ειναι αρτια εννοειται κ οχι σε butcher.
 

Gianney

Well-Known Member
Aldo εισαι απ τα ατομα που αν και σχετικα νεο σαν μελος, εκτιμω για την ικανοτητα σου να κρατας την ισορροπία ακομα και σε "ανωμαλες" καταστασεις αν καταλβαινεις τι εννοω.
Ευχομαι καλη επυτιχια σε οτι διαλεξεις κ να ξερεις οτι δεν ειναι δυσκολο αυτο που θελεις να κανεις, ακομα κ η πυκνωση στα υπαρχοντα της χερλαιν δεν ενεχει κινδυνο γιατι ειναι αναμεσα σε μμ μαλλια κ οχι σε μαμισια οποτε το σοκλος σχεδον μηδενίζεται. Εφ οσων κ η επιλογη γιατρου που θα κανεις θα ειναι αρτια εννοειται κ οχι σε butcher.
Ναι αλλά ο Aldo θέλει να φτιάξει και temporal peaks από την αρχή,και αυτό θέλει μεγάλη μαεστρία που δύσκολα βρίσκεις.
 

Panos1982

Well-Known Member
Ναι αλλά ο Aldo θέλει να φτιάξει και temporal peaks από την αρχή,και αυτό θέλει μεγάλη μαεστρία που δύσκολα βρίσκεις.

Σωστος, αλλα η βαση σαν σχεδιο ειναι καλο κ υπαρχει ηδη. Τις λεπτομερειες του κροταφου θελει να αλλαξει κ οχι να τον στησει απ το 0 ή να φτιαξει αλλο σχεδιο.
Ετσι νομιζω τουλαχιστον.
 

bobby

Well-Known Member
Νομίζω κάνεις την καλύτερη επιλογή να προβείς σε μια 2η μμ.
Άλλωστε αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να αρέσει ο εαυτός μας πρώτα σε εμάς κάι μετά στους άλλους,κατά συνέπεια από τη στιγμή που έκρινες ότι αυτό που βλέπεις δεν σε ικανοποιεί,πολύ καλά κάνεις και προχωράς.
Το επικροτώ.
Τώρα στα δια ταύτα.

Όπως ξέρεις είμαι θιασώτης του επιδιωκόμενου μέγιστου αποτελέσματος,άρα από τη στιγμή που έχεις δότρια μπορείς να υποστηρίξεις ότι θέλεις.
Δεν υπάρχει λόγος να πας πάλι συντηρητικά αλλά μπορείς να προχωρήσεις και να πάρεις ένα άρτιο αποτέλεσμα που θα το χαίρεσαι για πάρα πολύ καιρό.

Στη θέση σου θα έφτιαχνα τα peaks οπωσδήποτε,εκεί θα χρειαστεί όχι πάνω από 150-200g και στα δύο.Εκει θέλεις καλλιτέχνη.
Μετά φτιάξιμο κροταφων,ενίσχυση πυκνότητας,πέρασμα χερλάιν από μπροστά και ενίσχυση φόρλοκ για να μην ξανασχοληθείς.
Άρα peaks=200+300 ο ένας κρόταφος +300 χερλάιν πέρασμα +400 ενίσχυση φόρλοκ +α ζώνη,συνολικά χρειάζεσαι 1200g και τελείωσες οριστικά με αποτέλεσμα άψογο.

Τα έχεις,τα δίνεις,δεν χρειάζεται να πας σιγά σιγά,οπότε βρίσκεις τον γιατρό που θα ασχοληθεί μόνο μαζί σου και προχωράς.
Επιλογές πολλές και κορυφαίες.

Προσωπικά έναν και μόνο θα σου πρότεινα για σίγουρο αποτέλεσμα και εγγύηση αποτελέσματος.

Οι ευχές μου είναι για το καλύτερο να πάρεις γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ.
Ποιον κατά την γνώμη σου; Γιατί ουσιαστικά μιλάμε για repair.
Αγνόησε το, είδα ….σοκοφρειτας!!! Θα μπει αυτός σε διαδικασία 1200 μόνο;;;;;
 

vlafo

Well-Known Member
Ποιον κατά την γνώμη σου; Γιατί ουσιαστικά μιλάμε για repair.
Αγνόησε το, είδα ….σοκοφρειτας!!! Θα μπει αυτός σε διαδικασία 1200 μόνο;;;;;
Mπαίνει και μόλις βρώ cases θα αναρτήσω για το φίλο Aldo να ξέρει πως μπορεί να γίνει.
Ο Aldo έχει πλέον τη βάση που είναι αρκετά ισχυρή,τώρα είναι εύκολο και πάει για την απογείωση.
Αναμονή δε νομίζω να έχει τόση,κάποιος είχε γράψει 6 μήνες,ο oreo που έχει στείλει και ψάχνει να δει από τι κράμα είναι οι πέτρες στη Σελήνη μπορεί να ξέρει. :)
 

witcher

Well-Known Member
Καλη επιτυχία aldo. Εύχομαι να δικαιωθείς με την κατάλληλη επιλογή κλινικής αυτή τη φορά, και να λύσεις τα προβλήματα που προέκυψαν και σε απασχολούν από την 1η σου μεταμόσχευση. :)
 

vlafo

Well-Known Member
H περίπτωση σαφώς δεν είναι ίδια,εδώ έκανε κατέβασμα και γέμισμα κροτάφων και πιο μπροστά τα temples,έφτιαξε και peaks,στου Aldo απλά θα χρειαστεί λιγότερα,θα τα χώσει στο φόρλοκ για να φτιάξει τοίχο και να μην κινδυνεύει μελλοντικά σε απώλειες να φαίνεται οτιδήποτε.
Θέλει και ένα πέρασμα μπροστά από χερλάιν για να το δυναμώσει όλο και σε συνδυασμό με τα πολύ καλά χαρακτηριστικά του,τότε θα μιλάμε για τοπ αποτέλεσμα.
1000-1200G max θέλει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ειναι 29 ετων ο aldo και φρεσκο μεταμοσχευμενος. Στην θεση του θα περιμενα εως τα 33. Μπορει να υπαρχουν καποιες αστοχιες αλλα η εικονα του εχει στρωσει.
Και αν θελει να παει σε καλο που εχει αναμονη μεγαλη ακομη καλυτερα να περιμενει.
Εξαλλου απο τα 29 εως 33 μπορει να χασει μαλλι στις υπολοπες ζωνες και να τα φτιαξει ολα.
 
Μπλουζα