Akishellas3, fue, 2500 grafts, 2/3/2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
πάντως ρε παιδιά από φωτό που βλέπω κτλ γίνεται χαμός ..τι έχει κάνει εκεί ο τρελάκιας ο doctor??έχει μαζέψει όλο μωρακια.χαχαχα,φολιά έχουν κάνει εκεί??:D
 

Flosk

Well-Known Member
Μαρια την λενε την κοπελα. Ο φιλος μου μου ειπε πως δουλευει με ενα γνωστο γιατρο που τον λενε Τασο. Του λεω τον Βεκρη ρε μλκ ; Και μου λεει ναι..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βρε καλα κανει αυτος και εγω σε ρουχα αλυσιδα που δουλευω ημουν μς 16 γκομενες και ενας εγω....δουλευεις με αλλο κλιμα αχχαχαχα...Για κοκκινο χαλι ειναι ο Κυρ,βεκρης
 

Flosk

Well-Known Member
Μου ειχε πει πιο παλια πως η κοπελα δουλευει σε κλινικη μμ αλλα εγω δεν ρωτησα λεπτομερειες γιατι σκεφτηκα πως θα δουλευει σε καμια τραγικη κλινικη τυπου Medi jenese
 

akishellas3

Well-Known Member
Το ιδιο ευχομαστε και επιθυμουμε Αερατε για οποιον κανει μ/μ ειτε ειναι μελος εδω στο φορουμ ειτε οχι. Ειναι μια διαδικασια οχι τοσο ευκολη απο ψυχολογικης πλευρας να το παρεις αποφαση, απο οικονομικης πλευρας να μαζεψεις και να δωσεις ενα σεβαστο ποσο, αγχος αν θα βγουν ή οχι αν θα δειχνεις οκ στους αλλους, προστασια απο τον συντηρητικο περιγυρο της κοινωνιας... Ακη αν δεις περιστατικα στο φορουμ ριξανε απο 2000 μεχρι και 3000 (για dense packing) γραφτς σε παρομοια εκταση (μιλω για hairline και τμημα της Β ζωνης).... παντως στο middle zone (περιπου 200-300 γραφτς που ριξανε διασπαρτα) δεν το βρισκω ουτε σοφο ουτε safe στα μαμα μαλλια (για shockloss-βεβαια ισως γι'αυτο σου εκαναν και prp για προστασια με τους παραγοντες του πλασματος).

γιαυτο μου συνεστησε η κοπελα πως χρειαζεται κ μινοξ για να μην υπαρξει shockloss αλλωστε στις οδηγιες μετα απο την 10μερα λεει για χρησιμοποιουμε μινοξ. Επισης κ εγω δεν το βρισκω safe διοτι με την μινοξ θα ξεγελαστω πολυ οπως κ θα ξεγελαστουν κ μην ξεχναμε η μινοξ δεν διαρκουν τα αποτελεσματα τις πολυ καιρο ειδικα επειτα απο ενα χρονο ,,,φυσικα αναλογος πως την χρησιμοποιει κανεις ...

Δημητρη καθε 40λεπτα περιπου ριχνω εχω παρει κ ξεχωριστο μπυκαλι απο φαρμακειο κ ψεκαζω .
 

aeratos28

Just aeratos
ρε συ Άκη να σου πω την γνώμη μου πάνω σε αυτό που σου είπαν??αν έχει γίνει ή ζημιά σε διπλανά τριχοθυλακια δεν σε σώζει όχι ή μινοξιδιλη, αλλά τίποτα απολύτως..ή μινοξιδιλη χρησιμοποιείται περισσότερο για να κρατηθούν περισσότερα εμφυτευμενα και για να μην αδειασεις πολύ στην πορεία..2-3 μήνα που γίνεται ο κυκλος της τρίχας..που πέφτουν για να ξαναβγουν σιγά σιγα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
το ξερω αερατε εχεις δικιο αν εχει παρει διπλανα τριχοφυλακια...τι να πω ... Αν ειναι ετσι γιατι το κανουν κ τα βαζουν διπλα? Επισης ν χρησιμοποιεις την μινοξ ωστε να κρατηθουν περισσοτερα εμφυτεγμενα τριχοφυλακια αν την σταματησεις τι γινεται πεφτουν ? οποτε καλα λεω πως ειναι μια ουτοπια η η μινοξ στα εμφυτευμενα ?
 

aeratos28

Just aeratos
στα εμφυτευμενα όχι δεν συμβαίνει μετά αυτό..να πέσουν δηλαδή..αλλο εννοω οτι τα κραταει..εννοω τα κραταει και μεγαλωνουν αμεσως και κανονικα.δεν κανουν αυτο τον κυκλο οι τριχες που πεφτουν για να ξαναβγουν παλι σταδιακα απο τον 4-5-6 μηνα κτλ..μόνο στα ήδη υπάρχοντα μαλλιά συμβαίνει αυτό..η πτωση κοβοντας το regaine.είναι αδύναμα και αυτό που τα (κρατάει)στο κεφάλι σου είναι ή μινοξιδιλη..σταματώντας την έρχεται ή πτώση ..βασικά νομίζω μπερδεύτηκες..δεν καταλάβες καν τι εννοουσα πριν.
 

imouthis

Active Member
καθε ποση ωρα ψεκαζεις με φυσ ορο? παρε μπουκαλι λιτρου απο το φαρμακειο 1,5 ευρω κανει και ψεκαζε.. εγω δεν ειχα νιωσει κυριολεκτικα καθολου φαγουρα μετα τη μμ. και το ακουω απο αρκετους αυτο με τη φαγουρα μετα τη μμ.
Καλά εσύ Δημήτρη είσαι περίπτωση τι να λέμε τώρα! !!! :):):)
 

aeratos28

Just aeratos
εννοείται ότι δεν είναι στάνταρ ρε συ..υπάρχει όμως σαν πιθανότητα.στο χέρι του γιατρού είναι..όσο πιο καλός είναι τόσο λιγότερες και οι πιθανότητες του shockloss
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οποτε που παμε aeratos να ελαχιστοποιησουμε της πιθανοτητες μια αποτυχημενης επεμβασης?
Σε ενα καλο γιατρο που δυσκολα βρισκεις εδω......:eek:
 

aeratos28

Just aeratos
oταν john πας να μπεις σε αραιά μαλλιά για να κανεις πυκνωση παντού επικυνδινα είναι.είδαμε και εδώ στο φόρουμ σε κορυφαία ονόματα τι έγινε.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καλά εσύ Δημήτρη είσαι περίπτωση τι να λέμε τώρα! !!! :):):)

αληθεια ειναι φιλε δεν ενιωσα φαγουρα.. αλλα το ξεφτιλισα στο ψεκασμα με φυσ ορο.. ηταν και καλοκαιρακι ξερεις τι ωραια ηταν?? απολαυση. το αφηνα στεγνωνε μονο του. ψεκαζα και ληπτρια και δοτρια.
πρηξιμο ειχα. μην τρομαξεις ακη. στην αρχη μετωπο και μετα κατεβηκε στα ματια και εκνευριστηκα αλλα ηξερα οτι ειναι θεμα χρονου να φυγει εντελως. 10η 11η μερα φευγουν πρηξιμο και πηγματα αιματος και εισαι καθαρος.

μινοξιδιλη αποψη μου ειναι οτι ολοι πρεπει να βαζουν τουλαχιστον για το πρωτο 5μηνο η εξαμηνο. ισως να βοηθαει και στο να σκασουν απο το δερμα για πρωτη φορα οι τριχες..
αφου βγουν Ακη δεν χρειαζονται μινοξιδιλη οι νεες τριχες. απλα αν δε βαλεις υπαρχει περιπτωση να προχωρησει η τριχοπτωση στα μαμα μαλλια
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
oταν john πας να μπεις σε αραιά μαλλιά για να κανεις πυκνωση παντού επικυνδινα είναι.είδαμε και εδώ στο φόρουμ σε κορυφαία ονόματα τι έγινε.

οποτε τι κανουμε? δεν παμε ουτε σε κορυφαια αλλα ουτε σε μικρα ονοματα.
Παμε σε μεσαια με καλο value for money και καλο χερι χαχαχαχα
 
Μπλουζα