airol

Bouklas

Well-Known Member
weznem είπε:
δηλαδη σταματησες την αιρολ και εβγαλες τριχες περισσοτερεσ σε κροταφους?(με μικροτερη αππορροφηση μινοξιδιλης εβγαλες μαλλια?)

Ακριβώς. Ήδη σε κάθε κρόταφο ψήλωσε από μια σειρά νέων τριχών, και ειδικά στο δεξί μου κρόταφο έχω γεμίσει και χνούδι που σε κάποια φάση της θεραπείας μου είχα πολύ ελάχιστο (τώρα έχω και στους 2 ). Από το ξεκίνημα της θεραπείας μου και όσο συνεχίζω όχι μονο έχω βγάλει μαλλί αλλα έχει πυκνώσει παρα πολύ! Στους κροτάφους από μια περίοδο και μετά σταμάτησα να έχω την ίδια πρόοδο σε σχέση με το υπόλοιπο κεφάλι. Εντελώς πειραματικά σκέφτηκα να σταματήσω και να βάλω σκέτη μινοξιδίλη. Aφού είχα τέτοια επανεκφυση σε όλο το κεφάλι εκτος από εκεί λέω κάτσε να δω (όχι πως δεν είχα απλά όχι το ίδιο όσο το υπόλοιπο κεφάλι).
Αλλα δεν ξεχνάω ποτε τα λόγια του κάπα όπου έλεγε ότι αυτό με την airol σε κάποιους πιάνει σε κάποιους όχι.
Αυτή είναι η δικη μου περίπτωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos_6

Active Member
Κapa μετα απο με 3.5 μηνες μινοξ(ειχα σταματησει για 19 μερες ενδιαμεσα) και τωρα με μινοξ airol μπορω να δω νεες φυτρες; Βασικα δεν καταλαβαινω αν ειναι φυτρες η ειναι η ιδεα μου :O
Η τριχοπτωση αυξηθηκε απο εκει που ειχε σταματησει τελειως τις 6 μερες που χρησημοποιω τη κρεμα αλλα θελω να πιστευω πως ειναι shedding. θα το αφησω καμια 10αρια μερες ακομα. Υπαρχει να εβγαλα νεες φυτρες; Και υπαρχει περιπτωση να δω αρνητικο αποτελεσμα στις πρωτες 6 μερες;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
panos_6 είπε:
Κapa μετα απο με 3.5 μηνες μινοξ(ειχα σταματησει για 19 μερες ενδιαμεσα) και τωρα με μινοξ airol μπορω να δω νεες φυτρες; Βασικα δεν καταλαβαινω αν ειναι φυτρες η ειναι η ιδεα μου :O
Η τριχοπτωση αυξηθηκε απο εκει που ειχε σταματησει τελειως τις 6 μερες που χρησημοποιω τη κρεμα αλλα θελω να πιστευω πως ειναι shedding. θα το αφησω καμια 10αρια μερες ακομα. Υπαρχει να εβγαλα νεες φυτρες; Και υπαρχει περιπτωση να δω αρνητικο αποτελεσμα στις πρωτες 6 μερες;

η κρεμα προκαλει τριχοπτωση.
δοκιμασε 6 μηνες σκετη μινοξιδιλη για αρχη αν δεν το εχεις ηδη κανει και μετα προσθηκη airol.
μπορει να δεις και αραιωση εξαρταται το ποσο νωρις θα ειναι,δεν εχουμε ολοι την ιδια αντιδραση στην ουσια τρετινοιν
 

weznem

Well-Known Member
panos_6 είπε:
Κapa μετα απο με 3.5 μηνες μινοξ(ειχα σταματησει για 19 μερες ενδιαμεσα) και τωρα με μινοξ airol μπορω να δω νεες φυτρες; Βασικα δεν καταλαβαινω αν ειναι φυτρες η ειναι η ιδεα μου :O
Η τριχοπτωση αυξηθηκε απο εκει που ειχε σταματησει τελειως τις 6 μερες που χρησημοποιω τη κρεμα αλλα θελω να πιστευω πως ειναι shedding. θα το αφησω καμια 10αρια μερες ακομα. Υπαρχει να εβγαλα νεες φυτρες; Και υπαρχει περιπτωση να δω αρνητικο αποτελεσμα στις πρωτες 6 μερες;

δεν αντιλαμβανομαι τι εννοεις εν τλει με μπερδευουν οι προτασεις,βαζε κομματα τελειες..
αν σε πιασει θα δεις επανεκφυση(αιρολ),αλλα να θυμασαι οι αυξανει την τριχοπτωση,διοτι αλλαζει την τριχα σε τελλογενη φαση, εχεις δηλαδη παντα επανεκφυση σε συνδιασμο τριχοπτωσης,διαβασε το θρεντ να μαθεις τι πρεπει να προσεξεις και τι οχι,σε σχεση με την αιρολ
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
panos_6 είπε:
Κapa μετα απο με 3.5 μηνες μινοξ(ειχα σταματησει για 19 μερες ενδιαμεσα) και τωρα με μινοξ airol μπορω να δω νεες φυτρες; Βασικα δεν καταλαβαινω αν ειναι φυτρες η ειναι η ιδεα μου :O
Η τριχοπτωση αυξηθηκε απο εκει που ειχε σταματησει τελειως τις 6 μερες που χρησημοποιω τη κρεμα αλλα θελω να πιστευω πως ειναι shedding. θα το αφησω καμια 10αρια μερες ακομα. Υπαρχει να εβγαλα νεες φυτρες; Και υπαρχει περιπτωση να δω αρνητικο αποτελεσμα στις πρωτες 6 μερες;

η κρεμα προκαλει τριχοπτωση.
δοκιμασε 6 μηνες σκετη μινοξιδιλη για αρχη αν δεν το εχεις ηδη κανει και μετα προσθηκη airol.
μπορει να δεις και αραιωση εξαρταται το ποσο νωρις θα ειναι,δεν εχουμε ολοι την ιδια αντιδραση στην ουσια τρετινοιν

μινοξιδιλη βαζω περιπου 6 χρονια οποτε καταλαβαινεις....
Εκανα βλακειες που την σταματαγα και την ξανα αρχιζα.
Και τωρα δινω ολες μου τις ελπιδες στην κρεμα. Θα περιμενω για ρχη να κλεισω 15 μερες. Θα δω πως παει και θα δω ξανα μετα στον εναν μηνα.


weznem είπε:
panos_6 είπε:
Κapa μετα απο με 3.5 μηνες μινοξ(ειχα σταματησει για 19 μερες ενδιαμεσα) και τωρα με μινοξ airol μπορω να δω νεες φυτρες; Βασικα δεν καταλαβαινω αν ειναι φυτρες η ειναι η ιδεα μου :O
Η τριχοπτωση αυξηθηκε απο εκει που ειχε σταματησει τελειως τις 6 μερες που χρησημοποιω τη κρεμα αλλα θελω να πιστευω πως ειναι shedding. θα το αφησω καμια 10αρια μερες ακομα. Υπαρχει να εβγαλα νεες φυτρες; Και υπαρχει περιπτωση να δω αρνητικο αποτελεσμα στις πρωτες 6 μερες;

δεν αντιλαμβανομαι τι εννοεις εν τλει με μπερδευουν οι προτασεις,βαζε κομματα τελειες..
αν σε πιασει θα δεις επανεκφυση(αιρολ),αλλα να θυμασαι οι αυξανει την τριχοπτωση,διοτι αλλαζει την τριχα σε τελλογενη φαση, εχεις δηλαδη παντα επανεκφυση σε συνδιασμο τριχοπτωσης,διαβασε το θρεντ να μαθεις τι πρεπει να προσεξεις και τι οχι,σε σχεση με την αιρολ

Εχω συνηθησει να γραφω ετσι. Θα προσπαθησω να το προσεχω οταν γραφω. Βλεπω οτι βαζεις αιρολ εδω και 9 μερες. Μεχρι στιγμης ειχες καποια περενεργεια; Ή εντονη τριχοπτωση;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
panos_6 είπε:
μινοξιδιλη βαζω περιπου 6 χρονια οποτε καταλαβαινεις....
Εκανα βλακειες που την σταματαγα και την ξανα αρχιζα.
Και τωρα δινω ολες μου τις ελπιδες στην κρεμα. Θα περιμενω για ρχη να κλεισω 15 μερες. Θα δω πως παει και θα δω ξανα μετα στον εναν μηνα.
δεν εχασες κατι που την σταματαγες και την ξεκινουσες,στο ιδιο σημειο θα ησουν αυτην την στιγμη ετσι και αλλιως.
η μινοξιδιλη χανει με τα χρονια
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
panos_6 είπε:
μινοξιδιλη βαζω περιπου 6 χρονια οποτε καταλαβαινεις....
Εκανα βλακειες που την σταματαγα και την ξανα αρχιζα.
Και τωρα δινω ολες μου τις ελπιδες στην κρεμα. Θα περιμενω για ρχη να κλεισω 15 μερες. Θα δω πως παει και θα δω ξανα μετα στον εναν μηνα.
δεν εχασες κατι που την σταματαγες και την ξεκινουσες,στο ιδιο σημειο θα ησουν αυτην την στιγμη ετσι και αλλιως.
η μινοξιδιλη χανει με τα χρονια

Δεν κανω βηματα πισω; Και οτι εχασα φτου κ απο την αρχη;
Οταν κανω μασαζ τωρα με την κρεμα κ το μινοξ νιωθω σε ολο το κεφαλι αναμεσα στις τριχες(ευτυχως υπαρχουν μπολικες ακομα) μικρα μικρα χνουδακια. Αυτα θα μεγαλωσουν;
 

weznem

Well-Known Member
panos_6 είπε:
kapa είπε:
panos_6 είπε:
Εχω συνηθησει να γραφω ετσι. Θα προσπαθησω να το προσεχω οταν γραφω. Βλεπω οτι βαζεις αιρολ εδω και 9 μερες. Μεχρι στιγμης ειχες καποια περενεργεια; Ή εντονη τριχοπτωση;
και εγω ετσι εγραφα,μεχρι που συνηδητοποιησα οτι καποιες φορες,ακομα και γω δεν καταλαβαινα ευκολα τι ελεγα...:blush:
αιρολ βαζω 1,5χρονο ζιρτεκ βαζω λιγο καιρο..
παρενεργειες εχω τα γνωστατριχοφυϊα στο προσωπο(λιγο στα μαγουλα)στο στηθος,κοιλιακους βλεπω μια κινηση πιο μαυρες τριχες γεμιζουν ολο και περισσοτερο τ ακαλυπτα σημεια με τριχες..μαυροι κυκλοι υπαρχουν αλλα τωρα κανα 2 μερες ειναι εντονοι και δεν ξερω αν ευθυνεται το ζιρτεκ η κατι αλλο ψαχνομαι..καποιες κοκκινιλες οταν βγαζψω πεταω και bepanthol πανω απο την αιρολ,τα γνωστα..ευτυχως δεν με εχει πρισει στο προσωπο ομως,αν επανελθουν οι μααυροι κυκλοι οπως ημουν πριν ειμαι ντριλινος!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
panos_6 είπε:
Δεν κανω βηματα πισω; Και οτι εχασα φτου κ απο την αρχη;
Οταν κανω μασαζ τωρα με την κρεμα κ το μινοξ νιωθω σε ολο το κεφαλι αναμεσα στις τριχες(ευτυχως υπαρχουν μπολικες ακομα) μικρα μικρα χνουδακια. Αυτα θα μεγαλωσουν;

πρεπει να φτασεις στα μεγιστα της μινοξιδιλης και μετα να προσθεσεις airol για να δεις αν δουλεψε
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
panos_6 είπε:
Δεν κανω βηματα πισω; Και οτι εχασα φτου κ απο την αρχη;
Οταν κανω μασαζ τωρα με την κρεμα κ το μινοξ νιωθω σε ολο το κεφαλι αναμεσα στις τριχες(ευτυχως υπαρχουν μπολικες ακομα) μικρα μικρα χνουδακια. Αυτα θα μεγαλωσουν;

πρεπει να φτασεις στα μεγιστα της μινοξιδιλης και μετα να προσθεσεις airol για να δεις αν δουλεψε

Mινοξ βαζω πολυ καιρο αλλα για σιγουρο θα σου πω απο τον μαρτιο και μετα. Εκανα διακοπη σιγουρα τον μαιο για 10 μερες. Μετα ολο τον αυγουστο. Και μετα παλι τον νοεμβριο. Απο τον ιουλιο αυγουστο και μετα πηρα μια κατω βολτα. Σεπτεμβρη δεν παιρνω ορκο οτι ξεκινησα απο τις αρχες απο στα τελη. Φανταζομαι αρχες. Και εφτασα στ σημερα να εχω μια σταθερη κατασταση απο τοτε και βλεπω οτι επανεκμφυση γιοκ. Για αυτο ξεκινησα την κρεμα. Γνωμη σου ειναι να την κοψω και να συνεχισω λιγο μινοξ μονο της;


weznem είπε:
panos_6 είπε:
kapa είπε:
panos_6 είπε:
Εχω συνηθησει να γραφω ετσι. Θα προσπαθησω να το προσεχω οταν γραφω. Βλεπω οτι βαζεις αιρολ εδω και 9 μερες. Μεχρι στιγμης ειχες καποια περενεργεια; Ή εντονη τριχοπτωση;
και εγω ετσι εγραφα,μεχρι που συνηδητοποιησα οτι καποιες φορες,ακομα και γω δεν καταλαβαινα ευκολα τι ελεγα...:blush:
αιρολ βαζω 1,5χρονο ζιρτεκ βαζω λιγο καιρο..
παρενεργειες εχω τα γνωστατριχοφυϊα στο προσωπο(λιγο στα μαγουλα)στο στηθος,κοιλιακους βλεπω μια κινηση πιο μαυρες τριχες γεμιζουν ολο και περισσοτερο τ ακαλυπτα σημεια με τριχες..μαυροι κυκλοι υπαρχουν αλλα τωρα κανα 2 μερες ειναι εντονοι και δεν ξερω αν ευθυνεται το ζιρτεκ η κατι αλλο ψαχνομαι..καποιες κοκκινιλες οταν βγαζψω πεταω και bepanthol πανω απο την αιρολ,τα γνωστα..ευτυχως δεν με εχει πρισει στο προσωπο ομως,αν επανελθουν οι μααυροι κυκλοι οπως ημουν πριν ειμαι ντριλινος!!

το ζιρτεκ το βαζεις σαν dht blocker? Ψαχνομαι και εγω και δεν εχω παρει καποια αποφαση ακομα.
Εγω παρενεργεις απο μινοξ δεν ειχα ποτε και μεχρι στιγμης απο την κρεμα παλι τιποτα. Ο χρονος θα δειξει τα παντα..
 

weznem

Well-Known Member
ναι αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει μειωσει την τριχοπτωση, χνουδιασ τους κροταφους βλεπω αλλα δεν λεω πολλα μεχρι να βεβαιωθω...βλεπε στα αποτελεσματα μου την προοδο με αιρολ..αν θες και θα βαλω παλι σε λιγο καιρο για να συγκρινουμε πριν ζιρτεκ και μετα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos_6

Active Member
weznem είπε:
ναι αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει μειωσει την τριχοπτωση, χνουδιασ τους κροταφους βλεπω αλλα δεν λεω πολλα μεχρι να βεβαιωθω...βλεπε στα αποτελεσματα μου την προοδο με αιρολ..αν θες και θα βαλω παλι σε λιγο καιρο για να συγκρινουμε πριν ζιρτεκ και μετα..

ακομα νωρις ειναι. ας περασει λιγος καιρος πρωτα. πολυ πιθανον να ξεκινησω κ εγω ζιρτεκ.
 

weznem

Well-Known Member
panos_6 είπε:
weznem είπε:
ναι αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει μειωσει την τριχοπτωση, χνουδιασ τους κροταφους βλεπω αλλα δεν λεω πολλα μεχρι να βεβαιωθω...βλεπε στα αποτελεσματα μου την προοδο με αιρολ..αν θες και θα βαλω παλι σε λιγο καιρο για να συγκρινουμε πριν ζιρτεκ και μετα..

ακομα νωρις ειναι. ας περασει λιγος καιρος πρωτα. πολυ πιθανον να ξεκινησω κ εγω ζιρτεκ.

νωρις δεν ειναι σε αλλους μειωθηκε δραματικα η τριχοπτωση στις πρωτες εφαρμογες..αλλα,ισως λειτουργει αλλιως σε εμαν ισως δεν λειτουργει..οπως και να εχει ενα 6μηνο θα το βαζω στην κλαβα μου για να εχω σιγουρα ενα ικανο χρονοδιαστημα της λοσιον για να δω αν εχει αποτελεσματα..
 

RazielGr

Member
Παιδια επειδη ειχα κανει λαθος με τη δοσολογία της Airol και το είχα παρακάνει και μου προκάλεσε μεγάλη διάχυτη αραίωση ...ειναι αναστρέψιμη η ζημιά της?Αποτι θυμάμαι είχε πει ο Kapa απλα τα εφερε σε τελογενη φάση τα μαλλιά... λογικά δεν θα ξαναβγούν?
 

weznem

Well-Known Member
RazielGr είπε:
Παιδια επειδη ειχα κανει λαθος με τη δοσολογία της Airol και το είχα παρακάνει και μου προκάλεσε μεγάλη διάχυτη αραίωση ...ειναι αναστρέψιμη η ζημιά της?Αποτι θυμάμαι είχε πει ο Kapa απλα τα εφερε σε τελογενη φάση τα μαλλιά... λογικά δεν θα ξαναβγούν?
θα βγουν ξανα φιλε διεκοψε την...
 

panos_6

Active Member
Ρε παιδιά είμαι στον ένα μήνα airol minox και μόνο θετικά αποτελέσματα μπορώ να δω και κΔ μοναδική παρενέργεια μαύρους κύκλους κ αυτό μόνο όταν κοιμάμαι λίγο. Είμαστε σίγουροι όμως πως τώρα θα βγάζουμε μαλλιά και δεν θα πάθουμε καμία Άλλη σοβαρή αρρώστια-ξέρετε για πια κυρίως μιλάω- και τρέχουμε και δε φτάνουμε;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
panos_6 είπε:
Ρε παιδιά είμαι στον ένα μήνα airol minox και μόνο θετικά αποτελέσματα μπορώ να δω και κΔ μοναδική παρενέργεια μαύρους κύκλους κ αυτό μόνο όταν κοιμάμαι λίγο. Είμαστε σίγουροι όμως πως τώρα θα βγάζουμε μαλλιά και δεν θα πάθουμε καμία Άλλη σοβαρή αρρώστια-ξέρετε για πια κυρίως μιλάω- και τρέχουμε και δε φτάνουμε;
συνεχισε,τιποτα σοβαρο δεν θα προκαλεσει,εχει και αντικαρκινικη δραση αν φοβασαι κατι τετοιο
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
συνεχισε,τιποτα σοβαρο δεν θα προκαλεσει,εχει και αντικαρκινικη δραση αν φοβασαι κατι τετοιο

Η μινοξ,ή η κρεμα εχει αντικραρκινικη δραση;
Εγω φοβαμαι οτι η μονοξ επειδη με την κρεμα φτανει 15-20% μην προκαλεσει τιποτα.
Αρα συνεχιζω κανονικα; Αν δω ανοδικη πορεια σε μισο με ενα μηνα θα βαλω φωτογραφιες να πειτε και εσεις την γνωμη σας.
 

panos_6

Active Member
Ναι το ειδα αλλα εκει λεει για την airol. Εγω ρωταω για την μινοξ επειδη ανεβαινει κατα 3 επιπεδα μην προκαλεσει τιποτα.
 
Μπλουζα