airol

thimios72

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
εχω βγαλει μικρα τριχακια σε ολη την διαδρομη κροταφων-φρυδιων,εχουν ενωθει δηλαδη,ειναι μαυρα στο χρωμα του μαλλιου και οχι αχρωμα.
λεω ξεκινησω να βαζω και εκει μινοξιδιλη airol σε 5 μηνες θα γελαμε με τις φωτο ::)
http://www.youtube.com/watch?v=Kqy2cX9B50A&feature=share
σε παει πολυ η αιρολ φιλε!! λεω να βαζω αρκετη ποσοτητα αιρολ στα προβληματικα σημεια για 7-8 εβδομαδες μαζι με τη 5αρα το βραδυ και 15αρα το πρωι. θα τα παιξω ολα για ολα και οτι βγει!! και κατι αλλο γιατι αλλους τους πιανει και αλλους οχι αφου λειτουργει ως δυναμοτικο της μινοξιντιλ? μηπως, λεω μηπως σε οσους δεν εδωσε κατι στον μηνα να εδεινε μετα απο 2η4 μηνες αλλα φοβουμενοι τα αρχηκατου μηδαμηνα η κακα αποτελεσμστα σταματησαμε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

σε παει πολυ η αιρολ φιλε!!
και εγω την παω,ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει για την καραφλα ;D
λεω να βαζω αρκετη ποσοτητα αιρολ στα προβληματικα σημεια για 7-8 εβδομαδες μαζι με τη 5αρα το βραδυ και 15αρα το πρωι. θα τα παιξω ολα για ολα και οτι βγει!!
και κατι αλλο γιατι αλλους τους πιανει και αλλους οχι αφου λειτουργει ως δυναμοτικο της μινοξιντιλ? μηπως, λεω μηπως σε οσους δεν εδωσε κατι στον μηνα να εδεινε μετα απο 2η4 μηνες αλλα φοβουμενοι τα αρχηκατου μηδαμηνα η κακα αποτελεσμστα σταματησαμε?
καλυτερα ειναι να δοκιμασεις οσο μικροτερες ποσοτητες μπορεις τουλαχιστον για αρχη,τα ρετινοειδη δουλευουν καλυτερα σε μικρες ποσοτητες.
αλαζουν την κατασταση της τριχας απο αναγενη σε καταγενη και το αντιστροφο γι αυτο και αραιωση σε μερικους
 

thimios72

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
και εγω την παω,ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει για την καραφλα ;Dκαλυτερα ειναι να δοκιμασεις οσο μικροτερες ποσοτητες μπορεις τουλαχιστον για αρχη,τα ρετινοειδη δουλευουν καλυτερα σε μικρες ποσοτητες.
αλαζουν την κατασταση της τριχας απο αναγενη σε καταγενη και το αντιστροφο γι αυτο και αραιωση σε μερικους
ok καπα!! ελπιζω να δουλεψει!! βεβαια το δυνατοτερο σχημα θα ηταν 15αρα και πρωι και βραδι με αιρολ μονο βραδι. τη 15αρα την εμπιστευομαι γατι ειναι το μονο προιον τα τελευταια 5-6 χρονια που δουλεψε σε εμενα!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

ok καπα!! ελπιζω να δουλεψει!!
το ευχομαι :8m:

βεβαια το δυνατοτερο σχημα θα ηταν 15αρα και πρωι και βραδι με αιρολ μονο βραδι.

δοκιμασε και μια εφαρμογη την ημερα την κρεμα με 5αρα

τη 15αρα την εμπιστευομαι γατι ειναι το μονο προιον τα τελευταια 5-6 χρονια που δουλεψε σε εμενα!!
οπως και στον συναδελφο thanasis athanasiou http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,47.810.html
η εφαρμογη μια 5αρας μινοξιδιλης μειωνει την τριχοπτωση στο μισο τουλαχιστον με μεγαλη επιτυχια,και ειναι growth ???
εννοειτε οτι με μια 15αρα θα μειωθει ακομα πιο πολυ η τριχοπτωση
σιγουρα αποτελεσματα ;)
ποσες τριχες εχανες πριν την 15αρα,ποσες με την 15αρα και ποσες με φινα?
 

thimios72

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
το ευχομαι :8m:
οπως και στον συναδελφο thanasis athanasiou http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,47.810.html
η εφαρμογη μια 5αρας μινοξιδιλης μειωνει την τριχοπτωση στο μισο τουλαχιστον με μεγαλη επιτυχια,και ειναι growth ???
εννοειτε οτι με μια 15αρα θα μειωθει ακομα πιο πολυ η τριχοπτωση
σιγουρα αποτελεσματα ;)
ποσες τριχες εχανες πριν την 15αρα,ποσες με την 15αρα και ποσες με φινα?
οταν επερνα φινα ολα ηταν φινα!! δεν εχανα καθολου μαλλια, δηλαδη στις 10 φορες που θα τα τραβουσα εμεναν 1-2 τριχες στα χερια, μετα τη φινα που εμεινα μονο με 5αρα στην ιδια ασκηση εχανα 20-25 ισως και παραπανω σχεδον καθε φορα που τα τραβαγα εβγαιναν τριχες. τωρα με τη 15αρα ειδικα εν τη βαζω 2 φορες την ημερα το πολυ 5-6.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

thimios72 είπε:
οταν επερνα φινα ολα ηταν φινα!! δεν εχανα καθολου μαλλια, δηλαδη στις 10 φορες που θα τα τραβουσα εμεναν 1-2 τριχες στα χερια, μετα τη φινα που εμεινα μονο με 5αρα στην ιδια ασκηση εχανα 20-25 ισως και παραπανω σχεδον καθε φορα που τα τραβαγα εβγαιναν τριχες. τωρα με τη 15αρα ειδικα εν τη βαζω 2 φορες την ημερα το πολυ 5-6.
πλησιαζει την φινα η 15αρα δηλαδη :chinscratch
 

thimios72

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
πλησιαζει την φινα η 15αρα δηλαδη :chinscratch
ναι την πλησιαζει οτν βαζω πρωι βραδι αλλα κοστιζει!! ειναι το μοναδικο 7μηνο που αν εξαιρεσω τους κροταφους τα υπολοιπα ειναι τουλαχιστον ιδια! το λεω αυτο γιατι μετα τη φινα καθε 6-7 μηνες εβλεπα μια μικρη διαφορα προς το χειροτερο!! ενταξει μετα απο τοσα χρονια η 5αρα σκετη, για μενα ειναι νερακι!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

thimios72 είπε:
ναι την πλησιαζει οτν βαζω πρωι βραδι αλλα κοστιζει!! ειναι το μοναδικο 7μηνο που αν εξαιρεσω τους κροταφους τα υπολοιπα ειναι τουλαχιστον ιδια! το λεω αυτο γιατι μετα τη φινα καθε 6-7 μηνες εβλεπα μια μικρη διαφορα προς το χειροτερο!! ενταξει μετα απο τοσα χρονια η 5αρα σκετη, για μενα ειναι νερακι!!
και εμενα θα μου μειωνε την τριχοπτωση το dual gen 15% απο 200 τριχες σε 50 ισως και λιγοτερες αν εκανα εφαρμογη σε επιφανεια nw6 αλλα θα μου κοστιζε 60 ευρω τον μηνα.
τωρα θα κανω την ιδια δουλεια και αρκετα λιγοτερη τριχοπτωση με 5 ευρω τον μηνα
 

thimios72

Member
Απ: airol

[quote author=kapamarou link=topic=2819.msg73341#msg73341 date=1336509083]
και εμενα θα μου μειωνε την τριχοπτωση το dual gen 15% απο 200 τριχες σε 50 ισως και λιγοτερες αν εκανα εφαρμογη σε επιφανεια nw6 αλλα θα μου κοστιζε 60 ευρω τον μηνα.
τωρα θα κανω την ιδια δουλεια και αρκετα λιγοτερη τριχοπτωση με 5 ευρω τον μηνα
[/quote) δηλαδη αν δεσει καλα με τη 15αρα μπορει να δω και μια μικρη πυκνωση?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

δηλαδη αν δεσει καλα με τη 15αρα μπορει να δω και μια μικρη πυκνωση?
δουλευει το ιδιο και με 5αρα και με 15αρα με πολυ μικρες διαφορες.
αν καποιος δει κατακρατηση υγρων,τριχοφυια στο προσωπο τοτε τα αποτελεσματα ειναι πιο πολυ εκ των εσω,σαν μικρες ποσοτητες loniten.
στην περιπτωση σου αν ανεβασεις ml μινοξιδιλης μπορει να γινει κατι τετοιο,εχεις και πολλα χρονια με την μινοξιδιλη,17?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

εντελως πληροφοριακα και μην το δοκιμασετε ποτε,ειναι οτι πιο επικινδινο υπαρχει,δεν φανταζεστε τι μπορει να κανει το loniten στην καραφλα
κοιμασαι καραφλος και ξυπνας με μαλλι,αν ζησεις
αυτην την επανεκφυση την εχει ενα 24ωρο υποθεση
 

thimios72

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
δουλευει το ιδιο και με 5αρα και με 15αρα με πολυ μικρες διαφορες.
αν καποιος δει κατακρατηση υγρων,τριχοφυια στο προσωπο τοτε τα αποτελεσματα ειναι πιο πολυ εκ των εσω,σαν μικρες ποσοτητες loniten.
στην περιπτωση σου αν ανεβασεις ml μινοξιδιλης μπορει να γινει κατι τετοιο,εχεις και πολλα χρονια με την μινοξιδιλη,17?
ναι 17+ απο 22,5 και ειμαι 40 στη μιση ζωη μου πρωι βραδι μινοξιντιλ!!! α ρε πατερα τη μου εκανες!!! παντος ο πατερας μου που απο οτι μου εχει πει ξεκινησε και αυτος στην ιδια ηλικια να καραφλιαζει ηταν στα ιδια με μενα στα 28-29του. στα 40 ηταν norw4 προς 5!!
 

brad7

New Member
Απ: airol

οκ δοκιμάζω τα εξής:
Χάπια: proscar 1,25 καθημερινα μαζί με bitamin b complex, L arginine, grape abstract.
Υγρά: Νιζοραλ shampoo δύο φορές την εβδομάδα, tricomin πρωί-βράδυ, rogain βραδυ, revivogen πρωι
Κρέμες: s5 cream βράδυ/2 μέρες, αιρολ βράδυ/2 μέρες, daktodor βράδυ/2 μέρες

έχω το hairline 15χρονου με τρελή λιπαρότητα σε συνδυασμό με diffuse thinning που απαιτεί κανονικά ξύρισμα.
έχω ξαναδοκιμάσει με rogain και μου έδωσε αποτελέσματα μέσα σε 3 μήνες, τώρα θέλω
το ίδιο μέσα σε έναν μήνα! τι λέτε; γίνεται; το κακό είναι οτι το rogain χαλάει τα πρόσωπο...

υπάρχουν πολλοί diffuse thinners με κανονικό hairline, άντρες αλλά και γυναίκες, είναι θέμα dht, ανοσοποιητικού
ή και συνδυασμός των δύο; τί λετε;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

brad7 είπε:
οκ δοκιμάζω τα εξής:
Χάπια: proscar 1,25 καθημερινα μαζί με bitamin b complex, L arginine, grape abstract.
Υγρά: Νιζοραλ shampoo δύο φορές την εβδομάδα, tricomin πρωί-βράδυ, rogain βραδυ, revivogen πρωι
Κρέμες: s5 cream βράδυ/2 μέρες, αιρολ βράδυ/2 μέρες, daktodor βράδυ/2 μέρες

έχω το hairline 15χρονου με τρελή λιπαρότητα σε συνδυασμό με diffuse thinning που απαιτεί κανονικά ξύρισμα.
έχω ξαναδοκιμάσει με rogain και μου έδωσε αποτελέσματα μέσα σε 3 μήνες, τώρα θέλω
το ίδιο μέσα σε έναν μήνα! τι λέτε; γίνεται; το κακό είναι οτι το rogain χαλάει τα πρόσωπο...

υπάρχουν πολλοί diffuse thinners με κανονικό hairline, άντρες αλλά και γυναίκες, είναι θέμα dht, ανοσοποιητικού
ή και συνδυασμός των δύο; τί λετε;
εισαι σιγουρος οτι θα ξεκινησεις ολα αυτα?με τα μισα θα χορτασεις παρενεργειες και τα αλλα μισα θα πληρωνεις το βαρος τους σε χρυσο.
επισης καθε μια ωρα θα εισαι σπιτι για την εφαρμογη τους
στο τελος δεν θα ξερεις τι δουλεψε και τι οχι
 

xk

Active Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
με ολο το πακετο φυσικα τριχες πανω απο τα φρυδια,μεταξυ των φρυδιων που δεν ειχα,στα μαγουλα που δεν ειχα,κατι παει να βγει και στα αυτια,πιο σκληρα γενια,
για το τελευταιο δεν ειμαι σιγουρος:μαυρισμα κατω απο τα ματια και σακουλες :chinscratch

καπα (το quote ειναι απο διπλα ποστ το μετεφερα εδω στο ''δικο σου'' θεμα)

δε θεωρεις σημαντικο το γεγονος οτι η μαπα σου εχει γινει χαλια?εγω τη ξανασταματησα γιατι ενω καποιοι ειπαν στην αρχη ''εβγαλες μαλλι??' και κωλοχαρηκα για τριτη/τεταρτη φορα στη ζωη μου που δουλεψε η μινοξ...μετα απο αυτο μου ειπαν ''εισαι αρρωστος/ξενυχτης/κουρασμενος εχεις μια βδομαδα φαινεσαι χαλια''....λογω του οτι μου γαμησε το προσωπο η μινοξ...και κανω αλχημιες με κρεμες και μαλακιες μπας και φτιαξει κατι που εγω χαλαω επιτηδες εν γνωση μου...δε το χωνευω αυτο ρε φιλε με τιποτα

ειναι ειρωνια ρε που..η μου,η φινα κα ιη μινοξ βοηθανε το μαλλι και τυγχαινει να σου καταστρεφουν 2 πολυ πιο σημαντικα στοιχεια πανω σου το λειτουργικο τουμπανο πουλι και τη καθαρη υγιης μαπα...ρε φιλε δεν ειναι τριχες στην πλατη ή να κανεις κανα μικρο προκοιλακι αυτα παλευονται/αντιμετωπιζονται...τα 2 που αναφερω ομως ειναι αδιαπραγματευτα δε πρεπει να τα πειραζουμε...γνωμη μου παντα....οποτε η στρατηγικη ειναι πεταμε 5 κιλα αιρολ και 5 λιτρα μινοξ---->κανουμε ραστα--->σταματαμε τη θεραπεια--->και μετα ΤΙ κανουμε για να τα κρατησουμε? :chinscratch :chinscratch εκει πρεπει να συγκεντρωθουμε,εσυ τα κρατας μεν αλλα σε λιγο καιρο οπως πας θα χτενιζεις και τη μυτη σου(ειχα βγαλει στο παρελθον 1 μαυρη χοντρη τριχουλα στα πλαγια της μυτης που δεν ειχε ριζα γιατι την τραβηξα και βγηκε κατευθειαν...ελεος?? )
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

καπα (το quote ειναι απο διπλα ποστ το μετεφερα εδω στο ''δικο σου'' θεμα)

δε θεωρεις σημαντικο το γεγονος οτι η μαπα σου εχει γινει χαλια?εγω τη ξανασταματησα γιατι ενω καποιοι ειπαν στην αρχη ''εβγαλες μαλλι??' και κωλοχαρηκα για τριτη/τεταρτη φορα στη ζωη μου που δουλεψε η μινοξ...μετα απο αυτο μου ειπαν ''εισαι αρρωστος/ξενυχτης/κουρασμενος εχεις μια βδομαδα φαινεσαι χαλια''....λογω του οτι μου γραμησε το προσωπο η μινοξ...και κανω αλχημιες με κρεμες και μακακιες μπας και φτιαξει κατι που εγω χαλαω επιτηδες εν γνωση μου...δε το χωνευω αυτο ρε φιλε με τιποτα
εχεις δικιο,την τριχοφυια στο προσωπο την αντιμετωπιζω,πανε να μαυρισουν τα ματια απο κατω αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα αν συμβαινει αυτο,ριχνω σε δυναμη το σχημα για να μην συμβει γιατι πραγματικα αυτο θα με χαλαγε πολυ.

ειναι ειρωνια ρε που..η μου,η φινα κα ιη μινοξ βοηθανε το μαλλι και τυγχαινει να σου καταστρεφουν 2 πολυ πιο σημαντικα στοιχεια πανω σου το λειτουργικο τουμπανο πουλι και τη καθαρη υγιης μαπα...ρε φιλε δεν ειναι τριχες στην πλατη ή να κανεις κανα μικρο προκοιλακι αυτα παλευονται/αντιμετωπιζονται...τα 2 που αναφερω ομως ειναι αδιαπραγματευτα δε πρεπει να τα πειραζουμε...γνωμη μου παντα....οποτε η στρατηγικη ειναι πεταμε 5 κιλα αιρολ και 5 λιτρα μινοξ---->κανουμε ραστα--->σταματαμε τη θεραπεια--->και μετα ΤΙ κανουμε για να τα κρατησουμε? :chinscratch :chinscratch εκει πρεπει να συγκεντρωθουμε
ειναι ειρωνια πραγματικα,χρειαζεται ισοροπια σε αποτελεσματα-παρενεργεις με συνεχη πτωση της ουσιας,σκεφτομαι σοβαρα την χρηση του σχηματος μερα παρα μερα αλλα αν περασουν πολλες ωρες μετα το μπανιο και δεν βαλω την κρεμα με πιανει φαγουρα στο κεφαλι,μου εχει κανει εξαρτηση

εσυ τα κρατας μεν αλλα σε λιγο καιρο οπως πας θα χτενιζεις και τη μυτη σου(ειχα βγαλει στο παρελθον 1 μαυρη χοντρη τριχουλα στα πλαγια της μυτης που δεν ειχε ριζα γιατι την τραβηξα και βγηκε κατευθειαν...ελεος?? )
ακομα εκει εισαι?εγω την ξυριζω κανονικα πλεον
 
Μπλουζα