airol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Απ: airol

Φίλε kapamarou.Είδα σήμερα μικρές τριχούλες σα χνούδι στην hairline.Μπορώ να ελπίζω;;;Αλλά και πιο πίσω κάποιο χνούδι.Καλό σημάδι;;;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Fenimore είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2819.msg56193#msg56193 date=1310139209]
σε 4-5 μηνες θα σταματησω μαλον την spiro και θα βαζω airol μινοξ σε ολο το κεφαλι μια φορα την μερα

kap θα αρκεί μόνη της η tretinoin ως μοναδικό dht-blocker? :chinscratch
[/quote]
αν ησχυουν αυτα που εχω διαβασει γι αυτην την ουσια ειναι το καλυτερο blocker,αλλα δεν εμπιστευομαι ουτε τον ισκιο μου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Adriano είπε:
Φίλε kapamarou.Είδα σήμερα μικρές τριχούλες σα χνούδι στην hairline.Μπορώ να ελπίζω;;;Αλλά και πιο πίσω κάποιο χνούδι.Καλό σημάδι;;;
θα δεις επανεκφυση που δεν εχεις δει με κανενα φαρμακο ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Hairboost είπε:
το παλικαρι δεν ειναι μαγειρας ειναι πλασιε της airol στην ελλαδα ! :7m:
ειναι γνωστο οτι τα εχω τσεπωσει απο την εταιρεια pierre fabre.
αλλα εσεις που την χρησιμοποιειτε βλεπετε τα αποτελεσματα που μιλουν απο μονα τους :22m:
 

computerfan

New Member
Απ: airol

Παιδια δεν εχει παρανεργιες στο δερμα του κεφαλιου τωρα το καλοκαιρι με τον πολυ ηλιο? το λεω γιατι καποτε την επαιρνα αυτη την κρεμα για την ακμη. και το καλοκαιρι μου προκαλουσε φωτοευαισθησια και γινομουν κατακοκκινος στο προσωπο !! Εγω παντως σταματαω εδω και 2 μηνες σταδιακα τη μινοξ και σκεφτομαι να την αρχισω εντατικα παλι τελη σεπτεμβρη μαζι με airol για να αποφυγω προβληματα απο τον ηλιο. Θα συνεχισω μονο με φινα για κανα 2μηνο μεχρι τοτε.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

computerfan είπε:
Παιδια δεν εχει παρανεργιες στο δερμα του κεφαλιου τωρα το καλοκαιρι με τον πολυ ηλιο? το λεω γιατι καποτε την επαιρνα αυτη την κρεμα για την ακμη. και το καλοκαιρι μου προκαλουσε φωτοευαισθησια και γινομουν κατακοκκινος στο προσωπο !! Εγω παντως σταματαω εδω και 2 μηνες σταδιακα τη μινοξ και σκεφτομαι να την αρχισω εντατικα παλι τελη σεπτεμβρη μαζι με airol για να αποφυγω προβληματα απο τον ηλιο. Θα συνεχισω μονο με φινα για κανα 2μηνο μεχρι τοτε.
μπορεις να την χρησιμοποιεις απογευματινες ωρες και δεν θα εχεις προβλημα με αυτο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

κατι το οποιο δοκιμασα και μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι μια φορα την μερα μινοξ airol ειναι ποιο δυνατο απο 3 φορες την μερα μινοξ :tease:
 

Hairboost

Member
Απ: airol

Με την σκεψη να αντικαταστησουμε την μινοξιδιλη με τρετινοιν υγρης μορφης συμφωνεις ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

computerfan

New Member
Απ: airol

ευχαριστω καπαμαρου! Ξερουμε ποσο καιρο συνεχομενα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε airol? αναφερει κατι στο φυλλαδιο οδηγιων της κρεμας?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Hairboost είπε:
Με την σκεψη να αντικαταστησουμε την μινοξιδιλη με τρετινοιν υγρης μορφης συμφωνεις ?
η tretinoin απο μονη της ειναι ενα ηπιο dht blocker και ενα ηπιο growth.
το σημειο που μπορει να δωσει πολλα ειναι οταν ερθει σε επαφη με αλες ουσιες.
καποια σκευασματα του εμποριου χρησιμοποιουν αυτην την ουσια για αποροφηση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

computerfan είπε:
ευχαριστω καπαμαρου! Ξερουμε ποσο καιρο συνεχομενα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε airol? αναφερει κατι στο φυλλαδιο οδηγιων της κρεμας?
δεν υπαρχει χρονικο οριο,οσο εχουμε αποτελεσματα χωρις παρενεργειες σε μια θεραπεια συνεχιζουμε,το προσπεκτους γραφει τα κλασικα οπως ολα τα φαρμακα
 

gus210

Member
Απ: airol

Η airol έχει καλή εφαρμογή σε μακριά μαλλιά;
Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει να μας πει.
 

akol

Member
Απ: airol

κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι αν ρίξουμε polysorbate και airol στην μινόξ τότε γίνεται ισχυρό το διάλυμα.δεν ισχύει αυτό??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

akol είπε:
κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι αν ρίξουμε polysorbate και airol στην μινόξ τότε γίνεται ισχυρό το διάλυμα.δεν ισχύει αυτό??
σε αυτο το κοματι λεει οτι αν προσθεσουμε tretinoin στην μινοξιδιλη υπαρχει αλληλεπιδραση
http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.androgeneticalopecia.com/hair-loss-treatments/tretinoin-pattern-baldness.shtml&ei=crS6TbraBMnIswb7j9D2BQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&ved=0CE0Q7gEwBQ&prev=/search%3Fq%3Dtretinoin%2Bregrowth%26hl%3Del%26biw%3D1366%26bih%3D673%26prmd%3Divns
κατι το οποιο ειχα διαπιστωσει και εγω πριν διαβασω αυτο το αρθρο.
οταν ειχα ριξει isotretinoin στην μινοξιδιλη,τις πρωτες 2-3 μερες το σκευασμα ηταν απιστευτα δυνατο και ειχα εντονα sides.
μετα την τριτη μερα εχασε αποτομα σε δυναμη ενω ειχα πολαπλασιασει την ποσοτητα που χρησιμοποιουσα καμια αντιδραση.
και τα αποτελεσματα 0 φυσικα
 

xk

Active Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
κατι το οποιο δοκιμασα και μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι μια φορα την μερα μινοξ airol ειναι ποιο δυνατο απο 3 φορες την μερα μινοξ :tease:

αυτο ομως θελει και λιγο προσοχη,η μινοξ δεν ειναι παιξε γελασε...μεγαλη ποσοτητα+απορροφηση μπορει να εχει επιπτωσεις στη καρδια.θα δοκιμασω κι εγω airol/μινοξ αν κι ετσι οπως τα γραφεις για αρχη θα βαζω πολυ λιγη μινοξ και βλεπουμε..εχω καιρο να κανω φαλακροθεραπεια,μου λειψε το πασαλειμα.. :D
 
Μπλουζα