airol

roukoun

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
αυτο που ρωταω καπαμαρου(αυτος δεν ειναι που ελεγε ΄διαολε μακαρονια!΄)
:amour: 7SFGSFA
ειναι το εξης..σε εμενα που το ριγκειν δεν δινει αλλο πια επανεκφυση αν το συνδυασω με αιρολ θα ξαναξεκινισει την διαδικασια της επανεκφυσης η τσαμπα θα μπω στον κοπο? :chinscratch :chinscratch
θα σου δωσει,στις ερευνες εδωσε επανεκφυση σε ατομα που χρησιμοποιουσαν σκετη μινοξ για χρονια.
βεβαια εμενα δεν μου λενε και πολλα οι ερευνες,αλλα το συγκεκριμενο το ειδα εγω ο ιδιος
η σκετη μινοξ σε εμενα ηταν σκετο νερακι της βρυσης,ειτε εβαζα 1ml ειτε 6 ml την μερα σκετο νερο ηταν.
μετα απο εναν χρονο xωρις αποτελεσματα συνδιασα 0,4ml μινοξ με airol και ξεκινησε η επανεκφυση
και κατι τελευταιο...αν θυμαμαι αναφαρεις οτι βαζεις μια φορα την ημερα ριγκειν...δλδ απλα βαζεις 6 ψεκασμους μαζι η 12?αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαζω και εγω 6 ψεκασμους καθημερινα...και να απλωνω την αιρολ μισο ποντο μπροστα απο την hairline(και κυριως κροταφους)οπου ειχα μαλλια πριν 3-4 μηνες και τωρα εχω μονο δερμα..δηλαδη να προσπαθησω για επανεκφυση εκει που ειχα μαλλια και τωρα δεν εχω και οχι στο crown!τι λετε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

και κατι τελευταιο...αν θυμαμαι αναφαρεις οτι βαζεις μια φορα την ημερα ριγκειν...δλδ απλα βαζεις 6 ψεκασμους μαζι η 12?αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαζω και εγω 6 ψεκασμους καθημερινα...
εχω δοκιμασει πολους συνδιασμους μινοξ,καλο ειναι να βαζεις οσο χρειαζετε για να καλυψεις την περιοχη που θες και οχι παραπανω.το 1 η 2 φορες την μερα ειναι αναλογα το προγραμμα και τον ελευθερο χρονο,καλυτερα 2
και να απλωνω την αιρολ μισο ποντο μπροστα απο την hairline(και κυριως κροταφους)οπου ειχα μαλλια πριν 3-4 μηνες και τωρα εχω μονο δερμα..δηλαδη να προσπαθησω για επανεκφυση εκει που ειχα μαλλια και τωρα δεν εχω και οχι στο crown!τι λετε?
απλωσε την airol στα σημεια που θες να δεις επανεκφυση και αμεσως την μινοξ,οταν αναμηχθει η κρεμα με υγρο ειναι πολυ ευκολη στο απλωμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

crossfire99 είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2819.msg57011#msg57011 date=1311347886]
αυτο που ρωταω καπαμαρου(αυτος δεν ειναι που ελεγε ΄διαολε μακαρονια!΄)
:amour: 7SFGSFA
ειναι το εξης..σε εμενα που το ριγκειν δεν δινει αλλο πια επανεκφυση αν το συνδυασω με αιρολ θα ξαναξεκινισει την διαδικασια της επανεκφυσης η τσαμπα θα μπω στον κοπο? :chinscratch :chinscratch
θα σου δωσει,στις ερευνες εδωσε επανεκφυση σε ατομα που χρησιμοποιουσαν σκετη μινοξ για χρονια.
βεβαια εμενα δεν μου λενε και πολλα οι ερευνες,αλλα το συγκεκριμενο το ειδα εγω ο ιδιος
η σκετη μινοξ σε εμενα ηταν σκετο νερακι της βρυσης,ειτε εβαζα 1ml ειτε 6 ml την μερα σκετο νερο ηταν.
μετα απο εναν χρονο xωρις αποτελεσματα συνδιασα 0,4ml μινοξ με airol και ξεκινησε η επανεκφυση

Οσον αφορα αυτο που λεει η μαρια?Γιατι και εγω εχω την ιδια εντυπωση....
[/quote]
αν δοκιμασες airol αυτο το διαστημα ειναι λογικο επειδη αλληλεπιδρα με το neoral.
στην θεση σου θα σταματουσα και το σαμπουαν κετοκοναζολης γιατι αλληλεπιδρα και αυτο με το neoral
 

Maria

New Member
Απ: airol

kapamarou εγώ πάντως από τον καιρό που άρχισα airol με μινοξ, έχω κάνει τη μεγαλύτερη αραίωση από ποτέ στο σημείο που την εφαρμόζω.

Εσύ δεν είχες αραίωση πριν βγάλεις μαλλί; Ξαφνικά λες και σου πάτησαν το κουμπί άρχισες να βγάζεις μαλλιά; Το λέω γιατί όταν η μινοξ κάνει δουλειά λένε ότι κάνει και shedding. Οπότε είναι λογικό να είχες shedding αν ο συνδυασμός μινοξ+αιρολ δούλεψε σε σένα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Maria είπε:
kapamarou εγώ πάντως από τον καιρό που άρχισα airol με μινοξ, έχω κάνει τη μεγαλύτερη αραίωση από ποτέ στο σημείο που την εφαρμόζω.

Εσύ δεν είχες αραίωση πριν βγάλεις μαλλί; Ξαφνικά λες και σου πάτησαν το κουμπί άρχισες να βγάζεις μαλλιά; Το λέω γιατί όταν η μινοξ κάνει δουλειά λένε ότι κάνει και shedding. Οπότε είναι λογικό να είχες shedding αν ο συνδυασμός μινοξ+αιρολ δούλεψε σε σένα.
ποσο καιρο την χρησιμοποιουσες?
δεν ειδα αραιωση ουτε shedding απο τον συνδιασμο αυτο,μολις εκλεισα μηνα φανηκαν τα πρωτα αποτελεσματα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Lab_hair είπε:
Kapamaru πως τα πας μετα τη διακοπη της minox?
στα ιδια ειμαι χωρις αδειασμα στους κροταφους ακομα,αλλα δεν θα αργησει να γινει και αυτο,δεν με απασχολει ομως σε εναν μηνα θα τα επαναφερω.
προς το παρον διαλειμα :beach: :beach: :beach:
 

Maria

New Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
ποσο καιρο την χρησιμοποιουσες?
δεν ειδα αραιωση ουτε shedding απο τον συνδιασμο αυτο,μολις εκλεισα μηνα φανηκαν τα πρωτα αποτελεσματα

τη μινοξ 5% τη χρησιμοποιώ από Δεκέμβρη του 2010. Το μόνο που είδα ήταν περισσότερη αραίωση. Την αιρολ άρχισα να τη χρησιμοποιώ μαζί με τη μινοξ τον Ιούνιο, κοντέυω 2 μήνες χρήσης αλλά η αραίωση μεγάλωσε κι άλλο!! Πιστεύεις ότι πρέπει να δώσω κι άλλο χρόνο;....γιατί βλέπω αραίωση, όχι βελτίωση!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

τη μινοξ 5% τη χρησιμοποιώ από Δεκέμβρη του 2010. Το μόνο που είδα ήταν περισσότερη αραίωση. Την αιρολ άρχισα να τη χρησιμοποιώ μαζί με τη μινοξ τον Ιούνιο, κοντέυω 2 μήνες χρήσης αλλά η αραίωση μεγάλωσε κι άλλο!! Πιστεύεις ότι πρέπει να δώσω κι άλλο χρόνο;....γιατί βλέπω αραίωση, όχι βελτίωση!!
δωσε 2 μηνες ακομα και αν δεν ξεκινησει επανεκφυση κοψτα
 

roukoun

Member
Απ: airol

χρησιμοποιω την τελευταια εβδομαδα μινοξ-prolutan depot+airol και τις 2 τελευταιες μερες παρατηρησα το εξης...ενα ψιλοκαψιμο στον αριστερο κροταφο οπου και παρατηρησα λιγο shedding.τι νομιζεις καπα?βαζω την ιδια ποσοτητα αιρολ οποτε τι μπορει να φταιει?επισης εκοψα το fungoral(κατ'εμε αυτο παιζει να φταει)και ξεκινησα ενα σαμπουαν που εχει βαση την μαστιχα και μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος...τεσπα να το συνεχισω τον συνδυασμο?να προσθεσω τπτ αλλο? :chinscratch :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

roukoun είπε:
χρησιμοποιω την τελευταια εβδομαδα μινοξ-prolutan depot+airol και τις 2 τελευταιες μερες παρατηρησα το εξης...ενα ψιλοκαψιμο στον αριστερο κροταφο οπου και παρατηρησα λιγο shedding.τι νομιζεις καπα?βαζω την ιδια ποσοτητα αιρολ οποτε τι μπορει να φταιει?επισης εκοψα το fungoral(κατ'εμε αυτο παιζει να φταει)και ξεκινησα ενα σαμπουαν που εχει βαση την μαστιχα και μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος...τεσπα να το συνεχισω τον συνδυασμο?να προσθεσω τπτ αλλο? :chinscratch :chinscratch
το fungoral αλληλεπιδρα με την τρετινοινη χωρις να φταιει απαραιτητα για το καψιμο.
συνεχισε,σε 3 βδομαδες ερχονται τα αποτελεσματα :9m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sovagg

New Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
το fungoral αλληλεπιδρα με την τρετινοινη χωρις να φταιει απαραιτητα για το καψιμο.
συνεχισε,σε 3 βδομαδες ερχονται τα αποτελεσματα :9m:

Οποτε δλδ καπαμαρου οσοι βαζουμε αιρολ δεν πρεπει να λουζομαστε με φουνγκοραλ..Θα λουζομαι λοιπον καθε μερα με frezyderm hair force..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

sovagg είπε:
Οποτε δλδ καπαμαρου οσοι βαζουμε αιρολ δεν πρεπει να λουζομαστε με φουνγκοραλ..Θα λουζομαι λοιπον καθε μερα με frezyderm hair force..
με κετοκοναζολη γενικα,το σαμπουαν ειναι γι αυτους που εχουν ΣΔ,δεν κανει κατι στην αλωπεκια,αν εκανε θα το χρησιμοποιουσα και εγω :angel:
 

roukoun

Member
Απ: airol

kapa θελω την γνωμη σου σε κατι...επειδη εχω ενα κουτι avodart σκεφτομουν να το προσθεσω στην θεραπεια μου...να το προσθεσω με την μορφη του double A h μπορω να βαζω αιρολ και στα καπακια να τρυπαω ενα χαπι avodart(ειδικα για την hairline το θελω μονο)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

roukoun είπε:
kapa θελω την γνωμη σου σε κατι...επειδη εχω ενα κουτι avodart σκεφτομουν να το προσθεσω στην θεραπεια μου...να το προσθεσω με την μορφη του double A h μπορω να βαζω αιρολ και στα καπακια να τρυπαω ενα χαπι avodart(ειδικα για την hairline το θελω μονο)
double a.
αν ανακατεψεις avodart με airol θα αποροφηθει μεγαλη ποσοτητα
 

roukoun

Member
Απ: airol

το τζελ αλοης το πουλανε τα φαρμακεια?και πως το ζηταω?
απλα ενα τζεκ αλοης η πρεπει να πω και περιεκτικοτητα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

roukoun είπε:
το τζελ αλοης το πουλανε τα φαρμακεια?και πως το ζηταω?
απλα ενα τζεκ αλοης η πρεπει να πω και περιεκτικοτητα?
και στα hondos,δεν ειναι απαραιτητο να βαλεις αλοη,η ντουτα αποροφαται και με νερο ανακατεμενη μια χαρα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

weznem είπε:
καπα ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος αλλα απο δω μ απαντας συνηθως και γι αυτο σ γραφω... ;D λοιπον με αιρολ και ρεγκαιν απο την πρωτη χρηση της ειχα καποιο ερεθισμο στην αφη,
μετο ματι δεν εψω δει κατι και πριν λιγο που εβαλα ειχα ενα τσουξιμο το οπιο βεβαι στο 2λεπτο υποχωρει τι λες να κανω προτεινεισ κατι για τους ερεθισμους αλοε βερα λες η κατι αλλο?
με 2 χρησεις εχει φτασει στα μισα η αλοιφη ειναι λογικο??αν ναι θα μπουμε φυλακη........ :chinscratch
μπορεις να με ρωτας εδω
θα πρεπει να σταματησεις και τα δυο για λιγο,οταν φυγουν οι ερεθισμοι ξεκινα μονο μινοξ,και μετα απο 5 μηνες προσθεσε airol,το δερμα πρεπει πρωτα να προσαρμωστει στην προπυλαινογλυκολη και μετα στην τρετινοινη.
με δυο χρησεις μισο σωληναριο ειναι παρα πολυ,αν βαζεις μονο κροταφους θα πρεπει να σου βγαλει εναν μηνα.
με τετοια ποσοτητα και εμενα θα μου εκανε ερεθισμους.
προσπαθησε να βελτιωσεις την επαλειψη των τοπικων,μικρη ποσοτητα και με μασαζ το πας στα σημεια που θελεις.
ενας ψεκασμος του regaine ειναι αρκετος για να καλυψει εναν κροταφο
 
Μπλουζα