airol

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

:eek:mg: ρε συ kapamarou, τι είναι αυτά? Κόλησες και τους άλλους τώρα με την rap/hip hop κουλτούρα σου? ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

computerfan

New Member
Απ: airol

Παιδια αν θελουμε να χρησιμοποιησουμε airol παραλληλα με μινοξιδιλη, πως γινεται η δουλεια? το λεω αυτο,
γιατι ειναι κρεμα η airol kai h minox υγρο.... τι παιζει λοιπον? τα βαζουμε ενα ενα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Βάζεις την κρέμα στο καπάκι την μινοξιδιλη και με μασάζ τα πας στα σημεία που θέλεις.
Μόλις αναμειχθουν κρέμα και υγρη μινοξ είναι πολυ εύκολο μετά στο άπλωμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

φιλε μου, μετα να φανταστω δεν μπορεις να βγεις εξω απο την πολυ λαδιλα ε? :/
λογο το οτι δεν με ενοχλει η λαδιλα δεν το εχω προσεξει καν.
υπαρχουν μινοξ με μεγαλη περιεκτικοτητα οινοπνευματος που δεν λαδωνουν,οπως το axelan
 

Maria

New Member
Απ: airol

πόσο καιρό πρέπει να προσπαθήσεις με μινοξ και αιρόλ για να κρίνεις αν σου κάνει δουλειά; προσπαθώ με μινοξ 5% κανα 6μηνο και δεν εχω αποτέλεσμα, γι'αυτό τον τελευταίο μήνα βάζω και αιρολ κάθε βράδυ ή βράδυ παρά βράδυ πριν ψεκάσω τη μινοξ... Δεν έχω δει ακόμα τίιποτα... Πόσο πρέπει να επιμείνω;;
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: airol

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί. Το ariol ειναι αλοιφή για ακμή που περιέχει tretinoin? Και αν κατάλαβα καλά βάζεις πρώτα την αλοιφή στους κροτάφους και καπάκι Minox και αυξάνει την απορόφηση? Αλλά κάνει κακό αμα κάθεσαι αρκετά στον ήλιο? Ας μου εξηγήσει κάποιος πόσο βάζεις και πότε και με τι συνθήκες!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Maria είπε:
πόσο καιρό πρέπει να προσπαθήσεις με μινοξ και αιρόλ για να κρίνεις αν σου κάνει δουλειά; προσπαθώ με μινοξ 5% κανα 6μηνο και δεν εχω αποτέλεσμα, γι'αυτό τον τελευταίο μήνα βάζω και αιρολ κάθε βράδυ ή βράδυ παρά βράδυ πριν ψεκάσω τη μινοξ... Δεν έχω δει ακόμα τίιποτα... Πόσο πρέπει να επιμείνω;;
στον εναμισο μηνα ειδαν ολοι τα πρωτα αποτελεσματα και εγω το ιδιο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί. Το ariol ειναι αλοιφή για ακμή που περιέχει tretinoin? Και αν κατάλαβα καλά βάζεις πρώτα την αλοιφή στους κροτάφους και καπάκι Minox και αυξάνει την απορόφηση? Αλλά κάνει κακό αμα κάθεσαι αρκετά στον ήλιο?
ναι σε ολα.

Ας μου εξηγήσει κάποιος πόσο βάζεις και πότε και με τι συνθήκες!!
βαζεις οσο θες για να καλυψεις την επιφανεια της αραιωσης,σαν ουσια η tretinoin η μονη παρενεργεια που εχει ειναι ερεθυσμοι και απο οτι βλεπω και απο δικες σας μαρτυριες ειναι πολυ μικρο το ποσοστο που θα εμφανισει εστω και αυτο
 

TheoZKS

Member
Απ: airol

Maria είπε:
πόσο καιρό πρέπει να προσπαθήσεις με μινοξ και αιρόλ για να κρίνεις αν σου κάνει δουλειά; προσπαθώ με μινοξ 5% κανα 6μηνο και δεν εχω αποτέλεσμα, γι'αυτό τον τελευταίο μήνα βάζω και αιρολ κάθε βράδυ ή βράδυ παρά βράδυ πριν ψεκάσω τη μινοξ... Δεν έχω δει ακόμα τίιποτα... Πόσο πρέπει να επιμείνω;;

μαρια χρησημοποιω μινοξ εναμιση μηνα και αιρολ τις τελευταιες 2 εβδομαδες.......βλεπω ηδη τα πρωτα μου αποτελεσματα σε σημεια που ιταν καραφλα δλδ στους κροταφους εχουν γεμισει παντου μικρες ξανθες τριχουλες.......παραλληλα περνω ομως και φιναστεριδι και λουζομαι με fungoral 2-3 φορες την εβδομαδα!
ισως η μινοξ σε σενα να μην μπωρει απο μονη τησ να σου δωσει επανεκφυση αλλα ισως ομως να σου μειωνει την τριχωπτωση.....παρατηρησες υποχωριση της τριχωπτωσης.....?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria

New Member
Απ: airol

TheoZKS δεν έχω ιδιαίτερη τριχόπτωση γιατί παίρνω και αντισυλληπτικά που τη σταματάνε, όμως το μαλλί είναι λίγο και η αραίωση αισθητή και δε λέει να πυκνώσει με τόσους μήνες μινόξ! Τώρα αποθέτω τις ελπίδες μου στην αιρόλ......
Υπάρχει ενδεχόμενο η αιρόλ να προκαλέσει τριχόπτωση;;
 

TheoZKS

Member
Απ: airol

πιστευω οτι μονο καλο μπωρει να σου κανει.........η απλα δεν θα σε βοηθησει η θα δρασει καλητερα η μινοξ σε συνδιασμο με την κρεμα.....

παντως οπως ειπε και ο καπαμαρου δεν υπαρχει περιπτωση η κρεμα αιρολ να σου προκαλεσει τριχωπτωση εαν δεν ειχες.....
 

Maria

New Member
Απ: airol

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μακάρι να βοηθήσει, θα ενημερώσω σε λίγο καιρό για την εξέλιξή μου..
 

akol

Member
Απ: airol

έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει την κρέμα στην μινόξ?? και αν ναι τι εντυπώσεις έχει??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

akol είπε:
έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει την κρέμα στην μινόξ?? και αν ναι τι εντυπώσεις έχει??
αλληλεπιδραση ουσιων και γινονται νερακι της βρυσης και τα δυο
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

ρε συ kap, στο πρόσωπο που την βάζω απο την προηγούμενη δευτέρα, απο την τρίτη μέρα περίπου με έχει τρελάνει στο ξεφλούδισμα. Ξέρεις πότε περίπου σταματάει?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Fenimore είπε:
ρε συ kap, στο πρόσωπο που την βάζω απο την προηγούμενη δευτέρα, απο την τρίτη μέρα περίπου με έχει τρελάνει στο ξεφλούδισμα. Ξέρεις πότε περίπου σταματάει?
αν σου εκανε ξεφλουδισματα σταματησε την μαχαιρι,δεν ειναι ανεκτη η ουσια απο το δερμα σου.
μολις στανιαρει το δερμα δοκιμασε ρετινολη
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kapamarou είπε:
[quote author=Fenimore link=topic=2819.msg56016#msg56016 date=1309870843]
ρε συ kap, στο πρόσωπο που την βάζω απο την προηγούμενη δευτέρα, απο την τρίτη μέρα περίπου με έχει τρελάνει στο ξεφλούδισμα. Ξέρεις πότε περίπου σταματάει?
αν σου εκανε ξεφλουδισματα σταματησε την μαχαιρι,δεν ειναι ανεκτη η ουσια απο το δερμα σου.
μολις στανιαρει το δερμα δοκιμασε ρετινολη
[/quote]

:eek:mg: δηλαδή τελείωσε ο πόλεμος πριν καν αρχίσει? :( , Να μην το δοκιμάσω όπως το λέει στις οδηγείες για το αν ερεθίσει το δέρμα που λέει να την βάζουμε μέρα παρά μέρα για λίγες μέρες? :chinscratch
 
Μπλουζα