Ahc 5000 grafts 18-19/1/2018

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Τζόνι

Member
Τα περισσότερα από αυτά τα συμπληρώματα έχουν βιταμίνη Ε η οποία δεν αφήνει το αίμα να πήξει , πράγμα το οποίο δεν θέλουμε κατά τημ μεταμόσχευση, γι'αυτό δεν τα πήρα πριν την μμ.
 

Stripar

Established Member
Σωστός!
Υπάρχουν και άλλες βιταμίνες, βότανα (βιταμίνη Κ , Ginseng κ.α) , ασπιρίνη
τα οποία είναι ενάντια των απαιτήσεων της μτχ.

Κάποιες μάλιστα κλινικές και γιατροί έχουν μπλοκάρει - "μπανάρει" συγκεκριμένα σκευάσματα πρίν την περίοδο της μτχ.

Συνεπώς θέλει πολύ προσοχή το τί θα επιλέξει κανείς να παίρνει πρίν την περίοδο της μτχ,
γιατί μπορεί να βρεθεί την ημέρα της μτχ. με περίεργες εκπλήξεις όπως αυξημένη αιμορραγία κ.α
και να δυσκολέψει ή να καθυστερήσει αρκετά την διαδικασία της μτχ.

Το ασφαλέστερο
(άν και ενάντια στα όσα υποστηρίζει ο Loretzo για την λήψη HSN Προιόντα 2 εβδομάδες πρίν)
είναι η λήψη βιταμινών και πολυσκευασμάτων την επομένη ημέρα της μτχ.

Μπορεί μάλιστα ο ασθενείς να κάνει αυξημένη δοσολογία των σκευασμάτων για ένα - δύο ημέρες μετά,
προκειμένου να γίνει "build up" στον οργανισμό ,
(μήν ξεχνάμε ότι είναι απολύτως ασφαλές η λήψη μεγάλων ποσοτήτων βιταμινών, αν εξαιρέσουμε 5-6 απο αυτές που θα πρέπει να λαμβάνονται στα ημερίσια όρια)
χωρίς όμως να θέσει σε κίνδυνο την πορεία της μτχ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
Βιταμίνη Α,C,D,K,E,B6,B12,Follic Acid

Πάνω απο τα ημερισια όρια λήψης των παραπάνω , συνδιαστικα απο διατροφή+συμπληρώματα,
υπάρχει κίνδυνος υπερβιταμίνωσης
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Το πρόβλημα προέρχεται κατά κύριο λόγο από τις βιταμίνες E & C οι οποίες υπάρχουν σε αρκετά πολυβιταμινούχα σκευάσματα. Η αυξημένη αιμοραγία δεν προέρχεται από τις συνιστώμενες δόσεις αλλά από την υπερδοσολογία τους και μάλιστα την extreme υπερδοσολογία τους. Για να δώσω ένα παράδειγμα, η βιταμίνη E που περιέχεται σε καλά σκευάσματα HSN είναι συνήθως 15IU (50% της ΣΗΔ). Σχετική έρευνα λέει: "Moderate doses of vitamin E (400 IU daily) increased the risk of bleeding because of inhibition of platelet aggregation and antagonism of vitamin K-dependent clotting factors". Όπως είναι προφανές τα 15IU είναι ασήμαντη ποσότητα (~4%) μπροστά στα 400IU και προφανώς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για τέτοιου είδους λήψεις.

Τα καλά σκευάσματα HSN δεν μπουστάρουν τις βιταμίνες C & E (συνήθως η δοσολογία είναι κάτω ή μέχρι την ημερήσια συνιστώμενη δόση) γιατί κατά κύριο λόγο ενδιαφέρει να αποφευχθεί η έλλειψη σε μακρύ χρονικό διάστημα κατά τη διάρκεια της φύτρωσης. Άρα η επιλογή σκευασμάτων HSN με έλεγχο στις βιταμίνες C & E έτσι ώστε να μην υπερβαίνουν τις συνιστώμενες ημερήσιες δόσεις δεν εγκυμονεί κίνδυνους στην επέμβαση κάτι το οποίο διαπίστωσα και εγώ στην 2η μου επέμβαση και ο Lorenzo σε κάποιες εκατοντάδες. Αντίθετα τα οφέλη είναι πολλά.

91SPIzTue8L._SL1500_.jpg

Τα συστατικά του PILFOOD (που μου σύστησε ο Lorenzo αλλά υπάρχουν και άλλα παρόμοια). Καθόλου Vitamin C (αν και να είχε μέχρι 100% δεν θα πείραζε), και Vitamin E κάτω από το ΣΔΗ. Να σημειωθεί ότι οι δόσεις αναφέρονται σε 3 κάψουλες, εγώ έπαιρνα 2 άρα γύρω στο 50% της ΣΔΗ για την Ε.
 

Stripar

Established Member
Σωστή η παρατήρηση, γι αυτό έγραψα
Συνεπώς θέλει πολύ προσοχή το τί θα επιλέξει κανείς να παίρνει πρίν την περίοδο της μτχ,
Δεδομένου ότι ο μέσος χρήστης δέν θα πάρει - αγοράσει ένα ισορροπημένο συγκεκριμένο σκεύασμα που του έχουν συστήσει (όπως πρότεινε ο Loretzo για την περίπτωσή σου) αλλά ένα οποιοδήποτε.

Επίσης θα πρέπει πρέπει να προυπολογίσουμε όχι μόνο την ΣΗΔ απο την λήψη βιταμινών αλλά
απο τον συνδυασμό Βιταμίνες + διατροφή.
Σίγουρα απο την διατροφή δέν γίνεται να αφομοιώσουμε μεγάλα νούμερα και σίγουρα δέν υπάρχει τεράστιο πρόβλημα με την λήψη βιταμινών όμως επειδή η μεταμόσχευση είναι μία "προγραμματισμένη" ιατρική πράξη και απο την μεριά του γιατρού αλλά και του ασθενή , θέλει μια στοιχειώδη προσοχή.

Προσωπικά,
Θεωρώ ασφαλέστερο το "build up" βιταμινών την επομένη της μτχ,
όμως άν κάποιος ξέρει τι κάνει και τι πέρνει μπορεί να ξεκινήσει και νωρίτερα...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To θέμα είναι να έχεις κάνει build up πριν για να βοηθήσεις τον οργανισμό αμέσως μετά την μμ τις 2 πρώτες εβδομάδες που είναι οι κρίσιμες. Αν ξεκινήσεις αμέσως μετά δεν προλαβαίνεις γιατί οι βιταμίνες θέλουν μια περίοδο μερικών εβδομάδων για να αρχίσουν να έχουν σημαντικό όφελος. Θα συμφωνήσω ότι με τις τροφές δεν μπορείς να πάρεις μεγάλα νούμερα όποτε δεν υπάρχει θέμα. Για μένα η λύση είναι ένα καλό σκεύασμα (με προσοχή στην Ε & C) πριν την μμ. Ο Lorenzo λέει 2 εβδομάδες εγώ άρχισα 1 μήνα πριν και δεν είχα κανένα θέμα. Είχα πολύ καλύτερη ανάκαμψη της περιοχής και καθόλου shock loss παρότι μπήκαν 1000g ανάμεσα σε αυτά της 1ης μμ. Δεν λέω ότι οι βιταμίνες είναι υπεύθυνες για την μη ύπαρξη shock loss αλλά βοηθάνε αρκετά τον οργανισμό να αντεπεξέλθει.
 

Stripar

Established Member
Θα συμφωνήσω σε πολλά ,
όμως μήν ξεχνάμε Schock loss άν πάθει κάποιος το παθαίνει τουλάχιστον 2-3 βδομάδες μετά την μτχ.
Οπότε αρκετός χρόνος για να χτύσεις vitamin tolerance.

Anyway δέν αναιρώ το σκεπτικό της "σχολής" Loretzo , όμως αφουγκράζομαι και την άλλη πλευρά-άποψη.

Και δέν ανησυχώ για εσένα , εμένα ή έναν advance user ,
αλλά για την πιθανή απερισκεψία των πράξεων κάποιων νέων μελλών
 

koumparos

Well-Known Member
Μια μεση λυση δεν θα ηταν βιταμινες πριν την μμ και 3-4 μερες πριν την μμ διακοπη και χορηγηση αμεσως μετα?Οπως κανουμε με τη μινοξ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Koumparos για το θέμα μινοξιδιλης και μεταμόσχευση ,η διακοπή της καλό είναι να γίνεται το λιγότερο 1 μήνα πριν με 1.5 για να είσαι όσο καθαρότερος γίνεται και όχι 3-4 μέρες πριν..τώρα για βιταμίνες κτλ καλό είναι περίπου ένα μήνα πριν τη μεταμοσχευση να ξεκινήσει κάποιος και να συνεχίσει για 6-7 μήνες μετά.
Μια μεση λυση δεν θα ηταν βιταμινες πριν την μμ και 3-4 μερες πριν την μμ διακοπη και χορηγηση αμεσως μετα?Οπως κανουμε με τη μινοξ.
 

Stripar

Established Member
Εγώ δέν μπορώ να καταλάβω πώς είναι δυνατόν,
όταν κάποιος πηγαίνει για consultation στου Βεκρή , για εκτίμηση δότριας για επικείμενη μτχ,
να του γίνεται διάγνωση απο την γιατρό για 2500g ή και λιγα παραπάνω δηλ. 3000g
Σήμερα πήγα ahc ,η κοπέλα μου είπε πώς η δοτρια περιοχή έχει να δώσει 2,500 μοσχεύματα και μπορεί και περισσότερο.μια συνεδρία θα γίνει μου είπε
Και μετά απο μερικούς μήνες μόλις , στην ίδια κλινική να γίνεται διάγνωση για 5000g !!!
Καλησπέρα,την Πέμπτη μπαίνω και εγώ έπειτα από αρκετό ψάξιμο για μεταμόσχευση,θα την κάνω στην ahc ,σε δύο συνεδρίες,η γιατρός μου είπε ότι αυτές τίς δύο μέρες θα βγάλει 5000μοσχευματα, όχι τρίχες αλλά μοσχεύματα, .

Έχουνε κανένα μαγικό ραβδάκι και διπλασιάζουνε τις δότριες?...?

Γιατί απο το " η δότρια έχει να δώσει 2500g" στο "η γιατρός θα βγάλει 5000g"
έχει τεράστια, μα τεράστια διαφορά!!!

Συμπερασματικά η απόκλιση του ενός consultation με του άλλου , σε διάστημα μερικών μηνών ,
με κάνει να απορώ για την σοβαρότητα και ηθική των ανθρώπων και γιατρών που κάνουν τις εκτιμήσεις,
για τη σοβαρότητα των ίδιων των εκτιμήσεων, και με κάνει να σκέφτομαι και άλλα...

:eek:

Εσάς πώς σας φαίνεται το όλο θέμα?...
 

Τζόνι

Member
Την πρώτη εκτίμηση μου την έκανε η κοπέλα που κλείνει ραντεβού (αυτή που κάνει την πρώτη επαφή ας πούμε)την δεύτερη φορά που πήγα ήθελα να μιλήσω με αυτήν που θα μου κάνει την επέμβαση όπως και έγινε, γι'αυτό αυτή η διαφορά στην δοτρια, ούτε μαγικά ραβδάκια ούτε τίποτα κύριε στριπαρ που ψάχνεις να βρεις λαυράκια σε λάθος θάλασσες,πες ενα<<καλή φυτρωση φίλε>>όπως όλα τα παιδιά και ασε τις εξυπνάδες
 

Τζόνι

Member
Ααα και ότι ζόρι τραβάς με την ahc την διεύθυνση την ξέρεις πήγαινε και λύσε την εκεί,μην μπαίνεις στο νήμα του καθενός που έκανε εκεί την μμ και του το γαμας, αν έχεις να πεις κατι σοβαρό έχει καλός αν όχι μην το συνεχίσω γιατί θα γίνω κακός , στην τελική από εδώ και πέρα εγώ τις πληροφορίες που ήθελα τις πήρα από το φόρουμ και να είναι καλά γιατί θα ψαχνωμουν ακόμα,θα μπορούσα άνετα να την κάνω γι'αυτό και δεν ανέβασα αμέσως φωτογραφίες μετά την μμ,αλλά κάποια άτομα μου είπαν πώς θα είχε ενδιαφέρον να δουν τα αποτελέσματα και πώς θα βοηθήσει και το φόρουμ η παρουσίασή μου.Τωρα αν κάποιοι κάνουν την μμ στην ahc ή στην hdi ή στον εξωτερικό να σου πω την αλήθεια στα κακαλα μου στριπαρακο γιατί εγώ δεν κερδίζω τίποτα απο τις κλινικές γι'αυτό και δεν φανατιζομαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
Καταρχήν,
Στριπαράκος ΔΕΝ είμαι!

Σου ρίχνω μια δεκαπενταριά χρόνια ηλικιακά ,
και μια δεκαετία στην γύρα και στην έρευνα για μτχ και θεραπείες,
ενώ ήμουν και από τους πρώτους που προσπάθησα να σε βοηθήσω στο νήμα σου με τις τοποθετήσεις μου.

Δεν περιμένω να σεβαστείς τα παραπάνω ,
γιατί αν το έκανες πολύ απλά δεν θα πουλούσες ειρωνεία η απειλές
αν όχι μην το συνεχίσω γιατί θα γίνω κακός
έχοντας μερικούς μόνο μήνες στο forum

ΟΜΩΣ

Από την στιγμή που δεν σε προσβάλει , ειρωνεύεται , βρίζει , εμπαίζει η απευθύνεται σε εσένα προσωπικά η τοποθέτησή μου , οφείλεις να απαντάς σε αντίστοιχο κόσμιο ύφος.

Τώρα όσον αφορά
αν έχεις να πεις κατι σοβαρό έχει καλός
Δεν υπάρχει κάτι ποιο σοβαρό από αυτό που είπα ,
όπου στηρίζεται στις δικές σου μαρτυρίες και σχόλια:

Την πρώτη εκτίμηση μου την έκανε η κοπέλα που κλείνει ραντεβού (αυτή που κάνει την πρώτη επαφή ας πούμε)την δεύτερη φορά που πήγα ήθελα να μιλήσω με αυτήν που θα μου κάνει την επέμβαση όπως και έγινε, γι'αυτό αυτή η διαφορά στην δοτρια,

Και ερωτώ όμορφα και πολιτισμένα,

Είναι ηθικά και ιατρικά ορθόν να υπάρχει διπλάσια απόκλιση στην δότρια από το ένα ραντεβού στο άλλο?...?

Δέν εξετάζω ποιος έκανε την εξέταση την πρώτη φορά και ποιος την δεύτερη και οι δύο είναι υπάλληλοι την ίδιας κλινικής.

Συνεπώς η όποια μέθοδος εκτίμησής τους και η εκπαίδευσή τους θα πρέπει να είναι η ίδια όπως και το νούμερο που λένε, από όποιο στόμα ή άτομο προέρχεται και άν υπάρχει μία απόκλιση να μήν υπερβαίνει πάνω απο 5-10% .

Αλλιώς πρόκειται για Lottαρία και όχι και σοβαρή εκτίμηση δότριας - consultation !!!.

Και θα πρέπει, πρακτικές και διαφορές τέτοιες να είναι καταδικαστέες απο όλους ακόμα και απο εσένα!.

Αν όμως δεν συμφωνείς με την εμπεριστατωμένη τοποθέτηση μου ως προς την πρακτική εκτίμηση δότριας του Βεκρή και μόνο , μπορείς να την υπερασπιστείς με ότι επιχειρήματα διαθέτεις...

Άν διαθέτεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

twilight

Member
Η τοποθέτηση του stripar ήταν εύστοχη όπως πάντα!
Τι νόημα έχει άλλωστε να πηγαίνεις σε ραντεβού αν την μια σου λένε το Α την άλλη το Β και την Τρίτη κάτι αλλο.
Χάνει το νόημα το κονσελτατιον έτσι και στην τελική δεν ξέρεις και τι θα πληρώσεις !!!!!
:mad::mad::mad::mad:
Νομίζω και ο τζονι ειναι άδικος και κακός επιτίθετε στην εύστοχη τοποθέτηση του στριπαρ που ούτε σι άλλως ήταν και από τους λίγους που έσπευσε να τοποθετηθεί από την αρχή στο νήμα του και στις ερωτήσεις του.

Και εγώ είχα περάσει από του Βεκρή για ραντεβού και οφείλω να πω ότι όλα αύτα τα πράγματα και ο καφενειακής τρόπος αντιμετώπισης της μεταμόσχευσης με έκαναν να φρεναρω
Οι αλήθειες ομως θα πρέπει να λέγονται , από όπου και προέρχονται.
Καλό ειναι να μάθουμε να μην μας ενοχλούνε ακόμα και αν είμαστε ασθενησ Αυτής της κλινικης ,αν θέμε να προκόψει αυτή η χώρα και οι κλινικές της!!!!!!!!!

:):):cool::cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannis1312

Active Member
Καταρχήν,

Στριπαράκος ΔΕΝ είμαι!

Σου ρίχνω μια δεκαπενταριά χρόνια ηλικιακά ,
και μια δεκαετία στην γύρα και στην έρευνα για μτχ και θεραπείες,
ενώ ήμουν και από τους πρώτους που προσπάθησα να σε βοηθήσω στο νήμα σου με τις τοποθετήσεις μου.

Δεν περιμένω να σεβαστείς τα παραπάνω ,
γιατί αν το έκανες πολύ απλά δεν θα πουλούσες ειρωνεία η απειλές

έχοντας μερικούς μόνο μήνες στο forum

ΟΜΩΣ

Από την στιγμή που δεν σε προσβάλει , ειρωνεύεται , βρίζει , εμπαίζει η απευθύνεται σε εσένα προσωπικά η τοποθέτησή μου , οφείλεις να απαντάς σε αντίστοιχο κόσμιο ύφος.

Τώρα όσον αφορά

Δεν υπάρχει κάτι ποιο σοβαρό από αυτό που είπα ,
όπου στηρίζεται στις δικές σου μαρτυρίες και σχόλια:



Και ερωτώ όμορφα και πολιτισμένα,

Είναι ηθικά και ιατρικά ορθόν να υπάρχει διπλάσια απόκλιση στην δότρια από το ένα ραντεβού στο άλλο?...?

Δέν εξετάζω ποιος έκανε την εξέταση την πρώτη φορά και ποιος την δεύτερη και οι δύο είναι υπάλληλοι την ίδιας κλινικής.

Συνεπώς η όποια μέθοδος εκτίμησής τους και η εκπαίδευσή τους θα πρέπει να είναι η ίδια όπως και το νούμερο που λένε, από όποιο στόμα ή άτομο προέρχεται και άν υπάρχει μία απόκλιση να μήν υπερβαίνει πάνω απο 5-10% .

Αλλιώς πρόκειται για Lottαρία και όχι και σοβαρή εκτίμηση δότριας - consultation !!!.

Και θα πρέπει, πρακτικές και διαφορές τέτοιες να είναι καταδικαστέες απο όλους ακόμα και απο εσένα!.

Αν όμως δεν συμφωνείς με την εμπεριστατωμένη τοποθέτηση μου ως προς την πρακτική εκτίμηση δότριας του Βεκρή και μόνο , μπορείς να την υπερασπιστείς με ότι επιχειρήματα διαθέτεις...

Άν διαθέτεις


τζονι και εγω ειχα αντιπαραθεση για τις φωτο αλλα σε αυτο που λεει για τν δοτρια οταν σου λενε 2,500 και βγαζεις 5000 κατι δεν κολαει . καταταλα καλη επιτυχια αδερφε μου στην μεταμοσχευση .. μακαρι να πανε ολα καλα
 

Τζόνι

Member
τζονι και εγω ειχα αντιπαραθεση για τις φωτο αλλα σε αυτο που λεει για τν δοτρια οταν σου λενε 2,500 και βγαζεις 5000 κατι δεν κολαει . καταταλα καλη επιτυχια αδερφε μου στην μεταμοσχευση .. μακαρι να πανε ολα καλα
Λοιπόν,θα το ξαναπώ
Την πρώτη φορά που πήγα μίλησα με την υπεύθυνη ή οποία δεν είναι γιατρός ,μου έδωσε μια εκτίμηση ή οποία δεν με νοιάζει γιατί δεν ήταν ΓΙΑΤΡΟΣ!!!! γι'αυτό και την επόμενη φορά ήθελα να μιλήσω με την κοπέλα που θα μου έκανε την μμ, η οποία ήξερε πολύ καλύτερα να απαντήσει και να αναλύσει , ή πρώτη κοίταξε μόνο πίσω πλευρά της δοτριας ενώ η γιατρός κοίταξε και τα πλαϊνά κομμάτια της δοτριας γι'αυτό και εμφανίστηκαν άλλα 2500 μοσχεύματα ,ποοοοσο πιο απλά να το εξηγήσω????
 

Τζόνι

Member
Καταρχήν,

Στριπαράκος ΔΕΝ είμαι!

Σου ρίχνω μια δεκαπενταριά χρόνια ηλικιακά ,
και μια δεκαετία στην γύρα και στην έρευνα για μτχ και θεραπείες,
ενώ ήμουν και από τους πρώτους που προσπάθησα να σε βοηθήσω στο νήμα σου με τις τοποθετήσεις μου.

Δεν περιμένω να σεβαστείς τα παραπάνω ,
γιατί αν το έκανες πολύ απλά δεν θα πουλούσες ειρωνεία η απειλές

έχοντας μερικούς μόνο μήνες στο forum

ΟΜΩΣ

Από την στιγμή που δεν σε προσβάλει , ειρωνεύεται , βρίζει , εμπαίζει η απευθύνεται σε εσένα προσωπικά η τοποθέτησή μου , οφείλεις να απαντάς σε αντίστοιχο κόσμιο ύφος.

Τώρα όσον αφορά

Δεν υπάρχει κάτι ποιο σοβαρό από αυτό που είπα ,
όπου στηρίζεται στις δικές σου μαρτυρίες και σχόλια:



Και ερωτώ όμορφα και πολιτισμένα,

Είναι ηθικά και ιατρικά ορθόν να υπάρχει διπλάσια απόκλιση στην δότρια από το ένα ραντεβού στο άλλο?...?

Δέν εξετάζω ποιος έκανε την εξέταση την πρώτη φορά και ποιος την δεύτερη και οι δύο είναι υπάλληλοι την ίδιας κλινικής.

Συνεπώς η όποια μέθοδος εκτίμησής τους και η εκπαίδευσή τους θα πρέπει να είναι η ίδια όπως και το νούμερο που λένε, από όποιο στόμα ή άτομο προέρχεται και άν υπάρχει μία απόκλιση να μήν υπερβαίνει πάνω απο 5-10% .

Αλλιώς πρόκειται για Lottαρία και όχι και σοβαρή εκτίμηση δότριας - consultation !!!.

Και θα πρέπει, πρακτικές και διαφορές τέτοιες να είναι καταδικαστέες απο όλους ακόμα και απο εσένα!.

Αν όμως δεν συμφωνείς με την εμπεριστατωμένη τοποθέτηση μου ως προς την πρακτική εκτίμηση δότριας του Βεκρή και μόνο , μπορείς να την υπερασπιστείς με ότι επιχειρήματα διαθέτεις...

Άν διαθέτεις
Δεν σου άρεσε η ειρωνεία Στριπαρακο? όταν ειρωνευσαι εσύ ????
Τώρα όσον αφορά τις ηλικίες και το πόσο είσαι εδώ μην τα τονίζεις άλλο έχεις καταντήσει κουραστικός, γλώσσα έχω και εγώ και θα μιλάω όπως πρέπει όταν μου επιτίθεται κάποιος κουτοπόνηρος.
Πάμε τώρα στο αν με βοήθησες, εσύ δεν έλεγες πώς ήμουν ακατάλληλος για μμ, εσύ δεν έλεγες να μην κάνω τίποτα και να συμβιβαστώ με το καραφλιασμα???για πες τι σόι βοήθεια είναι αυτό???ααα και όλα αυτά μετά απο τότε που είπα πως έχω επαφές με την ahc ,στην αρχή πριν αναφέρω κλινικές είχες πει και σε ενα δύο μνμτα ότι μπορώ να βγάλω μερικά μοσχεύματα αλλά πρίν αναφέρω την κακιά λέξη (ahc)
Στι ξαναλέω ότι πρόβλημα έχεις να το λύσεις μαζί τους δεν με νοιάζει τι ζόρι τραβάς γι'αυτό και δεν σε ρωτάω , αλλά μην μου γαμας το νήμα γιατί το παρατάω και όλας εδώ και δεν συνεχίζω την παρουσίαση.
 
Μπλουζα