Ahc 5000 grafts 18-19/1/2018

tasos33

Well-Known Member
Tzoni το οτι σου ειχαμε πει απο την αρχη του νηματος δεν ειναι ακυρο, οντως εχεις πολυ περιορισμενη δοτρια....μολις ειδα τις φωτο σου...και θυμηθηκα την περιπτωση, πιο πιθανον ειναι να ειχε δικιο η πρωτη που σου ειπε για 2500 παρα η δευτερη για 5000. Το οτι υπηρχαν 5000 graft να βγουν δεν λεει τιποτα, μπορει να υπηρχαν και 7000, το θεμα ειναι σε τι κατασταση
θα ειναι η δοτρια, εκει ειναι το ζητημα, αν οντως εβγαλε 5000 πιθανον να εχει γινει αποψιλωσει στην κυριολεξια. Μακαρι να απεφτουμε εξω με τα τσαρουχια. Αυτο θα αρχισει να φαινεται σε κανα διμηνο.





Δεν σου άρεσε η ειρωνεία Στριπαρακο? όταν ειρωνευσαι εσύ ????
Τώρα όσον αφορά τις ηλικίες και το πόσο είσαι εδώ μην τα τονίζεις άλλο έχεις καταντήσει κουραστικός, γλώσσα έχω και εγώ και θα μιλάω όπως πρέπει όταν μου επιτίθεται κάποιος κουτοπόνηρος.
Πάμε τώρα στο αν με βοήθησες, εσύ δεν έλεγες πώς ήμουν ακατάλληλος για μμ, εσύ δεν έλεγες να μην κάνω τίποτα και να συμβιβαστώ με το καραφλιασμα???για πες τι σόι βοήθεια είναι αυτό???ααα και όλα αυτά μετά απο τότε που είπα πως έχω επαφές με την ahc ,στην αρχή πριν αναφέρω κλινικές είχες πει και σε ενα δύο μνμτα ότι μπορώ να βγάλω μερικά μοσχεύματα αλλά πρίν αναφέρω την κακιά λέξη (ahc)
Στι ξαναλέω ότι πρόβλημα έχεις να το λύσεις μαζί τους δεν με νοιάζει τι ζόρι τραβάς γι'αυτό και δεν σε ρωτάω , αλλά μην μου γαμας το νήμα γιατί το παρατάω και όλας εδώ και δεν συνεχίζω την παρουσίαση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Τζόνι

Member
Tzoni το οτι σου ειχαμε πει απο την αρχη του νηματος δεν ειναι ακυρο, οντως εχεις πολυ περιορισμενη δοτρια....μολις ειδα τις φωτο σου...και θυμηθηκα την περιπτωση, πιο πιθανον ειναι να ειχε δικιο η πρωτη που σου ειπε για 2500 παρα η δευτερη για 5000. Το οτι υπηρχαν 5000 graft να βγουν δεν λεει τιποτα, μπορει να υπηρχαν και 7000, το θεμα ειναι σε τι κατασταση
θα ειναι η δοτρια, εκει ειναι το ζητημα, αν οντως εβγαλε 5000 πιθανον να εχει γινει αποψιλωσει στην κυριολεξια. Μακαρι να απεφτουμε εξω με τα τσαρουχια. Αυτο θα αρχισει να φαινεται σε κανα διμηνο.
Ρε παιδιά ας είμαστε και λίγο σοβαροί,δε λέω οκ εκεί στην κλινική μας βλέπουν σάν ευρώ αλλά και σε όλες το ίδιο μας βλέπουν και μην μου πείτε πως στο εξωτερικό είναι αλλιώς εκεί βάζουν το πελάτη πάνω, έλεος επιχειρήσεις είναι όλες με στόχο τα λεφτά , απλά άλλοι δεν στο δείχνουν τόσο έντονα, εσείς εδώ είδατε φωτογραφίες, δηλαδή έλεος βγάλατε συμπεράσματα από φωτογραφίες, από κοντά είναι αλλιώς μην τρελαθουμε,και πάλι πλαϊνές φωτογραφίες δεν είχα στείλει
 

giannis1312

Active Member
Ρε παιδιά ας είμαστε και λίγο σοβαροί,δε λέω οκ εκεί στην κλινική μας βλέπουν σάν ευρώ αλλά και σε όλες το ίδιο μας βλέπουν και μην μου πείτε πως στο εξωτερικό είναι αλλιώς εκεί βάζουν το πελάτη πάνω, έλεος επιχειρήσεις είναι όλες με στόχο τα λεφτά , απλά άλλοι δεν στο δείχνουν τόσο έντονα, εσείς εδώ είδατε φωτογραφίες, δηλαδή έλεος βγάλατε συμπεράσματα από φωτογραφίες, από κοντά είναι αλλιώς μην τρελαθουμε,και πάλι πλαϊνές φωτογραφίες δεν είχα στείλει
καλη επιτυχια τζονι στο αποτελεσμα σου . μην χαλαμε αλλο το νημα .. σε καθε νημα της ahc γινεται πολεμος.. Ειρηνη καλο κανει.
 

tasos33

Well-Known Member
Καταρχας ασε τα ελεος και τα ελεος ,κουβεντα κανουμε, γιαυτο λεμε μαλλον, πιθανο, ισως, γιατι κανουμε μια εμπειρικη συζητηση απο φωτογραφιες. Και ειμαστε πολυ σοβαροι σε αυτα που λεμε, το υφος αλλαζει,η ουσια παραμενει ιδια. Με το ματι λοιπον δε δειχνει η δοτρια να εχει τετοια δυναμικη η αν εχει θα την εχει κανοντας εξαιρετικη διαχειρηση δοτριας κατι για το οποιο ο Βεκρης δεν φημιζεται. Απο κει και περα συντομα θα αρχισουν να διαφαινονται ολα αυτα.
 

Τζόνι

Member
Καταρχας ασε τα ελεος και τα ελεος ,κουβεντα κανουμε, γιαυτο λεμε μαλλον, πιθανο, ισως, γιατι κανουμε μια εμπειρικη συζητηση απο φωτογραφιες. Και ειμαστε πολυ σοβαροι σε αυτα που λεμε, το υφος αλλαζει,η ουσια παραμενει ιδια. Με το ματι λοιπον δε δειχνει η δοτρια να εχει τετοια δυναμικη η αν εχει θα την εχει κανοντας εξαιρετικη διαχειρηση δοτριας κατι για το οποιο ο Βεκρης δεν φημιζεται. Απο κει και περα συντομα θα αρχισουν να διαφαινονται ολα αυτα.
Καταρχάς δεν θα μου λές τι να αφήσω και τι όχι, βλέπω έχετε θέμα με την κλινική και δε με νοιάζει ειλικρινά, για το αν είστε σοβαροί κάποιοι εδώ το βλέπω, όσο για το αποτέλεσμα ο χρόνος θα το δείξει.
 

tasos33

Well-Known Member
Στην pro mm εποχη στο κοκκινο κυκλο φαινεται οτι η περιοχη εχει χαμηλη πυκνοτητα , δεν γνωριζω αν ηταν ετσι απο ανεκαθεν η εχεις καποια μορφης αραιωση τυπου retrograde η dupa, στην μετα μμ εποχη φαινεται οτι απο την περιοχη αυτη σου εχουν παρει μοσχευματα. Πιστευεις οτι ηταν safe περιοχη για αφαιρεσει graft?
 

Συνημμένα

  • IMG_20180122_112154_HDR.jpg
    IMG_20180122_112154_HDR.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 58
  • IMG_20171127_155619.jpg
    IMG_20171127_155619.jpg
    993 KB · Προβολές: 55

Τζόνι

Member
Στην pro mm εποχη στο κοκκινο κυκλο φαινεται οτι η περιοχη εχει χαμηλη πυκνοτητα , δεν γνωριζω αν ηταν ετσι απο ανεκαθεν η εχεις καποια μορφης αραιωση τυπου retrograde η dupa, στην μετα μμ εποχη φαινεται οτι απο την περιοχη αυτη σου εχουν παρει μοσχευματα. Πιστευεις οτι ηταν safe περιοχη για αφαιρεσει graft?
Με είχε ρωτήσει αν ήταν πάντα έτσι ή είχε αραίωση και εκεί και της απάντησα πώς πάντα έτσι ήταν, ποτέ δεν είχα πυκνότητα εκεί γι'αυτό και μπήκε εκεί και δεν πήρε πολλά για να είναι ομοιόμορφα σε όλα στην δοτρια, ρώτησε πρώτα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τζόνι, δεν γίνονται έτσι οι δουλειές. Το αν σε μια περιοχή πρέπει να πάρεις ή όχι προκύπτει από τριχολογικές μετρήσεις και όχι με το να ερωτάται ο υποψήφιος να πει την γνώμη του. Δεν λέω ότι θα παίξει ρόλο στην μμ σου αλλά αντιλαμβάνεσαι και εσύ ότι δεν είναι αυτός ο σωστός τρόπος.
 

Τζόνι

Member
Τζόνι, δεν γίνονται έτσι οι δουλειές. Το αν σε μια περιοχή πρέπει να πάρεις ή όχι προκύπτει από τριχολογικές μετρήσεις και όχι με το να ερωτάται ο υποψήφιος να πει την γνώμη του. Δεν λέω ότι θα παίξει ρόλο στην μμ σου αλλά αντιλαμβάνεσαι και εσύ ότι δεν είναι αυτός ο σωστός τρόπος.
CVIAL δεν με ρώτησε την γνώμη μου ,με ρώτησε αν είχα πάντα εκεί αυτή την αραίωση, κατάλαβα τι θες να πεις όμως και έχεις δίκιο, αλλά εδώ μέσα μερικοί έχουν ξεφύγει λίγο και το βλέπεις και εσύ εξάλλου, ποτέ δεν είπα ότι πήγα στην καλύτερη κλινική του κόσμου,της Ελλάδας ναι μια από τις δύο καλύτερες.Εκανα μια μμ εύχομαι να πάνε όλα καλά, αλλά μερικοί το πάνε εδώ προσωπικά με τις κλινικές και κάνουν μπαμ απο χιλιόμετρα,και το ξαναλέω δε με νοιάζουν τα προσωπικά σας,δεν είμαι Κατίνα, θέλετε να συνεχίσω την παρουσίαση αν όχι σβήνω τις φωτογραφίες και δεν ασχολούμαι άλλο , δεν κερδίζω κάτι εγώ με το να το συνεχίσω
 

giannis1312

Active Member
CVIAL δεν με ρώτησε την γνώμη μου ,με ρώτησε αν είχα πάντα εκεί αυτή την αραίωση, κατάλαβα τι θες να πεις όμως και έχεις δίκιο, αλλά εδώ μέσα μερικοί έχουν ξεφύγει λίγο και το βλέπεις και εσύ εξάλλου, ποτέ δεν είπα ότι πήγα στην καλύτερη κλινική του κόσμου,της Ελλάδας ναι μια από τις δύο καλύτερες.Εκανα μια μμ εύχομαι να πάνε όλα καλά, αλλά μερικοί το πάνε εδώ προσωπικά με τις κλινικές και κάνουν μπαμ απο χιλιόμετρα,και το ξαναλέω δε με νοιάζουν τα προσωπικά σας,δεν είμαι Κατίνα, θέλετε να συνεχίσω την παρουσίαση αν όχι σβήνω τις φωτογραφίες και δεν ασχολούμαι άλλο , δεν κερδίζω κάτι εγώ με το να το συνεχίσω
Συνεχιζεις και απλα δεν δινεις βαση. αυτο εκανα και θα κανω και εγω. υπαρχει ενα μενος προς την ahc αληθεια ειναι αυτο αλλα δεν μας ενδιαφερει μεροκοματο δεν βγαζουμε χααχ. καλο ειναι να την συνεχισεις για να βοηθησεις αλλους που ειναι στην ιδια κατασταση με εσενα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φυσικά και όλοι σου ευχόμαστε να πας καλά και να συνεχίσεις την παρουσίαση. Απλά να ξέρεις ότι δεν υπάρχει κάτι προσωπικό σε αυτές τις συζητήσεις. Ακόμα και αν κάποιος εκφράζει έντονη κριτική για την κλινική δεν σημαίνει ότι επιτίθεται σε σένα οπότε δεν χρειάζεται να ανεβάζουμε τους τόνους. Η κλινική έκανε την δουλειά της, πληρώθηκε. Εσύ έκανες την μμ σου και περιμένεις το αποτέλεσμα. Στο φόρουμ κρίνουμε (έστω και υπερβολικά μερικές φορές), λαθάκια, παραλείψεις έτσι ώστε να προφυλάσουμε τους επόμενους και να βελτιώνεται το επίπεδο. Σε διαβεβαιώνω (έχοντας γνώση λόγου) ότι τίποτα προσωπικό με τις κλινικές δεν υπάρχει, κόντρες μεταξύ μελών (λόγω οπαδισμού) ναι έχουν υπάρξει και θα συνεχίσουν να υπάρχουν. Είναι θέμα τρόπου σκέψης.

Τώρα για αυτό που μου απάντησες. Ακόμα και αν είχες πάντα αυτή την αραίωση εκεί, οι αποφάσεις δεν παίρνονται με βάση την απάντηση που έδωσες εκείνη τη στιγμή. Για αυτό γίνεται και το consultation την προηγούμενη ή και την ημέρα πριν την μμ, χαράσονται οι περιοχές της δότριας, μετρούνται οι πυκνότητες της κάθε περιοχής καθώς και τα εμβαδά και αποφασίζει ο γιατρός (και όχι η νοσηλεύτρια) πόσα θα πάρει η νοσηλεύτρια και από που με βάση το γενικότερο πλάνο.

Αυτό που έχει διαπιστωθεί στην κλινική του Β., όχι μόνο στην περιπτωσή σου αλλά και σε άλλους, είναι ότι δεν υπάρχει πλάνο, ο γιατρός έχει (μάλλον) διακοσμητικό ρόλο και στην ουσία για τα πάντα αποφασίζουν οι νοσηλεύτριες. Αν γίνεται έτσι, παρόλο που δεν είμαι κατά της χρήσης νοσηλευτριών στις μμ, νομίζω ότι το πράγμα έχει ξεφύγει. Οκ, με την φύτρωση το έχουν αλλά οι μμ δεν είναι μόνο φύτρωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Τζόνι

Member
Η νοσηλεύτρια το μόνο που έκανε ήταν να βοηθάει την γιατρό, εξαγωγή ενέσεις και τοποθέτηση τα έκανε όλα η γιατρός.τελος πάντων το σταματάμε εδώ το θέμα γιατί άκρη δε βγαίνει,δε θα κάτσω να σκάσω και δε ασχολούμαι άλλο
 

vag25

Well-Known Member
H αληθεια είναι καπου στην μεση.
1.Φυσικα και φαινεται οτι η κριτικη ειναι σωστη απο διαφορα μελη και πιστευω οτι και οι κλινικες το θελουν αυτο.
2.Υπαρχει ενα μενος που εκφραζεται με υφος και ειρωνια για Ελληνικες κλινικες και καπου εκει αναποφευκτα θα χαλασει το κλιμα.
3. Συνηθως τα καινουρια μελη αντιμετωπιζονται ασχημα επειδη τυχαινει να μην ''ξερουν''.

Αν υπηρχε σκετη κριτικη χωρις υποτιμηση και ειρωνια για το που βρισκονται οι ελληνικες κλινικες σημερα, δεν θα μιλαγε κανεις.
Και αν τα καινουρια μελη αντιμετωπιζονταν με το σεβασμο που πρεπει να αντιμετωπιστει ενας αγχαριος, τοτε δεν θα ανοιγε μυτη στο φορουμ.
 

John1924

Active Member
Tζόνι η AHC δεν εχει γιατρους αλλά γιατρο, τον εξής ένα (Βεκρής). Ολες οι άλλες γυναικες ειναι νοσηλευτριες με ειδικευση (πρακτική) στη μμ. Οσο για τα υπολοιπα, έχουν χιλιοειπωθει και το να αμφισβητούνται καταντάει κουραστικό. Στη συγκεκριμένη κλινική ΔΕΝ γινεται προεπεμβατικά consultation (το να γινεται αναλυση του consultation στην AHC ειναι ανεκδοτο), ΔΕΝ γινεται πλανο, ΔΕΝ γίνεται σχεδιασμός. Ολα γινονται "στο ποδι" λίγο πριν ξεκινησει η επέμβαση και αφου πλέον δεν υπάρχει η δυνατότητα υπαναχώρησης. Παρά ταυτα, τα αποτελέσματα της κλινικής δειχνουν ότι οι νοσηλευτριες διαθέτουν skills και παρουσιαζει συνεχως υψηλά ποσοστά φύτρωσης, με συνεχόμενα βελτιούμενα αποτελέσματα. Και φυσικά με υψηλότατο value for money.
Καλο ειναι να πέσουν οι τόνοι και να συνεχιστει η παρουσιαση. Καθε παρουσιαση ειναι πολυτιμη και προσφερει στη γνωστικη βαση του φόρουμ, εμπλουτίζοντάς την. Βέβαια κανένας δεν ειναι υποχρεωμένος να παρουσιαζει τη μμ του και αν, αγαπητε Τζονι, αισθάνεσαι προσβεβλημμένος ή θιγμένος καλό θα ηταν να τη διεκοπτες αντί να μπαίναμε πάλι στον κυκεώνα των αντιπαραθεσεων και των εκατέρωθεν ύβρεων και προσβολών. Φιλικά
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν υπηρχε σκετη κριτικη χωρις υποτιμηση και ειρωνια για το που βρισκονται οι ελληνικες κλινικες σημερα, δεν θα μιλαγε κανεις.
Και αν τα καινουρια μελη αντιμετωπιζονταν με το σεβασμο που πρεπει να αντιμετωπιστει ενας αγχαριος, τοτε δεν θα ανοιγε μυτη στο φορουμ.

Για την δεύτερη πρόταση θα συμφωνήσω. Για την πρώτη όμως ακόμα και αν υπάρχει υποτίμηση και ειρωνία (που δεν θα έπρεπε αλλά ο καθένας έχει ένα στυλ έκφρασης) δεν αντιλαμβάνομαι γιατί τα νέα μέλη που έχουν κάνει μμ εκεί το παίρνουν βαριά και παρεξηγούνται? Απλοί πελάτες είναι.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εχει ενδιαφερον η περιπτωση σου τζονι. Αν δεν κανω λαθος ειναι με τα περισσοτερα μοσχευματα στην ahc.

Η κριτικη ειναι χρησιμη και πρεπει να υπαρχει χωρις επιθετικοτητα προς τα μελη.
Καλη επιτυχια και μην σκατε γενικα.
Τζονι συνεχισε να δουμε το τελικο αποτελεσμα.
 

Τζόνι

Member
Είπα δεν το συνεχίζουμε άλλο το θέμα έληξε,αν κάποιος θέλει ας ανοίξει δικό του νήμα και ας το συνεχίσει εκεί κακός δε γίνομαι άλλο, παρακαλώ τα επόμενα μνμ ας είναι επί του θέματος.
 

vag25

Well-Known Member
Για την δεύτερη πρόταση θα συμφωνήσω. Για την πρώτη όμως ακόμα και αν υπάρχει υποτίμηση και ειρωνία (που δεν θα έπρεπε αλλά ο καθένας έχει ένα στυλ έκφρασης) δεν αντιλαμβάνομαι γιατί τα νέα μέλη που έχουν κάνει μμ εκεί το παίρνουν βαριά και παρεξηγούνται? Απλοί πελάτες είναι.

Ισχυει οτι δεν υπαρχει λογος να παρεξηγουνται γιατι η ειρωνια δεν παει σε αυτους.
Σε ενα ομως κλιμα ειρωνιας, ασυνειδητα νιωθουμε πολλες φορες οτι την δεχομαστε εμεις.
Θελω να πω οτι το κλιμα ειρωνιας ακομα και αν πραγματι(που πραγματι) δεν στοχευει τα μελη(οταν δεχεται τα πυρα η κλινικη) δημιουργει ενα περιβαλλον ''εντασης''. Αυτο το περιβαλλον εντασης ερεθιζει αν θες αναποφευκτα καποια μελη και στην πραξη φαινεται οτι οδηγει σε διαπληκτισμους.

Η αποψη μου ειναι οτι ειναι καλο να εχουμε:
Αυστηροτατη κριτικη χωρις να χαριζεται κανεις και πουθενα, αλλα χωρις ειρωνια για κλινικες.

Εσυ λειτουργεις ακριβως οπως θα επρεπε. Πολυ αυστηρη κριτικη(ουτε καρφιτσα δεν αφηνεις να πεσει) αλλα χωρις χλευασμο. Για αυτο και δεν εχεις ξεκινησει καποιον τετοιο διαπληκτισμο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John1924

Active Member
Για την δεύτερη πρόταση θα συμφωνήσω. Για την πρώτη όμως ακόμα και αν υπάρχει υποτίμηση και ειρωνία (που δεν θα έπρεπε αλλά ο καθένας έχει ένα στυλ έκφρασης) δεν αντιλαμβάνομαι γιατί τα νέα μέλη που έχουν κάνει μμ εκεί το παίρνουν βαριά και παρεξηγούνται? Απλοί πελάτες είναι.
Ειναι απολυτα κατανοητό. Οταν κάνεις μια επιλογή και καποιος ειρωνευεται, υβριζει κλπ. την επιλογή σου αυτή, εμμέσως πλην σαφώς ειρωνευεται κι εσενα. Αυτονοητο ειναι. Εξαιρουνται φυσικά οι περιπτωσεις ατομων που (για προφανεις λόγους) έχουν λάβει θέση υπερασπισης και προωθησης συγκεκριμένων κλινικών.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οταν κάνεις μια επιλογή και καποιος ειρωνευεται, υβριζει κλπ. την επιλογή σου αυτή, εμμέσως πλην σαφώς ειρωνευεται κι εσενα

Κατανοητό είναι. Έχοντας διαβάσει τα περισσότερα νήματα θεωρώ ότι το "εμμέσως πλην σαφώς ειρωνεύεται κι εσένα" ισχύει σε λίγες περιπτώσεις. Τις περισσότερες φορές οφείλεται στον εμπρηστικό τρόπο γραφής και έκφρασης των μελών από την μια και στην λανθασμένη ανάγκη υπεράσπισης της κλινικής με πολλές υπερβολές από την άλλη.
 
Μπλουζα