Ahc 5000 grafts 18-19/1/2018

Stripar

Established Member
Δεν σου άρεσε η ειρωνεία Στριπαρακο? όταν ειρωνευσαι εσύ ????

Τώρα όσον αφορά τις ηλικίες και το πόσο είσαι εδώ μην τα τονίζεις άλλο έχεις καταντήσει κουραστικός, γλώσσα έχω και εγώ και θα μιλάω όπως πρέπει όταν μου επιτίθεται κάποιος κουτοπόνηρος.
Πάμε τώρα στο αν με βοήθησες, εσύ δεν έλεγες πώς ήμουν ακατάλληλος για μμ, εσύ δεν έλεγες να μην κάνω τίποτα και να συμβιβαστώ με το καραφλιασμα???για πες τι σόι βοήθεια είναι αυτό???ααα και όλα αυτά μετά απο τότε που είπα πως έχω επαφές με την ahc ,στην αρχή πριν αναφέρω κλινικές είχες πει και σε ενα δύο μνμτα ότι μπορώ να βγάλω μερικά μοσχεύματα αλλά πρίν αναφέρω την κακιά λέξη (ahc)
Στι ξαναλέω ότι πρόβλημα έχεις να το λύσεις μαζί τους δεν με νοιάζει τι ζόρι τραβάς γι'αυτό και δεν σε ρωτάω , αλλά μην μου γαμας το νήμα γιατί το παρατάω και όλας εδώ και δεν συνεχίζω την παρουσίαση.

Καταρχήν ,
δέν σε ειρωνεύτηκα ποτέ ούτε και σου επιτέθηκα οποιαδήποτε στιγμή.

Το μόνο που έκανα ήταν να ασκήσω μια δίκαια κριτική στην κλινική όσον αφορά τον τρόπο υπολογισμού της δότριας που κάνει.

Όταν στο πρώτο ραντεβού σου λένε ότι η δότριά σου μπορεί να βγάλει 2500g
και κατόπιν σου βγάζουν 5000g είναι εύλογο να απορεί κάποιος για το επίπεδο των συμβουλευτικών ραντεβού που κάνουν.

Στο νήμα σου ,
τόσο εγώ όσο και πολλά άλλα μέλη έσπευσαν να σου πούν αυτό που σου είπαν και απο την κλινική στο πρώτο ραντεβού
(που και εγώ το θεωρώ ποιο αξιόπιστο) ότι η δότριά σου είναι περιορισμένη.

Ακόμα και αυτό (το να σου πεί κάποιος να σταθμίσεις τα δεδομένα) είναι και αυτό μία βοήθεια ,
αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι τείνουν να αρέσκονται σε αυτά που θέλουν να ακούσουν.

Κάποιοι , ακόμα και εσύ, θεωρείς ότι έχω κάτι με την ΑΗC.
Κριτική ασκώ σε όλες τις κλινικές , DHI , B.K , HDC , Γκούρα ,Γεωργίου , σε όλες !.
Είναι όλα καταγεγραμμένα στο forum ,
σε διάσπαρτα αλλά και ειδικά νήματα και κυρίως κάθε κριτική έχει στοιχειοθετηθεί και είναι απολύτως τεκμηριωμένη!.

Κανείς δέν έχει βγεί ποτέ να πεί ότι έχω γράψει ανακρίβειες.

Οι μόνοι που ενοχλούνται κατά καιρούς ,
είναι συνήθως όσοι εθελοτυφλούν και δέν μπορούν να αναγνωρίσουν την αξία της κριτικής.

Κατά κύριο λόγο συγκεκριμένοι ασθενείς (όχι όλοι) της εν λόγω εταιρείας που έχουν "ταυτιστεί" για χ,ψ λόγους.

ΌΜΩΣ

Επειδή βλέπω ότι δέν μπορείς να αναγνωρίσεις την αξία των κακώς γενομένων της AHC ,
και κυρίως χωρίς να σου επιτίθεται κανένας λεκτικά ή προσωπικά ,
εσύ συνεχίζεις να γίνεσαι δυσάρεστος , ειρωνικός και να επιτίθεσαι όχι μόνο σε εμένα αλλά και σε άλλους :

Καταρχας ασε τα ελεος και τα ελεος ,κουβεντα κανουμε, γιαυτο λεμε μαλλον, πιθανο, ισως, γιατι κανουμε μια εμπειρικη συζητηση απο φωτογραφιες. Και ειμαστε πολυ σοβαροι σε αυτα που λεμε, το υφος αλλαζει,η ουσια παραμενει ιδια. Με το ματι λοιπον δε δειχνει η δοτρια να εχει τετοια δυναμικη η αν εχει θα την εχει κανοντας εξαιρετικη διαχειρηση δοτριας κατι για το οποιο ο Βεκρης δεν φημιζεται. Απο κει και περα συντομα θα αρχισουν να διαφαινονται ολα αυτα.
Καταρχάς δεν θα μου λές τι να αφήσω και τι όχι, βλέπω έχετε θέμα με την κλινική και δε με νοιάζει ειλικρινά, για το αν είστε σοβαροί κάποιοι εδώ το βλέπω, όσο για το αποτέλεσμα ο χρόνος θα το δείξει.

Γιατί ?...

Για να δικαιολογήσεις , αδικαιολόγητες πρακτικές και καταστάσεις χωρίς καμία επιχειρηματολογία ,
απλά ασκώντας τσαμπουκά και απειλές ενώ,
τόσο τώρα όσο και στο σύντομο παρελθόν αγνοείς-αγνοούσες τις βασικές αρχές στο τομέα των μτχ

Και εδώ κουμπώνει το λαϊκό ρητό:

ΕΚΑΝΕ Η ΜΥΓΑ ΚΩΛΟ ΚΑΙ ΕΧΕΣΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟ !!!

Υ.Γ: H υπομονή έχει και τα όριά της...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Τζόνι

Member
Καταρχήν ,
δέν σε ειρωνεύτηκα ποτέ ούτε και σου επιτέθηκα οποιαδήποτε στιγμή.

Το μόνο που έκανα ήταν να ασκήσω μια δίκαια κριτική στην κλινική όσον αφορά τον τρόπο υπολογισμού της δότριας που κάνει.

Όταν στο πρώτο ραντεβού σου λένε ότι η δότριά σου μπορεί να βγάλει 2500g
και κατόπιν σου βγάζουν 5000g είναι εύλογο να απορεί κάποιος για το επίπεδο των συμβουλευτικών ραντεβού που κάνουν.

Στο νήμα σου ,
τόσο εγώ όσο και πολλά άλλα μέλη έσπευσαν να σου πούν αυτό που σου είπαν και απο την κλινική στο πρώτο ραντεβού
(που και εγώ το θεωρώ ποιο αξιόπιστο) ότι η δότριά σου είναι περιορισμένη.

Ακόμα και αυτό (το να σου πεί κάποιος να σταθμίσεις τα δεδομένα) είναι και αυτό μία βοήθεια ,
αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι τείνουν να αρέσκονται σε αυτά που θέλουν να ακούσουν.

Κάποιοι , ακόμα και εσύ, θεωρείς ότι έχω κάτι με την ΑΗC.
Κριτική ασκώ σε όλες τις κλινικές , DHI , B.K , HDC , Γκούρα ,Γεωργίου , σε όλες !.
Είναι όλα καταγεγραμμένα στο forum ,
σε διάσπαρτα αλλά και ειδικά νήματα και κυρίως κάθε κριτική έχει στοιχειοθετηθεί και είναι απολύτως τεκμηριωμένη!.

Κανείς δέν έχει βγεί ποτέ να πεί ότι έχω γράψει ανακρίβειες.

Οι μόνοι που ενοχλούνται κατά καιρούς ,
είναι συνήθως όσοι εθελοτυφλούν και δέν μπορούν να αναγνωρίσουν την αξία της κριτικής.

Κατά κύριο λόγο συγκεκριμένοι ασθενείς (όχι όλοι) της εν λόγω εταιρείας που έχουν "ταυτιστεί" για χ,ψ λόγους.

ΌΜΩΣ

Επειδή βλέπω ότι δέν μπορείς να αναγνωρίσεις την αξία των κακώς γενομένων της AHC ,
και κυρίως χωρίς να σου επιτίθεται κανένας λεκτικά ή προσωπικά ,
εσύ συνεχίζεις να γίνεσαι δυσάρεστος , ειρωνικός και να επιτίθεσαι όχι μόνο σε εμένα αλλά και σε άλλους :




Γιατί ?...

Για να δικαιολογήσεις , αδικαιολόγητες πρακτικές και καταστάσεις χωρίς καμία επιχειρηματολογία ,
απλά ασκώντας τσαμπουκά και απειλές ενώ,
τόσο τώρα όσο και στο σύντομο παρελθόν αγνοείς-αγνοούσες τις βασικές αρχές στο τομέα των μτχ

Και εδώ κουμπώνει το λαϊκό ρητό:

ΕΚΑΝΕ Η ΜΥΓΑ ΚΩΛΟ ΚΑΙ ΕΧΕΣΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟ !!!

Υ.Γ: H υπομονή έχει και τα όριά της...
Τι έκανε η μύγα???
Ρε φίλε μήπως έχεις πρόβλημα γενικά??? νομίζεις πως επειδή είσαι πιο πολύ καιρό στο φόρουμ σε κάνει αυτόματα και ανώτερο μου?στο στρατό είμαστε??? ακόμα και εκεί αυτά είναι καραγκιοζιλικια , είπες τις κουτοπονιριες περί μαγικών ραβδιων και τέλος , έχεις να πεις κάτι ουσιώδες πέρα από το να χλευάζεις την κλινική??που στην τελική φτιάξε σου είπα ένα ξεχωριστό νήμα όπως και στο παρελθόν και ξεκίνα εκεί να λες ότι θες , πολύ που με νοιάζει τι θα πεις , όχι όμως εδώ στο δικό μου νήμα.πολυ σοβαρά έχεις πάρει γενικά την<θέση>σου εδώ μέσα χαλάρωσε μαν δε βρίσκεσαι στο στρατό σου ξαναλέω
 

twilight

Member
H αληθεια είναι καπου στην μεση.
1.Φυσικα και φαινεται οτι η κριτικη ειναι σωστη απο διαφορα μελη και πιστευω οτι και οι κλινικες το θελουν αυτο.
2.Υπαρχει ενα μενος που εκφραζεται με υφος και ειρωνια για Ελληνικες κλινικες και καπου εκει αναποφευκτα θα χαλασει το κλιμα.
3. Συνηθως τα καινουρια μελη αντιμετωπιζονται ασχημα επειδη τυχαινει να μην ''ξερουν''.

Αν υπηρχε σκετη κριτικη χωρις υποτιμηση και ειρωνια για το που βρισκονται οι ελληνικες κλινικες σημερα, δεν θα μιλαγε κανεις.
Και αν τα καινουρια μελη αντιμετωπιζονταν με το σεβασμο που πρεπει να αντιμετωπιστει ενας αγχαριος, τοτε δεν θα ανοιγε μυτη στο φορουμ.
Επι του παρόντος
1)απόλυτα σωστό
2)εχουνε σωθεί ομως και παρά πολλά μέλη έτσι. Ο στρογγυλός τρόπος γραφής ειναι εύκολος αλλά περνάει κάποιες φορές και απαρατιριτος
3)ισχύει

Στην συγκεκριμένη περίπτωση ομως το νέο μέλος βοηθήθηκε από πολλούς ουδέποτε ειρωνεύτηκε από κανέναν
Ενώ όταν ασκήθηκε κριτική στην κλινική το νέο μέλος ειρωνεύτηκε και επιτέθηκε πρώτο προσπαθώντας να δικαιολογήσει την κλινική του.
Οπότε όπως τα θα πρέπει να αντιμετωπίζουμε τα νέα μέλη με σεβασμό , τα ίδια νέα μέλη θα πρέπει να αντιμετωπίζουν με τον ανάλογο σεβασμό και τα παλιά.
Γιατι αν ο νέος δεν σεβαστεί τον παλιό γιατι ο παλιός να σεβαστεί τον νέο?

Και μιλάω σαν νέο μέλος βεβαιως
Όπου παρακολουθώντας από την αρχή την διαμάχη ο τζονι επιτίθεστε κ ειρωνεύεστε τον στριπαρ και όχι το αντίθετο.
(Αν εξαιρέσει κάνεις την μύγα)

Συνεπώς και εμείς τα νέα μέλη τα ζητάει ο κωλος μας πολλές φορές.
ακόμα και αν υπάρχει υποτίμηση και ειρωνία (που δεν θα έπρεπε αλλά ο καθένας έχει ένα στυλ έκφρασης) δεν αντιλαμβάνομαι γιατί τα νέα μέλη που έχουν κάνει μμ εκεί το παίρνουν βαριά και παρεξηγούνται? Απλοί πελάτες είναι.
Ελα μου ντε !!!
Εχουμε φάει δυο σελίδες επειδή ο Τζονι δεν μπορεί να αναγνωρίσει το λάθος της κλινικης , παρεξηγείτε ανεφ λόγου και επιτίθετε ανεφ τεκμηρίου

Απλοί πελάτες είμαστε , κανονικά με την κλινική πρέπει να τρογομασταν και όχι αναμεταξυ μας


:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

Τζόνι

Member
Λοιπόν παλιοί και νέοι του φόρουμ , σβήνω φωτογραφίες σταματάω παρουσίαση και όλα καλά, γιατί άμα συνεχίσω θα αρχίσω να βρίζω άσχημα μέχρι να με μπλοκάρει κάποιος απο τους υπεύθυνους του φόρουμ, όχι τίποτα άλλο μερικοί δεν μπήκαν στο κόπο να διαβάσουν ολο το νήμα και εκφέρουν άποψη, διάβασε πρώτα όλα όσα ειπώθηκαν και μετά μίλα . αυτά απο μένα καλή συνέχεια.
 

twilight

Member
Λοιπόν παλιοί και νέοι του φόρουμ , σβήνω φωτογραφίες σταματάω παρουσίαση και όλα καλά, γιατί άμα συνεχίσω θα αρχίσω να βρίζω άσχημα μέχρι να με μπλοκάρει κάποιος απο τους υπεύθυνους του φόρουμ, όχι τίποτα άλλο μερικοί δεν μπήκαν στο κόπο να διαβάσουν ολο το νήμα και εκφέρουν άποψη, διάβασε πρώτα όλα όσα ειπώθηκαν και μετά μίλα . αυτά απο μένα καλή συνέχεια.

Αν απευθύνεσαι σε εμένα Τζονι , το διάβασα ολο από την αρχή!δεν γράφω στο κουτουρού!
Αλλά θα αρχισεις να βρίζεις;;;;
Μήπως γίνεσαι λίγο ως πολύ επιθετικός ανεφ λόγου και αιτίας;
Δεν μπορούμε να μιλήσουμε απλά και ωραία;
 

Τζόνι

Member
Παρακαλώ όσοι έχετε να ανεβάσει φωτογραφίες μου ως παράδειγμα να τις σβήσουν όπως έκανα και εγώ, ευχαριστώ
 

twilight

Member
ξεροκεφαλιά λέγετε αυτό!
Θα σβήσεις και το νήμα η θα επανέλθεις όταν ηρεμήσεις ; Όχι τίποτα άλλο αλλά εχει ενδιαφέρον η περίπτωση σου

Ο νέος
 

minoxidilis

Active Member
Τα αποτελεσματα θα δειξουν την δουλεια που εκανε η κλινικη τι χαλιεστε ρε μαγκες και αγχωνεστε,οπως ειπε και ο τζονι ολες οι κλινικες κοιτανε να σε μασησουν,απλα αλλοι ειναι επαγγελματιες αλλοι κατσαπλιαδες,τα αποτελεσματα θα μιλησουν γιατι η φασαρια
 

felaini

Active Member
Συνεχισε ρε τζονι την παρουσιαση.. οτι εγινε εγινε δεν μπορει ν αλλαξει κατι οτι κ αν σου γραφουν εδω.. ειναι ενδιαφερον η περιπτωση σου γιατι σου εχουν βαλει(απ οτι λες ετσι) πολλα γραφτς 5000! Να βλεπουμε πορεια δοτριας κ συνολικο..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μην τρελενεσαι ρε τζονι... πανω κατω το ιδιο πέσιμο γινεται σε οποιοδήποτε «τολμάει» να κανει μεταμόσχευση εκει η εκει που πηγα εγω κ παει λεγοντας ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Τζόνις τα λέει Τζόνις θυμώνει, μου φαίνεται προκατάληψη σε έχει πιάσει μη γράψουμε τίποτα. Χαλάρωσε λιγακι
 

Tsek

Well-Known Member
Πρέπει να ανακαλυφθεί καινούργια μονάδα μέτρησης για το κόμπλεξ ορισμένων.
Ο άνθρωπος κουβαλάει το άγχος των πρώτων ημερών της μεταμοσχευσης και αμέσως ψάχνουν να βρουν που θα πατήσουν για να πουν ξανά τα ίδια και τα ίδια. Τα είπατε βρε παιδιά και τα λέτε κάθε φορά με τετοιο τρόπο που καταφέρνετε και σπέρνετε τον τρόμο σε ολους. Δεν ξέρω αν φτιάχνεστε απο αυτό, τι να πω.
Ευτυχως που κάποια μέλη παρά το bulling που υφίστανται, γράφουν και υπάρχει feed back απο την κλινική. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.
 

Stripar

Established Member
Αλίμονο !

Για την εκτίμηση δότριας,
της διευθύντριας της κλινικής και την υπερδιπλάσια απόκλιση έπειτα,
απο 2500 σε 5000 g και την παντελή
"έστω" έλλειψη συνεννοησης μεταξύ τους (ώστε να πούνε το ίδιο νούμερο)...ούτε κουβέντα!

Όσον αφορά την "ιντριγκα" εσείς οι ίδιοι την καλιεργείτε ,
γιατί πολύ απλά δέν μπορείτε να απαντήσετε με επιχειρήματα στην κριτική,
σε κόσμιο ύφος και επί του θέματος και το ρίχνετε αλλού π.χ Bulling ,
και βέβαια χωρις απαραίτητα να ισχύει...

Γύρο , γύρο όλοι και στη μέση ο "Μανώλης" , που λέει και ο λαός!.
 

tasos33

Well-Known Member
Σε αυτό το νήμα πραγματικά γράφονται ποστ άνευ λόγου, ειναι ίσως είναι το μοναδικό νήμα της ahc που δεν έχει ειπωθεί κάτι κακό αλλά μόνο κάποιες ευλογες παρατηρήσεις σε ήπιο βαθμό άνευ ξεφωνηματων
 

koumparos

Well-Known Member
Τζονι να συνεχισεις να ενημερωνεις ,θα βοηθησεις πολυ κοσμο.Δεν σε εβρισε ουτε σε προσβαλε απλα μιλησε αυστηρα για την λαθος αρχικη διαγνωση της δοτριας.Εχουμε τονισει αρκετες φορες τα αρνητικα της κλινικης και ενα απο αυτα ειναι τα ελλειπή consultations.Αν το δεις ατομικα σε καταλαβαινω που θιχτηκες αλλα δεστο συνολικα οτι πρεπει η κλινικη να βελτιωθει για το καλο πολλων παιδιων που λογο χαμηλου μπατζετ θα πανε εκει.Αυστηρη κριτικη κανουμε σε ολλες τις κλινικες διοτι δεν εχουμε κανενα συμφερον απο αυτες και κοιταμε μονο την τσεπη μας και το καλυτερο για εμας.Αν δεις και αλλες μεταμοσχευσεις εχουμε κανει πολυ αυστηρη κριτικη και σε αλλες κλινικες της κυπρου και μαλιστα προσφατα.Δεν το κανουμε για να προσβαλουμε το μελος αλλα με το τροπο μας να βελτιωσουν τις υπηρεσιες τους και πριν αλλα και μετα την μμ.Διαβασε τα θεματα της hdc τι εχει ειπωθει για αστοχιες σε consultation αλλα και για τραγικα αποτελεσματα λογο ελειπους ενημερωσης και διαγνωσης.Και μιλαμε για μια κλινικη που απο πλευρας αποτελεσματων σε βαθος χρονων ειναι 1-2 σκαλια ποιο κατω απο τους κορυφαιους.
 

tasos33

Well-Known Member
Σωστος
Τζονι να συνεχισεις να ενημερωνεις ,θα βοηθησεις πολυ κοσμο.Δεν σε εβρισε ουτε σε προσβαλε απλα μιλησε αυστηρα για την λαθος αρχικη διαγνωση της δοτριας.Εχουμε τονισει αρκετες φορες τα αρνητικα της κλινικης και ενα απο αυτα ειναι τα ελλειπή consultations.Αν το δεις ατομικα σε καταλαβαινω που θιχτηκες αλλα δεστο συνολικα οτι πρεπει η κλινικη να βελτιωθει για το καλο πολλων παιδιων που λογο χαμηλου μπατζετ θα πανε εκει.Αυστηρη κριτικη κανουμε σε ολλες τις κλινικες διοτι δεν εχουμε κανενα συμφερον απο αυτες και κοιταμε μονο την τσεπη μας και το καλυτερο για εμας.Αν δεις και αλλες μεταμοσχευσεις εχουμε κανει πολυ αυστηρη κριτικη και σε αλλες κλινικες της κυπρου και μαλιστα προσφατα.Δεν το κανουμε για να προσβαλουμε το μελος αλλα με το τροπο μας να βελτιωσουν τις υπηρεσιες τους και πριν αλλα και μετα την μμ.Διαβασε τα θεματα της hdc τι εχει ειπωθει για αστοχιες σε consultation αλλα και για τραγικα αποτελεσματα λογο ελειπους ενημερωσης και διαγνωσης.Και μιλαμε για μια κλινικη που απο πλευρας αποτελεσματων σε βαθος χρονων ειναι 1-2 σκαλια ποιο κατω απο τους κορυφαιους.
 

Stripar

Established Member
Κριτική @koumparos
και αυστηρότατη μάλιστα έχει ασκηθεί παντού.

Απο την μεριά μου τουλάχιστον,
στην B.K πρόσφατα , στον Γεωργίου πρίν 2 χρόνια όπου οι παλιοί θα θυμούνται τους ομηρικούς καυγάδες μου με τον Βαγγέλη για τα τότε περιστατικά, στην DHI και AHC κατά εξακολούθηση , στην HDC και ειδικά για την περίπτωση του Salonikiou αλλά και για άλλα θέματα όπως σχεδιασμού και λαθών στα Consultation ενώ δέν την έχει γλυτώσει ούτε ο Erdogan στο παρελθόν ο Rahal , ακόμα και ο Loretzo (όπου και σε αυτό το νήμα σε κόσμιο ύφος είχα αντίθετη άποψη απο τον Cvial για την λήψη συμπληρωμάτων).

H διαφορές είναι απλά δύο:

α) όσο καλύτερη είναι μία κλινική-γιατρός τόσο λιγότερη κριτική δέχεται ,
δεδομένου ότι τα προτώκολλά της, μεθόδοι της και φυσικά τα αποτελέσματά της , δέν δέχονται περαιτέρω ,
ενώ
εύλογο είναι οι μέτριες ή οι κακές κλινικές να δέχονται παραπάνω
προκειμένου να φτάσουν και να σηκώσουν το επίπεδό τους αντίστοιχα.
Κάποιες τα έχουν καταφέρει ,κάποιες προσπαθούν, κάποιες αδιαφορούν.

Σημασία έχει όμως,
ότι οι κλινικές παρακολουθούν το forum , συνεπώς και τις κριτικές και έτσι
έχουν γίνει σημαντικά βήματα προόδου τόσο στις τεχνικές και αποτελέσματα όσο και στην τιμολογιακή πολιτική τους ώς προς τα μέλη.

Οι παλιοί χρήστες - μέλη σίγουρα θα θυμούνται τα όσα περιγράφω και την πρόοδο που τους έχει υποχρεώσει το forum και τα μέλλη του να κάνουν!.

β) Οι ασθενείς των εκάστοτε κλινικών και ιδίως της συγκεκριμένης ,
έχουν "μικρή μνήμη" δεδομένου ότι η κλινική του Βεκρή είναι 2 ετών και κάτι , συνεπώς και τα μέλη της "ΝΕΑ",
και λέω νέα με την καλή έννοια , συνεπώς δέν είχαν τον χρόνο ή δέν ήθελαν και να αφιερώσουν τον χρόνο για να εντρυφίσουν στα ενδώτερα και τα παλιά νήματα του forum και να σχηματίσουν εικόνα για κλινικές και μέλη.

Εχουμε αναφερθεί πολλάκις για το συναισθηματικό δέσιμο που υπάρχει απο τους ασθενείς προς τις κλινικές , και όσο ποιο νέο ή λιγότερο διαβασμένο είναι το μέλλος τόσο εύκολο είναι να γίνει αυτό και έπειτα να αποrρίπτει την οποιαδίποτε κριτκή ακόμα και την ποιο εποικοδομητική και να το εκλαμβάνει σάν προσωπική επίθεση , ειρωνία ή οτιδήποτε άλλο.
Η παιδεία , μόρφωση και το κοινωνικό του status επίσης επειρεάζει ώς ένα βαθμό.

Τα αστείο είναι ότι τα μέλλη αυτά "διασκεδάζουν" την κριτική όταν γίνεται προς τρίτες κλινικές ή άλλα μέλη ,
όταν όμως ακουμπάει την δική τους γίνονται μονάφθαλμοι!.

Και είναι κρίμα ,
άν σκεφτεί κανείς ότι πολλοί απο αυτούς ευνοήθηκαν απο τις κριτικές ετών
και απο την ανιδιοτελή προσφορά πολλών μελλών που ξημεροβραδιάζονται εδώ μέσα για να γράφουν και να προσφέρουν χρόνια τώρα,
έτσι ώστε άλλοι να τα βρήσκουν έτοιμα και βολικά...

Γιατί κακά τα ψέματα τα νέα μέλη ,
πατάνε στην γνώση που έχει μεταφέρει το forum,
δηλ. τα μέλλη που το απαρτίζουν και ιδίως τα παλιά
(άν και η προσφορά του κάθενός δέν μετράει με την παλαιότητα , αλλά με το τί πραγματικά προσφέρει)
για να βρούνε καθοδήγηση και να λύσουν το πρόβλημά τους...

Καλό είναι λοιπόν να σταματήσουν "κάποιοι" να γκρινιάζουν για στοιχειοθεημένες επιθέσεις ,
να διαβάσουν καλύτερα το forum και να επιζητάνε την κριτική γιατί μόνο έτσι θα βελτιωθεί ο Ελληνικός και πέρα χώρος των μτχ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tsek

Well-Known Member
Κριτική @koumparos
και αυστηρότατη μάλιστα έχει ασκηθεί παντού.

Απο την μεριά μου τουλάχιστον,
στην B.K πρόσφατα , στον Γεωργίου πρίν 2 χρόνια όπου οι παλιοί θα θυμούνται τους ομηρικούς καυγάδες μου με τον Βαγγέλη για τα τότε περιστατικά, στην DHI και AHC κατά εξακολούθηση , στην HDC και ειδικά για την περίπτωση του Salonikiou αλλά και για άλλα θέματα όπως σχεδιασμού και λαθών στα Consultation ενώ δέν την έχει γλυτώσει ούτε ο Erdogan στο παρελθόν ο Rahal , ακόμα και ο Loretzo (όπου και σε αυτό το νήμα σε κόσμιο ύφος είχα αντίθετη άποψη απο τον Cvial για την λήψη συμπληρωμάτων).

H διαφορές είναι απλά δύο:

α) όσο καλύτερη είναι μία κλινική-γιατρός τόσο λιγότερη κριτική δέχεται ,
δεδομένου ότι τα προτώκολλά της, μεθόδοι της και φυσικά τα αποτελέσματά της , δέν δέχονται περαιτέρω ,
ενώ
εύλογο είναι οι μέτριες ή οι κακές κλινικές να δέχονται παραπάνω
προκειμένου να φτάσουν και να σηκώσουν το επίπεδό τους αντίστοιχα.
Κάποιες τα έχουν καταφέρει ,κάποιες προσπαθούν, κάποιες αδιαφορούν.

Σημασία έχει όμως,
ότι οι κλινικές παρακολουθούν το forum , συνεπώς και τις κριτικές και έτσι
έχουν γίνει σημαντικά βήματα προόδου τόσο στις τεχνικές και αποτελέσματα όσο και στην τιμολογιακή πολιτική τους ώς προς τα μέλη.

Οι παλιοί χρήστες - μέλη σίγουρα θα θυμούνται τα όσα περιγράφω και την πρόοδο που τους έχει υποχρεώσει το forum και τα μέλλη του να κάνουν!.

β) Οι ασθενείς των εκάστοτε κλινικών και ιδίως της συγκεκριμένης ,
έχουν "μικρή μνήμη" δεδομένου ότι η κλινική του Βεκρή είναι 2 ετών και κάτι , συνεπώς και τα μέλη της "ΝΕΑ",
και λέω νέα με την καλή έννοια , συνεπώς δέν είχαν τον χρόνο ή δέν ήθελαν και να αφιερώσουν τον χρόνο για να εντρυφίσουν στα ενδώτερα και τα παλιά νήματα του forum και να σχηματίσουν εικόνα για κλινικές και μέλη.

Εχουμε αναφερθεί πολλάκις για το συναισθηματικό δέσιμο που υπάρχει απο τους ασθενείς προς τις κλινικές , και όσο ποιο νέο ή λιγότερο διαβασμένο είναι το μέλλος τόσο εύκολο είναι να γίνει αυτό και έπειτα να αποrρίπτει την οποιαδίποτε κριτκή ακόμα και την ποιο εποικοδομητική και να το εκλαμβάνει σάν προσωπική επίθεση , ειρωνία ή οτιδήποτε άλλο.
Η παιδεία , μόρφωση και το κοινωνικό του status επίσης επειρεάζει ώς ένα βαθμό.

Τα αστείο είναι ότι τα μέλλη αυτά "διασκεδάζουν" την κριτική όταν γίνεται προς τρίτες κλινικές ή άλλα μέλη ,
όταν όμως ακουμπάει την δική τους γίνονται μονάφθαλμοι!.

Και είναι κρίμα ,
άν σκεφτεί κανείς ότι πολλοί απο αυτούς ευνοήθηκαν απο τις κριτικές ετών
και απο την ανιδιοτελή προσφορά πολλών μελλών που ξημεροβραδιάζονται εδώ μέσα για να γράφουν και να προσφέρουν χρόνια τώρα,
έτσι ώστε άλλοι να τα βρήσκουν έτοιμα και βολικά...

Γιατί κακά τα ψέματα τα νέα μέλη ,
πατάνε στην γνώση που έχει μεταφέρει το forum,
δηλ. τα μέλλη που το απαρτίζουν και ιδίως τα παλιά
(άν και η προσφορά του κάθενός δέν μετράει με την παλαιότητα , αλλά με το τί πραγματικά προσφέρει)
για να βρούνε καθοδήγηση και να λύσουν το πρόβλημά τους...

Καλό είναι λοιπόν να σταματήσουν "κάποιοι" να γκρινιάζουν για στοιχειοθεημένες επιθέσεις ,
να διαβάσουν καλύτερα το forum και να επιζητάνε την κριτική γιατί μόνο έτσι θα βελτιωθεί ο Ελληνικός και πέρα χώρος των μτχ...
Τι ωραία που τα στρογγυλοποιείς όταν θες..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν εδώ μπαίνει ένα stop. Θέλουμε πάρα πολύ να συνεχίσει την παρουσίαση του ο Τζόνι γιατί είναι πολλά τα graft και μας ενδιαφέρει η εξέλιξη. Άρα οποιοδήποτε σχόλιο παρεκλίνει θα σβήνεται άμεσα για να επικεντρωθούμε στην μμ και ΜΟΝΟ. Τζόνι θα σε παρακαλέσω πάλι να συνεχίσεις.
 
Μπλουζα