AHC 4890 grafts 11668 τριχες.

jersey

Well-Known Member
Καλησπερα.

Σημερα κουρεψα την δοτρια με την ψιλη, ωστε να μειωθει η διαφορα με τα πανω τα οποια σιγα σιγα τελειωνουν με το Sheeding,Θα μπορουσε να μου πει στις ποσες μερες μετα το κουρεμα να βγαλω φωτο ωστε να γινει μια καλη εκτιμηση της δοτριας μετα την ΜΜ ?

Ευχαριστω
Συνήθως βάζουν φωτογραφίες ανα μηνα οσοι κάνουν παρουσίαση. Η δότρια παντως γενικά αξιολογειται μετα τον 6ο μήνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

iraklisgk

Member
Καλησπερα παραθετω 2 φωτογραφιες της δοτριας υστερα απο 5 μερες κουρεματος των πλαινων με την ψιλη (τελειως ξυρισμενα)

επισης μου εχουν δημιουργηθει καποιες αποριες

1. Χοντρικα τη ληπτρια περιοχη μου τη μετρησα περιπου 170cm2 ειναι ενα αρκετα αντιπροσωπευτικο νουμερο κατα την γνωμη σας ?, δεν εχω ξαναμετρησει κεφαλι και θεωρω οτι προφανως υπαρχει μια περιπτωση αποκλισης. Δεδομενου οτι δεν υπαρχει ομως και με βαση τα G που με βαλανε βλεπω ενα λογο κοντα στο 30g/cm2 χωρις να υπολογιζω οτι μαμα μαλι ειχα πανω.

2.Η φινα σε τζελ ξερει κανεις περιπου ποσο αντιστοιχει σε δοσολογια χαπιου ? ειναι 0.25φινα σε 100ΜΛ διαλυμματος. Απο την κλινικη μου ειπαν θα φτασει για τουλαχιστον 2 μηνες

3 Βλεπω κατα καιρους στο ιντερνετ φωτο απο μεταμοσχευσεις και μετα την επεμβαση ακριβως τα κεφαλια τους μοιαζουν σαν να εχουν παρα πολλα μπιλακια πανω σαν την τριτη φωτο απο τα συννημενα μου. Ειναι καποια διαφορετικη τεχνικη ή ιδιοσυγκρασια του οργανισμου, οπως συμβαινει και με το αιμα, βλεπω αλλες ΜΜ και πανω ειναι μεσα στα αιματα μετα, ενω αλλοι δεν εχουν τιποτα (πχ εγω)
 

Συνημμένα

  • 264751864_861417404526114_8083689994491934614_n.jpg
    264751864_861417404526114_8083689994491934614_n.jpg
    91.4 KB · Προβολές: 471
  • 264446173_4960616877295527_9077582683764964501_n.jpg
    264446173_4960616877295527_9077582683764964501_n.jpg
    55 KB · Προβολές: 470
  • 1561013 (1).jpg
    1561013 (1).jpg
    191.6 KB · Προβολές: 519

witcher

Well-Known Member
Καλησπερα παραθετω 2 φωτογραφιες της δοτριας υστερα απο 5 μερες κουρεματος των πλαινων με την ψιλη (τελειως ξυρισμενα)

επισης μου εχουν δημιουργηθει καποιες αποριες

1. Χοντρικα τη ληπτρια περιοχη μου τη μετρησα περιπου 170cm2 ειναι ενα αρκετα αντιπροσωπευτικο νουμερο κατα την γνωμη σας ?, δεν εχω ξαναμετρησει κεφαλι και θεωρω οτι προφανως υπαρχει μια περιπτωση αποκλισης. Δεδομενου οτι δεν υπαρχει ομως και με βαση τα G που με βαλανε βλεπω ενα λογο κοντα στο 30g/cm2 χωρις να υπολογιζω οτι μαμα μαλι ειχα πανω.

2.Η φινα σε τζελ ξερει κανεις περιπου ποσο αντιστοιχει σε δοσολογια χαπιου ? ειναι 0.25φινα σε 100ΜΛ διαλυμματος. Απο την κλινικη μου ειπαν θα φτασει για τουλαχιστον 2 μηνες

3 Βλεπω κατα καιρους στο ιντερνετ φωτο απο μεταμοσχευσεις και μετα την επεμβαση ακριβως τα κεφαλια τους μοιαζουν σαν να εχουν παρα πολλα μπιλακια πανω σαν την τριτη φωτο απο τα συννημενα μου. Ειναι καποια διαφορετικη τεχνικη ή ιδιοσυγκρασια του οργανισμου, οπως συμβαινει και με το αιμα, βλεπω αλλες ΜΜ και πανω ειναι μεσα στα αιματα μετα, ενω αλλοι δεν εχουν τιποτα (πχ εγω)
Η επιφάνεια ειναι και ανάλογα πόσο πίσω βάλατε μοσχεύματα. Χοντρικά με ενα μήκος και πλάτος μπορείς να το υπολογίσεις με κάποια απόκλιση βέβαια λόγω καμπυλότητας αν δεν το μετράς με μεζούρα και το μέτρησες με χάρακα. H δότρια φαίνεται μια χαρά πάντως με τέρμα ξυρισμένα που τα έχεις πάρει και μετά από τόσο μεγάλη εξαγωγή.
Όσο για την τοπική φίνα..0.25% τοπική φίνα αντιστοιχεί σε 2.5 mg φίναστερίδης/ml.Αλλά σίγουρα περνάει πολύ μικρότερη ποσόστητα στο αίμα.
 

giorgosv

Active Member
Μια χαρά φαίνεται η δοτρια σου. Τα μπιλακια που λες στη ληπτρια έχουν κάποια σχέση και με το πόσο μεγάλα είναι τα μοσχεύματα που εξάγονται. Αν τα βγάλουν με μεγαλύτερο punch θα είναι και μεγαλύτερα στη ληπτρια.
Στην τοπική φίνα δύσκολο να το υπολογίσεις με την απορρόφηση της δραστικής ουσίας από το δέρμα.
Τήρησε απλά τις οδηγίες που σου έδωσαν.
 

iraklisgk

Member
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Πιστευω οτι οσον αφορα την δοτρια την 'γλιτωσα' για εχω ακουσει παραπονα για την συγκεκριμενη κλινικη, βεβαια το ειχα συζητησει και με την Coordinator οτι θελω προσοχη στην δοτρια και οτι θα κανω παρουσιαση στο φορουμ εδω. Δεν ξερω αν βοηθησε ;P
 

koumparos

Well-Known Member
Αδερφέ να ξέρεις ότι εάν ξεκιναγες χάπι και σε έπιανε σε ένα 50% διότι έχεις χρόνια τριχόπτωση και πολλοι θύλακες δεν έχουν πλεον επιστροφή στον κανονικό κύκλο, μαζί με μια πετυχημενη μμ θα έβλεπες ένα boost στο τελικό αποτέλεσμα τουλάχιστον 30-40%!!!!
Αλλά δυστυχώς οι ελληνικές κλινικές αντί να ενημερώσουν για τα πραγματικά οφέλη του χαπιού και τι μπορεί να κερδίσει ο μεταμοσχεύμενος ουσιαστικά όπως κάνουν οι κλινικές του εξωτερικού προτιμούν να σου πασάρουν προϊόντα που ούτε το 40% των αποτελεσμάτων της φινας δεν μπορούν να πιάσουν.
 

aeratos28

Just aeratos
Ο καθαρισμός των μοσχευμάτων παίζει ρόλο στην εικόνα αυτή..πολλές κλινικές τριμαρουν και το κάθε graft αφού βγει,
Μια χαρά φαίνεται η δοτρια σου. Τα μπιλακια που λες στη ληπτρια έχουν κάποια σχέση και με το πόσο μεγάλα είναι τα μοσχεύματα που εξάγονται. Αν τα βγάλουν με μεγαλύτερο punch θα είναι και μεγαλύτερα στη ληπτρια.
Στην τοπική φίνα δύσκολο να το υπολογίσεις με την απορρόφηση της δραστικής ουσίας από το δέρμα.
Τήρησε απλά τις οδηγίες που σου έδωσαν.

ακόμα και με πολύ μικρά punch εξαγωγής.
 

andy.k

Active member
Για advance και τόσα μοσχεύματα, η δοτρια δείχνει σε απίστευτα καλή κατασταση. Πώς γκενεν ατο?
 

andy.k

Active member
Γτ πήραν από παντού και ομογενοποιηθηκε το window..δεν μαδησαν ένα κομμάτι..το μαδησαν όλο..
Ναι πολύ σωστα, αυτό εγινε. Απλά δε βλέπω και ιδιαίτερα ταλαιπωρημένη δοτρια. Θα μου πεις "που το είδες με τέτοια ανάλυση και από τέτοια απόσταση?". Οκ απλά λέω ότι εμενα μου φαίνεται σε καλύτερη κατάσταση σε σχέση με κάποιες άλλες δοτριες από τις οποίες έχουν βγει λιγότερα μοσχεύματα (του Τυρκαλα πχ οι δοτριες συνήθως μετά από 4000 μοσχεύματα φαινονται στο δίμηνο σαφώς πιο ταλαιπωρημενες-βεβαια η ανάλυση εδώ δε βοηθά για σωστή εκτίμηση). Αλλά ναι, δεν έχω φρουδες ελπίδες ότι ξαφνικά έγιναν μετρ της σωστής εξαγωγής στην advance. Μη λέμε και ανέκδοτα...
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν έχει σχέση το όνομα.και στον Λορέντζο πήγαινε δες δοτρια μετά από 3-4000 grafts πόσο ταλαιπωρημενη δείχνει..είναι πολύ μεγάλο χειρουργείο .ην το ξεχνάτε..επίσης παίζει και ρόλο το πώς είναι η δοτρια πριν το χειρουργείο.δλδ σε τι κατάσταση είναι πριν την εξαγωγή.ομως το πιο σημαντικο στο οπτικό ,είναι αυτό που είπες με τις φωτό..αν θες να δείξεις τι και πως στη δοτρια,αυτές εδώ οι φωτό δεν βοηθάνε.
Ναι πολύ σωστα, αυτό εγινε. Απλά δε βλέπω και ιδιαίτερα ταλαιπωρημένη δοτρια. Θα μου πεις "που το είδες με τέτοια ανάλυση και από τέτοια απόσταση?". Οκ απλά λέω ότι εμενα μου φαίνεται σε καλύτερη κατάσταση σε σχέση με κάποιες άλλες δοτριες από τις οποίες έχουν βγει λιγότερα μοσχεύματα (του Τυρκαλα πχ οι δοτριες συνήθως μετά από 4000 μοσχεύματα φαινονται στο δίμηνο σαφώς πιο ταλαιπωρημενες-βεβαια η ανάλυση εδώ δε βοηθά για σωστή εκτίμηση). Αλλά ναι, δεν έχω φρουδες ελπίδες ότι ξαφνικά έγιναν μετρ της σωστής εξαγωγής στην advance. Μη λέμε και ανέκδοτα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

iraklisgk

Member
Θα ανεβασω φωτο απο την κλινικη τις επομενες μερες γιατι οταν τις ζητησα μου ειπανε οτι τις χασανε απο δικο τους λαθος και ζητησανε να παω να μου ξαναβγαλουν, απλα επειδη επεσε μεσα στις γιορτες και λογω Ομικρον κτλ το καθυστερησα λιγο.
 

andy.k

Active member
Θα ανεβασω φωτο απο την κλινικη τις επομενες μερες γιατι οταν τις ζητησα μου ειπανε οτι τις χασανε απο δικο τους λαθος και ζητησανε να παω να μου ξαναβγαλουν, απλα επειδη επεσε μεσα στις γιορτες και λογω Ομικρον κτλ το καθυστερησα λιγο.

Αν μπορείς βγάλε τωρινές φωτό της δοτριας. Και της κλινικής από τη μερα της εξαγωγής θα μας βοηθήσουν να καταλάβουμε πως έγινε η εξαγωγή, αλλά οι τωρινές θα είναι πιο κατατοπιστικές για το πώς είναι η δοτρια σου. Απλά προσπάθησε να είναι κοντινές και με καλή ανάλυση.
 

obi one

Active Member
γ
Αδερφέ να ξέρεις ότι εάν ξεκιναγες χάπι και σε έπιανε σε ένα 50% διότι έχεις χρόνια τριχόπτωση και πολλοι θύλακες δεν έχουν πλεον επιστροφή στον κανονικό κύκλο, μαζί με μια πετυχημενη μμ θα έβλεπες ένα boost στο τελικό αποτέλεσμα τουλάχιστον 30-40%!!!!
Αλλά δυστυχώς οι ελληνικές κλινικές αντί να ενημερώσουν για τα πραγματικά οφέλη του χαπιού και τι μπορεί να κερδίσει ο μεταμοσχεύμενος ουσιαστικά όπως κάνουν οι κλινικές του εξωτερικού προτιμούν να σου πασάρουν προϊόντα που ούτε το 40% των αποτελεσμάτων της φινας δεν μπορούν να πιάσουν.
γειά σου φίλε, πιστεύεις ότι η φίνα βοηθάει κ στην ποιότητα- ταχύτητα φυτρωσης των νέων μαλλιών ή απλά συγκρατεί την τριχόπτωση των παλιών?
 

iraklisgk

Member
Φτανοντας στο 3μηνο απο την επεμβαση παραθετω 3 φωτο υστερα απο το χθεσινο κουρεμα
 

Συνημμένα

  • 270837160_306373964628537_7495917082125644208_n.jpg
    270837160_306373964628537_7495917082125644208_n.jpg
    60 KB · Προβολές: 422
  • 269763903_349988050276561_4634293702173983628_n.jpg
    269763903_349988050276561_4634293702173983628_n.jpg
    60.7 KB · Προβολές: 419
  • 271758536_646856979992640_4080153869795698978_n.jpg
    271758536_646856979992640_4080153869795698978_n.jpg
    53.3 KB · Προβολές: 407

Bigk

Well-Known Member
Αφού τόλμησες τέτοιο ξύρισμα- σβησιμο στην δοτρια είσαι αξιέπαινος... Μια χαρά είναι πραγματικά εύχομαι καλή φυτρωση..
 

aeratos28

Just aeratos
Τώρα μπορεί να κάνει τέτοιο ξύρισμα..σε 3-4 μήνες που θα εμφανιστούν τα σημάδια από την επέμβαση λογικά,δεν θα μπορεί να κάνει τέτοιο κούρεμα με την ίδια ευκολία.
 

gorgi

Active Member
Τώρα μπορεί να κάνει τέτοιο ξύρισμα..σε 3-4 μήνες που θα εμφανιστούν τα σημάδια από την επέμβαση λογικά,δεν θα μπορεί να κάνει τέτοιο κούρεμα με την ίδια ευκολία.

@aeratos28 τι σημάδια πιστεύεις/εννοείς οτι θα εμφανιστούν σε 3-4 μήνες? Γιατι εγώ περίμενα μετά το τρίμηνο η δότρια να βελτιώνεται και όχι να χειροτερεύει
 
Μπλουζα