5th WorldFUE Κω/πολη

Kostas97

Well-Known Member
Ρε παιδιά έκανα μια απλή ερώτηση. Αν θεωρείτε ότι το βασικο προβλημα είναι αυτό. Απλά ελληνικά μιλάμε. Δεν είπα ότι δεν είναι προβλημα. Αν το θεωρείτε το βασικό προβλημα, συγνώμη αλλά η εικόνα που έχετε για τα ελληνικά πανεπιστήμια είναι μόνο από το ΣΚΑΪ.
Να συμπληρωσω εδω πως αν και δεν εχω εμπειρια απο μεγαλα πανεπιστημια της χωρας(ΑΠΘ,ΕΚΠΑ), θεωρω χωρις σκοπο τη δημιουργια πανεπιστημιακης αστυνομιας. Ο λογος δεν ειναι οτι αγνοω το οφθαλμοφανες, οτι δηλαδη σε ορισμενες σχολες υπαρχει προβλημα με παρακρατικους ή οπως αλλιως λεγονται ουτε καποια υποβοσκουσα αντιπαθεια προς την αστυνομια.
Για να ερθουμε λοιπον στην ουσια, μου φαινεται απιθανο ενας λογικος ανθρωπος να πιστευει οτι αστυνομικος με glob και spray πιπεριου ειναι ικανος να αντιμετωπισει αυτη την κατασταση. Μια κατασταση που δεν σταθηκαν ικανες να αντιμετωπισουν με το περασμα των χρονων(εκ του αποτελεσματος) η ΟΠΚΕ η Ασφαλεια κλπ.
Εαν υπηρχε αληθινη πολιτικη βουληση χωρις καμια πανεπιστημιακη αστυνομια το σεγκεκριμενο θεμα θα ειχε ληξει. Υπαρχει ομως ;;
Μηπως η πανεπιστημιακη αστυνομια βολευει με ποικιλους τροπους ;
Π.Χ. Νεοι ψηφοφοριοι δημοσιοι υπαλληλοι(αρχικα συμβασιουχοι και στην πανεπιστημιακη αστυνομια, μετα τη διετια τι αραγε;;), μηπως η πανεπιστημιακη αστυνομια ειναι η τελεια ιδεα για εσωτερικη καταναλωση και επεφημιες απο τους ψηφοφορους, που πολλοι απο αυτους δεν γνωριζουν απο τις συνθηκες στα πανεπιστημια και τη θεωρουν λυση;

Εδω ειμαστε και θα δειτε οτι αν αυτο το μετρο παει να εφαρμοστει(πραγμα δυσκολο) καθε μερα θα βλεπουμε πετροπολεμο. Ελπιζω καποιος απο τους ηλικιακα κοντα στα 20 με 30(και ελαχιστη εκπαιδευση) αστυνομικους που θα ειναι σε καποιο φυλακιο εντος πανεπιστημιου να μη τραυματιστει(βλεπε ΝεαΣμυρνη). Γιατι η ανθρωπινη ζωη ειναι πανω απο ολα.

Μακαρι να υπηρχε πραγματικη πολιτικη βουληση, αλλα αυτη δεν την ειδαμε ουτε απο την τωρινη κυβερνηση.
Για τους προηγουμενους το περιμεναμε αλλωστε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι νομίζω ότι ήρθε η ώρα να επανέλθουμε στο θέμα μας. Έχουμε ξεφύγει αρκετές σελίδες καλό είναι να σταματήσουμε εδώ.
 

aeratos28

Just aeratos
Όλο μαλακίες με αυτά τα πανεπιστήμια ακούω..ας πούμε για κάνα graft και για το επόμενο world fue που θα είναι αφιερωμένο στον ιατρό της καρδιάς μας..πως ο ατιμος,τα 3000 grafts τα κάνει να φαίνονται 7000..
 

Didier11

Active Member
Αλλάζω θέμα γιατί όντως καμία φορά το συναίσθημα με παρασύρει κι εμένα και ξεφεύγω από το θέμα. Μου φαίνεται ότι η πρόοδος στο θέμα της FUE έχει «κολλήσει» κάπως. Έχει κανείς κάποια πληροφόρηση για το next big thing? Εννοώ για παράδειγμα εργαλεία με μικρότερο ή και καθόλου τραυματισμό (πχ στο extraction) ή κάτι αντίστοιχο?
 

Harris_G

Well-Known Member
Το σχολιο ηταν ειρωνικο αλλα ενταξει...
Ειναι καλο να υπαρχουν αντανακλαστικα :D

Δεν μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις αλλά δεν μπορώ και τις χοντραδες. Η Ελλάδα ειναι πρώτη αναμεσα στις χώρες της ΕΕ στις εισοδηματικές ανισότητες ανάμεσα στα δύο φύλα. Και ένας από τους λόγους ειναι ότι συνεχίζουν να υπάρχουν τέτοιες απόψεις.
Δλδ αμα μπω σε μια πολυεθνικη (για δουλειες γραφειου μιλαω παντα που σχετιζονται αμεσα με μορφωση και πανμια κλπ) θα δω οτι ειναι περισσοτεροι οι αντρες;
 

aeratos28

Just aeratos
Ναι χωρίς τραυματισμό ..θα πίνεις ένα ειδικό κοκτέιλ και θα βγαίνουν από τη φυσική οδό τα grafts..oυτε punch ούτε αναισθησίες ούτε τπτ
Αλλάζω θέμα γιατί όντως καμία φορά το συναίσθημα με παρασύρει κι εμένα και ξεφεύγω από το θέμα. Μου φαίνεται ότι η πρόοδος στο θέμα της FUE έχει «κολλήσει» κάπως. Έχει κανείς κάποια πληροφόρηση για το next big thing? Εννοώ για παράδειγμα εργαλεία με μικρότερο ή και καθόλου τραυματισμό (πχ στο extraction) ή κάτι αντίστοιχο?
 

vagosx

Well-Known Member
Αλλάζω θέμα γιατί όντως καμία φορά το συναίσθημα με παρασύρει κι εμένα και ξεφεύγω από το θέμα. Μου φαίνεται ότι η πρόοδος στο θέμα της FUE έχει «κολλήσει» κάπως. Έχει κανείς κάποια πληροφόρηση για το next big thing? Εννοώ για παράδειγμα εργαλεία με μικρότερο ή και καθόλου τραυματισμό (πχ στο extraction) ή κάτι αντίστοιχο?

Εάν υπήρχε ελάχιστο φως στο τούνελ, θα το είχε αναφέρει ο άρτι αφιχθείς από το workshop Cvial.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Μολις ειδα το 10λεπτο βιντεο απο την εκδηλωση, το ανεβασε το καναλι του Lorenzo.
Να πω την αληθεια εψαξα για τον moderator μας, ειδα 700 μουτρα αλλα τπτ. Και θελω να ρωτησω τον @CVIAL: Με το αορατο καμουφλαζ του Predator πήγες;;;
 

Kostas97

Well-Known Member
Μολις ειδα το 10λεπτο βιντεο απο την εκδηλωση, το ανεβασε το καναλι του Lorenzo.
Να πω την αληθεια εψαξα για τον moderator μας, ειδα 700 μουτρα αλλα τπτ. Και θελω να ρωτησω τον @CVIAL: Με το αορατο καμουφλαζ του Predator πήγες;;;
Πηγαινε γυρω στο 7.57. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Και κατι προσφορες που θα παιρναμε απο αλλες κλινικες με το αορατο καμουφλαζ του Predator ντυθηκαν κ αυτες
 
Μπλουζα