3746741, dr. rahal, fue, 2000 grafts, 23/11/2013

3746741

Member
Ανοιγω κ εγω ενα θεμα μιας κ την επομενη εβδομαδα θα ειμαι στην Οταββα στον Rahal για μεταμοσχευση.

Ειμαι 31 με τριχοπτωση απο τα 22.Εκανα πριν 6 χρονια μια αποτυχημενη μεταμοσχευση στην Β.Κ. στην Αθηνα κ την χαρακτηριζω αποτυχημενη γιατι δεν ειναι καθολου φυσικο το αποτελεσμα,επισης ποτε δεν μου ειπαν τον αριθμο των grafts...

Τα τελευταια 3 χρονια κανω χρηση μινοξ (για ενα χρονο χρησιμοποιησα κ φινα αλλα την εκοψα λογω παρενεργειας αραιωμενου σπερματος) τα προηγουμε χρονια εκανα τις θεραπειες της Β.Κ. χωρις κανενα αποτελεσμα.

O Rahal με κατεταξε νοργουντ 3 κ απο φωτο που του εστειλα μου ειπε για 2000 grafts με μεθοδο strip μιας κ εχω ηδη ουλη απο την προηγουμενη μεταμοσχευση.
Η μεταμοσχευση θα κοστισει 9153 καναδικα δολαρια.
Το εισιτηριο για Οταββα πηγαινε-ελα ειναι 800 ευρω.
Η διαμονη εκει κοστιζει 80 καναδικα δολλαρια την μερα κ θα μεινω 10 μερες.

ΥΓ.Φωτογραφιες θα βαλω μαζεμενες πριν κ μετα την επεμβαση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Καλη επιτυχια, αν και ειμαι σιγουρος οτι θα την εχεις....
καιρος ηταν να εχουμε και καποιον δικο μας στον ραχαλ, για να εχουμε και μια πιο προσωπικη αποψη του γιατρου κ της δουλειας του..
πολυ χαιρομαι για την αποφαση που εχεις παρει να πας σε αυτο τον γιατρο!!


Επισης με τους υπολογισμους με τα ποσα που ειπες σου στοιχιζει δλδ 3,5 ευρω τα πρωτα 2000 θυλακια....τιμη καλυτερη απ το 2009 που στοιχιζαν 4,5 ευρω τα πρωτα 2000 θυλακια...


Υ.Γ ΑΝΑR σε βλεπωωω :)
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Ευχομαστε στον φιλο μας ολοψυχα τα καλυτερα για να βρει την γαληνη και την χαρα που του αξιζει.δεν εχω καμια αμφιβολια για την επιτυχια του.ειναι σε καλα χερια.
Riders on the storm...
Riders on the storm...

ΥΓ. Πανουλη πρεπει και εμεις να ξεκουβαλαμε σιγα σιγα...
 

Panos1982

Well-Known Member
ημασταν μαζι στο χασσον...λες μαζι και στον ραχαλ?? χαχαχα....
εγω αναλογως ποσο θα αντεξει το κροουν ετσι και θα κινηθω...
με βλεπω για Νοεμβρη του 2014 η του 2015....κοντοζυγωνει....
 

tropheus

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε μου και από εμένα !!!
Το μόνο που θα ήθελα είναι να προσέξεις τις επιμέρους λεπτομέριες της διαδικασίας.
Σε επόμενο post θα αναφέρω ακριβώς κάποια σημεία τα οποία θεωρώ ότι θα είχαν ενδιαφέρον να προσέξεις και να μας πεις.

Έχω ασχοληθεί και έχω διαβάσει πάρα πολλά τελευταία για κάποιες καθοριστικές λεπτομέριες που μπορεί να παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα και θα ήταν πολύ χρήσιμο να μάθουμε τον τρόπο δουλειάς ενός τόσο μεγάλου γιατρού ...
 

Leone

Active Member
Φιλαρακι σου ευχομαι και εγω ολοψυχα να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα και να ξεμπερδεψεις επιτελους με αυτο τον εφιαλτη.Ειμαι σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα γιατι εισαι απλα στα καλυτερα χερια.Θα ηθελα και εγω να ειμαι κοντα αλλα για τους γνωστους λογους που ειχαμε πει τοτε.. δε τα καταφερα.Καλη επιτυχια!!!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλη επιτυχια στον φιλο. Οσο για τις αποκαλυψεις του Τροφεα ειμαι ενημερος και απλα θα σας πω πως θα ταρακουνησουν συθεμελα κλινικες και την διεθνη βιομηχανια μεταμοσχευσεων.
 
Αρχικά σου εύχομαι να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, που αν κρίνω από την επιλογή πιστεύω ότι θα δικαιωθείς και θα το έχεις!
Απευθύνεσαι σε έναν από τους καλύτερους στο κόσμο και είναι καλό να υπάρχει και αυτή η εικόνα από την αντίπερα όχθη του ατλαντικού!

Θα δεις και αρκετά όμορφα πράγματα μένοντας εκεί, είναι μία πολύ καλή εμπειρία. Το μόνο αρνητικό (για εμένα) ο μεγάλος χρόνος αναμονής και ταξιδιών, αν πετάς με ενδιάμεση πτήση, αν πηγαίνεις απευθείας νομίζω είναι πολύ καλύτερα.

Καλά αποτελέσματα, καλή δύναμη και υπομονή για τις πρώτες μέρες-νύχτες μετεγχειρητικά και θα μιλήσουμε!
 

Gio

New Member
Αγαπητέ 3746741, σου εύχομαι απο καρδιάς να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς και η κούραση του ταξιδιού να σε ανταμείψει με την αλλαγή της εικόνας σου! Όλα θα πάνε καλά.. και χαίρομαι ιδιαιτέρως που θα έχουμε άλλο ενα αποτέλεσμα απο κάποιο γιατρό (μετά της B.K) , πόδο μάλλον δε του rahal, στην κοινότητα.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Tropheus προσπαθω να σου στειλω πμ και δεν μπορω.αν μπορεις στειλε μου ενα πμ να σε ρωτησω καποια πραγματα.thanks
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John83

Member
Καλή επιτυχία φίλε μου και από εμένα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αναμένουμε τις εντυπώσεις σου!!
 

Bouklas

Well-Known Member
Καλο ταξίδι και καλή επιτυχία και από μένα φιλε μου. Σου εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα επιθυμείς!
 

n094

Active Member
Δεν αμφιβάλω καθόλου για το αποτέλεσμα που θα έχει ο 3746741, τον έχω δει από κοντά και είμαι σίγουρος ότι θα έχει μια φοβερή μμ. Επίσης να πω ότι η παλιά του μμ δεν είναι τόσο κακή από άποψη πυκνότητας, είναι όμως τραγική από την άποψη της φυσικότητας καθώς παρουσιάζει έντονα το φαινόμενο "μαλλιά κούκλας". Πιστεύω ότι ο Rahal θα το διορθώσει ή θα το κρύψει εύκολα.
 

weznem

Well-Known Member
κοντοζυγωνει η ωρα της αλλαγης στα μαλλια!!
καλη επιτυχια και μην αγχωνεσαι να σκεφτεσαι ομορφα πως θα εισαι μετα..πλερωνεις που πλερωνεις αδρά,απολαυσετο ρε γαμωτο!! :)
τελευταια βλεπω τους κροταφους λιγο πιο ανοιχτους και ολο σκεφτομαι μια μ/μ να κλεισω αυτα τα ρημαδια θα με αλλαζε πολυ.. no mοney no honey ομως..(στρογγυλευει πολυ το κεφαλι μου και το λιγο ανοιγμα στους κροταφους δεν με κολακευει καθολου σε αντιθεση με αλλα κεφαλια που δεν δειχνει ασχημο)
ειπα λιγο τον πονο μου ελπιζω να μην σε πειραζει :)
 

malloumpas

New Member
Καλη τυχη! Ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις, ο Ραχαλ είναι από τους 3-4 καλύτερους στον κόσμο. Θα αλλάξει η ζωη σου μετά, θα το δεις. Εντωμεταξύ η τιμή που σου εκανε είναι πολύ καλή κατα τη γνώμη μου. Εγώ είχα πληρώσει λίγο λιγότερα (σε Ευρώ) από σένα αλλά για 1000 grafts, στον (επίσης γνωστό) γιατρό που έκανα στις ΗΠΑ. Αλλες εποχές βέβαια. Δεν αξίζει ρε παιδιά το ρίσκο να κάνετε πλέον εδώ μεταμόσχευση, μην σκέφτεστε τα παραπάνω λεφτά που θα πληρώσετε έξω (που πλέον δεν είναι τα τριπλάσια που θα πληρώνατε άλλες εποχές, αλλά πολύ λιγότερα) γιατί δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα.

Μου θυμίζεις πολύ τη δική μου περίπτωση: Αποτυχημένη μεταμόσχευση σε ελληνες ασχετους και μετά υπερατλαντικό ταξίδι σε έναν top γιατρό για φτιάξιμο. Τουλάχιστον τώρα υπάρχει το φόρουμ και σώζουμε κόσμο από το να κάνει το ίδιο λάθος με μας.
Φυσικά η μεγάλη μας ευχαρίστηση θα είναι η επερχόμενη χρεωκοπια ελληνικών ''κλινικών'' μεταμόσχευσης μαλλιων.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
κοντοζυγωνει η ωρα της αλλαγης στα μαλλια!!
καλη επιτυχια και μην αγχωνεσαι να σκεφτεσαι ομορφα πως θα εισαι μετα..πλερωνεις που πλερωνεις αδρά,απολαυσετο ρε γαμωτο!! :)
τελευταια βλεπω τους κροταφους λιγο πιο ανοιχτους και ολο σκεφτομαι μια μ/μ να κλεισω αυτα τα ρημαδια θα με αλλαζε πολυ.. no mοney no honey ομως..(στρογγυλευει πολυ το κεφαλι μου και το λιγο ανοιγμα στους κροταφους δεν με κολακευει καθολου σε αντιθεση με αλλα κεφαλια που δεν δειχνει ασχημο)
ειπα λιγο τον πονο μου ελπιζω να μην σε πειραζει :)

Ναι ρε π*** μου, όντως, αυτοί οι κρόταφοι είναι μεγάλη πληγή. Σου αλλάζουν δραματικά το σχήμα αν φύγουν, και συνήθως είναι μόνο η αρχή.
 
Μπλουζα