33 ετών, Norwood 6

ds5010

New Member
Φιλε μου το μονο που μπορω να κανω εγω ειναι να ενημερώνομαι οσο περισσότερο μπορω και να παιρνω οσες περισσότερες γνωμες μπορω απο ειδικους. Το μονο που θα καταφερω ειναι να αυξησω τις πιθανοτητες μου να παρω την σωστη αποφαση, ποτε δεν προκειται να ξεπερασω σε γνωσεις εναν ανθρωπο που εχει σπουδασει ιατρικη.

Να στο πω και αλλιως, το γνωστικο μου επιπεδο, οσο και να ψαξω κατι, οσα forums και να διαβασω θα μεινει παντα στο ‘ ξερω οτι δεν ξερω’. Ενω των ιατρων ειναι στο ‘ξερω οτι ξερω’.

Τελος παντων επιλογες ειναι αυτα στη ζωη, ο καθενας κανει τος δικες του και πορεύεται με αυτες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η μόνη διαφορά είναι ότι σε αυτό το φόρουμ ψάχνω εδώ και 12 χρόνια, οπότε άκυρη η εξυπνάδα σου.

Εσύ γιατί δε πας μια βόλτα από τα medi jeunesse, τα laserline clinics, την eonia clinic, την bergman kord, τον Γκούρα, την IQ clinic κλπ και δε ζητάς να μιλήσεις μ' έναν γιατρό για την τριχόπτωση σου, αφού θεωρείς ότι μόνο οι γιατροί μπορούν να κάνουν σωστή διάγνωση?
Πηγα εγω αλλα τελικα βρηκα το φορουμ και με εσωσε. Συμφωνω μαζι σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε η δότρια σου δείχνει διαλυμένη. Αν δεν μπορείς να πάρεις φίνα oral για σοβαρούς ιατρικούς λόγους για μένα δεν έχει νόημα ν' ασχοληθείς. Μου κάνει εντύπωση που η HDC σου είπε οκ χωρίς oral φίνα. Ίσως να μπορεί να μας πει και ο @John_John1 μια γνώμη πάνω σε αυτό.

Πιστεύω αν δεν έπαιρνα τόσα χρόνια φίνα θα ήμασταν ακριβώς ίδια περίπτωση.
Ας μου στειλει μυνημα το ονομα του και τι ακριβως ειπαν ποτε και με ποιον.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και το 2012 που ειχα κανει την πρωτη μμ και πιο σημαντικη σε οποιαδηποτε κλινικη & να ηταν Αθηνα η Θεσσαλονικη τωρα θα ψαχνα μαλλια ακομη. Το φορουμ εχει σωσει κοσμο.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
@LoverBoy Ο γιατρός ξέρει πολύ καλά πόσο κόσμο έχει σώσει το φόρουμ από κλινικές - σφαγεία (που και ο ίδιος κράζει) πολύ πριν γίνει ο ίδιος γνωστός. Επίσης ξέρει πολύ καλά ότι το βάθος των γνώσεων που έχουν ορισμένα παλιά μέλη φτάνει και ξεπερνάει ορισμένων συναδέλφων του, με τη διαφορά ότι κανένας φορουμίτης -προφανώς -δεν έχει γνώσεις ή τεχνική ή άδεια για να χειρουργήσει. Ασ' τον να λέει.

Κανένας μα κανένας πτυχιούχος ιατρικής προ ειδικότητας δεν έχει καμία απολύτως γνώση πάνω στο θέμα της ανδρογεννετικής αλωπεκίας (εκτός αν είναι μέλος του φόρουμ!)
Οι εμπειριες των μελών του φορουμ που μοιραζονται ΠΡΑΓΜΑΤΙ εχουν αποτρεψει πολλους από το να πεσουν θυματα απατεωνων, κακων επαγελματιων και predators στην Ελληνική και ξένη αγορα.
Οποτε, ΝΑΙ, ΧΙΛΙΑ ΝΑΙ, μοιραστειτε τις εμπειριες σας γιατι ΟΝΤΩΣ σωζεται κοσμος!
Και ξερεις γιατι?

Γιατι ΚΑΝΕΙΣ απο τους αντρακλες με τις βροντερες φωνες δεν εχει κανει ΕΝΑ, ΟΥΤΕ ΕΝΑ αρνητικο review στις κλινικες ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΙΑΣΑΝ!
Εδω μεσα κανει τον βαρυ άντρα και τον Δικαστη, αλλα ΕΝΑ review, εστω και με ψευδωνυμο ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ.
Οποτε, καλύτερα εστω ΕΔΩ παρα ΠΟΥΘΕΝΑ!
και φυσικα ουτε τολμαω να μιλησω για καταγγελιες, διαμαρτυριεσ στο Ιατρικο συλλογο κτλ
Οποτε, ειμαι 100% εστω και αυτης της λυση-υποκαταστατο.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ!!!

Μιλας για βαθος γνωσεων ενω δεν ξερω αν κανεις έχει ανοιξει ποτε βιβλιο σχετικο με την Ανδρογενετική Αλωπεκια και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έχει πιασει ποτε νυστερι.
Το οτι γνωριζεις μηχανικους που ειναι ασχετοι δεν σημαινει οτι οποιοσδηποτε άσχετος με ιατρική μπορει να ειναι το ιδιο με τον πιο "άσχετο" ιατρο. Ωραια η ισοπεδωση, αλλα ειναι ακυρη.

Γραφεις "Οι ΣΠΟΥΔΕΣ ιατρικής ειναι 6 χρονια και το φορουμ υπάρχει 16 χρονια." Αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το εννοεις αυτο το επιχειρημα ως Επιστημονας Μηχανικός και πραγματι έτσι σκεφτεσαι, πες μου να μην σου ξανα-απαντησω γιατι ειναι αδικος κοπος. Δεν πιστευω οτι το εννοεις, επιστημονας ανθρωπος.

Καταλαβαινω οτι υποτιμας ισως γενικα τους ιατρούς και ΣΙΓΟΥΡΑ υπερεκτιμας το φορουμ.
Δικαιωμα σου και απλα δειχνει την νοοτροπια σου που δεν με βρισκει συμφωνο.
Μιλας για ειδικευομενους, ασχετους, φορουμιτες που ξερουν παραπανω κτλ.
Λοιπόν, εδω μιλας με ΕΜΕΝΑ,
ΜΟΝΟ από αποψη δημοσιευμενης γνωσεις, εχει λινκς με 3 βιβλια ΜΟΥ στην υπογραφη μου, οποτε αστο. Εκτος αν ειμαι και εγω ασχετος επειδη δεν ειμαι τοσο παλιός στο φορυμ....
ΕΓΩ λοιπόν σου λεω ότι αυτα που λες για επιπεδο "ΓΝΩΣΗΣ" ειναι ανοησιες.
Απλα ΝΟΜΙΖΟΥΝ καποιοι οτι εχουν γνωσεις, ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι μπορεις να δωσουνσυμβουλες, διαγνωση, προγνωση και θεραπεια.
Το οτι ΜΠΟΡΕΙ να ταυτιζεται αυτο που θα πεις εσυ με αυτο που θα πω και εγω ως ιατρός δεν σημαινει τιποτα περαν απο το οτι έχεις μια mainstream πολυ περιορισμενη γνωση, σαν να πως εγω οτι η γυψοσανιδα δεν μπορει να σηκωσει το φορτιο του χτιστου τοιχου.
Και ξαφνικα να εχω αποψη για κτιρια. Δεν θα γελούσες???

ΟΠΟΙΟΣ δινει συμβουλες ή κατευθύνσεις στρατηγική/θεραπείας εδω μεσα ΧΩΡΙΣ να ειναι ιατρός φερεται σαν αυτούς που καταστρεφουν κοσμάκη σε αυτες τις "κλινικές".
Ασχετοι (που νομιζουν οτι ειναι σχετικοί) και ανευθυνοι που πουλαν "γνωση" και "αξιοπιστια", απλα οι κλινικές για τα φραγκα, οι άλλοι για το ΚΥΡΟΣ και την ικανοποιηση του ν α"κανουν τον ιατρό".
ΜΗΝ γινεστε σαν αυτους που δικαιολογημενα μισειτε.
Μοιραστειτε εμπειριεσ και στιλτε το καθε παλληκαρακι σε εναν ιατρό γιατι χωρις να το καταλαβαινετε (οι περισσοτεροι πιστευω) ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ!

Φυσικα ειστε ελευθεροι να κανετε ΟΤΙ θελετε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Οι εμπειριες των μελών του φορουμ που μοιραζονται ΠΡΑΓΜΑΤΙ εχουν αποτρεψει πολλους από το να πεσουν θυματα απατεωνων, κακων επαγελματιων και predators στην Ελληνική και ξένη αγορα.
Οποτε, ΝΑΙ, ΧΙΛΙΑ ΝΑΙ, μοιραστειτε τις εμπειριες σας γιατι ΟΝΤΩΣ σωζεται κοσμος!
Και ξερεις γιατι?

Γιατι ΚΑΝΕΙΣ απο τους αντρακλες με τις βροντερες φωνες δεν εχει κανει ΕΝΑ, ΟΥΤΕ ΕΝΑ αρνητικο review στις κλινικες ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΙΑΣΑΝ!
Εδω μεσα κανει τον βαρυ άντρα και τον Δικαστη, αλλα ΕΝΑ review, εστω και με ψευδωνυμο ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ.
Οποτε, καλύτερα εστω ΕΔΩ παρα ΠΟΥΘΕΝΑ!
και φυσικα ουτε τολμαω να μιλησω για καταγγελιες, διαμαρτυριεσ στο Ιατρικο συλλογο κτλ
Οποτε, ειμαι 100% εστω και αυτης της λυση-υποκαταστατο.
ΜΟΙΤΑΣΤΕΙΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ!!!

ΜΙλας για βαθος γνωσεων ενω δεν ξερω αν κανεις έχει ανοιξει ποτε βιβλιο σχετικο με την Ανδρογενετική Αλωπεκια και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έχει πιασει ποτε νυστερι.
Το οτι γνωριζεις μηχανικους που ειναι ασχετοι δεν σημαινει οτι οποιοσδηποτε άσχετος με ιατρική μπορει να ειναι το ιδιο με τον πιο "άσχετο" ιατρο. Ωραια η ισοπεδωση, αλλα ειναι ακυρη.

Γραφεις "Οι ΣΠΟΥΔΕΣ ιατρικής ειναι 6 χρονια και το φορουμ υπάρχει 16 χρονια." Αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το εννοεις αυτο το επιχειρημα ως Επιστημονας Μηχανικός και πραγματι έτσι σκεφτεσαι, πες μου να μην σου ξανα-απαντησω γιατι ειναι αδικος κοπος. Δεν πιστευω οτι το εννοεις, επιστημονας ανθρωπος.

Καταλαβαινω οτι υποτιμας ισως γενικα τους ιατρούς και ΣΙΓΟΥΡΑ υπερεκτιμας το φορουμ.
Δικαιωμα σου και απλα δειχνει την νοοτροπια σου που δεν με βρισκει συμφωνο.
ΜΙλας για ειδικευομενους, ασχετους, φορουμιτες που ξερουν παραπανω κτλ.
Λοιπόν, εδω μιλας με ΕΜΕΝΑ,
ΜΟΝΟ από αποψη δημοσιευμενης γνωσεις, εχει λινκς με 3 βιβλια ΜΟΥ στην υπογραφη μου, οποτε αστο. Εκτος αν ειμαι και εγω ασχετος επειδη δεν ειμαι τοσο παλιός στο φορυμ....
ΕΓΩ λοιπόν σου λεω ότι αυτα που λες για επιπεδο "ΓΝΩΣΗΣ" ειναι ανοησιες.
Απλα ΝΟΜΙΖΟΥΝ καποιοι οτι εχουν γνωσεις, ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι μπορεις να δωσουνσυμβουλες, διαγνωση, προγνωση και θεραπεια.
Το οτι ΜΠΟΡΕΙ να ταυτιζεται αυτο που θα πεις εσυ με αυτο που θα πω και εγω ως ιατρός δεν σημαινει τιποτα περαν απο το οτι έχεις μια mainstream πολυ περιορισμενη γνωση, σαν να πως εγω οτι η γυψοσανιδα δεν μπορει να σηκωσει το φορτιο του χτιστου τοιχου.
Και ξαφνικα να εχω αποψη για κτιρια. Δεν θα γελούσες???

ΟΠΟΙΟΣ δινει συμβουλες ή κατευθύνσεις στρατηγική/θεραπείας εδω μεσα ΧΩΡΙΣ να ειναι ιατρός φερεται σαν αυτούς που καταστρεφουν κοσμάκη σε αυτες τις "κλινικές".
Ασχετοι (που νομιζουν οτι ειναι σχετικοί) και ανευθυνοι που πουλαν "γνωση" και "αξιοπιστια", απλα οι κλινικές για τα φραγκα, οι άλλοι για το ΚΥΡΟΣ και την ικανοποιηση του ν α"κανουν τον ιατρό".
ΜΗΝ γινεστε σαν αυτους που δικαιολογημενα μισειτε.
Μοιραστειτε εμπειριεσ και στιλτε το καθε παλληκαρακι σε εναν ιατρό γιατι χωρις να το καταλαβαινετε (οι περισσοτεροι πιστευω) ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ!

Φυσικα ειστε ελευθεροι να κανετε ΟΤΙ θελετε.
Συνέκρινα τα 16 χρόνια φόρουμ με τα 6 χρόνια σπουδών ιατρικής ΜΟΝΟ στο θέμα της ΑΓΑ. Τα 3 βιβλία που έχετε γράψει εσείς για την ΑΓΑ δε νομίζω ότι μπορούσατε να τα γράψατε στο τέλος του 6ου έτους της ιατρικής (είχατε μάθημα "ανδρογεννετικη αλωπεκία 1,2,3" στη σχολή??).

Εννοείται πώς όποιος ενδιαφέρεται για μεταμόσχευση πρέπει να πάρει γνώμες από γιατρούς, αφού μόνο γιατρός μπορεί να κάνει μεταμόσχευση. Όμως επειδή κάθε γιατρός έχει συνήθως διαφορετική γνώμη, στο φόρουμ μπορούμε να βοηθήσουμε κάποιον να φιλτράρει τις γνώμες που άκουσε για να κάνει την καλύτερη επιλογή.
Η δότρια του παιδιού ΦΑΙΝΕΤΑΙ διαλυμένη, αλλά επειδή πολλές φορές τα φαινόμενα απατούν, εσείς μπορεί με τις μετρήσεις που θα κάνετε να βρείτε ότι έχει να δώσει. Αλλά από το βίντεο και τις φωτογραφίες που έχουμε σα δείγμα μοιάζει το λιγότερο πιθανό προς το παρόν.
Αν όντως η δότρια του είναι όπως φαίνεται είναι σίγουρο ότι και εσείς θα του πείτε ότι πρέπει να πάρει oral fina. Φυσικά τη γνώμη μου δε του την έδωσα για τον αποτρέψω από το να πάει σε κάποιον γιατρό, ΠΡΕΠΕΙ να πάει για να γίνουν μετρήσεις. Αλλά αν κάποιος γιατρός του πει ότι δε χρειάζεται φίνα χωρίς να κάνει μετρήσεις, με αυτή την εικόνα που βλέπουμε, όπως με εξέπληξε η HDC, τότε ο φίλος θα πρέπει να γίνει πιο σκεπτικός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Υποθετω δεν πιστευεις τα ιδια για αυτους που θεωρειτε πολλοι "ημι-θεους" συναδελφους στην Ισπανια?
Η και εκει που το μεροκαματο ειναι 10-15-20-25 χιλιαδες συνολικα λεν εκαι εκει ψεμματα?

Το αν καποιος ειναι ΨΕΥΤΗΣ και ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ και κοροιδευει τους ασθενείς του δεν εχει να κανει με το ποσο.
Εχει να κανει με την ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ.
Επισης, το αν καποιος θεωρει τους πάντες που αμειβονται απο 5χιλ και πανω εν δυναμει ψευτες, ΟΥΤΕ αυτο έχει να κανει με το οτι
ΟΛΟΙ σε καθε κλαδο που αμειβεται τοσο ή και παραπανω ειναι ψευτες διοτι ειναι εντελώς τραγικο να το πιστευει κανεις αυτο, γιατι δεν θα μπορει να εμπιστευετι ποτε κανεναν expert. (εκτος από τους ποδοσφαιριστες! Εκει μια χαρα πιστευουν ολοι οτι δινει το 100%. Κοιτα να δεις κατι πραγματα...)
ΚΑι αυτο εχει να κανει με την κουλτουρα αυτουνου που το γραφει.

Εννοείται ότι ισχύει για όλους, και εννοείται ότι όλοι οι επαγγελματίες θα πρέπει να λογίζονται ως επιφυλακτικοί στο να λένε την πλήρη αλήθεια, από τον υδραυλικό μέχρι το γιατρό. Πριν από κάθε ενέργεια λοιπόν, έρευνα.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Το θέμα δεν είναι μόνο αν μπορεί να κάνει ΜΜ μαλλιών το παλικάρι!Αλλά αν του δώσει την εικόνα που έχει φανταστεί!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Συνέκρινα τα 16 χρόνια φόρουμ με τα 6 χρόνια σπουδών ιατρικής ΜΟΝΟ στο θέμα της ΑΓΑ. Τα 3 βιβλία που έχετε γράψει εσείς για την ΑΓΑ δε νομίζω ότι μπορούσατε να τα γράψατε στο τέλος του 6ου έτους της ιατρικής (είχατε μάθημα "ανδρογεννετικη αλωπεκία 1,2,3" στη σχολή??).

Εννοείται πώς όποιος ενδιαφέρεται για μεταμόσχευση πρέπει να πάρει γνώμες από γιατρούς, αφού μόνο γιατρός μπορεί να κάνει μεταμόσχευση. Όμως επειδή κάθε γιατρός έχει συνήθως διαφορετική γνώμη, στο φόρουμ μπορούμε να βοηθήσουμε κάποιον να φιλτράρει τις γνώμες που άκουσε για να κάνει την καλύτερη επιλογή.
Η δότρια του παιδιού ΦΑΙΝΕΤΑΙ διαλυμένη, αλλά επειδή πολλές φορές τα φαινόμενα απατούν, εσείς μπορεί με τις μετρήσεις που θα κάνετε να βρείτε ότι έχει να δώσει. Αλλά από το βίντεο και τις φωτογραφίες που έχουμε σα δείγμα μοιάζει το λιγότερο πιθανό προς το παρόν.
Αν όντως η δότρια του είναι όπως φαίνεται είναι σίγουρο ότι και εσείς θα του πείτε ότι πρέπει να πάρει oral fina. Φυσικά τη γνώμη μου δε του την έδωσα για τον αποτρέψω από το να πάει σε κάποιον γιατρό, ΠΡΕΠΕΙ να πάει για να γίνουν μετρήσεις. Αλλά αν κάποιος γιατρός του πει ότι δε χρειάζεται φίνα χωρίς να κάνει μετρήσεις, με αυτή την εικόνα που βλέπουμε, όπως με εξέπληξε η HDC, τότε ο φίλος θα πρέπει να γίνει πιο σκεπτικός.
Οποιαδηποτε συγκριση αποψεων που μαθαινονται εξ' αντανακλασεως με σπουδες σε αντικειμενο ειναι αστεια.
16 χρονια οπαδος στην κερκιδα = ξερει ιδια ή περισσοτερη μπαλα απο καποιον που παιζει ερασιτεχνικο ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για 6 χρονια?
Σοβαροι να ειμαστε.

Μπαλα στην κερκιδα βλεπετε και φυσικα αντιλαμβανεστε πολυ περισσοτερα από καποιον που ΠΟΤΕ δεν εχει δει καν μπαλα.
ΑΛΛΑ, το να θεωρεις οτι ξερεις περισσοτερη μπαλα απο οποιονδηποτε παιζει μπαλα δεν θα με βρεις συμφωνο.
Αλλα ΦΥΣΙΚΟΤΑΤΑ ειναι πολυ δημοφιλης άποψη σε ολες τις κερκιδες, ειναι γνωστοι σε ολους μας οι προπονητες της κερκιδας...

Στα υπολοιπα που λες συμφωνω διοτι δες και μονο σου ποσο πιο συγκρατημενη ειναι η αποψη σου πλεον.
πριν ηταν: κανε αυτο, εγω θα σου πω που ξερω
Τωρα πολυ σωστα λες: αυτο πιστευω, αλλα πηγαινε σε ιατρο και φροντισε να σου κανει μετρησεις και φροντισε να διαλεξεις σωστο ιατρό.

Για να το κλεισουμε:

Στο εξωτερικο ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ DISCLAIMER κατω από καθε αποψη τυπου: Δεν ειμαι, ιατρός, εκφραζω την αποψη μου , ζητηστε τη γνωμη ειδικου κτλ.
Το οτι εδω δεν εχετε τετοιο disclaimer και δινεται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΕΣ συμβουλες, κατευθυνσεις, θεραπειες κτλ ειναι μεχρι να γινει η πρωτη μηνυση απο καποιον που θα ζημιωθει επειδη σας ακουσε και να φαει καμπανα καποιος (Διότι οταν θα κινηθει νομικα καποιος εναντι του @CVIAL που ειναι ο υπευθυνος, θεωρω πως ο νομικος του συμβουλος θα του πει να δωσει ολα τα στοιχεια του μεχρι τοτε ανωνυμου φορουμιτη και καλα θα κανει να το κανει. Μετα, καλα ξεμπερδεματα!)

Θα προτεινα ή ωριμοτητα/ευθυνη στις αποψεις, ή Disclaimer.
H τσαμπα μαγκια ειναι στα τελευταια της, δεν εχει πεθανει ακομα, αλλα θα προτεινα να μην το ρισκαρει καποιος.
Ειναι σοβαρες οι ευθυνες με τον τροπο γραφης καποιων και θα το φανε το κεφαλι τους καποια στιγμη.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εννοείται ότι ισχύει για όλους, και εννοείται ότι όλοι οι επαγγελματίες θα πρέπει να λογίζονται ως επιφυλακτικοί στο να λένε την πλήρη αλήθεια, από τον υδραυλικό μέχρι το γιατρό. Πριν από κάθε ενέργεια λοιπόν, έρευνα.
Συμφωνω και παρεχω σε καθε ευκαιρια ΟΛΕΣ τις παραμετρους μια σωστης ερευνας για επιλογη ιατρού
Το προβλημα ειναι οτι κανεις δεν τις ακολουθει και μετα κλαινε στα φορουμ που τους κατεστρεψαν ενω
επελεξαν κλινική ενω:
Δεν ειδαν πτυχιο ιατρικής
Δεν ειδαν εξιεδικευση / πιστοποιηση στο αντικειμενο
Δεν ειδαν αποτελεσματα σε βιντεο
Δεν ειδαν καν αποτελεσματα παροιμοια με την περισπτωση τους
Δεν εγινα μετρησεις
Δεν ειδαν καν ιατρό
Ειδαν καλη ...τιμούλα, ωραιες γκομενες στην ρεσεψιον ή "με εστειλε φιλος", το βαφτησαν VALUE FOR MONEY και απο εδω πανε και οι άλλοΙ!
 

gregkont13

Verified MM member
Οποιαδηποτε συγκριση αποψεων που μαθαινονται εξ' αντανακλασεως με σπουδες σε αντικειμενο ειναι αστεια.
16 χρονια οπαδος στην κερκιδα = ξερει ιδια ή περισσοτερη μπαλα απο καποιον που παιζει ερασιτεχνικο ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για 6 χρονια?
Σοβαροι να ειμαστε.

Μπαλα στην κερκιδα βλεπετε και φυσικα αντιλαμβανεστε πολυ περισσοτερα από καποιον που ΠΟΤΕ δεν εχει δει καν μπαλα.
ΑΛΛΑ, το να θεωρεις οτι ξερεις περισσοτερη μπαλα απο οποιονδηποτε παιζει μπαλα δεν θα με βρεις συμφωνο.
Αλλα ΦΥΣΙΚΟΤΑΤΑ ειναι πολυ δημοφιλης άποψη σε ολες τις κερκιδες, ειναι γνωστοι σε ολους μας οι προπονητες της κερκιδας...

Στα υπολοιπα που λες συμφωνω διοτι δες και μονο σου ποσο πιο συγκρατημενη ειναι η αποψη σου πλεον.
πριν ηταν: κανε αυτο, εγω θα σου πω που ξερω
Τωρα πολυ σωστα λες: αυτο πιστευω, αλλα πηγαινε σε ιατρο και φροντισε να σου κανει μετρησεις και φροντισε να διαλεξεις σωστο ιατρό.

Για να το κλεισουμε:

Στο εξωτερικο ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ DISCLAIMER κατω από καθε αποψη τυπου: Δεν ειμαι, ιατρός, εκφραζω την αποψη μου , ζητηστε τη γνωμη ειδικου κτλ.
Το οτι εδω δεν εχετε τετοιο disclaimer και δινεται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΕΣ συμβουλες, κατευθυνσεις, θεραπειες κτλ ειναι μεχρι να γινει η πρωτη μηνυση απο καποιον που θα ζημιωθει επειδη σας ακουσε και να φαει καμπανα καποιος (Διότι οταν θα κινηθει νομικα καποιος εναντι του @CVIAL που ειναι ο υπευθυνος, θεωρω πως ο νομικος του συμβουλος θα του πει να δωσει ολα τα στοιχεια του μεχρι τοτε ανωνυμου φορουμιτη και καλα θα κανει να το κανει. Μετα, καλα ξεμπερδεματα!)

Θα προτεινα ή ωριμοτητα/ευθυνη στις αποψεις, ή Disclaimer.
H τσαμπα μαγκια ειναι στα τελευταια της, δεν εχει πεθανει ακομα, αλλα θα προτεινα να μην το ρισκαρει καποιος.
Ειναι σοβαρες οι ευθυνες με τον τροπο γραφης καποιων και θα το φανε το κεφαλι τους καποια στιγμη.
Σχετικά με τις σπουδές οκ. Το πρόβλημα για το οποίο μιλάς έχει αρκετές κατευθήνσεις και δεν αφορά μόνο τις εξ' αντανακλάσεως σπουδές. Π.χ. όταν έκανα Phd καθηγητές που ήξεραν μονάχα θεωρεία θα μίλαγαν για το τάδε μοντέλο ως το καλύτερο. Εντούτοις, στη πράξη καθώς δεν είχαν δουλέψει ποτέ, ενώ εγώ είχα περάσει από 5 έταιριες, υπήρχαν προβλήματα που δεν ήξεραν τα οποία δεν έχω λόγο να αναλύσω. Με λιγά λόγια φυσικά η θεωρεία απέχει από την πράξη πολλές φορές και επειδή εμείς δεν είμαστε γιατροί σίγουρα δεν ξέρουμε τα πρακτικά προβλήματα που μπορεί να έχει ένα κεφάλι και πατάμε μονάχα στην όποια θεωρεία ξέρουμε (αν ξέρουμε). Γι' αυτό κανείς εδώ μέσα δεν νομίζω πως έχει πει ποτέ ότι ξέρει περισσότερα από σένα στο όλο θέμα μμ.... Τούτο θα ήταν αστείο.

Ωστόσο, ενώ μπορεί να μη ξέρουμε την πράξη παρά μόνο μια λίγη θεωρεία(ας πουμέ), μπορούμε κριτικά (ο καθένας μόνος του) να θεωρήσουμε πως άλλοι γιατροί επιλέγουν μια διαφορετική προσεγγίση από σένα ή άπο κάποιον άλλον η οποία μας βρίσκει πιο σύμφωνους με αυτά τα λίγα που ξέρουμε και να πάμε εκεί ή να προτείνουμε σε κάποιον άλλον να πάει εκεί. Αυτό νομίζω γίνετε στα πάντα... Και εσύ μπορεί να χεις χρησιμοποιήσει δυο μάστορες και ένας να σου έκανε καλύτερη δουλειά κατά τη γνώμη σου ή να είδες μια δουλεία του που σ αρέσε, οπότε αυτόν θα προτείνεις, ακόμα και αν δεν ξέρεις να βιδώσεις ούτε βίδα.

Στο φόρουμ άσχετα αν ορισμένοι δεν γουστάρουν τις εκφράσεις σου, κυριώς προσπαθούν να κάνουν αυτό. Δηλαδή να πούνε σε κάποιον να πάει στο γιατρό που πιστευούν ότι είναι καλύτερος, όχι να αποδείξουν ότι ξέρουν πιο πολλά από σένα ή τον καθένα. Επίσης κρίνουν συμπεριφόρες γιατρών. Ακόμα τα τελευταία χρόνια που διαβάζω κατά μεγάλο ποσοστό έβλεπα μόνο τα εξής: 1. αν θες θεραπεία η φίνα και η μινοξ είναι τα μόνα που βοηθάνε, τσέκαρε και με γιατρό 2. Αν θες μμ και έχεις τα χρήματα οι καλύτερες λύσεις είναι Lorenzo, erdogan, couto και άλλοι 2-3 γνωστοί. Εκτός από μερικούς της Advance και κάτι άλλων κλινικών που κατά κύριο λόγο καντίλια άκουγαν, αυτές ήταν οι γενικές "κατευθυνσείς" χρόνια τώρα. Άρα δεν θεωρώ ότι ο Cvial κινδυνευεί από αυτό που λες και νομίζω ότι όσα χρόνια υπάρχει το φόρουμ έσωσε πολύ περισσότερους από όσους έκαψε επειδή κάποιοι ήθελαν να πιστέψουν το Δημήτρη της Advance. Και γενικά αυτό το φόρουμ έσωσε άπειρο κόσμο χρόνια πριν όταν στην Ελλάδα δεν υπήρχε καμία λύση (δεν μιλάω για σένα, δεν ξέρω καν αν χειρουργούσες τότε). Επίσης αν εγώ λέω σε όλους στο φόρουμ ανώνυμα πηγαίνετε Lorenzo και κάποιος καεί από Lorenzo, θα κάνει μύνηση στο CVial και αν με δώσει εκείνος, εγώ θα έχω νομική ευθύνη; του βάλα περίστροφο να πάει στον Lorenzo; Αν ίσχυε αυτό που λες όλοι οι ανώνυμοι influencer επενδύσεων στο twitter (μιας που αυτή είναι η δική μου εξειδικευσή) θα έπρεπε να είναι μέσα και να τρώνε μυνήσεις χρόνια τώρα. Κάποιοι έχουν χάσει σπίτια εξαιτίας τους και δεν γράφουν κανένα disclaimer. Οπότε νομίζω (χωρίς να είμαι νομικός) πως είσαι λίγο υπερβολικός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
Συμφωνω και παρεχω σε καθε ευκαιρια ΟΛΕΣ τις παραμετρους μια σωστης ερευνας για επιλογη ιατρού
Το προβλημα ειναι οτι κανεις δεν τις ακολουθει και μετα κλαινε στα φορουμ που τους κατεστρεψαν ενω
επελεξαν κλινική ενω:
Δεν ειδαν πτυχιο ιατρικής
Δεν ειδαν εξιεδικευση / πιστοποιηση στο αντικειμενο
Δεν ειδαν αποτελεσματα σε βιντεο
Δεν ειδαν καν αποτελεσματα παροιμοια με την περισπτωση τους
Δεν εγινα μετρησεις
Δεν ειδαν καν ιατρό
Ειδαν καλη ...τιμούλα, ωραιες γκομενες στην ρεσεψιον ή "με εστειλε φιλος", το βαφτησαν VALUE FOR MONEY και απο εδω πανε και οι άλλοΙ!
Το θέμα είναι τι κάνουμε με αυτούς που είδαν πτυχίο ιατρικής, εξειδικευσή, βίντεο, ιατρό κλπ κλπ και πάλι καταστραφήκαν. Μικρότερες οι πιθανότητες, αλλά υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις. Οπότε θέλει προσοχή ακόμα και αν κάποιος λάβει υπόψη του και όλα όσα αναφέρεις... Φυσικά, και εγώ μόνο σε γιατρό θα πήγαινα και μάλιστα (για δικούς μου λόγους) σε κάποιον που κάνει ένα χειρουργείο μόνο τη μέρα, ωστόσο το σε ποιον είναι και αυτό κομματάκι δύσκολο. Δεν είναι το μόνο πρόβλημα να αποφύγουμε τη κομμώτρια που κάνει μμ όπως έχουμε δει αρκετές φορές στο φόρουμ.
 

gregkont13

Verified MM member
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους,

είμαι 33 ετών, δεν έχω πάρει ποτέ αγωγή, ούτε φαρμακευτική αλλά ούτε και τοπικά και δεν έχω κάνει ΜΜ. Τα μαλλιά μου πέφτουν με σταθερό ρυθμό από τα 13 (!) περίπου και συνεχίζουν.

Ενδιαφέρομαι για ΜΜ. Έχω μιλήσει με HDC, όπου και έστειλα τις φωτό που επισυνάπτω και εδώ, καθώς και το βίντεο (link στο τέλος του post) και μου είπαν ότι μπορούμε με δύο επεμβάσεις FUE, να βγάλουμε ~3500+3000 (σύνολο 6500 grafts). Η πρώτη επέμβαση θα περιλαμβάνει frontal mid frontal και η δεύτερη crown/vertex όπως το αντιλήφθηκα. Σαν ισχυρή σύσταση μου είπαν να ξεκινήσω τοπικό μείγμα fina+μινοξιδιλη. Να πω ότι για κάποιους ιατρικούς λόγους δε θέλω να πάρω oral fina, duta κλπ.
  1. Πιστεύετε ότι μπορούν να βγουν τόσα grafts από ασφαλείς περιοχές;
  2. Έστω ότι βγαίνουν τα 6500 grafts. Θα υπάρξει μια αξιοπρεπής κάλυψη; Όταν λέω αξιοπρεπής, έχω επίγνωση της κατάστασης (nor 6) δεν περιμένω θαύματα.
Βίντεο από τη δότρια περιοχή:

1. Κανείς εδώ μέσα δεν μπορεί να στο απαντήσει αυτό. Ενδεχομένως ακόμα και οι γιατροί που μπορεί να δεις να έχουν διαφορετικές απόψεις. Lorenzo/Erdogan κάνουν εκτενή και καλά consultation κατά τη γνώμη μου οπότε μπορείς να τσεκάρεις γι' αυτούς αν το θες. Επίσης ο Pekiner από Τουρκία έχει δείξει καλές δουλίες αλλά δεν έχω ιδέα τι κάνει από άποψη consultation.
2. Επίσης δύσκολο να απαντηθεί. Δεν ξέρουμε πάχος τρίχας, περιοχή κάλυψης κλπ. Αν πας στους δυο γιατρούς που ανέφερα στο 1 θα σου πουν τι μπορείς να περιμένεις. Ρώτα τους και επίσης ζήτας να δεις φωτός με κάποιον που έχει παρόμοιο προβλήμα με το δικό σου. Είμαι πεπεισμένος πως οι Lorenzo/Erdo θα έχουν πολλά περιστατικά σαν και σένα.
3. Τις ερωτήσεις σου μπορείς να τις κάνεις και στην HDC μιας που μίλησες μαζί τους ή και να πας Κύπρο να σε δουν.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Σχετικά με τις σπουδές οκ. Το πρόβλημα για το οποίο μιλάς έχει αρκετές κατευθήνσεις και δεν αφορά μόνο τις εξ' αντανακλάσεως σπουδές. Π.χ. όταν έκανα Phd καθηγητές που ήξεραν μονάχα θεωρεία θα μίλαγαν για το τάδε μοντέλο ως το καλύτερο. Εντούτοις, στη πράξη καθώς δεν είχαν δουλέψει ποτέ, ενώ εγώ είχα περάσει από 5 έταιριες, υπήρχαν προβλήματα που δεν ήξεραν τα οποία δεν έχω λόγο να αναλύσω. Με λιγά λόγια φυσικά η θεωρεία απέχει από την πράξη πολλές φορές και επειδή εμείς δεν είμαστε γιατροί σίγουρα δεν ξέρουμε τα πρακτικά προβλήματα που μπορεί να έχει ένα κεφάλι και πατάμε μονάχα στην όποια θεωρεία ξέρουμε (αν ξέρουμε). Γι' αυτό κανείς εδώ μέσα δεν νομίζω πως έχει πει ποτέ ότι ξέρει περισσότερα από σένα στο όλο θέμα μμ.... Τούτο θα ήταν αστείο.
Το σχολιο μου ηταν για το λογικο σφαλμα του που συνοψιζεται ως εξης: Το μπουζουκι ειναι οργανο. Ο αστυνομικος ειναι οργανο. Αρα ο αστυνομικος ειναι μπουζουκι.
Επειδη υπαρχουν καποιοι ασχετοι ιατροι και και σχετικοι λαϊκοι, οι Λικοί ειναι πιο σχετικοι απο τους ιατρους. ναι , οκ....
Και οπως ειπα τιθεται θεμα ΝΟΜΙΚΩΝ ΕΥΘΥΝΩΝ!
Οι συμβουλες που δινουν καποιοι μπορουν αν του ςβαλουν σε μπελαδες.
Ωστόσο, ενώ μπορεί να μη ξέρουμε την πράξη παρά μόνο μια λίγη θεωρεία(ας πουμέ), μπορούμε κριτικά (ο καθένας μόνος του) να θεωρήσουμε πως άλλοι γιατροί επιλέγουν μια διαφορετική προσεγγίση από σένα ή άπο κάποιον άλλον η οποία μας βρίσκει πιο σύμφωνους με αυτά τα λίγα που ξέρουμε και να πάμε εκεί ή να προτείνουμε σε κάποιον άλλον να πάει εκεί. Αυτό νομίζω γίνετε στα πάντα... Και εσύ μπορεί να χεις χρησιμοποιήσει δυο μάστορες και ένας να σου έκανε καλύτερη δουλειά κατά τη γνώμη σου ή να είδες μια δουλεία του που σ αρέσε, οπότε αυτόν θα προτείνεις, ακόμα και αν δεν ξέρεις να βιδώσεις ούτε βίδα.
Ναι, αλλα δεν ειδα αυτο εδω που δεν ειναι ουτε λαθος, ουτε ανωριμο ουτε επικινδυνο.
Ειδα απαντησεις με σιγουρια γιατοι τι να κανει, τι να παρει τι ν αμην παρει και άλλα τετοια εμπριμε.

Στο φόρουμ άσχετα αν ορισμένοι δεν γουστάρουν τις εκφράσεις σου, κυριώς προσπαθούν να κάνουν αυτό. Δηλαδή να πούνε σε κάποιον να πάει στο γιατρό που πιστευούν ότι είναι καλύτερος, όχι να αποδείξουν ότι ξέρουν πιο πολλά από σένα ή τον καθένα.
Διαβασε λιγο τις αρχικες αντιδρασεις-απαντησεις αν θες.
Επίσης κρίνουν συμπεριφόρες γιατρών. Ακόμα τα τελευταία χρόνια που διαβάζω κατά μεγάλο ποσοστό έβλεπα μόνο τα εξής: 1. αν θες θεραπεία η φίνα και η μινοξ είναι τα μόνα που βοηθάνε, τσέκαρε και με γιατρό 2. Αν θες μμ και έχεις τα χρήματα οι καλύτερες λύσεις είναι Lorenzo, erdogan, couto και άλλοι 2-3 γνωστοί. Εκτός από μερικούς της Advance και κάτι άλλων κλινικών που κατά κύριο λόγο καντίλια άκουγαν, αυτές ήταν οι γενικές "κατευθυνσείς" χρόνια τώρα. Άρα δεν θεωρώ ότι ο Cvial κινδυνευεί από αυτό που λες και νομίζω ότι όσα χρόνια υπάρχει το φόρουμ έσωσε πολύ περισσότερους από όσους έκαψε επειδή κάποιοι ήθελαν να πιστέψουν το Δημήτρη της Advance.
Που το θυμηθηκες αυτο.... Αααααααλλη μια αμρτωλη ιστορια που πηγαν ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ κουβα επειδη τους "εσωσε" το φορουμ που ο Δημητρης εκανε ταμειο και τους γλενταγε.
Χωρις το φορουμ ΔΕΝ θα υπηρχε Δημητρης = ΔΕΝ θα ειχαν παει κουβ αολα αυτα τα περιστατικα...
Τροφη για σκεψη για το πως να γινει ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΟ το φορουμ!
Και γενικά αυτό το φόρουμ έσωσε άπειρο κόσμο χρόνια πριν όταν στην Ελλάδα δεν υπήρχε καμία λύση (δεν μιλάω για σένα, δεν ξέρω καν αν χειρουργούσες τότε). Επίσης αν εγώ λέω σε όλους στο φόρουμ ανώνυμα πηγαίνετε Lorenzo και κάποιος καεί από Lorenzo, θα κάνει μύνηση στο CVial και αν με δώσει εκείνος, εγώ θα έχω νομική ευθύνη; του βάλα περίστροφο να πάει στον Lorenzo; Αν ίσχυε αυτό που λες όλοι οι ανώνυμοι influencer επενδύσεων στο twitter (μιας που αυτή είναι η δική μου εξειδικευσή) θα έπρεπε να είναι μέσα και να τρώνε μυνήσεις χρόνια τώρα. Κάποιοι έχουν χάσει σπίτια εξαιτίας τους και δεν γράφουν κανένα disclaimer. Οπότε νομίζω (χωρίς να είμαι νομικός) πως είσαι λίγο υπερβολικός.
Νομιζω πρεπει να ρωτησεις τον Δικηγορο σου για αυτο και μπορει να εκπλαγεισ ή και να αλλα΄ξεις επαγγελ΄μα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Το θέμα είναι τι κάνουμε με αυτούς που είδαν πτυχίο ιατρικής, εξειδικευσή, βίντεο, ιατρό κλπ κλπ και πάλι καταστραφήκαν.
Για πες. Τι κανεις με αυτούς?
Διότι εγω δεν ειδα να κανει κανεις ΤΙΠΟΤΑ!
Το χρυσοπληρωσαν το ονειρο και τωρα μιλια...
Μικρότερες οι πιθανότητες, αλλά υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις. Οπότε θέλει προσοχή ακόμα και αν κάποιος λάβει υπόψη του και όλα όσα αναφέρεις... Φυσικά, και εγώ μόνο σε γιατρό θα πήγαινα και μάλιστα (για δικούς μου λόγους) σε κάποιον που κάνει ένα χειρουργείο μόνο τη μέρα, ωστόσο το σε ποιον είναι και αυτό κομματάκι δύσκολο. Δεν είναι το μόνο πρόβλημα να αποφύγουμε τη κομμώτρια που κάνει μμ όπως έχουμε δει αρκετές φορές στο φόρουμ.
Όταν εφαρμόσει καποιος τα κριτηρια που αναφερω μειωνει στο ελαχιστο τις πιθανοτητες να παει κατι στραβα.
Αλλα δυστυχως οι επιτειδιοι σας βαζουν διαφορα τυρακια και δεν βλεπετε τη φακα.
Σας εχω πει και τα τυρακια αλλα επιμενετε να πιστευετε καποιοι οτι θα κερδισετε στο παιχνιδι του το επαγγελματια ...
 

gregkont13

Verified MM member
Που το θυμηθηκες αυτο.... Αααααααλλη μια αμρτωλη ιστορια που πηγαν ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ κουβα επειδη τους "εσωσε" το φορουμ που ο Δημητρης εκανε ταμειο και τους γλενταγε.
Χωρις το φορουμ ΔΕΝ θα υπηρχε Δημητρης = ΔΕΝ θα ειχαν παει κουβ αολα αυτα τα περιστατικα...
Τροφη για σκεψη για το πως να γινει ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΟ το φορουμ!

Νομιζω πρεπει να ρωτησεις τον Δικηγορο σου για αυτο και μπορει να εκπλαγεισ ή και να αλλα΄ξεις επαγγελ΄μα.
1. Πες μου λοίπον την πρόταση σου. Λες στην ουσία πως το φόρουμ έδωσε βήμα στο Δημήτρη και εξαπατήθηκε κόσμος. Ξεχνάς βέβαια πόσους έσωσε το φόρουμ από το Δημήτρη και όλα όσα φώναζαν άπειρα μέλη. Όμως πες μου λίγο, πως θα γίνει πιο έγκυρο το φόρουμ; Τι πρότεινεις εσύ; Να μιλάνε μόνο γιάτροι; Γιατί αν ψάξεις ποστ στο φόρουμ 10 χρόνια πριν θα δεις πόσοι γιατροί "γλένταγαν" κόσμο με τομές δράμα και 100 τρίχες φυτρωμένες και το φόρουμ γλύτωσε κόσμο. Οπότε για πες τι προτείνεις για να γίνει έγκυρο;

2. Να αλλάξω επαγγέλμα γιατί; Δεν καταλαβαίνω. Μπορείς να γίνεις πιο σαφής; Επίσης να ρωτήσω το δικηγόρο μου, αλλά αιτιολόγησε μου εσύ γιατί π.χ. ένας λογαριασμός στο twitter που κόστισε δεκάδες εκατομμύρια σε κόσμο που έδινε financial advise χωρίς disclaimer δεν έχει καμία κύρωση αυτή τη στιγμή;
 

gregkont13

Verified MM member
Για πες. Τι κανεις με αυτούς?
Διότι εγω δεν ειδα να κανει κανεις ΤΙΠΟΤΑ!
Το χρυσοπληρωσαν το ονειρο και τωρα μιλια...

Όταν εφαρμόσει καποιος τα κριτηρια που αναφερω μειωνει στο ελαχιστο τις πιθανοτητες να παει κατι στραβα.
Αλλα δυστυχως οι επιτειδιοι σας βαζουν διαφορα τυρακια και δεν βλεπετε τη φακα.
Σας εχω πει και τα τυρακια αλλα επιμενετε να πιστευετε καποιοι οτι θα κερδισετε στο παιχνιδι του το επαγγελματια ...

Αν κάποιος έχει την οικονομική δυνατότητα μπορεί να κάνει πράγματα. Φυσικά όταν μπαίνεις για μμ υπογράφεις πολλά που προστατευούν το γιατρό κλπ, αλλά και πάλι υπάρχουν πράγματα να κάνεις. Δυστυχώς όμως ο μέσος ασθενής φοβάται. Γιατί μιλάμε για ανθρώπους που δεν έχουν πόρους να κυνηγήσουν τίποτα... Με το ζόρι μαζευούν λίγα λεφτά για μμ. Πως να τα βάλουν με κλινικές και γιατρούς που μπορούν να διαθεσούν χιλιάδες; Οπότε δεν είναι και τόσο ευκόλο για κάποιους να κάνουν κάτι.

Δεν ξέρω για ποιους μιλάς σχετικά με τα "τυράκια". Εγώ Ελβετία πήγα προσωπικά και κύπρο. Ωστόσο, ένα σημαντικό πράγμα που κοίταξα πέρα από τις περγαμηνές των γιατρών που είδα, ήταν πόσες αποτυχίες μπόρεσα να βρω τα τελευταία 10 χρόνια και πως έπραξε ο γιατρός μετά από τις αποτυχίες (που έχουν συμβεί σε όλους τους γιατρούς).

Ποια είναι τα τυρακία στα οποία αναφέρεσαι; Ποιοι γιατροί/επιτειδιοί κοροιδευούν το φορουμ; τι προτείνεις να κάνει κάποιος ασθενής με λίγους πόρους που τη πάτησε από γιατρό; Εγώ χρησιμοποιήσα το φόρουμ και φίλτραρα αυτά που διάβασα και έχω ένα αξιοπρεπές μαλλί. Εσύ τι προτείνεις για όσα λες;
 

aeratos28

Just aeratos
Γιατρέ ,το να δίνεις συμβουλές για το πώς να γίνει πιο έγκυρο το φόρουμ,νομίζω δεν έχεις κανένα δικαίωμα εσύ να το λες αυτό..το αν είναι η όχι έγκυρο ,αυτό έχει αποδειχτεί πολλά χρόνια...Οι χαζομάρες τώρα που γράφεις περί συμβουλων με σιγουριά για το τι να κάνει κάποιος,είναι ψεμματα και υπερβολές δικές σου οι οποίες δεν ξέρω ,αλλά υποπτεύομαι το λόγο που πετάς τέτοια λάσπη για το φόρουμ..αυτά που ακούγονται εδώ είναι... Η μόνη θεραπεία που κάνει δουλειά είναι φίνα και μινοξ..πήγαινε κάνε εξετάσεις πρώτα και παρε γνωμη γιατρου..Το φόρουμ έχει σώσει πολύ κόσμο..Και προσφέρει γνώση και πράγματα που κάτι γιατρουδαρες ούτε καν έχουν δει η ακουσει..Εδώ και εσύ έχεις κάνει στροφή 180 μοίρες από τότε που μπήκες στο φόρουμ..πλάκα κάνεις?? Ξέχασες τις στριπάρες που ήσουν υπέρμαχος κιόλας ,τα combo με strip 2500 grafts και fue 308 grafts? Πάνε αυτά ..έφτιαξες βίντεο τώρα που δείχνεις πως γίνεται η ανάλυση της δοτριας ,πως την μετράμε κτλ κτλ..Και λες ότι είσαι ο μόνος στην Ελλάδα που τα κάνει αυτά..Μπράβο μπράβο..χαχαχα
Ένα ευχαριστώ εδώ στο φόρουμ δεν είπες όμως ,που λόγω αυτού πήρες την γνώση από τον Λορέντζο..Αβαβά το έχεις κάνει ..γτ δεν τα λες αυτά ιατρε?
Και για να μην μπερδευεσαι ,περί τυρακίων που είπες κτλ,εδώ τα τυρακια δεν παίζουν..το έχεις καταλάβει και εσύ πολύ καλά..γι'αυτό και τα ακούτε οι γιατροί όπως αξίζει βέβαια στον καθένα ..μην μπερδευεσαι στο έχω πει πάλι ..η συντριπτική πλειοψηφία εδώ,δεν είναι όπως ένας άσχετος που θα σου έρθει στην κλινική σου και θα είναι yes sir...κατάλαβε το..
Για πες. Τι κανεις με αυτούς?
Διότι εγω δεν ειδα να κανει κανεις ΤΙΠΟΤΑ!
Το χρυσοπληρωσαν το ονειρο και τωρα μιλια...

Όταν εφαρμόσει καποιος τα κριτηρια που αναφερω μειωνει στο ελαχιστο τις πιθανοτητες να παει κατι στραβα.
Αλλα δυστυχως οι επιτειδιοι σας βαζουν διαφορα τυρακια και δεν βλεπετε τη φακα.
Σας εχω πει και τα τυρακια αλλα επιμενετε να πιστευετε καποιοι οτι θα κερδισετε στο παιχνιδι του το επαγγελματια ...
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
1. Πες μου λοίπον την πρόταση σου. Λες στην ουσία πως το φόρουμ έδωσε βήμα στο Δημήτρη και εξαπατήθηκε κόσμος. Ξεχνάς βέβαια πόσους έσωσε το φόρουμ από το Δημήτρη και όλα όσα φώναζαν άπειρα μέλη. Όμως πες μου λίγο, πως θα γίνει πιο έγκυρο το φόρουμ; Τι πρότεινεις εσύ; Να μιλάνε μόνο γιάτροι; Γιατί αν ψάξεις ποστ στο φόρουμ 10 χρόνια πριν θα δεις πόσοι γιατροί "γλένταγαν" κόσμο με τομές δράμα και 100 τρίχες φυτρωμένες και το φόρουμ γλύτωσε κόσμο. Οπότε για πες τι προτείνεις για να γίνει έγκυρο;

2. Να αλλάξω επαγγέλμα γιατί; Δεν καταλαβαίνω. Μπορείς να γίνεις πιο σαφής; Επίσης να ρωτήσω το δικηγόρο μου, αλλά αιτιολόγησε μου εσύ γιατί π.χ. ένας λογαριασμός στο twitter που κόστισε δεκάδες εκατομμύρια σε κόσμο που έδινε financial advise χωρίς disclaimer δεν έχει καμία κύρωση αυτή τη στιγμή;
Δεν εχω προταση και δεν με αφορα το θεμα.
Στο θιγω γιατι θεωρεις το φορουμ καποιου ειδους πανακεια με μονο θετικη επιδραση.Συνολικα θελω ν απιστευω πως εχει θετικο προσημο.
Καλο θα ειναι να υπάρχει τροπος ελεγχου καποιων ποστς οσον αφορ ατην εγκυροτητα, οπως ενα ποστ προσφατα δηθεν απο τουρκια που φοβαμαι πως ειχε προμερες ελλειψεις γι ανα μην πω τιποτα αλλο
2. Ρωτα τον δικογορο σου αν χωρις Κειμενο Αποποιησης Ευθυνων μπορει ή δεν μπορει καποιος να σε κυνηγησει νομικα με εγκυρες αξιωσεις. Απλο ειναι το ερωτημα.
 

gregkont13

Verified MM member
Δεν εχω προταση και δεν με αφορα το θεμα.
Στο θιγω γιατι θεωρεις το φορουμ καποιου ειδους πανακεια με μονο θετικη επιδραση.Συνολικα θελω ν απιστευω πως εχει θετικο προσημο.
Καλο θα ειναι να υπάρχει τροπος ελεγχου καποιων ποστς οσον αφορ ατην εγκυροτητα, οπως ενα ποστ προσφατα δηθεν απο τουρκια που φοβαμαι πως ειχε προμερες ελλειψεις γι ανα μην πω τιποτα αλλο
2. Ρωτα τον δικογορο σου αν χωρις Κειμενο Αποποιησης Ευθυνων μπορει ή δεν μπορει καποιος να σε κυνηγησει νομικα με εγκυρες αξιωσεις. Απλο ειναι το ερωτημα.
Κάνεις τεράστιο λάθος για μένα. Δεν θεωρώ το φόρουμ πανάκεια σε καμία περιπτώση. Μιλάμε για μια διαδικτυακή σελίδα που ο καθένας μπορεί να μπει, να γράψει ότι θέλει ανώνυμα και δεν υπάρχει κανένας τρόπος να εξακριβώσεις αν ισχυούν όλα όσα λέει και πολλά άλλα. Ωστόσο, θεωρώ πως αν κάποιος μπορεί να φιλτραρεί την πληροφόρια που υπάρχει εδώ μέσα θα βγει κερδισμένος γιατί θεωρώ πως υπάρχει αρκετή καλή πληροφορία αν μπορείς να τη δεις. Αυτό μόνο και τίποτα παραπάνω. Αν κάποιος είναι ευκολόπιστος και την πατάει από το κάθε "Δημήτρη" ακόμα και αν δεν υπήρχε το φόρουμ, θα την πάταγε από τις διαφημήσεις στη tv.

θα το ρωτήσω, αλλά γενικά μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό που λες ακόμα και λογικά. Είμαι ανώνυμος, δεν είμαι γιατρός και λέω στον "malliapote" user, να πας Lorenzo!! ειναι ο καλύτερος. Αυτος πάει και δεν του βγαίνει τρίχα. Μπορεί να με κυνηγήσει νομικά, σύμφωνα με τα λεγομένα σου. Δηλαδή αν εγώ πω σε κάποιον να πάει να πνιγεί και πάει, φταίω εγώ; Δεν σου φαίνεται λίγο παράξενο;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα