2021 θέλω μεταμόσχευση

vlafo

Well-Known Member
Οι ελληνικές κλινικές έχουνε μείνει πίσω για τους γνωστούς λόγους η κάθε μια και σύμφωνα με το επιχειρηματικό μοντέλο που ακολουθούν(βλέπε Dhi,Βεκρής).
Και τα λεφτά που ζητάνε είναι υπερκοστολογημένα και εν κατακλείδι απαράδεκτα.
Ο Αναστασάκης τα έχουμε ξανααναφέρει διαφοροποιείται,αλλά θα πρέπει να βελτιώσει τις πυκνότητες του και τα session του να είναι πολύ μεγαλύτερα.
Τότε έχει ελπίδες, γιατί την τιμή του δε νομίζω να την κατεβάσει.
Ο Τιρκαλάς τα έχω ξαναγράψει,για μένα είναι ο μόνος που διαφοροποιείται σημαντικά σε πάρα πολλά πράγματα και θέλει πολύ μικρές βελτιώσεις για να είναι τοπ.
Για αυτό τον επέλεξα και δεν πήγα εξωτερικό τελικά.
Για την τιμή του δεν συζητάμε,κανένας δεν πρέπει να πηγαίνει τουλάχιστον Τουρκία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Φιλε
Αν μπορείς να στοιχειοθετήσεις με επιχειρήματα αυτά που λες δεν έχω πρόβλημα, αν και θα ειναι καλυτερα να παρουσιάζεις τα υπερ και τα κατά και να αφήνεις τον ενδιαφερόμενο να αποφασίζει. Η απαξίωση όμως "ούτε απεξω να μην περάσεις" είναι κάτι διαφορετικό!
Φίλε Platane
Ίσως έχεις δίκιο στον τρόπο γραφής και έτσι πρέπει να λέγονται τα υπέρ και τα κατά,αλλά όταν πρόκειται να πάρει ο φίλος πάνω από όλα το σωστό αποτέλεσμα με τα μισά λεφτά,ίσως είναι ο μόνος τρόπος.
Αλλά τα λεφτα να τα αφήσω απέξω το αποτέλεσμα το σωστό να πάρει αυτό μετράει πάνω από όλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αν μπορείς να στοιχειοθετήσεις με επιχειρήματα αυτά που λες δεν έχω πρόβλημα, αν και θα ειναι καλυτερα να παρουσιάζεις τα υπερ και τα κατά και να αφήνεις τον ενδιαφερόμενο να αποφασίζει. Η απαξίωση όμως "ούτε απεξω να μην περάσεις" είναι κάτι διαφορετικό!
Εκτός το είναι δίπλα στο σπίτι μας οι κλινικές δεν βλέπω κάτι άλλο θετικό
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εγώ το έχω καταλάβει οι πελάτες κ τα τρολ του που ξεφυτρωνουν απ το πουθενά δεν θέλουν να το καταλάβουν
Αυτα τα περι τρολ να τα παρεις πισω σε παρακαλω,δεν εχει κανεις δικαιωμα να αναφερεται σε αλλα μελη κανοντας χρηση τετοιων χαρακτηρισμων
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο καθένας είναι ελεύθερος να εκφράσει αυτά που πιστεύει. Φυσικά πρέπει να επικρατούν πιο ήπιοι τόνοι και να αποφεύγουμε τις υπερβολές. Όλοι οι γιατροί/κλινικές έχουν τα συν και τα πλην τους. Δεν χρειάζονται απαξιωτικοί χαρακτήρες ειδικά όταν μιλάμε για ιατρούς/κλινικές που είναι dedicated στις μμ και όχι αρπακολατζήδες.
 
Αυτα τα περι τρολ να τα παρεις πισω σε παρακαλω,δεν εχει κανεις δικαιωμα να αναφερεται σε αλλα μελη κανοντας χρηση τετοιων χαρακτηρισμων
Μα τρολ είναι κ το αποδεικνύουν σε κάθε ποστ που αναφέρεται στον μέσσι της fue αναστασακη
Άσε που εντελώς τυχαία απ το καλοκαίρι του 20 έκαναν την εμφάνιση τους με τον βασιλιά της fue
Το σταματάω εδώ κ δεν ασχολούμαι άλλο με την συγκεκριμένη κλινική γιατί έχει αμολυσει τους διαδικτυακους μπραβους κ δεν θα βγει άκρη
Τα μέλη είναι ενήλικα κ μπορούν να αποφασίσουν μόνα τους
Καλή συνέχεια
 

platanos

Well-Known Member
Συμφορουμίτες vlafo και παναγιώτη, όπως δεν υπάρχει κλινική που έχει μόνο υπέρ, δεν υπάρχει και κλινική μόνο με κατά, αυτο γενικεύται κιόλας πέρα απο τις κλινικές μεταμόσχευσης. Σίγουρα ο κάθε ενδιαφερόμενος κρίνει με τα δικά του μέτρα και σταθμά ποια είναι ιδανική επιλογή για αυτόν. Εμείς είμαστε εδώ να τον κατευθύνουμε παραθέτοντας στοιχεία με επιλογές, ακόμα και προτείνοντας μια κλινική, δεν είναι κακό που εμείς πιστεύουμε και θα ακολουθούσαμε. Η απαξίωση είναι κάτι εντελώς διαφορετικό επαναλαμβάνω και δεν βοηθάει ακόμα και να έχει δόσεις αλήθειας μέσα της. .. Με πρόλαβε ο CVIAL ενώ έγραφα, με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Μα τρολ είναι κ το αποδεικνύουν σε κάθε ποστ που αναφέρεται στον μέσσι της fue αναστασακη
Άσε που εντελώς τυχαία απ το καλοκαίρι του 20 έκαναν την εμφάνιση τους με τον βασιλιά της fue
Το σταματάω εδώ κ δεν ασχολούμαι άλλο με την συγκεκριμένη κλινική γιατί έχει αμολυσει τους διαδικτυακους μπραβους κ δεν θα βγει άκρη
Τα μέλη είναι ενήλικα κ μπορούν να αποφασίσουν μόνα τους
Καλή συνέχεια
Σε ποιους αναφερεσαι οταν μιλας για λυτους μπραβους;Ειναι δυνατον;Ακρη μπορει να βρεθει μεσα απο νηφαλιες συζητησεις,οχι απο εικασιες και ανακαλυψη φανταστικων εχθρων
 
Τελευταία επεξεργασία:

dim d

Well-Known Member
Φιλε απο το τροπο που γραφεις κι μονο φαινεται οτι δεν γνωριζεις βασικα πραγματα, οχι οτι ενημερωνεσαι εδω κι χρονια οπως λες. Μην βιαζεσαι κανε θεραπεια, διαβασε εδω και μετα πραξε αναλογα.
 
  • Like
Reactions: tol

platanos

Well-Known Member
Και για να μη μείνω μόνο στη θέση του κριτή που νουθετεί μόνο, θα πρότεινα στο φίλο μας να επισκεφτεί και την κλινική Starks που χειρουργεί ο κύριος Τυρκαλας η οποία βρίσκεται στην πόλη του και έχει επιδείξει πολύ ικαναποιητικά αποτελέσματα τελευταία.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εγώ το έχω καταλάβει οι πελάτες κ τα τρολ του που ξεφυτρωνουν απ το πουθενά δεν θέλουν να το καταλάβουν
Παρεξηγηθηκαν λέει γιατί τους έβαλα στο ίδιο τσουβάλι τους δασκάλους του Lorenzo με τον πλέον μέσσι της fue αναστασακη
Το σταματάω εδώ γιατί θα καταστρεψουμε το νήμα του παιδιού
Με ολο το σεβασμο δεν χρειαζοταν καν να ξεκινησει αυτη η κουβεντα :D Γιατι ακολοθουν παντα απαντησεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
γιατι διαφωνεις οτι υπαρχουν μελη "θεοσταλτοι"? ερχονται απο το πουθενα....και εξαφανιζονται στο πουθενα μολις δουν τα σκουρα....και ολος τυχαιος εχουν και το καταλληλο ταιμινγκ να κανουν και τα δυο.......
 
  • Like
Reactions: spi

midnight express

Well-Known Member
Η αποφαση της μμ δεν ειναι κατι απλο ουτε κατι που σου δινει την εγγυηση για το τελειο αποτελεσμα.Νομιζω οτι ο ενδιαφερομενος πρεπει να τα βαλει κατω και να αποφασισει με νυφαλιοτητα,το μπατζετ που μπορει σημερα η μελοντικα να διαθεσει,τον χρονο που θα την κανει και τις αναγκες που θελει να καλυψει ωστε να βρει την βελτιστη λυση.Το να μπορω να διαθεσω 15000ευρω για αυτην την αναγκη και ο αλλος να μου προτεινει την dhi η το αντιθετο σε ενα περιορισμενο μπατζετ να προτεινουμε ονοματα εξωτερικου δεν θεωρω οτι βλεπουμε το προβλημα απο την σωστη οπτικη γωνια και βοηθαμε.Διαβασμα κυριως να ξεμπερδευτει το κουβαρι.Αναλυση του προβληματος και των δυνατοτητων της επιλησης του για να βγει μια σωστη αποφαση.
 

spi

Well-Known Member
Η dhi μου έδωσε από 300 άτομα το τηλέφωνό τους να επικοινωνήσω μαζί τους ώστε να συναντηθώ και να δω τα αποτελέσματα τους θα συναντηθώ σε δύο μέρες με δύο άτομα


Μου άρεσε πολύ αυτό και θα το κάνω από βδομάδα θα συναντηθώ με δύο άτομα.

Συγγνώμη που ρωτάω αλλά πώς μια κλινική σου εδωσε τηλέφωνό κάποιου πελάτη της (και μάλιστα όχι ενός αλλά 300); Το τηλέφωνο είναι προσωπικό δεδομένο και απαγορεύεται να δίνεται στον οποιοδήποτε
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Συγγνώμη που ρωτάω αλλά πώς μια κλινική σου εδωσε τηλέφωνό κάποιου πελάτη της (και μάλιστα όχι ενός αλλά 300); Το τηλέφωνο είναι προσωπικό δεδομένο και απαγορεύεται να δίνεται στον οποιοδήποτε
και εγω την ιδια απορια εχω αλλα μαλλον δεν θα εφτασαν σ αυτο το σημειο.....μαλλον εννοει οτι για να τον εντυπωσιασουν του ειπαν αυτο για να του δειξουν ποσο σιγουροι ειναι....
 

khaos13

Member
και εγω την ιδια απορια εχω αλλα μαλλον δεν θα εφτασαν σ αυτο το σημειο.....μαλλον εννοει οτι για να τον εντυπωσιασουν του ειπαν αυτο για να του δειξουν ποσο σιγουροι ειναι....

Όχι, ο φίλος λέει ότι θα συναντηθεί με δύο εξ αυτών για να συζητήσουν. Ίσως να υπήρχε τέτοια επιλογή στην αίτηση για μμ που συμπληρώνεις στην κλινική; Είδα πρόσφατα σε έντυπο γνωριμίας γιατρού ότι ζητάει την άδειά σου να ποστάρει φωτος από την επέμβαση για διαφημιστικούς ή/και εκπαιδευτικούς σκοπούς.
 

spi

Well-Known Member
Όχι, ο φίλος λέει ότι θα συναντηθεί με δύο εξ αυτών για να συζητήσουν. Ίσως να υπήρχε τέτοια επιλογή στην αίτηση για μμ που συμπληρώνεις στην κλινική; Είδα πρόσφατα σε έντυπο γνωριμίας γιατρού ότι ζητάει την άδειά σου να ποστάρει φωτος από την επέμβαση για διαφημιστικούς ή/και εκπαιδευτικούς σκοπούς.
Δεν νομίζω πως επιτρέπεται να δημοσιευτούν προσωπικά στοιχεία ειδικά σε εποχή GDPR. Άλλο να συναινέσει κάποιος να φανεί το πρόσωπο του κι άλλο να δοθούν προσωπικά στοιχεία όπως τηλέφωνο ή ονοματεπώνυμο
 

Georgie

Well-Known Member
Οταν πας για consultation στη DHI θα σου παρουσιάσουν και κάποιον που δουλευει εκει, η πέρασε τυχαία ( που ειχε ακριβώς το ιδιο προβλημα με σένα !!! )
Για να δεις το εντυπωσιακό αποτέλεσμα με 4000 τρίχες ας πούμε .
Τωρα λογω Covid μάλλον θα γινεται με το τηλεφωνο .
Ελπιζω να δίνουν το κατάλληλο κωδικό για να μη φας πρόστιμο :)
 

gerassis

Well-Known Member
Κανε την ερευνα σου φίλε. Δεν εχεις να χάσεις κάτι. Απλή μη κλείσεις πουθενα επι τόπου οτι και αν σου πούνε.
 
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα