2η ΜΜ HDC - 3500g- Dr Μάρας .29-30/04/2024

Larioso1976

Member
Καλησπέρα σας και καλο μηνα ,στις 29&30/4 βρέθηκα στην Κύπρο για να κάνω τη 2η μμ. Η πρώτη είχε γίνει το 2016 στην κλινική Abvance hair Clinic με 3,900g.

Εκείνη την εποχή είχα διάχυτη αραίωση με λίγα δικά μου μαλλιά .
Η δοτρια μου δεν ήταν στα καλύτερα της λόγω της πρώην κακής χρήσης της. Ο κύριος Μάρας μου πρότεινε να μη κατέβει η hairline ώστε να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερο απόθεμα για να πυκνώσει την Α Και Β ζώνη και έτσι έγινε .
Σας έχω μερικές φώτο πώς είμαι πριν την 2.μμ και εννοείται μετά την πρώτη.
IMG_20240501_100231.jpg
IMG_20240501_100038.jpg
IMG_20240501_095951.jpg
IMG_20240501_100012.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Καλή Φύτρωση φίλε μου!Καλά σε είχε κρατήσει η ΜΜ μαλλιών σου!Να φανταστώ δεν ακολούθησες τότε θεραπεία?
 

Larioso1976

Member
Καλή Φύτρωση φίλε μου!Καλά σε είχε κρατήσει η ΜΜ μαλλιών σου!Να φανταστώ δεν ακολούθησες τότε θεραπεία?
Μόνο μινοξιδιλη έβαζα μέχρι και πριν τα Χριστούγεννα που ξεκίνησα φίνα .
Τελικά μάλλον και τη φίνα θα την κόψω γιατί με έχει πειράξει στα γνωστά όποτε θα δουμε τι θα μου πουν και από τη κλινική αν είναι να ακολουθήσω κάποια άλλη θεραπεία.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μόνο μινοξιδιλη έβαζα μέχρι και πριν τα Χριστούγεννα που ξεκίνησα φίνα .
Τελικά μάλλον και τη φίνα θα την κόψω γιατί με έχει πειράξει στα γνωστά όποτε θα δουμε τι θα μου πουν και από τη κλινική αν είναι να ακολουθήσω κάποια άλλη θεραπεία.
Ηλικία σου?Τι δοσολογία παίρνεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φίλε. Ουσιαστικά στην πρώτη επέμβαση είχαν μπει ανάμεσα στα δικα σου μαλλιά όπου χάθηκαν αργοτερα τα δικα σου και έμειναν τώρα τα μεταμοσχευμένα..

Καθημερινή δόση φιναστεριδης δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι τώρα αφού σου έβγαλε παρενέργειες Και εξάλλου έχουν φύγει ολα τα μαλλιά σου από τη λήπτρια και ότι έχεις είναι μεταμοσχευμένο.
Οποτε με μια μικροτερη δόση 3-4 φορές την εβδομάδα θα ησουν οκ.
 

Larioso1976

Member
Καλη επιτυχία φίλε. Ουσιαστικά στην πρώτη επέμβαση είχαν μπει ανάμεσα στα δικα σου μαλλιά όπου χάθηκαν αργοτερα τα δικα σου και έμειναν τώρα τα μεταμοσχευμένα..

Καθημερινή δόση φιναστεριδης δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι τώρα αφού σου έβγαλε παρενέργειες Και εξάλλου έχουν φύγει ολα τα μαλλιά σου από τη λήπτρια και ότι έχεις είναι μεταμοσχευμένο.
Οποτε με μια μικροτερη δόση 3-4 φορές την εβδομάδα θα ησουν οκ.
Σ ευχαριστώ πολύ!!
Ακριβώς έτσι έγιναν στην πρώτη .
Τώρα αυτή φορά θα δω γιατί ήθελα να πάρω φίνα για καλύτερη εξέλιξη αλλά μου είναι δύσκολο με τις παρενέργειες.
 
Μπλουζα