1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην DHI Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω ετσι πως το βλεπω θελεις τουλαχιστον 1000+1000.
Ρε Μικε κανας φιλος σου δεν εχει καμια φωτογραφικη της προκοπης :rolleyes:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Φιλε ειναι απο το κινητο μου.Δυστυχως δεν εχω αλλες.Αν βαλω φιλε(υποθετικα παντα)2000 +700 einai σαν να εχω σπαταλησει πανω απο 50% της δοτριας.Τον κλαιγανε δηλαδη.Χωρια οτι υπαρχει μεγαλος κινδυνος για shock loss.Δεν λεω οτι 1000 ειναι τα παρα πολλα αλλα σιγουρα θα διπλασιαστει η πυκνοτητα στα σημεια που πρεπει.Αν μπουν εξυπνα νομιζω οτι θα καλυψουν σωστα την συγκεκριμενη περιοχη..Βεβαια δεν αποκλειω τιποτα μιας κ δεν εχω μιλησει με τον γιατρο να δω τι θα μου πει κ αυτος.Εκει παντως,γυρω στα 1000 με βλεπω.Ακουω κ αλλες αποψεις.
 

athenian

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Βαλε καμια καλυτερη φωτο μην βαριεσαι να βγαλεις.
 

gkast

Active Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε ειναι απο το κινητο μου.Δυστυχως δεν εχω αλλες.Αν βαλω φιλε(υποθετικα παντα)2000 +700 einai σαν να εχω σπαταλησει πανω απο 50% της δοτριας.Τον κλαιγανε δηλαδη.Χωρια οτι υπαρχει μεγαλος κινδυνος για shock loss.Δεν λεω οτι 1000 ειναι τα παρα πολλα αλλα σιγουρα θα διπλασιαστει η πυκνοτητα στα σημεια που πρεπει.Αν μπουν εξυπνα νομιζω οτι θα καλυψουν σωστα την συγκεκριμενη περιοχη..Βεβαια δεν αποκλειω τιποτα μιας κ δεν εχω μιλησει με τον γιατρο να δω τι θα μου πει κ αυτος.Εκει παντως,γυρω στα 1000 με βλεπω.Ακουω κ αλλες αποψεις.

Γιαυτό θα τα ονομάσουμε τα έξυπνα grafts:m02:
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Καταρχάς καλή επιτυχία στην μεταμόσχευση σου φιλε, να σου πάνε όλα όπως επιθυμείς.
Όσον αφορά τις φωτογραφίες σου, δεν είναι τόσο το θέμα της ανάλυσης όσο αυτό το σκοτεινό που και κάμερα με 100 mega pixels να είχες αν βγαίνεις στο μαύρο το σκοτάδι τι να δει και ο άλλος. Δεν έχω θέμα με τις φωτογραφίες, ακόμα και έτσι σε τέτοιο μέγεθος και σε τέτοια ανάλυση μπορούν να βγούνε ικανοποιητικές, όταν όμως υπάρχουν σκοτάδια δεν κανεις δουλειά.Το μονο που αχνοφαίνεται με τις προηγούμενες που πάλι δεν έβγαζες καθαρή άποψη είναι πως παρατηρώ ένα άδειασμα σε κροτάφους που στην σελίδα 1 δεν φαίνεται καθόλου.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Bouklas είπε:
Καταρχάς καλή επιτυχία στην μεταμόσχευση σου φιλε, να σου πάνε όλα όπως επιθυμείς.
Όσον αφορά τις φωτογραφίες σου, δεν είναι τόσο το θέμα της ανάλυσης όσο αυτό το σκοτεινό που και κάμερα με 100 mega pixels να είχες αν βγαίνεις στο μαύρο το σκοτάδι τι να δει και ο άλλος. Δεν έχω θέμα με τις φωτογραφίες, ακόμα και έτσι σε τέτοιο μέγεθος και σε τέτοια ανάλυση μπορούν να βγούνε ικανοποιητικές, όταν όμως υπάρχουν σκοτάδια δεν κανεις δουλειά.Το μονο που αχνοφαίνεται με τις προηγούμενες που πάλι δεν έβγαζες καθαρή άποψη είναι πως παρατηρώ ένα άδειασμα σε κροτάφους που στην σελίδα 1 δεν φαίνεται καθόλου.

ευχαριστω φιλε Boukla.Οντως φαινεται λιγο καλυτερα το αδειασμα στους κροταφους σε αυτες τις φωτο.Για να μπαινω τοσο συντομα παλι για μεταμοσχευση,οντως υπαρχει προβλημα.Δυστυχως παρολο που βγηκαν σχεδον ολα τα grafts περισυ einai πολυ λιγα για να καλυψουν με αξιοπρεπεια το κενο.Αν διπλασιαστει η πυκνοτητα στους κροταφους θα μιλαμε για αρκετα καλη πυκνωση.Εχω ενα μικρο ανγχος γιατι φετος τα grafts θα μπουν ενδιαμεσα σε αλλα σε αντιθεση με περισυ που ηταν κυριως κενη περιοχη.Απο Δευτερα θα μπουν πολλες φωτογραφιες οι οποιες θα ειναι απο την φωτογραφικη της εταιριας.


gkast είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε ειναι απο το κινητο μου.Δυστυχως δεν εχω αλλες.Αν βαλω φιλε(υποθετικα παντα)2000 +700 einai σαν να εχω σπαταλησει πανω απο 50% της δοτριας.Τον κλαιγανε δηλαδη.Χωρια οτι υπαρχει μεγαλος κινδυνος για shock loss.Δεν λεω οτι 1000 ειναι τα παρα πολλα αλλα σιγουρα θα διπλασιαστει η πυκνοτητα στα σημεια που πρεπει.Αν μπουν εξυπνα νομιζω οτι θα καλυψουν σωστα την συγκεκριμενη περιοχη..Βεβαια δεν αποκλειω τιποτα μιας κ δεν εχω μιλησει με τον γιατρο να δω τι θα μου πει κ αυτος.Εκει παντως,γυρω στα 1000 με βλεπω.Ακουω κ αλλες αποψεις.

Γιαυτό θα τα ονομάσουμε τα έξυπνα grafts:m02:
φιλε δεν ξερω αν ειρωνευεσαι η οχι αλλα θα σου πω οτι παιζει μεγαλο ρολο το πως θα μπουν τα μοσχευματα.Εγω σκεφτομαι δηλ να μπω με καποια μονα στην hairline για μια μικρη πυκνωση στην αρχη και να δωσω βαση απο εκει κ μεσα με μεγαλυτερη πυκνωση.Ολα αυτα βεβαια ειναι δικη μου σκεψη χωρις να εχω μιλησει με τον γιατρο.
 

gkast

Active Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Bouklas είπε:
Καταρχάς καλή επιτυχία στην μεταμόσχευση σου φιλε, να σου πάνε όλα όπως επιθυμείς.
Όσον αφορά τις φωτογραφίες σου, δεν είναι τόσο το θέμα της ανάλυσης όσο αυτό το σκοτεινό που και κάμερα με 100 mega pixels να είχες αν βγαίνεις στο μαύρο το σκοτάδι τι να δει και ο άλλος. Δεν έχω θέμα με τις φωτογραφίες, ακόμα και έτσι σε τέτοιο μέγεθος και σε τέτοια ανάλυση μπορούν να βγούνε ικανοποιητικές, όταν όμως υπάρχουν σκοτάδια δεν κανεις δουλειά.Το μονο που αχνοφαίνεται με τις προηγούμενες που πάλι δεν έβγαζες καθαρή άποψη είναι πως παρατηρώ ένα άδειασμα σε κροτάφους που στην σελίδα 1 δεν φαίνεται καθόλου.

ευχαριστω φιλε Boukla.Οντως φαινεται λιγο καλυτερα το αδειασμα στους κροταφους σε αυτες τις φωτο.Για να μπαινω τοσο συντομα παλι για μεταμοσχευση,οντως υπαρχει προβλημα.Δυστυχως παρολο που βγηκαν σχεδον ολα τα grafts περισυ einai πολυ λιγα για να καλυψουν με αξιοπρεπεια το κενο.Αν διπλασιαστει η πυκνοτητα στους κροταφους θα μιλαμε για αρκετα καλη πυκνωση.Εχω ενα μικρο ανγχος γιατι φετος τα grafts θα μπουν ενδιαμεσα σε αλλα σε αντιθεση με περισυ που ηταν κυριως κενη περιοχη.Απο Δευτερα θα μπουν πολλες φωτογραφιες οι οποιες θα ειναι απο την φωτογραφικη της εταιριας.


gkast είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε ειναι απο το κινητο μου.Δυστυχως δεν εχω αλλες.Αν βαλω φιλε(υποθετικα παντα)2000 +700 einai σαν να εχω σπαταλησει πανω απο 50% της δοτριας.Τον κλαιγανε δηλαδη.Χωρια οτι υπαρχει μεγαλος κινδυνος για shock loss.Δεν λεω οτι 1000 ειναι τα παρα πολλα αλλα σιγουρα θα διπλασιαστει η πυκνοτητα στα σημεια που πρεπει.Αν μπουν εξυπνα νομιζω οτι θα καλυψουν σωστα την συγκεκριμενη περιοχη..Βεβαια δεν αποκλειω τιποτα μιας κ δεν εχω μιλησει με τον γιατρο να δω τι θα μου πει κ αυτος.Εκει παντως,γυρω στα 1000 με βλεπω.Ακουω κ αλλες αποψεις.

Γιαυτό θα τα ονομάσουμε τα έξυπνα grafts:m02:
φιλε δεν ξερω αν ειρωνευεσαι η οχι αλλα θα σου πω οτι παιζει μεγαλο ρολο το πως θα μπουν τα μοσχευματα.Εγω σκεφτομαι δηλ να μπω με καποια μονα στην hairline για μια μικρη πυκνωση στην αρχη και να δωσω βαση απο εκει κ μεσα με μεγαλυτερη πυκνωση.Ολα αυτα βεβαια ειναι δικη μου σκεψη χωρις να εχω μιλησει με τον γιατρο.


Οχι δεν σε ειρωνεύομαι απλα καλαμπουρη κάνω ...
Εαν έχω πρόβλημα στα γραφόμενα σου θα σου το πώ
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Λοιπον παιδια δευτερα μπαινω για την 2η μου μεταμοσχευση ακριβως μετα απο ενα χρονο.Αυτη την φορα σκεφτομαι να ξυρισω το κεφαλι για δει ο γιατρος ολα τα κενα που υπαρχουν πιο ευκολα.Κατα πασα πιθανοτητα θα μπουν 1000 grafts.Ο Γιατρος θα ειναι ο ιδιος που ηταν κ στην 1η(Ευαγγελατος) μιας και πιστεω οτι ειναι πολυ καλος στην δουλεια του και κατεμε στους καλυτερους που εχει η dhi.Ελπιζω το αποτελεσμα να με ικανοποιησει.Θα ενημερωνω το site με φωτογραφιες ανα τακτα διαστηματα μεχρι κ τον 6ο μηνα.Αν κατι δεν παει καλα μαλλον θα παω να βρω τον φιλο Fenimore στα νησια περουκα περουκα.......χαχαχαχα πλακα κανω.Εδω θα ειμαστε μαχημοι!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Μικε να σε βγαλουν φωτο στη κλινικη η να βγεις απο μονος σου με μια καλη μηχανη πριν το ξυρισεις το κεφαλι.
Βαρεθηκα να βλεπω ξυρισμενα κεφαλια και μετα την μεταμοσχευση τουμπανο.
Ετσι θα διατηρήσεις την αξιοπιστια περισσοτερο.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Παιδια πραγματοποιηθηκε η 2η μεταμοσχευση μου στην dhi σημερα.Εβαλα 1010 grafts στους κροταφους ξανα για πυκνωση και λιγο πιο πανω απο τους κροταφους.Θα ξαναπω οτι ολα μου φανηκαν αψογα και παλι απο ολους εκει απο τον γιατρο μεχρι τον τελευταιο υπαλληλο.Περα απο αυτο ομως το αποτελεσμα ειναι αυτο που θα κρινει τα παντα.Θελω να πιστευω οτι ο συγκεκριμενος αριθμος graft θα δωσει μια ικανοποιητικη πυκνωση.Τα περισσοτερα ηταν 2τριχα κ 3τριχα ειχα βεβαια και καποια 4τριχα αλλα και 1 5ρι μαζι με περιπου 100 μονα.Η Τιμη κυμανθηκε λιγο πιο κατω απο 2 ευρο το graft.Επισης ισχυει αυτο που ειχε πει ο Krhttikos (αν δεν κανω λαθος)οτι στην dhi δουλευει εδω και λιγο διαστημα ο N094.Το τι ακριβως κανει δεν τον ρωτησα αλλα θα πω οτι απο κοντα ειναι σχεδον ιδιος με τις φωτογραφιες.Θελω να πιστευω οτι θα δω ενα καλο αποτελεσμα πανω μου το οποιο θα προσπαθησω απο εδω κ εμπρος να το συντηρησω με θεραπειες γιατι το ξαναλεω για καποιους νεους στο site οτι μεταμοσχευση χωρις θεραπεια ειναι το 50%.Αυριο μεθαυριο,οταν στειλουν τις φωτογραφιες της μεταμοσχευσης θα ανεβασω καποιες απο αυτες.
 

prowler3

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Καλή ανάρρωση φίλε και καλά αποτελέσματα να χεις!
Αναμένουμε φωτογραφικό υλικό!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Αντε ολα να σου παν καλα και καλη αναρρωση ρε man.
Αυτο που λες μεταμοσχευση χωρις θεραπεια ειναι 50% δε συνφωνω.
Εγω ημουν σχεδον φαλακρος πανω.Τι θες να πεις τα μεταμοσχευμενα μου μαλλια τα κραταει η φινα και δεν πεφτουν?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Θελω να πω οτι αν εχεις μαμα τριχες (οσες ειναι αυτες)μολις κοψεις τις θεραπειες μετα απο 3 μηνες πολλες θα πεσουν.Τα μεταμοσχευμενα οχι,δεν πεφτουν.Εγω φετος εκοψα θεραπειες για ενα ολοκληρο χρονο μετα απο 5-6 χρονια θεραπειων και ειδα ισως την μεγαλυτερη πτωση που εχω δει.Βεβαια η αληθεια ειναι οτι η τριχοπτωση κανει κ διαφορους κυκλους και υπαρχουν καποιες στιγμες σχετικης σταθεροποιησης αλλα κ χρονιες με μεγαλυτερη τριχοπτωση.


[attachment=6652][attachment=6653][attachment=6654] αυτες ειναι καποιες φωτογραφιες μετα την χθεσινη μεταμοσχευση.Θα ανεβασω και καποιες περσινες οπως κ καποιες πριν την μεταμοσχευση.
 

Συνημμένα

  • dhi3.jpg
    dhi3.jpg
    57.8 KB · Προβολές: 98
  • dhi (2).jpg
    dhi (2).jpg
    46 KB · Προβολές: 93
  • dhi.jpg
    dhi.jpg
    64.9 KB · Προβολές: 92

Physio40

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Καλό αποτέλεσμα σου εύχομαι φιλαράκι!!!
 

Flosk

Well-Known Member
Οχι απο κινητο παλι ομως ρε συ, ουτε οι σημερινες ειναι καλες. Καλα αποτελεσματα περαν τουτου φιλε Μικε
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Flosk είπε:
Οχι απο κινητο παλι ομως ρε συ, ουτε οι σημερινες ειναι καλες. Καλα αποτελεσματα περαν τουτου φιλε Μικε

δεν ειναι απο κινητο αυτες.Ειναι απο μηχανη.Θα ανεβασω και αλλες αν και οσοι εχετε κανει μμ ξερετε οτι μικρο ρολο παιζουν αυτες οι φωτογραφιες.Απλα φαινεται που κυριως μπηκαν τα μοσχευματα.Στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο.Παντως νομιζω οτι αν εχει μεγαλη φυτρωτικοτητα θα ειναι αρκετα καλη η πυκνωση.
 

tropheus

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

ΜΙΚΕΣ είπε:
...
Τα περισσοτερα ηταν 2τριχα κ 3τριχα ειχα βεβαια και καποια 4τριχα αλλα και 1 5ρι μαζι με περιπου 100 μονα.
...

Καταρχή καλή επιτυχία MIKE !!!
Έγινε επιλογή των grafts ή έτυχε και βγήκαν τόσα πολύτριχα;
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
tropheus είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
...
Τα περισσοτερα ηταν 2τριχα κ 3τριχα ειχα βεβαια και καποια 4τριχα αλλα και 1 5ρι μαζι με περιπου 100 μονα.
...

Καταρχή καλή επιτυχία MIKE !!!
Έγινε επιλογή των grafts ή έτυχε και βγήκαν τόσα πολύτριχα;
Φιλε Τροφεα ευχαριστω.Ησουν κ εισαι μεγαλο κεφαλαιο για το site μαζι με καποια λιγα παιδια ακομα που εχετε μεινει απο τους πιο παλιους κ δεν την κανατε με ελαφρα πηδηματακια οπως εχουν κανει αρκετοι τα τελευταια χρονια.Η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα αν γινεται επιλογη αλλα ξερω οτι κυριως η εξαγωγη γινεται με τροπο ωστε να μην υπαρχει θεμα αραιωσης που να φαινεται στην δοτρια.Παντως βγηκαν αρκετα δυτριχα κ 3τριχα και θα ελεγα και τα 4τριχα ηταν ικανοποιητικα.Αν θυμαμαι μου ειπε ο γιατρος οτι παμε σε αναλογια 1 graft προς 2,5 τριχες.περασαμε τις 2400 τριχες.
 

gkast

Active Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Θελω να πω οτι αν εχεις μαμα τριχες (οσες ειναι αυτες)μολις κοψεις τις θεραπειες μετα απο 3 μηνες πολλες θα πεσουν.Τα μεταμοσχευμενα οχι,δεν πεφτουν.Εγω φετος εκοψα θεραπειες για ενα ολοκληρο χρονο μετα απο 5-6 χρονια θεραπειων και ειδα ισως την μεγαλυτερη πτωση που εχω δει.Βεβαια η αληθεια ειναι οτι η τριχοπτωση κανει κ διαφορους κυκλους και υπαρχουν καποιες στιγμες σχετικης σταθεροποιησης αλλα κ χρονιες με μεγαλυτερη τριχοπτωση.


αυτες ειναι καποιες φωτογραφιες μετα την χθεσινη μεταμοσχευση.Θα ανεβασω και καποιες περσινες οπως κ καποιες πριν την μεταμοσχευση.



Καλή επιτυχία φίλε μου ....
 

athenian

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Καλη επιτυχια και αν μπορεις ανεβασε καμια φωτο που να μην ειναι στο σκοταδι και να μην ειναι κουνημενη γιατι σαφη εικονα δεν εχουμε.
 
Μπλουζα