1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην DHI Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Tην ιδια απορια ειχα και εγω dance..
Κανουν που την κανουν δωρεαν τουλαχιστον οχι μισες δουλειες.
Βεβαια δεν το ξερουμε ακομη θα μας το απαντησει ο Μικες αυτο.
Πιστευω η καθε εταιρια θα ηταν καλο να κανει ενα διαγωνισμο με κληρωση μεσο του φορουμ για μια δωρεαν ολοκληρομενη μεταμοσχευση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Φίλε ΜΙΚΕ η μμ εκείνη ήταν δωρεάν, την είχες κερδίσει. Γιατί σου έβαλαν μόνο 700 μοσχεύματα? Ποιός το έκρινε αυτό? Μήπως ήταν το όριο τόσο επειδή ήταν τσάμπα? Γιατι αν κρίνω απο τις φωτό που δεν βοηθάνε, για σωστή πύκνωση στις περιοχές που έριξες μοσχεύματα, ήθελες τα διπλά μην πω και τα τριπλά.
Φιλε danceworld 2001 ναι την ειχα κερδισει.Εκανα μονο κροταφους.Πιστευω οτι ναι ηθελα περισσοτερα αλλα οχι κ τα 3πλα....ειπαμε,κροταφους μονο.Εχω την εντυπωση οτι ισως ειναι η λογικη της εταιριας αυτη......δηλ να μην σπαταλαει γρηγορα κ ευκολα την δοτρια(ειναι δικη μου εντυπωση).Αυτο θα το ρωτησω παντως αυτη την εβδομαδα κ θα σας ενημερωσω.Για τον αριθμο των graft το αποφασισαμε μετα απο μετρηση.Ξαναλεω κ παλι υπηρχαν καποιες μαμα τριχες στους κροταφους οι οποιες υπολογιστηκαν αλλα μετα το κοψιμο της μινοξιδιλης μεσα σε λιγους μεινες εξαφανιστηκαν.Εμπιστευομαι την DHI παρολο που δεν εμεινα φουλ ικανοποιημενος απο την μεταμοσχευση μου κ ειμαι 100% σιγουρος οτι εδω στην Ελλαδα ειναι η κορυφη.Μακαρι να δωσουν αποτελεσματα με καλυτερη ακομα πυκνωση και να μην υπαρχει λογος να ξενιτευεται καποιος για μεταμοσχευση.Νομιζω οτι ειναι κοντα σε αυτο.Αν θελετε να με ρωτησετε κατι η αν θελετε να τους ρωτησω κατι συγκεκριμενο εδω ειμαι και τα λεμε.Εγω μεσα στην εβδομαδα θα ανεβω Αθηνα και θα εχω νεα πολυ συντομα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Πιστευω με ολα αυτα που εχουν γινει στο φορουμ και εχει δειξει καλα σημαδια η d*ι αλλα και πολλα αρνητικα.
Πιστευω μπορει να κανει παραπανω βηματα στο μελλον αλλα δε ξερω τι φταιει,Πρεπει να βρουν καλυτερο γιατρο? Πρεπει Να εκπαιδευτουν καλυτερα? πρεπει να χρησιμοποιησουν αλλα εργαλεια? Πρεπει να επενδυσουν καλυτερα για να κερδισουν μελλοντικα περισσοτερα?
Μπορουν, αλλα εχουν αλλη πολιτικη?
Δεν ξερω και δεν ειμαι ειδικος αλλα επηδει ειναι η μονη αξιοπιστη εταιρια στην Ελλαδα πρεπει να το παρει αλλιως.
Χιλιαδες μελοι βλεπουν και διαβασουν το φορουμ και εγω θα ειχα ανχωθει αν ημουν στη θεση τους.
Αλλα ρε Μικε δεν ειναι και ξενιτια να πας στην Κυπρο.Κανεις και δωρεαν ταξιδακι.Εγω πρωτη φορα πηγαινα στη Κυπρο και δε με χαλασε εκτος απο την πολυ ζεστη που ειχε.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Φιλε πρεπει να ξερεις οτι η DHI Εχει κλινικες σε ολο τον κοσμο.Εχει αρκετα εμπειρους γιατρους ειδικοτερα Ελληνες.Εμενα μου την εκανε ο Κ Ευαγγελατος ο οποιος δεν ειναι μεγαλος σε ηλικια αλλα ειχε τουλαχιστον εμπειρια 5 ετων με μεταμοσχευσεις στο εξωτερικο ακομα κ παρα πολυ γνωστων.Τα εργαλεια τα εχουν κ εκσυχρονιζονται συνεχεια.Αν με ρωτας παντως αν ολοι οι γιατροι ειναι εξισου καλοι.....λογικα καποιοι ειναι καλυτεροι απο καποιους αλλους.Εγω παντως σκεφτομαι για μια πυκνωση παλι εκει κ μαλιστα με τον ιδιο γιατρο.Οσο για την Κυπρο που λες,ναι δεν ειναι κ πολυ μακρια αλλα ειναι οι τιμες τους πιο ακριβες και κατα την αποψη μου ουτε εκει κανουν την τελεια δουλεια.Εχουμε δει κ εκει αρκετα μετρια αποτελεσματα τον τελευταιο καιρο.Αν ηταν να κανω strip παντως εκει θα πηγαινα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Λοιπον παιδια αυριο ανεβαινω Αθηνα και θα παω να συζητησω με την dhi τι μπορουμε να κανουμε για να πυκνωσουμε τις αραιες περιοχες.Λογικα θα δουμε κ την φυτροτικοτητα της μεταμοσχευσης αλλα και ποσα ακομα grafts θα χρειαστουν για μια καλη πυκνωση εκει που χρειαζεται.Αυριο λογικα θα υπαρχει ενημερωση εκ μερους μου.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Λοιπον,παιδια οτι γυρισα απο Αθηνα κ dhi και εχω καποια πραγματα να πω.Συναντηθηκα με τον Κ Σταθη για 2 λογους.Πρωτον να με δει μιας και ειμαι 1 χρονο μετα την μεταμοσχευση κ 2ον για να κανονισουμε την πυκνωση που χρειαζομαι.Μου ειπε οτι η φυτρωση μπορει να εφτασε ακομα κ το 90% αλλα τα grafts δεν ηταν και παρα πολλα για να μιλαμε για καλη πυκνωση +οτι κοβοντας τις θεραπειες εχασα καποιες μαμα τριχες το οποιο εδειξε πιο μεγαλο το προβλημα.Περα απο αυτο εχω χασει κ στο πανω μερος οπου ενωνουν οι κροταφοι κ θα πρεπει κ εκει να μπουν καποια grafts.Μου προτεινε να βαλω 1000 grafts ωστε να διπλασιαστει η πυκνωση στους κροταφους αλλα να γεμισει κ το πανω μερος.Η Αληθεια ειναι οτι σαν νουμερο με φοβιζει λιγο το 1000 grafts μιας κ ηδη εχω βαλει 706 + 1000 παμε κοντα στα 2000 μονο για το μπροστα μερος.Του προτεινα να δουμε μηπως βαλουμε λιγοτερα δηλ 700-800 το πολυ μιας κ γενικα κραταω πισινη για το μελλον το οποιο ξερω οτι θα ειναι σιγουρα πολυ δυσκολο,ειδικα με αυτες τις θεραπειες.Προτεινα να δουμε στην εξαγωγη τι <ψαρια>θα ψαρεψουμε και αν ειναι πολλα 2πλα κ 3πλα ισως μεινουμε σε πιο χαμηλο αριθμο.Ακομα βεβαια δεν εχω αποφασισει για ποτε θα το επιχειρησω.Σκεφτομουν για αρχες Φθινοπωρου αλλα κατι με τσιγκλαει μεσα μου για πιο νωρις.Θα μιλησουμε ξανα τις επομενες ημερες κ τοτε θα αποασισω τι θα κανω.
 

athenian

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Αν σου λένε 1000 βαλτα γιατί με λιγότερα μετά θα σου λένε ότι δεν έχεις πυκνο αποτέλεσμα γιατί έβαλες λίγα. Αν πιστεύουν ότι μπορούν να φτάσουν καλή πυκνωση καντο.
 

Physio40

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Συμφωνώ και αν μπορείς κάνε και θεραπεία.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Παιδια θεραπεια ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ετσι την πατησα.Και δυστυχως ειχα υπονοιες οτι αρχιζω να κανω μπιφτεκι κ σημερα το επιβεβαιωσα.Οσο για το θεμα πυκνοτητα μου επιβεβαιωσαν αλλη μια φορα οτι προτεινουν παντα λιγοτερα grafts σε γενικες γραμμες με αλλες κλινικες για 2 λογους.Ο ενας ειναι οτι υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα φυτρωσης αν τα grafts δεν μπουν παρα πολυ κοντα κ ο 2ος κ πιο σημαντικος ειναι οτι σκεφτονται οτι δεν μπορουν να βγαλουν απειρα grafts απο την safe zone και παντα κρατουν μια πισινη για το μελλον.Δυστυχως για εμας η μεταμοσχευση χωρις θεραπεια δεν ειναι το 50% αλλα πολυ λιγοτερο.Εχουμε πορεια μαγκες......κουραγιο.
 

athenian

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Γιατί η μμ χωρίς θεραπεία δεν είναι λύση? Αν δεν έχεις επιθετική τριχόπτωση που είναι το πρόβλημα?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

ελα μου ντε και εγω αυτο λεω....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Εγώ μια χαρά είμαι χωρίς πάντως!!!
 

athenian

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Αυτά τα λένε οι κλινικές για να μην φαίνονται οι αποτυχίες τους. Βάζεις μινοξ τουμπανιαζει το μαλλί σε συνδιασμό με τα αντιανδρογονα και είσαι καλύτερα από πριν αλλά όχι λόγω της μεταμόσχευσης.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Εγω 2 φορες ειδα τρελη τριχοπτωση παντως.Η μια ηταν οταν εκοψα την φινα επειτα απο 3 μηνες και η αλλη σε μικροτερο λιγο βαθμο ομως οταν εκοψα μινοξιδιλη παλι μετα περιπου απο 3 μηνες.Δουλευουν οι θεραπειες με τα θετικα τους κ τα αρνητικα τους παντα.αν καποιος χανει μαλλια μετα τα 30 τοτε οκ δεν χρειαζεται κ τοσο πολυ να συντηρειται με θεραπειες αλλα αν εχει ξεκινησει η ΑΑ πριν τα 30 τοτε ειναι μονοδρομος η θεραπεια.
 

Physio40

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Πάντως εξωτερικό όλοι κάνουν θεραπεία και σχεδόν όλα τα αποτελέσματα είναι συν θεραπεία. Δε συμφωνω. Για μένα δεν συμφέρει να σου δίνουν θεραπεία οι κλινικές γιατί χάνεις πιο γρήγορα τα μαλλιά που θα έχανες έτσι και αλλιώς και ξαναγίνεσαι πελατάκι τους πολύ πιο σύντομα! Εδω ο άλλος πήγε norwood 5 και του είπανε κανε θεραπεία δεν του πουλήσανε μεταμόσχευση. Μπράβο που το κάνουν αυτό κάποιες κλινικές.
 

KROTALIAS13

New Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Εγώ πάντως που έκανα μμ στην D** εταιρεια μου έδωσαν μινοξ 5% για τρεις μήνες και μου είπαν ότι το κάνουν για να βοηθηθούν τα μοσχεύματα . Bεβαια εγω ειμαι 34 και κατέβασα μόνο hairline. Αν και ήθελα να την κατεβάσω περισσότερο και κυρίως στο στην γωνία που ενώνεται με τα πλαϊνά άλλα μου είπαν ότι να το πάμε συντηρητικά. Μου εξήγησαν τους λόγους και με εψησαν. Τώρα αν το έκαναν για να ξανά κάνω σε 1 χρόνο πάλι ..... δεν παίρνω και όρκο . . Έχω δότρια με ασφαλεια 10,000 μου είπαν και έβαλα 2,500 μονο hairline . Σε 10 μέρες κλείνω τρεις μήνες . Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

2500 grafts ενοεις οι τριχες?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
KROTALIAS13 είπε:
Εγώ πάντως που έκανα μμ στην D** εταιρεια μου έδωσαν μινοξ 5% για τρεις μήνες και μου είπαν ότι το κάνουν για να βοηθηθούν τα μοσχεύματα . Bεβαια εγω ειμαι 34 και κατέβασα μόνο hairline. Αν και ήθελα να την κατεβάσω περισσότερο και κυρίως στο στην γωνία που ενώνεται με τα πλαϊνά άλλα μου είπαν ότι να το πάμε συντηρητικά. Μου εξήγησαν τους λόγους και με εψησαν. Τώρα αν το έκαναν για να ξανά κάνω σε 1 χρόνο πάλι ..... δεν παίρνω και όρκο . . Έχω δότρια με ασφαλεια 10,000 μου είπαν και έβαλα 2,500 μονο hairline . Σε 10 μέρες κλείνω τρεις μήνες . Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά .

Φιλε και εγω αυτο θελω να ρωτησω.10000 grafts ?νομιζω οτι πολυ δυσκολα ενα κεφαλι μπορει να βγαλει 10000.Λογικα τριχες εβαλες 2500 στη hairline.καπου δηλ 1200 grfats.Ως την ωρα πως πας?Λογικα εχεις δει μεγαλο μερος του αποτελεσματος.Ποιος σου την εκανε?Βαλε αν θες κ καμια φωτο να σου πουμε αποψεις.το να κανει καποιος θεραπεια ειναι απλη λογικη.Οσα και να βαλεις παντα θα χανεις καποια,οποτε οσο πιο αργα τα χανεις τοσο καλυτερα.Αμερικη δεν υφισταται μεταμοσχευση διχως φιναστεριδη.Αυτο βεβαια ειναι μεγαλο ρισκο.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

10000 grafts ??? Μηπως τριχες? ανεβασε φωτο ρε φιλε γιατι εισαι για ρεκορ γκινες αν ισχυει!!!
 
Μπλουζα