1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην DHI Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Μετραω σε πολυ λιγες μερες 1 χρονο απο την δωρεαν μεταμοσχευση που εκανα στην dhi.Η αληθεια ειναι οτι μου εχουν μεινει καλες αλλα κ κακες αναμνησεις.Για οποιον δεν θυμαται ειχα βαλει 706 grafts σε κροταφους.Το αποτελεσμα κατα την αποψη μου δεν ειναι ουτε επιτυχημενο απολυτα αλλα ουτε κ αποτυχημενο.Απο θεμα φυσικοτητας κ φυτροτηκοτητας θα ελεγα οτι εχει γινει καλη δουλεια.Νομιζω ομως οτι τα 700 grafts που ειχαμε υπολογισει δεν ηταν αρκετα για να καλυψουν τους 2 κροταφους αλλα κ λιγο την πανω πλευρα.Βεβαια το λαθος το δικο μου ηταν οτι εκοψα αμεσα τις θεραπειες μετα την μεταμοσχευση κ εχασα αρκετες μαμα τριχες τις οποιες θα μπορουσα εστω με μινοξιδιλη να συντηρησω.Επειδη ειμαι ανθρωπος που μου αρεσει παντα να λεω την αληθεια θα πω οτι περα απο το οτι δεν εμεινα απολυτα ευχαριστημενος μου αρεσε ο τροπος που δουλευουν στην DHI και εννοειται οτι εκει θα γινει κ η 2η η οποια θα ειναι πυκνωση στις ιδιες περιοχες κ στο πανω μερος.Περα απο αυτο θα πω οτι ο διευθυντης της εταιριας κυριος Σταθης (προς τιμην του)μου ειχε πει μιας κ ηξερε οτι ειμαι μελος του site,να πω μονο την αληθεια για το αποτελεσμα οπως κ να ηταν αυτο.Δεν γλειφω κανεναν κ δεν το εχω κανει ποτε στην ζωη μου και πιστευω οτι ακομα κ ΤΣΑΜΠΑ μια κακη μεταμοσχευση-ποναει.


[attachment=6553][attachment=6552]Αυτη ειναι η τωρινη κατασταση μου
 

Συνημμένα

  • 1400078844149.jpg
    1400078844149.jpg
    24.5 KB · Προβολές: 616
  • 1400078966811.jpg
    1400078966811.jpg
    24.3 KB · Προβολές: 611

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

elmajiko

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Παντως απο αυτες τις φωτογραφιες δεν βγαινει ασφαλες συμπερασμα, πρεπει να μπουν πιο καθαρες με το φως απο πανω ή απεναντι....
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
[attachment=6554]Φιλε elmajiko εχεις οντως δικιο.Αυτες η αληθεια ειναι οτι κρυβουν το προβλημα κατα ενα μερος κ δεν δειχνουν την αραιωση που υπαρχειγιατι ειναι ανακατεμενο το μαλλι και δεν υπαρχει κ εντονο φως.Αυτη πιστευω ειναι πιο κατατοπιστικη.Αναμενω τις αποψεις σας.
 

Συνημμένα

  • 1400078969908.jpg
    1400078969908.jpg
    25.7 KB · Προβολές: 574

elmajiko

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Κάτι τέτοιο ας πουμε...



 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Φιλε elmajiko εισαι σε πολυ καλη κατασταση αν εισαι ετσι τωρα.Ποσα grafts ειχες βαλει σε κροταφους?Ειχαμε το ιδιο περιπου προβλημα.βλεπω οτι εχεις περιπου χαλασει 6500 grafts.εκτος απο μπιφτεκι που αλλου εχεις τοποθετησει τα grafts?Θα κοιταξω παντως να βαλω αν βρω κ εγω καποιες φωτογραφιες πριν απο την μεταμοσχευση κ στο 3μηνο μετα.
 

elmajiko

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Καλήμερα φίλε,

Μια απεικόνιση πως τοποθετηθηκαν τα grafts από την MH@C και πως σπαταλήθηκαν από τη l@serline clinic.





 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Καλή επιτυχία στο νέο σου εγχείρημα. Ρίξε φωτογραφίες καθαρές υψηλής ανάλυσης να δούμε το πρόβλημα σου. Σου έχουν κάνει στην d** εκτίμηση πόσα μοσχεύματα θα χρειαστείς και σε ποιές περιοχές θα τα ρίξεις?
 

Physio40

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Ουτε εγω μπορώ να καταλάβω από αυτές τις φώτο Μικε βάλε πιο καθαρές να σου πουμε.
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Προσπάθησε να ανεβάσεις καλύτερες φωτογραφίες χωρίς να πέφτει σκοτάδι στο κεφάλι.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Πολυ συντομα ισως κ μεσα στην ερχομενη εβδομαδα επισκεφτω την dhi για να κανουν κ αυτοι μια εκτιμηση και να δουμε το βαθμο φυτρωτικοτητας κ τι αριθμο graft θα χρειαστουμε για μια πυκνωση.Δεν ξερω αν θα το επιχειρησω αμεσα η αν αφησω να περασει το καλοκαιρι.Παιδια πολυ συντομα θα ανεβασω κ εγω καποιες φωτογραφιες αλλα δυστυχως ειναι ολες απο κινητο.Φιλε el majiko η αληθεια ειναι οτι η δουλεια σε ολο το μπροστα μερος που σου εχουν κανει ειναι πολυ καλη.Τωρα για το μπιφτεκι ειναι λιγο νωρις για να ξερουμε,ελπιζω να μεινει κ εκει ευχαριστημενος.Θα ηθελα να σε ρωτησω ομως αν σε ανγχωνει λιγο το οτι εχεις ηδη χρησιμοποιησει κοντα στα 7000 grafts απο την δοτρια.Με βαση τις φωτογραφιες φαινεται οτι εχεις καλη δοτρια αλλα ηλικιακα εισαι σχετικα μικρος κ σιγουρα θα χρειαστεις κ αλλη-αλλες μεταμοσχευση στο μελλον.
 

elmajiko

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Καλησπερα ΜΙΚΕ, χαιρομαι που καταλαβες τη διαφορα μεταξυ των σωστα τραβηγμενων φωτογραφιων εναντι των δικων σου, των οποιων με το τροπο που εχουν ληφθει δεν βγαινει αξιοπρεπες συμπερασμα.

Θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι και οι δικες μου( εκτος αυτες που εχουν φοντο το λογοτυπο της κλινικης) ειναι τραβηγμενες με κινητο, με τη προυποθεση το σωστο φωτισμο και την ορεξη να δειξω την αληθεια χωρις υπεκφυγες.

Όσο για το άλλο θέμα που έθεσες ως προς την δοτρια περιοχή, αναλογικά με την ηλικία μου, είμαι ήδη 36 χρονών και αν ευδοκιμησει το crown θα είμαι NORWOOD 1, ίσως να μη χρειαστώ άλλη επέμβαση στο μέλλον!!!

Μολαταυτα έχω απόθεμα τουλάχιστον 1500 grafts FUE και 1,2 strip ακόμη εαν χρειαστώ αρα δε τίθεται θέμα κανιβαλισμου της δοτριας ως προς την στρατηγικη προσέγγισης του προβλήματος που ακολουθηθηκε.

Περιμένουμε με ανυπομονησία τις νέες καθαρες φωτογραφίες σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Elimajiko εγω πιστευω ξεμπερδεψες οριστικα αν παει και καλα η μμ στο crown δενβξανασχολεισαι με τα μαλλια
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

σου ευχομαι φιλε να πας κ στο μπιφτεκι εξισου καλα παντως.Το να λες απο τα 36 οτι εχεις καθαρισει με τις μεταμοσχευσεις ειναι μεγαλη κουβεντα παντως.Απο εκει κ περα θα πω οτι αυτα τα χρονια που ειμαι στο site, η αληθεια ειναι οτι εισαι μεσα στις 3 ανετα καλυτερες μεταμοσχευσεις αν κ δεν ειναι κ λιγα τα grafts που εχεις βαλει,παρολο αυτα εχουν μπει αρκετα καλα.Εγω ουτε θελω να μειωσω καποιον ουτε να το παιξω εξυπνος αλλα ουτε να ανεβασω καποια κλινικη κτλ.Ειμαι ισως κ ο πρωτος (οι πιο παλιοι θα θυμουνται)που τα θεματα μου ηταν κυριως γυρω απο την δουλεια που γινεται απο τις διαφορες κλινικες αλλα κ κυριως οτι οι περισσοτερες κλινικες αμοιβονται πολυ περισσοτερο απο αυτο που θα επρεπε.Οσο αφορα τις φωτογραφιες ειναι απο το δικο μου κινητο κ αυτη την στιγμη δεν εχω δυνατοτητα για κατι καλυτερο.Θα ανεβασω συντομα ομως καποιες ακομα κ ισως και αυτες που ειχ α βγαλει στην dhi πριν την μεταμοσχευση.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
[attachment=6571][attachment=6570][attachment=6569][attachment=6568][attachment=6567]Παιδια αυτες βρηκα προς το παρον κ θα ανεβασω κ αλλες αν βρω.Η 1 ειναι πριν την μεταμοσχευση οι επομενες 2 ειναι αμεσως μετα την μεταμοσχευση κ οι αλλες 2 ειναι αν δεν κανω λαθος 3μηνο -4 μηνο.Δυστυχως τωρα ειμαι λιγο χειροτερα απο αυτες κατα την αποψη μου κ ευθυνομαι κ εγω κατα ενα μερος γιατι εκοψα μαχαιρι σχεδον ενα ολοκληρο χρονο τις θεραπειες.Ελπιζω να σας καλυψουν αυτες,ειναι σιγουρα πιο κατατοπιστικες.
 

Συνημμένα

  • hi.JPG
    hi.JPG
    906.6 KB · Προβολές: 395
  • GetAttachment.jpg
    GetAttachment.jpg
    8.7 KB · Προβολές: 394
  • GetAttachment (1).jpg
    GetAttachment (1).jpg
    8.9 KB · Προβολές: 383
  • 1379166708931.jpg
    1379166708931.jpg
    25.8 KB · Προβολές: 384
  • 1379166795001.jpg
    1379166795001.jpg
    25.1 KB · Προβολές: 397

Bouklas

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Φιλε MIKE, οι πρώτες 4 φωτογραφίες είναι εξαιρετικά πολύ μικρές για να δει κάποιος την κατάσταση σου, και οι 2 πρώτες είναι κομμένες που κρύβουν μέρη του κεφαλιού. Μονο η τελευταία είναι αξιόλογη.
Μπορεί να μην έχεις φακό με υψηλή ανάλυση αλλα σίγουρα μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες καθαρές χωρίς να είναι κομμένα τα μέρη του κεφαλιού. Για παράδειγμα μπορείς να πας σε οποιονδήποτε χώρο που έχει φως και πατώντας το κουμπί της κάμερας κατά ριπάς :D να βγάλεις καμια 30ρια και μετά τις περνάς στο PC. Δεν παίζει με τίποτα να μην βγούνε 3-4 αξιόλογες!
Και εγώ έχω κινητό που δεν έχει υψηλή ανάλυση αλλα κάνοντας αυτόν τον τρόπο φως+συνεχόμενα κλικ για πολλές φωτογραφίες καταφέρνω να βγάζω καλές και καθαρές.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Παιδια μου κανετε πλακα μου φαινεται.Δεν τις βαζω για να κανετε γενικη αναλυση.Μια εικονα με αυτες την εχετε.Λετε με καλυτερη αναλυση να με δειτε σαν τον Βεγγο?Και φιλε Boukla αυτες ειναι παλιες που ειχα αποθηκευσει.Αν βρω καμια φωτογραφικη μηχανη ισως βγαλω καμια για να δειτε την τωρινη κατασταση.Μεσα στην εβδομαδα θα παω μια βολτα απο την dhi και θα εχετε κ απο εκει καποια νεα μου.Περιμενω παντως την αποψη της εταιριας με μεγαλη αγωνια αν κ ενα πορισμα δικο μου το εχω ηδη βγαλει.
 

Bouklas

Well-Known Member
Έγινε ρε φιλε ok, απλώς σχολίασα τις φωτογραφίες ότι είναι κακές ακόμα και για να πει το οτιδήποτε κάποιος. Στο δεύτερο κομμάτι ασχολήθηκα μονο για να σου πω τι μπορείς να κανεις γιατί αυτό είναι και το θέμα του νήματος που άνοιξες "1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*Ι Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση."
Μέχρι στιγμής την κατάσταση σου δεν την έχουμε δει. Και στο ξαναλέω ακόμα και αν δεν έχεις φωτογραφική μπορείς να βγάλεις αξιοπρεπέστατες και καθαρές. Ακόμα και τα κινητά όταν πρωτοέβγαλαν κάμερες μια 400-600άρα ανάλυση την είχαν. Για να σε βοηθήσω τα λέω όλα αυτά φίλε μη με παρεξηγήσεις :p
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Φιλε Boukla δεν τιθεται θεμα παρεξηγησης.Αλλωστε το ιδιο προβλημα εχουμε ολοι κ σε καμια περιπτωση τουλαχιστον απο πλευρα μου δεν θα ηθελα το<κακο>καποιου.Οποια βηματα γινονται προς τα μπροστα ειναι προς οφελος ολων μας κ μακαρι σε λιγα χρονια να μην υφισταται καν το προβλημα της καραφλας η να εχουν βγει ακομα πιο αξιοπιστες λυσεις.Οσο αφορα την κατασταση μου πιστευω οτι εχει γινει η μιση δουλεια.Κατα την αποψη μου 50% ευθυνομαι εγω μιας κ εχασα αρκετους θυλακες αφου σταματησα την θεραπεια η οποια με κρατουσε καποια χρονια αλλα πιστευω οτι παιζει ρολο κ το οτι η πυκνωση δεν ηταν 100% ικανοποιητικη.Δεν μπορω ομως να πω με σιγουρια αν αυτο αφειλεται στον αριθμο των τριχοθυλακιων που προγραματιστηκε η αν δν φυτρωσαν σε μεγαλο βαθμο αυτα που μπηκαν.Κατα την αποψη μου ομως πιστευω οτι αυτα που μπηκαν ειχαν επιτυχια αρκετα μεγαλη απλα δεν ηταν ο σωστος ο αριθμος.Ισως 200-300 ακομα grafts αν εμπαιναν θα εκαναν την διαφορα.Την ερχομενη εβδομαδα λογικα θα ξερω τι πραγματικα εχει γινει.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Φίλε ΜΙΚΕ η μμ εκείνη ήταν δωρεάν, την είχες κερδίσει. Γιατί σου έβαλαν μόνο 700 μοσχεύματα? Ποιός το έκρινε αυτό? Μήπως ήταν το όριο τόσο επειδή ήταν τσάμπα? Γιατι αν κρίνω απο τις φωτό που δεν βοηθάνε, για σωστή πύκνωση στις περιοχές που έριξες μοσχεύματα, ήθελες τα διπλά μην πω και τα τριπλά.
 
Μπλουζα