1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην DHI Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

gkast

Active Member
παιδες χρονια πολλα κ απο εμενα με υγεια και ευτυχια.Εχοντας κλεισει 6 μηνες φουλ πλεον ανεβαζω καποιες φωτογραφιες για να δειξω πως ειναι τωρα η κατασταση μου.Οι φωτογραφιες ειναι εξω στο φως με ελαχιστα βρεγμενο μαλλι κ λιγο τζελ κ το μαλλι προς τα πανω.Δεν ξερω αν μπορω να περιμενω κατι παραπανω απο θεμα πυκνοτητας αλλα προσεξτε την δουλεια στους κροταφους που εχει κανει το implanter....δυσκολα ξεχωριζουν οι μμ τριχες απο τις μαμα.Μιλησα κ με την dhi κ ισως να ανεβω σε κανα μηνα και μπορεσω να βγαλω κ τις τελευταιες φωτογραφιες με επαγγελματικη μηχανη κ να κλεισω το νημα αυτο.καλες γιορτες κ παλι.
Χρόνια πολλά με υγεία σε όλα τα παιδιά του forum ...
Μια χαρά είσαι φίλε ΜΙΚΕΣ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
να εισαι καλα φιλε.Ταλαιπωρηθηκα λιγο αλλα αυτο πιστευω κ εγω.ελπιζω μονο να καταφερω να ψιλοσυντηρηθω γιατι περα απο μινοξιδιλη κ αυτη οχι καθε καθε μερα δεν χρησιμοποιω τιποτα αλλο.
 

poseidonas77

Well-Known Member
χρονια πολλα μικε..μια χαρα εισαι...αλλα επρεπε να βαλεις και με στεγνο τοσο κοντινες
χωρις ζελεδες να δουμε hairline
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Xρονια πολλα!!! Επιτελους και λιγο καθαροτερες φωτο εβαλες....Πλεον λιγα πραματα να περιμενεις....
 

Δημητρης38

Active Member
Xρονια πολλα!!! Επιτελους και λιγο καθαροτερες φωτο εβαλες....Πλεον λιγα πραματα να περιμενεις....

Στους 6 μηνες ειναι ?
Εχει και αλλο να δωσει.... 40% φυτρωση (και το 60% average που βγηκε δεν διακρινεται στο συνολικο ποσοστο του) και 60% ωριμότητα ακομα θα περιμενει.

Εμενα το αποτελεσμα του δεν με τρελαινει παντως.... ας περιμενουμε λιγο ακομα !!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

However, after years of experience Hair Restoration Social Community and Discussion Forum member Spex, a consultant for Coalition surgeon Dr. Alan Feller, was able to gather generalized data and provide a monthly post-operative growth expectation chart:

On average :

3 months start
4 months 20%
5 months 30%
6 months 40%
7 months 50%
8 months 60%
9 months 70%
10 months 80%
11 months 90%
12 months 100%

http://www.regrowhair.com/hair-transplant-surgery/monthly-post-operative-hair-growth-expectations/
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Στους 6 μηνες ειναι ?
Εχει και αλλο να δωσει.... 40% φυτρωση (και το 60% average που βγηκε δεν διακρινεται στο συνολικο ποσοστο του) και 60% ωριμότητα ακομα θα περιμενει.

Εμενα το αποτελεσμα του δεν με τρελαινει παντως.... ας περιμενουμε λιγο ακομα !!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

However, after years of experience Hair Restoration Social Community and Discussion Forum member Spex, a consultant for Coalition surgeon Dr. Alan Feller, was able to gather generalized data and provide a monthly post-operative growth expectation chart:

On average :

3 months start
4 months 20%
5 months 30%
6 months 40%
7 months 50%
8 months 60%
9 months 70%
10 months 80%
11 months 90%
12 months 100%

http://www.regrowhair.com/hair-transplant-surgery/monthly-post-operative-hair-growth-expectations/
Βλεποντας τους κροταφους πριν κ μετα η διαφορα ειναι μεγαλη.Καποια στιγμη θα ανεβασω κ φωτογραφιες για να δειτε την διαφορα.Στεγνο το μαλλι φαινεται πιο πυκνο εννοειται-σε σημειο που να μην φαινεται που ειναι οι μμ τριχες κ που οι μαμα.Σιγουρα θα υπαρχουν κ καλυτερα αποτελεσματα αλλα θεωρω επιτυχημενη την δουλεια που εγινε απο την dhi εστω κ αν χρειαστηκε 2 φορες να μπω.Απο εκει κ περα δεν πολυπιστευω οτι εχει να δωσει κατι ακομα μιας κ φτανω στον 7 μηνα αλλα αν ειναι να δωσει θα δωσει το πολυ ενα 10%.
 

Δημητρης38

Active Member
Βλεποντας τους κροταφους πριν κ μετα η διαφορα ειναι μεγαλη.Καποια στιγμη θα ανεβασω κ φωτογραφιες για να δειτε την διαφορα.Στεγνο το μαλλι φαινεται πιο πυκνο εννοειται-σε σημειο που να μην φαινεται που ειναι οι μμ τριχες κ που οι μαμα.Σιγουρα θα υπαρχουν κ καλυτερα αποτελεσματα αλλα θεωρω επιτυχημενη την δουλεια που εγινε απο την dhi εστω κ αν χρειαστηκε 2 φορες να μπω.Απο εκει κ περα δεν πολυπιστευω οτι εχει να δωσει κατι ακομα μιας κ φτανω στον 7 μηνα αλλα αν ειναι να δωσει θα δωσει το πολυ ενα 10%.

Γιατι λες οτι δεν πολυπιστευεις οτι θα δωσει και αλλο ? Αυτο το γραφεις συνεχεια απο τον 4ο μηνα !!!
Οταν σου φυτεψανε το μαλλι τις πρωτες ημερες το βλεπεις να σου βγηκε ολο και να εχεις τωρα το αποτελεσμα που ειχες τοτε ?

Λογικα θα σου βγει αρκετο ακομα και η τελικη σου εικονα θα ειναι 2 φορες καλυτερη απο αυτο που βλεπεις...
(συμφωνα με αυτα που διαβαζω παντα <---> Feller - Armani)

Σκεψου θετικα...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για τα ποσοστα που εβαλες Δημητρη δεν συνφωνω...εγω στον 6 μηνα ημουν ηδη ετοιμος
 

Δημητρης38

Active Member
Για τα ποσοστα που εβαλες Δημητρη δεν συνφωνω...εγω στον 6 μηνα ημουν ηδη ετοιμος

Δεν ξερω Γιαννη, δεν θυμαμαι αν ισχυει η οχι ... εγω το διαβασα σε Φορουμ που ποσταρουν τα γραφεια του Feller και του Armani

Επαιρνες Φινα ή αλλα σκευασματα κατα την διαρκεια 6μηνου και μετα την μ/μ που εκανες ?

Γιατι αυτα τα growth grafts - averages ισχυουν για ατομα που δεν παιρνουν τιποτα !!!
Εχω την εντυπωση οτι ουτε ο ΜΙΚΕΣ παιρνει φαρμακευτικα σκευασματα (fina mino κτλ) οποτε ισως να ισχυσουν για την περιπτωση του... οι επομενοι μηνες θα δειξουν !!!!
Σε οσα Φορουμς του εξωτερικου εχω μπει παντως κανενας δεν ειχε τελικο αποτελεσμα στο 6 μηνο!!
Ολοι μεχρι και τους 12 μηνες ειχανε συνεχομενη βελτιωση... !!!
 

Stripar

Established Member
Ο κάθε ένας έχει την δυνατότητα να κρατάει ότι θέλει από ότι διαβάζει ,
να αφομοιώνει την όποια γνώση όπως θέλει ,
και να μεταφέρει ότι θέλει και όπως θέλει σύμφωνα με την οπτική γωνία & πλευρά
που του επιτρέπει η γνώση του στο αντικείμενο αυτό , η παιδεία του , οι σπουδές του και ο χαρακτήρας του...!



Από το συγκεκριμένο πόστ:

http://www.regrowhair.com/hair-transplant-surgery/monthly-post-operative-hair-growth-expectations/

του συμπαθέστατου αγωνιστή και συμφουρίτη SPEX...

ΕΓΩ κρατάω τα εξής , που πιστεύω είναι και όλη η ουσία:

Although many hair transplant patients would like some type of timeline, or growth expectation chart that predicts and describes the percentage of new hair growth by each post-operative month, this type of data isn’t readily available. Part of the reason why these universal growth charts/descriptions aren’t widely available is because the growth process after hair transplant surgery is fairly subjective, and is almost certain to differ from patient to patient. Some people see early growth while others see average growth as late as months 7 and 8 and then really mature.

However, after years of experience member Spex , was able to gather generalized data and provide a monthly post-operative growth expectation chart:



On average : (μέσο όρο)



3 months start
4 months 20%
5 months 30%
6 months 40%
7 months 50%
8 months 60%
9 months 70%
10 months 80%
11 months 90%
12 months 100%


With additional maturing upto 18 months.



(where percent refers to the amount of growth compared to the final, matured result)


After posting this chart, Spex reminded our hair restoration community that this data is a very generalized, rough estimation and that post-operative growth will differ between individual patients. Additionally, he explained that patients should not agonize over new hair growth on a monthly basis, or judge the outcome of their surgery until the results are fully matured.






So sit back end enjoy the ride!
:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δημητρη φινα πριν την μεταμοσχευση δεν πηρα ποτε.
Αρχισα φινα 2 μηνες μετα την μεταμοσχευση μου...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

petrospap

Active Member
εμενα η πυκνοτητα μου φαινεται μικρη...δεν σκεφτεσαι σε κανα 2-3 χρονια να βαλεις καμια χιλιαρα ακομα αναμεσα?
 

Stripar

Established Member
εμενα η πυκνοτητα μου φαινεται μικρη...δεν σκεφτεσαι σε κανα 2-3 χρονια να βαλεις καμια χιλιαρα ακομα αναμεσα?

Χαίρομαι που λες την ωμή αλήθεια!...
Και για μένα θέλει αρκετά graftsγια να ¨ΔΕΣΕΙ" το αποτέλεσμα !!!.

Όμως έχει αρκετό καιρό μπροστά του (6-8 μήνες) ο mikes συνεπώς θα βελτιωθεί αρκετά...
άσχετα που από το πρώτο τετράμηνο διατυμπανίζει ότι αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα.

:rolleyes:
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Χαίρομαι που λες την ωμή αλήθεια!...
Και για μένα θέλει αρκετά graftsγια να ¨ΔΕΣΕΙ" το αποτέλεσμα !!!.

Όμως έχει αρκετό καιρό μπροστά του (6-8 μήνες) ο mikes συνεπώς θα βελτιωθεί αρκετά...
άσχετα που από το πρώτο τετράμηνο διατυμπανίζει ότι αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα.

:rolleyes:
παιδες δεχομαι ολες τις αποψεις.Σιγουρα μελλοντικα θα χρειαστω εννοειται κ αλλα grafts.Παντος τοσους μηνες κανενας δεν με εχει παρει χαμπαρι κ το μαλλι στεγνο με λιγο τζελ δειχνει πολυ φυσικο κ η πυκνοτητα του ειναι μια χαρα.Αυτο κ μονο με ικανοποιει.Θα ανεβασω φωτογραφια με στεγνο μαλλι κ θα μου πειτε.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
καλη χρονια ευχομαι σε ολους με υγεια πανω απο ολα!!!Καποιες φωτο με ψιλοφτιαγμενο μαλλι λιγο πριν κλεισω τον 7ο μηνα.
 

Συνημμένα

  • 20150101_110206 - Αντίγραφο.jpg
    20150101_110206 - Αντίγραφο.jpg
    445.6 KB · Προβολές: 138
  • 20150101_110356 - Αντίγραφο.jpg
    20150101_110356 - Αντίγραφο.jpg
    314.3 KB · Προβολές: 143
  • 20150101_110820 - Αντίγραφο.jpg
    20150101_110820 - Αντίγραφο.jpg
    353.2 KB · Προβολές: 129
  • 20150101_110825 - Αντίγραφο.jpg
    20150101_110825 - Αντίγραφο.jpg
    336.4 KB · Προβολές: 126
  • 20150101_110830 - Αντίγραφο.jpg
    20150101_110830 - Αντίγραφο.jpg
    351.8 KB · Προβολές: 127
  • 20150101_110846 - Αντίγραφο.jpg
    20150101_110846 - Αντίγραφο.jpg
    502.3 KB · Προβολές: 140
  • 20150101_110854 - Αντίγραφο.jpg
    20150101_110854 - Αντίγραφο.jpg
    452 KB · Προβολές: 139
  • 20150101_110909 - Αντίγραφο.jpg
    20150101_110909 - Αντίγραφο.jpg
    345.4 KB · Προβολές: 147

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
7 μηνες ακριβως
 

Συνημμένα

  • 20150108_174657 - Αντίγραφο.jpg
    20150108_174657 - Αντίγραφο.jpg
    383 KB · Προβολές: 112
  • 20150108_174615 - Αντίγραφο.jpg
    20150108_174615 - Αντίγραφο.jpg
    391.6 KB · Προβολές: 116
  • 20150101_110638 - Αντίγραφο.jpg
    20150101_110638 - Αντίγραφο.jpg
    342.6 KB · Προβολές: 121
  • 20150108_174636 - Αντίγραφο.jpg
    20150108_174636 - Αντίγραφο.jpg
    422.5 KB · Προβολές: 114

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίκε ΜΙΚΕ καλησπέρα και καλή χρονιά. Επιτέλους βάζεις σχεδόν άψογες φωτογραφίες. Θα σου είμαι ειλικρινής... νομίζω χρειαζόσουν περισσότερα grafts. Υπάρχει φυσικότητα, οχι όμως πυκνότητα, τουλάχιστον αυτή που θα ήθελα εγω στο δικό μου κεφάλι. Δεν φαίνεσαι άσχημα, δεν ξέρω αν ειναι θέμα ποσα σου έβαλαν ή πόσα βγήκαν ή εαν έπεσαν κάποια μαμά μαλλιά, πάντως εισαι αρκετά καλά αν και στο ξαναλέω, θα ήθελα περισσότερη πυκνότητα.
 

zotrix

Active Member
Συμφωνω με danceworld_2001. Ηθελε κανα 500αρι grafts ακόμη τουλάχιστον. και αυτό φαίνεται στς φωτογραφίες με φως από πάνω. Αλλά το αποτέλεσμα είναι φυσικό.
 
Μπλουζα