1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην DHI Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Μακαρι φιλε να δωσει κ αλλο.Θεωρω πως αν κ ταλαιπωρηθηκα, μιας κ σε συντομο χρονικο διαστημα μπηκα 2 φορες για μμ οτι το αποτελεσμα ειναι καλο κ δεν βλεπω κενα καθολου στα μμ μαλλια.Αυτο πιστευω οτι σημαινει οτι τα περισσοτερα μοσχευματα βγηκαν.Τωρα αν με ρωτησεις για την πυκνοτητα αυτη την στιγμη,θα απαντησω οτι ειναι ικανοποιητικη αλλα σιγουρα δεν φτανει την φυσικη πυκνοτητα.Και αυτο που με ικανοποιει πιο πολυ ειναι οτι κανεις μα κανεις δεν εχει παρει χαμπαρι οτι εχω μμ μαλλια παρολο που ειναι σε εμφανη σημεια.Ελπιζω να μην χρειαστει να ξαναμπω σε διαδικασια μμ σε λιγοτερο απο 4 χρονια αν κ αυτο δεν μπορει κανεις να μου το υποσχεθει.Η θεραπεια μου ευτυχως η δυστυχως ειναι μονο η μινοξιδιλη και αυτη 1 φορα την ημερα.Δεν θελω με τιποτα να ρισκαρω την υγεια μου για τα μαλλια ειδικα τωρα που εχω ξεκινησει ενα σωρο πραγματα καινουργια.Θεωρω πως καποια παιδια πρεπει να δωσουν καποια ευκαιρια κ σε Ελληνες γιατρους οι οποιοι πλεον κανουν καλες δουλειες.Ναι σιγουρα θελει κ λιγο ψαξιμο αυτο γιατι ειναι αρκετοι αυτοι που εχουν μπει σε αυτο το χωρο.Πιστευω οτι η dhi εχει αρκετα καλους γιατρους γενικα.Εγω θα ξαναεκανα αν χρειαζοταν παλι εκει.Τελος θα πω συγχωρεστε με καποιοι αν αργω να απαντω στο νημα μου μιας κ εχω μπλεξει με δουλεια τωρα τελευταια και δεν πολυμπαινω στο site.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

George3V

Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Μικε έκανες καλή κίνηση που έβαλες φωτογραφίες . Το αποτέλεσμα οπτικά είναι ικανοποιητικο.Αν δεν έχεις απώλειες στην πορεία είσαι μια χαρά.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
George3V είπε:
Μικε έκανες καλή κίνηση που έβαλες φωτογραφίες . Το αποτέλεσμα οπτικά είναι ικανοποιητικο.Αν δεν έχεις απώλειες στην πορεία είσαι μια χαρά.
φιλε George παρολο που εχω ερθει σε αντιπαραθεση με καποια μελη απο εδω η φιλοσοφια μου ηταν κ ειναι να λεω αυτο που πραγματικα πιστευω ειτε αυτο που θα πω ακουγεται ευχαριστο ειτε δυσαρεστο.Το θεμα ΑΑ δυστυχως ειναι δυσκολο να αντιμετωπιστει.Μπορει οι μεταμοσχευσεις να εχουν κανει προοδο αλλα δυστυχως αυτο δεν φτανει ειδικα οταν καποιος χρειαστει να μπει σε αυτη την διαδικασια πριν τα 30.Αν η μεταμοσχευση δεν υποστηριχτει με φαρμακα ειναι η μιση δουλεια.Μονο η φιναστεριδη μπορει να δωσει κατι καλο και να καθυστερησει αρκετα την AA.η Μινοξιδιλη επισης βοηθαει αλλα δεν μπορει να δωσει σε αποτελεσμα ουτε το μισο απο αυτο που θα δωσει η φινα.Εγω αν κ παλιος χρηστης φινας κ με καλα αποτελεσματα δεν την συστηνω σε κανεναν ειδικα σε νεους που δεν εχουν δημιουργησει οικογενεια.Εχοντας κλεισει αρκετο διαστημα σε αυτο το site kai σαν ενεργο μελος αλλα κ σαν επισκεπτης για 1 χρονο περιπου εχω απογοητευτει αρκετα με το θεμα θεραπεια απεναντι στην ΑΑ.Πολλα μελη(εμπειρα)εχουν εξαφανιστει απο το site και τωρα τελευταια εχω αρχισει να καταλαβαινω το γιατι.Δυστυχως στο θεμα θεραπεια δεν εχει γινει η παραμικρη βελτιωση.Ευτυχως οι μεταμοσχευσεις εχουν κανει μια προοδο αλλα δυστυχως κοστιζουν παρα πολυ ακριβα στις περισσοτερες κλινικες.Εγω προσωπικα θεωρω αδιανοητο να πηγαινουν καποιοι κ να σκανε 5χιλιαρα κ 6χιλιαρα για κατι που θα κρατησει στους περισσοτερους ελαχιστα χρονια.Θεωρω οτι εκει μπορουμε κ πρεπει να χτυπησουμε σαν κοινοτητα.
 

zotrix

Active Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Κοιτώντας τις φωτογραφίες εγώ αυτό που βλέπω είναι ενα όχι κακό αποτέλεσμα αλλά ούτε κάτι το ιδιαίτερο, δεδομένου ότι μιλάμε για 2 απανωτές μεταμοσχεύσεις. Με 2 μεταμοσχεύσεις μέσα σε ένα χρόνο σε έναν καστανόξανθο nw3, ο Ραχάλ, ο Φέλερ, ο Σαπίρο κτλ θα εκαναν εντυπωσιακή δουλειά, πληρώνοντας τους πολύ περισσότερα χρήματα βέβαια και κανα 2500αρι grafts συνολικά. Επίσης πιστεύω ότι θα χρειαστείς και τριτη μεταμόσχευση σύντομα γιατί το κέντρο της hairline δείχνει αδύναμο. Κατά τα άλλα θεωρώ ότι για τα ελληνικά δεδομένα έχεις ένα αρκετά καλό και φυσικό αποτέλεσμα με μόνο 2 χιλιάρικα έξοδα, αλλά θα προτιμούσα να δω και τις πιο καθαρές φωτογραφίες από την κλινική.
 

Δημητρης38

Active Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Ο Ραχαλ, Ο Σαπιρο, Ο Φελερ.. Μπλα Μπλα Μπλα ....
 

Δημητρης38

Active Member
zotrix είπε:
Δημητρης38 είπε:
Ο Ραχαλ, Ο Σαπιρο, Ο Φελερ.. Μπλα Μπλα Μπλα ....

E όχι θα πάμε εκεί που πήγες και εσυ να μας κανουν το κεφαλι χωραφι

Eγω πηγα πριν 15-20 χρονια, ολοι αυτοι που γραφεις ουτε καν γνωριζανε τι ειναι μ/μ τοτε.

Παρε εναν Ραχαλ ...
http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/176893-dr-rahal-disappointing-fut-result-2516-grafts.html

Ξεκινα τωρα.... Ο Ραχαλ, Ο Σαπιρο, Ο Φελερ.. Μπλα Μπλα Μπλα ....
 

zotrix

Active Member
RE: 1 χρονο μετα την δωρεαν μεταμοσχευση στην D*I Η κατασταση μου κ η επομενη κινηση.

Μπορείς να βρεις 500+ αποτέλεσματα απόλυτα επιχημένα του Ραχάλ στα φόρουμς. Λογικό να έχει αποτυχίες και αυτός και οι υπόλοιποι όταν έχουν εκατοντάδες μεταμοσχεύσεις το χρόνο.

Πριν 15-20 χρόνια; Καλά δεν θυμάσαι πότε έκανες ακριβώς; Γενικά η περίπτωση σου είναι λίγο περίεργη γιατί δεν έχουμε δει φωτογραφίες της δικής σου μεταμόσχευσης παρότι μας είχες υποσχεθεί, ενώ επιτίθεσαι σε οσους σκέφτονται να πάνε έξω.
 

Bouklas

Well-Known Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Μακαρι φιλε να δωσει κ αλλο.Θεωρω πως αν κ ταλαιπωρηθηκα, μιας κ σε συντομο χρονικο διαστημα μπηκα 2 φορες για μμ οτι το αποτελεσμα ειναι καλο κ δεν βλεπω κενα καθολου στα μμ μαλλια.Αυτο πιστευω οτι σημαινει οτι τα περισσοτερα μοσχευματα βγηκαν.Τωρα αν με ρωτησεις για την πυκνοτητα αυτη την στιγμη,θα απαντησω οτι ειναι ικανοποιητικη αλλα σιγουρα δεν φτανει την φυσικη πυκνοτητα.Και αυτο που με ικανοποιει πιο πολυ ειναι οτι κανεις μα κανεις δεν εχει παρει χαμπαρι οτι εχω μμ μαλλια παρολο που ειναι σε εμφανη σημεια.Ελπιζω να μην χρειαστει να ξαναμπω σε διαδικασια μμ σε λιγοτερο απο 4 χρονια αν κ αυτο δεν μπορει κανεις να μου το υποσχεθει.Η θεραπεια μου ευτυχως η δυστυχως ειναι μονο η μινοξιδιλη και αυτη 1 φορα την ημερα.Δεν θελω με τιποτα να ρισκαρω την υγεια μου για τα μαλλια ειδικα τωρα που εχω ξεκινησει ενα σωρο πραγματα καινουργια.Θεωρω πως καποια παιδια πρεπει να δωσουν καποια ευκαιρια κ σε Ελληνες γιατρους οι οποιοι πλεον κανουν καλες δουλειες.Ναι σιγουρα θελει κ λιγο ψαξιμο αυτο γιατι ειναι αρκετοι αυτοι που εχουν μπει σε αυτο το χωρο.Πιστευω οτι η D*I εχει αρκετα καλους γιατρους γενικα.Εγω θα ξαναεκανα αν χρειαζοταν παλι εκει.Τελος θα πω συγχωρεστε με καποιοι αν αργω να απαντω στο νημα μου μιας κ εχω μπλεξει με δουλεια τωρα τελευταια και δεν πολυμπαινω στο site.

Θα δώσει και άλλο φιλε, εγώ τα καλύτερα τα είδα 7ο-8ο μηνα, δεν λέω πως και σένα έτσι θα γίνει όμως πιστεύω είναι αρκετά νωρίς για maximum αποτέλεσμα, έχω την ελπίδα ότι θα δώσει ακόμα περισσότερο, υπομονή.

Το ευχάριστο είναι ότι είσαι ικανοποιημένος από την μεταμόσχευση γιατι ο καθένας έχει τις δικες του απαιτήσεις οπότε εαν νιώθεις καλά όλα τα αλλα δεν έχουν σημασία. Θα συμφωνήσω και για τα βαριά φάρμακα, για μένα δεν είναι θεραπεία η φίνα, θεραπεύεις μεν κάτι αλλα διακινδυνεύεις σοβαρότερα πράγματα.


Όσο για την D*Ι, ο κόσμος που πηγαίνει εκεί δεν πάει γιατί είναι φοβεροί ή γιατί κάνουν super αποτελέσματα, μονο για έναν λόγο πάνε, είναι η πιο σοβαρό-οικονομική λύση στην Ελλάδα. Αν είχαμε όλοι λεφτά θα πηγαίναμε εξωτερικό και συγκεκριμένα Αμερική, Καναδά, Βέλγιο γενικά στα πιο ακουστά ονόματα. Η D*Ι αν θέλει να πάει μπροστά πρέπει να ανεβάσει τις πυκνότητες, με 45 ανά cm hairline είναι πολύ μέτρια τα πράγματα. Θα πεις θα κανεις 2 φορες να πας παραπάνω, άρα 2 επεμβάσεις X2 λεφτά ενώ πας Κύπρο και κανεις 1. Αν καταφέρει λοιπόν να ανεβάσει πυκνότητες και μείνει στις ίδιες οικονομικές απαιτήσεις θα γίνει χαμός!
Και επίσης μην ξεχνάς ότι πρέπει να χτίσει και μια φήμη εμπιστοσύνης, υπάρχουν παιδιά που παλιότερα σφάχτηκαν και δεν έχουν αποζημιωθεί ακόμα, είναι πολύ σοβαρό και αυτό το θέμα.
 

zotrix

Active Member
Bouklas είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
Μακαρι φιλε να δωσει κ αλλο.Θεωρω πως αν κ ταλαιπωρηθηκα, μιας κ σε συντομο χρονικο διαστημα μπηκα 2 φορες για μμ οτι το αποτελεσμα ειναι καλο κ δεν βλεπω κενα καθολου στα μμ μαλλια.Αυτο πιστευω οτι σημαινει οτι τα περισσοτερα μοσχευματα βγηκαν.Τωρα αν με ρωτησεις για την πυκνοτητα αυτη την στιγμη,θα απαντησω οτι ειναι ικανοποιητικη αλλα σιγουρα δεν φτανει την φυσικη πυκνοτητα.Και αυτο που με ικανοποιει πιο πολυ ειναι οτι κανεις μα κανεις δεν εχει παρει χαμπαρι οτι εχω μμ μαλλια παρολο που ειναι σε εμφανη σημεια.Ελπιζω να μην χρειαστει να ξαναμπω σε διαδικασια μμ σε λιγοτερο απο 4 χρονια αν κ αυτο δεν μπορει κανεις να μου το υποσχεθει.Η θεραπεια μου ευτυχως η δυστυχως ειναι μονο η μινοξιδιλη και αυτη 1 φορα την ημερα.Δεν θελω με τιποτα να ρισκαρω την υγεια μου για τα μαλλια ειδικα τωρα που εχω ξεκινησει ενα σωρο πραγματα καινουργια.Θεωρω πως καποια παιδια πρεπει να δωσουν καποια ευκαιρια κ σε Ελληνες γιατρους οι οποιοι πλεον κανουν καλες δουλειες.Ναι σιγουρα θελει κ λιγο ψαξιμο αυτο γιατι ειναι αρκετοι αυτοι που εχουν μπει σε αυτο το χωρο.Πιστευω οτι η D*I εχει αρκετα καλους γιατρους γενικα.Εγω θα ξαναεκανα αν χρειαζοταν παλι εκει.Τελος θα πω συγχωρεστε με καποιοι αν αργω να απαντω στο νημα μου μιας κ εχω μπλεξει με δουλεια τωρα τελευταια και δεν πολυμπαινω στο site.

Θα δώσει και άλλο φιλε, εγώ τα καλύτερα τα είδα 7ο-8ο μηνα, δεν λέω πως και σένα έτσι θα γίνει όμως πιστεύω είναι αρκετά νωρίς για maximum αποτέλεσμα, έχω την ελπίδα ότι θα δώσει ακόμα περισσότερο, υπομονή.

Το ευχάριστο είναι ότι είσαι ικανοποιημένος από την μεταμόσχευση γιατι ο καθένας έχει τις δικες του απαιτήσεις οπότε εαν νιώθεις καλά όλα τα αλλα δεν έχουν σημασία. Θα συμφωνήσω και για τα βαριά φάρμακα, για μένα δεν είναι θεραπεία η φίνα, θεραπεύεις μεν κάτι αλλα διακινδυνεύεις σοβαρότερα πράγματα.


Όσο για την D*Ι, ο κόσμος που πηγαίνει εκεί δεν πάει γιατί είναι φοβεροί ή γιατί κάνουν super αποτελέσματα, μονο για έναν λόγο πάνε, είναι η πιο σοβαρό-οικονομική λύση στην Ελλάδα. Αν είχαμε όλοι λεφτά θα πηγαίναμε εξωτερικό και συγκεκριμένα Αμερική, Καναδά, Βέλγιο γενικά στα πιο ακουστά ονόματα. Η D*Ι αν θέλει να πάει μπροστά πρέπει να ανεβάσει τις πυκνότητες, με 45 ανά cm hairline είναι πολύ μέτρια τα πράγματα. Θα πεις θα κανεις 2 φορες να πας παραπάνω, άρα 2 επεμβάσεις X2 λεφτά ενώ πας Κύπρο και κανεις 1. Αν καταφέρει λοιπόν να ανεβάσει πυκνότητες και μείνει στις ίδιες οικονομικές απαιτήσεις θα γίνει χαμός!
Και επίσης μην ξεχνάς ότι πρέπει να χτίσει και μια φήμη εμπιστοσύνης, υπάρχουν παιδιά που παλιότερα σφάχτηκαν και δεν έχουν αποζημιωθεί ακόμα, είναι πολύ σοβαρό και αυτό το θέμα.

Τα λεφτα δεν είναι και τόσο χαμηλότερα γιατί θες παραπάνω μεταμοσχεύσεις σε αυτούς και μην ξεχνάμε και τη ταλαιπωρία και το χάσιμο χρόνου των παραπάνω μεταμόσχευσεων. Αλλά σίγουρα δεν το συζητάμε είναι οι μόνοι στον Ελλαδικό χώρο που δείχνουν βελτίωση (αν και αρκετά πίσω από το εξωτερικο ακόμη), γιατί κάτι άλλοι εκει προς την Κηφισιας, ή κάτι ιδιώτες γιατροί της πλάκας, εξακολουθούν να οργώνουν κεφάλια εν έτει 2014
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
zotrix είπε:
Τα λεφτα δεν είναι και τόσο χαμηλότερα γιατί θες παραπάνω μεταμοσχεύσεις σε αυτούς και μην ξεχνάμε και τη ταλαιπωρία και το χάσιμο χρόνου των παραπάνω μεταμόσχευσεων. Αλλά σίγουρα δεν το συζητάμε είναι οι μόνοι στον Ελλαδικό χώρο που δείχνουν βελτίωση (αν και αρκετά πίσω από το εξωτερικο ακόμη), γιατί κάτι άλλοι εκει προς την Κηφισιας, ή κάτι ιδιώτες γιατροί της πλάκας, εξακολουθούν να οργώνουν κεφάλια εν έτει 2014

Well said !
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
zotrix είπε:
Κοιτώντας τις φωτογραφίες εγώ αυτό που βλέπω είναι ενα όχι κακό αποτέλεσμα αλλά ούτε κάτι το ιδιαίτερο, δεδομένου ότι μιλάμε για 2 απανωτές μεταμοσχεύσεις. Με 2 μεταμοσχεύσεις μέσα σε ένα χρόνο σε έναν καστανόξανθο nw3, ο Ραχάλ, ο Φέλερ, ο Σαπίρο κτλ θα εκαναν εντυπωσιακή δουλειά, πληρώνοντας τους πολύ περισσότερα χρήματα βέβαια και κανα 2500αρι grafts συνολικά. Επίσης πιστεύω ότι θα χρειαστείς και τριτη μεταμόσχευση σύντομα γιατί το κέντρο της hairline δείχνει αδύναμο. Κατά τα άλλα θεωρώ ότι για τα ελληνικά δεδομένα έχεις ένα αρκετά καλό και φυσικό αποτέλεσμα με μόνο 2 χιλιάρικα έξοδα, αλλά θα προτιμούσα να δω και τις πιο καθαρές φωτογραφίες από την κλινική.

Ουτε εγω ισχυριστηκα ποτε για κατι σουπερ αλλα ποσοι ειναι αυτοι που μια μεταμοσχευση τους εχει κανει σουπερ?Εγω ειπα οτι δεν θα ειχα καθολου κροταφους ενω τωρα εχω εστω κ αν υστερουν λιγο σε σχεση με την φυσικη πυκνοτητα.Οτι θα ξαναχρειαστω μμ ουτε θεμα να γινεται.το κεντρο της hairline ισως ξεγελαει στις φωτο δεν εχει θεμα ακομα αλλα πισω απο αυτο υπαρχει οντως μια αραιωση και δεν το πειραξαμε καθολου.Σκεφτομαι σοβαρα την 3η φορα που θα μπω να βαλω και body.Ελπιζω να με κρατησει η μινοξιδιλη οσο πιο πολυ γινεται και ελπιζω να δουμε οσο πιο συντομα.Τα λεφτα που μου πηρε η dhi ειναι πολυ πολυ λιγοτερα απο αυτα που θα μου επαιρνε ενας απο αυτους που ανεφερες και δεν γνωριζω ποσο καλυτερα θα ημουν με βαση τα graft που εβαλα.Για 2500 grafts μονο σε κροταφους δεν το συζηταγα καν.Ειναι μεγαλη σπαταλη ειδικα αν καποιος δεν βαλει κ μοσχευματα απο το σωμα μελλοντικα.Κλεινοντας ξαναλεω οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα και κανοντας μια μμ σημερα πρεπει να σκεφτομαστε την επομενη μμ και να μην γινονται ασκοπες σπαταλες.Δεν λεω να ειναι μετριο το αποτελεσμα αλλα την φυσικη πυκνοτητα την ξεχναμε.
 

zotrix

Active Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
zotrix είπε:
Κοιτώντας τις φωτογραφίες εγώ αυτό που βλέπω είναι ενα όχι κακό αποτέλεσμα αλλά ούτε κάτι το ιδιαίτερο, δεδομένου ότι μιλάμε για 2 απανωτές μεταμοσχεύσεις. Με 2 μεταμοσχεύσεις μέσα σε ένα χρόνο σε έναν καστανόξανθο nw3, ο Ραχάλ, ο Φέλερ, ο Σαπίρο κτλ θα εκαναν εντυπωσιακή δουλειά, πληρώνοντας τους πολύ περισσότερα χρήματα βέβαια και κανα 2500αρι grafts συνολικά. Επίσης πιστεύω ότι θα χρειαστείς και τριτη μεταμόσχευση σύντομα γιατί το κέντρο της hairline δείχνει αδύναμο. Κατά τα άλλα θεωρώ ότι για τα ελληνικά δεδομένα έχεις ένα αρκετά καλό και φυσικό αποτέλεσμα με μόνο 2 χιλιάρικα έξοδα, αλλά θα προτιμούσα να δω και τις πιο καθαρές φωτογραφίες από την κλινική.

και δεν γνωριζω ποσο καλυτερα θα ημουν με βαση τα graft που εβαλα.

:grinning-smiley
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
6 μηνες μετα απο την μμ στην dhi.Δυστυχως δεν εχω παει ακομα στην εταιρια γιατι εχω ψιλομπλεξει αυτο τον καιρο αλλα λογικα μεσα στον μηνα η στις αρχες του αλλου θα ερθουν κ οι τελικες φωτογραφιες.
 

Συνημμένα

  • 20141205_172153 - Αντίγραφο.jpg
    20141205_172153 - Αντίγραφο.jpg
    359 KB · Προβολές: 177
  • 20141205_173048 - Αντίγραφο.jpg
    20141205_173048 - Αντίγραφο.jpg
    335.2 KB · Προβολές: 181
  • 20141205_173029 - Αντίγραφο.jpg
    20141205_173029 - Αντίγραφο.jpg
    325.1 KB · Προβολές: 180
  • 20141205_172134 - Αντίγραφο.jpg
    20141205_172134 - Αντίγραφο.jpg
    360.3 KB · Προβολές: 178
  • 20141205_172159 - Αντίγραφο.jpg
    20141205_172159 - Αντίγραφο.jpg
    357.4 KB · Προβολές: 180

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Μιας κ ειμαι στον 6 μηνα θεωρω οτι μπορω πλεον να κρινω το αποτελεσμα.Θεωρω οτι αξιζε τον κοπο που εμπιστευτηκα 2 φορα την dhi.Φαινεται στις φωτογραφιες που ειναι σηκωμενα τα μαλλια οτι εχουν βγει σχεδον ολα τα τριχοθυλακια.Δεν υπαρχουν κενα πουθενα και το αποτελεσμα ειναι οσο φυσικο πρεπει να ειναι.Στις φωτογραφιες τα μαλλια ειναι κ πατικωμενα απο το καπελο που εγω το θεωρω σαν μειονεκτημα.Θεωρω οτι ειμαι ακομα καλυτερα απο οτι φαινεται.Ειναι αληθεια οτι ταλαιπωρηθηκα λιγο μιας κ σε 1 χρονο μπηκα 2 φορες για μμ και μου στοιχισε λιγο ψυχολογικα αλλα νομιζω οτι δικαιωθηκα.Το γιατι δεν πηγε οπως επρεπε η 1η μμ το εχω πει κ αλλες φορες ειναι ενα θεμα μιας κ δεν ημουν καποια πολυ δυσκολη περιπτωση μιας κ δεν ημουν πολυ μεγαλο NW αλλα εφτεγα εν μερη κ εγω μιας κ δεν ακολουθησα καθολου θεραπεια αλλα κ η εταιρια για τον εξης λογο οτι δεν ηταν ικανοποιητικος ο αριθμος των grafts ωστε να κλεισουν σωστα οι 2 κροταφοι.Ειμαι ευχαριστημενος γενικα απο την dhi και αν χρειαστει(που δυστυχως θα χρειαστει ελπιζω οχι συντομα)παλι εκει θα κανω κ 3η κ 4η και λογικα με τον ιδιο γιατρο.Κλεινοντας θα πω οτι ισως ηρθε η ωρα να δωσουμε μια 2η ευκαιρια σε Ελληνες γιατρους η τουλαχιστον σε καποιους που το αξιζουν.
 

Δημητρης38

Active Member
ΜΙΚΕ εσυ απο τον 4ο μηνα εισαι ικανοποιημενος και στον 6ο μηνα λες οτι βγηκανε ολα τα μοσχευματα.
Εχεις δρομο μπροστα σου παιχταρα μου, ουτε στο 50% δεν εισαι ακομα !!!

Η 1η μεταμοσχευση απετυχε γιατι δεν ακολουθησες θεραπεια ?
Δεν θα ελεγα οτι ισχυει και πολυ αυτο που γραφεις

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Αν και δεν φαινονται καλα οι φωτογραφιες πριν την μ/μ που εκανες... οι τελευταιες ειναι καθαρες και δειχνουν να εχεις καλα αποτελεσματα. Ευχομαι το τελικο αποτελεσμα να δικαιωσει εσενα και την κλινικη για την επιλογη που εκανες.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε Δημητρη στην 1η μμ ειχαν μπει μονο 706 grafts και στους 2 κροταφους αλλα υπηρχαν καποιες λιγες μαμα τριχες.Θεωρω οτι εκει εγινε το λαθος απο την εταιρια.Τωρα απο εκει κ περα το λαθος μου ειναι οτι εκοψα ολες τις θεραπειες και πολυ πιθανον αυτες οι λιγες μαμα τριχες που ειχα στους κροταφους κρατιοντουσαν λογω θεραπειων και για αυτο χαθηκαν πολυ γρηγορα.Τωρα οσο για το σημερα-ναι ειμαι ικανοποιημενος κ μαλιστα αυτο μου το εχουν πει κ ολοι οσοι με ξερουν και καλα.Κλεισανε οι κροταφοι με καλη πυκνωση και με φυσικο αποτελεσμα.Τωρα αν δωσει τους επομενους 2 μηνες θα μιλαμε για εξαιρετικο αποτελεσμα.Θα προσπαθησω να βρω καποιες φωτογραφιες για να δειξω πως ημουν πριν κ πως ειμαι τωρα ωστε να φανει καλυτερα το αποτελεσμα της μμ.
 

Physio40

Member
Μικε εχεις κανει καλη δουλιτσα οντως πολυ φυσικο. Θα συμφωνησω να περιμενεις λιγο ακομη 3 μηνακια θα βελτιωθεις κι αλλο. Μπραβο και παλι.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
παιδες χρονια πολλα κ απο εμενα με υγεια και ευτυχια.Εχοντας κλεισει 6 μηνες φουλ πλεον ανεβαζω καποιες φωτογραφιες για να δειξω πως ειναι τωρα η κατασταση μου.Οι φωτογραφιες ειναι εξω στο φως με ελαχιστα βρεγμενο μαλλι κ λιγο τζελ κ το μαλλι προς τα πανω.Δεν ξερω αν μπορω να περιμενω κατι παραπανω απο θεμα πυκνοτητας αλλα προσεξτε την δουλεια στους κροταφους που εχει κανει το implanter....δυσκολα ξεχωριζουν οι μμ τριχες απο τις μαμα.Μιλησα κ με την dhi κ ισως να ανεβω σε κανα μηνα και μπορεσω να βγαλω κ τις τελευταιες φωτογραφιες με επαγγελματικη μηχανη κ να κλεισω το νημα αυτο.καλες γιορτες κ παλι.
 

Συνημμένα

  • 20141224_171032 - Αντίγραφο.jpg
    20141224_171032 - Αντίγραφο.jpg
    417.9 KB · Προβολές: 124
  • 20141224_171253 - Αντίγραφο (2) - Αντίγραφο.jpg
    20141224_171253 - Αντίγραφο (2) - Αντίγραφο.jpg
    374.1 KB · Προβολές: 121
  • 20141224_171253 - Αντίγραφο (2).jpg
    20141224_171253 - Αντίγραφο (2).jpg
    374.1 KB · Προβολές: 119
  • 20141224_171218 - Αντίγραφο.jpg
    20141224_171218 - Αντίγραφο.jpg
    486.6 KB · Προβολές: 123
Μπλουζα