τιμες και αποτελεσματα της HDC

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kabamarou

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Οτι μας συμφέρει το απαντάμε ότι δεν μας συμφέρει το αγνοούμε.Ο κόσμος ο έξυπνος όμως διαβάζει τα μηνύματα και βγάζει τα συμπεράσματα του...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Souzie

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

tse είπε:
Οτι μας συμφέρει το απαντάμε ότι δεν μας συμφέρει το αγνοούμε.Ο κόσμος ο έξυπνος όμως διαβάζει τα μηνύματα και βγάζει τα συμπεράσματα του...

Εύχομαι να έχεις βγάλει και εσύ τα δικά σου συμπεράσματα Αγαπητέ Τσέ!
Και όταν θα προχωρήσεις με μεταμόσχευση, εύχομαι να διαλέξεις αυτόν που σε συμφέρει καλύτερα.

Καλή σου μέρα!
 

kabamarou

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Ευχαριστώ για τις ευχές αλλά θα προτιμούσα να απαντήσεις στα αναπάντητα ερωτήματα αλά μάλλον δεν υπάρχουν απαντήσεις αν κρίνω από το γεγονός ότι δεν απαντάς
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Ρε συ Tse κ Souzie(το εχω πει ωραιο ονομα ;) ) μην τρελενεστε ο καθενας απο την μερια του πρεπει να ικανοποιηθει για το αποτελεσμα του... κ ειναι απολυτος κατανοητο .
Ας το παμε καπως ετσι η HDC ειναι αυτη τη στιγμη απο τις καλυτερες εταιρειες στον τομεα της ΧΩΡΙΣ ΜΟΝΙΜΗ ΛΥΣΗ κ ο Tse το πολεμαει ΧΩΡΙΣ ΜΟΝΙΜΗ ΛΥΣΗ δηλαδη κ η οι δυο εχουν ενα κοινο δεν προκειτε ποτε να εχουν μονιμο αποτελεσμα κ αυτο διοτι δεν εχει βρεθει μονιμη λυση ακομα απλα μια προσωρινη λυση που ειναι ακριβη λογο μειωμενου ανταγωνισμου κ διαφορα επιπεδου χωρας στις τιμες .
Το να δωσω για 2000-3000 grafts 8000-12000ε για ενα καλο αποτελεσμα στην hairline + να κανω αγωγη με την ιδια που κανω τωρα δηλαδη αλλα λεφτα καθε μηνα ειναι καλο K ANEKTO για ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΣ Η ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ,οποτε διαλεγεις κ παιρνεις ,καποιος που οικονομικα δεν μπορει να ανταπεξελθει θα το σκεφτει σοβαρα λογο αρχικου κοστους ,λογο πιθανης δευτερης εμφυτεψεις κ ΦΥΣΙΚΑ ΛΟΓΟ ΦΙΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ .
Προσωπικα το εχω ξαναπει οταν με ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ κ ΧΩΡΙΣ ΦΙΝΑ (ελεος αντρας ειμαι ρε σεις θελω στυσεις πολεεεεεςςς ρεεεεεε :D κ οχι αλλα πιθανα προβληματα στον οργανισμο μου δηλαδη κ κερατας κ δαρμενος αυτη ειναι η λυση τους ....) ειναι ΙΚΑΝΗ καποια κλινικη να μου ΔΩΣΕΙ ΜΟΝΙΜΗ ΛΥΣΗ θα ΔΩΣΩ ΑΠΟ 8000-12000 αλλιως δεν το συζητω .
Ρε σεις ρε ερχετε καληηηη κρισηηη πολλλυυυ καλλλη κ μαζι με την κρισηηη θα υπαρξει κ γενικηηηη.... κριση ΠΑΝΤΟΥΥΥ οποτε οταν φτασει σε ενα νορμαλ σημειο το κοστολογιο διοτι θα γουσταρεις να πληρωνεις π.χ. για 2000 grafts στα 5000ε κ οχι για 1000 τοσα λεφτα τοτε ολα αναπροσαρμοζονται οπως κ οι σκεψεις μας .
 

kabamarou

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

akishellas3 συμφωνώ σε αυτά που γράφεις αλλά στα τελευταία μηνύματα σε αυτό το θέμα και σε άλλα δεν έθιξα αυτά που γράφεις αλλά το θέμα της τιμής της λοσιόν που πουλάει η εν λόγω κλινική.Το έχω παρατραβήξει γενικά με αυτό το θέμα το παραδέχομαι και δεν ξαναγράφω τίποτα αν δεν υπάρξει κάποια αντίδραση αλλά θεώρησα καλό να γράψω αυτό το μήνυμα για να γίνει διευκρίνηση.

Επίσης σχετικά με την κρίση αν μεγαλώσει σίγουρα θα ρίξουν και οι κλινικές τις τιμές τους αλλά από την άλλη ο περισσότερος ο κόσμος δεν θα μπορεί να αντεπεξέλθει και πάλι καθώς θα έχει χάσει την δουλειά του η θα έχουν μειωθεί οι αποδοχές του οπότε πάλι θα είναι πολύ λίγοι αυτοί που έχουν την δυνατότητα για μια τέτοια επέμβαση.
 

dancer2010

New Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Σε ευχαριστώ Souzie για την απάντηση σου που ήταν επαγγελματική και σαφής. Θα μπορούσες σε παρακαλώ να ποστάρεις 3 φωτος μεγάλης ανάλυσης περιπτώσεων μεταμοσχεύσεων α) 1000 β)1250 γ) 1500 μοσχευμάτων ? ...ετσι ώστε να καταλάβω την διαφορά στην πυκνότητα και στο αποτέλεσμα μιας και η μεταμόσχευση που θα κάνω στην κλινική σας, (αν βεβαίως το αποφασίσω) θα είναι αυτής της τάξης.
επίσης μια ακομα ερώτηση: πόσο κοστίζουν οι εξετασεις αιματος κτλ που αναφερετε στην ιστοσελιδα σας οτι ειναι επιπρόσθετο κόστος?? (πέρα απο τα αεροπορικά και τη διαμονή)
Και κατι αλλο: Οταν εκανα μεταμοσχευση πριν 5 χρόνια σε κλινική στην αθήνα, κατα την εκτιμηση για την τοποθέτηση των μοσχευμάτων, μου ειχαν αναφέρει οτι δεν θα τοποθετηθουν πολλα μοσχεύματα μεσα σε περιοχες οπου υπαρχουν μαλλια (εστω και αρκετα αραιά) γιατι αυτο μπορει να προκαλέσει ζημία στα ήδη υπάρχοντα μαλλιά και στο τέλος να χασω και περισσότερα απο οτι θα βάλω!! η ζημία θα μπορουσε να προκληθεί απο το σοκ των ενέσεων, του αναισθητικού και της βελόνας κτλ! Μαλιστα χαρακτηριστικά μου ειχαν πει να συμφωνησω οτι το χνουδι που υπηρχε σε καποιες περιοχες (στα τριγωνα) οπου θα γινοταν μεταμοσχευση, οτι θα το θεωρουσαμε σαν μη υπάρχον..καθοτι ισως μεσω της διαδικασιας μεταμοσχευσης θα επεφτε οριστικα. Απο φωτογραφιες της κλινικης σας βλέπω οτι παρεμβαίνετε και μεσα σε σημεια αρκετα μεσα απο τη γραμμή μετωπου και προς το κεντρο...και μαλιστα σε περιπτωσεις που η πυκνοτητα ειναι αρκετη (προφανως γιατι ο πελατης επιδιωκει κατι ακομα καλυτερο). Η ερωτηση μου ειναι κατα ποσο και σε ποιες περιπτωσεις μπορει αυτο να ΄ριξει υπαρχοντα μαλλιά. ευχαριστω προκαταβολικά
 

Souzie

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

dancer2010 είπε:
Σε ευχαριστώ Souzie για την απάντηση σου που ήταν επαγγελματική και σαφής. Θα μπορούσες σε παρακαλώ να ποστάρεις 3 φωτος μεγάλης ανάλυσης περιπτώσεων μεταμοσχεύσεων α) 1000 β)1250 γ) 1500 μοσχευμάτων ? ...ετσι ώστε να καταλάβω την διαφορά στην πυκνότητα και στο αποτέλεσμα μιας και η μεταμόσχευση που θα κάνω στην κλινική σας, (αν βεβαίως το αποφασίσω) θα είναι αυτής της τάξης.
επίσης μια ακομα ερώτηση: πόσο κοστίζουν οι εξετασεις αιματος κτλ που αναφερετε στην ιστοσελιδα σας οτι ειναι επιπρόσθετο κόστος?? (πέρα απο τα αεροπορικά και τη διαμονή)
Και κατι αλλο: Οταν εκανα μεταμοσχευση πριν 5 χρόνια σε κλινική στην αθήνα, κατα την εκτιμηση για την τοποθέτηση των μοσχευμάτων, μου ειχαν αναφέρει οτι δεν θα τοποθετηθουν πολλα μοσχεύματα μεσα σε περιοχες οπου υπαρχουν μαλλια (εστω και αρκετα αραιά) γιατι αυτο μπορει να προκαλέσει ζημία στα ήδη υπάρχοντα μαλλιά και στο τέλος να χασω και περισσότερα απο οτι θα βάλω!! η ζημία θα μπορουσε να προκληθεί απο το σοκ των ενέσεων, του αναισθητικού και της βελόνας κτλ! Μαλιστα χαρακτηριστικά μου ειχαν πει να συμφωνησω οτι το χνουδι που υπηρχε σε καποιες περιοχες (στα τριγωνα) οπου θα γινοταν μεταμοσχευση, οτι θα το θεωρουσαμε σαν μη υπάρχον..καθοτι ισως μεσω της διαδικασιας μεταμοσχευσης θα επεφτε οριστικα. Απο φωτογραφιες της κλινικης σας βλέπω οτι παρεμβαίνετε και μεσα σε σημεια αρκετα μεσα απο τη γραμμή μετωπου και προς το κεντρο...και μαλιστα σε περιπτωσεις που η πυκνοτητα ειναι αρκετη (προφανως γιατι ο πελατης επιδιωκει κατι ακομα καλυτερο). Η ερωτηση μου ειναι κατα ποσο και σε ποιες περιπτωσεις μπορει αυτο να ΄ριξει υπαρχοντα μαλλιά. ευχαριστω προκαταβολικά

Dancer,

Έχω ήδη βάλει στη σελ. 2 αποτελέσματα με 1500-2000 μοσχεύματα που καλύπτουν το μπροστινό μέρος. Αν μιλάμε για διαφορετική περιοχή τότε μπορείς να βάλεις ή να μου στείλεις μια φωτογραφία και να σου δώσω παραδείγματα με πολλά και λίγα μοσχεύματα που έχουμε στο αρχείο.

Όσον αφορά τα μοσχεύματα σε υπάρχουσα μαλλιά, υπάρχει πάντοτε η πιθανότητα του shockloss αλλά όταν η δουλειά γίνει από έμπειρα χέρια η πιθανότητα αυτή μειώνεται στο ελάχιστο.

Η κάθε περίπτωση εξετάζεται ξεχωριστά και συμβουλεύουμε κατά πόσο μπορεί να γίνει εμπλουτισμός ή όχι.

Οι αναλύσεις προς όλα τα μέλη του φόρουμ θα προσφέρονται δωρεάν άρα μη σε απασχολεί.
 

geofish

New Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Μια ερώτηση στην Souzie, γιατί στο σίτε σας δεν έχετε πρόσφατα περιστατικά των 2 τελευταίων ετών εκτός από δυο.
Δεν υπονοώ τίποτα, απλώς θα με ενδιέφερε να έχουμε και πιο πρόσφατα περιστατικά.
 

Souzie

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

geofish είπε:
Μια ερώτηση στην Souzie, γιατί στο σίτε σας δεν έχετε πρόσφατα περιστατικά των 2 τελευταίων ετών εκτός από δυο.
Δεν υπονοώ τίποτα, απλώς θα με ενδιέφερε να έχουμε και πιο πρόσφατα περιστατικά.

Αγαπητέ Geofish,

Είναι γεγονός ότι έχουμε παραμελήσει λίγο το uploading πρόσφατων αποτελεσμάτων στην ιστοσελίδα.

Επικεντρωθήκαμε περισσότερο στο να βάζουμε αποτελέσματα στα διεθνή φόρουμ όπως πχ τα λινκς πιο κάτω:

http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-67371.html#p67371

http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-66952.html#p66952

http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-66180.html#p66180

http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-61497.html#p61497


Δυστυχώς λόγω φόρτου εργασίας το παραμέλησα εντελώς καθότι υπόκειται στα δικά μου καθήκοντα όμως ελπίζω σύντομα να μπορέσω να βάλω πολλά νέα αποτελέσματα.

Ευχαριστώ για την επισήμανση!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

παντως τωρα εκανα ενα υπολογισμο και εγινε η μεγαλη ανατροπη!γτ π.χ για 4000 τριχοθυλακια στην hdc θα πληρωσεις 10.600 ευρω ενω στο χασον με τα σημερινα δεδομενα 16.000 δολαρια δηλαδη γυρω στα 13.100 ευρω και χωρια το φορο και τα σχετικα......και πραγματικα απο οτι εχει δειξει η hdc αποτελει μια πολυ αξιοπιστη λυση και ειναι και διπλα....

δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ κερδος να τα λεω αυτα απλα τα σκεφτομουν και ειπα να τα γραψω....αλλωστε εγω παντα ημουν υπερ του χασον ο οποιος ειναι κορυφη.......
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

giannis13 είπε:
παντως τωρα εκανα ενα υπολογισμο και εγινε η μεγαλη ανατροπη!γτ π.χ για 4000 τριχοθυλακια στην hdc θα πληρωσεις 10.600 ευρω ενω στο χασον με τα σημερινα δεδομενα 16.000 δολαρια δηλαδη γυρω στα 13.100 ευρω και χωρια το φορο και τα σχετικα......και πραγματικα απο οτι εχει δειξει η hdc αποτελει μια πολυ αξιοπιστη λυση και ειναι και διπλα....

δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ κερδος να τα λεω αυτα απλα τα σκεφτομουν και ειπα να τα γραψω....αλλωστε εγω παντα ημουν υπερ του χασον ο οποιος ειναι κορυφη.......

Ευχαριστούμε για τους υπολογισμους giannis7 ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

ANAR είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1855.msg34860#msg34860 date=1276005225]
παντως τωρα εκανα ενα υπολογισμο και εγινε η μεγαλη ανατροπη!γτ π.χ για 4000 τριχοθυλακια στην hdc θα πληρωσεις 10.600 ευρω ενω στο χασον με τα σημερινα δεδομενα 16.000 δολαρια δηλαδη γυρω στα 13.100 ευρω και χωρια το φορο και τα σχετικα......και πραγματικα απο οτι εχει δειξει η hdc αποτελει μια πολυ αξιοπιστη λυση και ειναι και διπλα....

δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ κερδος να τα λεω αυτα απλα τα σκεφτομουν και ειπα να τα γραψω....αλλωστε εγω παντα ημουν υπερ του χασον ο οποιος ειναι κορυφη.......

Ευχαριστούμε για τους υπολογισμους giannis7 ;D
[/quote]

αφου μπορειτε και κανετε και χιουμορ καλα ειναι..... ;D
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Γιατι να μην κανουμε εχουμε να χωρισουμε τιποτα giannis7; :p
 

kabamarou

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

καλά όντως τώρα με την πτώση του Ευρώ ο hasson γίνεται ακόμη ακριβότερος για τους Ευρωπαίους και η HDC πιο προσιτή σε σχέση με τον hasson αλλά ο hasson είναι πάντα hasson η κορυφή σε αυτόν τον χώρο όπως δείχνουν όλα.Να χαμε να λέγαμε βέβαια γιατί τα 10.000 θα τα μαζέψω μόνο με κάποιο θαύμα ;D Ο φόρος που γράφεις συνέχεια Giannis τι ακριβώς είναι και πόσος είναι για 10.000 ας πούμε;
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

tse είπε:
καλά όντως τώρα με την πτώση του Ευρώ ο hasson γίνεται ακόμη ακριβότερος για τους Ευρωπαίους και η HDC πιο προσιτή σε σχέση με τον hasson αλλά ο hasson είναι πάντα hasson η κορυφή σε αυτόν τον χώρο όπως δείχνουν όλα.Να χαμε να λέγαμε βέβαια γιατί τα 10.000 θα τα μαζέψω μόνο με κάποιο θαύμα ;D Ο φόρος που γράφεις συνέχεια Giannis τι ακριβώς είναι και πόσος είναι για 10.000 ας πούμε;

φιλε δε γνωριζω καλυτερα να μας πουν τα παιδια που πηγαν....παντως αυξανεται και αυτος κατακορυφα.....επιπλεον νομιζω πως η hdc προσφερει και διαμονη σε ξενοδοχειο.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

ελα μωρε απλα στο τελος της τιμης πληρωνεις και φορο 5%......και τωρα θα το κανουν 12%....
δηλαδη τοσο καιρο ηταν 10000 ευρο ας πουμε +5% και θα γινει +12% δλδ
αντι για 500 ευρο φορο 1200
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Panos1982 είπε:
ελα μωρε απλα στο τελος της τιμης πληρωνεις και φορο 5%......και τωρα θα το κανουν 12%....
δηλαδη τοσο καιρο ηταν 10000 ευρο ας πουμε +5% και θα γινει +12% δλδ
αντι για 500 ευρο φορο 1200

ε πανο λιγα ειναι????13 χιλιαρικακια η επεμβαση και 1.200 παμε στα 14 χιλιαρικακια γεματα....οποτε δημιουργειται μια διαφορα της ταξεως των 3.500 ευρω.....
 

comb

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC


;D

Γενικά παιδιά εγώ λέω το εξής: Αν κάποιος αποφασίσει οτι θα κάνει μεταμόσχευση θα πρέπει να πάει σε αυτόν που θεωρεί οτι είναι ο καλύτερος για την περίπτωσή του, ανεξαρτήτως τιμής και τοποθεσίας. Δηλαδή να επιλέξει γιατρό με βάση τα αποτελέσματά του και το πόση εμπιστοσύνη έχει σε αυτόν.

Ξεκαθαρίζω οτι αν εγώ για παράδειγμα πήγα στον Χάσσον για τους λόγους αυτούς, κάποιος άλλος μπορεί να επιλέξει την HDC ή οποιαδήποτε άλλη κλινική με βάση τους ίδιους λόγους, δηλαδή να θεωρεί οτι η κλινική που επέλεξε είναι απλά η καλύτερη για την περίπτωσή του.

Δεν υπάρχει λίστα αξιολόγησης με νουμερο 1,2,3, αλλά πιστεύω για κάθε έναν από μας που κάνει την έρευνά του υπάρχει ένα νούμερο 1, το οποίο και κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να επιλέξει αν αποφασίσει να προχωρήσει.
 

kabamarou

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

γιατί στον hasson πόσος είναι ο φόρος που πληρώνεις και πάει η διαφορά στα 3.500;

comb χωρίς παρεξήγηση αλλά νομίζω ότι ευλογείς τα γένια σου ;D μιας και είναι αδιαμφισβήτητο πιστεύω ότι ο hasson είναι νούμερο 1.Ακόμη και η ΗDC σε κάποιο σημείο είχα διαβάσει ότι δεν ισχυρίζεται ότι είναι η καλύτερη παγκοσμίως και βασικά ο λόγοι που μαζεύει για εμένα πελάτες είναι η διαφορά τιμής με τον hasson η ευκολία της γλώσσας και η κοντινή απόσταση.Αν ο hasson άνοιγε υποκατάστημα στην Κύπρο με τις ίδιες τιμές και με Ελληνες υπαλλήλους η HDC απλά θα είχε καταστραφεί(εκτός και αν κατέβαζε τις τιμές)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα