τιμες και αποτελεσματα της HDC

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Souzie

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Πάνο,

Εγώ το ανάφερα για να τονίσω ότι η κλινική δεν χρεώνει απολύτως τίποτα και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι είναι υποχρέωση της να τα προσφέρει δωρεάν.

Επίσης, συμφωνώ μαζί σου ότι ούτε δωρεάν είναι. Ο ασθενής τα έχει πληρώσει και είναι υποχρέωση της να τα κάνει.

Με το πιο πάνω απαντώ και στον Διοκον, από τον οποίο αναμένω και απάντηση στο ποστ μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

οκ κανενα προβλημα τοτε!!!
Ο διοκον δεν ενδιαφερεται πραγματικα........απλα μπαινει γραφει δυο λεξεις και φευγει......αν ενδιαφεροταν πραγματικα θα ασχολιοταν με το θεμα...και δε θα εκανε αυτα που κανει και ουτε θα μιλαγε γενικα κ αοριστα με ασαφειες.....αλλα δε τον καιει η τριχοπτωση του....αλλο τον καιει....προφανος μπηκε για αλλους λογους να ποσταρει....τεσπα...
ο καθενας εχει μυαλο κ καταλαβαινει.....
 

Άκης

Administrator
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

diokon είπε:
Δεν έχω να σας προτείνω άλλες κλινικές αλλά όπως διάβασα στο forum υπάρχουν πολλές ποίο φτηνές και με καλύτερα αποτελέσματα που δεν χρεώνουν την επίσκεψη €50 μετά την επέμβαση για επανέλεγχο.

Souzie είπε:
Να αναφέρω αρχικά ότι η HDC δεν χρεώνει οποιοδήποτε ποσό για οποιαδήποτε επίσκεψη πριν ή μετά τη μεταμόσχευση.

diokon κανείς δεν σου αφαιρεί το δικαίωμα σε ένα ελεύθερο forum να γράφεις ότι θέλεις. Αλλά ΔΕΝ έχεις το δικαίωμα να γράφεις χωρίς να έχεις στοιχεία, έτσι για να πεις κάτι, με σκοπό ίσως να θίξεις κάποια εταιρία. Στο μέλλον αν αναφέρεσαι σε κάτι, να το λες τουλάχιστον ως έχει.

Το ότι η HDC είναι ένα βήμα μπροστά από τις υπόλοιπες σε θέμα τουλάχιστον επικοινωνιακό, άλλωστε είναι η μόνη εταιρία που έστειλε επώνυμα κάποιον δικό της να λύσει τις όποιες απορίες, αυτό με κάνει να πιστεύω και σε μελλοντικούς "diokon".
 

diokon

New Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

διαβάζω όπως είπα πολύ καιρό το www.hairlossgr.com
ο λόγος που έγινα μέλος τώρα και μπήκα σε αυτή τη συζήτηση για την hdc είναι ότι δεν μπορώ να διαβάζω ότι η συγκεκριμένη κλινική είναι από της καλύτερες. Είναι μια κανονική κλινική πανάκριβη
που κάνει αυτή τη στιγμή διαφήμιση μέσα από ανεξάρτητα forum. Πάνο1982 ο λόγος που γράφω εδώ είναι αυτός που είπα ποιο πάνω. Στη Κύπρο υπάρχει διαφήμιση της hdc σε σχεδόν όλα τα περιοδικά που λένε: διαβάστε ανεξάρτητα forum για εμάς όπως το www.hairlossgr.com και έρχονται οι ίδιοι και κάνουν μόνοι τους διαφήμιση μέσα στο forum. Δηλαδή μας κοροϊδεύουν.
Αυτά είχα να σας πω
ευχαριστώ
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

και παλι ομως δεν μου λες κατι....!!!!
οσο για το αν κανουν διαφημιση μεσο του σαιτ εδω περα.........θα οσυ πω οτι η πραγματικη διαφημιση διοκον δεν γινεται στο σαιτ.......γινεται με τα αποτελεσματα που ειναι ικανη να πετυχει η καθε κλινικη......!!!! αυτοματος η διαφιμηση μπορει να γινει και δυσφιμηση.......και μαγκια της hdc που βγαινει και λεει κοιταχτε τι λενε για εμας στο σαιτ....γιατι μπορει να σταθει ανταξια των προσδοκιων των πελατων....οπως του μαχου η του costi τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα.....γιατι λοιπον να το κρυψουν κ να μην το πουν???? ας το κανουν και οι αλλες κλινικες στην ελλαδα τοτε....ας διαφημηστουν κι αυτες μεσω του σαιτ με τα αποτελεσματα που πετυχαινουν......να δουμε και κατα ποσο θα ειναι διαφημιση τελικα.....
 

Άκης

Administrator
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Καταρχάς αν είναι μια από τις καλύτερες, αυτό κρίνεται από τις εικόνες και από άτομα που πήγαν εκεί και όχι από τα μηνύματα της εταιρίας.
Η Souzie "δρα" σαν μεσολαβητής της εταιρίας και ναι, είναι διαφήμιση, δεν το κρύβω.
Ωστόσο, αν ΔΕΝ έχει αποτέλεσμα, αυτό θα συζητηθεί και από εδώ με τα ανάλογα μηνύματα.
Αλλά αν έχει , γιατί να μην συζητηθεί εδώ, ώστε να γνωρίζει ο Έλληνας ότι μπορεί να κάνει μεταμόσχευση κάπου κοντά;

Αναφορικά, η HDC ξεκίνησε σαν αναφορά εδώ από μέλη που έκαναν μεταμόσχευση, όχι από την Souzie.Η Souzie ήρθε μετά.

edit
Πάνο, γράφαμε μαζί :)

Για τις Ελληνικές συμφωνώ και εγώ. Μπορούν να γίνουν μέλη κάποιοι υπάλληλοι τους και να μιλάνε για την εταιρία τους. Αλλά θα πρέπει να μιλάνε με αποτελέσματα. Εδώ είναι η διαφορά.
 

max_os

New Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

O καθένας κρίνεται από τις πράξεις του απο τις σκεψεις του (αν τις εκφράζει δημόσια) και από τις απόψεις του. Ισως να τα είπα με την αντίστροφη σειρά.
Υπάρχουν, λοιπόν, "απόψεις" στο φόρουμ με επιχειρήματα, απόψεις με ουσία που βοηθάνε όλους εμάς και όλους όσους θα κάνουν "χρηση" το φόρουμ για να εξάγουν καλύτερα αποτελέσματα ή να φωτιστούν περισσότερο.
Από την άλλη όμως υπάρχουν και απόψεις του τύπου "έτσι να είχαμε να λέγαμε".
Νομίζω ότι ο καθένας από εμάς έχει "απόψη" και κρίνει πότε ένα θέμα (ποστ) τέθηκε σε σωστή βάση (για να μη πω τπτ αλλο) ή πότε έχει τεθεί χωρίς βάση, χωρίς στοιχεία και ισως ισως χωρίς ουσία.
Φιλικά Μάχος

τελικα πολλοι μαζί γράφαμε!
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Panos1982 είπε:
exw βαλει ρε αλεξ......γεμισε ο τοπος με φωτογραφιες μου....βαρεθηκα να με βλεπω να πουμε..χαχαχα....!!!!
αλλα πλακα πλακα μια ταση για hair greed με εχει πιασει αληθεια.......

Βάζε συνεχεια φωτογραφίες σου Πανο μας αρεσεις πολυ θελουμε να σε βλεπουμε :hrt :hrt
 

kabamarou

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Souzie στο θέμα Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC
έχεις γράψει τα παρακάτω μιλώντας για πελάτες που έχουν κάνει ήδη μεταμόσχευση.

Συνεπώς το κόστος των σταγόνων κατεβαίνει στα 121 Ευρώ. Στην τιμή αυτή περιλαμβάνεται και μια επίσκεψη στην τριχολόγο του κέντρου κάθε 3 μήνες για αξιολόγηση της τριχόπτωσης. Η επίσκεψη/διάγνωση αυτή κοστίζει 50Ευρώ συνεπώς το κόστος για τα 3 μπουκάλια σταγόνες κατεβαίνει στα 71Ευρώ.
εδω είναι το link από αυτό που έγραψες
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1181.new.html#new

οπότε το ότι χρεώνεται η επίσκεψη βασίστηκε πάνω στα λεγόμενα σου.

Αν τελικά δεν χρεώνεται η επίσκεψη το επιχείρημα σου ότι αγοράζοντας κάποιος μινοξιδίλη από την hdc εξοικονομεί 50 ευρώ μιας και απαλλάσσεται από το κόστος της επίσκεψης είναι αβάσιμο μιας και ούτως η άλλως δεν χρεωνόταν η επίσκεψη.

Αν χρεώνεται η επίσκεψη δεν ισχύουν αυτά που έγραψες παραπάνω.

Τι από τα 2 συμβαίνει τελικά;
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

ANAR είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=1855.msg33621#msg33621 date=1274204130]
exw βαλει ρε αλεξ......γεμισε ο τοπος με φωτογραφιες μου....βαρεθηκα να με βλεπω να πουμε..χαχαχα....!!!!
αλλα πλακα πλακα μια ταση για hair greed με εχει πιασει αληθεια.......

Βάζε συνεχεια φωτογραφίες σου Πανο μας αρεσεις πολυ θελουμε να σε βλεπουμε :hrt :hrt


[/quote]

αχ0χα0χα0χα0α0χα.......μαζεψουυυυ.....σου χω πει μη τα λες αυτα μπροστα σε ολους......θα μας παρουν χαμπαριιιι......... :amour: :D :D :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Souzie

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

tse είπε:
Souzie στο θέμα Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC
έχεις γράψει τα παρακάτω μιλώντας για πελάτες που έχουν κάνει ήδη μεταμόσχευση.

Συνεπώς το κόστος των σταγόνων κατεβαίνει στα 121 Ευρώ. Στην τιμή αυτή περιλαμβάνεται και μια επίσκεψη στην τριχολόγο του κέντρου κάθε 3 μήνες για αξιολόγηση της τριχόπτωσης. Η επίσκεψη/διάγνωση αυτή κοστίζει 50Ευρώ συνεπώς το κόστος για τα 3 μπουκάλια σταγόνες κατεβαίνει στα 71Ευρώ.


Αγαπητέ Τσε,

Να ξεκαθαρίσω τα πράγματα. Η HDC δουλεύει με 2 κυρίως τμήματα. Το τμήμα μεταμόσχευσης μαλλιών και το τριχολογικό τμήμα. Η απάντηση μου στο Δίοκον ότι δε χρεώνει οποιοδήποτε ποσό για οποιαδήποτε επίσκεψη πριν ή μετά τη μεταμόσχευση αφορά το τμήμα μεταμόσχευσης μαλλιών. Ο Δίοκον είχε πει ότι χρεώνει €50 μετά την επέμβαση για επανέλεγχο.


Η πιο πάνω παράθεση αναφέρεται στο τριχολογικό τμήμα που απευθύνεται σε πελάτες που επιθυμούν να μπουν σε διαδικασία καταπολέμησης της τριχόπτωσης τους με την συνεχή παρακολούθηση του τριχολογικού τμήματος. Άρα τα €50 του Δίοκον δεν έχουν σχέση με τα €50 της παράθεσης.

Ευχαριστώ που το επισήμανες για να μη μένουν απορίες.
 

Souzie

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

diokon είπε:
διαβάζω όπως είπα πολύ καιρό το www.hairlossgr.com
ο λόγος που έγινα μέλος τώρα και μπήκα σε αυτή τη συζήτηση για την hdc είναι ότι δεν μπορώ να διαβάζω ότι η συγκεκριμένη κλινική είναι από της καλύτερες. Είναι μια κανονική κλινική πανάκριβη
που κάνει αυτή τη στιγμή διαφήμιση μέσα από ανεξάρτητα forum. Πάνο1982 ο λόγος που γράφω εδώ είναι αυτός που είπα ποιο πάνω. Στη Κύπρο υπάρχει διαφήμιση της hdc σε σχεδόν όλα τα περιοδικά που λένε: διαβάστε ανεξάρτητα forum για εμάς όπως το www.hairlossgr.com και έρχονται οι ίδιοι και κάνουν μόνοι τους διαφήμιση μέσα στο forum. Δηλαδή μας κοροϊδεύουν.
Αυτά είχα να σας πω
ευχαριστώ

Το γεγονός ότι μια κλινική μπορεί να ανοίγει τα χαρτιά της σε ψαγμένους στο θέμα της μεταμόσχευσης μαλλιών σημαίνει ότι μπορεί να προσφέρει υψηλού επιπέδου υπηρεσίες.

Το να τολμά ακόμη να παραπέμπει στα φόρουμ μέσα από τις διαφημίσεις της ή άλλη επικοινωνία που έχει, σημαίνει ότι έχει εμπιστοσύνη στη δουλειά που παραδίδει διότι έστω και μια αποτυχία της θα είναι πλέον γνωστή μέσα από τα φόρουμ.

Αυτό και μόνο δείχνει ότι δε φοβάται την κριτική και είναι σίγουρη για τα αποτελέσματα της.

Επίσης, δίνει την ευκαιρία στους υποψήφιους ενδιαφερόμενους να δουν και άλλες καλές επιλογές και να διαλέξουν τελικά την κλινική ή τον ιατρό που θα κάνουν την αποκατάσταση των μαλλιών τους.

Η HDC παραπέμπει τους Κύπριους ενδιαφερόμενους να μελετήσουν το θέμα για να πάρουν τη σωστή απόφαση.
 

diokon

New Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

σε αυτό εχεις δικαιο γιατι μόνο εσεις μιλατε στο forum αν και εγω το βλεπω οτι κανεις διαφημιση αλλα εχεις δικαιο σε αυτο.

Πελάτης ο οποίος εκανε κοντα σας μια φορα και θελει να κανει και ενα δευτερο σταδιο η τιμη είναι η ιδια?
 

kabamarou

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Η πιο πάνω παράθεση αναφέρεται στο τριχολογικό τμήμα που απευθύνεται σε πελάτες που επιθυμούν να μπουν σε διαδικασία καταπολέμησης της τριχόπτωσης τους με την συνεχή παρακολούθηση του τριχολογικού τμήματος. Άρα τα €50 του Δίοκον δεν έχουν σχέση με τα €50 της παράθεσης.
Ναι οκ απλά δεν το είχες διευκρινίσει ποτέ αυτό το πράγμα απλά έγραψες περί επισκέψεων αόριστα και ότι κοστίζουν 50 ευρώ και όταν σου είπα στην συνέχεια σε εκείνο το θέμα ότι είναι ψιλοάδικο να πληρώνει κάποιος ένα κάρο λεφτά για μεταμόσχευση και μετά να πληρώνει και για τις επισκέψεις της ελέγχου προοδού δεν τοποθετήθηκες και το άφησες να αιωρείται έτσι.

Οπότε για κάποιον που έχει κάνει μεταμόσχευση σε εσάς και θέλει να αγοράσει την λοσιόν με την μινοξιδίλη από εσάς η απόσβεση των 50 ευρώ από τις επισκέψεις δεν υπολογίζεται μιας και ήταν ήδη δωρεάν και η λοσιόν σύμφωνα με αυτήν την λογική είναι ακριβή.
 

dancer2010

New Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Καλησπερα, εχω την εξης απορία: Αν εγω θεωρώ οτι το προβλημα μου ειναι σχετικα μικρο, και θελω να βοηθησω την hairline να αποκτησω περισσοτερη πυκνωση και να κλεισω λιγο περισσοτερο τους κροταφους, και θεωρω οτι θελω να επιλεξω μια μικρη επεμβαση πχ την μικροτερη σε στριπ που προσφερει η κλινικη σας, δηλαδη 1000 grafts...(ή ας πουμε οτι το θέμα ειναι οικονομικο και θελω να βαλω μονο 1000 grafts ωστε το κοστος της μεταμοσχευσης να ειναι 4500 ευρω..). Πως μπορει να ειναι βεβαιο οτι η λωριδα που θα μου αφαιρεθει θα περιλαμβανει 1000 grafts προς μεταμοσχευση και οχι περισσοτερα ή λιγότερα??? αν δηλαδη περιλαμβανει 1200...τι θα γίνουν τα υπολοιπα 200??? Αν περιλαμβανει 800....θα χρεωθώ για 1000??.....εχω κανει μεταμοσχευση με στριπ σε αλλη κλινικη και μου εμεινε η αρνητικη εντυπωση-υποψια οτι ενα μερος των τριχοθυλακιων που εβγαλαν με τη στριπ μεθοδο..απλα δεν χρησιμοποιήθηκαν καν, όταν γεμισαν τις τρυπες που ειχαν κανει στην εμπροσθια γραμμη!! ..παρακαλω δωστε μας μια εξηγηση της μεθοδου που χρησιμοποιειτε ετσι ωστε ο πελατης να ειναι βεβαιος οτι πληρωνει πχ για 1000 γραφτσ και οτι οντως του βγαζουν 1000 και του τοποθετουν 1000 και οχι περισσοτερα ή λιγοτερα ή στην τυχη. Πως γινται η αφαιρεση μιας λωριδας να μπορει να γινει με τετοια ακριβεια που να μην περιλαμβανει περισσοτερα ή λιγοτερα grafts..και αν περιλαμβανει περισοτερα και η οικονομικη συμφωνια ειναι για λιγοτερα, τι θα γινουν τα επιπλεον?? αν η λωριδα περιλαμβανει λιγοτερα, απο που θα βρειτε τα υπολοιπα??? ευχαριστω
 

diokon

New Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

Είναι κρίμα για 1000 θυλάκια να κάνεις στρίπ. γιατί δεν προτιμάς fue
 

dancer2010

New Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

...Εχω κανει ηδη μια φορα στριπ και επομενως ακομα και απο αυτην την πρωτη, περιοριζομαι στο να κοψω τα μαλλια παρα πολυ κοντα στο πισω μερος (..πραγμα το οποιο αλλωστε δε θα μου αρεσε..)..οποτε ποιος ο λογος να με πειραζει μια δευτερη στριπ?...σιγουρα ειναι πολυ πιο εισχωρητικη μεθοδος και παρα πολυ επωδυνη τις ωρες που ακολουθουν..οπου περναει η τπικη αναισθησια...(επισης εμενα μου πηρε περιπου 1.5 χρονο ωστε να αποκτησω ξανα αισθηση του κεφαλιου μου στο πισω μερος...) αλλα απ οτι εχω καταλαβει η fue εχει περισσοτερες πιθανοτητες να μην επιβιωσουν καποια τριχοθυλακια..και ειναι και πιο ακριβη...οποτε θα προτιμουσα κατι πιο δοκιμασμενο.
 

Souzie

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

dancer2010 είπε:
Καλησπερα, εχω την εξης απορία: Αν εγω θεωρώ οτι το προβλημα μου ειναι σχετικα μικρο, και θελω να βοηθησω την hairline να αποκτησω περισσοτερη πυκνωση και να κλεισω λιγο περισσοτερο τους κροταφους, και θεωρω οτι θελω να επιλεξω μια μικρη επεμβαση πχ την μικροτερη σε στριπ που προσφερει η κλινικη σας, δηλαδη 1000 grafts...(ή ας πουμε οτι το θέμα ειναι οικονομικο και θελω να βαλω μονο 1000 grafts ωστε το κοστος της μεταμοσχευσης να ειναι 4500 ευρω..). Πως μπορει να ειναι βεβαιο οτι η λωριδα που θα μου αφαιρεθει θα περιλαμβανει 1000 grafts προς μεταμοσχευση και οχι περισσοτερα ή λιγότερα??? αν δηλαδη περιλαμβανει 1200...τι θα γίνουν τα υπολοιπα 200??? Αν περιλαμβανει 800....θα χρεωθώ για 1000??.....εχω κανει μεταμοσχευση με στριπ σε αλλη κλινικη και μου εμεινε η αρνητικη εντυπωση-υποψια οτι ενα μερος των τριχοθυλακιων που εβγαλαν με τη στριπ μεθοδο..απλα δεν χρησιμοποιήθηκαν καν, όταν γεμισαν τις τρυπες που ειχαν κανει στην εμπροσθια γραμμη!! ..παρακαλω δωστε μας μια εξηγηση της μεθοδου που χρησιμοποιειτε ετσι ωστε ο πελατης να ειναι βεβαιος οτι πληρωνει πχ για 1000 γραφτσ και οτι οντως του βγαζουν 1000 και του τοποθετουν 1000 και οχι περισσοτερα ή λιγοτερα ή στην τυχη. Πως γινται η αφαιρεση μιας λωριδας να μπορει να γινει με τετοια ακριβεια που να μην περιλαμβανει περισσοτερα ή λιγοτερα grafts..και αν περιλαμβανει περισοτερα και η οικονομικη συμφωνια ειναι για λιγοτερα, τι θα γινουν τα επιπλεον?? αν η λωριδα περιλαμβανει λιγοτερα, απο που θα βρειτε τα υπολοιπα??? ευχαριστω

Ο τρόπος που γίνεται ο υπολογισμός των μοσχευμάτων στη λωρίδα που θα αφαιρεθεί είναι ο ακολούθως: με μια ειδική συσκευή που ονομάζεται πυκνόμετρο, μετριέται η πυκνότητα ανά τετραγωνικό εκατοστό. Ακολούθως, υπολογίζεται πόσα τετραγωνικά εκατοστά πρέπει να αφαιρεθούν για να εξασφαλίσουμε τα 1000 μοσχεύματα (σύμφωνα με την ερώτηση).
Συνήθως βγάζουμε 5% περισσότερο για να είμαστε σίγουροι ότι θα φτάσουμε τον αριθμό των μοσχευμάτων.

Όταν ο πελάτης για οικονομικούς λόγους συμφωνήσει από την αρχή ότι δε μπορεί / ή δεν επιθυμεί να πληρώσει τα επιπρόσθετα μοσχεύματα που τυχών να εξαχθούν, τότε αυτά πάντα τοποθετούνται χωρίς επιπρόσθετη επιβάρυνση. Ποτέ δεν καταστρέφονται οποιαδήποτε επιπρόσθετα μοσχεύματα.

Το κάθε μέλος του προσωπικού που διαχωρίζει μοσχεύματα, τα μετράει διαχωρίζοντας τα σε μονά, διπλά ή τριπλά και άνω. Στο τέλος προσθέτονται από όλους που διαχωρίζουν και βγαίνει ο τελικός αριθμός. Στην απίθανη περίπτωση που βγουν λιγότερα τότε ο πελάτης χρεώνεται λιγότερα, όσα δηλ του έχουν τοποθετηθεί.

Άλλες φορές, η συμφωνία μπορεί να είναι πχ 3,000 μοσχεύματα και ο πελάτης είναι δεκτός από την αρχή να πληρώσει μέχρι και 200 μοσχεύματα επιπρόσθετα. Σε αυτή την περίπτωση εάν βγουν 3,200 τα πληρώνει και εάν υπάρχουν επιπρόσθετα μπαίνουν δωρεάν.

Δίοκον, όσον αφορά τα 2α περιστατικά, ο τιμοκατάλογος είναι ο ίδιος αλλά γίνεται κάποια έκπτωση λόγω του ότι είναι υφιστάμενοι πελάτες.

Παραθέτω και μια φωτογραφία που απεικονίζει πώς φαίνονται τα μοσχεύματα για σκοπούς υπολογισμού.
 

Souzie

Member
Απ: τιμες και αποτελεσματα της HDC

dancer2010 είπε:
...Εχω κανει ηδη μια φορα στριπ και επομενως ακομα και απο αυτην την πρωτη, περιοριζομαι στο να κοψω τα μαλλια παρα πολυ κοντα στο πισω μερος (..πραγμα το οποιο αλλωστε δε θα μου αρεσε..)..οποτε ποιος ο λογος να με πειραζει μια δευτερη στριπ?...σιγουρα ειναι πολυ πιο εισχωρητικη μεθοδος και παρα πολυ επωδυνη τις ωρες που ακολουθουν..οπου περναει η τπικη αναισθησια...(επισης εμενα μου πηρε περιπου 1.5 χρονο ωστε να αποκτησω ξανα αισθηση του κεφαλιου μου στο πισω μερος...) αλλα απ οτι εχω καταλαβει η fue εχει περισσοτερες πιθανοτητες να μην επιβιωσουν καποια τριχοθυλακια..και ειναι και πιο ακριβη...οποτε θα προτιμουσα κατι πιο δοκιμασμενο.


Dancer,

Εφόσον περιορίζεσαι στο να κόψεις τα μαλλιά πολύ κοντά στο πίσω μέρος σημαίνει ότι έχεις ευδιάκριτη ουλή. Σε περίπτωση 2ου στριπ αυτή η ουλή θα αφαιρεθεί μαζί με το στριπ όπως απεικονίζουν οι φωτογραφίες.

Σχετικά με την επανάκτηση της αίσθησης του πίσω μέρους της κεφαλής που σου πήρε περίπου 1.5 χρόνο, ο πιθανότερος λόγος θεωρώ ότι είναι ότι το στριπ κόπηκε πιο βαθιά απ’ότι έπρεπε.

Η απώλεια αίσθησης μπορεί να είναι λίγες μέρες ή το αργότερο λίγες εβδομάδες. Ας μας που και τα παιδιά που έκαναν στην HDC πόση ήταν η διάρκεια της δικής τους απώλειας αίσθησης.
 

Συνημμένα

  • 2.jpg
    2.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 19
  • 4.jpg
    4.jpg
    493.3 KB · Προβολές: 17
  • 5.jpg
    5.jpg
    101.3 KB · Προβολές: 19
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα