μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

ναι ρε γμτ, αυτό το elocon, είναι μπόμπα...κρίμα να μην μπορούμε να βρούμε κάτι ώστε να το χρησιμοποιούμε ακίνδυνα για καιρό. Πήρα και μια αλοιφή a-derma με υαλουρονικό οξύ και την χώνω και αυτή μια φορά την ημέρα. Μόλις τελειώσει το μείγμα με την ελοκόν, θα χτυπήσω και μια βυζόκρεμα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikipitri

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Είμαι παθών με την elocon! Δυστυχώς ενω κάνει δουλειά με τη μινοξ αν την συνεχίσεις για πολύ προκαλεί τρομερούς ερεθισμούς (συν το τσιγαρόχαρτο :-[)! Από την άλλη αν την σταματήσεις χάνεις όλα τα καλά αποτελέσματα... και δυστυχώς είμαι σε αυτό το στάδιο τώρα. Σταμάτησα την εφαρμογή γιατί είχα γίνει σαν τον κώλο της μαϊμούς σε όλο το πρόσωπο. Χάνω ότι τρίχες είχα βγάλει και οι κρόταφοι έχουν ανέβει τουλάχιστον άλλο ένα πόντο!
GOMI πρόσεχε στην εφαρμογή και συγκρατημένη αισιοδοξία... ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

mikipitri είπε:
Είμαι παθών με την elocon! Δυστυχώς ενω κάνει δουλειά με τη μινοξ αν την συνεχίσεις για πολύ προκαλεί τρομερούς ερεθισμούς (συν το τσιγαρόχαρτο :-[)! Από την άλλη αν την σταματήσεις χάνεις όλα τα καλά αποτελέσματα... και δυστυχώς είμαι σε αυτό το στάδιο τώρα. Σταμάτησα την εφαρμογή γιατί είχα γίνει σαν τον κώλο της μαϊμούς σε όλο το πρόσωπο. Χάνω ότι τρίχες είχα βγάλει και οι κρόταφοι έχουν ανέβει τουλάχιστον άλλο ένα πόντο!
GOMI πρόσεχε στην εφαρμογή και συγκρατημένη αισιοδοξία... ;)
ποσο διαστημα το χρησιμοποιουσες?
 

mikipitri

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Συνολικά κάνα χρόνο και κάτι, αλλά με διακοπές...
Με άλλα λόγια μέσα σε ένα χρόνο χρησιμοποίησα 12 μπουκαλάκια elocon...
Kαι είμαι σίγουρος ότι η elocon προκάλεσε τους ερεθισμούς γιατί πλέον το δέρμα μου δεν αντέχει καθόλου την κορτιζόνη!!!
Ενώ στην αρχή οι κοκκινίλες έφευγαν με το που έβαζα dactador (ή οποιαδήποτε άλλη κορτιζονούχα κρέμα) τώρα γίνεται το δέρμα μου πιο κόκκινο. Κατεληξα να κόψω μαχαίρι την κορτιζόνη και επειδή από μόνη της η μινοξ μου προκαλεί απίστευτη ξηροδερμία, δεν χρησιμοποιώ τίποτα για ενάμιση μήνα περίπου με αποτέλεσμα να αδειάζω συνεχώς και να είμαι σε πολύ χειρότερη κατάσταση από ότι άρχισα :'(
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

οι κορτιζονες θελουν προσοχη,η daktodor που ειναι και η ποιο light maximum 20 μερες
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

miki, εγώ χρησιμοποιώ 2 elocon το 6μηνο. Αλλά ακόμα και αυτό όντως το φοβάμαι. Από κει και πέρα, νομίζω τα καλά που έχασες, δεν είναι τόσο από την διακοπή elocon όσο από την διακοπή της μίνοξ...(?)
 

mikipitri

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

kapamarou είπε:
οι κορτιζονες θελουν προσοχη,η daktodor που ειναι και η ποιο light maximum 20 μερες

εγώ το ψιλοχοντρομάμησα το κεφαλάκι μου :down

GOMI είπε:
miki, εγώ χρησιμοποιώ 2 elocon το 6μηνο. Αλλά ακόμα και αυτό όντως το φοβάμαι. Από κει και πέρα, νομίζω τα καλά που έχασες, δεν είναι τόσο από την διακοπή elocon όσο από την διακοπή της μίνοξ...(?)

το ξέρω ότι από τη διακοπή της μινοξ έχασα ότι είχα βγάλει, αλλά με τον ερεθισμό από την κορτιζόνη σταμάτησα τα πάντα!
το κακό είναι ότι πλέον δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνη της μίνοξ! και βλέποντας την όλη αραίωση με έχει παρει από κάτω μέρες που είναι κιόλας...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

miki, δυστυχώς, αυτή η μίνοξ είναι χειρότερη και από την νικοτίνη...όλο την κόβουμε και όλο σ αυτή ξαναγυρνάμε. Εγώ την χρησιμοποιώ περίπου 20 χρόνια, έχω δοκιμάσει με πολλούς τρόπους να την σταματήσω με αποκορύφωση την τελευταία με σταδιακή μείωση για 6 μήνες και μετά άλλους 6 χωρίς να βάζω καθόλου. Δυστυχώς όμως, δεν άντεξα το "θέαμα" και φτου ξανά από την αρχή.
Πρέπει να βρεις κάποιο τρόπο να βάζεις έστω μια φορά μέρα παρά μέρα. Αφρός ίσως...? Χώνε και αλόη ενδιάμεσα μήπως μαζευτεί κάπως η κατάσταση.
 

mikipitri

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

έχεις απόλυτο δίκιο! όλο τη σταματάμε και όλο σε αυτή γυρνάμε!!! και εγώ από τότε που άρχισα μίνοξ έχουν περάσει 20 χρόνια... από τα 16 μου.
είχα φτάσει σε μια στασιμότητα με τη μίνοξ (δεν χρησιμοποιούσα φινα) ωσπου τα τελευταία 2 χρόνια το μαλλί έχει πάρει την κατηφόρα.
ίσως από την καινούρια χρονιά δοκιμάσω μινοξ σε συνδιασμό με κάτι άλλο (δεν ξέρω τι ακόμα) αλλά θα είναι κάτι με τους λιγότερους ερεθισμούς στο κεφάλι... δεν παλεύεται η κοκκινίλα σε όλο το πρόσωπο!!! :down :down :down
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

xa, ακριβώς τα ίδια...από τα 16 και γώ...με 20 χρόνια χρήσης..Μην χαλιέσαι, αν κινηθείς γρήγορα που λες μετά τις γιορτές, θα επανέλθουν. Ούτε εγώ πήρα πήρα ποτέ φίνα, αλλά τα τελευταία 2 χρόνια είμαι σε σχετικά καλά επίπεδα με μια φορά μινοξ την ημέρα και το πρωί super zix. Χρησιμοποιώ αλόη και σκινορέν αυτά τα 2 τελευταία χρόνια και κατά περιόδους αλοιφή fungoral. Σαμπουάν home made και από βιταμίνες b compex και υγρή D3. Μια χαρά διατηρούμαι, οπότε από τον νέο χρόνο ψάξου λίγο και όλα θα πάνε καλά...με το κυριότερο παράγοντα, την ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

http://www.recedinghairlosstreatment.com/my-story-and-my-solutions-to-hair-loss-male-pattern-baldness/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

μια ακομα εκδοχη για την καραφλα λεει για ηλεκτρισμο
www.dermattikon.gr/_pdf/News_3.pdf
 

MANKAR

Active Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

kapamarou είπε:
μια ακομα εκδοχη για την καραφλα λεει για ηλεκτρισμο
www.dermattikon.gr/_pdf/News_3.pdf

το εχουμαι ξανακουσει εδω μεσα για ηλεκτροδιεγερση αλλα στην εφαρμογη δεν εχουμαι κατι ακομα!!!!αλλα ειναι και αυτο πολυ ενδιαφερον!!!ωραιος ο καπα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

σημερα πηρε το ματι μου στην τv μια φορμουλα hair gain τοπικο βιοκολαγγονο
με τιμη αισχος :tease:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

kapamarou είπε:
σημερα πηρε το ματι μου στην τv μια φορμουλα hair gain τοπικο βιοκολαγγονο
με τιμη αισχος :tease:

Την καινούρια διαφήμιση του capil@rine την είδες? :D Κατάλαβαν ότι ψιλιάστικε ο κοσμάκης και πρόσθεσαν και την φράση "ένζυμο 5α" στα λεγόμενα τους? Παλιά γιατί δεν το έλεγαν? Ήταν μυστικό?

Και κλασικά πρώτη μούρη ο Ευριπιώτης να προσπαθει να μας πείσει πόσο καλό είναι :couple
 

MANKAR

Active Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Fenimore είπε:
Την καινούρια διαφήμιση του capil@rine την είδες? :D Κατάλαβαν ότι ψιλιάστικε ο κοσμάκης και πρόσθεσαν και την φράση "ένζυμο 5α" στα λεγόμενα τους? Παλιά γιατί δεν το έλεγαν? Ήταν μυστικό?

Και κλασικά πρώτη μούρη ο Ευριπιώτης να προσπαθει να μας πείσει πόσο καλό είναι :couple

συγνωμη αλλα δεν θα παρουμαι!!! :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Και κλασικά πρώτη μούρη ο Ευριπιώτης να προσπαθει να μας πείσει πόσο καλό είναι :couple
ο οποιος δεν εχει ΑΑ,ειναι κοντα στα 50 nw1 :5m: :5m:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα