μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ειναι μεγαλο κειμενο αλλα ριξτε μια ματια :22m:
http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.bornagainhair.com/&ei=wSTZTqG8DcP34QS-_73dDQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=4&ved=0CEcQ7gEwAw&prev=/search%3Fq%3D%25CE%25BB%25CE%25B5%25CF%2589%25CE%25BD%2Bhairloss%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DvgZ%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26biw%3D1366%26bih%3D582%26prmd%3Dimvns
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

παρα πολυ ενδιαφερον φιλε!!!!λες να δοκιμασουμαι και αυτο???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

MANKAR είπε:
παρα πολυ ενδιαφερον φιλε!!!!λες να δοκιμασουμαι και αυτο???
ενδιαφερον σαν θεωρια,στη πραξη δεν ξερω τι αποτελεσμα θα εχει,εγω ο καψερος στο youtube εκανα βολτες :angel:
 

Driver

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Είπαμε ρε παιδιά να ήμαστε απελπισμένοι αλλά όχι κι έτσι κιόλας...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

θα το δοκιμασω στον παππου μου που ειναι 40 χρονια καραφλος 8)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

πολύ ενδιαφέρον!!! (Αλλά τα 30 λεπτά την μέρα που λέει ότι θέλει παραείναι πολλά :down )
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Fenimore είπε:
πολύ ενδιαφέρον!!! (Αλλά τα 30 λεπτά την μέρα που λέει ότι θέλει παραείναι πολλά :down )
τι λες γι αυτο :22m:
http://www.pharmacyexpress.gr/product_info.php?products_id=21439&ref=bestprice.gr
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Τι αλλο θα βαλεις στο κεφαλι σου.....!!!!!!! :D :D


ακομα αυτο και εκλεισα,παντα αναροτιομουν που μπορει να χρησιμεψει μια συσκευη μασαζ με ηλεκτρικο ρευμα.
τωρα ξερω :D
 

kakashi

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

ενδιαφερον ακουγεται....αλλα ξερετε γενικα αν αυτη η αποψη ειναι καθολου διαδεδομενη? αυτα τα εχει χρησιμοποιησει ποτε κανεις η απλα αυτος λεει 2 βλακειες για να πουλησει κανα βιβλιο ?
 

kos1987

New Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Γεια σας!!! Η μεθοδος αυτη παιζει σε φορουμ απο το Μάιο...Ομως ενω φαινεται οπτικα οτι υπαρχει αμεση σχεση μεταξυ galea- α/α, υπαρχει παλια ερευνα
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14072323(Ειναι κλειδωμενο αλλα να τι λεει)

"In 1941, Kessler started experimental work with frontal galeotomies in order to reduce the supposed increased tension of the galea aponeurotica. In 1961 he reported a success rate of 87% with this treatment of MPB. At that time this operation was popular in Europe. In 1963, Ponten reported that after frontal galeotomy he could not find any objective improvement in his 56 patients and he still holds this view concerning this operation (personal communication, 1976).

"The present author has seen several patients who have undergone frontal galeotomy and later developed an advanced degree of MPB. The popularity of this operation has waned."

And here is what he says in the Discussion section at the end:

"In the receding hairline and in the graft taken from it the loss of hairs remains synchronous even though the latter is transplanted to a remote skin area. In MPB the 'balding clock' in the follicle or in its very close surrounding keeps time even when the follicle is transplanted to the skin of the forearm. The presence or absence of the galea aponeurotica does not influence the balding process in MPB. Nor does the supposed increased tension of the scalp or its muscles or a diminished vascular supply to the scalp have an effect on balding. Neither do any other factors localized to the head cause balding. The cause seems to lie in the follicle itself or its very close surrounding. The graft taken from the denuded area did not grow new hairs, and so the MPB process of the hair follicle is not reversed by a change in its location on the human body."

Εξαλλου εαν ισχυε τοτε γιατι επιβιωνουν τα μεταμοσχευμενα τριχ/κια σ'αυτες τις περιοχες? :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

τελικα καραφλιαζουμε απο κραμπα του τενοντα της κεφαλης :tease:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

kakashi είπε:
ενδιαφερον ακουγεται....αλλα ξερετε γενικα αν αυτη η αποψη ειναι καθολου διαδεδομενη? αυτα τα εχει χρησιμοποιησει ποτε κανεις η απλα αυτος λεει 2 βλακειες για να πουλησει κανα βιβλιο ?
μπορω να παραλειψω το βιβλιο και να μπω κατευθειαν στο ψητο με το μηχανημα χωρις να σταματησω τις θεραπειες,ετσι και αλιως δεν θα παω μακρια με τα φαρμακα,τα χνουδια χνουδια θα μεινουν
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Εξαλλου εαν ισχυε τοτε γιατι επιβιωνουν τα μεταμοσχευμενα τριχ/κια σ'αυτες τις περιοχες? :chinscratch
αυτην η ερωτηση με βασανιζει χρονια,εμενα δεν μου λεει κατι η λεξη διατηρουν τις ιδιοτητες απο τα πισω
 

bullshit

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Tώρα αν πώ οτι βγάζει περισσότερο νόημα απ ότι έχω διαβάσει ως τώρα? ::)
 

MANKAR

Active Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

πολλοι εχουν τραγικο αγχος αλλα δεν εχουν χασει ολοι τα μαλλια τους!!!εγω νομιζω ειναι ενας συνδοιασμος πολλων πραγματων μαζι!!!!!οποιος το δοκιμασει αυτο με το μασαζ ας μας ενημερωσει τι αποτελεσμα εχει!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

για να ειμαι ειλικρινης,πιστευω πως κατα 90% αυτη η μεθοδος δεν θα αποδωσει
 

Driver

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Δε ξέρω αν ειπώθηκε κάπου αλλού στο φόρουμ, αλλά μιας και μιλάμε για άλλες εκδοχές της καράφλας, δείτε και αυτή εδώ:

http://edwindiaz.com/

Από περιέργεια, αυτό το ebook ξέρουμε αν μπορούμε να το βρούμε κάπου;
 

bullshit

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

MANKAR είπε:
πολλοι εχουν τραγικο αγχος αλλα δεν εχουν χασει ολοι τα μαλλια τους!!!εγω νομιζω ειναι ενας συνδοιασμος πολλων πραγματων μαζι!!!!!οποιος το δοκιμασει αυτο με το μασαζ ας μας ενημερωσει τι αποτελεσμα εχει!!!!

Mετά απο μια βδομάδα μασάζ εγώ πάντως είδα εντυπωσιακή διαφορά στο τριχωτό της κεφαλής και στην τριχόπτωση! Μήπως τελικά η λύση είναι πολύ απλούστερη απ ότι νομίζουμε? Περίμενα πολύ καιρό για μια άποψη που βγάζει λίγο νόημα και αυτή με την συσσώρευση της DHT και την κακή αιμάτωση ταυτόχρονα με το τέντωμα του δέρματος στην επίμαχη περιοχή (λόγω μεγέθυνσης του κρανίου) μου φαίνεται πολύ πειστική. Επίσης εξηγεί το γιατί (σε μένα τουλάχιστον) μέρος της ρίζας των τριχών προεξέχει απο τον θύλακα κάνοντας πολύ εύκολη την πτώση της τρίχας. Τώρα αν σου πώ οτι σε μια βδομάδα με την ψιλάφιση του τριχωτού βρίσκω πολύ λιγότερες τέτοιες τρίχες θα με πιστέψει κανείς? Δεν με πολυενδιαφέρει κιολας να πω την αλήθεια. Ελπίζω απλά να συνεχιστεί σε επανέκφυση...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα