μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bullshit

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Οχι! Με τα χεράκια μου! Μασάζ να είναι παιδία δεν χρειάζονται μηχανήματα. Το πολύ πολύ να βελτιώνουν την αιμάτωση...απλά ο παππούλης κάτι έπρεπε να πουλήσει...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

οποτε και το μηχανημα με ηλεκτρισμο θα εχει αποτελεσμα ::)
εδω κολαει λιγο ο τροπος δρασης της μινοξιδιλης
ανοιγοντας τα καναλια καλιου,μεταφερονται περισσοτερα θρεπτικα συστατικα στον θυλακα,
δεν αποκλειεται και το ρευμα να κανει την ιδια δουλεια :tease:
 

bullshit

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Eδώ κολλάνε πολλά φίλε μου...Αλλά έχουμε ακόμα δρόμο για να το επιβεβαιώσουμε. Εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος πάντως ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

bullshit είπε:
Eδώ κολλάνε πολλά φίλε μου...Αλλά έχουμε ακόμα δρόμο για να το επιβεβαιώσουμε. Εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος πάντως ;)
εγω θα δοκιμασω το μηχανημα με ηλεκτρισμο.
το κακο απο οσο θυμαμαι ειναι οτι παιρνουν μπαταριες ΑΑ.και στο μισαωρο ψοφανε.
αν εχει υποψιν κανεις κανενα μηχανημα μασαζ με ηλεκτρικο ρευμα αλλα επαναφορτιζομενη μπαταρια δωστε λινκ
 

xk

Active Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

κι εγω αρχισα μετα απ αυτο το αρθρο να κανω 5λεπτο μασαζ με τα χερια πριν την εφαρμογη τοπικων γιατι μου θυμησε μια αλλη κυρια που υποσχοταν οτι εχει τη λυση και ελεγε χαρακτηριστικα οτι κανει στους πελατες της ειδικο μασαζ πριν τους βαλει τα ματζουνια που τους εβαζε......δεν ξερω εχω την αισθηση οτι βοηθαει,εγω θα συνεχισω να το κανω,ουτε παραξενο ειναι ουτε κοστιζει τιποτα...εχει μια λογικη
 

kkathi

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Γεγονός είναι ότι και η FAIR HAIR όταν παλαιότερα την είχα επισκεφθεί πρότεινε 3 λεπτά μασάζ στο τριχωτό μετά την εφαρμογή του κάθε προϊόντος (σαμπουάν και 2 λοσιόν). Συνολικά 9 λεπτά μασάζ καθημερινά και μάλιστα με τη μορφή απαλού ξυσίματος σα να έχεις φαγούρα.
 

bullshit

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Eπιφυλάσσομαι για επίμονο μασάζ στην πάσχουσα περιοχή του τριχωτού...Το ζητούμενο είναι να φύγει η πίεση απο εκεί. Εγώ αυτό που κάνω είναι να σπρώχνω το δέρμα απο τα πλάγια προς τα πάνω για να χαλαρώσει το δέρμα. Το ίδιο και απο πίσω και το μέτωπο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

χαχα...όλα οι φουκαράδες οι καραφλοί τα παθαίνουν ...άγχος, dht, κληρονομικότητα, λιπαρότητα, φλεγμονές, ευαισθησία ινσουλίνης, σκατά διατροφή, κάπνισμα, ξηροδερμία, πιτυρίδα, μέχρι και θεωρία για να μην κάνουμε σεξ μας έβγαλαν... :knup:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

GOMI είπε:
χαχα...όλα οι φουκαράδες οι καραφλοί τα παθαίνουν ...άγχος, dht, κληρονομικότητα, λιπαρότητα, φλεγμονές, ευαισθησία ινσουλίνης, σκατά διατροφή, κάπνισμα, ξηροδερμία, πιτυρίδα, μέχρι και θεωρία για να μην κάνουμε σεξ μας έβγαλαν... :knup:
φαινεται πως αυτην η μεθοδος βελτιωνει την κυκλοφορια του αιματος στο δερμα της κεφαλης.
καπως ετσι το αντιλαμβανομαι σαν θεραπεια
 

loukas

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

GOMI είπε:
χαχα...όλα οι φουκαράδες οι καραφλοί τα παθαίνουν ...άγχος, dht, κληρονομικότητα, λιπαρότητα, φλεγμονές, ευαισθησία ινσουλίνης, σκατά διατροφή, κάπνισμα, ξηροδερμία, πιτυρίδα, μέχρι και θεωρία για να μην κάνουμε σεξ μας έβγαλαν... :knup:
ναιι αλλα στο τελοσ ολοι σαν το μητσοτακη παμε 100 ++++++++++++++χαχαχαχαχαχαχχ :D :D :D :D :D :D :D
 

Άκης

Administrator
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Και εγώ εδώ και κάμποσο καιρό (~1 1/5 μήνα) δοκιμάζω μασάζ (χωρίς την πατέντα αλά tesla που αναφέρουν).
Παλιά (πριν το 2000), μια κομμώτρια είχε πει έναν γνωστό μου που είχε αραιωμένα μαλλιά να κάνει μασάζ για να κυκλοφορεί το αίμα καλά (έτσι του είχε πει). Το περίεργο είναι ότι όντως είχε φουντώσει το μαλλί του (ή έτσι μου είχε φανεί όταν τον είχα ξαναδεί και τον ρώτησα τότε) αλλά δεν θυμάμαι καλά αν όντως είχε φουντώσει ή ήταν κάτι άλλο. Πάντως διαφορά είχε.

http://www.youtube.com/watch?v=kkZIOKB-_cA
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

με αυτα που λετε,αξιζει ολοι να το δοκιμασουμε ::)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

Έχω προσωπική εμπειρία από μασάζ στο κεφάλι καθώς έκανα καθημερινό μασάζ στο κεφάλι για περισσότερα από 10 χρόνια , κάθε μέρα για πάρα πολύ ώρα !!!

Το αποτέλεσμα ήταν ένα μεγάλο 0 ... και πως το κατάλαβα; Όταν σταμάτησα να κάνω μασαζ δεν παρατήρησα καμία απολύτως διαφορά ως προς την εξέλιξη της τριχόπτωσης.
Απλά εκείνη την εποχή δεν υπήρχε ούτε fin ούτε dut παρά μόνο η minox απότε μην έχοντας στα χέρια μου κανένα άλλο όπλο για την τριχόπτωση πέρα από ένα κάρο μαντζούνια που είχα δοκιμάσει
έκανα και μασάζ...

Μην ασχολείστε με το μασάζ ... δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ ... (εκτός και αν σας το κάνει καμία αιθέρια ύπαρξη :D )
 

bullshit

Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

tropheus είπε:
Έχω προσωπική εμπειρία από μασάζ στο κεφάλι καθώς έκανα καθημερινό μασάζ στο κεφάλι για περισσότερα από 10 χρόνια , κάθε μέρα για πάρα πολύ ώρα !!!

Το αποτέλεσμα ήταν ένα μεγάλο 0 ... και πως το κατάλαβα; Όταν σταμάτησα να κάνω μασαζ δεν παρατήρησα καμία απολύτως διαφορά ως προς την εξέλιξη της τριχόπτωσης.
Απλά εκείνη την εποχή δεν υπήρχε ούτε fin ούτε dut παρά μόνο η minox απότε μην έχοντας στα χέρια μου κανένα άλλο όπλο για την τριχόπτωση πέρα από ένα κάρο μαντζούνια που είχα δοκιμάσει
έκανα και μασάζ...

Μην ασχολείστε με το μασάζ ... δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ ... (εκτός και αν σας το κάνει καμία αιθέρια ύπαρξη :D )


Όταν το σταμάτησες κατάλαβες οτι δεν κάνει τίποτα? Τότε γιατί το συνέχιζες 10 χρόνια? :chinscratch
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: μια αλλη εκδοχη για την καραφλα!

bullshit είπε:
Όταν το σταμάτησες κατάλαβες οτι δεν κάνει τίποτα? Τότε γιατί το συνέχιζες 10 χρόνια? :chinscratch

Όπως προείπα "εκείνη την εποχή δεν υπήρχε ούτε fin ούτε dut παρά μόνο η minox απότε μην έχοντας στα χέρια μου κανένα άλλο όπλο για την τριχόπτωση πέρα από ένα κάρο μαντζούνια που είχα δοκιμάσει
έκανα και μασάζ..."
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα