μεταμοσχευση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tsakalos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

αν δεν εχει γινει σωστη δουλεια φαινεται πως κατι περιεργο συμβαινει και μπορει να φαινεται και αισχος
 

tommi

New Member
Απ: μεταμοσχευση

στρατο δες το κουτελο στην φωτο του τσακαλου... τσακαλε, ετσι ειναι το κεφαλι σου τωρα??? αυτο ειναι το ωραιο αποτελεσμα... στα βιντεακια που κυκλοφορησε ο αρμανι στο youtube με τους τυπους που μιλανε για τις προσωπικες τους εμπειριες φαινεται μονο το μετα, το πριν που ειναι??? τελος παντων ο φιλος τσακαλος ξερει πιο πολλα εφοσον το εκανε στον αρμανι. αυτο που σας ειπα στο προηγουμενο μηνυμα για το οτι κανει ''μπαμ'' ενοοουσα για τον φυτεμενο που ειδα χθες στην τηλεοραση. πως να το κανουμε, εκανε μπαμ. ο γιατρος με τον οποιο μιλησα μου ειπε οτι τριχοθυλακια δεν μπορουν να μπουν στο πλαι για να σχηματιστει η γωνια στο σημειο πανω απο την φαβοριτα γιατι θα φανει η διαφορα σε σχεση με τα υπολοιπα μαλλια, αυτο δηλαδη που κανει ο αρμανι και αλλοι καταξιωμενοι στον χωρο.. παραδεχομαι δε οτι τελικα για να κανεις αυτη την δουλεια πρεπει να βρεις εναν ''πικασο'' του ειδους και να δει το κεφαλι σου σαν πινακα ζωγραφικης στο οποιο θα βαλει την καλλιτεχνικη του υπογραφη. πλεον αυτο που βλεπω οτι ολοι διαφημιζουν ειναι μια ομορφη μετωπιαια γραμμη.. αυτο ειναι που πειθει καποιον για την επιλογη. εγω προσωπικα εχω τον φοβο μου γιατι η εμφυτευση δεν ειναι κατι που μπορεις να κανεις συνεχεια.. καλο ειναι να το κανεις μια και καλη 'η τουλαχιστον 2 μετα απο καποια χρονια.
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Eγω θα παω τελη δεκεμβριου Κυπρο στην H## θελω να φτιαξω hairline και οπου αλλου χρειαζεται θα κανω fue και υπολογιζω γυρω στα 1000-1500 το maximum παραπανω δεν χρειαζετε
 

tsakalos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Stratos είπε:
Eγω θα παω τελη δεκεμβριου Κυπρο στην H## θελω να φτιαξω hairline και οπου αλλου χρειαζεται θα κανω fue και υπολογιζω γυρω στα 1000-1500 το maximum παραπανω δεν χρειαζετε
θα δεις τις φωτος μου συντομα καθοτι το σιτε μου δεν ειναι ακομα ετοιμο
 

moralaki

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Καλησπερα
ξερει καποιος αυτον? www. brentastheodoros.Ητανε παλια στη B..kord εχει πιστοποιηση eshrs ,
Τι εχετε να πειτε , απατη η μια καλη ελληνικη επιλογη ?
 

geofish

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Κατά αρχην χαιρετίζω την κοινότητα του forum μιας και είμαι νέος εδώ. Πριν ξεκινήσω να πω ένα μπράβο σε αυτούς που δημιούργησαν την ιστοσελίδα ήταν κάτι που έλειπε από τη Ελλάδα.

Παιδιά ασχολούμαι με το θέμα τριχόπτωσης μιας και ο ίδιος παθών, πάνω από 15 χρονιά και πιστεύω ότι έχω μια γνώμη.

Στο θέμα μας τώρα εδώ για την μεταμόσχευση μαλλιών έχω να πω το εξής
Ακόμα και η καλύτερη μεταμόσχευση αν κάποιος είναι παρατηρητικός δύστυχος από κοντά φαίνεται, ειδικά στο μέτωπο μπροστά στις περισσότερες περιπτώσεις κάνει μπαμ και αφήστε αυτά που λένε οι εταιρίες για φυσικό αποτέλεσμα τουλάχιστον οι ελληνικές. Και μην σας παρασύρουν οι φωτογραφίες του τύπου <<πριν και μετά>> σας που δείχνουν. Αλλά και οι ξένες νομίζω δεν πάνε καλυτέρα αν κρίνω από τους διάσημους ηθοποιούς που έχουν κάνει.
Πιστεύω λίγοι γιατροί έχουν την ικανότητα και την τέχνη να κάνουν ένα φυσικό αποτέλεσμα, το οποίο εγώ τουλάχιστον δεν είδα ζωντανά σε κανένα από κοντά.
Από γνωστούς μου που έχουν κάνει αλλά και από αγνώστους που βλέπω στον δρόμο τα αποτελέσματα ήταν δυστυχώς τουλάχιστον φτωχά.
Που θέλω να καταλήξω, ότι παιδιά πριν ξεκινήσετε να μπείτε σε αυτήν την διαδικασία και ειδικά αυτοί που έχουν μεγάλο πρόβλημα αραίωσης στο κεφάλι να ας το σκεφτούν και ας το ψάξουν καλυτέρα.
Γιατί προτιμότερο κατά την γνώμη να μην έχω Μαλλιά παρά να έχω αυτά τα αποτελέσματα που βλέπω.

Θα έγραφα και άλλα, όμως δεν θέλω να γίνω κουραστικός στο πρώτο μήνυμα μου.
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

Καλως ήρθες και μην ανησυχής, δεν νομίζω να σε βρει κανένας κουραστικό, μιας και μιλάμε για θέμα που μας ενδιαφέρει.

Σ'όσα είπες με βρίσκεις σύμφωνο, μην σου πώ ότι προτειμώ να την "παλέψω" για λίγο καιρό να δω αποτελέσματα με θεραπείες προτού προβώ σε τέτοια ενέργεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tony

New Member
Απ: μεταμοσχευση

ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ........ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΜΟΥ ΑΡΑΙΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ 25 ΚΑΙ ΠΑΩ ΤΩΡΑ
ΣΤΑ 37.................ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

1)ΡΕGAINE:EBAZA KAΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΦΤΩΧΟ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟΠΙΚΟ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΡΙΖΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.......ΠΑΝΤΩΣ ΤΡΙΧΕΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ.ΑΠΛΩΣ
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΧ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΝΕΙΣ ΣΕ 3.
2)ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ,ΕΔΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΚΟ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗ ΔΗΤ ΣΤΟ ΑΙΜΑ.ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΧΑΝΕΙΣ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΓΛΙΤΩΣΕΙ..ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΝΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΟ ΣΕΧ ΚΑΙ ΝΕΡΩΝΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ
ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΩ..ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 90 ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ
ΚΑΡΚΙΝΟ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΑ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ 20 Η 30 ΧΡΟΝΙΑ
ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ.ΕΔΩ ΤΟ ΜΕΣΟΥΛΙΤ ΤΟ ΑΠΟΣΥΡΑΝΕ..
ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΚΟΨΑ. ΕΙΔΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΑΙΩΣΗ ΠΙΟ ΑΡΓΗ
ΤΡΙΧΕΣ ΝΕΕΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ
3)ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΚΑΠΕΛΑΡΙΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ
4)ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ 3...........ΑΠΟΦΥΓΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ......ΕΚΤΟΣ ΑΝΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.....ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΑ ΑΡΠΑΞΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΚΑΙ 7 ΩΡΕΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ 300 ΤΡΙΧΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ......ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΘΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΧΑΛΑΡΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ
ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ 2 ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΦΤΩΧΟ ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΔΙΚΑΟΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΥΣ.........ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΑΝ
ΕΧΕΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΡΑΙΩΣΗΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΜΕ 3 ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ.......
ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΣΕΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ '...'ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΡΙΟΧΗ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΛΕΓΑΝΕ

ΜΑΛΛΙΑ ΑΛΑ ΠΕΡΟΥΚΑ ΣΠΑΤΑΛΗΣΑ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΘΕΣΗ.Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΛΗ ΣΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΩΣ ΚΑΚΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ
Ο ΘΕΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΙΚΟΚΥΡΗ ΕΜΑΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΑΠΟ ΑΝΘΩΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠ Τ
ΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΑΝΕ ΜΙΤΙΝΚ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΘΝΕ ΠΙΟ
ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ.............ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ 3000 ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ
ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΕΤΡΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΛΠΑΑΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΛΕΧΓΟΝΤΑΙ ΕΓΚΥΡΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ
4]ΔΕΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΞΕΝΟΥΣ.....ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑΤΟΥΣ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΣΕ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ
ΝΑ ΔΟΘΛΕΥΟΥΝ.ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΜΕ ΕΙΝΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΑ ΤΡΙΧΑ .ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΣΥΝΕΙΔΗΤΙΟΣ ΘΑ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΙ
200 ΤΙ 100 ΤΙ 50 ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΕΛΑ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑ........
5] ΜΕ 2 ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ ΦΤΩΧΕΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 3500 ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 37
ΠΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΑΛΛΕΣ 3 ΜΕ ΤΟΝΙΔΙΟ ΡΥΘΜΟ........
6]ΕΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ 3 ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΝΤΟ ...asanto.gr...
ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ........ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΛΥΨΕ
ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ 2 ΦΥΣΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΒΑΖΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΜΕΧΡΙ
ΤΙΣ 6 ΜΑΛΛΙΑ ΕΝΩ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ.ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΟ
ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝΕ ΕΝΑΛΛΑΞ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ.......ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΥΟΘΝΕ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΡΥΘΜΟ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ
ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΜΕ ΝΕΟ ΕΜΑΙΛ ΣΥΝΤΟΜΑ....ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΟΝ ΣΥΣΤΙΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ
 

Ricordos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Γεια σου tony και καλώς ήρθες!
Απογοητευτικά αυτά που αναφέρεις για τις θεραπείες αλλά μήπως κάτι δεν έγινε σωστά; Δεν μπορεί να μην είδες κανένα αποτέλεσμα και πόσο μάλλον να σου πέσανε, τουλάχιστον με τα όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα!
Όσο για αυτό που αναφέρεις για τους ξένους γιατρούς και εγώ μέχρι πρόσφατα που έψαξα και είδα έτσι πίστευα πως είναι αλλά δεν ισχύει. Έλεγα και εγώ εε σιγά μωρέ παντού το ίδιο είναι τι παραπάνω διαφορές να υπάρχουνε κλπ. Εγώ πιστεύω είναι καθαρά θέμα τεχνογνωσίας (και πολύ μετά εμπειρίας, αφού πιστεύω με τα κατάλληλα μέσα δεν είναι κάτι το ιδιαίτερα δύσκολο η μεταμόσχευση μαλλιών). Αν ψαχτείς λίγο θα δεις ότι σε περιπτώσεις πχ. σαν τη δικιά μου στην Ελλάδα το maximum με την πρώτη φορά είναι 1.400 μοσχεύματα, την ίδια στιγμή που έξω θα μιλούσαμε για 2.500- 3.000 (και ακόμα δεν θα είναι η ίδια ποιότητα ιδιαίτερα η φορά, η εικόνα των ριζών κλπ.). Επίσης μπορείς να το καταλάβεις βλέποντας διάφορα αποτελέσματα σε ξένα φόρουμ αλλά θα σου δώσω και ένα παράδειγμα απλά άμεσα μετεγχειρητικό: δες τις τρύπες τις δικές σου και δες και του Tsakalou... φαίνεται πως στου tsakalou είναι διαφορετική τεχνογνωσία και πως αναμένονται πολλά μοσχεύματα. Αλλά ότι δίνεις παίρνεις! Εγώ για τα λεφτά που έδωσα δεν μπορώ να ζητήσω και παραπάνω και για να είμαι ειλικρηνής ο κύριος Santo για εμένα έχει πολλά θετικά στοιχεία (και πάνω απ'όλα είναι ειλικρινής σε αυτά που λέει).
Την μεταμόσχευση την πραγματοποιήσαμε σχεδόν παράλληλα! Εγώ επίσης έμεινα πολύ ικανοποιημένος από την περιοχή κάλυψης (ιδιαίτερα σε σχέση με ότι μου "υποσχέθηκαν" 2 άλλες κλινικές εν Ελλάδι) αλλά αυτό που εμένα με αγχώνει είναι η πυκνότητα που πετυχαίνει. Επίσης με αγχώνει αν οι ρίζες θα φαίνονται σαν λακουβίτσες... Γενικά πιστεύω το choi implander είναι πολύ καλό για να καλύψεις οικονομικά μεγάλο πρόβλημα, αλλά για hairline και κροτάφους με ψιλο - αγχώνει. Άποψη θα μπορούμε βέβαια να έχουμε σε ένα χρόνο από τώρα! Δεν ξέρω αν το είδες αλλά ρίξε μια (και δυο )ματιές σε αυτό το site http://www.headofhair.co.uk , επίσης δες για εμένα εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,247.15.html ...
Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!!
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

tony είπε:
1)ΡΕGAINE:EBAZA KAΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΦΤΩΧΟ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟΠΙΚΟ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΡΙΖΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.......ΠΑΝΤΩΣ ΤΡΙΧΕΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ.ΑΠΛΩΣ
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΧ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΝΕΙΣ ΣΕ 3.
2)ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ,ΕΔΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΚΟ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗ ΔΗΤ ΣΤΟ ΑΙΜΑ.ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΧΑΝΕΙΣ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΓΛΙΤΩΣΕΙ..ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΝΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΟ ΣΕΧ ΚΑΙ ΝΕΡΩΝΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ
ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΩ..ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 90 ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ
ΚΑΡΚΙΝΟ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΑ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ 20 Η 30 ΧΡΟΝΙΑ
ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ.ΕΔΩ ΤΟ ΜΕΣΟΥΛΙΤ ΤΟ ΑΠΟΣΥΡΑΝΕ..
ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΚΟΨΑ. ΕΙΔΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΑΙΩΣΗ ΠΙΟ ΑΡΓΗ
ΤΡΙΧΕΣ ΝΕΕΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ
Καταρχάς γεια σου και καλως ήρθες και απο εμένα. Μην γράφεις με κεφαλαία, είναι κουραστικό.
Βασικά κάνεις λάθος εδώ και άδικα το κατηγορείς.
Δεν λέω, δεν είναι και καραμέλα το proscar, αλλά το κατηγορείς άδικα. Αυτού του τύπου τις κατηγορίες, τις εχω διαβάσει άπειρες φορές.
Λες καταρχάς για το regaine. Ποιο χρησιμοποιούσες και πόση ποσότητα;
Για το regaine, υπάρχει έρευνα που αναφέρει στους δοκιμαστές μέχρι και 20 νέες τρίχες στους 4 μήνες με τον αφρό σε 5% ενώ με το υγρό, περισσότερες.
Άρα, αυτό που λες, αποδεδειγμένα, δεν στέκει.

Για το proscar τώρα.
Αυτό έχει τις περισσότερες έρευνες. Μία από αυτές αναφέρει ότι το 2% των αντρών μπορεί να παρουσιάσουν κάποιο από τα sides που αναφέρει.
Λες το χρησιμοποιούσες επι 2 χρόνια, αλλά το έκοψες από φόβο. Είδες τπτ κατα την διάρκεια χρήσης του; Γιατί λες το έκοψες πανικόβλητος, αλλά όταν το έκοψες εξαφανίστηκαν και οι παρενέργειες. Δηλαδή είδες ή όχι παρενέργειες; Και ποιές ήταν αυτές ΠΟΥ ΒΙΩΣΕΣ εσύ, όχι τι αναφέρει η Merck ως παρενέργειες.
Άλλη έρευνα λέει ότι μπλοκάρει την DHT και μάλιστα το μοναδικό (μαζί με την ντουταστερίδη) που το καταφέρνει σε μεγάλο βαθμό.
"Questionnaires completed at five years by men on Propecia (n=284) and by men on placebo (n=15) showed that men treated with Propecia indicated a higher level of satisfaction with the appearance of: their hair overall (63 percent vs. 20 percent), the hair on top of their heads (59 percent vs. 13 percent) and their frontal hairline (48 percent vs. 7 percent). Men treated with Propecia were more likely to say that: their bald spot was getting smaller (61 percent vs. 20 percent); the appearance of their hair had improved (77 percent vs. 40 percent); they had experienced increased hair growth (75 percent vs. 40 percent) and their hair loss had slowed (90 percent vs. 67 percent)."

Οπότε, τα αποτελέσματα που λες εσύ ως φτωχά, κάπου κάνεις λάθος.
Επίσης η σύγκριση του με το mesulid είναι κάπως άκυρη γιατί το mesulid πήρε άκυρο από το FDA και τον Ευρωπαικό οργανισμό φαρμάκων γιατί έκανε ζημιά στο σώμα, ειδικά στο συκώτι.
Το proscar δεν έλαβε ακόμη άκυρο γιατί δεν έχει αποδειχτεί ότι κάνει ζημιά.
Δεν το προωθώ ή κάτι άλλο, αλλά καλό είναι να λέμε τα πράγματα ως έχουν...

tony είπε:
3)ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΚΑΠΕΛΑΡΙΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ
4)ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ 3...........ΑΠΟΦΥΓΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ......ΕΚΤΟΣ ΑΝΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.....ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΑ ΑΡΠΑΞΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΚΑΙ 7 ΩΡΕΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ 300 ΤΡΙΧΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ......ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΘΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΧΑΛΑΡΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ
ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ 2 ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΦΤΩΧΟ ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΔΙΚΑΟΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΥΣ.........ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΑΝ
ΕΧΕΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΡΑΙΩΣΗΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΜΕ 3 ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ.......
ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΣΕΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ '...'ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΡΙΟΧΗ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΛΕΓΑΝΕ

ΜΑΛΛΙΑ ΑΛΑ ΠΕΡΟΥΚΑ ΣΠΑΤΑΛΗΣΑ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΘΕΣΗ.Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΛΗ ΣΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΩΣ ΚΑΚΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ
Ο ΘΕΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΙΚΟΚΥΡΗ ΕΜΑΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΑΠΟ ΑΝΘΩΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠ Τ
ΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΑΝΕ ΜΙΤΙΝΚ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΘΝΕ ΠΙΟ
ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ.............ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ 3000 ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ
ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΕΤΡΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΛΠΑΑΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΛΕΧΓΟΝΤΑΙ ΕΓΚΥΡΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ
4]ΔΕΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΞΕΝΟΥΣ.....ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑΤΟΥΣ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΣΕ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ
ΝΑ ΔΟΘΛΕΥΟΥΝ.ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΜΕ ΕΙΝΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΑ ΤΡΙΧΑ .ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΣΥΝΕΙΔΗΤΙΟΣ ΘΑ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΙ
200 ΤΙ 100 ΤΙ 50 ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΕΛΑ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑ........
5] ΜΕ 2 ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ ΦΤΩΧΕΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 3500 ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 37
ΠΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΑΛΛΕΣ 3 ΜΕ ΤΟΝΙΔΙΟ ΡΥΘΜΟ........
6]ΕΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ 3 ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Σ***ο ...aS***o.gr...
ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ........ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΛΥΨΕ
ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ 2 ΦΥΣΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΒΑΖΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΜΕΧΡΙ
ΤΙΣ 6 ΜΑΛΛΙΑ ΕΝΩ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ.ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΟ
ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝΕ ΕΝΑΛΛΑΞ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ.......ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΥΟΘΝΕ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΡΥΘΜΟ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ
ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΜΕ ΝΕΟ ΕΜΑΙΛ ΣΥΝΤΟΜΑ....ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΟΝ ΣΥΣΤΙΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

Στα παραπάνω συμφωνώ. Για τον γιατρό που λες, δεν ξέρω αλλά η μέθοδος του είναι λίγο "κλάιν", 'οπως ακούγεται. Θα ήθελα να δω μερικές photos δικές σου ή κάποιου άλλου προτού πω το "συνιστώ ανεπιφύλακτα" και εγώ, γιατί αυτές στο site του είναι άθλιες...
Επίσης, από τι είσαι ευχαριστημένος από τον συγκεκριμένο γιατρό;
Και πως μας τον συνιστάς ανεπιφύλακτα, χωρίς να έχουν περάσει ούτε 3 μήνες από την μεταμόσχευση που σου έκανε...
Το μου άρεσε η συμπεριφορά του ή το είναι επαγγελματίας κατα την μεταμόσχευση θα το δεχτώ. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα ΧΩΡΙΣ να δω αποτέλεσμα πρώτα και θάβεις και τα ΚΛΙΝΙΚΑ αποδεδειγμένα προϊόντα, δεν ξέρω τι να πω... :-\

Γιατί ούτε 24 ώρες δεν πέρασαν, μιας και χτες είχες την μεταμόσχευση.
Κυριακή στην έκανε ή Σάββατο εννοείς;
Όπως βλέπεις, είμαι από την φύση μου περίεργος και πάντα τα "σκαλίζω" σε βάθος...
Τα λέμε και εύχομαι να δεις καλά αποτελέσματα.
 

geofish

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Χαιρετίζω τον tonny, μιας και ταιριάζουμε ηλικιακά. Καλή επιτυχία στην επέμβαση που έκανες.
Θα ήθελα να κάνω και εγώ μερικές παρατηρήσεις αλλά και ερωτήσεις πάνω στο θέμα.
Tonny είπες ότι έκανες στο παρελθόν δυο επεμβάσεις σε μεγάλη ελληνική κλινική και ότι ήσουν ευχαριστημένος από την φυσικότητα και όχι από την πυκνότητα.
Δηλ από κοντά δεν φαίνεται, είσαι 100% σίγουρος?. εδώ να τονίσω κάτι που δεν το έχει αναφέρει κανένας σχετικά με την φυσικότητα. Άλλοι μιλούν για την πυκνότητα άλλοι πάλι για την γωνιά φυτρώσης αυτά για μένα είναι δευτερεύοντα, έχω δει άτομα με μικρότερη πυκνότητα η οποία όμως ήταν πιο αποδεκτή αισθητικά από άλλους με μεγαλύτερη. Σε προηγούμενο μήνυμα ανέφερα ότι αν είναι κανείς παρατηρητικός η μεταμόσχευση φαίνεται τουλάχιστον με αυτά που βλέπω στην Ελλάδα και ζωντάνια στον δρόμο και οι λόγοι που φαίνονται είναι 3
- η οπή από όπου βγαίνει η τρίχα, στην πλειοψηφία κάνει μπαμ ότι έχει σκαφτεί η τρυπηθεί με κάποιο εργαλείο, δεν ξέρω αν φταίνε εδώ τα εργαλεία, ο γιατρός η μέθοδος.
- το πάχος τής τρίχας, επειδή η τρίχες από την δότρια περιοχή είναι πιο χοντρές όταν μεταφέρονται σε περιοχή με αραίωση υπάρχει διαφορά με τις υπάρχουσες που είναι πιο αδύνατες.
- και τρίτον έχει να κάνει με την μοναδικότητα που έχει ο καθένας ημάς στο πρόσωπο, στα μαλλιά και στην μετωπιαία γραμμή. Στις πιο πολλές μεταμοσχεύσεις οι τρίχες βγαίνουν στην ιδία ευθεία να αναφέρω παραδείγματα γνωστών όπως ο παντα*ης (τραγουδιστής) η ο φερεν***νος (παρουσιαστής). Εδώ παίζει ρόλο η ικανότητα και το φυσικό χάρισμα του γιατρού.

Για αυτό μια επιτυχημένη μεταμόσχευση πρέπει να συνδυάσει όλους τους παραπάνω παράγοντες.

Αυτά προς το παρόν θα έχει και συνέχεια.

Πριν κλείσω πείτε την γνώμη για αυτό. Είναι επιτυχημένη η όχι

http://www.celebitchy.com/3428/kevin_costners_advancing_hairline/
 

tony

New Member
Απ: μεταμοσχευση

ΠΑΙΔΙΑΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ
ΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ
ΤΟ REGAINE EBAZA 5 XRONIA KAHMERINA TO 5 ΤΙΣ ΕΚΑΤΟ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΝΕΑ ΜΑΛΛΙΑ 0....ΙΣΩΣ ΛΙΓΟ ΧΝΟΥΔΙ... ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ
ΝΑ ΕΠΑΝΕΚΤΗΣΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΑΣ ΒΓΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ............
ΤΟ ΠΡΟΠΕΣΙΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ
ΕΞΥΠΝΟΣ ΡΙΣΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΜΠΡΑΒΟ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΧΑΜΗΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ
ΓΙΑ ΣΕΞ ΚΑΙ ΑΡΑΙΩΜΕΝΟ ΣΠΕΡΜΑ.......ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΙΔΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4
ΧΡΟΝΙΑ ΑΦΟΘ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΑΣΦΑΛΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑΠΩ ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟ.......
ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΧΑΘΗΚΑΝ..................
ΤΩΡΑ ΤΗ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟ .ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ****** ΠΡΙΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ΕΜΕΝΑ ΑΣ ΜΑΣ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΠΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΑΝ
ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.....ΕΓΩ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ ΟΤΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΥΝΟΥΝ
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΚΑΛΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ
ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΙΑ ΑΝ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ......ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.ΕΓΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ
ΗΘΕΛΑ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ****** ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΠΙΑ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ
ΚΑΙ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΟΩΘΩ ΚΑΤΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ.....ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΟΚΛΙΝΙΚΕΣ ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΣΑΣ......ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΟΜΩΣ ΚΑΛΑ.......
 

Ricordos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Έϊπ γιατί τόση ένταση; Tony πιστεύω πως άδικα παρεξηγήθηκες, δεν σε προσέβαλλε κανείς, όλοι θέλουμε το καλύτερο για την αντιμετώπιση της φαλάκρας και παραθέτουμε τις απόψεις μας. Εγώ προσωπικά σου είπα πως έκανα στον ίδιο γιατρό με εσένα σχεδόν την ίδια ημέρα μεταμόσχευση! Σου είπα τα θετικά που έχω στο μυαλό μου και τα αρνητικά! Όλοι μας το καλύτερο θέλουμε! Συμφώνησα με όσα ανέφερες (τα έχω γραμμένα εξάλλου στο ποστ της μεταμόσχευσής μου) απλώς σου είπα πως είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός για την πυκνότητα και τη φυσικότητα, αλλά ακόμα μέχρι να δω δεν μπορώ να πω τίποτα! Η περιοχή κάλυψης με υπερ - ικανοποίησε όπως ανέφερα... Εξάλλου για αυτά που πλήρωσα πιστεύω πως δεν πρέπει να προσδοκώ και πολλά περισσότερα, αν αναλογιστείς πως για μια εξαιρετική δουλειά στην ίδια περιοχή κάλυψης στο εξωτερικό θα χρειαζόμουνα τα τριπλάσσια χρήματα ( που άλλο το τριπλάσιο του 800, άλλο του 3.000)... Αυτά και προσπάθησε να μπεις στο κλίμα χωρίς να θυμώνεις η άποψή σου και η εμπειρία σου στο θέμα είναι σεβαστή και θεμιτή από όλους μας!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: μεταμοσχευση

αγαπητε δεν ειναι απαραιτητο να βοηθουν ολους τα φαρμακα
και δεν ειναι επισης απαραιτητο να ειναι ολες οι κλινικες καλες
μπορεις να εκφραζεις την γνωμη σου δεν ειναι επισησς απαραιτητο να συμφωνεις με κανεναν
ο καθενας εχει την γνωμη του και κανουμε κουβεντα
ακομη δεν χρειαζεται να νευριαζεις και να μιλας με τοσο ασχημο τροπο
λεγοντας λεξεις που πιστευω δεν σου ταιριαζουν σαν ανθρωπο
οι παρενεργειες του proscar propecia ειναι γνωστες οτι σου αραιωνουν το σπερμα
και σε μερικες περιπτωσεις δεν εχεις μεγαλη διαθεση για σεξ
ακομη χαπια τυπου psorcar υπαρχουν ερευνες οπως και η μινοξιδιλη οπου βοηθαν στιν τριχοπτωση και εχουν παρει fda approved τωρα αν εσενα δεν σε βοηθησαν οπως σου ειπα δεν ειναι 100% οτι θα βοηθησουν ολους
μπορει να μην επαιρνες την καταλληλη ποσοτητα μπορει να μην εκανες σωστα την θεραπεια
μπορει ακομη να τα εκανες ολα οπως λενε και να μην ειδες αποτελεσμα

λες ακομη οτι μετα απο δυο χρονια σου πεσαν τα μαλλια
δυστυχως αυτο εχει αναφερθει και εδω πολλες φορες οτι οσο παιρνεις αυτα τα φαρμακα σου κανουν δουλεια μολις ομως τα σταματησεις σου πεφτουν και αυτο γιατι ο οργανισμος σου αρχιζει να επανερχεται στην αρχικη του κατασταση παραγοντας ποσοτητες dht
οποτε το αποτελεσμα που θα δει καποιος δεν ειναι αφορου ζωης οπως και το αποτελεσμα απο μια μεταμοσχευση δεν ειναι εφορου ζωης
για αυτο λοιπον υπαρχουν οι λοσιον που περιοριζουν την dht οι οποιες δεν εχουν παρανεργειες και σε βοηθανε
αλλα ειπαμε μποκαρωντας την dht εχουμε αποτελεσμα σταματωντας ομως προιοντα που την μπλοκαρουν ολα γινονται οπως πρωτα και οτι κερδισαμε χανετε

για αυτο εγω οπως καθε βραδυ πλενο τα δοντια μου βαζω και revivogen

κατι τελευταιο καποιες λεξεις που ειπες θα στις αλλαξω γιατι αγαπητε εδω μεσα δεν μπηκαμε για να μιλαμε ασχημα σε συνανθρωπους
ολοι αυτη η κοινωνια σκεψου πως εχει της ιδιες ανησυχίες και τα ιδια προβληματα με εσενα για αυτον λοιπον σεβασου τους ολους
 

jim250781

Member
Απ: μεταμοσχευση

Παιδιά καλησπέρα....

Γράφω και εγώ την πρώτη μου απορία.
Με βάση τα σκευάσματα με μινοξιδίλη (τα οποία καλύπτουν μόνο την πάνω περιοχή , vertex αγγλιστί) και τα χάπια με φινεστερίδη (που επίσης καλύπτουν την πάνω περιοχή κυρίως) υπάρχει άλλος τρόπος εκτός της μεταμόσχευσης για το μπροστινό μέρος???

Απλή απορία...

Ευχαριστώ.
 

tony

New Member
Απ: μεταμοσχευση

RICORDO ΜΙΛΗΣΕΣ ΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ
ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΝΑ
ΒΡΕΘΕΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ..ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΛΕΩ ΨΕΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ........
RICORDO ΕΜΕΝΑ Η ΗΑΙRLINE ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΑΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ ΒΓΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΤΗΝ 3 ΓΕΜΙΣΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ.......ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΣΧΗΜΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΩΝ.........
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Η ΤΙΜΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΦΟΥ ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ
ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗ ΕΤΟΙΜΑ...................
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα