κλινικη ber***nn k**d αποψεις?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
Salvadore είπε:
Εγω παλι ρε παιδια με την θεραπεια που εκανα απ αυτη την κλινικη, δηλαδη την λοσιον που εβαζα επι ενα χρονο, σταματησα την τριχοπτωση κ δεν μου πεφτει πλεον ουτε μια τριχα, ενω με την μινοξιδιλη που εβαζα τοσα χρονια, καθε αλλο παρα την τριχοπτωση σταματησα,τζαμπα τα λεφτα. Εχω σταματισει την λοσιον εδω κ τρεις μηνες. Δεν ξερω τι να πω.

μαλιστα, !! για ανεβασε φωτο να δουμε.. για πες μας τα συστατικα της λοσιον..οσον αφορα το οτι δε σου πεφτει ουτε μια τριχα.. να σε ενημερωσω αφου δεν το εκαναν οι "ειδικοι" εκει μεσα οτι ο ανθρωπος ακομα και στη φυσιολογικη περιπτωση χανει δεκαδες τριχες την ημερα..
 

Salvadore

Member
εκανα μια ερωτηση για το πως μπορω να ανοιξω θεμα στις μεταμοσχευσεις και να ανεβασω φωτος μου γιατι πηγα να το κανω και δεν μου το επιτρεπει,δεν ξερω γιατι. Το οτι δεν μου πεφτει ουτε μια τριχα ειναι σχημα λογου.σαφως και μου πεφτουν,αλλα φυσιολογικα και οχι οπως παλιοτερα που σκουπιζα τα μαλλια με την πετσετα και πεφταν στον νηπτηρα ενα σωρο τριχες θυμαμαι. γνωριζω οτι ο ανθρωπος χανει καθημερινα 100 τριχες. σχημα λογου ηταν ρε jimmys.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Salvadore είπε:
εκανα μια ερωτηση για το πως μπορω να ανοιξω θεμα στις μεταμοσχευσεις και να ανεβασω φωτος μου γιατι πηγα να το κανω και δεν μου το επιτρεπει,δεν ξερω γιατι. Το οτι δεν μου πεφτει ουτε μια τριχα ειναι σχημα λογου.σαφως και μου πεφτουν,αλλα φυσιολογικα και οχι οπως παλιοτερα που σκουπιζα τα μαλλια με την πετσετα και πεφταν στον νηπτηρα ενα σωρο τριχες θυμαμαι. γνωριζω οτι ο ανθρωπος χανει καθημερινα 100 τριχες. σχημα λογου ηταν ρε jimmys.

Καλώς όρισες φίλε Salvadore,

1ον. Για να ανοίξεις Thread χρειάζεσαι 10 post τουλάχιστον για να μπορείς να ανεβάσεις κλπ.

και 2ον. Αυτό με την τριχόπτωση που σταμάτησε, να ξέρεις πως η τριχόπτωση δεν πάει με τον ίδιο ρυθμό πάντα.. κάποιες φορές είναι έντονη κάποιες άλλες πάει χαλαρά και οι παράγοντες πολλοί και διάφοροι όπως: Εποχές (κλιματικές αλλαγές), διατροφές, τρόπος ζωής, and of course.. DNA το σημαντικότερο.. Εκεί λοιπόν μπορεί να σταθεί κάποιο φιδέλαιο που το θεοποιείς γιατί σου "σταμάτησε την τριχόπτωση" ας πούμε στο διάστημα όπου η τριχόπτωση σου πήγαινε χαλαρά..

Πέρα από όλα αυτά φτιάξε ένα thread και μίλησε αναλυτικά για την ιστορία σου με τις φωτό σου και όλα να καταλάβουμε όλοι καλύτερα τι γίνεται.. ;)
 

kwsths

Member
παιδια για σταθειτε λιγο η κλινικη υπαρχει απο το 1979 και εξαπλωθηκε σε ολο το κοσμο.τοσοι γιατροι μεσα και καλα ''ειδικοι'' για τη τριχοπτωση, μου λετε οτι ειναι ολα μουφα ?? δηλαδη 34 χρονια λειτουργιας δεν βρεθηκε ενας δυσαρεστημενος πελατης να κανει μια μηνυση να βγει σε μια εφημεριδα και να πει οτι ειναι απατεωνες ?? τι τα καλυψαν ολα ? και αυτο σχεδιο συνομωσιας ? οποιος εχει δουλψει σε μια επιχειρηση ξερει τι παει να πει δυσφημιση .. δεν μπορει μια επιχειρηση τοσων ετων και να επεκτεινεται σε ολο περισσοτερες χωρες να μην φοβαται τη δυσφημιση και να κανει οτι να ναι χωρις αποτελεσματα.. εδω πχ σε ενα καλο φροντηστηριο (μιλαω εκ πειρας ) μπορει να προετοιμαζεις 20 μαθητες για να παρουν το πτυχιο και αν δεν περασουν οι 2, φοβασαι μην σε καταστρεψουν λογω δυσφημισης κτλ.. δεν λειτουργει ετσι μια επιχειρηση ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ σε ολο το κοσμο..
 

Bouklas

Well-Known Member
Θα σας πω και εγώ ένα περιστατικό συγγενικού μου προσώπου (γυναικα) που είχε με την εν λόγο εταιρεία. Πρόπερσι έγινε αυτό και έχει να κάνει με μια περιπoίηση προσώπου/μαλλιών και πάνω στην κουβέντα μας σήμερα μου το αποκάλυψε. Εκτος του ότι της βάλανε ένα καθαριστικό στο πρόσωπο που δεν της καθάρισε καν το δέρμα, η κοπέλα που ήτανε εκεί απλά της πάταγε με δύναμη το δέρμα με αποτέλεσμα να της το κοκκινίσει για να το δει εκείνη και να νομίσει ότι έγινε δουλειά και κάτι έκανε. Την επόμεη μέρα της είχαν βγει σπυράκια στο πρόσωπο! Στα μαλλιά της βάλανε μια μάσκα που δεν είδε καμια διαφορα προς κάτι θετικό ισα ισα που της φαινότανε και χειρότερο το μαλλί. Αλλα το κορυφαίο, η γενική εντύπωση που της έμεινε με τα όσα είδε εκεί μέσα... γράφω αυτολεξής ότι μου είπε! Αν έχεις χρήματα για κάψιμο η δεν ξέρεις τι να τα κανεις να πας εκεί, όχι απλά απατεώνες αλλα καρα full απατεώνες, αυτοί εκει μέσα κοροϊδεύουν τον κόσμο κανονικά.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
υπαρχει ιδιαιτερος λογος που ασχολουμαστε με το εν λογο σουπερ μαρκετ εν ετη 2013;;
Τελικα στην Ελλαδα εχουμε στο DNA μας να μας δουλευουν σε ολους τους τομεις.ενω φαινομενικα ξερουμε, γνωριζουμε και εξοργιζομαστε, παντα ξεχναμε, κανουμε πισωγυρισματα και ή συμβιβαζομαστε ή αποδεχομαστε την φτηνια την μετριοτητα και την ασχημια του καθενα που καραδοκει να εκμεταλευτει την αφελεια και την απογνωση.
Δεν μας λυπαμαι πλεον σε κανεναν τομεα.
Οτι εχουμε παθει ατομικα και σαν λαος μας αξιζει.οσο θα αποδεχομαστε μετριοτητες και ανεπαρκειες μετρια και ανεπαρκη ζωη θα εχουμε σε ολους τους τομεις.υπο νορμαλ συνθηκες θα επρεπε οχι μονο να εχουν κλεισει αλλα να εχουν φαει κανταρια μηνυσεις.αντι αυτου υπαρχουν και μαλιστα ειναι και αντικειμενο συζητησης εδω μεσα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.κατι σαν τους πολιτικους μας...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kwsths είπε:
παιδια για σταθειτε λιγο η κλινικη υπαρχει απο το 1979 και εξαπλωθηκε σε ολο το κοσμο.τοσοι γιατροι μεσα και καλα ''ειδικοι'' για τη τριχοπτωση, μου λετε οτι ειναι ολα μουφα ?? δηλαδη 34 χρονια λειτουργιας δεν βρεθηκε ενας δυσαρεστημενος πελατης να κανει μια μηνυση να βγει σε μια εφημεριδα και να πει οτι ειναι απατεωνες ?? τι τα καλυψαν ολα ? και αυτο σχεδιο συνομωσιας ? οποιος εχει δουλψει σε μια επιχειρηση ξερει τι παει να πει δυσφημιση .. δεν μπορει μια επιχειρηση τοσων ετων και να επεκτεινεται σε ολο περισσοτερες χωρες να μην φοβαται τη δυσφημιση και να κανει οτι να ναι χωρις αποτελεσματα.. εδω πχ σε ενα καλο φροντηστηριο (μιλαω εκ πειρας ) μπορει να προετοιμαζεις 20 μαθητες για να παρουν το πτυχιο και αν δεν περασουν οι 2, φοβασαι μην σε καταστρεψουν λογω δυσφημισης κτλ.. δεν λειτουργει ετσι μια επιχειρηση ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ σε ολο το κοσμο..

Αγαπητέ kwsths, μπορώ να σου εκατοντάδες άθλιες εταιρίες που λειτουργούν και επιβιώνουν ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ σε όλο τον κόσμο με πολλούς "ύπουλους" αν θες τρόπους. Υπάρχουν δρόμοι δυστυχώς να επιβιώσει το κοράκι, γιατί απλά πατάει στην αδυναμία κάποιων. Το ότι είναι από 800 Π.Χ. μια εταιρία η οργανισμός, η οτιδήποτε είναι αυτό, εμένα δεν μου λέει τίποτα.. Αυτοί όμως που έπαθαν και καταστράφηκαν είτε οικονομικά, είτε το οτιδήποτε από διάφορα "λαμόγια" θα πουν την αλήθεια και μόνο.. Η ιστορία δεν μιλάει με χρόνια, αλλά με γεγονότα.

Γιαυτό και συμφωνώ με τον φίλο hairlosscursed, είπε την αλήθεια και ήταν και επιεικής ;)
 

meandros

Member
hairlosscursed είπε:
υπαρχει ιδιαιτερος λογος που ασχολουμαστε με το εν λογο σουπερ μαρκετ εν ετη 2013;;
Τελικα στην Ελλαδα εχουμε στο DNA μας να μας δουλευουν σε ολους τους τομεις.ενω φαινομενικα ξερουμε, γνωριζουμε και εξοργιζομαστε, παντα ξεχναμε, κανουμε πισωγυρισματα και ή συμβιβαζομαστε ή αποδεχομαστε την φτηνια την μετριοτητα και την ασχημια του καθενα που καραδοκει να εκμεταλευτει την αφελεια και την απογνωση.
Δεν μας λυπαμαι πλεον σε κανεναν τομεα.
Οτι εχουμε παθει ατομικα και σαν λαος μας αξιζει.οσο θα αποδεχομαστε μετριοτητες και ανεπαρκειες μετρια και ανεπαρκη ζωη θα εχουμε σε ολους τους τομεις.υπο νορμαλ συνθηκες θα επρεπε οχι μονο να εχουν κλεισει αλλα να εχουν φαει κανταρια μηνυσεις.αντι αυτου υπαρχουν και μαλιστα ειναι και αντικειμενο συζητησης εδω μεσα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.κατι σαν τους πολιτικους μας...

+1


Chs είπε:
kwsths είπε:
παιδια για σταθειτε λιγο η κλινικη υπαρχει απο το 1979 και εξαπλωθηκε σε ολο το κοσμο.τοσοι γιατροι μεσα και καλα ''ειδικοι'' για τη τριχοπτωση, μου λετε οτι ειναι ολα μουφα ?? δηλαδη 34 χρονια λειτουργιας δεν βρεθηκε ενας δυσαρεστημενος πελατης να κανει μια μηνυση να βγει σε μια εφημεριδα και να πει οτι ειναι απατεωνες ?? τι τα καλυψαν ολα ? και αυτο σχεδιο συνομωσιας ? οποιος εχει δουλψει σε μια επιχειρηση ξερει τι παει να πει δυσφημιση .. δεν μπορει μια επιχειρηση τοσων ετων και να επεκτεινεται σε ολο περισσοτερες χωρες να μην φοβαται τη δυσφημιση και να κανει οτι να ναι χωρις αποτελεσματα.. εδω πχ σε ενα καλο φροντηστηριο (μιλαω εκ πειρας ) μπορει να προετοιμαζεις 20 μαθητες για να παρουν το πτυχιο και αν δεν περασουν οι 2, φοβασαι μην σε καταστρεψουν λογω δυσφημισης κτλ.. δεν λειτουργει ετσι μια επιχειρηση ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ σε ολο το κοσμο..

Αγαπητέ kwsths, μπορώ να σου εκατοντάδες άθλιες εταιρίες που λειτουργούν και επιβιώνουν ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ σε όλο τον κόσμο με πολλούς "ύπουλους" αν θες τρόπους. Υπάρχουν δρόμοι δυστυχώς να επιβιώσει το κοράκι, γιατί απλά πατάει στην αδυναμία κάποιων. Το ότι είναι από 800 Π.Χ. μια εταιρία η οργανισμός, η οτιδήποτε είναι αυτό, εμένα δεν μου λέει τίποτα.. Αυτοί όμως που έπαθαν και καταστράφηκαν είτε οικονομικά, είτε το οτιδήποτε από διάφορα "λαμόγια" θα πουν την αλήθεια και μόνο.. Η ιστορία δεν μιλάει με χρόνια, αλλά με γεγονότα.

Γιαυτό και συμφωνώ με τον φίλο hairlosscursed, είπε την αλήθεια και ήταν και επιεικής ;)

+1
 

dk1984

Member
Καταρχην kwsth δεν εχουν επεκταθει σε ολο το κοσμο υπαρχουν στην Ελλαδα σκοπια και Κυπρο....
Μιλαμε για ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ δεν μπορεις να κανεις franchise και να ανοιγεις ετσι κλινικες σε ολο το κοσμο για να τα oiκονομας δεν εισαι πχ ενα μαγαζι φαστφουνταδικο και πουλας ενα προιον για καταναλωση..
ΑΝ ειναι ετσι να μαζευτουμε 5-6 ατομα να ανοιξουμε μια κλινικη και να προσλαβουμε 2 γιατρουδακους και 3 κηπουρους και να κανουμε εμφυτευσεις. Πιστευεις οτι καποιος γιατρος-φιρμα του εξωτερικου θα μας αφησει να χρησιμοποιησουμε την επωνυμια του.
Oπως βλεπεις η επεκταση σε ολο το κοσμο δεν απαραιτητα καλο σημαδι.Ουτε ποσα χρονια εισαι στη πιατσα. Απο τη στιγμη που δρας ανενοχλητος τοτε ναι μπορει να συνεχιζεις να εισαι *αμογιο για 30 χρονια
To φροντηστηριο που λες δεν εχει καμια σχεση εκει γνωριζεις ποια ειναι η αποτυχια στη περιπτωση της μεταμοσχευσης αν δεν εχεις ενα μετρο συγκρισης δε μπορεις ξερεις κατα ποσο το αποτελεσμα σου ειναι επιτυχες.
Οσο για την μυνηση και δυσφημιση που λες δεν ειναι τοσο απλο και επειδη πριν καποια χρονια το εψαξα μπορεις να τους κηνυγησεις αν εισαι σφαγμενος φαινετα πχ μια τεραστια ουλη. Αν παλι τους κατηγορησεις οτι σου υποσχεθηκαν πχ 3000 μοσχευματα και αυτοι σου εβαλαν 2000 ή λιγοτερα ή γραφτς τοποθετημενα λαθος θα πρεπει να οριστει πραγματογνωμονας γιατρος απο το δικαστηριο. Δε μπορει ενας δικαστης να μετραει τις τριχες στο κεφαλι σου ποιες ειναι μεταμοσχευμενες και ποιες οχι. Επισης για το τελικο αποτελεσμα μπορουν καλλιστα να σαι κατηγορησουν οτι δεν ακολουθησες τις οδηγιες κτλ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
ελεος που ασχολουμαστε ακομα με την κορντ,ας το ληξουμε το θεμα,ρωτηστε και μενα που μετα απο 5 χρονια πλεον εχουν φυγει τα δικα μου και βλεπω κατι διτριχα πρωτη μουρη,μια γωνια τοποθτησης ολα τα λεφτα,κατι τρυπουλεσ σαν κρατηρες και απο μεσα να βγαινει μια τριχα χαχαχαα,το καλυτερο για το τελοσ
εχουμε και λεμε η ουλη ειναι 17 εκατοστα μηκοσ επι 1 πλατοσ ισον 17 τετραγωνικα εκατοστα *80 περιπου μοσχευματα ισον 1360( βεβαια η ουλη ειναι πανω απο 17 ισωσ και 21 με 22) αρα επρεπε να μου βαλουν 1360 τριχοθυλακια και μου ειπαν οτι εβαλαν 800 περιπου,που πηγαν τα υπολοιπα? οεο....οσο θυμαμαι τα πεταμενα μου λεφτα εκει με πιανει κριση,μεταμοσχευση πρπ λοσιον με 105 ευρω και με 85 ευρω βιταμινες με 45 και διαφορα τετοια,λειζερ καμια 30αρια επι 54 ευρω η καθε φορα ολα μαζι,πηγαινε ελα βενζινες διοδια ολα αυτα μαζι κανα 9000 χοντρικα,οσα μου λειπουν να κατεβψ κυπρο να φυτευτω σαν ανθρωπος
 

George3V

Member
Salvadore είπε:
George3V είπε:
Salvadore καλύτερα μη πεις τπτ.Σήκω και φύγε και στο καλό.
Δεν κανω διαφιμιση..τι κριμα που επεσες εξω!

Μπορεί και να έπεσα μπορεί και όχι. Δεν ξέρω γενικά τι προσδοκίες έχεις από το φόρουμ και για πιο σκοπό μπήκες αλλά ένας καινούριος χρήστης κατά τη γνώμη μου διαβάζει μαθαίνει και ρωτάει πληροφορίες από τους παλιότερους.Εσένα το πρώτο σου ποστ ήταν πως θα δημοσιεύσεις θέμα για την BK.
 

kwsths

Member
ενταξει παιδια ευχαριστω ! φυσικα διαβαζω και ενημερωνομαι με ευλαβεια στο φορουμ αλλα επειδη δεν το ειχα βρει το συγκικρεκιμενο θεμα ειπα να ρωτησω..επισης ενας γνωστος μου που εχανε παρα πολλα μαλλια απ τα 17 πηγε εκει και το βοηθησαν και πλεον εχει μεινει σε σταθερη κατασταση..αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι ειχε κληρονομικη οπως εγω και οι περισσοτεροι δλδ..οποτε αν ηταν απο αλλους παραγοντες η τριχοπτωση , η θεραπεια με το prp σιγουρα τον βοηθησε. πηγα και γω μια βολτα απο κει .Φυσικα και δεν πιστευω τα βοτανα του πανοραμιξ π σου δινουν για συντηρηση αλλα ηθελα να μαθω καποιες αποψεις για το πλασμα με τα αιμοπεταλια και το λειζερ - αν δινουν μια ωθηση στο μαλλι. Για αυτο και ρωτησα εδω γτ στο περιγυρο μ δν εχω καποιον να ρωτησω με κληρονομικη αλλωπεκια αν η θεραπεια με prp τον βοηθησε..! ναι οντως το να αποδειξεις στ δικαστηριο ολα αυτα χρειαζεσαι τα λεφτα για 2 νεες μεταμοσχευσεις..
 

Stripar

Established Member
Παίδες γιατί τα κάνουμε δύσκολα!...
Η μόνη θεραπεία που κάνει δουλεία στο 90%των περιπτώσεων (πλήν εμού) είναι το BIG3...απο εκεί και πέρα και σαν επιπορόσθετη λύση , μεταμόσχευση.
Οτιδήποτε άλλο είναι απλά για να λέμε ότι κάτι κάνουμε για το πρόβλημά μας...
ΌΧΙ ΌΜΩΣ ΟΤΙ ΚΆΝΟΥΜΕ!!!
 

Rosalina

New Member
Παιδια καλησπερα! Kainouria sto forum palia sto provlima! Akrivws g to prp bika ma grapsw k g tn sigekrimeni kliniki! Ime eki idi apo to 2011. Den borusa n kanw metamowsxeusi gt exw diaxuti araiwsi! Wstoso exw kani 2 prp! K apeires therapeies me ladia k laser k abules! Exw na po to exis.. To prwto prp eixe apotelesmata.. Meta apo 1 xrono k se sundiasmo me abules k therapeies! To deutero prp p to ekana k se olokliro to kefali den eixe kanena apotelesma! Episis oi therapeies me ta ladia k tis mallaktikes emena kanun poli kalo sta mallia mou! Isws epeidi ime kopela k ine makrua.. K fenode otan makrainoun ..
Den lew me koroidepsan.. Eidika sto 2o prp den ekanan kali douleia.. Alla exw dei k kapoia apotelesmara! K epipleon exw kopsei tn minixodil.. K den exw trixoptwsi. Ayto to anagmorizw! Anyway, isws sunexisw na pigenw g therapeies alla skeftome to kostos.. Exete mipws kapoia alli kliniki na m proteinete?? Auti i kuria me ta mayra mallia p vgenei k xtipiete se ena kanali?? T rolo pezei??
Simera ida ta kainouria dercos k skeftome na ta dokimasw!!
Genika... Apo oti katalavenw apo tn apotuxia tou 2ou prp alla k apo tn aporuxia enos 3ou prp p ixa kani se enan plastiko mallon den exw alla energa trixothulakia.. K isws ine paralogo p akoma skaw k prospathw! Alla wres wres skeftome oti ginode k thaumata k kalitera na krataw to edafos (to kefali m) prosforo gt pote dn xereis t neo tha prokupsei!
 
hairlosscursed είπε:
υπαρχει ιδιαιτερος λογος που ασχολουμαστε με το εν λογο σουπερ μαρκετ εν ετη 2013;;
Τελικα στην Ελλαδα εχουμε στο DNA μας να μας δουλευουν σε ολους τους τομεις.ενω φαινομενικα ξερουμε, γνωριζουμε και εξοργιζομαστε, παντα ξεχναμε, κανουμε πισωγυρισματα και ή συμβιβαζομαστε ή αποδεχομαστε την φτηνια την μετριοτητα και την ασχημια του καθενα που καραδοκει να εκμεταλευτει την αφελεια και την απογνωση.
Δεν μας λυπαμαι πλεον σε κανεναν τομεα.
Οτι εχουμε παθει ατομικα και σαν λαος μας αξιζει.οσο θα αποδεχομαστε μετριοτητες και ανεπαρκειες μετρια και ανεπαρκη ζωη θα εχουμε σε ολους τους τομεις.υπο νορμαλ συνθηκες θα επρεπε οχι μονο να εχουν κλεισει αλλα να εχουν φαει κανταρια μηνυσεις.αντι αυτου υπαρχουν και μαλιστα ειναι και αντικειμενο συζητησης εδω μεσα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.κατι σαν τους πολιτικους μας...

φιλε hairlosscursed,

+ 100 απο μένα
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Κάποτε είχα διαβάσει στο φόρουμ οτι η μεταμόσχευση μαλλιών ειναι γελοία υπόθεση και πως ειναι μόνο μεταφορείς τριχοθυλλακίων και πως έπρεπε ενα τέτοιο χειρουργείο να κοστίζει 1000-3000 ευρώ μέγιστο. Αυτό που θα πω ειναι πως κάτι τέτοιο ειναι μέγιστο λάθος και όποιος δεν την έχει ζήσει απο κοντά δεν καταλαβαίνει τι μαμήσι ειναι. 3 άτομα δούλευαν πάνω μου ασταμάτητα 12 ώρες την μια μέρα και 9 την άλλη. Οι χειρισμοί που πρέπει να κάνεις ειναι απίστευτα λεπτοί, η όλη διαδικασία έγκειται στην μικροχειρουργική κια όλη την ώρα φοράνε γυαλιά μικροσπόπια. Δεν λέω οτι πρέπει να κοστίζει 7000 ευρώ, ΛΕΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ και ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ γιατι απαιτεί τρελή εμπειρία, γνώση, ταλέντο, σταθερό χέρι, μαεστρία και πολλά άλλα. Και επειδή δεν μπορούν να την κάνουν όλοι, οι Ελληνικές κλινικές καλά κάνουν και προσπαθούν, έχουν όμως ακόμη πολύ δρόμο μέχρι να πούν πως το κατέχουν έστω και στο 50%. Συμπέρασμα.... μακριά απο Ελλάδα και αλάργα ή συμβιβαστείτε με το αποτέλεσμα.
 

Gio

New Member
Φίλε Dance με όλο το σεβασμό, μην τρέφετε εμπάθειες και σταματήστε να βάζετε όλους τους ανθρώπους στο ίδιο καλούπι. Ανεξάρτητα απο το όνομα της της κάθε κλινικής, ο γιατρός που θα σε αναλάβει παίζει τον καθοριστικότερο ρόλο. Εσυ το ξέρεις πολύ καλύτερα αυτό.
Κανείς δεν διαφωνεί οτι στην Ελλάδα έχουν υπάρξει πολλοί απατεώνες και άσχετοι με το αντικείμενο της μεταμόσχευσης, ωστόσο είναι άδικο για κάποιους Έλληνες επιστήμονες οι οποίοι αγαπάνε τον συνάνθρωπο τους και προσπαθούν να του κάνουν την ζωή καλύτερη. Εγώ προσωπικά μόνο καλά λόγια έχω να πω για τον Γιατρό που με χειρούργησε.

Αν θέλεις να βοηθήσεις τους ανθρώπους να πάρουν την σωστή απόφαση, δεν πρέπει να τους πεις "μακριά από Ελλάδα" γενικά και αόριστα , αλλά... Ερεύνησε όλες τις εναλλακτικές και κάνε την σύγκριση. Στην τελική, ο καθένας απο εμάς έχει διαφορετική αντίληψη και κρίση..
 
Μπλουζα