κλινικη ber***nn k**d αποψεις?

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε μου Gio ειμαι σίγουρος πως ο γιατρός σου ειναι καλός επιστήμων. Οπως είπες αναφέρουμε γενικά και αόριστα, δεν κατανομάζω κλινικές. Εσύ πιστεύεις πλυν της κλινικής που χειρουργήθηκες που το τελευταίο διάστημα παρουσιάζει εντυπωσιακή βελτίωση (κάτι που πολλές φορές το έχω γράψει και αναγνωρίσει) υπάρχει άλλη σοβαρή κλινική που προσφέρει στην Ελλάδα αξιοπρεπές αποτέλεσμα και επαγγελματική συμπεριφορά. Δεν τους έβαλα όλους στο ίδιο καζάνι λοιπόν, ωστόσο εμένα η προσωπική μου άποψη ειναι πως λίγοι το κατέχουν στην Ελλάδα οπότε εγώ θα συμβούλευα να μην πάρει κάποιος το ρίσκο να την κάνει εδώ, ας δώσει παραπάνω λεφτά να ειναι σίγουρος. Αν η d*i σε λίγους μήνες με κάνει να αναθεωρήσω, θα το γράψω όπως και σκληρή κριτική θα ασκήσω στην επιλογή μου αν δεν μου βγεί καλή. Πάντως προσωπικά δεν διακατέχομαι απο φανατισμό ή μίσος, προσωπικά δεν έχω πειστεί ακόμη απο Ελλάδα αν και αναγνωρίζω σημάδια βελτίωσης. Και το έχω γράψει κιόλας, όποιος θέλει ρισκάρει Ελλάδα μιας και το κόστος ειναι το μισό μερικές φορές, και λέω ρισκάρει γιατί 2-3 περιστατικά τον τελευταίο μισό χρόνο δεν αποτελούν και εγγύηση συγκριτικά με οτι έχουμε δει εδώ μέσα απο εξωτερικό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
Dance, αναγνωρίζω την αμεροληψία σου και παρόλο που εγώ έχω κατηγορηθεί πολλάκις έχω αναγνωρίσει επίσης τα πολύ καλά αποτελέσματα απο όπου και αν προέρχονται. Δεν με ενδιαφέρουν ονόματα, στο λέω ειλικρινά. Εγώ απο την πρώτη στιγμή τάχθηκα υπέρ της ανθρώπινης αξιοπρέπειας και χαράς. Θέλω να βλέπω ανθρώπους να κερδίζουν την ζωή τους πίσω. Και στα λέει αυτά ένας άνθρωπος που για χρόνια πάλευε με την τριχόπτωση φτάνωντας στο σημείο να τα Δοκιμάσει ΟΛΑ. Toppik, περούκες, αγωγές μέχρι και βαφές μαλλιών για να καλύψει το πρόβλημα. Τρομερή απελπισία..

Δεν θα φτάσω ποτέ όμως στο σημείο να κατηγορήσω την bergm@nn Kord , την L@serline , τον Γκούρ@, την proh@ir clinic, την medi jene$$ , την D*I, και την Κύπρο. Και δεν θα το κάνω όχι γιατί δεν υπάρχουν κακά αποτελέσματα απο όλες αυτές τις κλινικές, αλλά επειδή πιστευω οτι το μυστικό της επιτυχίας κρύβεται στα χέρια και όχι στο marketing.
Αν έμενα σε μεγάλο αστικό κέντρο, θα πήγαινα αυτοπροσώπως σε ΟΛΕΣ τις κλινικές. Διότι όπως και να το κάνουμε, είναι διαφορετικό να ακούς ανώνυμες πληροφορίες απο το διαδίκτυο και διαφορετικό να έχεις δική σου άποψη. Συνεπώς, αν επέλεγα να κάνω την μεταμόσχευση μου κάπου και δεν είχα το αναμενόμενο αποτέλεσμα η ευθύνη θα ήταν καθαρά και μόνο δική μου.
 

Rosalina

New Member
Παιδιά το θέμα δεν είναι η επιτυχία η αποτυχία δυστυχως. Οποιος εχει ψαχτεινεστω κ λίγο στο θεμα των μαλλιων γνωριζει πως κανενα αποτελεσμα δεν ειναι σιγουρο. Το θέμα είναι η ηθική προσεγγιση. Οταν πηγα στην Β***** Κ**** κ μου είπαν για prp μου είπαν ξεκαθαρα ΕΑΝ υπαρχουν ενεργα τριχοθυλακια θα βγουν νεα μαλλια. Απο εκει κ περα μου εγγυηθηκαν μονο παχυνση της τριχας. Γιναυτο κ το ρισκαρα! Το αποτελεσμα ηταν ενα 30%.
Αντιθετα σε εναν πλαστικο ποου πηγα κ εκανα prp.. PΑω μετα απο 10 μερες κ μου λεει "πο πο ειδες;; Αλλαξε ολο το μαλλι σου γεμισες! Γρηγορα να κανονισουμε να μπεις να κανεις κ ενα δευτερο prp" ! Φυσικα αποτελεσματα δεν υπηρχαν ουτε κατα διανοια! Κ ποιος θα μπορουσε να δει αποτελεσματα σε 10 μερες;; Χαχαζα! Λες και δεν ξερουνε τον κυκλο κ τη ζωη της τριχας! Κοροιδεια μεσα στα μουτρα κανονικα! Εμενα αυτο νε ενοχλει! Το οτι παιζουν με τον πονο σου! Αν μ ελεγε ο συγκεκριμενος " ξερεις κατι; Απετυχε γιατι ο οργανισμος σου δεν δινει αλλο" δεν θα τα εκλαιγα τα λεφτα...
Ετσι με κοροιδεψαν τη δευτερη φορα που εκανα prp stn bk . Ο γιατρος που μου το εκανε φανταστειτε.. Μου ελεγε επειδη ειμαο γκρινιαρα " στο κανω τοσο καλα οσο αν ησουν παιδι μου"!!! Γελοιοτητες! Το 2ο prp stn b**** k*** mia. Αποτυχια!!
 

Gio

New Member
Αγαπητή Rosalina, εσυ σαν γυναίκα είσαι και διαφορετική περίπτωση. Γνωρίζουμε οτι σε εμάς τους άντρες η μόνη θεραπεία που έχει απτά αποτελέσματα είναι το λεγόμενο Big 3, που αποτελείται απο μινοξιδίλη, φιναστερίδη και κετοκοναζόλη. Μαζί με αυτό, υπάρχουν και κάποια άλλα υποσχόμενα σκευάσματα που σε κάποιους αποφέρουν αποτέλεσμα σε κάποιους άλλους όχι, όπως το saw palmetto, το revivogen, το cg210 και βιταμίνες τύπου βιοτίνης, πυρητίου, β2, και ωμέγα.

Όσον αφορά το PRP, υπάρχει σχετικό θέμα στον τομέα των μεταμοσχεύσεων και σου μιλάω εκ πείρας επειδή έχω κάνει μια συνεδρία. Δυστυχώς δεν ξέρω πόσο βοήθησε εμένα, σίγουρα όμως βοήθησε και ειδικά σε αυτό που αναφέρεις (την πάχυνση της τρίχας) . Ο λόγος που συμβαίνει αυτό είναι γιατί τροφοδοτεί τους θύλακες με "θρεπτικά συστατικά" απο τα δικά μας αιμοπετάλια βοηθώντας τους έτσι να ανακάμψουν. Σε καμία περίπτωση όμως δεν βγάζεις νέα μαλλια όπως και σε καμία περίπτωση ΔΕΝ θα σταματήσει η τριχόπτωση. Η τριχόπτωση επιβραδύνεται με την χρήση αντι-ανδρογόνων πράγμα που εσένα (γυναίκα όντας) δεν σου συνιστώ σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με αρκετά απο τα γραφόμενα σου. Ωστόσο σε ειδικές γραμμές, μέσα μου πάντα θα θυμάμαι τα εκατοντάδες σφαγμένα κεφάλια που έχω δει Πανελλαδικά με χαμόγελα τρέλας πίσω και 10 σκόρπιες τρίχες στο κρανίο σαν αγκάθια. Όλα αυτά αποτελούν υπογραφές βαθιά χαραγμένες Ελληνικών Κρεοπωλείων που συνιστούν ιατρικό κακούργημα κατ εμε. Δεν τους ρώτησα όλους, όμως δειγματοληπτικά, 10 στους 10 που ρώτησα προέρχοντας απο τα γνωστά σούπερμαρκετ που είχαν το κύριο τζίρο.

Gio είπε:
Dance, αναγνωρίζω την αμεροληψία σου και παρόλο που εγώ έχω κατηγορηθεί πολλάκις έχω αναγνωρίσει επίσης τα πολύ καλά αποτελέσματα απο όπου και αν προέρχονται. Δεν με ενδιαφέρουν ονόματα, στο λέω ειλικρινά. Εγώ απο την πρώτη στιγμή τάχθηκα υπέρ της ανθρώπινης αξιοπρέπειας και χαράς. Θέλω να βλέπω ανθρώπους να κερδίζουν την ζωή τους πίσω. Και στα λέει αυτά ένας άνθρωπος που για χρόνια πάλευε με την τριχόπτωση φτάνωντας στο σημείο να τα Δοκιμάσει ΟΛΑ. Toppik, περούκες, αγωγές μέχρι και βαφές μαλλιών για να καλύψει το πρόβλημα. Τρομερή απελπισία..

Δεν θα φτάσω ποτέ όμως στο σημείο να κατηγορήσω την bergm@nn Kord , την L@serline , τον Γκούρ@, την proh@ir clinic, την medi jene$$ , την D*I, και την Κύπρο. Και δεν θα το κάνω όχι γιατί δεν υπάρχουν κακά αποτελέσματα απο όλες αυτές τις κλινικές, αλλά επειδή πιστευω οτι το μυστικό της επιτυχίας κρύβεται στα χέρια και όχι στο marketing.
Αν έμενα σε μεγάλο αστικό κέντρο, θα πήγαινα αυτοπροσώπως σε ΟΛΕΣ τις κλινικές. Διότι όπως και να το κάνουμε, είναι διαφορετικό να ακούς ανώνυμες πληροφορίες απο το διαδίκτυο και διαφορετικό να έχεις δική σου άποψη. Συνεπώς, αν επέλεγα να κάνω την μεταμόσχευση μου κάπου και δεν είχα το αναμενόμενο αποτέλεσμα η ευθύνη θα ήταν καθαρά και μόνο δική μου.
 

athenian

Well-Known Member
Είδα γνωστό μου που έκανε πρόσφατα εκεί μμ και το αποτέλεσμα ήταν άσχημο. Τεράστια ουλή και γεμάτοι τρίχες με λάθος φορά οι κροταφοι. Από αυτό και μόνο δεν μπήκα καν στον κόπο να σκεφτώ να ρωτήσω εκεί για πιθανή μεταμόσχευση.
 

Salvadore

Member
εγω παντως που εκανα μμ στην κλινικη αυτη, η ουλη ειναι τοσο λεπτη που ακομα και με πολυ κοντο μαλλι δεν φαινεται. πρεπει να την ψαξειςγια να την βρεις. εχω βαλει και φωτος μου.
δεν ξερω βεβαια αν b.k απο b.k διαφερουν... γιατι εχει αρκετες κλινικες στην ελλαδα αλλα υποθετω οτι σε καθε κλινικη τις μμ τις κανει και διαφορετικος γιατρος.
 

athenian

Well-Known Member
Η δικιά σου μμ είναι αρκετά καλύτερη από αυτήν που είδα πρόσφατα στον γνωστό μου. Η εσύ ήσουν τυχερός ή αυτός άτυχος. Αυτός έδωσε 4000 ευρώ χωρίς να του πουν για grafts πάντως.
 

Salvadore

Member
athenian είπε:
Η δικιά σου μμ είναι αρκετά καλύτερη από αυτήν που είδα πρόσφατα στον γνωστό μου. Η εσύ ήσουν τυχερός ή αυτός άτυχος. Αυτός έδωσε 4000 ευρώ χωρίς να του πουν για grafts πάντως.

τι να πω δεν ξερω... πιστευω αυτο που ειπα και παραπανω, οτι παιζει ρολο ο γιατρος και οχι τοσο η επωνυμια της επιχειρησης, παιζει ρολο και το ατομο γιατι δεν εχουμε ολοι το ιδιο δερμα ουτε την ιδια δοτρια και ποιοτητα τριχας. Επισης αν ο φιλος σου εκανε μμ πριν αρκετα χρονια,λογικο ειναι να εχει το αποτελεσμα που λες.. :-/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Salvadore

Member
εγω εκανα θεσσαλονικη. ο γιατρος δεν ειναι Ελληνας, δεν ξερω αν αυτο λεει κατι απλα το αναφερω επειδη γενικα υπαρχει μια συγχυση για τους ελληνες κρεωπολες :p
 
Μπλουζα