δαφναιελαιο ποια ειναι η γνωμη σας?

Sandy

Active Member
Κ εγω έβαλα πρώτη φορά δαφνελαιο κ είδα λιγότερη τριχοπτωση απο τις προηγούμενες φορες μπορει κ να ειναι η ιδέα μ! Αλλά θα σας ενημερώσω μετα απο 5-7 χρήσεις που θα κάνω! Η ποιότητα του Μάλλιου φανταστική απλα για μένα κ για όσους έχουν λιπαρά μαλλιά να βάζουν πολυ λιγο γτ λαδώνουν απίστευτα εγω βαζω με το σταγονόμετρο !
Επίσης μαζί με το δαφνινελαιο βαζω και καστορελαιο μαζί!
Κ σημερα ξεκινάω κ serioxyl κ σε λίγες νερού λες έρχεται κ το ρολλερ !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntoon91

Member
Ενδιαφερον θα ειχε να μας ριξει μια ενημερωση ο yul που το χρησιμοποιει 18+ μηνες, για να δουμε αν πεφτει σε αποδοση..
 

cool11

Well-Known Member
Για πειτε μια καλη συχνοτητα χρησης του δαφνελαιου.
Μερα παρα μερα; Η καθημερινη χρηση 'κουραζει' το μαλλι;
 

LostUser

Active Member
Το δαφνέλαιο είναι πηχτό? Μπορώ να το αναμίξω ας πούμε 50-50% με καστορέλαιο για να γίνει λίγο πιο ρευστό το καστορέλαιο?
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Ενδιαφερον θα ειχε να μας ριξει μια ενημερωση ο yul που το χρησιμοποιει 18+ μηνες, για να δουμε αν πεφτει σε αποδοση..

Η αλήθεια είναι ότι είχα αρχίσει να νιώθω το σκέτο δαφνέλαιο να χάνει σε απόδοση πάνω στο χρόνο (το ένιωθα δηλαδή να με καίει ελάχιστα ή καθόλου από ένα σημείο και έπειτα). Το υπερενισχυμένο όμως με κακάο και κανέλα το οποίο χρησιμοποιώ έκτοτε, το νιώθω κάθε φορά να με καίει το ίδιο. Απαραίτητη προϋπόθεση επίσης για να μην χάνει σε απόδοση είναι να γίνεται διακοπή μια στο τόσο (το πότε το ρυθμίζεις ο ίδιος βλέποντας ότι έχει σταματήσει να σε καίει, περίπου μετά από ένα μήνα συνεχόμενης χρήσης).
 

cool11

Well-Known Member
Yul νομιζω εχουμε καταληξει οτι μια τακτικη χρηση, ειναι περιπου ανα 2η μερα;
Κι εγω βαζω κανελα και κακαο.
Διακοπη, ποτε λες οτι ειναι καλο να γινει; Και για ποσο διάστημα;
Και μετα επανεναρξη;
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Yul νομιζω εχουμε καταληξει οτι μια τακτικη χρηση, ειναι περιπου ανα 2η μερα;
Κι εγω βαζω κανελα και κακαο.
Διακοπη, ποτε λες οτι ειναι καλο να γινει; Και για ποσο διάστημα;
Και μετα επανεναρξη;

Ναι, 3-4 φορές την εβδομάδα θεωρώ πως είναι το ιδανικό.

Διακοπή κάνεις όποτε βλέπεις ότι το δαφνέλαιο δεν σε καίει πια. Τη διακοπή την κρατάς για 1 βδομάδα max. Μετά επανέναρξη κανονικά.
 

AmazingG

Member
Θέλω να ρωτήσω, από που μπορούμε να προμηθευτούμε δαφνέλαιο (δεν γνωρίζω άμα είναι απο φαρμακείο η απο αλλού) και για την χρήση του. (ώρες που το αφήνει πάνω, κάθε πόσες μέρες, άμα κάνει για λιπαρά μαλλιά μιας και έχω αρκετή λιπαρότητα) Θα είμαι νέος χρήστης επομένως απαντήστε ανάλογα. Ευχαριστώ
 

AmazingG

Member
αγορίνα το γνωρίζω αλλά είναι το φόρουμ που κάθε φορά έχει πάρα πολλές σελίδες και ο χρόνος για μένα είναι πραγματικά αυτη την περίοδο χρήμα! (μεταφορικά πάντα....), συγνώμη προκαταβολικά
 

Sandy

Active Member
Εγω έκοψα το δαφνελαιο γιατι λαδώνει απίστευτα τα μαλλιά κ μ ενοχλεί ! Κατα τ αλλά ειναι μια χαρά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

onar

Member
καλησπέρα διάβασα πολλές σελίδες και είδα πολλά λάδια ή ερώτηση μ είναι κάνουν όλα το ίδια καλό? μάλλον θα πάρω για αρχή από sensities Και μετά αν βρω κάπου στην Αθήνα το άλλο που είναι OLEUM LAURIL 500ml. Και μια ακόμα ερώτηση κακάο βάζουμε αυτό που είναι για κέικ? ?
 

Dynamics

Active Member
καλησπέρα διάβασα πολλές σελίδες και είδα πολλά λάδια ή ερώτηση μ είναι κάνουν όλα το ίδια καλό? μάλλον θα πάρω για αρχή από sensities Και μετά αν βρω κάπου στην Αθήνα το άλλο που είναι OLEUM LAURIL 500ml. Και μια ακόμα ερώτηση κακάο βάζουμε αυτό που είναι για κέικ? ?
δαφνελαιο παρε το σαλκανο που ειναι φθηνο...Κακαο που φτιαχνουμε ροφημα πχ ιον κτλ
 

leas

Well-Known Member
παιδιά έχουμε κάποιο update απο το δαφνέλαιο; Απο όσους ίσως το χρησιμοποιούν αρκετό καιρό;
 

bullshit

Member
Εγώ βάζω μια φορά τη βδομάδα με κακάο και κανέλα όπως προτάθηκε συχνά. Το αφήνω κανένα 2ωρο και μετά ξεπλένω. Το μαλλί γίνεται τούμπανο οπότε πιστεύω μόνο καλό κάνει.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

colonial

New Member
Εγώ βάζω μια φορά τη βδομάδα με κακάο και κανέλα όπως προτάθηκε συχνά. Το αφήνω κανένα 2ωρο και μετά ξεπλένω. Το μαλλί γίνεται τούμπανο οπότε πιστεύω μόνο καλό κάνει.

Sent from my D5803 using Tapatalk
σε τι αναλογίες χρησιμοποιείς κάθε συστατικό?( δαφνελαιο,κακάο,κανέλα)
 

bullshit

Member
σε τι αναλογίες χρησιμοποιείς κάθε συστατικό?( δαφνελαιο,κακάο,κανέλα)
Δεν έχω συγκεκριμένες αναλογίες. Απλά φροντίζω να είναι αρκετά ρευστό ώστε να απλώνεται στο κεφάλι για αυτό βάζω και λίγο νερό. Σίγουρα λιγότερο απο κουταλιά κακάο και κανέλα που λένε μερικοί.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

billaros

Active Member
παιδια εγω χρησιμοποιω ενα μιγμα που μου φτιαχνει ο φαρμακοποιος απο (δαφναιλαιο αμυγδαλελαιο,καστορελαιο,βιταμινες και αιθερια ελαια)το βαζω κανα δημινο 3 φορες την βδομαδα για κανα 2ωρο, 3ωρο χωρις σκουφακια κλπ. και δεν κανω καμια αλλη θεραπεια.εχω παρατηρησει μερικα τριχακια στουσ κροταφουσ και <2> τριχακια συγκεκριμενα αρκετα χαμηλα απο την hairline.αυτο σημαινει οτι παω καλα σωστα?πιστευετε οτι πρεπει να ριξω μεσα κανελα και κακαο που λετε?η αφου βλεπω κατι να γινεται να μην το πειραξω?επισης υπαρχει περιπτωση απλα και μονο με αυτα τα ελαια να γεμισω τελειως στουσ κροταφους και να μιλαμε για θαυμα η να μην περιμενω τρελα πραγματα?
 

billaros

Active Member
επισης εχουν ξαναρχισει λιγοι πονοι στις ριζες.αυτο τι σημαινει ?μηπω πρεπει να το σταματησω για καμια βδομαδα?η μηπως ειναι τα τσιμπηματα που ανεφερε ο youl?εγω παντως ως πονο στις ριζες τον νιωθω
 

karaflafighter

New Member
παιδια εγω χρησιμοποιω ενα μιγμα που μου φτιαχνει ο φαρμακοποιος απο (δαφναιλαιο αμυγδαλελαιο,καστορελαιο,βιταμινες και αιθερια ελαια)το βαζω κανα δημινο 3 φορες την βδομαδα για κανα 2ωρο, 3ωρο χωρις σκουφακια κλπ. και δεν κανω καμια αλλη θεραπεια.εχω παρατηρησει μερικα τριχακια στουσ κροταφουσ και <2> τριχακια συγκεκριμενα αρκετα χαμηλα απο την hairline.αυτο σημαινει οτι παω καλα σωστα?πιστευετε οτι πρεπει να ριξω μεσα κανελα και κακαο που λετε?η αφου βλεπω κατι να γινεται να μην το πειραξω?επισης υπαρχει περιπτωση απλα και μονο με αυτα τα ελαια να γεμισω τελειως στουσ κροταφους και να μιλαμε για θαυμα η να μην περιμενω τρελα πραγματα?
φιλε billarοs χρησιμοποιω δαφνελαιο εδω και πολλους μηνες,περιπου κανα 6μηνο.το παιρνω χυμα απο το φαρμακειο και το βαζω περιπου 3-4 φορες την βδομαδα πριν λουσω το κεφαλι μου.η εμπειρια μου ειναι οτι μετα το λουσιμο και για την επομενη μερα το μαλλι μου φαινεται καπως πιο πυκνο,σαν να σκουρενουν οι τριχες καπως.δεν ξερω αν οντως κανει δουλεια η αν ειναι ενα προσωρινο οπτικο τρικ.παντως οταν τα λουζω μετα σιγουρα φαινονται πιο πυκνα και δυνατα και μου το εχουν πει πολλα ατομα(''εκανες κατι στο μαλλι σου?φαινεται πιο πυκνο'').παντως μην περιμενεις θαυματα δεν νομιζω να βγαλεις μαλλια απλα να βοηθησεις τα ηδη υπαρχοντα.εγω παντως συνεχιζω να το βαζω και θα το βαζω γιατι πιστευω οτι μονο καλο κανει και εξαλου δεν κοστιζει σχεδον καθολου. αυτα απο εμενα,η ταπεινη μου αποψη
 
Μπλουζα