αποψεις-βοηθεια

baldy

Member
Γεια σας ειμαι στα 23 παρατηρησα οτι αρχισα να χανω τα μαλλια μου, ειμαι σε αρχικα σταδια αλλα εχω αγχωθει τοσο που δεν μπορω και αποφασισα να επισκευτω καποιο γιατρο μεταμοσχευσης οχι για να κανω τωρα αλλα για να μου δωσει μερικες πληροφοριες σχετικα με την κατασταση μου τωρα και την πιθανη μελλοντικη εξξελιξη,επισης για τις δυνατοτητες της δοτριας περιοχης.Ξερω οτι απαγορευονται τα ονοματα οποτε δεν θα αναφερω οποιος καταλαβε καταλαβε.Θελω να επισκευτω καπου που να ειναι υπευθυνοι και οχι να με κοροιδεψουν.Λοιπον τον πρωτο που βρηκα ειναι ενας που βγαινει πολυ στην τηλεοραση και εκανε εμφυτευση σε ελληνα τραγουδιστη live.Tωρα ενας αλλος που ειδα ειχε κανει συνεντευξη στο esquire ,πιστευω οτι ευκολα θα καταλαβαιτε ποιους λεω.Μπορειτε να μου πειτε αν πιστευετε οτι θα ενδιαφερθουν πραγματικα για το προβλημα ή κοιταν να σε πεισουν για χειρουργιο,επισης πιστευετε οτι υπαρχουν καλυτεροι απο αυτους και πιο αξιοπιστοι στη ελλαδα?δεν χρειαζεται ονομα.Απλως δεν θελω να τρεχω απο κλινικη σε κλινικη και θελω καπου καλα για τα δεδομενα της ελλαδας,δεν ξερω ο δευτερος μου φανηκε πιο συμπαθης τι αποψη εχετε για τη κλινικη που δουλευει.Θελω καπου σοβαρα και υπευθυνα να τελιωνω και με αυτο,σας ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zan

New Member
Φιλε μου καλως ορισες...επειδη απο τι βλεπω εισαι πολυ φρεσκος στο φορουμ θα σου προτεινα πρωτα να ριξεις μια καλη ματια εδω μεσα γιατι εχει πααααααρα πολλα θεματα που θα σου λυσουν πααααρα πολλες αποριες...

καλη αναγνωση...
 

crossfire

Well-Known Member
καλως ηρθες....
εισαι για μεταμοσχευση,ναι ή οχι?
Αν οχι,τοτε χρειαζεσαι θεραπειες και αυτοι ειναι ασχετοι....θα θελουν να σε βαλουν χειρουργειο.
κατσε διαβασε το φορουμ και θα σωθεις.
Αν,ναι....παλι κατσε και διαβασε το φορουμ
 

baldy

Member
ναι εχω διαβασει,γενικα θαβονται οι ελληνικες κλινικες αλλα δεν μπορει να μην υπαρχει καμια υπευθυνοτητα δηλαδη καπου πρεπει να απευθυνθω,απλως αν καποιος ξερει ας μου πει την αποψη του


με νιαζει κυριως να δω τι προοπτικες εχω,θελω να εχω μια καλυτερη εκτιμηση της καταστασης μου,χειρουργιο φυσικα και οχι ειμαι μολις 22
 

orestis

Member
Δεν καταλαβαινω γιατι πας κατευθειαν στις κλινικές μεταμόσχευσης. Τι περιμενεις δηλαδη να σου πουν εκει? Εισαι μια χαρα δεν μας χρειαζεσαι εμας? Αυτοί, το πρωτο που θα σου πουν ειναι να σε βάλουν χειρουργείο.
Σε δερματολόγο πηγες? Πως ξερεις σε τι κατασταση εισαι, και ποιο ακριβως ειναι το προβλημα.
Πως ξερεις οτι δεν μπορει να σε βοηθησουν αλλες θεραπείες και βλέπεις ως λυση τη μεταμόσχευση?
Ειναι σαν να μου λες οτι εχεις προβλημα με τις αμυγδαλες και θες να πας να τις βγάλεις. Σε πληροφορώ λοιπόν, οτι εγω ειχα σοβαρό προβλημα με τις αμυγδαλές(σε σημειο που θα μπορουσα να κινδυνευσω αμεσα) και ολοι μου λεγαν πηγαινε να τις βγάλεις. Εγω ομως ηξερα οτι οι αμυγδελες χρειαζονται στον οργανισμό και δεν προχωρουσα σε χειρουργειο. Τελικά το προβλημα με τις αμυγδαλες μου λυθηκε εδω και χρονια μέσω της ομοιοπαθητικής.
Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι πρωτα εξαντλείς οποιαδήποτε αλλη θεραπεια και τελος καταφεύγεις στο χειρουργειο.
Αν πας κατευθεια στο χειρουργειο μετα δεν εχει επιστροφη.
 

baldy

Member
σ'ευχαριστω ορεστη,ναι σε δερματολογο πηγα,μου ειπε οτι μπορω να χρησιμοποιησω regaine(το οποιο χρειαζεται καθημερινα και αν εχεις λιγο μακρυτερο μαλλι δεν ειναι ευκολο να το βαλεις,εχω δοκιμασει και ολο τρεχει στο μετωπο και μου προκαλει καψιμο,επισης εχω ακουσει οτι ειναι και κακο για το δερμα ειλικρινα δεν ξερω),το θεμα ειναι οτι φοβαμαι μην με την παροδο των χρονων μεινω καραφλος και αυτο με κανει να αισθανομαι απαισια,ελεγα μηπως ενας εξειδικευμενος γιατρος μπορει να δει καλυτερα και να προβλεψει την αραιωση,ωστε να ξερω και εγω περιπου τι να περιμενω διαβασα στο site ενος γιατρου οτι υπαρχει ενα Προσχέδιο Μελλοντικής Εξέλιξης( είναι η δυνατότητα που έχει ο γιατρός, μετά την εξέταση του ενδιαφερόμενου, να εκτιμήσει ποια θα είναι μελλοντικά η εξέλιξη της τριχόπτωσης. Δηλαδή, πως θα διαμορφωθεί μελλοντικά η τριχοφυΐα, ποιος θα είναι ο ρυθμός της τριχόπτωσης, αν θα υπάρξει μελλοντικά επιδείνωση της αραίωσης ή όχι.)Αυτο ο δερματολογος δεν το εκτιμα.Οσο για την μεταμοσχευση πολυ δυσκολα θα κανω και στο μελλον αφου ειναι μια δεσμευση και μπορει να μου κανει στο τελος περισσοτερο κακο παρα καλο.Για να γραφει παντως ετσι το site σημαινει οτι αυτοι αναλυουν καλυτερα την περιπτωση απο το δερματολογο
 

orestis

Member
Απο τη λιγη μου εμπειρια , παντως θα σου πω ενα πραγμα.
Δεν παιζει ρολο μονο η κληρονομικοτητα, αλλα και το περιβάλλον που ζεις, για το πως θα εξελιχθούν τα πραγματα. Αρα δεν ξερω ποσο μπορει να πεσει καποιος μεσα σε καποιες προβλεψεις για το μελλον.
Εγω ας πουμε εχω παρα πολυ πυκνα μαλλια με πολυ σκληρη τριχα. Ποτε δεν ειχα προβληματα τριχοπτωσης.
Οσο ζουσα αθηνα , δεν ειχα προβλημα , ουτε με ξηροδερμια, ουτε λιπαροτητα, τιποτα απολυτος. Και μαλλια σαν βουρτσα.
Απο τοτε που ηρθα πατρα, που εδω το κλιμα ειναι απιστευτα υγρο και το νερο εχει παρα πολλα αλατα, τα πραγματα αλλαξαν.
Καταρχας αν δεν λουστώ καθημερινά τα μαλλια μου λαδωνουν αμεσως(σην αθηνα επρεπε να μεινω μια βδομαδα αλουστος για να λαδωσουν). Επισης γεμισα με νυφαδες(λογικα ξηροδερμια και οχι πιτυρίδα) αλλα αυτο ευτυχως το ελυσα με το head and solders.
Παραλληλα με το κακο κλιμα, επεσε και το αγχος στη μεση, οποτε αρχισε και μια τριχοπτωση και γκριζαρισμα.
Θεωρω οτι αν δεν ειχα αλλαξει περιβαλλον και δεν επεφτα και σε καταθλιψη λογο αλλαγης της ζωης μου, ανεργίας και τα σχετικα, και τα μαλλια μου δεν θα ειχαν αντιδράσει ετσι.
Αρα δεν νομιζω οτι μονο η κληρονομικότητα παιζει ρολο για το πως θα εξελιχθούν τα πραγματα. Αρα δεν ξερω και κατα ποσο μπορει να γίνει μια προβλεψη για το μελλον.
Βεβαια τα παιδια εδω που εχουν ασχοληθει περισσοτερο ισως μπορουν να σε κατευθύνουν καλυτερα.
 

baldy

Member
ορεστη εχεις δικιο σιγουρα το αγχος παιζει ρολο,καθως και εγω περυσι παρατηρησα την μεγαλη αραιωση και συνεπεσε με καταθλιψη και φαρμακευτικη θεραπεια,τωρα ειμαι σε παρομοια φαση και ολο αυτο μου το δημιουργησε η τριχοπτωση.Οσο για την λιπαροτητα εγω εχω σδ και χρειαζεται να λουζομαι καθε μερα οποτε ερχομαι σε επαφη με την αραιωση καθημερινα.Για να λαδωνουν και σενα καθε μερα μαλλον εχεις και εσυ σδ,αληθεια τι norwwod εισαι?και ποσο χρονων?
 

orestis

Member
Μιας και ειμαι νεος εδω μεσα δεν ξερω τι σημαινουν τα σδ kai norwwod :-(
η λιπαροτητα σε μενα εχει να κανει καθαρα με την υγρασια και το νερο που εχουμε εδω. Και οταν ημουν μικρος μεχρι τα 20 πριν φυγω για αθηνα το ιδιο προβλημα ειχα εδω. Λιπαροτητα και ξηροδερμια. Οταν πηγα αθηνα, που δεν εχει υγρασια και το νερο δεν εχει τοσα αλατα, το προβλημα εξαφανιστηκε, και εμφανιστηκε παλι με το που γυρισα Πατρα.
Η τριχοπτωση σε μενα εχει ξεκινησει στα δυο V του κεφαλιου. Δεν ξερω πως το λετε επιστημονικα εδω μεσα :) Ξεκινησε απο περισι και παει αργα και σταθερα. Δεν ειναι καποια επιθετικη τριχόπτωση, αλλα οτι πεφτει πεφτει και δεν ξαναβγαινει. Και σιγα σιγα προχωραει περισσοτερο καθε χειμωνα. Φετος ξεκινησε και το γκριζαρισμα απο το αγχος και με εχει παρει απο κατω.
 

jmirko

New Member
orestis είπε:
Μιας και ειμαι νεος εδω μεσα δεν ξερω τι σημαινουν τα σδ kai norwwod :-(
η λιπαροτητα σε μενα εχει να κανει καθαρα με την υγρασια και το νερο που εχουμε εδω. Και οταν ημουν μικρος μεχρι τα 20 πριν φυγω για αθηνα το ιδιο προβλημα ειχα εδω. Λιπαροτητα και ξηροδερμια. Οταν πηγα αθηνα, που δεν εχει υγρασια και το νερο δεν εχει τοσα αλατα, το προβλημα εξαφανιστηκε, και εμφανιστηκε παλι με το που γυρισα Πατρα.
Η τριχοπτωση σε μενα εχει ξεκινησει στα δυο V του κεφαλιου. Δεν ξερω πως το λετε επιστημονικα εδω μεσα :) Ξεκινησε απο περισι και παει αργα και σταθερα. Δεν ειναι καποια επιθετικη τριχόπτωση, αλλα οτι πεφτει πεφτει και δεν ξαναβγαινει. Και σιγα σιγα προχωραει περισσοτερο καθε χειμωνα. Φετος ξεκινησε και το γκριζαρισμα απο το αγχος και με εχει παρει απο κατω.

Για Norwood: http://www.hassonandwong.com/images/hair-transplant-techniques/norwoodscale.gif
 

orestis

Member
jmirko είπε:
orestis είπε:
Μιας και ειμαι νεος εδω μεσα δεν ξερω τι σημαινουν τα σδ kai norwwod :-(
η λιπαροτητα σε μενα εχει να κανει καθαρα με την υγρασια και το νερο που εχουμε εδω. Και οταν ημουν μικρος μεχρι τα 20 πριν φυγω για αθηνα το ιδιο προβλημα ειχα εδω. Λιπαροτητα και ξηροδερμια. Οταν πηγα αθηνα, που δεν εχει υγρασια και το νερο δεν εχει τοσα αλατα, το προβλημα εξαφανιστηκε, και εμφανιστηκε παλι με το που γυρισα Πατρα.
Η τριχοπτωση σε μενα εχει ξεκινησει στα δυο V του κεφαλιου. Δεν ξερω πως το λετε επιστημονικα εδω μεσα :) Ξεκινησε απο περισι και παει αργα και σταθερα. Δεν ειναι καποια επιθετικη τριχόπτωση, αλλα οτι πεφτει πεφτει και δεν ξαναβγαινει. Και σιγα σιγα προχωραει περισσοτερο καθε χειμωνα. Φετος ξεκινησε και το γκριζαρισμα απο το αγχος και με εχει παρει απο κατω.

Για Norwood: http://www.hassonandwong.com/images/hair-transplant-techniques/norwoodscale.gif

Οποτε καπου μεταξυ 1 με 2 ειμαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jmirko

New Member
orestis είπε:
jmirko είπε:
orestis είπε:
Μιας και ειμαι νεος εδω μεσα δεν ξερω τι σημαινουν τα σδ kai norwwod :-(
η λιπαροτητα σε μενα εχει να κανει καθαρα με την υγρασια και το νερο που εχουμε εδω. Και οταν ημουν μικρος μεχρι τα 20 πριν φυγω για αθηνα το ιδιο προβλημα ειχα εδω. Λιπαροτητα και ξηροδερμια. Οταν πηγα αθηνα, που δεν εχει υγρασια και το νερο δεν εχει τοσα αλατα, το προβλημα εξαφανιστηκε, και εμφανιστηκε παλι με το που γυρισα Πατρα.
Η τριχοπτωση σε μενα εχει ξεκινησει στα δυο V του κεφαλιου. Δεν ξερω πως το λετε επιστημονικα εδω μεσα :) Ξεκινησε απο περισι και παει αργα και σταθερα. Δεν ειναι καποια επιθετικη τριχόπτωση, αλλα οτι πεφτει πεφτει και δεν ξαναβγαινει. Και σιγα σιγα προχωραει περισσοτερο καθε χειμωνα. Φετος ξεκινησε και το γκριζαρισμα απο το αγχος και με εχει παρει απο κατω.

Για Norwood: http://www.hassonandwong.com/images/hair-transplant-techniques/norwoodscale.gif

Οποτε καπου μεταξυ 1 με 2 ειμαι.

Καλά είσαι τι να πούμε και εμείς που είμαστε 26-27 και είμαστε NW5-NW6.. :/
 

orestis

Member
jmirko είπε:
orestis είπε:
jmirko είπε:
orestis είπε:
Μιας και ειμαι νεος εδω μεσα δεν ξερω τι σημαινουν τα σδ kai norwwod :-(
η λιπαροτητα σε μενα εχει να κανει καθαρα με την υγρασια και το νερο που εχουμε εδω. Και οταν ημουν μικρος μεχρι τα 20 πριν φυγω για αθηνα το ιδιο προβλημα ειχα εδω. Λιπαροτητα και ξηροδερμια. Οταν πηγα αθηνα, που δεν εχει υγρασια και το νερο δεν εχει τοσα αλατα, το προβλημα εξαφανιστηκε, και εμφανιστηκε παλι με το που γυρισα Πατρα.
Η τριχοπτωση σε μενα εχει ξεκινησει στα δυο V του κεφαλιου. Δεν ξερω πως το λετε επιστημονικα εδω μεσα :) Ξεκινησε απο περισι και παει αργα και σταθερα. Δεν ειναι καποια επιθετικη τριχόπτωση, αλλα οτι πεφτει πεφτει και δεν ξαναβγαινει. Και σιγα σιγα προχωραει περισσοτερο καθε χειμωνα. Φετος ξεκινησε και το γκριζαρισμα απο το αγχος και με εχει παρει απο κατω.

Για Norwood: http://www.hassonandwong.com/images/hair-transplant-techniques/norwoodscale.gif

Οποτε καπου μεταξυ 1 με 2 ειμαι.

Καλά είσαι τι να πούμε και εμείς που είμαστε 26-27 και είμαστε NW5-NW6.. :/

Μπορει προς το παρον να ειμαι καλα, το θεμα ομως ειναι οτι ποτε δεν ειχα θεμα με τα μαλλια. Παντα ηταν δυνατα με πολυ χοντρη τριχα και πολυ πυκνα. Ηταν ετσι μεχρι πριν 2 χρονια. Περισι το χειμωνα αρχισα να πλησιαζω το NW1 και φετος το NW2.
Αρα προχωραει. Και το θεμα ειναι τι κανω πριν να ειναι αργα. Γιατι το αγχος που ξεκινησε την κατασταση αυτη, δεν φευγει, οποτε κατι αλλο πρεπει να κανω πριν να ειναι αργα.
 

baldy

Member
orestis είπε:
jmirko είπε:
orestis είπε:
jmirko είπε:
orestis είπε:
Μιας και ειμαι νεος εδω μεσα δεν ξερω τι σημαινουν τα σδ kai norwwod :-(
η λιπαροτητα σε μενα εχει να κανει καθαρα με την υγρασια και το νερο που εχουμε εδω. Και οταν ημουν μικρος μεχρι τα 20 πριν φυγω για αθηνα το ιδιο προβλημα ειχα εδω. Λιπαροτητα και ξηροδερμια. Οταν πηγα αθηνα, που δεν εχει υγρασια και το νερο δεν εχει τοσα αλατα, το προβλημα εξαφανιστηκε, και εμφανιστηκε παλι με το που γυρισα Πατρα.
Η τριχοπτωση σε μενα εχει ξεκινησει στα δυο V του κεφαλιου. Δεν ξερω πως το λετε επιστημονικα εδω μεσα :) Ξεκινησε απο περισι και παει αργα και σταθερα. Δεν ειναι καποια επιθετικη τριχόπτωση, αλλα οτι πεφτει πεφτει και δεν ξαναβγαινει. Και σιγα σιγα προχωραει περισσοτερο καθε χειμωνα. Φετος ξεκινησε και το γκριζαρισμα απο το αγχος και με εχει παρει απο κατω.

Για Norwood: http://www.hassonandwong.com/images/hair-transplant-techniques/norwoodscale.gif

Οποτε καπου μεταξυ 1 με 2 ειμαι.

Καλά είσαι τι να πούμε και εμείς που είμαστε 26-27 και είμαστε NW5-NW6.. :/

Μπορει προς το παρον να ειμαι καλα, το θεμα ομως ειναι οτι ποτε δεν ειχα θεμα με τα μαλλια. Παντα ηταν δυνατα με πολυ χοντρη τριχα και πολυ πυκνα. Ηταν ετσι μεχρι πριν 2 χρονια. Περισι το χειμωνα αρχισα να πλησιαζω το NW1 και φετος το NW2.
Αρα προχωραει. Και το θεμα ειναι τι κανω πριν να ειναι αργα. Γιατι το αγχος που ξεκινησε την κατασταση αυτη, δεν φευγει, οποτε κατι αλλο πρεπει να κανω πριν να ειναι αργα.

πρωτον ποσο χρονων εισαι?το norwood 1 ειναι αυτων χωρις τριχοπτωση,απο τη στιγμη που πας στο 2 υπαρχει προβλημα
 

orestis

Member
Αν το 1 ειναι χωρις τριχοπτωση τοτε εγω ειμαι στο 2 μιας και εχει αρχισει η τριχοπτωση.
Τωρα η ηλικια ειναι δυσκολο θεμα :-(
Εγω λεω 30 και με πιστευουν , οποτε καπου στα ....αντα ειμαι. Μαλλον τα δευτερα. :)
 

baldy

Member
orestis είπε:
Αν το 1 ειναι χωρις τριχοπτωση τοτε εγω ειμαι στο 2 μιας και εχει αρχισει η τριχοπτωση.
Τωρα η ηλικια ειναι δυσκολο θεμα :-(
Εγω λεω 30 και με πιστευουν , οποτε καπου στα ....αντα ειμαι. Μαλλον τα δευτερα. :)
norwood2 στα δευτερα αντα ειναι πολυ καλα,μην ανυσηχεις!Εγω ειμαι μονο 23(ουτε καν τα εχω κλεισει)
 

orestis

Member
baldy είπε:
orestis είπε:
Αν το 1 ειναι χωρις τριχοπτωση τοτε εγω ειμαι στο 2 μιας και εχει αρχισει η τριχοπτωση.
Τωρα η ηλικια ειναι δυσκολο θεμα :-(
Εγω λεω 30 και με πιστευουν , οποτε καπου στα ....αντα ειμαι. Μαλλον τα δευτερα. :)
norwood2 στα δευτερα αντα ειναι πολυ καλα,μην ανυσηχεις!Εγω ειμαι μονο 23(ουτε καν τα εχω κλεισει)

Ναι ρε συ αλλα ξεκινησε, πως να μην ανυσηχω? Πως ξερω που θα σταματησει?
Κι οχι τιποτα αλλο, αλλα μικροδείχνω , και με την ηλικια δεν συμβιβάζομαι. Δεν θα μου τα χαλασουν τωρα οι τριχες, με την πτωση και τα γκριζα. Τα εχω παρει ασχημα. Μια χαρα τα πηγαινα μεχρι τωρα.
 

baldy

Member
orestis είπε:
baldy είπε:
orestis είπε:
Αν το 1 ειναι χωρις τριχοπτωση τοτε εγω ειμαι στο 2 μιας και εχει αρχισει η τριχοπτωση.
Τωρα η ηλικια ειναι δυσκολο θεμα :-(
Εγω λεω 30 και με πιστευουν , οποτε καπου στα ....αντα ειμαι. Μαλλον τα δευτερα. :)
norwood2 στα δευτερα αντα ειναι πολυ καλα,μην ανυσηχεις!Εγω ειμαι μονο 23(ουτε καν τα εχω κλεισει)

Ναι ρε συ αλλα ξεκινησε, πως να μην ανυσηχω? Πως ξερω που θα σταματησει?
Κι οχι τιποτα αλλο, αλλα μικροδείχνω , και με την ηλικια δεν συμβιβάζομαι. Δεν θα μου τα χαλασουν τωρα οι τριχες, με την πτωση και τα γκριζα. Τα εχω παρει ασχημα. Μια χαρα τα πηγαινα μεχρι τωρα.
δικιο εχεις φιλε μου,πριν 2 χρονια δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι στην ηλικια σου θα εχω τετοιο θεμα,τωρα ομως δεδομενης της καταστασης λεω τυχερος εισαι,εγω μπορει να ειμαι norwood 4 μετα 35 δεν ξερω
 

orestis

Member
baldy είπε:
orestis είπε:
baldy είπε:
orestis είπε:
Αν το 1 ειναι χωρις τριχοπτωση τοτε εγω ειμαι στο 2 μιας και εχει αρχισει η τριχοπτωση.
Τωρα η ηλικια ειναι δυσκολο θεμα :-(
Εγω λεω 30 και με πιστευουν , οποτε καπου στα ....αντα ειμαι. Μαλλον τα δευτερα. :)
norwood2 στα δευτερα αντα ειναι πολυ καλα,μην ανυσηχεις!Εγω ειμαι μονο 23(ουτε καν τα εχω κλεισει)

Ναι ρε συ αλλα ξεκινησε, πως να μην ανυσηχω? Πως ξερω που θα σταματησει?
Κι οχι τιποτα αλλο, αλλα μικροδείχνω , και με την ηλικια δεν συμβιβάζομαι. Δεν θα μου τα χαλασουν τωρα οι τριχες, με την πτωση και τα γκριζα. Τα εχω παρει ασχημα. Μια χαρα τα πηγαινα μεχρι τωρα.
δικιο εχεις φιλε μου,πριν 2 χρονια δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι στην ηλικια σου θα εχω τετοιο θεμα,τωρα ομως δεδομενης της καταστασης λεω τυχερος εισαι,εγω μπορει να ειμαι norwood 4 μετα 35 δεν ξερω

Απλα σκέφτομαι οτι πρεπει να το αντιμετωπισω πριν προχωρησει και μετα ειναι αργα. Γι αυτο ξεκινησα να ψαχνομαι για να δω τι θα κανω.
Προς στιγμην ειμαι πολυ προσεχτικος, μιας και δεν θελω να καταφυγω σε προϊοντα που θα μου δημιουργήσουν αλλα προβληματα. Ελπιζω και με τι δικια σας βοηθεια εδω μεσα να βγαλω καποια ακρη.
 

baldy

Member
orestis είπε:
baldy είπε:
orestis είπε:
baldy είπε:
orestis είπε:
Αν το 1 ειναι χωρις τριχοπτωση τοτε εγω ειμαι στο 2 μιας και εχει αρχισει η τριχοπτωση.
Τωρα η ηλικια ειναι δυσκολο θεμα :-(
Εγω λεω 30 και με πιστευουν , οποτε καπου στα ....αντα ειμαι. Μαλλον τα δευτερα. :)
norwood2 στα δευτερα αντα ειναι πολυ καλα,μην ανυσηχεις!Εγω ειμαι μονο 23(ουτε καν τα εχω κλεισει)

Ναι ρε συ αλλα ξεκινησε, πως να μην ανυσηχω? Πως ξερω που θα σταματησει?
Κι οχι τιποτα αλλο, αλλα μικροδείχνω , και με την ηλικια δεν συμβιβάζομαι. Δεν θα μου τα χαλασουν τωρα οι τριχες, με την πτωση και τα γκριζα. Τα εχω παρει ασχημα. Μια χαρα τα πηγαινα μεχρι τωρα.
δικιο εχεις φιλε μου,πριν 2 χρονια δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι στην ηλικια σου θα εχω τετοιο θεμα,τωρα ομως δεδομενης της καταστασης λεω τυχερος εισαι,εγω μπορει να ειμαι norwood 4 μετα 35 δεν ξερω

Απλα σκέφτομαι οτι πρεπει να το αντιμετωπισω πριν προχωρησει και μετα ειναι αργα. Γι αυτο ξεκινησα να ψαχνομαι για να δω τι θα κανω.
Προς στιγμην ειμαι πολυ προσεχτικος, μιας και δεν θελω να καταφυγω σε προϊοντα που θα μου δημιουργήσουν αλλα προβληματα. Ελπιζω και με τι δικια σας βοηθεια εδω μεσα να βγαλω καποια ακρη.
ακριβως το ιδιο ψαχνω και εγω,ελπιζω κατι να βρεθει
 
Μπλουζα