απορίες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Paula

New Member
Απ: απορίες

Kalispera sas, eimai kenouria sto forum.. xrizome thn boithis sas se kati exo entoni trixoptosi, exo paei sto iatro kai mou exei dosi HAIR FORCE SHAMPOO KAI AXELAN(MINOXIDIL5%) exo diavasei ti leei h parenergies me tromazoun kai apofebgw na to balw.. an to exete dokimasei sas parakalw pite mou an einia asfales:(... sas efxarsitw pou me akousate!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: απορίες

εγω το εβαζα 15 χρονια...δεν θα εχεις καποιο ιδιαιτερο προβλημα περα απο καποιες γνωστες παρενεργειες σε μερικους οπως πρησμενο προσωπο,σακουλες στα ματια....αλλα απο την αλλη μην περιμενεις και τιποτα ιδιαιτερο σαν αποτελεσμα μονο απο αυτο...
 

dim74

Member
Απ: απορίες

χασιμο χρονου οχι...ακου σε αντρα στην αρχη θα δωσει μια ζωντανια στα μαλλια...μετα ομως χρονο με τον χρονο θα συνεχιζεται η πορεια πτωσης των μαλλιων με ενα μικροτερο βαθμο(σε αλλους μεγαλυτερο σε αλλους μικροτερο) ωσπου αρκετο καιρο μετα δεν θα κανει τιποτα.μονη η minoxidil δεν μπορει να κανει πολλα,χρειαζεται συνδυαστικη θεραπεια που για γυναικα δεν μπορω να πω κατι παραπανω...
 

sofia

New Member
Απ: απορίες

Paula κάνε μία έρευνα στο forum και ειδικά στα θέματα γυναικείας τριχόπτωσης.Σίγουρα θα βρεις πράγματα χρήσιμα.Περίπτωση από περίπτωση διαφέρει.Έχεις ψάξει από τι μπορεί να προκλήθηκε η τριχόπτωση;Έχεις κάνει εξετάσεις αίματος,ορμονικές,θυροειδούς;Γιατί συνήθως αυτά παίζουν σημαντικό ρόλο στην γυναικεία τριχόπτωση.Με την μινοξιδίλη άλλοι έχουν δει αποτελέσματα και άλλοι όχι αλλά είναι κάτι που δεν σου λύνει οριστικά το πρόβλημα.Εγώ πχ.την χρησιμοποιώ 4 μήνες και δεν έχω δει ακόμα αποτελέσματα.Ίσως να είναι νωρίς αλλά ίσως και να μην λειτουργεί σε μένα.Άλλες κοπέλες όμως τις βοήθησε.Γι'αυτό καλό είναι να ψάξεις πρώτα από τι μπορεί να προκλήθηκε η τριχόπτωση.Όσο για τις παρενέργειες δεν είναι σοβαρές.Εγώ τουλαχιστόν δεν είχα καμία.Απλά καλό θα είναι πριν ξεκινήσεις μινοξιδίλη να είναι σε καλή κατάσταση το δέρμα του κεφαλιού σου έτσι ώστε να αποφύγεις τυχόν δερματίτιδες,τσουκσίματα.

(το σαμουάν είναι πολύ καλό)
 

Paula

New Member
Απ: απορίες

Distixos an kai o iatros mou edose na kanw exetasis then piga , then exo kamia asfalia kai gia na ths kanw mou zhtan 250 euro peripou.. Pira mono to sampoo kai to lotion. Exthes ebala thn lotion. then kserw an prepi na niosw kapio tsoksimo h kapsimo, pantos then eniosa apolitos tipota! Efxomai meta apo kairo an dw diafora(einai kai akriba ta atima) ???
 

Paula

New Member
Απ: απορίες

Kalispera, ksexasa na rotisw kati. ego prin 6 xronia eixa karkino ston traxilo(eftixos eimai kala) alla mipos to Minoxidil me kanei kapio kako sth ygeia mou? Sygnomi gia ths erotiseis mou apla then exo idea gia ola auta, eimai kenouria sto problima kai therapia tou an kai h areosi einia xronia tora.. parakalw an kapios mpori na mou apantisi tha to ektimisw polu... evxaristw!!!
 

heyya

New Member
Απ: απορίες

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο, δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο περιστατικό δε.. συμβουλέψου τον γιατρό σου.

υ.γ: απαγορεύονται τα greeklish :)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: απορίες

ναι το καταλαβαινουμε......
γιατι το τριχοριζογραμμα σου λεει ποσες τριχες ειναι σε τελογεννη φαση...και ποσες ειναι σε αναγεννη φαση......
απο τρια διαφορετικα μερη του κεφαλιου.....(το μπροστινο - το πανω- και το πισω , που ειναι η σταθερη τριχοφυια )
αν οι τριχες της τελογενους ειναι πολυ περισσοτερες απ το φυσιολογικο οριο.......και της αναγγενης λιγοτερες απ το φυσιολογικο οριο....
σε σχεση με αυτες τις σταθερης τριχοφυιας......τοτε αυτο απλα ειναι σημαδι εναρξης ΑΑ......

Εχω κανει τριχοριζογραμμα στο παρελθον και το ξερω.....ωστοσο για περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να ρωτησεις και τους υπευθυνους γιατρους που τις κανουν σε διαφορα κεντρα.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

liza

New Member
Απ: απορίες

εχω κανει ηδη.. απλα μερικοι δεν το θεωρουν εγκυρο.. το αποτελεσματα μου ηταν 72% μπροστα και 83% πισω.. μου ειπε οτι εχω μονο μικρο προωλημα μπροστα χωρισ να μου πει ομωσ σε τι οφειλετε..
 

liza

New Member
Απ: απορίες

και οφειλετε σε κληρονομικοτητα? αν η μητερα γιαγια εχει αραιωση σε μεγαλυτερη ηλικια γυρς στα 40 με 50 σημαινει οτι εκει θα αραιωσουμε και εμεις η υπαρχει περιπτωση και απο τα 2ο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: απορίες

υπαρχει περιπτωση και απο τα 4,εκτος απο αυτα τα δυο,μπορει να κληρωνομησουμε απο ποιο παλιες συγγενικες γενιες,μου περναει και σαν σκεψη ακομα και κανενας στο σοι 15 γενιες πισω να μην ειχε το προβλημα,μηπως ο συνδιασμος γονιδιων των γονιων μας εφερε το αποτελεσμα σε εμας? :chinscratch
 

liza

New Member
Απ: απορίες

εχω μπερδευτει.. γινεται οι γυναικες να ειναι κληρονομικο απο τον πατερα?γτ μου ειπαν μονο απο μητερα η γιαγια..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: απορίες

κανεις δεν μπορει να το εγγυηθει απο που κληρωνομησες (μητερα,πατερα,παππου,γιαγια)εκτος και αν εχει γραπτο συμβολαιο.μπορει να εμφανιστει σε οποιαδηποτε ηλικια
 
Απ: απορίες

kapamarou δε νομίζω ότι οι γυναίκες κληρονομούν τη λεγόμενη φαλάκρα μου μπορεί να έχει ο πατέρας τους ή ο παππούς. Αν συνέβαινε αυτό τότε ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών θα είχαν φαλάκρα. εκτός αν υπάρχει κάποια έρευνα που να αποδυκνύει κάτι τέτοιο. Οι λόγοι που μπορεί να έχει μια γυναίκα τριχόπτωση είναι πολλοί και εξαρτάται την περιπτώση, δεν είναι τόσο ξεκάθαρο όπως στους άντρες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: απορίες

Χριστίνα είπε:
kapamarou δε νομίζω ότι οι γυναίκες κληρονομούν τη λεγόμενη φαλάκρα μου μπορεί να έχει ο πατέρας τους ή ο παππούς. Αν συνέβαινε αυτό τότε ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών θα είχαν φαλάκρα. εκτός αν υπάρχει κάποια έρευνα που να αποδυκνύει κάτι τέτοιο. Οι λόγοι που μπορεί να έχει μια γυναίκα τριχόπτωση είναι πολλοί και εξαρτάται την περιπτώση, δεν είναι τόσο ξεκάθαρο όπως στους άντρες.
δεν υπαρχει ερευνα,υποθετικα παντα,η γυναικεια τριχοπτωση ειναι ποιο δυσκολη γιατι ειναι ποιο δυσκολο να βρειτε σε τι οφείλεται.
στους αντρες ειναι ποιο ξεκαθαρα τα πραγματα 85% Α.Α. 10%Δ.Α. 5% αλοι λογοι.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα