Ωμεγα 3.Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Prosim

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Απ' ό,τι διάβασα οι περισσότεροι παίρνετε αυτές:

http://www.ebay.com/itm/NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/221286325241?pt=US_Dietary_Supplements_Nutrition&hash=item3385b15bf9

ή να προτιμήσω δαύτες;

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Max-DHA-Highly-Concentrated-Omega-3-s-180-Softgels/252#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=jarrow%20dha&rc=23&sr=null&ic=2

Και στις 2 περιπτώσεις μία κάψουλα τη μέρα, σωστά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Prosim είπε:
Απ' ό,τι διάβασα οι περισσότεροι παίρνετε αυτές:

http://www.ebay.com/itm/NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/221286325241?pt=US_Dietary_Supplements_Nutrition&hash=item3385b15bf9

ή να προτιμήσω δαύτες;

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Max-DHA-Highly-Concentrated-Omega-3-s-180-Softgels/252#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=jarrow%20dha&rc=23&sr=null&ic=2

Και στις 2 περιπτώσεις μία κάψουλα τη μέρα, σωστά;

καλυτερο ειναι σιγουρα το δευτερο αλλα εχει και διπλασια τιμη.
ολα τα συμπληρωματα εχουν συνιστωμενη δοσολογια,η περιεκτικοτητα που γραφουν σε μια ουσια (dha εδω) υπαρχει στον αριθμο καψουλων που ειναι η δοσολογια.(serving size)
στο δευτερο συμπληρωμα θελουμε 2 καψουλες την ημερα για 500mg dha
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Κάτι που να δώσει κανένα regrowth πότε θα δούμε...:p
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

GOMI είπε:
Κάτι που να δώσει κανένα regrowth πότε θα δούμε...:p

δυσκολο.:eat:
εγω δεν πιστευω σε regrowth απο κανενα συμπληρωμα.
εκτος και αν εχει κανενας τα λεφτα να κουμπωνει τα μισα http://www.hairloss-research.org/updates.html
και εφ ορου ζωης :21m:
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Σιγά σιγά θα τα σταματήσω και τα συμπληρώματα...μόνο μέταλλα και κανένα ω-3 ίσως κρατήσω. Είδα το σύνολο κίνησης της πιστωτικής μου εχθές και έχω δώσει μια περιουσία στο iherb :p

No regrowth, no party....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

GOMI είπε:
Σιγά σιγά θα τα σταματήσω και τα συμπληρώματα...μόνο μέταλλα και κανένα ω-3 ίσως κρατήσω. Είδα το σύνολο κίνησης της πιστωτικής μου εχθές και έχω δώσει μια περιουσία στο iherb :p

No regrowth, no party....
φετος μονο μπορει να εφτασα και τα 500 ευρω σε συμπληρωματα..
πρεπει να κανω κρατι.
no regrowth me too...
αυτο το ειδες? http://immortalhair.forumandco.com/t10092-supposed-regrowth-protocol
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Το είδα ρε γμτ, αλλά τόσο πυκνή κάλυψη στη hairline και κλείσιμο κροτάφων μου φαίνεται εξωπραγματικό για να είναι αληθινό...εν τω μεταξύ παίζει και η σπιρο στη μέση με οινόπνευμα, άρα όλο και κάτι θα "τσιμπάει" και εσωτερικά.

Οι δόσεις των συπληρωμάτων πάντως που παίρνει είναι υπερβολικά υψηλές
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

GOMI είπε:
Το είδα ρε γμτ, αλλά τόσο πυκνή κάλυψη στη hairline και κλείσιμο κροτάφων μου φαίνεται εξωπραγματικό για να είναι αληθινό...εν τω μεταξύ παίζει και η σπιρο στη μέση με οινόπνευμα, άρα όλο και κάτι θα "τσιμπάει" και εσωτερικά.

Οι δόσεις των συπληρωμάτων πάντως που παίρνει είναι υπερβολικά υψηλές

τα λεφτα μονο που δινει καθε μηνα θα φτανει κανενα 300 ευρο τον μηνα για ολα αυτα.
μειναν καραφλά τα ονειρα μας :violin:
 

Prosim

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

στο δευτερο συμπληρωμα θελουμε 2 καψουλες την ημερα για 500mg dha

Ευχαριστώ, Κάπα. 2 κάψουλες επειδή της Jarrows έχουνε 130 EPA αντί των 250 που έχουν οι NOW; Γιατί στο DHA είναι ίδιες (500). Πάμε για τις πρώτες, ακριβές οι Τζάροους ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Prosim είπε:
στο δευτερο συμπληρωμα θελουμε 2 καψουλες την ημερα για 500mg dha

Ευχαριστώ, Κάπα. 2 κάψουλες επειδή της Jarrows έχουνε 130 EPA αντί των 250 που έχουν οι NOW; Γιατί στο DHA είναι ίδιες (500). Πάμε για τις πρώτες, ακριβές οι Τζάροους ;)

υπαρχει και αυτο http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Liquid-Omega-3-Deep-Sea-Fish-Oil-EPA-DHA-Natural-Orange-Flavor-16-fl-oz-480-ml/7908
που χρησιμοποιει ο soralteno
 

Prosim

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

kapa είπε:
Prosim είπε:
στο δευτερο συμπληρωμα θελουμε 2 καψουλες την ημερα για 500mg dha

Ευχαριστώ, Κάπα. 2 κάψουλες επειδή της Jarrows έχουνε 130 EPA αντί των 250 που έχουν οι NOW; Γιατί στο DHA είναι ίδιες (500). Πάμε για τις πρώτες, ακριβές οι Τζάροους ;)

υπαρχει και αυτο http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Liquid-Omega-3-Deep-Sea-Fish-Oil-EPA-DHA-Natural-Orange-Flavor-16-fl-oz-480-ml/7908
που χρησιμοποιει ο soralteno


Ώπα, υγρό, ε! Γράφει EPA 650, αρκετά περισσότερο απ' τα άλλα, με τι συνεπάγεται αυτό;
Δοσολογία;; Να δω αν συμφέρει, να παραγγείλω δαύτο αν είναι ;)
Μερσί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Κάπα σήμερα ήρθαν και τα δικά μου Ω3. Λόγο οικονομικού και ότι σε βγάζει 6 μήνες προτίμησα σαν τα δικά σου της now foods. Ανοίγοντας τα όπως και αυτά της οικογένειας (now foods) έτσι και τα δικά μου είναι πολύ σκληρά, σαν πλαστικό! Εγώ όποτε έκανα χρήση τα θυμάμαι πάντα ότι έστω με κάποια πίεση τα μάλαζες, σαν τα ζελεδακια που ξέρουμε όλοι (δεν μιλάω όπως εκείνα τα τελευταία του κουτιού που μετά από 6 μήνες έχουν γίνει εντελώς λάστιχο). Αυτά εδώ ειναι πολυ σκληρά!
Και επίσης, ενώ της οικογένειας είναι πολύ καθαρό το υγρό στο χάπι τα δικά μου είναι θαμπά. Και εσένα έτσι είναι?
Τι να σημαίνουν όλα αυτά?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Bouklas είπε:
Κάπα σήμερα ήρθαν και τα δικά μου Ω3. Λόγο οικονομικού και ότι σε βγάζει 6 μήνες προτίμησα σαν τα δικά σου της now foods. Ανοίγοντας τα όπως και αυτά της οικογένειας (now foods) έτσι και τα δικά μου είναι πολύ σκληρά, σαν πλαστικό! Εγώ όποτε έκανα χρήση τα θυμάμαι πάντα ότι έστω με κάποια πίεση τα μάλαζες, σαν τα ζελεδακια που ξέρουμε όλοι (δεν μιλάω όπως εκείνα τα τελευταία του κουτιού που μετά από 6 μήνες έχουν γίνει εντελώς λάστιχο). Αυτά εδώ ειναι πολυ σκληρά!
Και επίσης, ενώ της οικογένειας είναι πολύ καθαρό το υγρό στο χάπι τα δικά μου είναι θαμπά. Και εσένα έτσι είναι?
Τι να σημαίνουν όλα αυτά?

μην ανησυχεις.
και τα δικα μου ετσι θαμπα ειναι,δεν ειναι διαφανες σαν τα κλασικα ω που εχουμε δει.
δεν τα σπαω,φευγουν μια και εξω με τον καφε μαζι.
θα το δεις σε αποτελεσματα σε λιγους μηνες :headbanging:
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

kapa είπε:
μην ανησυχεις.
και τα δικα μου ετσι θαμπα ειναι,δεν ειναι διαφανες σαν τα κλασικα ω που εχουμε δει.
δεν τα σπαω,φευγουν μια και εξω με τον καφε μαζι.
θα το δεις σε αποτελεσματα σε λιγους μηνες :headbanging:
Ωραίος φιλε! Με καθησύχασες. :) :beerc
Ούτε εγώ τα σπάω, μια φορα μονο είχα ανοίξει να δω πως είναι, θυμάμαι 2 φορες είχα πλύνει τα χερια και ακόμα μύριζαν ψάρι! :D
Το ότι είναι τόσο σκληρά πάντως τι σημαίνει? Ότι είναι χρονικά νέας παραγωγής?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Bouklas είπε:
Το ότι είναι τόσο σκληρά πάντως τι σημαίνει? Ότι είναι χρονικά νέας παραγωγής?
οχι δεν σημαινει κατι.
προφανως ειναι η καθε μαρκα σε τι περιτυλιγμα βαζει το περιεχομενο.
φετος εχω δει 2 αλλες φιρμες Ω και ηταν τα κλασικα διαφανη,λεπτα καψουλακια
 

kal

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Εγω προσωπικα βαζω κατι λιγοτερο απο 1 .5 μηνα προφιλ 504 επα 378 δηα(σολγκαρ ω).Γενικοτερα δεν μπορω να πω οτι εχω τρελη τριχοπτωση σιγουρα 30 τριχες την μερα μπορει καποιες μερες κατι παραπανω μπορει καποιες μερες κατι λιγοτερο..Στο μαξιλαρι 0 στο ντους μερικες και οι περισσοτερε πεφτουν στο χτενισμα..Βεβαια δεν ειναι μινιατουρες ειναι ολες στο ιδιο μεγεθος και παχος πανω κατω,και αυτο με φοβιζει λιγο μην αρχισει σιγα σιγα η αραιωση...Παντως μπορω να πω οτι ειμαι σταθερος εδω και αρκετο καιρο..Θα ειδωμεν γενικοτερα ποσο καιρο λετε για να φανουν αν υπαρχουν αποτελεσματα με τα ω?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

φιλε τριχοπτωση εχουν ολοι οι ανθρωποι λιγο πολυ.Το θεμα ειναι να μην βλεπεις τριχες αδυναμες οι οποιες θα γινονται ολο κ πιο αδυναμες καθε φορα.Αυτο ειναι ΑΑ.Αν βλεπεις γερες τριχες μην φοβασαι.
 

treliarakos

New Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Για σας παΐδια διάβασα όλα αυτά που γράφτηκαν για το ω3 και λέω να το βρέθηκε το φάρμακο π θα την σταματήσει χωρίς παρενένργειες . Μ έχει αρχίσει η γαμ@@@νη απο τα 16 μ και είμαι 18
και την έχω παλεψη με ραιγεαν και ρεβιβο αλά δεν παλεύετε αλο το ρεβιβο με την λαδίλα τ και το οικονομικό ούτε και αυτό το ρεγαιν δεν παλεύεται με το πριξιμο . Και μόλις διάβασα ότι ω3 μπορεί να προκαλέσει καρκίνο του προστάτη ξενέρωσα και από τη είδα οι περισσότεροι το αγνοείται ... Και δεν ξέρω τι να κάνω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Προκαλουν καρκιν ο του προστατη τα ω3?Ποιος το εβγαλε το συμπερασμα αυτο?Βασικα πιο ευκολα παθαινεις καρκινο απο τα καυσαερια των αυτοκινητων παρα απο τα ω3.Οτι ναναι κ οπως ναναι.
 

treliarakos

New Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Το διάβασα σε ένα σιτ εδώ μέσα το θέμα είναι ότι θα τα παίρνουμε για μεγάλο χρονικό διάστημα ( δεν προκαλούν λάθος μ ) ! απλός τα υψηλά επίπεδα των ωμέγα – 3 μπορεί να προκαλέσουν επιθετική μορφή του καρκίνου του προστάτη. ! αυτό έλεγε .
 
Μπλουζα