"Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορια!!

Η φιναστεριδη σου δημιουργησε ανεπιθυμητες ενεργειες.......??

  • Ναι.....ηταν αρκετα εντονες....και αναγκαστηκα να σταματησω την χρηση της.....

    Ψηφοφορίες: 15 25.9%
  • Ναι.....ειναι αρκετα εντονες.....αλλα επιμενω θελοντας να σωσω τα μαλλια μου......

    Ψηφοφορίες: 6 10.3%
  • Ναι.....ηταν ελαφρες....αλλα φοβηθηκα και σταματησα την χρηση της.....

    Ψηφοφορίες: 9 15.5%
  • Ναι.....ειναι ελαφρες....αλλα συνεχιζω γιατι συντηρει τα μαλλια μου.......

    Ψηφοφορίες: 13 22.4%
  • Οχι....δε μου δημουργησε καμμια ανεπιθυμητη παρενεργεια......

    Ψηφοφορίες: 15 25.9%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    58

Aslan

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Καλησπέρα και από εμένα. Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα της μεταμόσχευσης θέλω να ρωτήσω αν χορηγούνε προσκάρ και μετά τη μεταμόσχευση;
νομίζω στη bergkman kord μου είχανε πεί πωςε θα πρέπει να πάρω για μία εβδομάδα

Το προσκάρ 1/4 δεν μπορώ να το συνεχίσω γιατί μου έκανε προστατίτιδα και έχω νερουλό σπέρμα και κακή στύση. Το σταμάτησα από το δεκέμβρη αλλά επέμενα να βγάζω νερουλό σπέρμα. Βρήκα εναν ουρολόγο τον Γεωργιάδη όμως εδώ που είμαι φαντάρος και μπε είπε ότι μου ερέθισε τον προστάτη αυτό το χαζοφάρμακο και με είπε πως θα με κάνει καλά.Κάνω κάθε μέρα μαλλάξεις και παίρνω πολύ αντιβίωση και βλέπω κάτι να γίνεται
Ομως τα μαλλιά μου έχουν αρχίσει και με τρώνε παρα πολύ και δε θλέλω να χάσω και αυτά που έχω Εκενα εμγάλη προσπάθεια να τα κτρατήσω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mouratidis

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Καλησπερα Ασλαν. Ενοιωθες δηλ και εσυ οτι δεν κρατιοσουν μολις κατουριοσουν και οτι ειχες επισης συχνουρια οταν λες προστατιτιδα? Τι φαρμακο παιρνεις τωρα και για ποσο καιρο. Σου ειπε καθολου ο γιατρος σου αν το νερουλο σπερμα και η κακη στυση ειναι μερος της προστατιδας η οτι ειναι ανεξαρτητες παρενεργειες της φιναστεριδης?
 

CGBS

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Σπέρες...

Παίρνω εδώ και 4,5 μήνες περίπου φίνα 1mg καθημερινώς, παρενέργειες δεν παρουσίασα μέχρι στιγμής. Απο στύση, περισσότερο αυξημένη παρά μειωμένη θα περιέγραφα την κατάσταση... (απο μαλλί τίποτα σπουδαίο, έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε ελάχιστα η κατάσταση, θα δείξει η καταμέτρηση στο γιατρό στον 6ό μήνα....)

Πάντως απ´ότι διαβάζω, γενικά πολλοί δεν είχαν προβλήματα στύσης τον πρώτο χρόνο, γεγονός που με προβλημάτισε τώρα...
αν αξίζει τελικά....
 

Aslan

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Αααα φίλε αστα βραστα εκσπερμάτιζα και εβγαζα νερό πιο πολύ από σπέρμα μετά σταματαω το προσκαρ δε μου σηκωνόταν για πολύ καιρό. ακόμα και τώρα δε μου σηκώνεται αλλά είναι σίγουρα πιο καλά από πριν σκαι το σπέρμα άρχισε να βγαίνει λιγο καπως ακλυτερα
κάνω πολύ βαριές θεραπείες δηλαδή τι να σου λέω με πιέζει το προστάτη να βγεί όλο το μολυσμένο υγρό, κατι σπαει εκει μεσα φωναζω εγω, μαλλάξεις τις λέει αυτός, χειρουργείο το λές εγώ :eek:
με δίνει πολλά αντιβιοτιικά τη μέρα και μου λέει να μη κολυμπάω σε πισίνες. Κάτι χάπια πράσινα κάτι κόκκινα τρελλαίνομαι με ολα αυτα αλλά βλέπω βελτίωση σίγουρα
αααα στην αρχή ο γιαττρός με εβαλε να κάνω εναν υπέρηχο από πίσω :( και είδε παντού κοκκινίλες, φλεγμονή μου λέει εχεις. Με λέει πως πολλά νεαρά ατομα ερχονται τελευταία μετά από το προσκάρ με φλεγμονές στο προστάτη ενω στους παππουδες που το δινει δεν βλέπει θεμα

τι να πω εχω μεινει μαλάκας και εγώ αλλά σίγουρα ειμαι σε καλά χερια, πριν ειχα παει σε ενα ουρολγο με εδωσε δυνατη αντιβιοση για ενα μηνα και περιμενω να δω βελτιωση περιμενω και στο τελος ειχα και τσουκσιματα στο πουλι μου
τωρα αυτος εδω μου λεει πως χρειαζετια να παιρνω πολλες αντιβιωσεις Καθε μερα και να μου πιεζει το προστατη για να τον καθαριζει , ασε σου λεω βγαζω κατι υγρα ασπρα απο μεσα οτν με πιεζει αηδια
μαλλαξεις λοιπν καθε μερα αντιβιοση και τελος τα χαπια μια για παντα μολις ξεμπλεξω

χρησιμοποιω το ριγκαιεν αλλα αρχισα να μου πεφτουν πολλα μαλλια παλι :mad:

αν θες τηλεφωνησε του να σου πει τι γινεται γιατι πολλοι ουρολογοι ειναι λιγο μακακες μου τη δινουν αυτος που πηγα ειπε οτι ειναι απο το στρες που δεν εχω στυση και τετοιο σπερμα, αφου λεει σου δωσα την καλυτερη αντιβιωση

Παυλος γεωργιαδης λεγεται ο γιατρος που με βλεπει τωρα
 

nikosgf7

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

φιλε aslan εσυ την ακουσες χοντρα :(Λογικα θα πρεπει να επαιρνες πολυ καιρο φινα :chinscratch
 

Mouratidis

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Γεια σου φιλε Ασλαν.
Θελω να σε ξαναρωτησω επειδη με ενδιαφερει αμεσα. Ειχες και συχνουρια η αδυναμια να κρατηθεις οταν κατουριοσουν? Σηκωνοσουν επισης και την νυκτα αρκετες φορες για να κατουρησεις?

Ευχαριστω εκ των προτερων αν μπρορεις να μου απαντησεις αυτες τις ερωτησεις επειδη αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα και θελω να δω αν εχω και εγω αυτο που εχεις.
 

djvasilis85

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Δυστηχώς παιδια επειδη και εγω εχω ασχημα συμπτωματα με την χρηση φιναστεριδης την διεκοψα για λιγο..Νερουλο σπερμα κ μου σηκωνοταν δυσκολα παντα ,το χειροτερο ειναι οτι μου επεφτε κατα την διαρκεια της πραξης και το τι βρισιμο εχω ακουσει απο την κοπελλα μου....Μου ειπε σε προτιμω καραφλο και τουρμπο παρα με μαλλια και ετσι.....Δυστηχως μαγκες οπως ειχε πει και ενας φιλος εδω μεσα ή θα μαμείς ή θα έχεις μαλλια.....Διαλεγουμε και περνουμε.....Βεβαια ειναι αναλογα με τον οργανισμο παντα.....
 

Aslan

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Τώρα είσαι καλα ; γιατί εμενα μου εκανε μία προστατίτιδα φίλε που λέω πάει δε θα κάνω ούτε παιδιά ούτε καν σκυλιά
ο Θεός όμως είναι μεγάλος και με λυπήθηκε σήμερα πολύ μεγάλη βελτίωση ας είναι καλά οι μαλλάξεις :) ΟΥΦ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΝΑ ΧΑΡΩΩΩΩ
 

djvasilis85

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Εχω κανα 2μηνο που την εχω διακοψει και ομολογουμενως βλεπω βελτιωση και το σπερμα παιρνει παλι το κανοκο του χρωμα.....Ασε που εχω στουμπωσει στο μελι,στις μπανανες και στην αργινινη γενικα......Ιδωμεν φιλε μου....Σου ευχομαι ταχεια αναρρωση παντως.....
 

geofish

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Ρε παιδία τώρα τελευταία δεν αισθάνομαι καλά, μάλιστα θα έλεγα λίγο περίεργα και λέω μήπως φταίει η φιναστερίδη και οι παρενέργειες της.

Επειδή είμαι ψαγμένο άτομο πήρα τηλέφωνο σε μια τηλεοπτική εκπομπή που ασχολείται με σεξουαλικά προβλήματα.

Κατέγραψα την συνομιλία και την ανεβάζω μήπως και εσείς αντιμετωπίζετε παρόμοια προβλήματα.

Nees Diastrofes.flv

Αν δεν φταίει η φιναστερίδη τι να πω
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

geofish είπε:
Ρε παιδία τώρα τελευταία δεν αισθάνομαι καλά, μάλιστα θα έλεγα λίγο περίεργα και λέω μήπως φταίει η φιναστερίδη και οι παρενέργειες της.

Επειδή είμαι ψαγμένο άτομο πήρα τηλέφωνο σε μια τηλεοπτική εκπομπή που ασχολείται με σεξουαλικά προβλήματα.

Κατέγραψα την συνομιλία και την ανεβάζω μήπως και εσείς αντιμετωπίζετε παρόμοια προβλήματα.

Nees Diastrofes.flv

Αν δεν φταίει η φιναστερίδη τι να πω

χαχαχα :D , καλά εδώ που τα λέμε δεν είναι και τόσο διαστροφή αυτό. Σχεδόν όλη η Ελλάδα θέλει να το κάνει αυτό στους πολιτικούς ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nikos22_

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Χωρις να εχω παρει ποτε φινα.. Απο αυτα που διαβαζω δηλαδη να πω οτι αρκετοι το παρουσιαζουν σαν αθωο λεγοντας οτι δεν τους εβγαλε παρενεργειες και το λενε χιμα δηλαδη " παλικαρι παρε φινα για να κρατησεις μαλλια και μη δινεις σημασια στις παρενεργειες" τεραστιο λαθος για εμενα και αλλοι λενε για παρενεργειες αλλα ειναι λιγο υπερβολικοι οτι οσοι το παρουν θα παθουν τα ιδια. Συμπερασμα ειναι οτι ολοι ακομα και αυτοι που λενε οτι δε παρουσιαζουν τιποτα αναφερουν " ε ειχα μια αραιωση στο σπερμα και εχασα τις πρωινες στυσεις αρκετα" Αυτο πιστευω δεν ειναι και λιγο. Ο τροπος που το λεει καποιος σε κανει να λες" ε σιγα μωρε για να το λεει ετσι το παιδι σημαινει οτι δεν κανει τπτ " αλλα ειναι απλα ο τροπος τπτ αλλο. Αν δεν ειμασταν απο την ομαδα των " μελλοντικων καμπριολε " και μας ρωτουσαν "Εχετε προβλημα να αραιωσει το σπερμα σας και να χασετε τις πρωινες? η δεν σας πειραζει πολυ " εγω ειμαι σιγουρος οτι θα το ειχαν φοβο ολοι.

Επισης το σημαντικοτερο για την φινα που αν ειχα 20% πιθανοτητες να παρω τωρα ειναι στο 0 και ξεχασα να το αναφερω γιατι πριν 2 λεπτα το διαβασα : http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3043.0.html
 

Άκης

Administrator
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Ενημερωτικά με τα sides, διάβασα κάπου ότι η έλλειψη DHT ενδεχομένος να προκαλέσει και Alzheimer.
Ωστόσο δεν μπόρεσα να βρω κάτι που να αναφέρει την DHT καθ'αυτού, αλλά βρήκα κάτι άλλο που αναφέρει την μειωμένη τεστοστερόνη (που αν δεν έχει κανείς "μπόλικη" τεστο, δεν έχει και DHT) (μπορεί να) προκαλεί Alzheimer εδώ.
Τώρα αν κανείς έχει "νιώσει" το λεγόμενο και ως "brain fog", την παρενέργεια της φινας δηλαδή, θα καταλάβει ότι κάτι παίζει στον εγκέφαλο από την φινα. Εγώ προσωπικά δεν μπορούσα να θυμηθώ κάτι που μου το έλεγαν πριν 10" και άσε που είχα και κάθε πρωί (τότε έπαιρνα φινα) ένα κεφάλι αλα σούρα ένα πράγμα...

Επίσης, για τις πρωινές στύσεις, πίστευα (όπως οι περισσότεροι) ότι ήταν στην αλλαγή του προστάτη.
Ωστόσο, όπως το είχα ψάξει παλιότερα περισσότερο, οφείλεται στην αύξηση των οιστρογόνων, κάτι που έχει να κάνει με παραπάνω προβλήματα από τι οι πρωινές στύσεις μόνο...
 

Hairboost

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Μην ξεχνατε να ψηφιζεται. (Οσοι εχουν παρει αρκετους μηνες χαπι)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

και τις 4 φορες που διεκοψα την φινα απο παρενεργειες,ηταν 100% αναστρεψιμες.
το θεωρω safe φαρμακο
συμφωνουμε σε αυτο? :chinscratch
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ μετά απο 1 χρόνο έκανα ξανά γενικές εξετάσεις και τα αποτελέσματα έξοχα σε κάθε πλευρά. Θα ποστάρω και results για συγκρίσεις πέρσι με φέτος και παρατηρήσεις απο τους γιατρούς εδώ. Έκανα γενική αίματος, ούρων, Τ3 Τ3 TSH και pSA.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

δοκιμαζω καποιες ουσιες μια,μια οι οποιες μπορει να κανουν κατι στην λιμπιντο χωρις να κανουν ζημια στο μαλλι http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,382.420.html
συγκεκριμενα την πρωτη κατηγορια,αν βρω κατι καλο δεν αποκλειεται να την ξανα ξεκινησω
μεχρι στιγμης l arginine 1000mg=0
τωρα περναει τεστ η ουσια maca 1000mg
και μετα η βιταμινη Ε
 
Μπλουζα