Υδροκορτιζόνη

kwsths

Member
να το πιεις στο ποτηρι :6m: .. δεν μ βγαλε πολλα αλλα ελλατωσε πολυ την επιθετικη τριχοπτωση και κραταει καπως στασιμη τη κατασταση οποτε μ αρεσει :12m:.. να τη συνεχισω κανα 2 μηνο ακομα τη butavate η ειναι ριψοκινδυνο..?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kwsths είπε:
να το πιεις στο ποτηρι :6m: .. δεν μ βγαλε πολλα αλλα ελλατωσε πολυ την επιθετικη τριχοπτωση και κραταει καπως στασιμη τη κατασταση οποτε μ αρεσει :12m:.. να τη συνεχισω κανα 2 μηνο ακομα τη butavate η ειναι ριψοκινδυνο..?

καλυτερα αφαιρεσε μονο το butavate απο τωρα.
τα υπολοιπα ειναι ασφαλη
 

kwsths

Member
kapa είπε:
kwsths είπε:
να το πιεις στο ποτηρι :6m: .. δεν μ βγαλε πολλα αλλα ελλατωσε πολυ την επιθετικη τριχοπτωση και κραταει καπως στασιμη τη κατασταση οποτε μ αρεσει :12m:.. να τη συνεχισω κανα 2 μηνο ακομα τη butavate η ειναι ριψοκινδυνο..?

καλυτερα αφαιρεσε μονο το butavate απο τωρα.
τα υπολοιπα ειναι ασφαλη

κριμα και μ αρεσε.. ελπιζω οταν βγω για παγωτο το μαη να εχω τα ιδια μαλλια :eat: .ευχαριστω για την απαντηση kapa
 

35007

Member
kapa σ'εμενα η τριχοπτωση είναι σταθεροποιημενη, επανεκφυση χρειαζομαι. Χρησιμοποιω το τελευταιο μπουκαλι τρικομιν και η επομενη παραγγελια θα είναι το φολιτζεν και το θερμασκαλπ. Θα μπορουσα να τα συνδιασω με Ελοκον μονο όμως για τον ένα κροταφο (οπου εχω και την μεγαλυτερη υποχωρηση) ? Εχεις καμμια ιδεα για κατι άλλο ισως που θα μπορουσα να προσθεσω σε αυτά τα 2 growth (παντα για τον ένα κροταφο όχι για τη συνολικη επιφανεια) ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
kapa σ'εμενα η τριχοπτωση είναι σταθεροποιημενη, επανεκφυση χρειαζομαι. Χρησιμοποιω το τελευταιο μπουκαλι τρικομιν και η επομενη παραγγελια θα είναι το φολιτζεν και το θερμασκαλπ. Θα μπορουσα να τα συνδιασω με Ελοκον μονο όμως για τον ένα κροταφο (οπου εχω και την μεγαλυτερη υποχωρηση) ? Εχεις καμμια ιδεα για κατι άλλο ισως που θα μπορουσα να προσθεσω σε αυτά τα 2 growth (παντα για τον ένα κροταφο όχι για τη συνολικη επιφανεια) ?

μετα την πτωση της μινοξιδιλης το folligen και το thermascalp ειναι μονοδρομος και μαλιστα και τα 2 ταυτοχρονα εφαρμογη.
δοκιμασα το folligen με betnovate cream αλλα τα πεπτιδια δεν εχουν αρκετη δυναμη σαν την παρθενικη χρηση της μινοξιδιλης που κανει θαυματα σε ταχυτητα.
θα ελεγα να προσθεσεις roller 0,5mm.
εχω παραλαβει και μια κρεμα καψαικινης απο το ebay 0.025% που θα την προσθεσω πιο μετα.
προς το παρον δοκιμαζω folligen roller 0,5mm
 

35007

Member
kapa το ρολλερ 0.5 είναι καθ' οδον.
Λεγοντας ταυτοχρονη χορηγηση εννοεις το μετα το άλλο στα καπακια χωρις ενδιαμεση διακοπη μεταξυ τους?
Εγω σκοπευα να τα χρησιμοποιησω ως εξης
Πρωι κρινατζεν και θερμασκαλπ - Βραδυ κρινατζεν και φολιτζεν
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
kapa το ρολλερ 0.5 είναι καθ' οδον.
Λεγοντας ταυτοχρονη χορηγηση εννοεις το μετα το άλλο στα καπακια χωρις ενδιαμεση διακοπη μεταξυ τους?
Εγω σκοπευα να τα χρησιμοποιησω ως εξης
Πρωι κρινατζεν και θερμασκαλπ - Βραδυ κρινατζεν και φολιτζεν
κρατα folligen και thermascalp που ειναι καθαροαιμα growth σε τοπικο.
για την τριχοπτωση εχω πεπεισθει οτι σταματαει μονο με oral και οχι απαραιτητα φινα.
ειναι καθ οδον και η κουρκουμινη μου.
ευτυχως τα Ω3 μου αφησαν 5-10 τριχες τριχοπτωση και μπορω και δοκιμαζω και αλλα.
αν την ειχαν μηδενισει δεν θα εβγαζα καμια ακρη :18m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
Εχεις καμμια ιδεα για τον ένα κροταφο μονο?

zinc oxide+roller 0,5mm αλλα δεν ξερω αν θα πετυχει.
θα πρεπει να το δοκιμασεις σε σημειο χωρις μαλλι.
ο σιγουρος δρομος με αποτελεσματα ειναι daktodor,thermascalp,folligen και τελος,θα βγουν θελουν δεν θελουν,3 growth μαζι.
 

kal

Member
εγω το δοκιμασα αν και νεος και με 1.5 χρονο μινοξ μπορω να σου πω οτι υδροκορτιζονη ηταν νερο,εβαλα για 6 μερες και ισως ειδα λιγο παραπανω χνουδακι τπτ αλλο..Το ρολλερ μινοξ μ αποδιδει περισσοτερο οποτε ειδωμεν,τωρα δν ξερω να δωσω αλλη μια ευκαιρια στην υδροκορτιζονη ή οχι..?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kal είπε:
εγω το δοκιμασα αν και νεος και με 1.5 χρονο μινοξ μπορω να σου πω οτι υδροκορτιζονη ηταν νερο,εβαλα για 6 μερες και ισως ειδα λιγο παραπανω χνουδακι τπτ αλλο..Το ρολλερ μινοξ μ αποδιδει περισσοτερο οποτε ειδωμεν,τωρα δν ξερω να δωσω αλλη μια ευκαιρια στην υδροκορτιζονη ή οχι..?

οχι,μη δινεις αλλη ευκαιρια.
ετσι και αλλιως οι κορτιζονες δεν ειναι για πολυ
σε καποιους δουλεψε πολυ, σε καποιους λιγο,σε καποιους καθολου.
κρατα roller μινοξ.
εγω στην αρχη που ηταν στα πανω της η μινοξιδιλη ημουν στην πρωτη κατηγορια και τωρα επεσα στην τριτη.
ειχα γερο οπλο με την κορτιζονη.
μεσα σε 7 μερες με μινοξιδιλη κορτιζονη εφτανα σε αποτελεσματα 2μηνου με σκετη μινοξ,μετα σταματουσα την κορτιζονη,συνεχιζα μινοξ και μου μεναν τα αποτελεσματα.
τωρα εχω παρει τον δρομο της αργης επανεκφυσης.
ουτε με πεπτιδια χαλκου ουτε με μινοξιδιλη μου δινει κατι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

35007

Member
Όταν ξεκινησω το θερμασκαλπ να τη δοκιμασω ή με τα πεπτίδια ταιριαζει καλυτερα πιστευεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
Όταν ξεκινησω το θερμασκαλπ να τη δοκιμασω ή με τα πεπτίδια ταιριαζει καλυτερα πιστευεις?

εγω πιστευω σε minox daktodor.
roller folligen :angel:
νομιζω δεν θα σε βοηθησει η κορτιζονη.
βλεπω οτι για να δουλεψει η κορτιζονη καλα πρεπει να φυσαει λιγο η λοσιον.
αυτο γινεται μονο οσο ειναι στα πανω της η μινοξιδιλη.
κατι δεν μου κολαει ομως τοπικη καψαικινη και τοπικο ανοσοκατασταλτικο.
δεν μου φαινεται καλος συνδιασμος
 

kwsths

Member
kapa να ρωτησω συμπληρωσα 2 μηνες με butavate kai minox. Για να μη τη κοψω αποτομα τωρα, μπορω να τη κοψω σταδιακα ? δηλαδη να βαζω πχ το βραδυ μινοξ με butavate και το πρωι απλη μινοξ ? μεχρι να τελειωσει το μπουκαλι.. θα εχει καμια επιπτωση αυτο ? η ειναι καλυτερα να τη κοψω μαχαιρι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kwsths είπε:
kapa να ρωτησω συμπληρωσα 2 μηνες με butavate kai minox. Για να μη τη κοψω αποτομα τωρα, μπορω να τη κοψω σταδιακα ? δηλαδη να βαζω πχ το βραδυ μινοξ με butavate και το πρωι απλη μινοξ ? μεχρι να τελειωσει το μπουκαλι.. θα εχει καμια επιπτωση αυτο ? η ειναι καλυτερα να τη κοψω μαχαιρι?

γλυκαθηκες και δεν κοβεται :21m:
κανεις ζημια οσο το συνεχιζεις και ειναι και βαρυ κορτικοστεροειδη.
δες τα δυο growth που προανεφερα στην θεση του butavate.
το δικο μου δουλευει καλα.δεν εδωσε κατι με κορτιζονη αλλα τα παει μια χαρα σκετο :headbanging:
 

kwsths

Member
kapa είπε:
kwsths είπε:
kapa να ρωτησω συμπληρωσα 2 μηνες με butavate kai minox. Για να μη τη κοψω αποτομα τωρα, μπορω να τη κοψω σταδιακα ? δηλαδη να βαζω πχ το βραδυ μινοξ με butavate και το πρωι απλη μινοξ ? μεχρι να τελειωσει το μπουκαλι.. θα εχει καμια επιπτωση αυτο ? η ειναι καλυτερα να τη κοψω μαχαιρι?

γλυκαθηκες και δεν κοβεται :21m:
κανεις ζημια οσο το συνεχιζεις και ειναι και βαρυ κορτικοστεροειδη.
δες τα δυο growth που προανεφερα στην θεση του butavate.
το δικο μου δουλευει καλα.δεν εδωσε κατι με κορτιζονη αλλα τα παει μια χαρα σκετο :headbanging:

ναιι :9m: δεν θελω growth θελω κατι να μεινει στασιμη η τριχοπτωση μαλλον για ω3 το βλεπω.. επειδη δεν ανεφερεται καπου ξεκαθαρα τι παρενειεργεις εχει .. να πουμε ειναι οι παρακατω
1) λεπτινση του δερματος 2) ο tropheus ειχε αναφερει φωτοευαισθησια και προβληματα ορασης και 3) καταστολη ανασοποιητικου ?? παιζει σε αυτο να οφειλεται π ειμαι 30 μερες αρρωστος και παρολο π τελειωσα αντιβιωση εχω μονιμα δεκατα ολη τη μερα και ζαλαδα ?? :chinscratch λες να πηγαινει τοσο μακρια η βαλιτσα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kwsths είπε:
ναιι :9m: δεν θελω growth θελω κατι να μεινει στασιμη η τριχοπτωση μαλλον για ω3 το βλεπω.. επειδη δεν ανεφερεται καπου ξεκαθαρα τι παρενειεργεις εχει .. να πουμε ειναι οι παρακατω
1) λεπτινση του δερματος 2) ο tropheus ειχε αναφερει φωτοευαισθησια και προβληματα ορασης και 3) καταστολη ανασοποιητικου ?? παιζει σε αυτο να οφειλεται π ειμαι 30 μερες αρρωστος και παρολο π τελειωσα αντιβιωση εχω μονιμα δεκατα ολη τη μερα και ζαλαδα ?? :chinscratch λες να πηγαινει τοσο μακρια η βαλιτσα?

ειναι σπανιο για καταστολη ανοσοποητικου σε τοπικο.
η φετινη ιωση ειναι ζορικη σε διαρκεια,εγω ειχα 40 μερες,πρωτη φορα τοσο πολυ σε διαρκεια
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Kapa και λοιποί πιο έμπειροι στο θέμα «κορτιζόνη», θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι... Πώς σας φαίνεται η λοσιόν Pantogrin της Froika η οποία προκαλεί υπεραιμία, ως συστατικό ενός μείγματος με υγρή κορτιζόνη; Συνδυάζονται άραγε ιδανικά αυτά τα δύο; Ρωτάω επειδή κάποτε ένας δερματολόγος το είχε προτείνει (με κάνα-δύο συστατικά ακόμα που μου διαφεύγουν) σε συνταγή.
 
Μπλουζα