Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

O Συγκεκριμενος δειχνει μια χαρα αλλα μην κολαμε στον συγκεκριμενο ομως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Strato εγω σε βλεπω μια χαρα,εκτος αν ξερεις καλο photoshop και εβαλες μαλλια. ;D

Οποιος σου πει οτι πρεπει να φυτεψεις τωρα οπως εισαι,σε κοροιδευει καθαρα.Τι να σου πω εγω δεν βλεπω προβλημα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Μην το κάνουμε όπως σε ένα ξένο forum που ήταν 2-3 που πόσταραν κάθε βδομάδα photos τους και ρωτούσαν τους υπόλοιπους αν είναι ή τους βρίσκουν ελκυστικούς...

Ο καθένας αξίζει για αυτό που είναι/νιώθει.Νιώθεις εντάξει με τον εαυτό σου; αυτήν την εικόνα θα βγάλεις προς τα έξω.
Νιώθεις άσχημα πως είσαι και πιστεύεις ότι μπορεί να φταίει το αραίωμα, ή το ύψος ή το πάχος και δεν ξέρω και εγώ τί νιώθει ο καθένας; Αυτήν την εικόνα θα δείξεις και προς τα έξω.
Και μιας και μιλήσαμε ποιο πρίν για ωραίες γυναίκες που ρωτούσες, πως περιμένεις μια γυναίκα να είναι εντάξει μαζί σου, όταν εσύ δεν είσαι (ανετος και οκ) με τον εαυτό σου;
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Mεσα στο site του αρμανι υπαρχουν φωτο με ανθρωπους με πολυ λιγοτερο προβλημα απο το δικο μου και τους φυτευει 4000 grafts αν περιμενω να γινω γλομπος για να παω τοτε δεν χρειαζετε να παω γιατι θα με δειχνουν με το δακτυλο και θα λενε:
Να αυτος ηταν γλομπος και εβαλε μαλλια
 

Άκης

Administrator
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Stratos είπε:
Να αυτος ηταν γλομπος και εβαλε μαλλια

A, πες έτσι ντε. Αυτός είναι και ο λόγος που σε κάνει να κάνεις έτσι.
Εδώ σε καταλαβαίνω, γιατί έτσι είναι στις μικρές κοινωνίες...

Αλλά θα σου πρότεινα να γράψεις εκεί που ξέρεις τί λένε οι άλλοι, αλλά δεν ξέρω πως θέλεις να σε βλέπουν οι άλλοι.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Οι καλυτερη λυση ειναι τα ξυριζεις ολα και δινεις 200 ευρω παιρνεις μια περουκα και τελιωσαν ολα ουτε λεφτα επιπλεον ουτε τιποτα ουτε φαρμακα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Stratos είπε:
Οι καλυτερη λυση ειναι τα ξυριζεις ολα και δινεις 200 ευρω παιρνεις μια περουκα και τελιωσαν ολα ουτε λεφτα επιπλεον ουτε τιποτα ουτε φαρμακα

αν ηταν ετσι ολοι μας αυτο ια καναμε looooooooooooooool
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Εγω θα το κανω σιγουρα καλυτερα να βλεπω την περουκα παρα το κεφαλι μου να γυαλιζει
Τα ξυριζω ολα και φοραω περουκα και τελιωσε το ζητημα
 

dont

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Ρε φιλε Strato μας δουλευεις; Απο τη μια σε πειραζει το τι θα σκεφτουν οι αλλοι οταν θα σε δουν με μαλλια ενω δεν ειχες και τωρα μας λες οτι θα ειναι καλυτερα να σε δουν με περουκα.Σκεψου μακροπροθεσμα τι ζωη θα κανεις με την περουκα οταν θα γνωρισεις γομενα θα την πας στο κρεβατι, οταν θα φυσαει, οταν θα θες να κανεις μπανιο παραλια και αμα περπατας στο δρομο και γατζωσει σε κανα κλαδι δεντρου...........χαχαχα.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Και τη να κανω ρε μεγαλε να μεινω γλομπος ?
Καλυτερα να βλεπω την περουκα παρα να βλεπω να γυαλιζει το κεφαλι μου που ειναι το κακο?
Οσο για την γκομενα που ειπες το ξεχναμε γιατι δεν βρηκαμε τοτε που ειχαμε μαλλια θα βρουμε τωρα που εχουμε λιγα
λιγο εως πολυ δυσκολο!
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Hello????

Μια γυναίκα έχετε σαν ενεργό μέλος εδω πέρα και τη γνώμη της ακόμα δεν τη ρωτήσατε! (αναφέρομαι κυρίως στους παλιούς!).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tempation

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

αμα ειχα το ξυρισμα του vin diesel δεν θα με χαλουσε , αρκει να φενοταν οτι υπαρχει τριχα σε ολο το μερος του κεφαλιου
οχι π.χ να μην εχω τπτ στο πανω μερος , και να εχω στα πλαγια ξυρισμενα δεν ξερω αν καταλαβατε τι ενοω :p
 

kostas

Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Ntia είπε:
Μια γυναίκα έχετε σαν ενεργό μέλος εδω πέρα και τη γνώμη της ακόμα δεν τη ρωτήσατε! .

Ντρεπόμαστε να την ρωτήσουμε και αυτή δεν μας βοηθαει να μας πει από μόνη της! ::)
 

john_e

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Νομίζω ότι είχα δίκιο, είναι σημαντικό θέμα η ψυχολογία (μετά την ανταπόκριση στο θέμα του Stratos) εντάξει χωρίς υπερβολές όμως τι να κάνουμε θα το παλέψουμε υπάρχουν πολλοί τώρα στο παιχνίδι και νέα προιόντα κάθε μέρα.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Ta προιοντα δεν ειναι λυση ειναι ψευδαισθηση για κανε οτι τα σταματας?
Να δεις τη θα γινει. Εγω προσπαθω να οργανοθω για να παω δεν ειναι ευκολο και δεν ειναι παιχνιδι, τα λεφτα ειναι παρα πολλα
τα εξοδα πολλα αλλα το αποτελεσμα μετραει ποιο πολυ για μενα
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Στράτο ψευδαίσθηση είναι όλα.

Ακόμα και επέμβαση να κάνεις, μετά από λίγα χρόνια πάλι θα χρειαστεί να κάνεις κάποια συμπληρωματική σύμφωνα με τα λεγόμενα των φίλων εδω. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το καθυστερείς, να το θεραπεύσεις δεν γίνεται τουλάχιστον μέχρι τώρα. Άλλωστε για πόσα χρόνια θα παίρνετε proscar, propecia, minoxidil κ.τ.λ.? Κάποια στιγμή θα θελήσετε να κάνετε οικογένεια, ή μπορεί να μην συνδυάζεται με κάποιο άλλο φάρμακο που μπορεί να χρειαστείτε στη διάρκεια της ζωή σας χτύπα ξύλο.

Σαν γυναίκα ίσως να μην το αντιμετωπίζω όπως εσείς, αλλά είμαι κι εγώ χωμένη στο πρόβλημα για τα καλά. Λύση μόνιμη ξέρω ότι αυτή τη στιγμή δεν βρίσκεται, μόνο προσπάθειες που συντηρούν μια κατάσταση ή τη βελτιώνουν μόνο κατά τη χρήση τους όμως. Με προβληματίζει και πάντα ενημερώνομαι και πάντα θα ψάχνω κι εγώ τη μόνιμη λύση, αλλά δεν είναι ο στόχος της ζωής μου μόνο αυτό. Θέλω να απαλλαγώ αλλά δεν γίνεται να ασχολήσω μόνο με αυτό. Έχει γίνει κομμάτι της ζωής μας από ότι έχω καταλάβει στους περισσότερους εδώ, αλλά δεν είναι ο κυριότερος λόγος ύπαρξής μας και δεν πρέπει να είναι. Πρώτον γιατί αντιμετωπίζουμε όλοι, είμαι σίγουρη, δεκάδες άλλα προβλήματα, μα και γιατί δεύτερον είμαστε νέοι άνθρωποι και μετράνε και άλλα πράγματα στη ζωή. Όσο και να είμαι down πιστέψτε με είμαι συχνά, και όχι τόσο για τη παρούσα κατάσταση του προβλήματος, αλλά για το πως θα εξελιχθεί μελλοντικά, πάντα προσπαθώ να βγαίνω να διασκεδάζω και να ξεχνιέμαι. Το άγχος μου έχει χειροτερέψει τη κατάσταση πολλές φορές.


Όλα είναι ψευδαίσθηση και μέσα για να τρενάρεις το πρόβλημα. Θεραπεία δεν νομίζω ότι υπάρχει ακόμα. Και η επέμβαση δεν είναι θεραπεία. Είνα μια λύση και αυτή για ένα χρονικό διάστημα.
 

stelios_19

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Παιδια θέλω να ρωτήσω κάτι!μώπως ξέρεται καμία κρέμα που μειώνει τους μαυρους κύκλους που δημιουργεί το regain?
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Αναλογα το προβλημα του καθενος εμενα ξερω πως θα εξελιχθει γιατι να το αφησω.
Εφοσων ξερω ποια θα ειναι το αποτελεσμα σε λιγα χρονια θα το κινηγησω με τα μεσα που μπορω.
Για να σας δωσω να καταλαβαιτε ολο το σοι δεν εχει μαλλια στους κροταφους εφοσων ξερω οτι και γω θα γινω ετσι γιατι να μην το κανω?
θα προσπαθησω να κανω οτι μπορω μεχρι τα 50 αν ζω φυσικα για να εχω πυκνα μαλλια, μετα δεν με νοιαζει ας γινω και βεγγος
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Βρε παιδιά όλοι οι άνθρωποι διαφέρουν μεταξύ τους.

Ότι βρίσκει κάποιος όμορφο, δεν σημαίνει ότι είναι όμορφο και για κάποιον άλλο. Έχετε φάει κι εσείς κόλλημα, ώρες νομίζω ότι αστειεύεστε όλοι! Ρε παιδιά, εντάξει, είναι σοβαρό το πρόβλημά σας, το πρόβλημα μου, αλλά θεωρώ ότι είστε σε πλεονεκτική θέση κιόλας από μια γυναικά αλλά και πάλι τι να πω???

Ε, εντάξει ας το παρουμε στατιστικά! Ας ρωτήσουμε 10 γυναίκες, μπορεί και οι 10 να πουν ότι προτιμούν τον άλλο με μαλλιά (αλλά και με μυαλά, τι μετράει πιο πολύ τα μαλλιά ή τα μυαλά???). Αλλά μπορεί να ρωτήσεις και άλλες 10 μετά και να σου πουν το αντίθετο. Τελικά πιο ποσοστό του γυναικείου πληθυσμού να ρωτήσουμε για να έχουμε σίγουρη απάντηση, ξέρει κανείς?? Ε, δεν νομίζω...!

Ε και στο κάτω κάτω γούστα είνα αυτά, αν και νομίζω ότι μετά από λίγο καιρό κατά τη διάρκεια της γνωριμίας βγαίνουν και άλλα στη φόρα καλά ή κακά και μετράνε περισσότερο από τα μαλλιά. Δηλαδή όπως σε καποιες μετράνε τα μαλλιά, σε κάποιες άλλες μετράει το ύψος, το βάρος, το στυλ στα παπούτσια, τα χέρια, η μύτη και μπορώ να γράφω για ώρες.

Εγώ ξέρω ότι κανείς δεν είναι τέλειος και μη μου λέτε για τα μοντέλα γιατί θα τρελαθώ. Γιατί έχω δει μοντέλο να συνοδεύεται και δεν έπαθα και πλάκα από τον συνοδό. Και μη πείτε μετά πάλι για τα λεφτά γιατί θα τα πάρω! Όχι γιατί δεν ισχύει, αλλά γιατί δεν έχουν πάντα όλοι λεφτά, κάποιοι έχουν και καλή προσωπικότητα. Και τέλοςπάντων τα μοντέλα είναι και αυτά άνθρωποι, αλλά είναι ειδική κατηγορία, δεν νομίζω αντιπροσωπεύουν τη σημερινή γυναίκα σε όλα τα ζητήματα.

Και αυτό που γράφτηκε για τους αισθητήρες θεωρώ ότι δεν είναι λάθος, αλλά νομίζω ότι ισχύει λίγο πολύ για όλους! Δηλαδή ας πούμε ότι κάποιος (άντρας ή γυναίκα) κάθεται και τον πλησιάζει ένας άλλος (άντρας ή γυναίκα) και είναι τρακαρισμένος, κομπλεξαριμένος κ.τ.λ. ο άλλος δεν θα το διαισθανθεί? (ε καλά, μιλάμε για φυσιολογικό άνθρωπο, όχι να κοιμάται όρθιος, τότε τι να πω!?) Εντάξει, σίγουρα οι γυναίκες και λόγω του μητρικού ενστίκτου και ας το δεχθούμε ίσως λίγο λόγω της φύσεως τους, ε τότε ας πούμε ότι είναι λίγο πιο ενστικτώδης, αυτό λοιπόν είναι και καλό. Γιατί θα καταλάβουν αμέσως την ευκαιρία ακόμα και αν δεν έχει μαλλια!

Ε τώρα τι να σχολιάσω. Αν η άλλη θέλει κάποιον με μαλλιά, ωραία. Ας τον βρει! Αλλά εγώ έχω ακούσει και πολλούς άντρες να λένε ότι θέλουν κάποια ψηλή, κοντή, ξανθιά, κοκκινομάλλα, με μεγάλο στήθος, με μικρό στήθος, με πιασίματα κ.τ.λ. κ.τ.λ. Αυτά λέγονται γούστα και πρέπει να σκεφτούμε όλοι δεν συμπεριλαμβανόμαστε στις προτιμήσεις όλων.

Και εγώ μια ζωή προσπαθώ να χάσω 10 ηλίθια κιλά, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μου αρέσει ο εαυτός μου πάντα. Σε κάποιους αρέσω και σε κάποιους άλλους δεν αρέσω. Το σημαντικότερο είναι να αρέσω σε μένα, αν δεν αγαπήσω εγώ εμένα, γιατί να με αγαπήσει κάποιος άλλος?? Αυτό δεν ισχύει και με τα μαλλιά? Όλοι δεν έχουμε κάποιες μέρες τα πάνω και τα κάτω μας? Σε κάποιους θα αρέσουμε και σε κάποιους άλλους όχι! Το σίγουρο είνα ότι όλοι πρέπει να προσπαθούμε να βελτιωνόμαστε και να κάνουμε το καλύτερο για τον εαυτό μας, αλλά όχι υπερβολές. Δεν χρειάζεται άγχος νομίζω. Να ξαναπώ ότι υπάρχουν και πολλές άσχημες αρρώστιες γύρω μας?

Σίγουρα θα μου άρεσα με πολλλά μαλλιά αλλά δεν γίνεται. Οπότε πορεύομαι με αυτά που έχω τώρα. Και προσπαθώ να περνάω καλά, και ας είμαι ψυχολογικά down πολλές φορές και ας έχω και άλλες σκοτούρες. Και επειδή κάτι διάβασα εδώ για περούκες, είναι μία άποψη, όποιον τον ευχαριστεί ας τη βάλει! Δλδ που είναι το κακό. Αν και πιστεύω πως δεν χρειάζεται, οι άντρες είστε σε πλεονεκτική θέση, τα ξυρίζετε κιόλας και τελειώνει το θέμα.

Και όσο για τις γυναίκες είναι τόσες πολλές εκεί έξω και σίγουρα για κάποιες είστε μέσα στα γούστα τους! Και ας μην ξεχνάμε, η χυλόπιτα είναι κάτι που οι περισσότεροι έχουμε δοκιμάσει και δεν σημαίνει κάτι. Εμπειρία είναι και αυτή! Αν δεν πάθεις, δεν θα μάθεις!

Όσο για τη ψυχολογία, παιδιά δεν γίνεται κάτι αν εμείς δεν θέλουμε να γίνει. Όλοι βιώνουμε δύσκολες καταστάσεις και λόγω αυτού αλλά και λόγω άλλων προβλημάτων. Πρέπει να προσπαθούμε πάντα να κάνουμε το καλύτερο για μας και να σκεφτόμαστε θετικά. Η ψυχολογία πιστεύω είναι το 50% του προβλήματος. Κάπου διάβασα ένα πολύ καλό άρθρο. Έλεγε ότι από το άγχος και το στρες εκκρίνονται διάφορες ουσίες οι οποίες επηρεάζουν σημαντικά τη κατάσταση ορμονών και ισορροπιών στον οργανισμό και επιβαρύνεται η κατάσταση. Σίγουρα δεν μπορεί κάποιος να είναι τριαλαλί τριαλαλό, αλλά εντάξει, πρέπει να προσπαθούμε.

Σίγουρα έχω να γράψω και άλλα πολλά. Δώστε μου αφορμές!
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Πάρε μια κρέμα για μαύρους κύκλους γενικά. Μπορείς να πας στο φαρμακείο και να ζητήσεις μία φαρμακευτική.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα