Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Aφου υπαρχει η λυση του χειρουργειου ειναι ανωφελο να συζηταμε τετοια πραγματα ειδικα αν ξερεις πως θα εξελιχθει στο μελλον αν εξελιχθει. Πας αρμανι δινεις 20000 ευρω σου βαζει 4000-4500grafts και εισαι οκ για πολλα πολλα χρονια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dont

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Ντια σου δινω τα ευσημα, καταρχας που μπορεις και το αντιμετοπιζεις ετσι εσυ που εισαι γυναικα και πιστεψε με μπορω να καταλαβω ποσο δισκολο μπορει να ειναι. Συμφωνω μαζι σου απλα σκεφτομαι οτι ολα με τον καιρο φαινονται καλυτερα και εμενα πριν χρονια με επιρεαζε πολυ ενω τωρα ειναι διαφορετικα.
Εσενα ποσο σοβαρο ειναι το προβλημα με τα μαλλια σου;
 

Άκης

Administrator
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

dont είπε:
Ρε φιλε Strato μας δουλευεις; Απο τη μια σε πειραζει το τι θα σκεφτουν οι αλλοι οταν θα σε δουν με μαλλια ενω δεν ειχες και τωρα μας λες οτι θα ειναι καλυτερα να σε δουν με περουκα.Σκεψου μακροπροθεσμα τι ζωη θα κανεις με την περουκα οταν θα γνωρισεις γομενα θα την πας στο κρεβατι, οταν θα φυσαει, οταν θα θες να κανεις μπανιο παραλια και αμα περπατας στο δρομο και γατζωσει σε κανα κλαδι δεντρου...........χαχαχα.
Γαμάτη απάντηση... :D :D

Stratos είπε:
Και τη να κανω ρε μεγαλε να μεινω γλομπος ?
Καλυτερα να βλεπω την περουκα παρα να βλεπω να γυαλιζει το κεφαλι μου που ειναι το κακο?
Οσο για την γκομενα που ειπες το ξεχναμε γιατι δεν βρηκαμε τοτε που ειχαμε μαλλια θα βρουμε τωρα που εχουμε λιγα
λιγο εως πολυ δυσκολο!
¨Οπως ο ίδιος το λες ότι δεν βρήκες πριν με μαλλιά, να σου απαντήσω. Το πρόβλημα πιθανών να είναι αλλού και όχι στα μαλλιά σου... :-\

tempation είπε:
αμα ειχα το ξυρισμα του vin diesel δεν θα με χαλουσε , αρκει να φενοταν οτι υπαρχει τριχα σε ολο το μερος του κεφαλιου
οχι π.χ να μην εχω τπτ στο πανω μερος , και να εχω στα πλαγια ξυρισμενα δεν ξερω αν καταλαβατε τι ενοω :p
Σωστός. Αλλά και πάλι, το συγκεκριμένο σήμερα θεωρείτε μόδα. Φανταστήτε να ξανάρθει η μόδα με μακρύ μαλλί τί έχει να γίνει.
Φωτιές θα βγάζει ο stratos... ;)

Stratos είπε:
Ta προιοντα δεν ειναι λυση ειναι ψευδαισθηση για κανε οτι τα σταματας?
Να δεις τη θα γινει. Εγω προσπαθω να οργανοθω για να παω δεν ειναι ευκολο και δεν ειναι παιχνιδι, τα λεφτα ειναι παρα πολλα
τα εξοδα πολλα αλλα το αποτελεσμα μετραει ποιο πολυ για μενα
Και νομίζεις ότι δεν θέλεις DHT blocker ή μινοξιδίλη μετά την επέμβαση;;; Αυτά που έχεις αυτήν την στιγμή στην photo πώς θα τα κρατήσεις μου λες;;;
Γιατί αν δεν μπλοκάρεις την DHT, σε λίγο καιρό πάλι θα μας λες τα ίδια, ότι αραιώνεις.

Ntia είπε:
Στράτο ψευδαίσθηση είναι όλα.
............
Όλα είναι ψευδαίσθηση και μέσα για να τρενάρεις το πρόβλημα. Θεραπεία δεν νομίζω ότι υπάρχει ακόμα. Και η επέμβαση δεν είναι θεραπεία. Είνα μια λύση και αυτή για ένα χρονικό διάστημα.

Ntia, απλά έγραψες...

stelios_19 είπε:
Παιδια θέλω να ρωτήσω κάτι!μώπως ξέρεται καμία κρέμα που μειώνει τους μαυρους κύκλους που δημιουργεί το regain?
Δες και καμμία της Lab Series. Είναι τρομερή εταιρία για την αντρική επιδερμίδα γενικά.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

ΝΤΙΑ στο 2008 ειμαστε μην εχουμε και αυταπατες
ολες δεν ειναι ιδιες αλλα
δεν πανε ολες για την καλη του την καρδια (του γερου)
αλλα και για την φουσκωμενη του τσεπη απο τα λεφτα (που λεει και το τραγουδι)
ενταξει τωρα

υπαρχουν πολλα πραγματα που κανουν μια γυναικα να επιλεξει εναν ανδρα μια απο αυτες τις λεξεις ειναι η "ασφαλεια"
τι εχεις και τι μπορεις να προσεφερεις.....
τωρα τι να σου κανει μια γκομενα 25αρα και κατι
με εναν πιτσιρικα 22 23 24 25 που ακομη δεν τελειωσε την σχολη του δεν βρηκε δουλεια δεν εχει να την κερασει ενα καφε
ενω ομως ο 35αρης και "σχετικα" νεος και σοβαρος και οικονομικα ανεξαρτητος και με δικο του σπιτι (οχι να μενει ακομη με την μαμα και τον μπαμπα) και εχει αμαξι και λεφτα για ενα καλο ρεστοραν και μπορει να γινει ανετα πατερας των παιδιων μου

ενω ο κακομοιρης ο νεος μονο συναισθημα πουλαει
και ενταξει σε μια 18αρα σε μια 20αρα θα πιασει αλλα σε ποιο μεγαλες ηλικιες αστο

"""ο κοσμος πλουτενει και οι ανθρωποι φτηνύνουν""""

το ξανα λεω δεν ειναι ολες ιδιες συμφωνοι
αλλα αντε ψαξε ψιλους στα αχυρα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

οσο για σενα στρατο λες κατι πραγματα ωρες ωρες
αλλα σε καταλαβαινω απολυτα ρε μανγκα
ξερω σου ειναι δυσκολο να δεχτεις καποια πραγματα μαζι σου ειμαι
αλλα μην φτανεις σε τετοι σημειο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Stratos είπε:
Aφου υπαρχει η λυση του χειρουργειου ειναι ανωφελο να συζηταμε τετοια πραγματα ειδικα αν ξερεις πως θα εξελιχθει στο μελλον αν εξελιχθει. Πας αρμανι δινεις 20000 ευρω σου βαζει 4000-4500grafts και εισαι οκ για πολλα πολλα χρονια

ΑΧΧΧΧΧΧ φιλε στρατο τοσο ευκολα νομιζεις ειναι αντε τωρα να δωσεις τοσα λεφτα στα 30 και κατι που πιθανον να εχεις οικογενοι και παιδια που θα τα βρεις τοσα λεφτα

αυτα ειναι για πλουσιους φιλε μου οχι για μας (τα παιδια του μεροκάματου)
αν ηταν να διναμε 20 000 χιλιαρικακια καθε 5 χρονια ουυυυυυυυυυυυυ ζητω που καηκακε

μετα μπορει να πεις θα παρω δανειο ε???
χμμμμ σε ποσα χρονια θα το ξεπληρωσεις σιγουρα θα σου φαει μια 5ετια ε μολις ξεπληρωνεις το ενα θα παιρνεις το δευτερο δανειο για να πας για δευτερη μεταμοσχευση........ δεν νομιζω

υπομονη λοιπον Relax , take it easy /

εχει ο θεος για ολους μας .......
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Ειμαι 26 παιρνω 500 τον μηνα χωρις ενσημα μονο περιθαλψη εχω θα βρω και 2 δουλεια γιατι δεν τα βγαζω περα που να εμενα και μονος
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

H καλη δουλεια πληρωνετε και αν προσεξεις μετα το αποτελεσμα διατηρητε αρκει να γινει σωστη εκτιμηση και καλη κατανομη εκει που πρεπει, το αν θα δωσω ολα τα λεφτα εκει δεν με νοιαζει αρκει να ειμαι καλα με τον εαυτο μου.
Για τα υπολοιπα δεν δινω δεκαρα και για το τη θα λενε επισης.
Θα ειμαι καλα εγω? Τοτε τελιωσε το θεμα
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Αγαπητέ dont,

Το δικό μου πρόβλημα είναι χρόνιο. Ξεκίνησε στα 20-21 περίπου και συνεχίζεται μέχρι σήμερα που είμαι 29. Πότε δεν είχα το πολύ μαλλί αλλά ήταν νορμάλ με ψιλή τρίχα. Όλα αυτά τα χρόνια έχει διακυμάνσεις με τις θεραπείες και όλα όσα κάνω κατά καιρούς. Έχει αραιώσει αισθητά, ειδικά τον τελευταίο καιρό, ειδικά μποστά. Κάποιος που θα με δει ίσως και να μην καταλάβει κάτι, είναι απλά λίγα και προσπαθώ εγώ να τους δίνω όγκο. Εντάξει αν ο άλλος δεν σε ξέρει και καιρό δεν μπορεί να ξέρει πόσα μαλλιά είχες κάποτε, αλλά και καιρό να σε ξέρει δεν νομίζω ότι ασχολούνται και όλοι με τα δικά μας μαλλιά... Ε, εντάξει οι δικοί μου το βλέπουν. Είμαι συνέχεια σε μια προσπάθεια, με διαλείμματα, έτσι θυμάμαι να είμαι τα τελευταία χρόνια. Τα δάκρυα που έχω ρίξει γεμίζουν πισίνα. Δεν θέλω να γυρίσω στη μινοξιδίλη και τις ορμόνες και προσπαθώ με φυτικά προιόντα, έχω δώσει και πάλι ένα χρονικό περιθώριο για να δω τι θα δω. Θυμάμαι τον εαυτό μου το τελευταίο τρίμηνο 2 φορές να μου έχει κοπεί η ανάσα από τον πανικό. Κοιτάω τον εαυτό μου στον καθρεφτή και με αγχώνει καμιά φορα αυτό που βλέπω! Γι' αυτό λοιπόν πάνω απ' όλα ψυχραιμία. Γιατί είπαμε, δεν είναι μόνο αυτά που αντιμετωπίζουμε. Είναι και άλλα πολλά και κάποια στιγμή έρχεσαι και φρακάρεις! Και το μόνο που γίνεται είναι να χειροτερεύει η κατάσταση... Γι' αυτό λέμε ότι πρέπει να περνάμε καλά όσο μπορούμε και να ξεχνιόμαστε παράλληλα με ότι κάνουμε. Δεν πρέπει να γίνεται εμμονή αυτό το πράγμα. Το έχω περάσει γι' αυτό και νομίζω ότι δικαιούμαι να έχω γνώμη.
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Αχ βρε Παναγιώτη αχ...

Δεν είναι ότι έχεις άδικο. Δίκιο έχεις. Αλλά δεν είναι αυτή η πραγματικότητα. Δεν το βγάζω από το μυαλό μου, το βλέπω από τις φίλες μου, τον περίγυρο μου. Αυτό που περιγράφεις το έχουμε δει όλοι. Ε και? Αυτά συμβαίνουν παντού. Αλλά η πραγματικότητα δεν είναι ψίλοι στα άχυρα. Βέβαια, η συζήτηση έχει μετατοπιστεί από τα μαλλιά στα λεφτά. Πάντως εγώ ξέρω πολλούς που δεν έχουν πολλά μαλλιά, ούτε πολλά λεφτά και είναι πολύ ερωτεύσιμοι άνθρωποι. Κάποτε επίσης, ήξερα κάποιον πολύ μάγκα. Δεν είχε ούτε μαλλιά, ούτε λεφτά. Είχε τρόπο και μυαλό. Παντρεύτηκε μια πολύ ωραία γυναίκα η οποία τον στήριξε και στη πορεία έκανε τα λεφτά, μαλλιά δεν έβαλε όμως ποτέ. Μετά από αρκετά χρόνια, πολλά λεφτά, φαλάκρα και πολλές γκόμενες παράτησε στο δρόμο τη γυναίκα του και παντρεύτηκε μια πιτσιρίκα. Αυτή την ιστορία την αναφέρω σαν ένα μικρό παράδειγμα. Πάντως γύρω μας υπάρχουν πολλοί ενδιαφέροντες άνθρωποι. Δεν είναι πάντα εύκολο αλλά είναι γεγονός. Και βασικά αυτό που νομίζω ότι χρειάζεται να κάνουμε όλοι μας, είναι να δίνουμε ευκαιρίες.
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Eπίσης dont,

Eίναι γεγονός ότι εμείς βλέπουμε τον εαυτό μας χειρότερο από ότι στη πραγματικότητα είναι! Ειδικά όταν αγχωνόμαστε, για παράδειγμα εγώ, τα βλέπω όλα κόκκινα! Νομίζω ότι τα μαλλιά μου είναι πιο χάλια από ποτέ και το αστείο είναι ότι εκείνη τη στιγμή μπορεί να βγω έξω, να συναντήσω ένα φίλο και ενώ νιώθω το κεφάλι μου σκατά ο άλλος να μου πει "τι ωραίο χτένισμα!". Για ενθάρυνση προτείνω λοιπόν όταν νιώθουμε ότι κάτι δεν πάει καλά, να αισιοδοξούμε, γιατί μάλλον τα πράγματα δεν είναι τόσο χάλια όσο νομίζουμε. Ασκήσεις ψυχολογίας...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dont

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Αγαπητη Ντια τι να πω τυχαινει και διαβαζω αρκετα μηνηματα σου καθως γραφεις πολυ και αναροτιεμαι με ποιο σκεπτικο μπορεις και επιμενεις συνεχως να εμψυχωνεις και συμβουλεβεις πολλους εδω μεσα' γιατι οπως ειπες και εσυ εχεις-εχουμε ολοι μας διαφορα προβληματα παντος μπραβο σου, εγω λεω μια φορα την αποψη μου και δεν μπορω ουσιαστικα να επαναλαμβανομαι που επι της ουσιας αυτο στην προσπαθεια να ανταλαζουμε αποψεις προκειμενου να αλληλοβοηθηομασται.
Με ολη την καλη διαθεση απο μενα ετσι.

Επισεις φανταζομαι πως εφοσον εχεις μακρια μαλλια θα σου ειναι λιγο πιο ευκολο να το κρυβεις. Θα μπορουσα να σου πω να δοκιμασεις κανα στιλ τυπου emo οπου τα φερνουν απο πισω μπροστα φυσικα παντα στα μετρα σου αν και σκεφτομαι πως καπως ετσι μπορει να τα κρατας.
Αλωστε εσυ εχεις και μια σχεση που αρεσεις οπως εισαι.

Α και Strato κοψε την πολυ δουλεια γιατι ο ιδρωτας κανει κακο στο μαλλι και ετσι οσο πιο πολυ θα δουλεβεις τοσο πιο πολυ θα πληρωνεις το .... μαλλι.
 

dont

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Επισης Ντια
Δεν ξερω τι χρωμα ειναι τα μαλλια σου αλλα ελπιζω να ειναι εκφυσεως ανοιχτωχρωμα αν οχι δοκοιμασε σε ξανθο θα σε διευκολυνει αρκετα αν και βαφες=χειμικα τι να πω........
 

dont

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

.......Αυτο που θελω να πω θα σας φανει αστειο αλλα το προβλημα που αντιμετοπιζουμε ολοι μας ειναι οτι ειμαστε λιγο πιο εξελιγμενο ειδος απο τους αλλους καθως αν δειτε την ιστορια του ανθρωπου ξερεται οτι παλια ειμασταν πολυ τριχωτοι (σκεφτειτε την προελευση μας) και σιγα σιγα εχουμε την ταση να απαλαγομαστε απο τις τριχες. Δειτε τους πιο καταξιωμενους και νοημοντες ανθρωπους ηταν και ειναι ολοι πασχοντες του προβληματος. Αρα λιπον στοχος ειναι να ξεπερασουμε αυτο το σταδιο του προβληματος και να εκμεταλευτουμε το ανωτερο μυαλο μας.
Τωρα γιατι συνηθως εχουμε και περισσοτερες τριχες στο υπολυπο σωμα δε ξερω.
;D ;D ;D :p
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Όταν επι χρόνια δεν έχεις κάποιον να συζητήσεις, κάποιον που ουσιαστικά να καταλαβαίνει το πρόβλημά σου και να μπορείς να ανταλλάξεις απόψεις, δλδ ένας ομοιοπαθή έστω και του αντίθετου φύλου (εννοώντας πάντα κάποιον που να ενημερώνεται για το συγκεκριμένο θέμα, γιατί από ομοιοπαθείς του άλλου φύλου άλλο τίποτα), τότε χαίρεσαι πραγματικά όταν βρίσκεις πολλούς μαζεμένους και μπορείς να μάθεις και κάτι παραπάνω από την εμπειρία του καθενός.

Επίσης όταν ξέρεις πόσο άσχημα σε επηρέαζει κάτι τέτοιο στη ψυχολογία σου και βλέπεις να γράφουν άτομα πολύ νέα σε ηλικία και πολύ προβληματισμένα, έχοντας περάσει και περνώντας κι εσύ τα ίδια, το λιγότερο που μπορείς να κάνεις είναι να εμψυχώσεις γιατί ίσως και εσύ με τη σειρά σου το εισπράτεις αυτό. Σαρώνει η κατάθλιψη στις μέρες μας, το λέει και ο Λαζόπουλος.

Δεν είμαι ψυχολόγος, και ούτε θέλω να το παίξω, και επίσης ούτε πάντα καλή είμαι και ούτε θέλω να το παίξω. Προσπαθώ απλά να το ξεπερνάω και να το μοιράζομαι, αν μπορώ να βοηθήσω και έναν ακόμα γιατί όχι? Θέλω να προσφέρω, ειδικά εδώ που εισπράτω, πάντα ο admin προσπαθεί να καλύψει αμέσως όλες τις απορίες μου και όλων μας εδώ.

Τώρα για το emo, είναι λίγο αστείο... Πώς το συνδυάζεις με τη γόβα??? Πάντως όλες οι προτάσεις δεκτές! Τα μαλλιά μου είναι ανοικτόχρωμα και κάνω και ανταύγειες, αυτό με έχει σώσει είναι γεγονός..
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Ntia αν ειχαμε τα λεφτα του λαζοπουλου θα ειχαμε σωθει δεν ξερει τη εχει οχι μονο αυτος πολυ της show biz.
Με τα 500 ευρω τον μηνα που παιρνω σκεφτομε πως θα περασω και δεν μου μενει τιποτα και παιρνω και δανεικα μερικοι
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Stratos είπε:
Ειμαι 26 παιρνω 500 τον μηνα χωρις ενσημα μονο περιθαλψη εχω θα βρω και 2 δουλεια γιατι δεν τα βγαζω περα που να εμενα και μονος

εγω παιρνω 1200 το μηνα και ασφαλεια και με το ζορι κανω αυτην την δουλεια οχι να βρω και δευτερη αν ειναι να δουλευω 18 ωρε την μερα 5 να κοιμαμαι και 1 ωρα να εχω ελευθερη τοτε το χασαμε το παιχνιδι της ζηως να βρω παλι port time job
μπα για 300 ευρω το μηνα να δεν αξιζει

οσο για τα λεφτα φιλε στελιο δεν ξερω αν εχεις παρει ποτε τετοιο δανειο να δεις πως ξεπληρωνετε
εγω ειχα ενα στα 40 χιλιαρικα και ξερω καλυτερα
οποτε αστο αυτο το ενδεχομενω
γιατι το δανειο πιστευω θα το πληρωσουν οι δικοι σου
γιαιτ με 500 ευρω φιλαρακι τα τσιγαρα να βαλεις αν καπνιζεις και τα καφεδακια και τα ποτακια το βραδυ αντε και να αγορασεις κανενα ρουχο κλτ μονο για αυτο φτανουν με αυτην την ακριβεια
τεσπα τι να πω ρε man εσυ ξερεις καλυτερα παντως τα οικονομικα σας και λοιπα για να παρεις την καλυτερη αποφαση
εγω την γνωμη μου ειπα παντως για να μην παρεξηγηθω κιολας
 

karaflas_1

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Δεν παρεξηγησε ;D
Αρμανι μαθαμε παιρνει 14$ την τριχα δηλαδη 3000grafts κοστιζουν 29000 ευρω αρα το ξεχναμε δεν ειναι για τα δοντια μας ;D
Παμε σε αλλον καλο αλλα αμερικη πως πανε? χωρις αγγλικα?
Εκει παιζετε το παιχνιδι τωρα
Για αρμανι το ξεκοβω δεν ειμαι εφοπλιστης για να παω εκει αυτος καταντησε μονο για VIP ατομα πλεον
 

Άκης

Administrator
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Stratos είπε:
Ntia αν ειχαμε τα λεφτα του λαζοπουλου θα ειχαμε σωθει δεν ξερει τη εχει οχι μονο αυτος πολυ της show biz.
Με τα 500 ευρω τον μηνα που παιρνω σκεφτομε πως θα περασω και δεν μου μενει τιποτα και παιρνω και δανεικα μερικοι

Stratos είπε:
Για αρμανι το ξεκοβω δεν ειμαι εφοπλιστης για να παω εκει αυτος καταντησε μονο για VIP ατομα πλεον

Γιατί δεν λες καλύτερα (προς το παρών τουλάχιστον), για μεταμόσχευση το ξεκόβω. Ειλικρινά, με αυτό το ποσό και με δανεικά που λές, σκέφτεσαι να μπεις και στο τρυπάκι να πάρεις δάνειο?
Ακόμη περιμένω την photo σου σε μεγάλη ανάλυση να την δω.
Ειλικρινά, αν είσαι έτσι, όπως ήταν ο τσάκαλος, δεν θα μιλαγαμε τώρα αν πρέπει ή όχι, θα σε παρότρυνα(με) να πας και με την ευχή μου για τέλειο αποτέλεσμα.
Αλλά με το ζόρι τα βγαζεις, όπως πάντα λες και θες να σκάσεις και 20k€?
Έ, δεν το βλέπω και σοβαρό.
Και αλήθεια, τί θεωρείς θα αλλάξει στην ζωή σου αμέσως με το που δεις το κεφάλι σου "πλήρες"?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα